Hirdetés

[Help needed] Távoli elérésbeli problémába ütköztem

Sziasztok!

Tanácsot szeretnék kérni, csak épp topikot nem találtam a kérdésemnek.

Adott egy beágyazott linux NAS a belső lokális hálón, szeretném a fájlokat elérni róla biztonságosan külső hálózatról is úgy, hogy a streaming is menjen róla (tehát FTPS és társai kizárva) + lehetőleg a feltöltés is működjön.

A VPN overkill és csomó app nem támogatja, így az is kilőve. Találtam egy tökéletesnek látszó megoldást, ami a webdav (nginx) + SSL kombináció. Kényelmes, mert le tudom titkosítani jelszavakkal, van egy fancy html felülete, amit szimplán böngészőből elérek, sőt az nginx reverse proxy módját kihasználva egyazon címen akár az otthoni kamerák webes felületét is el tudom érni mindezt biztonságosan.

A fenti setup ment is évekig remekül, viszont az SSL gyanánt használt Let's encrypt időről-időre úgy döntött, hogy csakazértis elavultnak jelölik az általam éppen használt domain-tulajdon igazoló metódust. Kicsit elegem van abból, hogy ilyenkor manuálisan újra kell konfigolni az egészet.

Pszt... Te mit kezdenél végtelen tárhellyel?

Bizonyára vagytok páran, akik esetleg érdekeltek lennének egy jó nagy, lehetőleg minden esetben elérhető, biztosított tárhelyben a családi fotóknak/melóval kapcsolatos dolgoknak stb. Jó dolog a NAS is, meg egyéb lokális alternatívák, de ebben az esetben mindig ott lesz az adatvesztés lehetősége, tárhely hiánya, fogyasztás, teljesítmény hiány etc. "Mit tehetünk helyette? Net adott, hát egy felhő remekül alkalmas lenne a dologra. Node melyiket válasszam? Szinte az összes egy kisebb vagyon..." - játszódott le fejemben évekkel ezelőtt, mikoris nagyobb mennyiségű adatot kellett valahol a munkám miatt letárolnom. Találtam egy alternatívát, amely korlátlan tárhelyt biztosít egy egészen ehető ebéd áráért, 10 dollárért havonta.

-----------------------------------------------------------------------------------

Figyelem! Kaotikus iromány, csak erős idegzetűeknek. :B Rekordidő alatt született meg, időhiány miatt, így lektorálásra szorul.

Mr Dini - vétel vége

Avagy eljött ez az idő is... Egyelőre bizonytalan időre, de be kell nyújtanom nyugdíjazási kérelmem a fórumon... Biztosan többeteknek feltűnt, hogy mostanság nem igen aktívkodom így a fórum berkein belül, ennek pedig elég sok oka van (új hobbi, egyéb projektek stb), sajnos nem nagyon fér bele az időmbe manapság még a fórumozás is.

Azt bátran merem állítani, hogy rengeteget tanultam itt is az elmúlt pár évben, nagyon sok rendes nick-kel, illetve szakemberrel találkoztam.

Nagyon köszönök mindent mindenkinek! :R

Ave!

PS: A NAS-os topikokban pedig bátran terjesszétek az igét továbbra is! Mutassuk meg a ZyXEL-nek, hogy van jövője a házi barkácsolásnak! :))

SoftEtherVPN ZyXEL NAS-okra, avagy érd el a szolgáltatásaid bárhonnan!

Köszöntelek kedves erre tévedt látogató! :)

A most következő leírásom ismételten ismeretterjesztő/tutorial jellegűre tervezem, s abban a hitben íródik, hogy sokaknak hasznára válhat a NAS távoli elérése kapcsán. Ugyanis a távoli elérés egy igen gyakran megjelenő téma a NAS-ok topikjában. Van pár megoldás, mint például az FTP(S), az SFTP, az sshfs, illetve a webDAV... Viszont ezek közül a legtöbb telepítése vagy hosszadalmas volt, vagy nem elég biztonságos, vagy éppen nem volt tökéletes a konkrét elképzelések kiszolgálására.

A fentieket mérlegelve egyértelműnek tűnt számomra, hogy talán a legoptimálisabb és egyben leguniverzálisabb megoldás a VPN irányában keresgélni megoldás után. Nos, ezzel kapcsolatban régóta küzdenek a NAS hekkerek, mivel egy nagy hátránya a ZyXEL NAS-oknak, hogy a gyártó valamilyen ismeretlen okból ellehetetlenítette az olyan modulok, mint például az iptables, illetve a bridge betöltését. Így hiába csinálunk openVPN szervert rajta, pont a NAS-t nem fogjuk tudni elérni (csak abban az esetben, ha tudjuk a MAC címét, s a kliensen belepiszkálunk az ARP cachebe, de ezt már leírni is macerás :D). Sokáig egyáltalán nem volt megoldás erre a problémára, egészen addig, míg egy igen nagy tudású, külföldi NAS hekker - nicknév szerint barmalej2 - elő nem állt egy okos kerülő megoldással, mégpedig, hogy az openVPN-t proxy ARP segítségével állította be. Akit érdekel, írt egy részletes leírást a beállításáról, ami itt olvasható. Ám ennek a megoldásnak van pár hátulütője, mint például a DHCP tartomány átállítása a belső hálózaton, vagy, hogy elsőre picit bonyolultnak tűnhet...

[Android] Ph! linkelés mobilról, egyszerűen

Üdvözlök minden kedves fórumozót, aki betévedt szerény blogomba!

Ezen cikk az [Android] sorozatom második része lenne. Az elsőt, melyben egy webszervert készítettem, itt olvashatjátok.

Nos, ahogy ígértem, kb havonta meg fog jelenni valami kis projektem, melyben főleg Taskeres, illetve SL4A (py4a) szkripteket fogok megosztani. Az e-havi részben a mobilról fórumozóknak szeretnék segíteni, a linkelés megkönnyítésével.

A szkript használata egyébként nagyon egyszerű. Ha futtatjuk, akkor kér egy linket, illetve egy link nevet, majd a háttérben elkészíti nekünk a Ph! kompatibilis formátumot (pl [L:http://example.com][link][/L]) és beteszi a vágólapra. Nekünk csak be kell másolnunk a hozzászólásba.

[Android] Pihekönnyű webszerver PY4A (SL4A) segítségével

Üdv! :)

Nemrég felfedeztem, hogy a Tasker képes SL4A szkriptek futtatására. Kíváncsi lettem és picit utánajártam, hogy lényegében mire is jó ez. És kiderült, hogy ennek segítségével például Python és Shell kódokat tudunk futtatni a telón úgy, hogy még droid specifikus API-k is a rendelkezésünkre állnak. Ennek nagyon örültem, mivel Pythonnal már rég nem volt dolgom.

Szóval összedobtam pár kisebb szkriptet és úgy gondoltam, hogy havonta megosztok egy PY4A szkriptet, vagy Taskeres munkát (amíg van). Így a blog linkem sem fog eltűnni, és nem kell többet nyan-cat legós megoldásokhoz folyamodnom, hanem hasznosak is lesznek a bejegyzések (már akinek :D).

Először kezdjük az SL4A telepítéssel. Ehhez pedig mindössze csak le kell szedni innen az eszköznek megfelelő csomagot és fel kell telepíteni.

MrDini & a Lego

Segítség, hová tűnt a logout blog linkem?! Na majd ez az általam "kreált" nyan-cat segít megkeresni pár hétre... :D

Íme:

Zenehallgatás felsőfokon egy ZyXEL NSA320S-sel

Sziasztok!

Következő nagyobb projektem a nassal egy "zenegép" létrehozása lett. Ez az írásom a "Hogyan" kérdésre igyekszik választ adni. :)

Mindenek előtt szeretném kifejezni köszönetemet barmalej2-nek és Mijzelf-nek, akiket egyébként is maximális respect illet! Nélkülük nem született volna meg ez az írás (sem). :R

Nos, hol is kezdjem... Találtam itthon egy kicioccó, Kínai USB hangkártyát és az az ördögi ötletem támadt, hogy én ezzel, és a nasommal este már zenét fogok hallgatni! És összejött, tulajdonképpen ezért íródott a cikk is. :D

Térjünk a lényegre!

Már most rengeteg megoldással találkoztam, vannak egészen egyszerűek, míg vannak komolyak is. Egy a közös bennük. Mindegyikhez kell maga a hangkártya driver, illetve a csatolási pont létrehozása.