Hirdetés

2024. május 22., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Monitorok  »  Widescreen TFT-k pro/kontra - Milyet? Melyiket? (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#7501) tothbe válasza JamesHolden (#7495) üzenetére


tothbe
addikt

Érdemesnek persze, hogy érdemes, hiszen nam kell konvertálni kétszer a jelet a megelenitésig.
Az apa az jelenti a dugót(amit bedugsz, kis pecekkel), az anya pedig az aljzatot(amibe bedugod, azaz a lyukat), remélem igy már érted. :DDD
Amit kinéztél az jó neked, de sztm felesleges ilyet e-bay-röl rendelni, itthon is kapsz megfelelöt, pl. hama: egyik másik de más tipusokban is van és sztm a teljesen arany azért nem kell.

By(e) Tothbe

(#7502) icepick16 válasza Furky (#7494) üzenetére


icepick16
csendes tag

nvidia 7800as. szerinted?

Blue is the colour, football is the game

(#7503) hantabb válasza icepick16 (#7492) üzenetére


hantabb
csendes tag

Szia!

Nekem van egy LG flatron monitorom és pl a NFS most wanted királyul megy rajta. Nem akartam hinni a szememnek amikor megláttam!

(#7504) Furky válasza icepick16 (#7502) üzenetére


Furky
őstag

7800as már nem valami erős, nem tudom hogy muzsikál azokban a játékokban, nekem 7600GS van csak, de pl UT2004 1680x1050ben maxon megy, meg a GTA SA is. Kipróbáltam az UT3-at is:D Ahhoz, hogy gyorsan menjen kb olyan volt, mint anno a Doom II. Nem viccelek, komolyan:)
Nem lehet szerintem sok különbséget látni a Flatronokon, vagy a SyncMastereken, ha azonos a videókártya. Kb minden azon múlik, hogy mit tud a vga. Ha LG párti vagy nem lehet ráderőltetni egy Samsungot úgysem, és kb fordítva. :)

(#7505) mindfreak válasza icepick16 (#7502) üzenetére


mindfreak
őstag

Egy GF 7800-on már nem hiszem, hogy jól nézne ki bármilyen mostani játék is, mondjuk egy NFS: Pro Street, ha már autós játékoknál tartunk... nyilván komprumisszumokkal játszható, de az már nem néz ki jól! :DDD

Amugy Flatron monitort használok 3 éve (LG L1915S) nem utolsó sorban játékokra, és semmi panaszom nem volt vele eddig. De a következő az Samsung lesz... :P

[ Szerkesztve ]

(#7506) icepick16 válasza Furky (#7504) üzenetére


icepick16
csendes tag

hát. nem lett könnyeb a dolgom az biztos. még gondolkodom rajta, de igy is az lg felé hajlok az ára miatt

Blue is the colour, football is the game

(#7507) Furky válasza icepick16 (#7506) üzenetére


Furky
őstag

Jó az az elbizonytalanítás, mert megfontoltabban döntesz, többet rágódsz rajta.
Mondhatnám azt is, hogy "huuuuu bazi szép az ut2004 a samsungomon, leesett az állam tőle", de nem mondom, mert ez nem kifejezetten a monitor érdeme, hanem inkább a vga-é :)) Ne kapkodd el a döntést semmiképp, mert az elkövetkező 1-2-3-4-eseteleg további években fogod használni.
Kipróbáltam az UT3-at is, és a megfelelő futási sebességet szem előtt tartva a képe szó szerint olyan volt, mint anno a Doom II. Komolyan! Bőven jobb gép kellene hozzá.

[ Szerkesztve ]

(#7508) Khaal


Khaal
őstag

Számít a monitor is, pl ha dsubbal van összekötve és nem bírja a géped a natív felbontást akkor nem mindegy hogy milyen minőségben nagyítja fel a képet a monitorod. Na meg egy ócska monitoron a sötétebb színvilágú játékok sokszor csapnivalóan nézhetnek ki (vagy fakó minden, vagy az égvilágon semmit se látsz).
Persze ha csak geforce2-d van akkor lehet bármilyen jó a monitor....

Fujitsu Siemensen, Geforce 7300GT-vel egyébként állatira jól néz ki a Max Payne (főleg egy geforce2 + 14" CRT pároshoz hasonlítva).

(#7510) kiskapucska válasza icepick16 (#7506) üzenetére


kiskapucska
csendes tag

Igen én is az LG-ket néztem hogy viszonylag olcsóak.

(#7511) zolynet válasza icepick16 (#7502) üzenetére


zolynet
addikt

7900GS-em volt (ami nem olyan túl sokkal erősebb) és semmi nem akaszotta meg igazán, kivétel természetesen a crysis, ami a jelenlegimet is megfogja :DDD
1650x1050-ben TDU is szépen muzsikált, GTR2 is, COD4 is.

Life is too short to stay stock!

(#7512) $hadow


$hadow
csendes tag

Üdv mindenkinek!

Egy 22" monitor vásárlása elött éllek és arra kérnélek titeket hogy lásatok el tanáccsal hogy miet vegyek. 60-70 ezer forintom lenne rá. Én külömben egy Samsung 2232bw re gondoltam de ha rossz választás és ha van ebben az ár kategóriában jobb akkor irjátok le hogy miért.

Segítséget előre is kössz! :R

Let's talk.........

(#7513) $hadow


$hadow
csendes tag

Jah igen és elsősorban játékra használnám.

Let's talk.........

(#7514) X Factor válasza $hadow (#7512) üzenetére


X Factor
addikt

Abban az árkategóriában, arra amire használni akarod tökéletes választás.

#7497,7498 vki?

Make things work

(#7515) zolynet válasza $hadow (#7512) üzenetére


zolynet
addikt

erre gyakorlatilag mindenki rá fog bólintani :K , príma választás

Life is too short to stay stock!

(#7516) mindfreak


mindfreak
őstag

A külső megjelenést leszámítva mivel jobb a Samsung 2232BW, mint a 226BW?

(#7517) $hadow válasza zolynet (#7515) üzenetére


$hadow
csendes tag

Kössz a segítséget

Let's talk.........

(#7518) s.s.j.goku


s.s.j.goku
tag

Számit annyit 10000:1 kontraszt az LG 227-nél hogy érdemes legyen beruházni rá,amugy Samu 226Bw-t akarok venni.De sokan ajánlották az Lg-t.
Csak hát az ára ugye elég huzós.
Főleg játszok a géppel.

(#7519) $hadow


$hadow
csendes tag

Meg is rendeltem a kicsikét (2232bw-t), már nagyon várom csütörtökre itt lessz, remélem csak jót tudok majd róla közölni.

[ Szerkesztve ]

Let's talk.........

(#7520) mindfreak válasza s.s.j.goku (#7518) üzenetére


mindfreak
őstag

A hivatalos honlapon csak 5000:1-hez.

(#7521) Nortid válasza mindfreak (#7520) üzenetére


Nortid
aktív tag

Az csak a dinamikus, amit ráadásul ki sem lehet kapcsolni... :(

[ Szerkesztve! ]

(#7522) 2o1i


2o1i
senior tag

Sziasztok!
LG L206WTQ tulajoktól kérdezném, hogy ennél a monitornál van-e olyan jelenség, mint az egyes 2ms-es Samsungoknál, ill. Asus, stb. monitoronál tapasztalható?
Ez az RTM (v. overdrive) által okozott overshoot, vagy szellemkép - az a ritka ronda jelenség, amikor is egy fehér körvonal rajzolódik ki a mozgó dolgok mellett.
Előre is köszi!

(#7523) Apophis válasza mindfreak (#7516) üzenetére


Apophis
őstag

Én most próbáltam ki mindkettőt. A 2232BW-ből Samsung paneles (legjobb), 226BW-ből CMO (legbénább) sajnos, emiatt a színei halál gyengék, de minden alkalmazáshoz külön beállíthatók, ami macerás, de a S és A panelosoknak eleve jobbak a színei. Amúgy jóval gyorsabb a 2232-nél, ami játékokhoz a legfontosabb, emiatt nálam ez a nyerő. Előnye még a masszívabb talp. Bevilágításban nem vettem észre durva eltérést, itt a kategória szabja a korlátokat, feltekerve mindkettő igencsak gyatra feketét produkál. Kirívóan gyengébbek a betekintési szögei a 226-nak, bár én közelről nézem, kicsit távolabbról talán már nem zavaó.

...a lamb in a lion’s presence, no recourse beyond obeisance, no hope beyond prayer.

(#7524) Tombolo válasza 2o1i (#7522) üzenetére


Tombolo
tag

Én ilyet nem tapasztaltam. Bár nálam a játék kimerül a Wowban. De ahhoz viszont iszonyúan jó a wide monitor. :) Szerintem..

(#7525) vante


vante
aktív tag

Durva ASUS MK241H
[link]
Csak 150k-ba kerül, de fullhd-s.

(#7526) Khaal válasza vante (#7525) üzenetére


Khaal
őstag

TN paneles szerintem, azért kerül "csak" 150k-ba. Annyi pénzért meg kapni SPVA-s 24"-est is.

(#7527) Bandi18


Bandi18
tag

Hellosztok

Már írtam régebben is hogy monitort akarok venni, de utánaolvastam kicsit és azalatt még egy kicsit több is lett a rászánható pénz.

Jelen állás szerint 2 monitort szemeltem ki:

1. Lg 225Ws (sehol nincs teszt róla valakinek akinek van egy kis értékelést szeretnék tőle :) )
2. Samsung 223BW (volt teszt is de edigitalon nagyon sokan panaszkodtak pixelhibára + más fórumokon is)

Lényeg hogy ne kelljen minden 2. héten szervizeltetni :D.

A gépem nem izom 3000+-os Athlon64 (S754) és egy Gef 5700LE. Csak filmet nézek rajta és nagyon ritkán 1-1 játék becsúszik (18WOS LASR).

Ja a pénzmag 62.000 ft és mindenképpen 22-es monitort szeretnék (tojná a nyuszi :D szóval még a héten rendelni szeretném).

Kösz a válaszokat előre is

(#7528) Furky válasza Bandi18 (#7527) üzenetére


Furky
őstag

LG 225WS-t nem ismerve, és az eddigi 223bw tulajdonosokra alapozva 223bw-t ajánlom inkább. Pixelhiba... hát igen, 223bw-nél is vannak pixelhibák, vannak rossz szériák, volt, aki egymás után 3 rosszat kapott, de nem ez a jellemző. 2232bw-ből is volt, akinek csak a 4. lett jó, ebbe az ember belenyúlhat, de inkább csak egyedi esetek, a legtöbb embernek az első pixelhibamentes. Túl lett lihegve ez is, bármelyik monitornál járhat így az ember ;)

(#7529) Bandi18


Bandi18
tag

Köszi a választ és milyen progival tudom letesztelni hogy pixelhiba-mentes?

(#7530) Reszi válasza Bandi18 (#7529) üzenetére


Reszi
tag

(#7531) mindfreak


mindfreak
őstag

Hát ma próbáltam vadászni 223BW után, de sehol nem volt raktáron. Most vagy azért, mert senki nem veszi, vagy mert mindenki megvette... :D Vidék rulz!

(#7532) Lacusch69 válasza mindfreak (#7531) üzenetére


Lacusch69
tag

http://www.edigital.hu/product.php?productid=31079&cat=1340&page=1

Megjegyzem, nem tudom, hogy mennyire naprakészek ezek az adatok. Én 1 hónapot vártam ez enyémre (igaz, egy maszek boltnál)

[ Szerkesztve ]

Egy Volvóval ütközni teljesen veszélytelen. Ha egy Saabban ülsz...

(#7533) Bandi18


Bandi18
tag

Megrendeltem a 223BW-t. Már csak annyi a kédésem hogy ezt meg lehet hajtani egy Via Chrome9-el-? LaptopVGA. 350mhz-s a ramdac és dsub kimenete van, de a kijelzőjének a felbontása csak 1280*800. ?

(#7534) laci666


laci666
senior tag

Ismeri valaki ezt a moncsit:LG W2252TQ
Az 10000:1 kontraszt arány megfogot.

Ezeket nézegettem: Acer X223W
Samsung 226BW
LG W2252TQ-PF.

Eből a hármas trióból az Acer tetszik a legjóbban utána az LG és a végén a Samu.

[ Szerkesztve ]

ASUS Prime A320I-K,AMD Ryzen3 2200G ,2x8GB 3000MHz DDR4 Corsair ,240 GB Kingston HyperX Savage SSD,LG 27MP59G,SilverStone Raven Z RVZ02,Bequiet Shadow RockLP(Gyári AMD hűtő hely hiány miatt),Huawei Nova 5T, XBOX ONE X,MSI GS63 7RF Stealth

(#7535) laci666 válasza laci666 (#7534) üzenetére


laci666
senior tag

Nem X223W hanem P223W

ASUS Prime A320I-K,AMD Ryzen3 2200G ,2x8GB 3000MHz DDR4 Corsair ,240 GB Kingston HyperX Savage SSD,LG 27MP59G,SilverStone Raven Z RVZ02,Bequiet Shadow RockLP(Gyári AMD hűtő hely hiány miatt),Huawei Nova 5T, XBOX ONE X,MSI GS63 7RF Stealth

(#7536) denes123s


denes123s
tag

Üdv!
Az LG L222WS-SN-ről mi a véleményetek? Először Samsung 223BW szerettem volna venni, de aztán rájöttem, h nem tudk annyi pénzt összeszedni :DD Ezért esett erre a választásom. Ahogy nézegettem semiben nem tűnt rosszabbnak.

(#7537) DonRoland


DonRoland
csendes tag

Sziasztok!
Új monitor vásárlása előtt vagyok és már meg is van a kiszemeltem.([Ő lenne]). DE lenne pár kérdésem, ugyanis nem vagyok otthon a TFT témában mivel egy 15" CRT-m van...
Nos
1. A natív felbontás helyett használhatók-e más felbontásokat is? például ha játszok használhatok-e 1680-nál kisebb felbontást?
2. Lehet 4:3-s képarányt használni wide monitoron?
3 Hogy kell kalibrálni a színhelyességet?
4. Minimum milyen videokártya kell hogy legalább az asztal fusson 1680*1050-ben? :D
5. Mi a legjobbb módja hogy felderítsem a pixelhibákat?

Egyenlőre "ennyi". Remélem valaki tud segíteni.
Ui.: Bocsi tudom egy csomó válasz van a fórumon de kifolyna a szemem mire elolvasnám a több ezer hsz-t a 15"-os CRT-n :D

"Csak a hülye ismétli meg önmagát! ...Csak a hülye!"

(#7538) Hikvision


Hikvision
senior tag

Szép napot. Ma Vettem egy Asus-MW211U 22"-os monitort. És Olyan gondom volna vele, hogy a képminőséget még mindig nem sikerült elfogadható szintre kalibráljam. Az a problémám, hogy a vékony fekete betűket elég furcsán jeleniti meg, alig olvashatóak. Akkor ha a Sharpnesst visszaveszem 25-re javul a helyzet, de ugye ilyenkor homályosabb minden. A Fényerő 95-ön a Kontraszt Pedig 55-ön van. Kipróbáltam már mindenféle variációt de a vékony fekete betűk még mindig nehezen olvashatóak. Ez miért van? Az Overdrive-nak lehet köze hozzá? Ha van esetleg valakinek ilyen monitorja, leírhatná, hogy ő milyen beállításokon használja. Előre is köszi.

20 éve a PH-n.

(#7539) Furky válasza Hikvision (#7538) üzenetére


Furky
őstag

Kapcsold be a ClearType-ot.
Asztalon jobbegérgomb/tulajdonságok/megjelenítés(balról a 4., nem biztos, hogy ez magyarul a neve)/effektek, vagy valami ilyesmi magyarul is, és ott fentről a második lenyílóban megtalálod. Bocsi a kacifántos leírásért, a magyar kifejezéseket teljesen elfelejtettem már.

(#7540) Hikvision válasza Furky (#7539) üzenetére


Hikvision
senior tag

Már aztis próbáltam, de akkor meg nagyon vastagok lesznek a betük és még furcsább az egész. Az előző Fujitsu TFT-immel nemvoltak ilyen gondok. Nemtudom, hogy mi baja lehet ennek az Asusnak.

20 éve a PH-n.

(#7541) Furky válasza DonRoland (#7537) üzenetére


Furky
őstag

1. Ha rendelkezik a monitor DVI bemenettel, és azon is használod, akkor tudod másik felbontáson is használni szétnyújtás nélkül is akár. Fekete üres részekkel balo, illetve jobboldalt, meg max alul felül is. Erről majd később
2. Lehet. DVI kell hozzá
3. Vannak erre megfelelő kalibrálóeszközök, de bazi drágák, viszont vannak cégek is, akik megcsinálják nem olcsón(15ezer), szóval szemre is jó lesz az, illetve interneten található a legtöbb monitorhoz ICC profil, és beállítási segédlet.
4. Hát ezt pontosan nem tudom megfogalmazni, nézd meg, hogy mekkora a max felbontása a vga-dnak, ha nagyobb, mint 1680x1050 (általában 2048x1536 ha jól tudom), akkor nyert ügyed van, nem vgaigényes a windows asztala.
5. Vannak erre megfelelő programok. Eizo Monitortester, Dead Pixel tester, Nokia Monitor Tester, stb... Keress rá google-ban, ingyenesen letőlthetőek.

(#7542) Furky válasza Hikvision (#7540) üzenetére


Furky
őstag

ClearType-ot mindenképpen kapcsold be, direkt a TFT-khez van ez a mód. Csinálj egy printscreent, és mutasd meg milyenek azok a furcsák, mert így fogalmam sincs mi lehet a gond. ClearType-pal is csinálj egyet külön, aztán töltsd fel valahova, pl kepfeltoltes.hu-ra. Később visszanézek mindenképp, most kicsit elmegyek....

(#7543) Hikvision válasza Furky (#7542) üzenetére


Hikvision
senior tag

Furcsának azért furcsa, mert ha bekapcsolom a ClearType-ot akkor ugye vastagabbak lesznek a betük, de egyes betük ilyen lilásak lesznek tőle. Pont olyan effekt mint amikor itt a ph-n tesztelték a monitort a számsorral.

20 éve a PH-n.

(#7544) orbano válasza DonRoland (#7537) üzenetére


orbano
félisten

matrox g400-as vitte az 1680-at gond nélkül, felteszem bármelyik ma kapható VGA elég lesz.

A vér nem válik VAZZE!™

(#7545) Hikvision


Hikvision
senior tag

plusz még hiába van 100-on a fényerő, még mindig olyan mintha nem lenne elég fényes. Ha a kontrasztot emelem akkor 55felett már torzulnak a szinek.

20 éve a PH-n.

(#7546) DonRoland válasza Furky (#7541) üzenetére


DonRoland
csendes tag

Nagyon szépen köszönöm a kimerítő választ. Most már sokkal "tisztább a kép".
:C :R

"Csak a hülye ismétli meg önmagát! ...Csak a hülye!"

(#7547) DonRoland válasza orbano (#7544) üzenetére


DonRoland
csendes tag

Köszönöm neked is a segítséget! :R

"Csak a hülye ismétli meg önmagát! ...Csak a hülye!"

(#7548) pimmi


pimmi
senior tag

Sziasztok, légyszi segítsetek, van két moncsi az egyik :Lg-L204WS

A másik: Fujitsu-siemens L19W-2

A siemensben van beépített hangszóró amit néha használnék, az áruk egyforma ~ 43k
netre használnám legfőképp a vga egy ati radeon 9600xt 128mb.Persze tesztet egyikröl sem találtam.

Tenx

[ Szerkesztve ]

(#7549) Hikvision válasza pimmi (#7548) üzenetére


Hikvision
senior tag

Nekem volt L19W-2-m egy 1évig. De már párszor megbántam, hogy eladtam. Nagyon Tuti monitor volt, nemvolt pixelhibás, abszolult jóvolt játékra. Tényleg fullos kis darab. Egyedül maga a müanyag háza nemtetszett mert néha elkezdett recsegni ropogni ahogy melegszik/hül a ház, de ha nemfigyeled akkor észre se veszed.

20 éve a PH-n.

(#7550) Arnoux


Arnoux
tag

Hello!

Egy 19es fekete színű wide screen monitort szeretnék venni. Az nagyon fontos, hogy a legelső pixel hibánál cseréljék vagy javítsák. (tegnap vettünk az Auchanban LG-t kibontottam és volt egy kiégett pixele, mikor visszavittük azt mondták hogy csak 3 pixeltől javítják, még jó hogy a pénzt visszaadták mondjuk más boltban biztos nem kaptam volna vissza) Melyek azok a monitor gyárak amelyikek első pixelhibánál javítják? Azt hiszem az egyik a samsung.

A másik kérdésem, h a DVI mennyivel biztosít jobb kép minőségt a d-subnál? Az a helyzet, h a tegnap előtt vásárolt gépem vid karijában csak dvi bemenet van és átalakítót sem adtak hozzá (még szerencse, h a régi 6600gt hez adtak és most azt tudom használni) szal ez azt bizonyítja hogy a d-sub már eléggé kihaló félben van.

Útvonal

Fórumok  »  Monitorok  »  Widescreen TFT-k pro/kontra - Milyet? Melyiket? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.