Üdv! :)
Nemrég felfedeztem, hogy a Tasker képes SL4A szkriptek futtatására. Kíváncsi lettem és picit utánajártam, hogy lényegében mire is jó ez. És kiderült, hogy ennek segítségével például Python és Shell kódokat tudunk futtatni a telón úgy, hogy még droid specifikus API-k is a rendelkezésünkre állnak. Ennek nagyon örültem, mivel Pythonnal már rég nem volt dolgom.
Szóval összedobtam pár kisebb szkriptet és úgy gondoltam, hogy havonta megosztok egy PY4A szkriptet, vagy Taskeres munkát (amíg van). Így a blog linkem sem fog eltűnni, és nem kell többet nyan-cat legós megoldásokhoz folyamodnom, hanem hasznosak is lesznek a bejegyzések (már akinek :D).
Először kezdjük az SL4A telepítéssel. Ehhez pedig mindössze csak le kell szedni innen az eszköznek megfelelő csomagot és fel kell telepíteni.
Majd szükségünk lesz magára a PY4A-ra is, amit innen lehet leszedni. Figyelj arra, hogy 3.x Python-t szedj le, mert a régebbi főverziókkal nem fognak a szkriptek működni! Ha fent van, akkor nyisd meg és menj rá az install gombra!
Majd, ha megvan, akkor szedjük le a http.py3 szkriptem és másoljuk valamilyen fájlkezelővel a belső tárhely/sl4a/scripts mappába.
Ezután ha indítani szeretnénk a webszervert, akkor csak meg kell nyitnunk az SL4A-t és rábökve a http.py3-ra ki kell választani a fogaskerék ikont. És ha nem dob hibát, akkor szépen elindul a háttérben, nyugodtan minimalizálhatjuk az SL4A-t és böngészőből meglátogatva a http://localhost:8000/-et, látnunk kell a /sdcard/ tartalmát. Kivéve, ha van index.html a "mappában", ilyenkor értelemszerűen azt jeleníti meg. Így használható webszerverként és webes file lister (webDAV szerűség)-ként egyaránt. :)
Illetve ha szeretnétek portot, vagy gyökérkönyvtárat váltani, akkor a kódban írjátok át a PORT, vagy a ROOT változó-t.
Végezetül pár arról, hogy mire képes, illetve mit nem tud:
- tökéletes például a mobilról másik mobil/PC felé történő adatmegosztáshoz/streamek lebonyolításához
- képes hotspoton is működni
- php és cgi szkriptek futtatására nem alkalmas, az utóbbit viszont meg lehetne valósítani
- a felülete puritán, tényleg csak a lényeg (mivel az alap pythonos TCP-s webszervert használtam), cserébe viszont tényleg nagyon keveset "eszik"
Sok sikert hozzá! :)
Ui.: Ha szeretnétek mondjuk PC-ről is elérni a szervert, akkor a kódhoz tartozó terminálban található IP címmel, azaz az eszköz jelenlegi IP címével, plusz a porttal tudjuk elérni. Pl.: http://192.168.1.3:8000