Hirdetés

2024. június 10., hétfő

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2017-02-10 12:19:08

LOGOUT.hu

Minden ami szünetmentes tápegységgel (UPS-sel) kapcsolatos. Ha kérdésed van akár készülék vásárlással, akár hibával kapcsolatban, vagy csak tanácsot kérnél, írd meg ide, és lesz aki segít!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#18251) JoceeHunt


JoceeHunt
őstag

Sziasztok,

Egy kis segítséget szeretnék kérni.
2,5 éves Rack szekrénybe üzemelő szünetmentesem van:
Power Walker UPS LINE-INTERACTIVE 3000VA RACK19, 8X
IEC OUT, RJ11/RJ45 IN/OUT

Már harmadszor csinálja velem, hogy gondol egyet és kikapcsol.

Az egyik eset amire emlékszem:
Hálózat nem volt, ránéztem a rack szekrényre, és a szünetmentesen bemenő áram volt, out viszont nem, tehát nem adott ki. Áramtalanítottam, ki-be kapcsoltam és mindjárt ment.

Második:
A ma éjszakai hasonlóan, annyi különbséggel, hogy most az akkumulátorok lemerültek benne. Áramtalanítottam és elindult minden. Ki-be kapcsolni elfelejtettem, így 10 perc múlva visszamentem, és láttam, hogy nem is tölti az üres akksikat, ki-be kapcsolás után elkezdte.

Lenne ötletetek mi lehet a baja? Lehet éjjel áramszünet volt, átváltott akksikra, lemerül és minden kikapcsolt? Ha visszajött az áram, hogy-hogy nem töltött?

Van még 2 szünetmentesem, az egyik egy szuterén pincében, azok a készülékek mentek reggel szépen. Hajnali 3-kor kaptam az e-mailt a lecsatlakozott eszközökről, a pincében lévő szünetmentes biztosan nem bírt volna ki 4-5 órát, így nem áramkimaradásra gondolok.

joceehunt felhasználónak 60 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=joceehunt

(#18252) Starchm válasza JoceeHunt (#18251) üzenetére


Starchm
őstag

Ha most kihuzod a bemeno aramot es vissza dugod akkor visszavalt vagy marad akksin?

Egyebkent erdemes lenne szervizben atnezetni, ha sokszor volt aram kimaradas akkor megviselhette az elektronikat lehet.

(#18253) JoceeHunt válasza Starchm (#18252) üzenetére


JoceeHunt
őstag

Este megnézem, sajna nem vagyok otthon.
Sokszor nem hiszem hogy volt, max 10x amióta megy 2,5 éve.
Erősen gondolkodom egy ilyen PowerWalker SNMP Card 2-n hogy legalább információkat is lássak a masináról, és elvileg ezzel értesítést is tud küldeni.

joceehunt felhasználónak 60 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=joceehunt

(#18254) stef71


stef71
csendes tag

Abban kérném a hozzáértőbbek segítségét, hogy hogyan működik UPS-eknél a gépkikapcsolás: jól gondolom, hogy csak az USB-n összekötött eszközt kapcsolja le a többit meg hagyja menni amíg bírja szuflával.

Jelenleg egy EATON 5e850USBDIN-em van, most egy másik géphez gondolkozom, hogy két ilyent tegyek (1 a gépnek és monitornak, a másik a internet-kommunikációs eszközöknek és NAS-nak) vagy van olyan megoldás/UPS is amivel lehet vezérelni több eszköz különálló leállítatását is és ár/érték arányban megérné inkább azt választani a 2 UPS-es megoldás helyett.

Köszi előre is a választ.

(#18255) Cs1csó válasza stef71 (#18254) üzenetére


Cs1csó
félisten

1. igen így működik, amivel össze van kötve sőt a szoftvernek is telepítve kell lennie - PC-nél -

2. létezik hivatalos megoldás is de az drága eszközöknél van olcsóbb eszközöknél lehet a NUT lehet megoldás de nem tudom hogy működik, a lényeg, hogy ha támogatja a UPS-t akkor ezzel vezérelni: [link] [link]

Mindenkinek:
Ha valaki tud pontos leírást adni akkor ne tartsa magába, vagy jobb linket. :R

(#18256) LEON_01


LEON_01
tag

Hali!
Tudja valaki, hogy a CyberPower ut850eg-ben 7 v. 9 Ah akku van?

(#18257) Starchm válasza JoceeHunt (#18253) üzenetére


Starchm
őstag

Nem vagyok biztos benne, de ha van vmi szerver/ barmilyen gep az ups mellett akkor siman arra rakotod usb-n es rarakod a programot akkor az is kuldhet e-mailt siman. De egyertelmuen egy cel eszkoz jobb lehet.

(#18258) Kigyodoki


Kigyodoki
tag

Jó napot Hölgyek, Urak!

A következő gonddal küzdök. Elég gyakori az áramkimaradás, ahol lakok. Mindenképp venni szeretnék egy szünetmentes tápot, de előtte kikérném a véleményeteket.
A következő konfigról lenne szó:
- Asus Rog Swift PG348 monitor (fogy.: 120W)
- Asus Maximus IX Formula alaplap
- Corsair Dominator 24GB
- Intel I7-7700K (91W)
- Asus GTX1080Ti (300W)
- Samsung EVO 850 500Gb SSD , EVO 860 1Tb SSD
- Corsair RM750x táp

Amiről tudom, hogy szükséges a fogyasztás számoláshoz, ahhoz odaírtam. Ez így kb. 520W +/- 50W-ot még rászámolok. Ha a matek szerint megyek, akkor az kb. 880 VA-s szünetmentes tápot jelent.
Na szóval kinéztem 2 típust Amazonon, arról kérném ki a véleményeteket, illetve ha tudok megfelelőbbet ajánlani, akkor meghallgatnám.
[FSP] [APC] [Eaton]

Mindenképpen minőségi érdekelne.
Köszönöm szépen a segítséget, illetve további szép napot!

Üdv.

(#18259) Cs1csó válasza Kigyodoki (#18258) üzenetére


Cs1csó
félisten

:DDD
Az első kettő amit kinéztél kevés lesz, legalább 1200VA-es UPS-t vennék, az EATON már nem lenne rossz de ennyiért akad jobb is: CYBERPOWER CP1300EPFCLCD
ez TISZTA szinuszos.
Úgy érdemes számolni, hogy a valós max fogyasztása Wattban plusz 30% vagy esetleg 40% így a rövid áramfelvételi tüskék, és az idővel gyengülő akkuk esetén is bírná.

Ez az EATON teljesítményben nem rossz, de OFFLINE típus ez egy kicsit régebbi techonlógia jobb ma már a Line-Interaktív és nem látom, hogy szinuszos lenne de gyanús, hogy OFFLINE típusoknál nincs is tiszta szinusz az csak Line-Interkatív vagy Online típusokban található (a másik véglet az Online ahol meg csak tiszta szinuszos van, a Line-Interaktív-ban vegyes, kvázi és tiszta szinusz)

(#18260) Kigyodoki válasza Cs1csó (#18259) üzenetére


Kigyodoki
tag

Rendben, köszönöm szépen!
Pont ezért kérdeztem, mert fogalmam sincs, hogy ebben az esetben mi micsoda...
Akkor azt mondod, ez megfelelő lesz ennek a konfignak!? Mert akkor rendelem is... :)

(#18261) Foobar válasza MrZed001 (#18250) üzenetére


Foobar
tag

A koax- és telefonvonal védelmet is használnám, ezért is néztem e két típust. Ha vki közületek használja konkrétan e kettő modellből [link] [link] valamelyiket, akkor kérdésem hozzá, hogy: ezzel csak az antennacsatlakozójú koax kábelt lehet védeni, vagy valahogy az internetet is? Mert a specifikációikban ez olvasható: Data line protection: Koaxiális kábel CATV/SATV/modem/Audio-Video számára (koax csatlakozó), RJ11 Modem/Fax védelem
A 8-asnál úgyszintén szerepel: "Cable modem/video protection".
Koax kábeles netet is szeretném védeni, ha van rá mód. De én a fényképeken olyan aljzatot látok csak, ami antennacsatlakozót fogad. Rosszul látom, vagy még szükség van vmi kiegészítőre, vagy pedig úgy értik, hogy internetből is létezik antennacsatlakozós koax (mármint azt fogadó modem), és azt lehetne védeni?

(#18262) JoceeHunt válasza Starchm (#18252) üzenetére


JoceeHunt
őstag

Megnéztem este, bár erős gyanúm, mivel 2,5 éves a masina és 0-24h megy (online modell), így az akksik lesznek kukák.
Kihúzva 220-ból egyből leáll minden. Bedugva, újraindítva elkezdi a kimenő oldalt tölteni, mert villog a töltöttség jelző, aztán megáll. Tegnap reggeltől estig sem változott az akksik töltötség jelzőjének állapota.

Mivel a környéken nincs ilyen jellegű szerviz így megpróbálom egyénileg az akksicserét, hátha orvosolja a problémát.

joceehunt felhasználónak 60 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=joceehunt

(#18263) Starchm válasza JoceeHunt (#18262) üzenetére


Starchm
őstag

Az nem egy line-interaktiv darab ami nalad van? Legalabbis amit korabban linkeltel arra azt dobja a google.
Az akksi csere biztos megerhet egy probat.

(#18264) MrZed001 válasza Foobar (#18261) üzenetére


MrZed001
tag

A két koax csatlakozó (a csavaros és a bedugós) elméletileg ugyanaz. Csak a csavaros fixebb. Szóval szerintem mehet bele.
Nekem is van (mindkét fajta APC), sose próbáltam.
Valószínű mert lusta vagyok leszedni a kábel végéről a csavarost, hogy antennás dugót tegyek rá. Nemsokára jön talán az üvegszál, kivárom :D

(#18265) JoceeHunt válasza Starchm (#18263) üzenetére


JoceeHunt
őstag

Igen, bocsi elírtam.
Közben agyalok, elvileg csak kellene valami akku hibát kiírnia, illetve a kijelzőn egy felkiáltó jelnek lennie mint hiba vagy figyelmeztetés.
Első körben hétvégén rádugom az USB-t egy géppel és a szoftverre hátha lesz benne valami hibajelzés vagy egyéb információ.
Lehetséges hogy tényleg elektronika és egyszerűen nem tölti az akkuikat.

A gyári oldal elég megtévesztő, a leírásban 4db 7,2ah akkut ír mint tartalom, a tartozékok fülön meg 9ah-s akkukat, szóval így nem merem berendelni a közel 32-40e Ft-nyi akkupakkot, inkább az usb információszerzés után szét is bontom mi is van belerakva. Vagy ha 7,2ah van benne az egész egyszerűen cserélhető 9ah-s darabokra?

Van esetleg egyéb ötleted mit lehetne még megnézni?

joceehunt felhasználónak 60 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=joceehunt

(#18266) Starchm válasza JoceeHunt (#18265) üzenetére


Starchm
őstag

Mindenkeppen erdemes lenne megvarni az usb-s bekotest es akkor megnezni jelez-e vmit, illetve akkor is ki huzni alola az aramot hatha akkor oda is kidob valami hibat vagy barmi.

7.2/9 ha ugyanakkora meret akkor maximum a saru merete lehet a problema, a tolto a szunetmentesben nagy esellyel birni fogja.

A szerverek mennyit esznek? Esetleg egy kisebb terhelessel is kiprobalhatod hatha annal nem dobja egybol hanyatt magat.
Multimeterrel is ramerhetsz az akksikra.

(#18267) markussandor válasza JoceeHunt (#18265) üzenetére


markussandor
senior tag

én is ilyen cserét eszközöltem annó (más modellen, de 7,2 Ah -> 9 Ah), megnőtt a kapacitás, és az áthidalási idő

(#18268) JoceeHunt válasza markussandor (#18267) üzenetére


JoceeHunt
őstag

Köszi! Powerwalker termék volt?
Néztem egy videót a cseréről, elméletileg meg lehet úgy oldani hogy nem kell kompletten kiszerelnem a rack szekrényből?
Ezek az akkuk egy elkülönített műanyag dobozban vannak ami kinyitható és cserélhetők az akkuk? Ez már nem volt benne a videóban sajnos.

#18266Starchm
Köszi, akkor usb-vel kezdek a terv szerint.
Nem tudom mennyi a fogyasztás, sosem mértem.
Amik benne vannak:
24-es unifi switch, 16-os unifi switch, 2 Phillips hue hub, 1 Somfy Tahoma, 1 Synology NAS, 1 Unifi Dream machine pro, 1 nagy 1U ventillátoros szellőztető, Telekom router.
MEg pár eszköz POE-kon a switchekben.

joceehunt felhasználónak 60 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=joceehunt

(#18269) markussandor válasza JoceeHunt (#18268) üzenetére


markussandor
senior tag

dehogy, APC volt

nemsokára akku csere lesz a cégnél 2 UPS-ben is, mindkettő rackelt, majd megnézem, hogy csinálja a szaki

(#18270) Starchm válasza JoceeHunt (#18268) üzenetére


Starchm
őstag

Igaz nalam csak egy 1u-s darab van felrerakva, de ott a frontnak a fele nyithato oldalrol 2 csavarral aztan oldod a csatlakozast es huzhatod is ki az akksikat egy muanyag cuccban.

(#18271) Horvi


Horvi
őstag

Sziasztok,

Keresnék szünetmentes tápot, az alábbi "konfigot" kellene elbírnia:
OMV NAS(Asrock Deskmini A300, AMD Athlon 200GE, 2x1TB WD Red 2,5")
Valamint ez a két router lenne még rákötve.
ZTE F668 router(digis)
Mikrotik hapac2 router

Nem vagyok járatos a témában így nem tudom pontosan milyen is kellene. Kell-e ehhez a tiszta szinuszos.
Gondolom ezeket össze lehet kötni a géppel és ha alacsony az akksi feszültsége akkor ki tudja kapcsolni a masinát.
Illetve még egy olyan kérdésem lenne, hogy ha elmegy az áram akkor milyen gyorsan kapcsol át a tápra?
Előre is köszi!

Hello darkness, my old friend...

(#18272) Cs1csó válasza Horvi (#18271) üzenetére


Cs1csó
félisten

Eaton 5E 850i USB DIN 23k-tól kapható, nem szükséges tiszta szinusz. Az átkapcsolási idő a háztartásokban fellelhető kapcsolóüzemű táppal működő eszközöknek elegendő. Nem tudom ms-ben (milliszekundum) mennyi. Jellemzően van annyi kondi a tápokban hogy meg sem érzik, tehát a folytonosság megvan pillanatnyi kiesésnél.

(#18273) Horvi válasza Cs1csó (#18272) üzenetére


Horvi
őstag

Köszi szépen, ezt néztem én is az előző hozzászólások alapján.
Viszont ennek a Deskmini A300-nak csak ilyen külső tápja van(mint valami laptop töltő) az is kibírja az átkapcsolási időt? Illetve a routerek is? Vagy azok már annyira nem fognak neki örülni?

Hello darkness, my old friend...

(#18274) PROTRON válasza Horvi (#18273) üzenetére


PROTRON
addikt

A kolléga tapasztalati úton indult ki a routerek tápegységeiből saját használat során. ;)
Ha azoknak nem gáz, akkor a náluk erősebben felszerelt a deskmininek sem kéne.
Nálam itthon a nem szünetmentes részen volt hogy pillanatnyi áramingadozás során bevillantak a lámpák, a TV kikapcsolt, de az 1 kW tápegységről futó munkaállomás meg se mukkant. Igaz, platina minősítésű mindenféle védelemmel. :D

[ Szerkesztve ]

Elméletileg nincs hülye kérdés...az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség.

(#18275) Cs1csó válasza Horvi (#18273) üzenetére


Cs1csó
félisten

Rendben lesz. Minőségi kvázi szinuszos UPS és minőségi router, PC stb. esetén nem lesz gond.
Itt a topikban több dicséretet kapott ez a UPS amire panaszkodtak az az, hogy papíron 480W tartásra képes de 300-350W-nál nagyobb teljesítménnyel nem "illik" megkínálni, sajnos ennyiért ez van.
Ha jelentősebb minőségi ugrást szeretnél az ez: CyberPower CP900EPFCLCD 900VA 63k-tó
Ha ennél is feljebb: [link] (ebben nagyobb akkuk vannak, és többféle vezérlésre képes bár van amihez külön kell még venni kiegészítőt )

(#18276) Cs1csó válasza PROTRON (#18274) üzenetére


Cs1csó
félisten

:DDD
Ha az az 1kW-os tápegység mondjuk egy épp kb. 100W-ot sem fogyasztó konfigot hajt egy pár másodperces áramszünetet meg sem érezne annyi lenne még a tápban.

(#18277) Horvi válasza Cs1csó (#18275) üzenetére


Horvi
őstag

Rendben köszönöm szépen a segítséget :R Szerintem jó lesz akkor ez nekem. Nem hinném, hogy a Deskmini meg a két router ennyit fogyasztana :DD Igazából ha pár percig kibírja amíg le nem kapcsolnak az eszközök akkor nekem már megfelel a dolog.
Ha jól láttam csak egy villásdugó aljzat van rajta. Gondolom oda kellene egy elosztó is. Van valami speciális igény vagy egy sima mezei elosztó is megteszi oda?

Hello darkness, my old friend...

(#18278) Cs1csó válasza Horvi (#18277) üzenetére


Cs1csó
félisten

Csak és kizárólag SIMA elosztót szabad a UPS és a védendő eszközök közé tenni. A UPS és a fali konnektor közé tehetsz feszültségvédős elosztót is.

(#18279) Horvi válasza Cs1csó (#18278) üzenetére


Horvi
őstag

Rendben, még jó hogy megkérdeztem :) Bár azt hittem láma kérdés lesz :DD

Hello darkness, my old friend...

(#18280) PROTRON válasza Cs1csó (#18276) üzenetére


PROTRON
addikt

Múltkor rámértem lakatfogóval és a számított terehelése a konfignak netezés közben is 200W. :D
Asszem épp neteztem...másik alkalommal amúgy ugyanilyen esetben kb 2-3 tized seccel lehetett nagyobb az áram kihagyás, na akkor már levágott a táp is az ingadozó feszültség miatt.

Egyébként amikor áramtalanítom az elosztóját, majd megnyomom a bekapcs gombot rendesen 2x megpróbálkozik az indítással, az összes, még a nagyobb áramfelvételű ventiket is felpörgeti (2 cpu, 3 ház, 2 gpu, + egy a tápegységben).
Aztán a mikor visszakapcsolom a hosszabbítóját, tehát feszt kap a táp, feltölti a kondikat, akkor a 6m-el arrébb, T elágazásról másik irányba indított dugaljban lévő TV hangja is megsercen. :D
Nem véletlen, no, 14 magos procit kell a lapnak etetnie. :D

Elméletileg nincs hülye kérdés...az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség.

(#18281) Cs1csó válasza PROTRON (#18280) üzenetére


Cs1csó
félisten

Elmegy az áram és te még 10 percig Pac-Man-ezel.

[ Szerkesztve ]

(#18282) JoceeHunt válasza Starchm (#18266) üzenetére


JoceeHunt
őstag

Na nekiálltam ennek a szünetmentesnek.
4db 7,2ah-s akkumulátor van benne 2-2 összekötve sorban.
Hálózati fezsültség nélkül az akksipárok 24,4V-ot mutatnak.
Hálózati feszültség alatt 25,5V-ra emelkednek, de a kijelzőn az akksik állapota érdekes módon üres és nem jelzi a töltöttséget.

Lenne valakinek ötlete hogyan tovább? Biztosítékot nem találok benne.

joceehunt felhasználónak 60 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=joceehunt

(#18283) Starchm válasza JoceeHunt (#18282) üzenetére


Starchm
őstag

Ezt multimeterrel merted v szoftverbol olvastad? Bar gondolom mm.
Nem tortent barmi az utobbi idoben a szunetmentessel?
Mozgatas vagy barmi amitol valami kimozdulhatott esetleg?(Nyilvan nem kene semminek se tudnia kimozdulni)

Bar szerintem ez inkabb mar szerviz/ uj vasarlasa lesz.

(#18284) JoceeHunt válasza Starchm (#18283) üzenetére


JoceeHunt
őstag

Sajnos az usb kapcsolaton keresztül semmire nem mentem, nem tudtam létrehozni a kapcsolatot.

Így utána igen, multiméterrel mértem. 1-2 cuccot szétszedtem megnéztem a csatlakozásokat, stb.
Érdekes összerakás után minden rendben működik. Teszteltem is 1-2 órát egy párátlanító készülékkel, rendben átkapcsolt akkukra ha kihúztam az aljzatból a szünetmentest, illetve szépen vissza is kapcsolt. Így már nem értem mi hibádzhat, azaz remélem nem szoftver mert akkor az egész kuka.
Megrendelem a kommunikációs kártyát hátha legközelebb ad vissza információt hibajegyzékben ha gond lesz.

joceehunt felhasználónak 60 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=joceehunt

(#18285) zsolt501 válasza JoceeHunt (#18284) üzenetére


zsolt501
nagyúr

Ha párásabb helyen van használva akkor bizony az oxidáció könnyen közbeszól, érdemes ilyen helyeken évente 1 alkalommal szétszedni és a csatlakozókat tisztítani és kenni, és ha van lehetőség akkor a nyomtatott áramkört védeni a korróziótól.

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#18286) BluEyes


BluEyes
őstag

A feladat:
1 db villanymotor működtetése áramszünet esetén.
A motor 230V-os, kb. 125W teljesítményű.
A működtetés időtartama egyszeri 15 másodperc.

Erre a célra keresek szünetmentes tápot. Pl. ez a típus [megfelelő] lehet? Teljesítménye ránézésre bőven megvan, olcsó a csere akku (3k körül). Van-e valami buktató, pozitív-negatív tapasztalat ilyen felhasználás esetén, illetve ebben az árkategóriában van-e titkos favorit? [Ipon]

Azért jó a tengerparton, mert ott csak 3 oldalról vesznek körbe hülyék.

(#18287) Cs1csó válasza BluEyes (#18286) üzenetére


Cs1csó
félisten

:DDD
EZ nagyon nem lesz jó. Ha egy villanymotorról van szó akkor az igényelni fogja a tiszta szinuszt. tehát Tiszta szinuszos UPS kellene.
A legjobb megoldás: SPS SOHO 600 + 1-2 db akku. Leaftron LT 18Ah 12V UPS 12k
DataSafe 12HX80 18Ah (20Ah) 12V UPS akkumulátor (10 év)

vagy itt kicsit drágábban de ez biztos az újabb LCD kijelzős típus: [link]

SPS SOHO 600 29k + 12k-ért egy akku kb. 41k, a legolcsóbb akkuval szerelt tiszta szinuszos UPS kb. 40k amiben bazi kicsi akku van, nem 18Ah-ás

[ Szerkesztve ]

(#18288) BluEyes válasza Cs1csó (#18287) üzenetére


BluEyes
őstag

Ahh, köszi a választ, valahogy sejtettem hogy ez lesz. :D
Amúgy azt lehet tudni, hogy mi jön ki az olcsóbb tápokból, ha mán nem pont szinusz?

Azért jó a tengerparton, mert ott csak 3 oldalról vesznek körbe hülyék.

(#18289) frpeter válasza BluEyes (#18288) üzenetére


frpeter
Topikgazda

Négyszögjel, közelítő szinusz, kvázi szinusz. :)
Részletesebben: [link]

[ Szerkesztve ]

UPSakku.hu - a legjobbak a legjobb áron

(#18290) BluEyes válasza frpeter (#18289) üzenetére


BluEyes
őstag

Köszi a választ neked is. Mosmá kenemvágom! :D

Azért jó a tengerparton, mert ott csak 3 oldalról vesznek körbe hülyék.

(#18291) Jorus


Jorus
nagyúr

Betettem most a hálózati eszközöknek egy 5E1100iUSB-t, két négylemezes NAS van rajta, egy Asus AP, egy nagyobb Mikrotik router és egy Cisco switch, egyelőre rendben működik, 25 percet áthidal (bár a NAS úgy van beállítva, hogy 5 perc áramszünet kapcsoljon le, és kapcsolja le a szünetmentest is). Nagyon lassan tölt fel (15%-ról 100%-ra 9 óra, 75%-ról 100%-ra 3 óra), és töltés közben folyamatosan megy a ventije (van itthon két másik Eaton és két Legrand is, azok csak akku üzemmódban kapcsolják a hűtést), de ettől eltekintve nincs hangja, a ventik hálózati üzemmódban nem pörögnek. Ezt arra írom, hogy volt, aki jelezte, hogy folyamatosan mentek a ventik hálózati üzemmódban is.

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#18292) lacy027 válasza lacy027 (#18149) üzenetére


lacy027
tag

Nem olyan rossz ez az Eaton 5E 850i, én fogtam ki egy rosszabbul sikerült darabot. Látszik, hogy óvatosan bánik az akkuval, ez pedig elmondható valamennyi Eaton szünetmentesre is. Ugyanazzal az alacsony terheléssel egy hosszabb áramszünetnél kb. 30 perc után lekapcsolt az Ellipse, a Powercom szünetmentest én kapcsoltam le vagy 10 perccel utána, de bírta volna az áramszünet végéig. Az Eaton (5E 850i) szünetmentest pedig egy siralmas 21 perc után (két 9 Ah-s akku, mindössze 35 W terhelés) korábban visszaküldtem garanciában, tegnap kaptam vissza, pontosabban nem, mert cserélték egy újra. Feltöltés után a következő eredmények születtek:

150 W terheléssel - 12 perc, kicsit keveslem, de legyen, belfér.
250-300 W terheléssel - 4 perc. 2 perc után nem igazán akart lekapcsolni, így kerestem még valamit, amivel majdnem 300 W terhelés volt a szünetmentesen, innentől kikapcsolásig még 2 percet elment. Ez így nekem tökéletes, megérte kicseréltetni. Az előző ekkora terhelésre nem bírta egy percig sem, konnektoros fogyasztásmérővel mértem minden esetben. Ez a szünetmentes 88 W helyett "csak" 75 W-al mér fölé, azaz ennyit mutat a szoftver akkor is, ha nincs rácsatlakoztatva semmi.

[ Szerkesztve ]

(#18293) Cs1csó válasza lacy027 (#18292) üzenetére


Cs1csó
félisten

Azt mondom amit mindig is, ezek az OLCSÓ UPS-ek elsősorban arra lettek kitalálva, hogy a PILLANATNYI áramszünetet áthidalja, esetleg még bírja pár percig hogy ha munkát végez a gépen az ember akkor biztonságosan tudja azt menteni és szabályosan leállítani a gépet ha az áram nem jön addig vissza.
Pár EXTRA funkció:
- USB kapcsolta segítségével akár automatikusan is le tudja állítani a vele összekötött PC-t még az akkuk lemerülése előtt egy tartós áramszünet esetén (hiszen ha nincs ott valaki, hogy leállítsa a gépet akkor az akkuk előbb-utóbb lemerülnek és a gép ugyanúgy "elszáll" mint UPS nélkül)
- AVR segítségével beavatkozik a túl magas és a túl alacsony hálózati feszültség esetén

Tehát aki épp online játékban van és az internetkapcsolatát nem érinti az áramszünet az ne akarjon még 1-2 órán keresztül játszani egy 20k-s UPS-ben bízva.

(#18294) lacy027 válasza Cs1csó (#18293) üzenetére


lacy027
tag

Tudom, leírtad már néhányszor és én sem több órát vártam el tőle. Az adott árért, ha már 480W van ráírva, 300 W-ot vártam el 3 percig, amit az első nem tudott megközelíteni sem, a második pedig teljesíti. Ezzel már elégedett vagyok, ez már ad annyi időt, hogy egy nagyobb fogyasztású gépet is le lehessen állítani biztonságosan.

(#18295) gabesz021


gabesz021
újonc

Sziasztok,

Van egy gyorsítótárazott raid0 tömböm, így nem igazán tenne jót neki egy kis áramingadozás vagy áramszünet.
Elkezdtem szünetmentes tápokat keresni, de elvesztem a sűrűben így egy kis segítséget kérnék.
A fogyasztók összes igénye ami rákerülne 300W-al számolnám biztos mai biztos hátha rákerül még valami (fali fogyasztásmérővel mérve max megugró 280W, folyamatos 240-260W)
PC tápom Cooler Master G750M.

A cél az lenne, hogy az esetleges pillanatnyi áram kimaradásokat korrigálja, persze az sem lenne baj ha egy kisebbet át is vészelne, viszont a legfőbb cél az lenne, hogy ha tényleg gáz van akkor a gépet le tudja állítani normálisan a megfelelő időben mielőtt sérülne az áramkimaradás miatt a raid-tömb, és persze legyen baráti az ára is :) .

Első körben ezt néztem : [link] KStar, írtam az importőrnek is, hogy többet tudjak meg róla de még nem jött válasz.
Szemezgettem az Njoy termékekkel is, de nem igazán tudom mi lenne a jó.
Nem bánnám, ha passzív hűtéses lenne és nem búgna a venti benne, ahogy néztem ezt majd a teljesítmény határozza meg.

Köszönöm az infót segítségeteket előre is.

(#18296) zsolt501 válasza gabesz021 (#18295) üzenetére


zsolt501
nagyúr

RAID0 esetén egy jó AVR-es szinuszos szünetmentesben gondolkodnék, ott kisebb a hiba lehetőség.

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#18297) gabesz021 válasza zsolt501 (#18296) üzenetére


gabesz021
újonc

Az adatlapja szerint ez a KStar -AVR-es és kváziszinusz-os (ez nem tudom mit jelen így)
[link]
De arról nem találtam semmit, hogy leállítja e a gépet szükség esetén :(

(#18298) ecx


ecx
tag

Sziasztok!
Synology DS118-hoz (+kamera rendszer, router, switch) keresek UPS-t, az alábbiakat elvileg mind támogatja. Nekem fontos a lehető legkisebb zajszint ("coal whining"-ra és cicergésre allergiás vagyok :)) és persze a megbízható szoftveres támogatás (nem baj, ha nincs magyar nyelv), schuko is jó, ha van. A cél, hogy kb 30e forint körül beleférjen.

- CYBERPOWER VP1000ELCD
- CYBERPOWER UPS BR700ELCD
- APC Back-UPS 700VA 360W
- EATON 5E 850i USB DIN

Ebből nekem a CP VP1000 a legszimpibb: schucko, informatív kijelző, kicsi méret, relítíve nagy kapacitás. Kérdés, hogy kelt-e valami zajt működés közben és a szoftver stabil-e Synology nassal?

PC-hez (netezős PC, kb 100W fogyasztás, monitorral) ajánlanátok a VP1000-et? mert akkor vennék kettőt... (két külön helyiségben van a nas és a pc, nem köthető össze direktben)

Köszönöm szépen a gyakorlati tapasztalatokat és tanácsokat. :R

A legjobbakat!

(#18299) gabesz021 válasza gabesz021 (#18297) üzenetére


gabesz021
újonc

volt egy kis időm jobban utána nézni és elvileg aktív PFC-s a tápom így mindenképp kellene a szinuszos UPS, de azt már nem tudom milyet lenne érdemes venni és egyenlőre nem is találtam ilyet csak kvázi szinuszosat

(#18300) Cs1csó válasza gabesz021 (#18299) üzenetére


Cs1csó
félisten

Amiket kinéztél azok az "alja" a UPS-eknek, főleg az Njoy, a Kstar nem rossz ár/érték arányban. Nem feltétlen szükséges egy tiszta szinuszos, de valami jobb kvázi szinuszos kellene.
Kellene egy 1000VA-es olcsóbban jó a 1000-1200VA-es Kstar vagy
CyberPower VP1000ELCD
Legrand Keor SP 1000VA

A "passzív" meg a "csendes" nem feltétlen a Kstar jellemzője talán az alábbi kettő egy fokkal jobb, de csodát nem kell várni.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.