Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) Darth_Revan válasza crab (#50) üzenetére


Darth_Revan
veterán

Nekem még 6Mbit is:(

(#52) crab válasza Darth_Revan (#51) üzenetére


crab
senior tag

nekem nem!:P

(#53) Pötyi válasza kisfurko (#43) üzenetére


Pötyi
őstag

A XIII. kerületben lakom. Itt optikai gerincháló van a telefonközponttól a kapualjakig. Ki van rakva a lasserveszély matrica is. A végén lóg valami Tenovis nevű doboz, az alakítja át rézkábellé, ami felmegy a lakásokba...

A kerületben nincs haxelero adsl! Az ügyfélszolgálaton azt mondják, hogy az üvegszál nem alkalmas adsl szolgáltatásra! Érdeklődjek pár év múlva. Addig korlátos upc...

QNX is cool!

(#54) kretenallat válasza Pötyi (#53) üzenetére


kretenallat
senior tag

vagy megnezed mi van abban a dobozban... csak egy villamosmernoki diploma kell a korlatlan nethez, nem? :F:F:F

:: Ω :: Born Dead, Buried Alive :: Ω ::

(#55) Pötyi válasza kretenallat (#54) üzenetére


Pötyi
őstag

A poén az, hogy van 3M üvegszálas hálózatépítő oklevelem... :D Veszek egy gigabites intel optikai hálókártyát, oszt csövön jön a net... :D

QNX is cool!

(#56) dabadab válasza Pötyi (#53) üzenetére


dabadab
titán

''Az ügyfélszolgálaton azt mondják, hogy az üvegszál nem alkalmas adsl szolgáltatásra''

Es ebben igazuk is van, az ADSL alapja az, hogy a rezdrotok fizikai tulajdonsagaival trukkoznek, az optikai kabelen viszont ezek a trukkok nem mukodnek, ott csak annyi adat fer at, amit a halozati cucc alapban visz.

DRM is theft

(#57) PEPE85


PEPE85
senior tag

100 für alles! Gyerünk mindenki!!

Watch 4k movies with Netflix :)

(#58) Darth_Revan


Darth_Revan
veterán

Ha a PowerDSL árát lenyomnák havi 100e Ft-ról havi 10e Ft-ra,akkor nekem az már elég is lenne:D

(#59) hmhm


hmhm
aktív tag

Ugye nem gondoljátok komolyan hogy ha most 1024k-ért kell fizetni átlagban 10k-t akkor pár éven belül 100mbit-et is felhasználó baráti áron kaptok!? Vannak még addig lépcsők, lesz itt még erősebb adsl/kábel, ''megfizethető'' áron..persze legyen aki megfizeti.. A 100mbit-ig még sok aduász van a szolgáltatók kezében, és azt el is fogják lőni ebben biztos vagyok, sajnos mo-on nem a fejlődés az elsődleges hanem hogy minden felsőbb vezetőnek meg legyen már annyira tömve a ''bukszája'' hogy 5 generációt el tudjon látni...utána jöhet a fejlődés...amivel szintén tömődik az a buxa...
És akkor igyekeztem nem belemenni a politikába :)

(#60) Protezis válasza kisfurko (#43) üzenetére


Protezis
őstag

Azért 100Mbit-hez nem kellene 1 módusú szál, elég lenne graded index szál is, ami azért olcsóbb.

(#62) hmhm válasza Kalandor (#61) üzenetére


hmhm
aktív tag

Látok egy kis iróniát a hszben :) de jogos, meg ahogy végigolvastam mindenki meg van elégedve (legalábbis a többség) a jelenlegi sávjával, mit kezdenétek egy ekkora mértékű sűvnövekedéssel? :)

(#63) _Volkovy_


_Volkovy_
nagyúr

Én meg azt mondom,először mindenkinek legyen 1mbites ADSL-je normális áron,aztán tüntessünk.
De amíg még mindig vannak modemesek,addig mit akarunk?

(#64) finest


finest
őstag

Srácok, szerintem nem ''100 mbit für alles'', így azt jelenti 100 mbit mindenért...
De mindegy...

''Für alle'' kellene, h ott legyen, akko' 100 mbit mindenkinek lenne a szlogen jelentése.

Bocs, ha má' vkinek feltűnt!

“Don’t shoot, I’m Globish.”

(#65) Arhquis


Arhquis
aktív tag

Sztem akinek van ma netje magyarorszégon, az örüljön annak, hogy egyáltalán van neki, és nem a MS. cseszegeti a seggét, meg egyebek.
Háleluja, hogy egyáltalán net létezik hazánkban!!!

(#66) concret_hp


concret_hp
addikt

nekem 100mbitem van :D
persze nem otthon, BME koleszban. otthon meg rulzik az 56k modem :DDD
hálózat kihasználtság az ilyen 0,1-0,2% szokott lenni netezés közben :D, max ha töltök vmit akkor megy fel, de nagyon kevés hely van a neten ahonnan 1-2mb/secnél többel lehet tölteni.

vagy fullba vagy sehogy :D

(#67) Arhquis válasza concret_hp (#66) üzenetére


Arhquis
aktív tag

De ha mindenkinek ennyi lenne, mint pl nekem is itt az SZTE koleszban, akkor már mindenhonan gyorsabban menne!

(#68) Protezis válasza Arhquis (#65) üzenetére


Protezis
őstag

Mondja ezt egy olyan, aki évi 6000 Ft-ért 100-as egyetemi neten lóg ;]
(Bocs, lehet nem pont 6k, de én valami ilyesmire emlékszem)

(#69) Arhquis válasza Protezis (#68) üzenetére


Arhquis
aktív tag

Annyi ezt elismerem, de pl otthon egy árva kunya netre se futja.
És inkább legyen lassú és olcsó, mint hypergyors, és k...va drága!!!

(#70) Protezis válasza Arhquis (#69) üzenetére


Protezis
őstag

A kettő nem zárja ki egymást. Ha széleskörben elérhető lenne a 100-as net, akkor a jelenlegi szélessávnak mondott ADSL olcsóbb lenne a jelenleginél. Vagyis ezzel nem csak a millijomosok nyernének nagyot, hanem a kispénztárcúak is. Szerintem.

Persze elég lenne most nekem is egy sima 1024 Kb/s adsl. 3x gyorsabb lenne a jelenleginél.:U

(#71) Arhquis válasza Protezis (#70) üzenetére


Arhquis
aktív tag

Magyarországon ilyenről még álmodni sem merek :(

Mert ha már az adsl-t el lehet adni 10k-ért, mert van, aki megveszi, akkor a 100 Mbiteset adjuk 50k-ért, mert azt is meg fogják venni ugy is... :O

(#72) Drótszamár


Drótszamár
őstag

100 Mbit pfffff

Én most 56 Kbit/s-el vagyok... Amíg nem lessz 5000 Ft környékén egyik csomag sem addig nem nagyon fogok váltani. Nekem bőven megtenné a sima 384-es adsl.

Ha valaki nagyon akar magának 100 Mbit/s-es netetm és sok pénze van akkor meg tudja szerezni. (az egy másik dolog hogy annyi pénzért valószínű nem érné meg)



Ha lessz tüntetés, én megyek :C

( 2b || !2b ) az itt a kérdés...

(#73) PEPE85


PEPE85
senior tag

Ha az egyetemi gerinc működik Gigabitekkel, akkor azt a NET-et is tudnák fejleszteni olyanra amiért fizetnek a jó magyar emberek, persze az jogos, hogy mindenki gondol a jó kis spotautóra, ükunokákra és miért adnának akár csak 6Mbit-et 10k-ért havonta amikor az 1Mbit-ért is boldogan kifizetnek annyit az emberek, de azért én továbbra is gyűjtöm az embereket, akik jönnek. :)

Watch 4k movies with Netflix :)

(#74) Arhquis válasza PEPE85 (#73) üzenetére


Arhquis
aktív tag

Nézd, ebben a témában melletted vagyok, de tüntetni fizikailag nem fogok!
Viszont amennyiben jogos, és reális a követelmény, állok melléd szívesen!

(#75) Darth_Revan válasza PEPE85 (#73) üzenetére


Darth_Revan
veterán

Te komolyan menni akarsz tünteni?:D Hol,mikor?:D Ja és sztem minimum 100fő kell:DDD

(#76) PEPE85 válasza Darth_Revan (#75) üzenetére


PEPE85
senior tag

Elég sok hülyeségben vettem már részt szóval ideje komolyabbra fordítani a szót. :) Mivel belátom, hogy Magyarországon az Internet szolgáltatás egy vicc, nem 100Mbit-ért, hanem csak 10Mbit-ért tüntetünk. :D Persze 10/10, nem holmi szutyok 8/1-es ADSL vagy ilyesmi. :)

Összeszedek én 100 embert csak eltart egy-két hétig, de mg arra rá kell jönnöm, hogy hol lenne a legideálisabb tartani a tüntetést. Ha ez megvalósul(ami egyenlőre még majdnem, hogy viccnek is felfogható, de nálam nem lehet tudni), akkor, ha nem is olyan szinten mint a Traktorosokat, de majd beszámolnak a TV-ben. :))

[Szerkesztve]

Watch 4k movies with Netflix :)

(#77) Protezis válasza PEPE85 (#76) üzenetére


Protezis
őstag

Rám is számíthatsz. Persze 100-as netért nem fogok tüntetni, hülyeség. De olyanért én is adnám a nevem, hogy az állam támogassa jobban az internetszolgáltatás elterjedését, fejlesztését. Azt mondják, MO-n ingyenes a tanulás. Ehhez képest koleszt nem kaptam, fizethetem a lakbért, + ha nem akarok naponta 5-ször netkávézóba menni, akkor kénytelen vagyok a netet is állni. Ráadásul így talán olcsóbban kijövök, mintha máshol, pénzért neteznék. Legalább valami támogatást adhatnának.
Ja, végülis raktak modemet a sulinetes gépbe, szóval támogatnak.
De hogy azon hogy szedném le a párszáz MB-nyi tananyagot, meg hogy mennyiért, azt nem érdekli állambácsit :(((

(#78) concret_hp


concret_hp
addikt

mondjuk az nem lenne hülyeség h alanyi jogon mindnekinek járjon internethozzáférés. nem 100mbit, hanem 1általán: net. persze kivitelezhetetlen meg minden, viszont jó lenne.

vagy fullba vagy sehogy :D

(#79) Sátán44


Sátán44
addikt

Főleg tanyára gondoljatok!Persze én nem ott lakok :DDD

Kis bohóccal is lehet nagy cirkuszt csinálni... :-)

(#80) ALI_G válasza PEPE85 (#1) üzenetére


ALI_G
veterán

inkább legyen olcsóbb az 1024, 1.5Mb (én 384-gyel genyózok havi 13k-ért lol, nem? az a rabló invitel 9900 a net+3100 a telefon). Múltkor felhívtak az inviteltől, hogy mennyire vagyok megelégedve stb. Hát egy aranyos fiatalos női hang volt akivel beszéltem, ezért is nem estem túlzásokba, hogy ez a sávszélesség, meg más szolgáltatók, meg a feltöltés, meg a...1szóval jól lehúztam őket amennyire csak lehetett az előremegszerkesztett válaszokkal. Remélem lesz hatása.

(#81) Arhquis válasza Protezis (#77) üzenetére


Arhquis
aktív tag

A sulinet is egy nagy BULLSHI*

Program Tervező Matematikus képzésre járok. És nem tudom ezt az izét sem igényelni, emrt a szüleim nem adóznak.
( értsd: rokkantnyugdíj )

Kérdem én. Ha nem a hozzámhasonló csóróknak találták ki a sulinetet, akkor kiknek?
A burzsuj lolámák használják, akik nem tudják eldönteni nyomorukban, hogy hány 6800-ast vegyenek, hogy ne 50000 pont legyen a 3d mark, hanem 50001...

(#82) Manitou


Manitou
addikt

100Mbit... ugyan már ... álmodj királylány...
Én még mindig 56k modemmel nyomom, mert évek óta nem csökkentik igazán elfogadható árra a szélessávú netet.Elég lenne nekem egy 256K is korlátlanba, valami türhető áron. :(((

(#83) Dave64 válasza Manitou (#82) üzenetére


Dave64
aktív tag

Hát tudod ki mire használja!
IRCelni<Böngészgetni<tölteni<mégtöbbet<teljes multimédiás szolgáltatások
Ha már mindenkinek meglenne az a 100Mbit, az se lenne olyan sok, mert a szélessávú szolgáltatársok úgy elterjednének.
ÁÁÁÁ
De azért mennyire másabb lenne :D

(#84) Dave64 válasza Dave64 (#83) üzenetére


Dave64
aktív tag

Ugylegyen
Egy szavazat az elfogadható árú (5000ft :) ) 100Mbitért!!!

(#85) Manitou válasza Dave64 (#83) üzenetére


Manitou
addikt

Persze én is szeretnék tölteni le Terrabájtokat :D , ''igény az volna rá'' ahogy szokták mondani. De 100Mbit internet azért még soká lesz olyan árban mint a mostani ''kommersz'' szélessávú net.

(#86) Dave64 válasza Manitou (#85) üzenetére


Dave64
aktív tag

Meg azért félnek is tőle (a fejesek)
Így sem tudják igazán kordában tartani a dolgokat (peer to peer és stb)
hát ha még 100-200 szoror gyorsabb lenne a sebesség.
Akkor aztán jöhetnének a jogvédők :)

(#87) fokukac válasza Dave64 (#86) üzenetére


fokukac
nagyúr

hadd ne mondjam, hova menjenek a ''jogvédők''.... :(((

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#88) Dave64 válasza fokukac (#87) üzenetére


Dave64
aktív tag

:DDD
Szerintem Mindannyiunk így érez :)

(#89) Darth_Revan


Darth_Revan
veterán

Szerintem a 10Mbit-es net is sok:((( A PowerDSL (Bővebben: link)elég lenne! Legalábbis 6Mbit/s azért már elég lenne 1 ideig,nem?:DDD És ezt nem is nehéz kiépíteni.:) Szerintem a legjobb hely ahova tüntetni lehetne menni,az az Informatikai és Hírközlési minisztérium:DDD Akor fő cél:A mostani 1Mbit/s-os net árát vigyék le 2-3e Ft/hó-ra és a 6Mbit/s-es PowerDSL árát vigyék le 10eFt/hó-ra:)

(#90) Dave64 válasza Darth_Revan (#89) üzenetére


Dave64
aktív tag

A 6 megabit se lenne rosz, de a adjunk lejjebb!!!! :D
Amúgy a hálozat már kivan építve az egész országban

(#91) Darth_Revan válasza Dave64 (#90) üzenetére


Darth_Revan
veterán

Sztem 1% esély van,hogy 6Mbit-et ki lehet harcolni,de,hogy 10-et vagy 100-at...háát....:DDD

(#92) pampika válasza Dave64 (#83) üzenetére


pampika
őstag

Én is szte kolis vagyok,ott tetszik,hogy fél gigát lehúzok 6-8 perc alatt (átlag 800-1200 k/sec).De ez volt egyszer,nem töltök minden nap ennyit,szal ekkora sebesség sztem is felesleges lenne az átlagnak.
Itthon korlátos szutyok upc.Én már többször elküldtem őket a rákba,néha levélben is,de eléggé lekezelően lehülyéztek a válaszlevelükben.Akcióznak orrba szájba,hogy legyen új előfizető,csak épp a régieket nem becsülik meg.Mikor kaptam én bármilyen kedvezményt?Akkor,amikor nyáron 1 hétig nem volt netem,napi 50 percet beszéltem velük saját költségre és mindezek után a szűk 3 heti nethasználatra kiküldték a teljes havi számlát,mondván,hogy nem az ő hibájuk...Akkor KIÉ?????Az enyém?Az én gépem jó volt,a kábelmodemem meg szerintük jó volt,de b*sztak kiküldeni egy szerelőt egy héten keresztül,hogy esetleg ránézne...
Aztán egy hét után megjavult és visszajött a net.De nem tudták megmagyarázni,hogy mi volt a gond,vagy mitől lett újra jó..persze a cashért tartották a markukat...
nesze wazz ügyfélmegtartás...letörném az ujját az összesnek....

Ha már megmozdulás:
-legyen elérhető áron,értelmes sebességű net
-NE LEGYEN KORLÁT!!!ha egyszer fizetek,akkor hagy döntseme el én,hogy mennyit használom és mire!Ne a szolgáltató akarja kitalálni,mik az igényeim,mert mint azt már soxor észrevettem,foggalma sincs róla...anno a upc-t kérdeztem meg,hogy miért is jó a 15gb-os korlát,mert ha napi 8-10 órát csak netes rádiót hallgatok,nem is a legjobb minőségben,az adatforgalmi korlátot eléggé gyorsan lezabálja és akkor még egy deka mailt nem küldtem,meg semmi...Erre az volt a válaszuk,hogy egy átlag usernek nemhogy sok,de olyan sok az a 15 giga,hogy fel sem tudja fogni...Vagyis ilyen szolgáltatói hozzállás mellett mit lehet csinálni?
-számon lehessen kérni a szolgáltatón,ha nem szolgáltat!Ugyan ne fizessek már olyan dologért,amit nem is kaptam meg :(((
-legyen olyan ügyfélszolgálata,aki érti a dolgát!Mert az szerintem enyhénszólva pofátlanság,hogy felhívom őket saját pénzen,4(!) kezelővel beszélek,mindegyiknek el kell mondanom a bajomat részletesen,majd közli,hogy kapcsol hozzáértőt.De hiába mondom neki,hogy plázacica létére nem fogja megérteni,azért csak mondjam el :(
-ha már egyszer hűségprogram,akkor a hűséges előfizetőt is díjazza,ne csak azt,aki újként beesik az utcáról.Mert ezt látva gyorsan elröppen a hűség :D

Kicsit hosszú lett,de ilyen célokért én is odatenném az arcos felem :))

(#93) LKW válasza pampika (#92) üzenetére


LKW
tag

Én az UPC-t tavaly kirugtam. Belefáradtam az állandó, és értelmetlen hadakozásba. Ezeket amit leirtál, vagy tizszer eljátszották velem, két év alatt. Nekem is elmagyarázták, hogy mennyi az annyi, a 15 Gigával kapcsolatban. Én meg elküldtem őket a büdös p.-ba, ugy melegében telefonon. Az ügyfélszolgálatukról meg annyit, hogy iszonyat.

Minden hepe után jön egy hupa

(#94) Jim Tonic válasza PEPE85 (#1) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Unatkozó németek. A gazdaságra kellene inkább koncentrálni. :)

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#95) Cane


Cane
őstag

ejjj de belelógabilibeakezed topik...

▫■ Ω Sēctσr - Γhē lαsτ lιηē σf dēfēηsē ▪□

(#96) pampika válasza LKW (#93) üzenetére


pampika
őstag

Nálunk is az lesz.Csak szülők nem nagyon érnek rá ezzel foglalkozni,szal sokat kell őket nyaggatni,hogy a kikötés,bekötés,papírrmunka nyűglődésre rászánják magukat végre.De már így is túl sok pénzt kerestek rajtunk :(((

(#97) LKW válasza pampika (#96) üzenetére


LKW
tag

Nekem nagyon gyorsan ment minden. Egy Szombati napon a net-en megrendeltem az új kapcsolatot. Hétfő du-án hozták a szerződést. Aláirtam. Szerdán mentem haza, látom az asztalon ott a modem, regisztrálva stb...Zsebrevágtam a UPC modemet, bevittem az ügyfélszolgálatra, és küdtem őket a búsba. Ennyi volt.

Minden hepe után jön egy hupa

(#98) Sátán44


Sátán44
addikt

Mire lehetne kihasználni ekkora sebességet,mint amit szeretnének a németek? :F

Kis bohóccal is lehet nagy cirkuszt csinálni... :-)

(#99) crab válasza Sátán44 (#98) üzenetére


crab
senior tag

én biztos üzemeltetnék a webszervert, nem ingyenes szolgáltatóknál lennének a cuccaim, bárki csinálhat magának netrádiót/tv-t, meg ami egyértelmű sokkal gyorsabban jönnének a cuccok, és nem warezra gondolok, szóval ha nem is 100 mbps, de egy 15-20 jól jönne nekem:)

(#100) sirály12


sirály12
őstag

Nekem már ittholra egy 128-as vagy egy 256-os net is maga volna a megváltás. Az ettől nagyobbakról még álmodni sem merek az elkövetkező években. Szal nem az kellene, hogy 1551332222Gb-el jöjjön a net, hanem az, hogy mindenhol elérhető legyen. Mert a nagyobb városokon kívül nincs adsl. Csak ennyit akartam, mondani.

Én szárnyalnék, de nem hagyják.

(#101) Dave64 válasza sirály12 (#100) üzenetére


Dave64
aktív tag

Akkor neked eléglesz a Gbit-es Műholdas net? :)):DD:D

(#102) sirály12 válasza Dave64 (#101) üzenetére


sirály12
őstag

jah. :DDD :DDD :DDD

Én szárnyalnék, de nem hagyják.

(#103) Majstor


Majstor
senior tag

!!!Revolution!!!
Sokan mondják hogy itt a Hunok völgyében nem valósítható meg ez a sebesség...hát annyi pénzből ammenyit összeszednek a User/Lúzerektól mostani átlag sebesség 1M/sec lenne a minimum és a többiről ne is mondjak semmit!
(hol van itt az igazság...ott ahol négyszeresek a fizetések ott u.a. pénzért 10-szer gyorsabb a Net?)

http://www.youtube.com/watch?v=GVA20Wh0TY4&feature=channel

(#104) Majstor


Majstor
senior tag

:(
Ennyi...senkinek nincs több hozzászólása a témához?
:(((

http://www.youtube.com/watch?v=GVA20Wh0TY4&feature=channel

(#105) Shim válasza Majstor (#103) üzenetére


Shim
őstag

ez mindössze azért van mert ezen az áron, ami itthon van, még mindig van növekvő kereslet, még kevés embernek van internet otthon. nyugaton viszont ahogy telítődött a piac, úgy kellett versenyezni a vevőkért, hol árcsökkentéssel, hol sávszélnöveléssel, így fordulhat elő, hogy Mo. ott van a topon...nálunk a legdrágább a net egész eu-ban, és ugye még nem beszéltünk a jappókról, de ők más tészta, teljesen felesleges idekeverni őket.
árakat nyomják le végre, nekem elég lenne a 384, 512 - 2-3 ezer ft-ért. így viszont marad a nappal 128K 5 ropiért, támogatás nuku, pedig nem kimondottan könnyű az élet egy egyedülálló pedagógusnak és két gyerekének. nem siránkozom, de ez nem egyedüli eset. net meg muszály...

Religion – causing genocides over differing imaginary friends

(#106) Sátán44


Sátán44
addikt

Végre egy értelmes ember :C

Bővebben: link

[Szerkesztve]

Kis bohóccal is lehet nagy cirkuszt csinálni... :-)

(#107) Shim válasza Sátán44 (#106) üzenetére


Shim
őstag

Hát...elmondott pár számadatot, és egy tervet, hogy ''milyen jó lenne sok home user''. ettől nem lesz se 100Mbit se olcsóbb;]

Religion – causing genocides over differing imaginary friends

(#108) Predator666


Predator666
aktív tag

és ahhoz mit szóltok, hogy van egy kis helyi hálózat arra vagyunk rácsatlakozva, és igaz havi 5500 ért 512 es netem van de volt már olyan is hg 6 KB/seccel töltött..:F
És nagyon fel tudom magam húni ezen. Fater aszonta azért ez mert itt nincs 1 éves hűség szerződés, és ha gáz van pénzügileg azonnal le lehet állni, de lassan már fél éve van akkor meg mivan?
Nem értem. ÉS ezzel lehet valamit kezdeinhogy 512 vel kéne hogy menjen közben meg 56tal megy? vagy 100 zal? 512 megjegyzem még soha nem volt, a maximum 400 körül volt.
És az hogy müködk, hogy este begyorsul? és van amikor 100 al van amikor 90 el tölt?:F
Ez mennyire törvényes hogy nem fix a sávszélesség?

Kivettem, mert volt, kit zavart.

(#109) Shim válasza Predator666 (#108) üzenetére


Shim
őstag

nem tudom, hogy kötelező-e, de van minimális sávszél, ez benne szokott lenni az ÁFSZ-ben, az én szolgáltatóm pl 384-es kapcsolatnál min 128-at garantál (ezt mondjuk csak a saját elérésükhöz adják meg, az, hogy lassabban jön egy maláj szerverről az adat, nem számít)

Religion – causing genocides over differing imaginary friends

(#110) Predator666 válasza pampika (#92) üzenetére


Predator666
aktív tag

megértelek. én is szinte üvöltenék zúznék tombolnk mior elegy a netem. Már az elég ha elmegy 5 percre én már kkor kész vagyok. CSa hát még szülői diktatúra van és hát nm én intézem. Mert ha így lenne akkor már úgy lekurv@@nyáztam volna hog ott sz@rja összemagát...:(((
NAgypon fel tudom húzni magam...

Shim, köcc ezt nem is tudtam akkor majd lekérdezem...

[Szerkesztve]

Kivettem, mert volt, kit zavart.

(#111) Majstor


Majstor
senior tag

Az itt a lényeg hogy az internet-hozzáférés drága a jövedelmünkhöz képest!!!
Vólt ennél drágább is...nem tagadom...nem mondom azt hogy holnap mi is kérünk 100Mbit/sec-ot...azt mondom hogy ha a ''nyugaton'' már a 3Mbit/sec sebesség átlagosnak mondható akkor itt legalább 1Mbit/sec legyen mindenki számára elérhető!!!

http://www.youtube.com/watch?v=GVA20Wh0TY4&feature=channel

(#112) LKW


LKW
tag

Hétvégén Frakfurtban voltam. A helyi Tv félóránként nyomja a reklámot. Köztük a Chello Classic előfizetést is. Havi 19.90 Euróért. Nálunk Mennyi ?:F

[Szerkesztve]

Minden hepe után jön egy hupa

(#113) PEPE85


PEPE85
senior tag

Én még mindíg azt mondom szervezzünk tüntetést, vonuljunk ki! Az engedélyeket és a rendőri kiséretet elintézem.

Watch 4k movies with Netflix :)

(#114) lapa válasza L3zl13 (#17) üzenetére


lapa
veterán

jól beszélsz ez nekem sem teljesen tiszta. vagy ''100 mb für alle'' vagy ''alles für 100 mb'' de ez van, ha a sok dajcse egyfolytában angol oldakat nézkél, elfelejtik a nyelvet.

MOD: egyébként a ''mire kell a 100mbit'' jellegű kérdések kábé olyanok, mint a ''mire kell nekünk vonat, leszakadnak a belső szervek'' anno...

[Szerkesztve]

(#115) cbmfan


cbmfan
senior tag

vicces látni így ~15 év után ezt a topikot :) most mikor 1-2 Gigabit lehet nagyobb városokban az a probléma, hogy BD film 10 perc alatt töltődik le, az rengeteg idő! még 33.6k modemmel kezdtem '96-ban, majd jött 56k 98-ban. 2001-től TvNet 256k, amt úgy reklámoztak, hogy egy CD-nyi adat 45 perc alatt letölthető! :D megszűnése után (talán 2003, ha jól emlékszem) Fibernet 512k, emelések után 1, 1.5 és 3 Mbit. 2005, Datanet DSL, 8 Mbit, amiből volt 6.9 mire elért lakásba. 2008, digi 40 Mbit, utána 80, 100 és most 1 Gbit, de várom, hogy válthassak 2.5 Gigabitre :)

[ Szerkesztve ]

Close the world, ʇxƎu ǝɥʇ uǝdo

(#116) KROK640 válasza cbmfan (#115) üzenetére


KROK640
veterán

Tényleg vicces ennyi év után.
Amikor ez a topic ment, én éppen az 1Mbites ADSL-emnek örültem, ami még 3 hónapja sem volt bekötve (előtte ISDN volt).
Most 120Mbitem van 2015 ősze óta. Soknak ma már nem sok, de nekem valahogy még most is mindenre elég.Ha hozzáveszem, hogy 3500ft (UPC) akkor nem olyan rossz ez.

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#117) Darth_Revan válasza cbmfan (#115) üzenetére


Darth_Revan
veterán

Nem csak nagy városban, már 10000 fős kisebb városban is van keleten az országban 2 gbites optikai net.
A poén mondjuk hogy az ország nyugati gazdagabb felében fejletlenebb az internet mint a keleti szegényebb környékén.

(#118) KROK640 válasza Darth_Revan (#117) üzenetére


KROK640
veterán

Ezt én is megfigyeltem, hogy keleten jobb a net valahogy.
Mondjuk itt csak 1 Gigabit van ... De hát falunk vagyok.

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.