- D1Rect: Nagy "hülyétkapokazapróktól" topik
- Luck Dragon: Asszociációs játék. :)
- sziku69: Szólánc.
- V.Milán: Adózás a használtcikkek értékesítése után (egyszerűen)
- sziku69: Fűzzük össze a szavakat :)
- Sub-ZeRo: Euro Truck Simulator 2 & American Truck Simulator 1 (esetleg 2 majd, ha lesz) :)
- Rap, Hip-hop 90'
- Gurulunk, WAZE?!
- Elektromos rásegítésű kerékpárok
- Luck Dragon: MárkaLánc
-
Fórumok
LOGOUT - lépj ki, lépj be!
LOGOUT reakciók Monologoszféra FototrendGAMEPOD - játék fórumok
PC játékok Konzol játékok MobiljátékokPROHARDVER! - hardver fórumok
Notebookok TV & Audió Digitális fényképezés Alaplapok, chipsetek, memóriák Processzorok, tuning Hűtés, házak, tápok, modding Videokártyák Monitorok Adattárolás Multimédia, életmód, 3D nyomtatás Nyomtatók, szkennerek Tabletek, E-bookok PC, mini PC, barebone, szerver Beviteli eszközök Egyéb hardverek PROHARDVER! BlogokMobilarena - mobil fórumok
Okostelefonok Mobiltelefonok Okosórák Autó+mobil Üzlet és Szolgáltatások Mobilalkalmazások Tartozékok, egyebek Mobilarena blogokIT café - infotech fórumok
Infotech Hálózat, szolgáltatók OS, alkalmazások SzoftverfejlesztésFÁRADT GŐZ - közösségi tér szinte bármiről
Tudomány, oktatás Sport, életmód, utazás, egészség Kultúra, művészet, média Gazdaság, jog Technika, hobbi, otthon Társadalom, közélet Egyéb Lokál PROHARDVER! interaktív
Új hozzászólás Aktív témák
-
proci985
MODERÁTOR
Na végre el tudtam olvasni. Már nem mintha a tizedét érteném
De különben egyáltalán nem láttam benne semmi retteneteset, a megfelelő tudás+rutin birtokában tök érthető lenne szerintem.@proci985 : "valojaban ez kb a logout legszebb hagyomanyait felevenelito hobbiprojekt elmenybeszamoloja."
Ezt hiányolom én is mostanában. Mostanában, évek óta...
Hogy tudás kell hozzá... még jóhogy
Amúgy hálózathoz az informatikai szakemberek se sokat szoktak érteni (énsenem
), főleg ilyen szinten nem.@Mr. Dini : 2 óra alatt ezt?
Nekem a basic "ezt így szereltem" több kb, fele ennyi hozzáadott értékkel se
Respect 
valtozo, en valoszinuleg ossze tudnam rakni ez alapjan, de nekem van nemi halozati hatterem is.
egyébként igen, ilyen írásokat hiányolok én is a logoutról
-
hcl
titán
Na végre el tudtam olvasni. Már nem mintha a tizedét érteném
De különben egyáltalán nem láttam benne semmi retteneteset, a megfelelő tudás+rutin birtokában tök érthető lenne szerintem.@proci985 : "valojaban ez kb a logout legszebb hagyomanyait felevenelito hobbiprojekt elmenybeszamoloja."
Ezt hiányolom én is mostanában. Mostanában, évek óta...
Hogy tudás kell hozzá... még jóhogy
Amúgy hálózathoz az informatikai szakemberek se sokat szoktak érteni (énsenem
), főleg ilyen szinten nem.@Mr. Dini : 2 óra alatt ezt?
Nekem a basic "ezt így szereltem" több kb, fele ennyi hozzáadott értékkel se
Respect 
-
hcl
titán
"viszont akkor egyáltalán nem ajánl népszerű videókat sem."
Mondjuk azzal se sokra megyek, szóval adblock, cookie-k off...
-
proci985
MODERÁTOR
Köszi a részletekbe menő állásfoglalást! Igazán nem vártam el, hogy valaki ennyi időt elpazaroljon kényszerből a poszt átolvasására, de jó tudni, hogy nem kell átírni.
Az teljesen jogos, amit írsz, hogy kicsit kapkodós és követhetetlen/implicit az egész hangvétele. Bevallom, hogy kb 2 órát szántam az írásra, lehet ez kevés volt a logikus fejtegetésekre.
De örülök, hogy a lényeg átjött. A lista a feltételekkel nagyjából korrekt. Tényleg nem a piracyre lett kiélezve a poszt, nem is ez volt a szándékom, csak kontextusként szerepel.
Amit a hálózati stackról írtál, az ebben az egyik legkönnyebb összetevő egyébként, mert "csak" egy arrayt kell összemarshalozni.
Valóban.
Viszont nekem ez is új volt, sose csináltam ilyet előtte. Beletelt jó pár órába, mire rájöttem, hogy melyik érték mit jelent és hogy hogyan kéne összerakni. Most, hogy sikerült, sokkal magabiztosabban állok hozzá hasonló problémákhoz és a wiresharkot is sokkal jobban átlátom.Btw, a Jack feladatnál nem az volt a baj, hogy hosszú. Hanem az, hogy egy nagyon szűk megoldást gondoltál ki, ami a feladat leírása alapján (az általad leírt háttér nélkül) szinte "mire gondolt a költő" szinten lehetetlen feladat.
Jogos. Kipróbáltam egy ilyen vonalat is. Nem hiszem, hogy gyakran lesz, mert nem sok solve jött rá, de úgy vettem észre, hogy mostanában pl HackTheBoxon is volt programozós feladat CTF során, ahol kb egy pathfinding algoritmust kellett csak implementálni. Ott is hosszú volt a leírás (másképp ötletem se lett volna, hogy mit kérnek), mégis több solve jött rá. Lehet a nemzetközi verseny több embert ért el és csak azért, vagy azért, mert az én feladatom nem volt elég szimpatikus a playereknek, vagy a networking volt túl egzotikus téma egy általános CTF-re, nem tudom...
Igazán nem vártam el, hogy valaki ennyi időt elpazaroljon kényszerből a poszt átolvasására
szorakoztato is volt, meg gyorsan olvasok
. plusz fontosnak tartottuk jelezni, hogy bar van az elejen egy felreertheto mondat ha valaki nem olvasna el rendesen a vegeig, valojaban ez kb a logout legszebb hagyomanyait felevenelito hobbiprojekt elmenybeszamoloja.Bevallom, hogy kb 2 órát szántam az írásra, lehet ez kevés volt a logikus fejtegetésekre.
Látszott, és két óra alatt ez eléggé jól sikerült egyébként, megfelelő háttértudással le lehet követni, hogy kb mit csinálsz és miért. A python vs go pl nekem érdekes volt, mondjuk egy ponton igazabol a nyelv majdnem mindegy amugy is.Ja, első hálózati packeteket összerakni nehéz. Nálunk ezt másodéven egy ponton kézzel csináltuk, igaz az a labor kb a másodév messze legszivatósabb kurzusa volt. Igaz ennek 10+ éve, mostanában erre a rétegre már nem szokás lemenni.
(Vettem részt rendezőként hackathonon.) Gyakorlatban a feladat lehet hálózatosoknak túl programozás volt, programozóknak pedig túl hálózatos. Amit leírtál abból valamennyire vissza lehetett fejteni, hogy mi kéne (megfejtőd is volt rá). Igazából ez volt az a pont, amikor a technikai leírás átment (szintén elég technikai) élménybeszámolóba, nekem meg ugye validálnom kellett, hogy akkor ez az írás most mi és mennyire nehéz lenne lekövetni
. -
Mr Dini
addikt
Gyakorlatilag guidenek néz ki, de nem az, mert egy ponton átmegy az egész logbookba amitől guideként kvázi követhetetlenné válik. Ami blogbejegyzésként ugye teljesen oké, mert ez egy élménybeszámoló.
Ahogy nézem kb a következő tudásának kéne meglennie annak, aki ezt reprodukálni akarja:
- Docker
- Git
- minimum egy CCNA routing szintű hálózatatos tudás (beleértve linux üzemeltetés / CLI *nix), beleértve wireshark és virtuális hálózatok
- Python
- Go
- hálózati programozási tapasztalat
- plusz kell egy *nix rendszer
Pár dolgot pedig saját kútfőből kell kiegészíteni, pl miért az adott IPv6 addresseket használod, vagy miért probléma az X mennyiségű port befoglalása adott esetben. devOps vagy cloud engineering háttérrel ezt ki lehetne egészíteni.Amit a hálózati stackról írtál, az ebben az egyik legkönnyebb összetevő egyébként, mert "csak" egy arrayt kell összemarshalozni.
---
Btw, a Jack feladatnál nem az volt a baj, hogy hosszú. Hanem az, hogy egy nagyon szűk megoldást gondoltál ki, ami a feladat leírása alapján (az általad leírt háttér nélkül) szinte "mire gondolt a költő" szinten lehetetlen feladat.
De ez oké, képzésben vagy, technikai affinitásod megvan, bonyolultabb projektek saját elbeszélése jellemzően úgyis a BSc diplomamunka (és az MA) körül indul. Ez meg egy blogbejegyzés
.Köszi, jó volt látni ennyire technikai leírást a logouton!
Köszi a részletekbe menő állásfoglalást! Igazán nem vártam el, hogy valaki ennyi időt elpazaroljon kényszerből a poszt átolvasására, de jó tudni, hogy nem kell átírni.
Az teljesen jogos, amit írsz, hogy kicsit kapkodós és követhetetlen/implicit az egész hangvétele. Bevallom, hogy kb 2 órát szántam az írásra, lehet ez kevés volt a logikus fejtegetésekre.
De örülök, hogy a lényeg átjött. A lista a feltételekkel nagyjából korrekt. Tényleg nem a piracyre lett kiélezve a poszt, nem is ez volt a szándékom, csak kontextusként szerepel.
Amit a hálózati stackról írtál, az ebben az egyik legkönnyebb összetevő egyébként, mert "csak" egy arrayt kell összemarshalozni.
Valóban.
Viszont nekem ez is új volt, sose csináltam ilyet előtte. Beletelt jó pár órába, mire rájöttem, hogy melyik érték mit jelent és hogy hogyan kéne összerakni. Most, hogy sikerült, sokkal magabiztosabban állok hozzá hasonló problémákhoz és a wiresharkot is sokkal jobban átlátom.Btw, a Jack feladatnál nem az volt a baj, hogy hosszú. Hanem az, hogy egy nagyon szűk megoldást gondoltál ki, ami a feladat leírása alapján (az általad leírt háttér nélkül) szinte "mire gondolt a költő" szinten lehetetlen feladat.
Jogos. Kipróbáltam egy ilyen vonalat is. Nem hiszem, hogy gyakran lesz, mert nem sok solve jött rá, de úgy vettem észre, hogy mostanában pl HackTheBoxon is volt programozós feladat CTF során, ahol kb egy pathfinding algoritmust kellett csak implementálni. Ott is hosszú volt a leírás (másképp ötletem se lett volna, hogy mit kérnek), mégis több solve jött rá. Lehet a nemzetközi verseny több embert ért el és csak azért, vagy azért, mert az én feladatom nem volt elég szimpatikus a playereknek, vagy a networking volt túl egzotikus téma egy általános CTF-re, nem tudom...
-
Mr. Y
őstag
Igen, biztos így történt. Ha jól tudom, a rangod elég hozzá, hogy meg tekintsd a törölt kommenteket is, ha van kedved éveket visszamenni és érdekel.
Továbbiakban nem “moderálni” akartam, csak megelőzni egy érdemi írás esetleges törlését. -
proci985
MODERÁTOR
Tudom, hogy nem állt szándékodban problémát generálni. És én is csak a megelőzés végett írtam.
Majd 10 éve már, hogy egy kérdésre adtam választ ezen lap család topikján belül, amiért kitiltás lett a jutalmam. Pedig csak arról írtam, hogy egy megvásárolt telefonra megvásárolt alkalmazást hogyan lehet annak minden adatával átmenekíteni egy másik, egyébként offline eszközre.Biztos így történt? A moderáció egyébként a mi feladatunk.
Ez itt egy technikai élménybeszámoló. Ugyan leírja a célt, hogy mire kéne, ugyanakkor ahogy nézem nem igazán tűnt fel senkinek, hogy a leírás pár helyen elég implicit.
-
proci985
MODERÁTOR
Hmm, gondolom nem a kiberes/hálózatos részre írod, hanem a bevezetőre a YouTube-os mókára.
Megmondom őszintén, hogy nem gondoltam volna, hogy gond lehet belőle, mert
1.) bőven vannak youtube dl oldalak, amik le is töltik az anyagot, a Piped viszont csak egy alternatív frontend. Az emberek egyre jobban állnak ezekhez az open source frontendekhez úgy, mint egy privacy shield, mintsem privacy tool. Ezzel én sem vagyok egyedül. Ha kell, tudok mutatni a moderátoroknak számlát YT prémium előfizuról.
2.) Sok topikban láttam már Vanced és társai említést alternatív kliensekre
3.) van videó streamek letöltése topik
4.) a cikk nem arról szól, hogy hogyan tudja valaki a Pipedet telepíteni, valószínűleg nem innen fogja senki megtanulni a "warezolás" ezen módját.Ettől függetlenül nem védeni szeretném magam. Nem akartam a modokat zaklatni, de most hogy felhoztad, beírok a modkerbe, rákérdezek, aztán legfeljebb átfogalmazom.a cikket, a lényeg úgysem a Piped. Az csak kontextus. Köszi a jelzést!
#3 bitpork
Haha, sajnos attól félek igen. Csak arról nem lehet ennyit írni.

#4 Egon
Köszi a kedves szavakat! Egyelőre főállású egyetemista vagyok, azért van időm ilyesmikre.

Gyakorlatilag guidenek néz ki, de nem az, mert egy ponton átmegy az egész logbookba amitől guideként kvázi követhetetlenné válik. Ami blogbejegyzésként ugye teljesen oké, mert ez egy élménybeszámoló.
Ahogy nézem kb a következő tudásának kéne meglennie annak, aki ezt reprodukálni akarja:
- Docker
- Git
- minimum egy CCNA routing szintű hálózatatos tudás (beleértve linux üzemeltetés / CLI *nix), beleértve wireshark és virtuális hálózatok
- Python
- Go
- hálózati programozási tapasztalat
- plusz kell egy *nix rendszer
Pár dolgot pedig saját kútfőből kell kiegészíteni, pl miért az adott IPv6 addresseket használod, vagy miért probléma az X mennyiségű port befoglalása adott esetben. devOps vagy cloud engineering háttérrel ezt ki lehetne egészíteni.Amit a hálózati stackról írtál, az ebben az egyik legkönnyebb összetevő egyébként, mert "csak" egy arrayt kell összemarshalozni.
---
Btw, a Jack feladatnál nem az volt a baj, hogy hosszú. Hanem az, hogy egy nagyon szűk megoldást gondoltál ki, ami a feladat leírása alapján (az általad leírt háttér nélkül) szinte "mire gondolt a költő" szinten lehetetlen feladat.
De ez oké, képzésben vagy, technikai affinitásod megvan, bonyolultabb projektek saját elbeszélése jellemzően úgyis a BSc diplomamunka (és az MA) körül indul. Ez meg egy blogbejegyzés
.Köszi, jó volt látni ennyire technikai leírást a logouton!
-
SutPet
aktív tag
-
Mr. Y
őstag
Hmm, gondolom nem a kiberes/hálózatos részre írod, hanem a bevezetőre a YouTube-os mókára.
Megmondom őszintén, hogy nem gondoltam volna, hogy gond lehet belőle, mert
1.) bőven vannak youtube dl oldalak, amik le is töltik az anyagot, a Piped viszont csak egy alternatív frontend. Az emberek egyre jobban állnak ezekhez az open source frontendekhez úgy, mint egy privacy shield, mintsem privacy tool. Ezzel én sem vagyok egyedül. Ha kell, tudok mutatni a moderátoroknak számlát YT prémium előfizuról.
2.) Sok topikban láttam már Vanced és társai említést alternatív kliensekre
3.) van videó streamek letöltése topik
4.) a cikk nem arról szól, hogy hogyan tudja valaki a Pipedet telepíteni, valószínűleg nem innen fogja senki megtanulni a "warezolás" ezen módját.Ettől függetlenül nem védeni szeretném magam. Nem akartam a modokat zaklatni, de most hogy felhoztad, beírok a modkerbe, rákérdezek, aztán legfeljebb átfogalmazom.a cikket, a lényeg úgysem a Piped. Az csak kontextus. Köszi a jelzést!
#3 bitpork
Haha, sajnos attól félek igen. Csak arról nem lehet ennyit írni.

#4 Egon
Köszi a kedves szavakat! Egyelőre főállású egyetemista vagyok, azért van időm ilyesmikre.

Tudom, hogy nem állt szándékodban problémát generálni. És én is csak a megelőzés végett írtam.
Majd 10 éve már, hogy egy kérdésre adtam választ ezen lap család topikján belül, amiért kitiltás lett a jutalmam. Pedig csak arról írtam, hogy egy megvásárolt telefonra megvásárolt alkalmazást hogyan lehet annak minden adatával átmenekíteni egy másik, egyébként offline eszközre. -
Mr Dini
addikt
Hmm, gondolom nem a kiberes/hálózatos részre írod, hanem a bevezetőre a YouTube-os mókára.
Megmondom őszintén, hogy nem gondoltam volna, hogy gond lehet belőle, mert
1.) bőven vannak youtube dl oldalak, amik le is töltik az anyagot, a Piped viszont csak egy alternatív frontend. Az emberek egyre jobban állnak ezekhez az open source frontendekhez úgy, mint egy privacy shield, mintsem privacy tool. Ezzel én sem vagyok egyedül. Ha kell, tudok mutatni a moderátoroknak számlát YT prémium előfizuról.
2.) Sok topikban láttam már Vanced és társai említést alternatív kliensekre
3.) van videó streamek letöltése topik
4.) a cikk nem arról szól, hogy hogyan tudja valaki a Pipedet telepíteni, valószínűleg nem innen fogja senki megtanulni a "warezolás" ezen módját.Ettől függetlenül nem védeni szeretném magam. Nem akartam a modokat zaklatni, de most hogy felhoztad, beírok a modkerbe, rákérdezek, aztán legfeljebb átfogalmazom.a cikket, a lényeg úgysem a Piped. Az csak kontextus. Köszi a jelzést!
#3 bitpork
Haha, sajnos attól félek igen. Csak arról nem lehet ennyit írni.

#4 Egon
Köszi a kedves szavakat! Egyelőre főállású egyetemista vagyok, azért van időm ilyesmikre.

-
joghurt
addikt
Jó szakkember, jól heggeszt.
És nem csak azért tanul, hogy kettessel átcsússzon a vizsgán. Nooormális?
-
Egon
nagyúr
-
bitpork
nagyúr
-
Mr. Y
őstag
-
Mr Dini
addikt
Ha pedig lenne kérdés, szívesen válaszolok alább!

Új hozzászólás Aktív témák
-
Fórumok
LOGOUT - lépj ki, lépj be!
LOGOUT reakciók Monologoszféra FototrendGAMEPOD - játék fórumok
PC játékok Konzol játékok MobiljátékokPROHARDVER! - hardver fórumok
Notebookok TV & Audió Digitális fényképezés Alaplapok, chipsetek, memóriák Processzorok, tuning Hűtés, házak, tápok, modding Videokártyák Monitorok Adattárolás Multimédia, életmód, 3D nyomtatás Nyomtatók, szkennerek Tabletek, E-bookok PC, mini PC, barebone, szerver Beviteli eszközök Egyéb hardverek PROHARDVER! BlogokMobilarena - mobil fórumok
Okostelefonok Mobiltelefonok Okosórák Autó+mobil Üzlet és Szolgáltatások Mobilalkalmazások Tartozékok, egyebek Mobilarena blogokIT café - infotech fórumok
Infotech Hálózat, szolgáltatók OS, alkalmazások SzoftverfejlesztésFÁRADT GŐZ - közösségi tér szinte bármiről
Tudomány, oktatás Sport, életmód, utazás, egészség Kultúra, művészet, média Gazdaság, jog Technika, hobbi, otthon Társadalom, közélet Egyéb Lokál PROHARDVER! interaktív
- Milyen TV-t vegyek?
- Elektromos autók - motorok
- Le Mans Ultimate
- Audi, Cupra, Seat, Skoda, Volkswagen topik
- WordPress tartalom kezelő rendszer (CMS)
- AliExpress tapasztalatok
- Milyen asztali (teljes vagy fél-) gépet vegyek?
- Milyen routert?
- Víz- gáz- és fűtésszerelés
- Tanévzáróra igyekeznek a hardverek
- További aktív témák...
- új, bontatlan, iPhone 16 gyárilag kártya-független, apple világgaranciával
- Bomba ár! Dell Latitude 5300 I i7-8665U I 16GB I 256SSD I 13,3" HD I W11 I 6 hó gari
- Bomba ár! Dell Latitude 5310 I i7-10610U I 16GB I 256SSD I 13,3" HD I W11 I 6 hó gari
- Bomba ár! Lenovo ThinkPad T570 I i5-6300U I 8GB I 256SSD I 15,6" FHD I W11 I 6 hó gari
- Bomba ár! Lenovo ThinkPad L390 Yoga I i5-8265U I 16GB I 256SSD I 13,3" FHD Touch I W11 I 6 hó gari
- Apple iPhone 16 128GB Bontatlan Független Összes Szín / 27% áfás ár
- Bomba ár! Fujitsu LifeBook U904 - i5-4G I 10GB I 500GB I 14" QHD+ I Cam I W10 I Gari!
- Bomba ár! HP ProBook 650 G2 I i5-6GEN I 8GB I 128SSD I 15,6" FHD I Cam I W11 I 6 hó gari
- Apple iPhone 17 Pro Max 256GB Deep Blue Karcmentes állapot 100% akku (93 ciklus)
- ÚJ! ÉJFEKETE / midnight MacBook Air M4 13" 16GB 256GB - 1év Garancia! TÖLTŐ, +AJÁNDÉK!!!
Állásajánlatok
Cég: CAMERA-PRO Hungary Kft.
Város: Budapest
De különben egyáltalán nem láttam benne semmi retteneteset, a megfelelő tudás+rutin birtokában tök érthető lenne szerintem.
Ezt hiányolom én is mostanában. Mostanában, évek óta...
), főleg ilyen szinten nem.
Nekem a basic "ezt így szereltem" több kb, fele ennyi hozzáadott értékkel se

