Hirdetés

2024. május 22., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Monitorok  »  Widescreen TFT-k pro/kontra - Milyet? Melyiket? (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#7351) B-L-A-C-K válasza Lacusch69 (#7350) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

ViewSonic réggeben jobb volt szerintem manapság már inkább mindenki samsungot vesz...

(#7352) punish3r


punish3r
aktív tag

ha 3m-ről (filmeknél) nézem a jövendőbeli 22"-os moncsim az már sok? sajna ehhez van belőve az 5.1-em! jah és a center hangszórót, hogy tudnám vhogy a monitor fölé tenni, hogy ne akadályozza a szellőzést? a monitor asztalon lesz, falra nem tudom majd tenni :O

[ Szerkesztve ]

Már a jövő sem a régi...

(#7353) hoby36


hoby36
senior tag

Jövő héten kapom meg a Dell e228wfp monitorom.Van valakinek tapasztalata vele?

A logikában semmi sem véletlen!

(#7354) wwhy válasza hoby36 (#7353) üzenetére


wwhy
veterán

Van. Szuper. Főleg, ha Made in Ireland és legalább A02-es. Illetve: bal felső sarok: Kereső :)

ELADÓ <<narancs Honor Magic5 Ultimate>> <<Újszerű, doboz, minden kellék>>

(#7355) hoby36 válasza wwhy (#7354) üzenetére


hoby36
senior tag

Mi az a:A02-es Nem tudom.Amugy tök új lesz.

A logikában semmi sem véletlen!

(#7356) ashot


ashot
tag

Szasztok,

Szerintetek van mervado kulonbseg latencyn kivul a Samsung 2232BW WIDE es a Samsung 223BW WIDE kozott?

[ Szerkesztve ]

(#7357) Khaal válasza ashot (#7356) üzenetére


Khaal
őstag

A kinézeten, a panel típusán és méretén kívül még milyen különbségre gondolsz?

(#7358) ashot válasza Khaal (#7357) üzenetére


ashot
tag

En itt kifejezetten a kepminosegbeli kulonbsegre lennek kivancsi :)

[ Szerkesztve ]

(#7359) shuttle


shuttle
tag

Hi !

Én is szeretném első tft monitoromat megvenni , 20" - 22"-at szeretnék .
Namost amit kinéztem az 22" és nincs csak D-Sub bemenet rajta .
jobban járnék egy olyan monitorral amin van DVI csati is vagy a különbség elhanyagolható ????
lehet-e a pixelhibákat látni gép nélkül (csak a monitot árammal ellátni ) ?
mennyi idő alatt jelentkeznek a pixelhibák ?

előre is köszi . :C

– A temetőre az van kiírva: FELTÁMADUNK! – Akkó má' jobb a kocsma, me' oda meg az, hogy SOSE HALUNK MEG. Hofi

(#7360) wwhy válasza hoby36 (#7355) üzenetére


wwhy
veterán

Rev. De ha tök új akkor vszleg A02 lesz (hacsak nem valamilyen rejtett tartalékból került elő ;] )

ELADÓ <<narancs Honor Magic5 Ultimate>> <<Újszerű, doboz, minden kellék>>

(#7361) wwhy válasza shuttle (#7359) üzenetére


wwhy
veterán

DVI kell.
pixelhibát főként pixelhiba-ellenőrző progival tudsz vadászni ---> kell a gép.

Amúgy: bal felsó sarok, Kereső-

ELADÓ <<narancs Honor Magic5 Ultimate>> <<Újszerű, doboz, minden kellék>>

(#7362) oh-he


oh-he
csendes tag

hai!

azon rágódom, hogy hagyományos, vagy tft monitort vegyek?
( eddig hagyományos volt, 19"os)
99,5%ban játékra lesz használva, ha lecserélném, 22"os wide
vidkari8800gts

(#7363) Apophis


Apophis
őstag

Egy napja nyúzok egy 2232BW-t, és azt kell mondjam, minden szempontból alulmúlja a régi CRT-t, úgyhogy vissza is viszem. Egyetlen kipróbált játék sem járt a játszhatóságnak akár csak a közelében. Nagy csalódás, marad a használt CRT.

[ Szerkesztve ]

...a lamb in a lion’s presence, no recourse beyond obeisance, no hope beyond prayer.

(#7364) skylaner válasza Apophis (#7363) üzenetére


skylaner
senior tag

MI a gond vele?
MIért nem "játszhatóak" a gamek?

(#7365) Apophis válasza skylaner (#7364) üzenetére


Apophis
őstag

Nagyon durva utánhúzás, laghatás, nyúlik az egész, a 60Hz miatt az egér is lassúnak tűnik. FPS-ben csinálok egy 360 jumpot és kb. semmit nem látok. Egyébként a képe szép, netezni meg filmet nézni jól lehet vele, de játékra nulla.

...a lamb in a lion’s presence, no recourse beyond obeisance, no hope beyond prayer.

(#7366) shuttle válasza wwhy (#7361) üzenetére


shuttle
tag

köszi a választ !
már vagy 3 éve fórumozok itt , ismerem a keresőt
de ha mindenki a keresőt használná akkor honnan lehetne találni is .

– A temetőre az van kiírva: FELTÁMADUNK! – Akkó má' jobb a kocsma, me' oda meg az, hogy SOSE HALUNK MEG. Hofi

(#7367) wwhy válasza Apophis (#7365) üzenetére


wwhy
veterán

Az egér jó :F jó játékhoz kell 1 Gx :D bekapcsoltad a 2 ms-t? mert az állítható. illetve milyen játékok?

ELADÓ <<narancs Honor Magic5 Ultimate>> <<Újszerű, doboz, minden kellék>>

(#7368) Apophis


Apophis
őstag

Bekapcsoltam én mindent, egy napig konfiguráltam. Ráadásul ez Samsung paneles. Milyen játék? Bármilyen, kipróbáltam az összes feltelepített FPS-t és RTS-t, mind használhatatlan. Megrántom az egeret és késik, mintha mouse lag vagy smoothing lenne. Görgetek, késik. Egyszerűen CRT-vel nem egy kategória sebesség tekintetében (színekről ne is beszéljünk, de az játékban nem szempont).

...a lamb in a lion’s presence, no recourse beyond obeisance, no hope beyond prayer.

(#7369) philoxenia válasza Apophis (#7368) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

206bw-t próbáld ki azért, nekem nincs utánhúzás gyakorlatilag.adatok elvileg 2ms...

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#7370) Lacusch69 válasza Apophis (#7368) üzenetére


Lacusch69
tag

Biztos, hogy Samsung paneles?
Egyébként egy rep.szimes fórumon ugyanezeket a hibákat rótták fel neki, de az CMO-s volt.
Én ezeknek a hibáknak csak egy kis részével találkoztam a 223BW-nél, elvileg egy 226BW-nek sokkal jobbnak kellene lennie az enyémnél. Ha teheted, próbálj ki egy 226-osat, hátha más lesz a véleményed.

Egy Volvóval ütközni teljesen veszélytelen. Ha egy Saabban ülsz...

(#7371) Apophis válasza Lacusch69 (#7370) üzenetére


Apophis
őstag

Amennyire meg lehet róla győződni a service menü alapján, Samsungos. Szimulátorokal nem játszok, de már egy sima RTS scrollozásnál is zavar, FPS-ek alatt meg vicc. Közepes rántásokat sem bír, irgalmatlan motion blurr, gyors célzásnál egyszerűen nem látok semmit. Állítólag meg lehet szokni, hát nekem nem sikerült. A másik probléma a 60Hz, elvileg tudna 75-öt is, de a CRT 120-a után mindegy, mert bőven kevés, komoly késéseket produkál. Esetleg valami letölthető, bevált profilt tud valaki mutatni? Hátha mégis én állítottam el valamit.

...a lamb in a lion’s presence, no recourse beyond obeisance, no hope beyond prayer.

(#7372) Lacusch69 válasza Apophis (#7371) üzenetére


Lacusch69
tag

Nem teljesen így van, a CRT-nél a 120Hz 60db képváltást jelent mp-enként, mert félképekben vált. (Valami még rémlik erről a tv-szerelői múltamból)
Szóval gyakorlatilag, ha nem tévedek, a 120Hz CRT egál a 60Hz TFT-vel.
Ha nem így van, valaki javítson ki, én ezt 20 éve tanultam, és fél évig dolgoztam a szakmában... :B

Egy Volvóval ütközni teljesen veszélytelen. Ha egy Saabban ülsz...

(#7373) Nutszeru


Nutszeru
csendes tag

2232” : sajnos bármennyi esélyt is adtam a monitornak, nem tudta beváltani a reményeimet. 5db azaz öt dadrab után azt kell mondjam: soha többet samsung. 3 pixelhibás volt, egyben függőleges raszterek jelentek meg, és végül az utolsóban kipurcan a powergomb-ledje. Sajnos ez utóbbi már nem 3 napon belül. Szerencsére a samsung volt annyira korrekt, hogy méltányossági alapon visszaadta a pénzt.
Most egy LG L227WT-t használok. Már karácsonykor szemezgettem ezzel a típussal, de sajnos akkor még nem igazán lehetett kapni, most pedig elég kis ráfizetéssel tudtam váltani. (Bár ehhez hozzá tartozik, hogy a volt munkahelyemen vettem.) Tapasztalataim:
Sajnos nem tudja az előző előtti 19” Relisys (AG Neovo K-19) színeit hozni. Nah, be kell látni kutyából nem lesz szalonna; a TN-es cuccok minden tuningja ellenére még mindig mérföldekkel kullognak az MVA panelek mögött. Jó nagy pofáraesés volt ez már az előző LG1960TR-es monitoromnál is, főleg a betekintési szögek tekintetében.
Hátrányok:
- 170/170-es betekintési szög itt is kamu, de talán egy paraszthajszállal jobbnak tűnik a több TN-esnél
- nem állítható a dinamikus kontraszt (full fekete képernyőre behúzva az egeret már elég látványos a fényerőjáték)
- nem állítható a 2-5ms (2232-nél volt) de talán nem is olyan vészes az elszíneződés mint a samunál.
Előny:
- mintha tényleg egy kicsivel szebb színei lennének mint a többi TN-esnek
- majd 360 fokban forgatható állvány (vízszint persze)
- analóg + DVI kábel mellékelve
- monitor-tisztítókendő mellékelve
Kinek-mi:
- hasonlóan fényes-karimás design mint a samunál, bár kicsit letisztultabb
- kikapcsolható power-led (annak akit zavar)

[ Szerkesztve ]

(#7374) wwhy válasza Apophis (#7371) üzenetére


wwhy
veterán

Beírod a service menüt :F A frissítés teljesen más elv, mint a CRT, mimcs értelme összehasonlítani.

ELADÓ <<narancs Honor Magic5 Ultimate>> <<Újszerű, doboz, minden kellék>>

(#7375) oh-he


oh-he
csendes tag

szóval igaz , ha full kemény gamer vagyok, akkor maradjak a jó öreg 19" crtnél, mert nincs olyan jó tft csak jósok pézér... vagy 1 régi 21" crt

(#7376) wwhy válasza oh-he (#7375) üzenetére


wwhy
veterán

Nem feltétlenül. Próbálj ki pár TFT-t és meglátod. Én 0. típusú gamer vagyok, de több monitoron is játszogattam: Call of D., Mefal of H, Need f Spe-et és még az 5 ms-es tft-ken sem volt utánhúzás vagy ilyesmi. HA lenen, akkor annak sokkal nagyobb nemzetközi visszhangja lenne, és a teszteken is erősen kiderülne. DE szinte mindenhol elfogadhatók a TFT-k játékra.

ELADÓ <<narancs Honor Magic5 Ultimate>> <<Újszerű, doboz, minden kellék>>

(#7377) wwhy válasza Nutszeru (#7373) üzenetére


wwhy
veterán

Embörök. Hagyjuk már a nyavajgást a színek, betekintési szögek miatt. Ha egyszer 22-es TFT, és elérhető áru, akkor eleve egyelőre (majd jön más technológia) el kell fogadni ezeket a hátrányokat. Mindegy, h milyen marketingdumával akarják eladni, akkor is TN+film. A külöbség csak a kalibrálhatóságban/gyári beállításokban jelentkezik, végül is ez adja a "sorrendet" a panelgyártók között. És kész. ;)

ELADÓ <<narancs Honor Magic5 Ultimate>> <<Újszerű, doboz, minden kellék>>

(#7378) Apophis válasza wwhy (#7376) üzenetére


Apophis
őstag

Egyáltalán nincs jobb, mert a sokszázezres példányok csak betekintésben és színekben jobbak (grafikai munkára).

Wwhy: nem az utánhúzás a gond, mert azt valóban alig tapasztalok (bár az IL2-sök mást mondanak). Két gond van: a motion blurr és a frissítés, pedig ezekben a 2232BW a top3-ban van. Hogy őszinte legyek, nem értem, hogy képes bárki ilyen monitorokkal játszani, de 100%-nak tartom, hogy pl. a profik csak a szponzorok miatt.

...a lamb in a lion’s presence, no recourse beyond obeisance, no hope beyond prayer.

(#7379) wwhy válasza Apophis (#7378) üzenetére


wwhy
veterán

A frissítést nem értem. Az LCD-technológiából adódóan a TFT-nek a hagyományos értelemben gyakorlatilag nincs is frissítése, tehát nem remeg, villódzik a kép, mint anno a 60-100 Hz között. Érzésem szerint kicsit kevered a frissítést és az utánhúúzást:) Próbálj ki más TFT monitort is (általában haverok, LAN-party bejön)

ELADÓ <<narancs Honor Magic5 Ultimate>> <<Újszerű, doboz, minden kellék>>

(#7380) Apophis válasza wwhy (#7379) üzenetére


Apophis
őstag

Nem villódzik, de a FPS-t 60-ra limitálja, ami bőven kevés. A másik a pixelek lassú reagálása, ami az utánhúzást és motion blurrt generálja. Azaz forgok FPS-ekben, és alig látok valamit. Rárántom az ellefélre a célkeresztet, de az késik X ms-ot.

Mondok akkor konkrét példákat: TF2-ben csinálok egy 180+180 jumpot, de közben csak elmosódott masszát látok. Gyorsscrollozok DoW-DC-ben, dettó. Egyébként az RTS-eknek egyáltalán meg sem nőtt a belátható területe. CoD4-ben a mozgás darabos lett, gyors forgás szintén lehetetlen. War3-TfT nem tud 1680-at, így 1280-ba rakva valami irgalmatlan mouse lagot produkál, gondolom a nem-natív miatt.

[ Szerkesztve ]

...a lamb in a lion’s presence, no recourse beyond obeisance, no hope beyond prayer.

(#7381) wwhy válasza Apophis (#7380) üzenetére


wwhy
veterán

Az előzőekben azt írtad, h az utánhúzás nem gond. A motion blur-t nem tudom; egy gondolat még a frissítéshez: a pixeleknek nincs szükségük elektronaágyúra, h frissüljenek, ergo nincs frissítési frekvencia. Marketingduma. A CRT-nél kellett persze, mert a foszfort villogtatni kellett, h kép legyen, ez fárasztotta a szemet. A TFT-nek akár a 20Hz is elég lenne, mert kvázi elég a pixelek színváltásához. Az idő nem mindegy, h mennyi idő alatt vált színt (=reakcióidő, válaszidő); de ha nem elég a 2ms. akkor vannak már 1ms-s monitorok is :)

A játékokról nem tudok nyilatkozni :) Az viszont tényt, h a nem natív felbontás az nagyon maszatos.

[ Szerkesztve ]

ELADÓ <<narancs Honor Magic5 Ultimate>> <<Újszerű, doboz, minden kellék>>

(#7382) Apophis válasza wwhy (#7381) üzenetére


Apophis
őstag

Egyébként elvileg tud ez a monitor 75Hz-et is?

...a lamb in a lion’s presence, no recourse beyond obeisance, no hope beyond prayer.

(#7383) wwhy válasza Apophis (#7382) üzenetére


wwhy
veterán

Nem tudom. Ha a rejtett frekiket engedélyezed, akkor ki lehet próbálni, de - mint mondtam - a TFT működéséből adódóan nincs jelentősége/értelme.

ELADÓ <<narancs Honor Magic5 Ultimate>> <<Újszerű, doboz, minden kellék>>

(#7384) Lacusch69 válasza Apophis (#7380) üzenetére


Lacusch69
tag

Másodpercenként 25 képváltás már folyamatos mozgást eredményez az emberi szem számára. (Ez is rémlik még az RTV műszerész tankönyvből)

Más.

Valami infója van valakinek a BenQ X2200W-ről?

A műszaki adatok alapján elég jónak tűnik.

http://www.chip.de/bestenlisten/Bestenliste-TFT-Display-22-Zoll--index/index/id/591/findAll/0

Egy Volvóval ütközni teljesen veszélytelen. Ha egy Saabban ülsz...

(#7385) B-L-A-C-K válasza wwhy (#7377) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Ott a pont. :)

(#7386) KIRKJE válasza Apophis (#7380) üzenetére


KIRKJE
csendes tag

Nekem 226BW-m van, Made in Slovakia, szóval CMO paneles, kb 8 éve játszok FPS-ekkel online (cs, mohaa, cod-ok, css és tf2) néha wc3 - tft és nekem sokkal jobban tetszik a TFT wide screen, mint a CRT képe, én úgy érzem a CRT-nek volt elmosodottabb képe, ennek a monitornak a képéhez képest.

Egyébként a wc3 - tft is lehet 1680 × 1050-ben játszani, itt nagyon sok játékhoz találsz ötleteket [katt]

(#7387) B-L-A-C-K válasza KIRKJE (#7386) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Nekem is ugyan ilyen volt és 100%-ig mevoltam vele elégedve...

(#7388) Apophis válasza KIRKJE (#7386) üzenetére


Apophis
őstag

Lehet, hogy kéne nekem valami profi icc profil, de sehol nem találok.

Beállítottam a War3-mat, de így is erős a mouse lag, irányíthatatlan.

[ Szerkesztve ]

...a lamb in a lion’s presence, no recourse beyond obeisance, no hope beyond prayer.

(#7389) KIRKJE válasza Apophis (#7388) üzenetére


KIRKJE
csendes tag

Nálam semmilyen mouse lag nincs, - esetleg nekem nem tűnik fel - szóval szerény véleményem szerint a hiba az ön készülékében van.

(#7390) Apophis válasza KIRKJE (#7389) üzenetére


Apophis
őstag

Az a 60Hz miatt van, belimitálja az FPSt is 60-ra, ami már lagot okoz. Ha kikapcsolom a V-Syncet, normális a 100-150 FPS miatt, csak akkor meg a kép esik szét.

Hoygan tudom beállítani, hogy a PH! és pár másik oldal középen jelenjen meg, ne balra igazítva?

[ Szerkesztve ]

...a lamb in a lion’s presence, no recourse beyond obeisance, no hope beyond prayer.

(#7391) Lacusch69 válasza Apophis (#7390) üzenetére


Lacusch69
tag

A böngésződ "Nézet" fülénél engedélyezed az "Oldalsáv" használatát. Én a"könyvjelzőket" tettem oda.

Egy Volvóval ütközni teljesen veszélytelen. Ha egy Saabban ülsz...

(#7392) wwhy válasza Apophis (#7390) üzenetére


wwhy
veterán

Firefoxhoz van egy plugin, keress rá.

ELADÓ <<narancs Honor Magic5 Ultimate>> <<Újszerű, doboz, minden kellék>>

(#7393) mobbo válasza Apophis (#7390) üzenetére


mobbo
senior tag

ha 60 a maxfps plusz 60hz-es a monitorod es birja stabilan a geped a 60fps-t akkor olyan stabil kepet kapsz hogy beszarsz
barmilyen fps-ben
(crt-nel volt ez a 100fps erdekes, itt mar nem)

ha profi gamereknek jo a tft akkor talan neked is jo lesz :))

szerintem szar a geped, nem birja a vga

(#7394) Apophis válasza mobbo (#7393) üzenetére


Apophis
őstag

Kikapcsolt V-Sync mellett ilyen 150-200-akat kapok, viszont durván csíkozódik a kép, így be kell kapcsolnom, szóval megvan a stabil 60 FPS, ami rég kevés. A 100 már elég, talán a 75 is elég lenne, ha ki tudnám sajtolni a panelből, de nem engedi. Profi gamer meg a büdös életben nem használ TfT-t otthon.

...a lamb in a lion’s presence, no recourse beyond obeisance, no hope beyond prayer.

(#7395) Hikvision válasza Apophis (#7394) üzenetére


Hikvision
senior tag

Szerintem meg a "Profi Gamer" nemfog átszokni állandóan az otthoni crt-ről egy versenyen lévő tft-re. Elég sanszos, hogy állandóan ugyanazt a tft-t használja. Nekem is volt egy 19-es tft siemens monitorom és sose tapasztaltam semmilyen negativ dolgot vele crt után. Egyedül a betekintési szög volt furi filmeknél de meglehet szokni. Mostmeg nemkapok sehol rendes 22"-os Wide monitort. Elöször a metroban vettem egy L22W-3-as FuSi-t de miután már a 3.at is visszavittem mert pixelhibás volt és olyan durván bevilágítottak fekete háttérnél hogy öröm volt nézni utána, gondoltam váltok márkát és Rendeltem egy Asus MW221U-t még vásárlás elötti próbán elvérzett rajta egy gyönyörűszép piros pixel, pont a monitor közepén. Most nemtudom, hogy hol érdemes vásárolni, ahol viszonylag jó árak vannak,vásárlás elött ki lehet próbálni,és adnak rá 3 nap pixelgarit. vagy lehet rá vásárolni 30nap Px.Garit.

20 éve a PH-n.

(#7396) Apophis válasza Hikvision (#7395) üzenetére


Apophis
őstag

Az meglehet, hogy az átszokás miatt inkább kínlódik otthon is TfT-vel. Az a bajom, hogy már rendes használt CRT-t sem lehet kapni, pedig mérföldekkel veri a TfT-ket minden szempontból, így mindneképp váltani kell. Szerencsétlen kis Samsungom már 2 sípolós szakaszon van túl, egyre rondább a képe, hamarosan megadja magát.

Amúgy a képe jó, bevilágítás van, de ez ebben a kategóriában természetes, ahogy a kamu betekintési szög is. Azt mondom, kiváló film és netmonitor. Nem tudom, visszaveszik-e egyáltalán, mert pixelhiba nicns rajta.

...a lamb in a lion’s presence, no recourse beyond obeisance, no hope beyond prayer.

(#7397) wwhy válasza Apophis (#7396) üzenetére


wwhy
veterán

Persze h viszza. 3 év garis a Samu (ha nem kamionról leesett) ;]

ELADÓ <<narancs Honor Magic5 Ultimate>> <<Újszerű, doboz, minden kellék>>

(#7398) ps_feri válasza Lacusch69 (#7384) üzenetére


ps_feri
csendes tag

Ez a BenQ X2200W engem is érdekelne, de a Googli pl. nem ad magyar boltra találatot.
Egyáltalán lehet már valahol vásárolni nálunk?

(#7399) ps_feri


ps_feri
csendes tag

Én a jövő héten szeretnék venni valami normális monitort.
Azt látom, hogy a 20 és 22-es monitoroknál is van azonos 1680x1050 felbontás.
Van-e valami lényeges oka a nagyobb méretű monitornak?

Találkoztam olyan típussal is, amin át lehet váltani az arányokat 16:10-ről.
Ha ilyen nincs egy monitoron, megoldható-e pl. az 1024x768 felbontás tökéletes megjelenítése fekete kerettel? Ezt azért kérdem, mert nincs tapasztalatom ezekben a kérdésekben és pl. vannak olyan linuxok, ahol vacakolni kell a felbontás beállításával, mert csak az ilyen "történelmi" felbontásokat ismeri alapból.

(#7400) Lacusch69 válasza ps_feri (#7398) üzenetére


Lacusch69
tag

Nekem nem SOS kell, tudok várni pár hónapot. Szerintem Te is várj egy kicsit, most még irreálisan drága (350euro körül van).
Engem pillanatnyilag inkább jó teszt érdekelne róla...

Egy Volvóval ütközni teljesen veszélytelen. Ha egy Saabban ülsz...

Útvonal

Fórumok  »  Monitorok  »  Widescreen TFT-k pro/kontra - Milyet? Melyiket? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.