Hirdetés

2024. június 10., hétfő

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2017-02-10 12:19:08

LOGOUT.hu

Minden ami szünetmentes tápegységgel (UPS-sel) kapcsolatos. Ha kérdésed van akár készülék vásárlással, akár hibával kapcsolatban, vagy csak tanácsot kérnél, írd meg ide, és lesz aki segít!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#17951) azbest válasza SirRasor (#17949) üzenetére


azbest
félisten

Nem mindegy azért, hogy mekkora kapacitásút teszünk bele. De általában sorozatok szoktak lenni a készülékekből, különböző akku méretekkel. A használati útmutatókból is lehet tippelni, hogy melyik típusok ugyanazok, más akkuval szerelve gyárilag. Ha jól emlékszem 9Ah felett más az akkuk mérete is.

Gondozásmentes, és a Volt Ah értékek a lényeg általában helyettesítő terméknél.

Egyébként többféle felhasználásra gyártanak ólomakkukat, más felépítés kell egy autó indítónak, más a vegyes használatú hajós akkunak és más a szünetmentesek kisebb terhelésű, nagyobb merítgetésű felhasználásához, de valsz más a fizikai formájuk is. Ez egy jópofa ismeretterjesztő videó [link]

Régebben használtam én is német márkájú szünetmentest (Effekta). Ott az volt a mondás, hogy attól függően melyik szállítmány volt épp soron, vagy német, vagy kínai akkut tettek bele. Vicces módon éppen szegeden van a gyár, ahol valójában készült a készülék.

Nem lehet, hogy gyakran kell belenyalnia az akkukba a szünetmentesnek, mert ingadozó vagy zajos az áram? Persze csak tipp, hátha azért eszi annyira.

(#17952) hibavissza válasza Cs1csó (#17930) üzenetére


hibavissza
veterán

Bocsi, fárasztanálak kicsit. Az Eatonra hogy tudnám még ráakasztani a monitort is? Létezik mind a két végén trapéz alakú tápkábel?

(#17953) Cs1csó válasza hibavissza (#17952) üzenetére


Cs1csó
félisten

Ezen a UPS-en: Eaton 5E 850i USB DIN van 1db normál konnektor, abba dugsz egy hosszabbítós elosztót amin van több konnektor és azokba dugod a gépet és a monitort.

(#17954) hibavissza válasza Cs1csó (#17953) üzenetére


hibavissza
veterán

És tényleg. :W Köszi! :R

(#17955) Dißnäëß


Dißnäëß
veterán

Sziasztok,

összefoglalóban lévő kalkulátor alapján 282W (max) igényem van egy 7/24-ben menő géphez. NAS. Aktív PFC táp.

Ha jól értem, teljes szinuszos "valamire" lenne szükségem. Építkeznek sokat körülöttünk, jó lenne áthidalni ezeket a 10-30 perces áramszüneteket.

A NAS idle-ben éli életét javarészt.
Linux Mint-en megy, valami Linux-barát motyó kellene, ami jelez időben az oprendszernek, ha egy esetleges hosszabb kiesés miatt elfogyóban a szünetmentes, és akkor a gép lelövi magát.

Van mostanság valami best buy, amit nyugodt szívvel ajánlanátok ?
(Vagy cseréljek nem-PFC-s tápra, vagy passzív PFC már jó nemszinuszoshoz?)

Próbálnám ár/értékben jól megúszni. :R

POKE 16017,44 ..... SYS 2077

(#17956) Cs1csó válasza Dißnäëß (#17955) üzenetére


Cs1csó
félisten

Szia, nem lesz gond a kvázi szinusszal sem. Passzív PFC-s tápegység szinte már nincs is (az Árukeresőn 847 aktív és 89 passzív tápegység van fenn, de ezek is mind gagyik)

Eaton 5E 850i USB DIN

ha nagyobb a keret akkor vehetsz tiszta szinuszt: CyberPower CP900EPFCLCD 900VA
Volt anno 50k is sajnos most már 62k-tól indul.

(#17957) Dißnäëß válasza Cs1csó (#17956) üzenetére


Dißnäëß
veterán

Kiváló, nagyon köszi !! :R

POKE 16017,44 ..... SYS 2077

(#17958) bitbarbár


bitbarbár
újonc

Sziasztok!
Kérdés: PowerWalker VI600 SW-ről hallottatok már - ajánlanátok?

(#17959) Cs1csó válasza bitbarbár (#17958) üzenetére


Cs1csó
félisten

Passz, nem sokat hallani róla itt DE:
- a PowerWalker nem rossz márka
- tiszta szinuszos

Ajánlom figyelmedbe, hogy van belőle 800VA-es is.

(#17960) A Mágus


A Mágus
csendes tag

Üdv!

Valakinek, akinek van tapasztalata SPS SOHO 600assal... Lehet az invertert/UPSt oldalára állítva működtetni? Helyhiány miatt ideálisabb lenne számomra - de nem tudom, hogy működés szempontjából okozhat-e bármilyen problémát.

(#17961) Cs1csó válasza A Mágus (#17960) üzenetére


Cs1csó
félisten

A műszaki leírásban, tájékoztatóban kéne lenni erről valami infónak.

[ Szerkesztve ]

(#17962) markussandor válasza A Mágus (#17960) üzenetére


markussandor
senior tag

Az oldalain szellőző nyílások vannak, ha azokat nem takarod el, szerintem nem lesz semmi baja.

(#17963) PROTRON válasza markussandor (#17962) üzenetére


PROTRON
addikt

Biztos hogy belül minden elem/elektronika rögzítése úgy történt hogy mind1 neki a felfogatási irány?

Elméletileg nincs hülye kérdés...az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség.

(#17964) markussandor válasza PROTRON (#17963) üzenetére


markussandor
senior tag

Nem olvastam el a dokumentációját, így én ebben nem lehetek biztos. Abban vagyok biztos, hogy ha a szellőzőt eltakarja, akkor túlmelegedhet a készülék. Nekem van egy 300-as modell, szétszedni nem szeretném, semmilyen papírt nem kaptam hozzá.

(#17965) markussandor válasza markussandor (#17964) üzenetére


markussandor
senior tag

Lejárt a szerk. Találtam a neten hozzá doksit, de nem említette, hogy lehet/nem lehet függőlegesen üzemeltetni.

(#17966) zsolt501 válasza PROTRON (#17963) üzenetére


zsolt501
nagyúr

Mivel ebben nincs akku így nem hinném hogy gond lenne az oldalára állítással, arra kell odafigyelni, hogy a szellőzése biztosított legyen, illetve a szellőző nyílás ne legyen eltakarva.

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#17967) hibavissza


hibavissza
veterán

Ismét kérdésem van. Egy ONT és egy WIFI Router rövid idejű táplálásához milyen szünetmentest nézzek? Meg szabad venni egy 10 ezer forintos nJoy-t?

Messze vannak a PC-től. Macerás lenne átkábelezni a PC szünetmentesének közelébe.

[ Szerkesztve ]

(#17968) Cs1csó válasza hibavissza (#17967) üzenetére


Cs1csó
félisten

Nem, nJoy-t nem, valami olcsó 600VA-es cuccot pl.:
Kstar Micropower 600VA LED
Legrand Keor SP 600VA

De választhatsz EATON, CyberPower vagy APC termékei közül is. Az olcsó Kstar valamivel jobb mint az nJoy.

Nem baj ha messze van, a UPS-t bedugod a fali konnektorba a UPS-be bedugsz egy hosszabbítós elosztót és abba dugod a védendő eszközöket.

[ Szerkesztve ]

(#17969) hibavissza válasza Cs1csó (#17968) üzenetére


hibavissza
veterán

(#17970) bogabi


bogabi
senior tag

Topikgazda engedélyével: van egy vadi új SPS300-as inverterem (LCD-s új fajta, ha ez érdekes), sajna alul lett méretezve (éppen hogy, de sokszor ment közel fullon a próbaüzem alatt, így nem erőltetném). Ha valaki esetleg ilyet tervez venni, keressen privátba, mert eladó.

A tévedés joga fenntartva. A meccs áll egyenlőre, egyelőre ez a helyes.

(#17971) markussandor válasza bogabi (#17970) üzenetére


markussandor
senior tag

Mivel pont ilyenem van, mekkora terhelést pakoltál rá?
Én a kazánhoz vettem vész esetére, de az év 364 napjában nem csinál semmit, ezért beraknám a gyerek gépéhez, csak nem tudom, hogy bírná-e a PC-t, routert, 32"-os TV-t. Van valahol fogyasztás mérőm, csak hát a lustaság :-D

(#17972) bogabi válasza markussandor (#17971) üzenetére


bogabi
senior tag

Egy kombi kondenzációs gázkazán van rajta, meg a termosztát vevő + adó. Így ahogy előzetesen számoltam, bírnia kellett volna (200W körülire jött ki, fogyasztásmérővel monitoroztam a cuccot pár napig, mielőtt megrendeltem az invertert), de pont a határon van. Fűtésnél, ha megy a két keringető szivornya meg a gázkazán szivattyúja is + a ventilátor, akkor olyan 190W, de ha melegvíz kell, akkor már 210-220W a fogyasztás, aminél az inverter már 100% körül jár. Inkább tennék alá egy 600-ast, arra még mehetne az ONT és a NAS + router is.

[ Szerkesztve ]

A tévedés joga fenntartva. A meccs áll egyenlőre, egyelőre ez a helyes.

(#17973) SirRasor


SirRasor
őstag

Üdv mindenkinek!
Minőségben melyik akksi tűnik a jobb választásnak?

Gembird vagy REDDOT?
Ár és kapacitás ugyamaz.
Annyit találtam, hogy a Gembird nehezebb, a Reddot meg elméletileg APC-kben van :U

Make Love not war!

(#17974) frpeter válasza SirRasor (#17973) üzenetére


frpeter
Topikgazda

Mindkettő kb. közép-alsó kategória, a kettő közül talán mindegy :)

UPSakku.hu - a legjobbak a legjobb áron

(#17975) asturel


asturel
őstag

Sziasztok,
Beszereztem egy Eaton E5 850i UPS-t mivel gyakori lett a rövid (<1mp vagy 30/60mp) áramszünet, viszont a szoftver "idle"-ben (kvázi 0% CPU/GPU terhelés) 200-220W fogyasztást mér (Logitech X230 /2.1 hangfal/, monitor (Acer XF270HUA), pc (config az adatlapomon -- 8600k @ 4.8Ghz ("alapfeszen") + vega64 (undervolt), épített vízhűtés van D5 pumpával /max. power consumption 23W -- de 50% alatt megy)), csak a pc 170W körül van, ha prime95-t elindítom rögtön 400 Watt felé ugrik, elképzelhető, hogy pontatlanul mér a szoftver (fogyasztásmérővel nem tudom ellenőrizni)? Ezek szerint alulméreteztem az UPS-t és túlterhelés miatt le fog kapcsolni pl. gaming közben ha éppen akkor megy el az áram?
Van valami ajánlott alternatíva, ami még nem ventilátoros (hasonló "line-interaktív" konstrukcióban)? :D

Mivel eddig a Cosair PSU ventilátora sose kapcsolt be /és úgy rémlik, hogy 450W-nál kapcsol be/, nem gondoltam, hogy sokkal 400W felett lenne "normál" használat mellett.

(#17976) PROTRON válasza asturel (#17975) üzenetére


PROTRON
addikt

Elméletileg a UPS-ed a 850VA-ból 510 W kivehető teljesítményt tud leadni papíron, ami persze csak elmélet, gyakorlatilag ez ennél kevesebbet fog tudni.
Ha tényleg gond lenne, már mostani tesztjeid alatt is lekapcsolna, mivel ez az áramkörökre, elektronikára vonatkozik, függetlenül attól hogy akkumulátoros vagy hálózati üzem.
Amennyire én tudom a prime95 többet vesz ki egy PC-ből mint egy átlag AAA játék.
Ettől függetlenül tény hogy az ajánlás hogy a ténylegesen mért terhelésnek (ami úgy tűnik 400W körüli) az 1,4X-esére érdemes méretezni a UPS leadható teljesítményét, most 1,275-ön állsz.
A jelenlegi konfigod mellé határon de elvileg elégnek kéne lennie a upsnek, bár pl a hangfalat nem kötném aksira. Azt elegendő csak ugyanabba a túlfeszvédett hosszabbítós elosztóba dugni, mint amibe a ups-t is dugtad(már ha van ilyened)

De most is megteheted amint túl vagy a kézikönyv szerinti (illetve akkumulátoros berendezésekkel kapcsolatos általános) üzembehelyezési protokollon, hogy elindítasz egy komolyabb játékodat és közben kikapcsolod a ups előtti hosszabbítót, majd visszaülsz játszani. :D

Elméletileg nincs hülye kérdés...az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség.

(#17977) Cs1csó válasza asturel (#17975) üzenetére


Cs1csó
félisten

+1 PROTRON
1. ne kösd rá a hangfalat ezzel is nyersz egy kicsit
2. valós terheléssel teszteld ne "szintetikussal"

[ Szerkesztve ]

(#17978) markussandor válasza bogabi (#17972) üzenetére


markussandor
senior tag

Nekünk csak a kazánban lévő szivattyú van, ami nem megy HMV módban, nálam lazán elvitte a kazánt, a termosztátunk vezetékes, nem fogyaszt.
Arra vagyok kíváncsi, hogy maga az inverter mennyit fogyaszt, csak meg kell keresni a fogyasztás mérőt :-)

(#17979) asturel válasza PROTRON (#17976) üzenetére


asturel
őstag

Nem terveztem a hangfalat rákötni, de ha az ups előtti (nem túlfeszvédős) elosztóba van dugva, időnként elkezd folyamatosan erősödve búgni/gerjedni majd később elhalkul :D -- de ezt végtelen ciklusban. Lehetséges, hogy visszaszemetel az elosztóra az ups, vagy ez hülyeség? Amikor egy 12V-os kapcsolóüzemű /kínai/ "monitortáp" volt mellédugva akkor is ezt játszotta. Szoftveres mérésben amúgy nem igazán látszik meg fogyasztásban a hangfal.

Csak nekem sok a 200+ W "kvázi" idle-ben? (volt egy Ryzen 2400G gép, igaz csak m2 ssd volt benne, de az 20W-ot evett... :D saját gépemet idle-ben 80W +/-20W -ra lőttem volna be.. 200-220kW a havi fogyasztásom, úgy hogy 0-24ben megy a pc)

Hálózatról üzemeltetve nem direktben kapja AVR-en keresztül a delejt? :D Vagy pont az AVR ami lekapcsol? Olyan akkor nem lehet, hogy hálózatról nem kapcsol le, de akkuról igen (túlterhelés miatt)?

Nagyon ritkán játszom (fél éve ha elindítottam valamit, nincs fent olyan AAA játék amivel meg tudnám nézni hirtelen, max 3DMark :D ), ezért is nem próbáltam ki. Valószínűleg hamarabb nyerek a lottón, mint hogy játék közben menjen el az áram. :D

Igen, a Prime95, főleg AVX-szel, jobban megküldi mint bármi, de így is csak max 180W amit a CPU fel tud venni, miközben Vega64 átlagban 220-230W-ot eszik (szoftver szerint) játék alatt, de vannak 300+ W peak-ek is :D

Eaton 5E 1100i viszont már aktív ventilátoros, viszont nekem fontos, hogy teljesen hangtalan legyen, 1000VA körül viszont már csak aktív hűtésest látok, van esetleg amit nem vettem észre? :D

(#17980) Cs1csó válasza asturel (#17979) üzenetére


Cs1csó
félisten

A hangfalat esetleg egy teljesen másik konnektorba dugni?

A Line-Interaktív típusoknál hálózati áram esetén gyakorlatilag átengedi a UPS a hálózati áramot de monitorozza annak feszültségét és ha kell az AVR beavatkozik, mondjuk 230V +- 10-20% még belefér de alatta vagy felette már korrigál.

hamarabb nyerek a lottón, mint hogy játék közben menjen el az áram

+1 ha alig játszol akkor annak a konstellációnak, hogy játék alatt megy el az áram minimális amúgy sem terheli 100%-ra egy játék a gépet, jellemzően ha a VGA közel maxon is van a CPU már nem biztos.

Az 1100VA-es Eaton-ra volt már panasz, hogy hébe-hóba bekapcsolt. Elsősorban a kisebb 850-es szokott ajánlva lenni.

(#17981) MrZed001 válasza asturel (#17979) üzenetére


MrZed001
tag

UPS-ekben van zajszűrés. Minimális (ok kb vicc kategória).
Szóval a grid-ből bejövő felharmonikusok elég szépen átjutnak rajta.
Ez okozhat hangfal zúgást. Ha elé teszel egy túlfeszvédős jobb hosszabbítót, az is tud segíteni rajta egy kicsit.
A másik ami okozhat, a rossz földelés. Ez viszont már a nem vicc kategória. Méretni kell.

(#17982) asturel válasza MrZed001 (#17981) üzenetére


asturel
őstag

Nem földelt a konnektor, még a régi "paneles" alumínium elektromos hálózat van, akkor csak a fürdőben volt divat a földelés. Az az érdekes, hogy UPS-t kivéve (szóval egy elosztóban van minden) akkor sem csinálja. Csak abban az esetben ha az UPS be van kötve és a hangfal előtte van. :D Ami még furább, hogy vannak olyan periódusok amikor csendben van, majd egyre erősebben elkezd búgni/gerjedni aztán újra halkul, csend és indul elölről az egész. :D Régebben egy sima 12V-os kapcsolóüzemű táp volt az elosztóban -- akkor is ugyanezt produkálta, sajnos máshova nem nagyon tudom dugni.

Van ajánlott túlfeszvédős elosztó?

(#17983) PROTRON válasza asturel (#17982) üzenetére


PROTRON
addikt

A túlfeszvédős hosszabbítós elosztó alapvetően a fali dugaljon keresztül a rendes földeléssel együttműködve hárítja el a problémákat.
Persze az abba beépített túláramvédelem miatt jó ha beszerzel egyet, de a teljes funkcionalitáshoz olyan dugalj kell amibe legalább a lakás elosztótól kezdve ki van húzva a földelés.
Az megint egy más téma hogy a lakás elosztó előtt van-e szeparált földelő hálózat, vagy közösítetten érkezik.

Elméletileg nincs hülye kérdés...az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség.

(#17984) MrZed001 válasza asturel (#17982) üzenetére


MrZed001
tag

Valami '70-ben épült panelban nőttem fel, cseréltem kb az összes kapcsolót és aljzatot, de nem tűnt fel hogy ne lenne földelés. Illetve talán nappaliban, abban nem vagyok biztos.
Hát, most első dolgom lenne újrakábelezni a panelt, az tuti.
Túlfeszvédő semmit sem ér föld nélkül, hisz oda vezetné le.

(#17985) jksx


jksx
senior tag

Sziasztok!
Videó megfigyelő rendszerhez melyik UPS márkát ajánlanátok ami megbízhatóan működik a nap 24 órájában?
A rendszer egy NVR-ből 5 kamarából 1 switch-ből állna.
Az NVR és a switch a "szokásos" dugasztápos kivitel.
A kamerákat egy 12V-os ipari kapcsolóüzemű táp látja el árammal.
Az egész rendszer maximális fogyasztása 70W

Ezeket néztem:
[CyberPower UT650EG]

[APC Back UPS 500VA]

Vagy van ezeknél jobb, megbízhatóbb is?

[ Szerkesztve ]

(#17986) Cs1csó válasza jksx (#17985) üzenetére


Cs1csó
félisten

Pillanatnyi áramszünet áthidalására ezek is jók vagy bármelyik olcsóbb: Eaton, Kstar, CyberPower, PowerWalker, APC, Legrand

De ezekkel a kisebb UPS-ekkel egy tartós áramszünet esetén 10-20 perc és lemerül az akku.

Plusz száraz, állandó "szobahőmérsékleten" (ideális 20 fok celsius körül lehet, a túl hideg és a túl meleg sem tesz jót az akkunak és az elektronikának) kell tartani tehát az sem mindegy hova teszed, természetesen hosszabbítóval lehet vezetni az áramot a kamerákig.

[ Szerkesztve ]

(#17987) zsolt501 válasza MrZed001 (#17984) üzenetére


zsolt501
nagyúr

Ez lenne sokszor a járható út, pl. én a 4. emeleten lakom, a villanyóra és a fő biztosíték az alaksorban van, egyszer kértünk új kábelre árajánlatot cégektől, hogy ez mennyiből jönne ki, és a legolcsóbb is 3 milla környékén mozgott, mert a kábelek jelenleg az összes alsó szomszédon átmennek, no itt lett a dolog elengedve, és csak a lakáson belül lett újra kábelezés.
Párszor lakó gyűlésen fel lett hozva az épület újra kábelezése, de a költségek és a munkálatok mérete miatt eddig mindig el lett vetve a dolog, pedig ez az épület is a 70-es években épült, alu kábelekkel és már több sebből vérzik a hálózat.

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#17988) jksx


jksx
senior tag

Köszi!

(#17989) PROTRON válasza zsolt501 (#17987) üzenetére


PROTRON
addikt

Jaja, általában amíg nem ég le valakinél a fél fal addig szokták jegelni az ilyen projekteket. :D
Mivel előbb vagy utóbb mindenképp meg kell tenni én a helyetekben nem halogatnám amíg megint feljebb másznak az alkatrész árak...igazából 2019-ben kellett volna lépni, még az áremelések előtt.

Elméletileg nincs hülye kérdés...az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség.

(#17990) MrZed001 válasza zsolt501 (#17987) üzenetére


MrZed001
tag

Megoldás lehet, hogy egyetlen kábelt húzol fel az órától, és fent csinálsz egy biztosítékszekrényt ahol elosztod. Egyetlen 3 eres behúzása (1-2 mostani kihúzása, tehát helyére) nem kerülhet olyan sokba talán :)
Nekem most 40m 3x16mm2 extra vastag, extra szigetelt földkábel lesz 100eFt.

(#17991) A Mágus


A Mágus
csendes tag

Köszi a válaszokat. Azért annyira holtbiztos választ nem kaptam, ezért lehet a legjobb lenne megkérdezni a gyártót. Lehet tudni, hogy ki gyártja az SPS SOHO-t? Nem nagyon találtam konkrét elérhetőséget.

(#17992) jksx


jksx
senior tag

Az SPS inverterem én is gondolkodom, csak kérdés, hogy mennyire bírja a folyamatos üzemmódot? Pl. felügyelet nélkül lehet hagyni egy napra, mint egy szünetmentest?

(#17993) bogabi válasza jksx (#17992) üzenetére


bogabi
senior tag

Miért ne lehetne? Ezeknek ez a természetes. Folyamatos üzemre vannak kitalálva.

A tévedés joga fenntartva. A meccs áll egyenlőre, egyelőre ez a helyes.

(#17994) Cs1csó válasza jksx (#17992) üzenetére


Cs1csó
félisten

+1 bogabi
Sőt, ha JÓ NAGY akkut/akkukat kötsz rá akkor az sem gond ha tartós az áramszünet mert akár 6-8-10 órát is tudja vinni a rá kötött cuccokat és így ha nem vagytok otthon sem hűl ki a ház télen, vagy épp nem robban fel a kazán, vagy forr fel a víz ha vegyes tüzelés van.

(#17995) markussandor válasza jksx (#17992) üzenetére


markussandor
senior tag

Aktív hűtés van benne, sokkal jobban terhelhető, mint egy hasonló teljesítményű kis akkus UPS.

(#17996) jksx


jksx
senior tag

Köszönöm az infót mindanyiótoknak!
Akkor az inverter lesz a befutó (mert akkor a cirkó tápellátása is meg van oldva áramszünet idején).

(#17997) tom570 válasza cinemazealot (#17832) üzenetére


tom570
aktív tag

Hallgatva a tanácsaitokra, nem a kályha fölé és nem autó akku lesz a keringető szünetmentesítésére. Viszont a lakásban csak valami praktikus szünetmentes jöhet szóba és így találtam rá a falra szerelhetőkre. 2 típus közül természetesen nekem az olcsóbb Green Cell márka tetszik. Mi a véleményetek róluk? Greencell Kemot

/Give them nothing! But take from them everything!/

(#17998) sladka_pani


sladka_pani
aktív tag

Sziasztok!
Rég nem voltam, és csak hamar beírnám, hogy végre megvalósult az SPS 600-ról SPS 1000-re való csere, több mint 1 hónapja nagyon elégedett vagyok az ötletemmel, miszerint felfele kellett bővítenem. Mondhatnám, hogy minden ugyanaz, mint a kisebb modell esetében, de ez nem lenne igaz, tehát nyilván a majdnem dupla teljesítményéből adódóan:
- Robusztusabb (nem fér be a régi helyére), nehezebb (nem sokkal), és hangosabb a hűtés (kicsit csak, amit nem értek, mert elfért volna nagyobb ventilátor kisebb fordulatszámmal mondjuk, meg úgy villamosságiként eleve nem értem az állandó aktív hűtés szükségét nademindegy), illetve beláthatatlanabb a kijelzője (nem tudom miért, hisz elvileg ugyanaz az LCD panel, a másik még oldalról is olvasható volt, ennek majdnem szemben kell állni hogy ne csak a háttérvilágítást lásd)
- Ezeket az apró negatív furcsaságokat leszámítva egyértelmű pozitívum: majd' dupla annyi kivehető teljesítmény, és a trafó sokkal jobban bírja (tolerálja) a hálózatra kikerült zavarokat, úgynevezett brummogásokat, ilyen pl. egy ionizátoros hajvasaló, ami durva impulzusokat küld az egyfázisú hálózatra, bár bajt nem csinál, de mérhető, látható, trafó hangján minimálisan hallható ha fülel az ember. Oszcilloszkóppal mondjuk úgy.: hajmeresztő! :Y
Összességében 12 ezer forint ráfordításával sikerült a csere, ami jónak mondható, jelenlegi eszközeimmel egyszerre sem tudom elérni a 70%-os kihasználtságot, így bátran bővíthetem későbbiekben akár a számítógépemet pl. videokártya szempontjából. :)

...nem mondtuk el, nem hangzott el, mit jelent az Oi! Oi! Oi!...

(#17999) gzbotii


gzbotii
veterán

Sziasztok,

Kisebb irodába keresünk egy szünetmentes tápot, mivel havi 1-2 rövid kiesés/áramingadozás van, és nem szeretnénk sem a munkával leállni, sem a drága felszerelést hazavágni.
Ahogy összeírtuk, a felszerelés max fogyasztása 571W.
A cél az lenne, hogy esetleges áramkiesés esetén ~30 perc - 1 órát tudjunk dolgozni, illetve a hogy ne károsodjon semmilyen eszköz.

Mekkora teljesítményű kellene nekünk, esetlegesen mire figyeljünk még vásárláskor?

Macbookok, Mac Minik illetve Samsung monitorok vannak az irodában, ha ez számít.

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#18000) cinemazealot válasza gzbotii (#17999) üzenetére


cinemazealot
addikt

Jól értem, hogy az 571 W teljesítmény igény a teljes iroda összes szünetmentesítést igénylő gépéből áll össze, ugye? Összesen hány munkaállomásról is beszélünk? Megfontolnám ugyanis nem egy nagy, hanem több kisebb UPS mögé tenni őket.

Ha ugyanis van ~600 W (tehát ~1000 VA) teljesítmény igényed, amit fenn kéne tudni tartani 1 órán át, az elég komoly kapacitást jelent. Ha mindez több munkaállomás eszköze, akkor érdemes számításba venni némi veszteséget a kábelezésen is. Ha ez nem is sok, biztos, lesz az az emberi lustaság/nemtörődömség, ami a szünetmentes aljzatba dugja az asztali lámpát vagy a telefontöltőt (saját munkahelyi tapasztalat, ne vedd magadra!), így idővel vagy a 600 W-nyi teljesítmény vagy az 1 órányi áthidalási idő lesz kevés. Ráadásul ha az egyetlen UPS adja meg magát (vagy merül le a vártnál hamarabb), az egész irodának száll el egyszerre a munkája.

Ha tehát munkaállomásonként állítanátok be több kisebb UPS-t, akkor az adott munkaállomás teljesítmény igényétől függően akár kisebb készülékkel is elérhető volna a relatíve nagy áthidalási idő. Ismét csak a 6 évvel ezelőtti 600 VA-es fapados/belépő UPS-em teszteredményeit tudom felidézni, ahol minimális fogyasztással a több órás áthidalási idő is elérhető volt.

Természetesen ha a keret engedi, és cél is a komolyabb irodai infrastruktúra megteremtése, akkor a fentieket hagyd figyelmen kívül! Vannak akkupakkokkal kiegészíthető komolyabb gépek belépő és haladó kategóriában is. Csak míg az előbbi "csúnyácska" (de százezres tétel, pl. SPS SOHO család), utóbbi szép (de a 7 számjegyű bekerülési költségeket súrolhatja, pl. APC család). :)

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.