Hirdetés

2024. május 6., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  World of Tanks - MMO (téma lezárva)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:28:04

LOGOUT.hu

Itt mellőzzétek az offot, arra ott van a másik topic: OFF topic
Az előzmény topic: World of Tanks - MMO - Archívum I.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2651) fsb1000 válasza Joe.36 (#2650) üzenetére


fsb1000
nagyúr

Könyörgöm... ugyanazt a hibás WIKI fordítást copyztad ide, mint amit Kelvin linkelt.

(#2649) RaZroX : tehát nincs olyan forrás ami alátámasztaná a véleményed.
Az én véleményem a virkir által linkelt wiki oldal támasztja alá,sajnos ennél nem ismerek ennél hitelesebb leírást.

[ Szerkesztve ]

(#2652) Joe.36 válasza fsb1000 (#2651) üzenetére


Joe.36
addikt

[Azt nem néztem, ez lenne az ?]

A siker nem végleges, a kudarc nem végzetes: a folytatáshoz való bátorság az, ami számít ! / Redmi Note 13 pro + Samsung Gear S3 Frontier /

(#2653) fsb1000 válasza Joe.36 (#2652) üzenetére


fsb1000
nagyúr

nem... de ezek egymásról kopizták.

(#2654) Kelvin válasza fsb1000 (#2651) üzenetére


Kelvin
őstag

A fordítás nem hibás, ha elolvasod. Csak tartalmaz esetenként más információkat, amit hivatalos fórumból illetve régebbi állapotú wiki-ből vehetett.
Honnan tudod, hogy a wikiben helyes és aktuális az infó? Sehonnan..

"A legvégén nem az fog számítani,hogy mennyi év volt életedben,hanem hogy mennyi élet volt éveidben"

(#2655) bullseye


bullseye
addikt

Nem értem, a Wiki azt írja "Very small bonus modified by the tier of the killed enemy compared to yours"

Tehát jár a killért is + a halálig hátralévő HP-ért mindenképpen jár...

'Micsoda nyűg" by Rest (FA Brotherhood) │ Szarkazmus valószínűsége: 70%

(#2656) Joe.36 válasza fsb1000 (#2653) üzenetére


Joe.36
addikt

Amiért XP-t kapsz:

Sérülés okozása egy ellenséges tanknak.
Kritikus sérülés okozása egy ellenséges tanknak. A saját és az ellenséges tank szintje közötti külömbség lesz figyelembe véve. Magasabb szintű tankért több tapasztalatot kapsz.
Ellenséges tank felderítése. SPG felfedezésért több XP jár, mint más típusú tankokért.
Ellenséges tank "felvillantása", miközben a csapattársaid a látótávolságukon túlról lövik azt.
Külön XP az ellenséges tank elpusztításáért (csak akkor, ha te kaptad a pontot érte). A tankszintek közötti különbség itt is figyelembe van véve. Nagyobb szintű tankért több tapasztalat jár.
Külön tapasztalati pont az ellenséges bázis elfoglalásáért, de csak a zászló hatókörén belül tartózkodó tankok részére, az ott töltött idővel arányosan.
Külön XP az ellenséges zászlófoglalás újraindításáért (ha sérülést okozol az ellenséges tanknak a saját bázis foglalása közben). A kapott tapasztalat egyenesen arányos az általad levett % HP-val.
Külön XP, ha a tankod "életben marad".
"Aktív harci tevékenységek" - bizonyos szögben lőni az ellenséget, miközben az ellenséges tűz hatósugarában vagy. Nem jelent sok pontot, de befolyásolja a szerzett XP mennyiségét.
Minél több sérülést okoz a csapatod az ellenségnek, annál több XP-t kap minden csapattag, de csak az elpusztított tankok után. Nem jelent sok pontot, de befolyásolja a szerzett XP mennyiségét.
Külön tapasztalat, ha a csapatod nyer: +50% minden csapattagnak!

Amiért nem jár XP:

Sérülés okozása egy csapattárs tanknak.
Teamkill.
Lövedék lepattanás.
Ha meglőnek.
Csatában elért kitüntetések, medálok (kivéve az "Invader" (fentebb az 5. pont) és a "Defender" (fentebb a 7. pont) kitüntetést).
Döntetlen kör.
Az összes ellenség elpusztítása.

A siker nem végleges, a kudarc nem végzetes: a folytatáshoz való bátorság az, ami számít ! / Redmi Note 13 pro + Samsung Gear S3 Frontier /

(#2657) Joe.36


Joe.36
addikt

[És ez ?]

A siker nem végleges, a kudarc nem végzetes: a folytatáshoz való bátorság az, ami számít ! / Redmi Note 13 pro + Samsung Gear S3 Frontier /

(#2658) jahrn válasza virkir (#2640) üzenetére


jahrn
senior tag

Pont az altalad linkelt oldal irja h JAR kill-ert +XP.

"Very small bonus modified by the tier of the killed enemy compared to yours"

Opps latom bullseye megelozott, mindenesetre ha a WoT wiki szerint jar, akkor most ki a helikopter?

[ Szerkesztve ]

(#2659) virkir válasza jahrn (#2658) üzenetére


virkir
veterán

Killing blow amiért kapsz egy minimális mennyiséget azaz az egylővéses magas hp-s kill-ért.
Amikor normál lövöd ki a tankot akkor már nem jár bónusz sem, tehát magáért a kill-ért nem jár sem credit sem xp.

"Nekem papírom van róla, hogy értek hozzá" by Glenda

(#2660) Timyyy


Timyyy
őstag

Victory!
Battle: Fjords 2012. június 4. 18:06:11
Vehicle: Panther II
Experience received: 1 626 (x2 for the first victory each day)
Credits received: 17 844
Battle Achievements: Reaper, Boelter's Medal, Top Gun

Ezzel is becsúszott egy bojler. :)

(#2661) fsb1000 válasza Kelvin (#2654) üzenetére


fsb1000
nagyúr

Ha a wiki fordítása, márpedig szinte minden stimmel, akkor a fordítás hibás. Leírtam hol hibás. Olyan ember fordította akinek fogalma sem volt mi az a "killing blow"

(#2662) Joe.36 válasza fsb1000 (#2661) üzenetére


Joe.36
addikt

Külön XP az ellenséges tank elpusztításáért (csak akkor, ha te kaptad a pontot érte). A tankszintek közötti különbség itt is figyelembe van véve. Nagyobb szintű tankért több tapasztalat jár.

A siker nem végleges, a kudarc nem végzetes: a folytatáshoz való bátorság az, ami számít ! / Redmi Note 13 pro + Samsung Gear S3 Frontier /

(#2663) Paul119


Paul119
addikt

Victory!
Battle: Malinovka 2012. június 4. 21:46:22
Vehicle: Type 59
Experience received: 1 445
Credits received: 79 010
nem prémiumos
kilőve: löwe,m46,batchat megsérült m103, t110,m26

Megnéztem volna Sámsont, ha nem rockernek nevelik, Rapperként a gettóban kopaszon mivel dicsekedik

(#2664) RaZroX


RaZroX
addikt

Én mondtam...

This is the way

(#2665) jahrn válasza virkir (#2659) üzenetére


jahrn
senior tag

Ertem h azt mondod h ez pl ammorack kill-ert jar. Ugyanakkor a killing blow ramondhato barmilyen kill-re, fuggetlenul h 1000HP-rol vagy 30-rol olsz. Szal itt van nemi gebasz a Wiki-n, amit a WGnek kellene rendbe tennie.

(#2666) fsb1000 válasza Joe.36 (#2662) üzenetére


fsb1000
nagyúr

Nézd... én maradok az "eredeti" angol wiki szövegnél.
Ha valaki mutat jobbat, hitelesebbet, WoT közelibbet, akkor elfogadom az abban foglaltakat.

---
"Ugyanakkor a killing blow ramondhato barmilyen kill-re, fuggetlenul h 1000HP-rol vagy 30-rol olsz"
Ez bizony vaskos tévedés.

[ Szerkesztve ]

(#2667) virkir válasza Joe.36 (#2662) üzenetére


virkir
veterán

A tankszintek már rég nem számítanak.
Még talán valamikor a 0.7.1 vagy melyik frissítésnél vették ki, csak nem nagyon reklámozták.

"Nekem papírom van róla, hogy értek hozzá" by Glenda

(#2668) bullseye válasza fsb1000 (#2666) üzenetére


bullseye
addikt

""Ugyanakkor a killing blow ramondhato barmilyen kill-re, fuggetlenul h 1000HP-rol vagy 30-rol olsz"
Ez bizony vaskos tévedés."

Örülnék egy rövid indoklásnak.

'Micsoda nyűg" by Rest (FA Brotherhood) │ Szarkazmus valószínűsége: 70%

(#2669) Joe.36 válasza fsb1000 (#2666) üzenetére


Joe.36
addikt

[Talán ebben van a válasz]

A siker nem végleges, a kudarc nem végzetes: a folytatáshoz való bátorság az, ami számít ! / Redmi Note 13 pro + Samsung Gear S3 Frontier /

(#2670) fsb1000 válasza Joe.36 (#2669) üzenetére


fsb1000
nagyúr

Ne viccez mán' velem.... Rögtön ott az elején a link, hogy miről fordították.
Nem meglepő, hogy a wikiről...

(#2671) Antonius1978 válasza diegho (#2594) üzenetére


Antonius1978
addikt

Ha JT-vel vagyok, immar nem rezelek be semmilyen tanktol, se T95,se E75 (habar volt hogy alul a haspancelrol pattant, mert jo szogben allt be vele az illeto), se IS4, se IS7-tol, de az M103 es E110-tol kiraz a hideg, egyszeruen szinte lehetetlen sebezni ha jo helyre all be, legalabbis en idaig igy vagyok vele.Foleg a tornyuk pattogos, de elol az orruk is olyan hulyen van kikepezve hogy onnan is pattog.Igaz olyan sokkal nem talalkozom halistennek, epp ezert lehet az, hogy nem ismertem meg ki oket.
Maus es E100 azokkal nagyon de nagyon ritkan talalkozom, de ugy emlekszem azokat sem tudtam loni, olyan szogbe voltak beforgatva, igy azokat sem tudom igazan hol kell loni a ritkasaguk miatt.Az elmult 1 evben azert valamilyen veletlen soran kilottem 2 Maust, vagy JP-vel, vagy Ferdivel, mar fene tudja.

(#2672) jahrn válasza bullseye (#2668) üzenetére


jahrn
senior tag

Azt mar nem fog adni, mert nem tud. IRL barmire ra lehet mondani a Killing Blow-t mindaddig amig az adott mozdulat/cselekedet kivegzi az ellenfelet.
Pont ezert nem egyertelmu a WoT wiki megfogalmazasa ha csak a sok HP-s killre vonatkozik.

[ Szerkesztve ]

(#2673) Timyyy


Timyyy
őstag

Erről a ki a helikopter témáról ez jutott eszembe..... na meg erről az idiótaságról amivel megint tele a topik.... : roflcopter

[ Szerkesztve ]

(#2674) fsb1000 válasza jahrn (#2672) üzenetére


fsb1000
nagyúr

Egyértelmű a wiki megfogalmás.
Sőt ha a játékkal játszol, akkor megfigyelhető, hogy sok sok kill közül csak néhánynál írja ki azt az eseményt, amit "killing blow"-nak nevezünk, nem pedig killnek.

Az én értelmezésem szerint a "killing blow" események részhalmazát képezik az összes kill esemény halmazának., és csak erre a kis részhalmazra vonatkozik a wiki által jelzett minimális XP jutalom, nem pedig minden killre.

---

Dasusnéni megint beszól, de szokás szerint nincs véleménye az adott témában.
Viszont idiótaságnak nevezi. Az ő hsz-e meglehetősen hűen tükröz egyfajta lelkivilágot.
Különösképp az a képecske ami teljesen off, ahoz képest amiről eddig szó volt.

[ Szerkesztve ]

(#2675) Paul119 válasza Timyyy (#2673) üzenetére


Paul119
addikt

:DDD

Megnéztem volna Sámsont, ha nem rockernek nevelik, Rapperként a gettóban kopaszon mivel dicsekedik

(#2676) bullseye válasza fsb1000 (#2674) üzenetére


bullseye
addikt

azért egyértelműbb lenne, ha a szuperszpesöl csáknorrisz kill mellett említené a simát is.

mellesleg megint sokkal durvábban személyeskedsz, mint amit Timyyy csak úgy általánosságban elengedett.

[ Szerkesztve ]

'Micsoda nyűg" by Rest (FA Brotherhood) │ Szarkazmus valószínűsége: 70%

(#2677) Timyyy válasza fsb1000 (#2674) üzenetére


Timyyy
őstag

Van véleményem de eszem ágában sincs ilyen eszmefuttatások közé leírni. Csak mosolygok ;)

(#2678) Joe.36 válasza fsb1000 (#2674) üzenetére


Joe.36
addikt

Szerintem ez egyébként részletkérdés mint már mondtam igazán sok xp/credit a sebzéseknek összegéért jár, minden más szerzett xp/credit ehhez képest elenyésző....
Ezt a győzelem, vagy a prém befolyásolhatja.

[ Szerkesztve ]

A siker nem végleges, a kudarc nem végzetes: a folytatáshoz való bátorság az, ami számít ! / Redmi Note 13 pro + Samsung Gear S3 Frontier /

(#2679) jahrn válasza bullseye (#2676) üzenetére


jahrn
senior tag

Jaja, a wiki leiras szerint minden kill-ert jar (mert minden kivegzo loves Killing Blow), mig a Virkir-fele magyarazat szerint az ilyen oneshot/ammorack jelleguekert csak. Szal a labda a WG terfelen h tisztazzak...

(#2680) Paul119 válasza fsb1000 (#2674) üzenetére


Paul119
addikt

magadat kéne már offba tenni, vagy majd a moderátor küld el pihenőre , te választasz

Megnéztem volna Sámsont, ha nem rockernek nevelik, Rapperként a gettóban kopaszon mivel dicsekedik

(#2681) fsb1000 válasza Timyyy (#2677) üzenetére


fsb1000
nagyúr

Én kifejezetten örülnék neki, ha valóban így lenne...
De én úgy látom a nagy mosolygást kénytelen vagy néha megszakítani azzal, hogy beírd ide idiótaságról beszélgetünk. A hsz-eid többsége erről szól.

----

(#2679) jahrn: Neked minden killednél kiírja a renccer, hogy "Blow Up"?
Egyébként tényleg hanyagoljuk a témát, mert nem egészen egy malomban örlünk.

[ Szerkesztve ]

(#2682) bullseye válasza fsb1000 (#2681) üzenetére


bullseye
addikt

ugye azért nem azt akarod mondani, hogy a blow up-tól lesz killing blow valami? (amit egyébként nem csak 1-hit-kill esetén ír ki)

'Micsoda nyűg" by Rest (FA Brotherhood) │ Szarkazmus valószínűsége: 70%

(#2683) Paul119 válasza bullseye (#2682) üzenetére


Paul119
addikt

ment egy privi :DDD

Megnéztem volna Sámsont, ha nem rockernek nevelik, Rapperként a gettóban kopaszon mivel dicsekedik

(#2684) jahrn válasza bullseye (#2682) üzenetére


jahrn
senior tag

Ehmm, dont feed the troll ;)

Btw, teszt szeron masnak mukodik a szerver oldali celkereszt?

(#2685) Paul119 válasza jahrn (#2684) üzenetére


Paul119
addikt

működik ,de olyan lag parádék vannak hogy eszméletlen ki lövök valakit 300 ping vissza 80 csudi jó :(

Megnéztem volna Sámsont, ha nem rockernek nevelik, Rapperként a gettóban kopaszon mivel dicsekedik

(#2686) fsb1000 válasza jahrn (#2684) üzenetére


fsb1000
nagyúr

aha... virkirnek van igaza, egyszer beírja a frankót, ad egy linket és aztán nem vitázik rajta. Legfeljeb lehűlyézi (stb) ha valaki vitatja.

Lehet neked nem tünt fel, de most nem egyedül mentem a májsztrimmel szembe, csak én még azt gondolom van értelme leálni beszélgetni játékostársakkal ha véleménykülönbség alakul ki. De úgy tünik nincs.
Én sértőnek érzem a trollos véleményed, bár tudom csak álltalánosságban írtad, és akinek nem inge az ne vegye magára. De azt se amit én gondolok ilyenkor....

[ Szerkesztve ]

(#2687) bullseye válasza jahrn (#2684) üzenetére


bullseye
addikt

csak annyira jó érzés májsztrim-nek lenni, állítólag még a gálfsztrimnél is elitebb :)

'Micsoda nyűg" by Rest (FA Brotherhood) │ Szarkazmus valószínűsége: 70%

(#2688) Oriens


Oriens
tag

XP awarded

Inflicting critical (module/crew) damage:

This means destroying an enemy tank's module (only damaging it is not enough), or killing their crew.
Flat bonus depending on the tier of the target compared to yours, whether caused by direct hits, splash damage, ramming, fire or ammo-rack explosion.
Light tanks receive a bonus for critical damage inflicted to heavy tanks.
In all cases, only the first critical destruction counts (or second, in case a repair/first aid consumable was used)

Killing blow:
Very small bonus modified by the tier of the killed enemy compared to yours

[link]

(#2689) jahrn válasza Paul119 (#2685) üzenetére


jahrn
senior tag

Erdekes, akarmennyit nyomogatom a TAB+0-t nem adja be...

(#2690) bullseye válasza Oriens (#2688) üzenetére


bullseye
addikt

Objection! Irrelevant! :)

A felső csak a kritekre vonatkozik (bár érdekes elméleti kérdés, hogy a rack robbanását megúszhatja-e egy tank élve egyáltalán).

Az alsó meg nem tisztázza eléggé a szó jelentését.

@jahrn
keress vissza rá, mintha valami olyat olvastam volna, hogy options-ben állítható valahol.

[ Szerkesztve ]

'Micsoda nyűg" by Rest (FA Brotherhood) │ Szarkazmus valószínűsége: 70%

(#2691) jahrn válasza bullseye (#2690) üzenetére


jahrn
senior tag

Ah koszi. Elobb rosszul irtam, szal caps+0-t akartam irni^^ Mindjart meg is nezem ezt az options bizbazt...

(#2692) jahrn válasza jahrn (#2691) üzenetére


jahrn
senior tag

No megtalaltam az opciot, de hiaba kapcsoltam be tovabbra sem mukszik. Meh, majd utananezek holnap...

(#2693) Fel válasza jahrn (#2692) üzenetére


Fel
addikt

Működik az, csak nem a megszokott formában: korábbról

(#2694) jahrn


jahrn
senior tag

Asszem szamomra ez volt az ev biznisze:

Sold:
'IS-4' sold successfully. You have received credits: 3 135 180.
Purchased:
'M26 Pershing' purchased successfully. You have spent credits: 2 103 000.

(#2695) -vitya- válasza marked one94 (#2616) üzenetére


-vitya-
őstag

sőt! most rá kell gyúrnom a 13-90-re meg a T54-re, mert a hétvégi Historical Battle-hoz majd kelleni fognak ;-)

mondjuk majd holnap délután kezdem, mert ma vendégeket várok...
(jössz segíteni? ;-) )

[ Szerkesztve ]

-=Витя=-

(#2696) diegho válasza jahrn (#2694) üzenetére


diegho
nagyúr

IS-4et eladni? :Y

(#2697) Zeratul válasza diegho (#2696) üzenetére


Zeratul
addikt

Nem mindenki oroszbuzi :))

(#2698) -vitya- válasza Zeratul (#2697) üzenetére


-vitya-
őstag

hádde akkor is az egyik legjobb tank :D

(nem kell ehhez buzulás, férfiasan elég beismerni... :P )

[ Szerkesztve ]

-=Витя=-

(#2699) Simulacrum


Simulacrum
senior tag

Ha kiderítitek legyetek szívesek majd jelezni, hogy végülis mi a killing blow. Én is úgy gondolom, hogy killért nem jár külön XP.

(#2700) jahrn válasza diegho (#2696) üzenetére


jahrn
senior tag

Amiota T10 lett egyszer nem mentem vele. A teszt szeron tetszett amugy, de klan hianyaban minek max tieres tank?

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  World of Tanks - MMO (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.