Hirdetés

2024. június 2., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2017-02-10 12:19:08

LOGOUT.hu

Minden ami szünetmentes tápegységgel (UPS-sel) kapcsolatos. Ha kérdésed van akár készülék vásárlással, akár hibával kapcsolatban, vagy csak tanácsot kérnél, írd meg ide, és lesz aki segít!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#17151) inf3rno válasza Stanley-B. (#17150) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Nincs erre most 50-100k körüli összegem. Az APC BackUPS sem normális, ha ez a szempont.

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#17152) Cs1csó válasza inf3rno (#17151) üzenetére


Cs1csó
félisten

Valami középutas megoldást pl.: Eaton 5E 850i USB DIN

(#17153) Jim74 válasza Cs1csó (#17145) üzenetére


Jim74
nagyúr

Egyébként mi lehet a gond vele CP-vel szemben, ha nem villanymotor, vagy aktív PFC-s táp menne róla?

(#17154) inf3rno válasza Cs1csó (#17152) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Ez jó lenne, de a másik gépemhez, ahol búg. :D A szerver, amihez most kéne, az 50W-ot sem fogyaszt normál esetben. Nézegettem, van egy csomó csere aksi ES550-hez [link], úgyhogy az lesz első körben, aztán meglátjuk, hogy tényleg az aksi ment e szét vagy az elektronika annak idején. Ha amit linkeltél az nem búg, akkor simán odaadnám a mostani APC-met érte. Ez APC BX950U-GR, állítólag gyárilag ilyen szar, hogy este alig lehet megmaradni mellette. Nappal viszont nincs gondom vele, az utcai forgalom meg a gép zaja elnyomja, úgyhogy nem kimondottan erős, csak az ES550-nek egyáltalán nem volt hangja, ennek meg van.

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#17155) Cs1csó válasza Jim74 (#17153) üzenetére


Cs1csó
félisten

Most a kvázi vs. tiszta szinuszra kérdeztél rá? Jellemzően elfut minden a kvázi szinuszról. Persze ehhez az kell, hogy kvázi szinusz legyen ne durván négyszögjeles, és a tápegység - adott eszközé - ne legyen nagyon gagyi vagy extrém érzékeny.
A nem együtt működés annyi lesz, hogy lekapcsol a tápegység és leáll a PC, tönkremenni nem fog.

Aki költséghatékony szünetmentesítésben gondolkodik annak első körben egy jobb kvázi szinuszossal kell kezdeni és ahogy írtam, ha fut róla minden akkora maradhat.

(#17156) Jim74 válasza Cs1csó (#17155) üzenetére


Jim74
nagyúr

Igen. Köszönöm a választ :R

(#17157) twingo16v


twingo16v
tag

Sziasztok!
Van két APC szünetmentesem, egy CS 350, és egy CS 500-as.
Mind a kettőnél ugyan az a hiba, ami a képen is látszik.

Akkuval, és akku nélkül is ( új akkuval is) ha bedugom a 230V-ba, csak az ON Battery sárga LED vibrál rajta fél fényerővel.
Bekapcsolni nem lehet.
Mind a kettőben ledöglött az akku, és egy áramszünet alkalmával jött elő a hiba, de azt nem jelezte, hogy rossz az akku.

Tapasztalt valaki hasonlót, meg lehet javítani?
Ha igen, hol keressem a hibát?

Előre is köszönöm.

[ Szerkesztve ]

(#17158) zsolt501 válasza twingo16v (#17157) üzenetére


zsolt501
nagyúr

A hátulján lévő reset gombot próbáltad, illetve a biztosítékot is nézd meg benne.

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#17159) twingo16v válasza zsolt501 (#17158) üzenetére


twingo16v
tag

A hátsó reset gombot próbáltam, a biztosítékokat még nem néztem, mert szét még nem szedtem!
Azért köszi.

(#17160) zsolt501 válasza twingo16v (#17159) üzenetére


zsolt501
nagyúr

Multiméterrel nézted mennyi fesz van az akkuban?

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#17161) akos2080 válasza Cs1csó (#17147) üzenetére


akos2080
újonc

Köszönöm a választ!

(#17162) Jim74


Jim74
nagyúr

Sziasztok!

A schuko és a french aljzatok kompatibilisek a tápkábelek földelt, illetve villás dugóival?

(#17163) Cs1csó válasza Jim74 (#17162) üzenetére


Cs1csó
félisten

Igen.

(#17164) Jim74 válasza Cs1csó (#17163) üzenetére


Jim74
nagyúr

Köszönöm :R
Akkor vehetek nyugodtan FR végű CyberPower UPS-t, nem kell simát vadászni?

(#17165) Cs1csó válasza Jim74 (#17164) üzenetére


Cs1csó
félisten

Igen, kompatibilisek.
Az ilyen konnektorba:

Belemegy az ilyen villásdugó:

(#17166) Jim74 válasza Cs1csó (#17165) üzenetére


Jim74
nagyúr

Köszi :R
Remélem a borotva dugó is belemegy :DDD
Nem értem, hogy a VP1000ELCD-ből szinte csak french aljzatost lehet venni.

(#17167) Cs1csó válasza Jim74 (#17166) üzenetére


Cs1csó
félisten

A képen látszik milyen: [link]

(#17168) Jim74 válasza Cs1csó (#17167) üzenetére


Jim74
nagyúr

Igen, ezt a képet láttam, csak pl. a TV-mnek földeletlen villás dugója van, nem tudom, hogy elfér-e az aljzatból kiálló pöcöktől. Vagy mondjuk egy router adapter.

[ Szerkesztve ]

(#17169) Cs1csó válasza Jim74 (#17168) üzenetére


Cs1csó
félisten

Igen, ezen én is vakaróztam, ha ilyen akkor el kellene férnie:

(#17170) CyraX


CyraX
csendes tag

Sziasztok!

Modem, router, RPI4, NAS 2 db 3.5" vinyóval kombóra szeretnék valami olyan szünetmentest, ami tud kommunikálni valahogy debiannal (vagy raspberry os-el). A célom az lenne, hogy a NAS vagy az RPI kapjon töltöttségi adatokat és ennek függvényében állítsa le magát és a másik eszközt, mondjuk 50% körül (szoftveresen le tudom állítani az egyiket a másikról). A modemet és routert meg majd valami relével kilövöm, ha készen van az RPI/NAS.

Nem akarom így üzemeltetni sokáig, szóval ha 10-15 percet kibírnának, az már bőven elég, a leállítási idő kb 1 perc.

Kapacitás szempontjából szerintem erre elég egy 7 Ah modell, a fő kérdés, hogy melyik UPS tudna kommunikálni (és hogyan) debiannal?

(#17171) vader108


vader108
tag

Sziasztok!

Nem igazán vagyok nagy táp szakértő, ezért is fordulok hozzátok segítségért.

Számítógéphez (AMD Ryzen 3900x, GTX 1080ti), routerhez keresek szünetmentes tápegységet.

Szempontom, hogy kb. 10 percnyi áthidalást bírjon ki áramszünet esetén.

Tudnátok ajánlani jó minőségű termékeket?

Köszönöm előre is a segítséget!

(#17172) leonel


leonel
aktív tag

Sziasztok.
full láma vagyok a témához - segítséget szeretnék kérni.
irodában a kamera rendszer a router és a riasztó van szünetmentesen.
probléma: ma hajnalban a szünetmentes valamiért kikapcsolt - majd a rimi ébresztett 3-kor hogy riasztás van.

kérdésem:
van esetleg olyan szünetmentes ami kikapcsolt állapotban is átengedi magán a 220v-ot?

www.wrcauto.hu - autóalkatrészek legolcsóbban

(#17173) Cs1csó válasza vader108 (#17171) üzenetére


Cs1csó
félisten

HA minőségi, tiszta szinuszra van elég keret: CyberPower CP1300EPFCLCD 1300VA 80k-tól.

Olcsóbb kvázi szinuszos UPS-ek: [link] [link] [link] [link] 30-45k között.

Az összfogyasztásod - monitorral, router-rel együtt - pl. játék közben max 400-450W lehet. Ezért egy 1000VA felett 1500VA alatti eszköz kell.

A tartási idő mindig lutri, sok mindentől függ: akku(k) életkora, állapota, stb.
De ha épp nem játék alatt megy el az áram hanem csak böngészés stb. akkor meg kell lenni a 10 percnek akár többnek is, olyankor max 150W körül várható a fogyasztás.

leonel

Nincs, legalábbis nem tudom róla.

CyraX

Alap esetben egy UPS egy vele USB-s összeköttetésben álló eszközt tud leállítani lehet az számítógép vagy NAS. TÖbb eszköz leállítására ha jól tudom ez a megoldás:

Network UPS Tool

Ahogy nézem a nagyobb márkákkal működik pl. APC, Eaton, CyberPower.
Valami kisebb 600-900VA-es UPS elég.

(#17174) vader108 válasza Cs1csó (#17173) üzenetére


vader108
tag

Kedves Csicso82!

Köszönöm a válaszod. Alapból Cyberpowereket néztem.

Sajnos, eddig mindig úgy fogtam ki az áramszünetek 80%-át hogy játék közben történt.

Köszönöm a segítségedet.

(#17175) Cs1csó válasza vader108 (#17174) üzenetére


Cs1csó
félisten

Az sem feltétlen gond - mármint ha pont játék alatt megy el az áram - de akkor jobban számít a UPS "ereje" sajnos előfordul, hogy - volt rá panasz - nem bírják a rájuk írt teljesítményt vagy extrém rövid ideig ezért kell legalább 30%-al a max érték fölé belőne a UPS teljesítményét.

Mivel a fogyasztásod megáll 450W alatt - remélhetőleg - ezért papíron elég lenne egy 1000VA-es UPS ami kb. 600W tartásra képes de ez a 30%-on belüli különbség úgyhogy ezért ajánlottam inkább a feletti tartási képességű UPS-t amik jellemzően 1200 vagy 1500VA-esek, de az 1200VA már biztonsan elegendő.

(#17176) Julot válasza Cs1csó (#17175) üzenetére


Julot
aktív tag

Sziasztok!

A segítségeteket kérném! Úgy néz ki, szükségem lesz egy szünetmentes tápegységre, de nem vagyok otthon a témában!
Uj lakásba költözöm, ahol eléggé gyatra az eletromos hálózat, ráadásul a villanyóra alatti kismegszakító csak 10A-es, és nem lehet cseréltetni, mert a közös bejövő kábel 10-es aluminium...és a EON nem engedi...
Szóval számithatok gyakori kismegszakító leoldásokra... nem is az lenne a baj, hogy elveszik amivel éppen foglalkozom, hanem a gépemet és a két NASomat szeretném megkímélni a hirtelen áramkimaradásoktól. Tehát a tartás elég, ha már van 1-2 perc, amíg a kismegszakítót visszanyomom. Lehet rack-es is, mert a NAS-ok szerver szekrényben vannak, akár ott is jól elférne. De lehet asztali is...
Milyen ups.-t ajánlotok?

A PC:

Alaplap: Asus maximus IX Apex
CPU: I5-7600k
Video: AMD Radeon RX-580
Ram: 16GB
Táp: Thermaltake Grand Power 650W
SSD: 2db
HDD: 1db
Hangkártya: Creative Audigy rx5
Hálókártya: Intel dual port server adapter

A NASok:

QNAP Ts-869 Pro
Netgear RN-314

Köszönöm a segítséget!

Üdv,
Julot

[ Szerkesztve ]

...nincs tökéletes ember, csak tökéletes szándék!

(#17177) Stanley-B. válasza Julot (#17176) üzenetére


Stanley-B.
őstag

(#17178) Jim74 válasza Cs1csó (#17169) üzenetére


Jim74
nagyúr

Igen, ilyesmire gondoltam. Elvileg ez is szabvány. Meg az a gyanús, hogy szinte mindenhol FR-t árulnak. Ha nem lenne kompatibilis, akkor gondolom nem lehetne ennyi helyen kapni.

(#17179) Jim74 válasza Cs1csó (#17169) üzenetére


Jim74
nagyúr

Azt hiszem megvan a válasz. Az Europlug aljzatkompatibilitása:

Types C, E, F, and K
The Europlug is designed to be compatible with these sockets. They have 4.8 mm holes with centres spaced 19 mm apart. The minimum distance between the holes is thus 14.2 mm, while the minimum distance between the converged pins on the Europlug is 13.5 mm, allowing it to grip the socket despite its smaller pin width.

(#17180) Julot válasza Stanley-B. (#17177) üzenetére


Julot
aktív tag

Köszönöm a választ!

...esetleg rackesben valamit?

...nincs tökéletes ember, csak tökéletes szándék!

(#17181) Stanley-B. válasza Julot (#17180) üzenetére


Stanley-B.
őstag

a kerettől is függ, a komolyabb rackes szünetmentesek ennek sokszorosába kerülnek ha újat szeretnél venni, pl [link]

(#17182) Julot válasza Stanley-B. (#17181) üzenetére


Julot
aktív tag

Hát igen... biztos, hogy nagyon jó, de azért így nekem tényleg többe kerül a leves, mint a hús...

...nincs tökéletes ember, csak tökéletes szándék!

(#17183) karesy


karesy
csendes tag

Sziasztok!

Szükségem lenne a segítségetekre:
Két irodai helyiséget kellene ellátnom szünetmentessel, az egyik irodában 7 gép van, sajnos elég nagy az iroda, ezért úgy gondoltam 3gép 2gép 2gép csoportosítással egy-egy szünetmentest tennék be,
sima integrált vga-s munkaállomások lcd monitorral, úgy saccoltam 90-110W max gépenként

A másiknál egy win16-os szerver és 2 munkaállomás van egy stócba!

Hogy járnánk a legjobban, költséghatékonyság szempontjából, később aksicsere stb.

Köszönöm előre is az időtöket!

(#17184) Cs1csó válasza karesy (#17183) üzenetére


Cs1csó
félisten

Mi lenne ha valami központ mendedzselést csinálnál egy komolyabb UPS-el?
Valamilyen rack-es: [link] [link] [link] [link]

Vagy pl. ez az online típus: [link]

(#17185) AddyKing


AddyKing
tag

Sziasztok! :)

Érdekes hiba miatt fordulok hozzátok. Az eltelt pár hónap alatt már nem először indult el a gép no signal-nal, volt hogy reset után még egyszer - kétszer ezt eljátszotta. Ilyenkor a Bios beállításai visszaállnak a gyári alapra. Megelégeltem, így tőletek kérnék segítséget. Kb 450-500W körül fogyaszt a masina. Mindenképp egy minőségibb szünetmentest vásárolnék, amelyre bátran ráköthetem a monitor, gép, nyomtató triumvirátust. Persze azért ne egy luxusautó árába kerüljön. :DDD Ha minden igaz, 1000VA-s elég a boldogsághoz.

Előre is köszönöm a válaszokat!

(#17186) Cs1csó válasza AddyKing (#17185) üzenetére


Cs1csó
félisten

Szia!

1. lehet cserélni kellene az alaplapi CMOS elemet (ez egy gombelem ami nem engedi a beállításokat elfelejtődni áramtalanítás esetén sem)

2. Az adatlapodon lévő konfigról lenne szó? Szerintem monitorral együtt megáll 450W alatt, de a nyomtatót NE kösd rá! Ha azt védeni akarod inkább vegyél neki egy feszültségvédős elosztót

3. 1000VA papíron lehet elég, de lehet jobb lenne egy kicsit nagyobb

Ha van 80k-d: CyberPower CP1300EPFCLCD 1300VA
tiszta szinusz

Ha nincs:
CyberPower UPS VP1200ELCD

Eaton 5E 1100i USB (5E1100iUSB)

Legrand Keor SP 1500VA

(#17187) AddyKing válasza Cs1csó (#17186) üzenetére


AddyKing
tag

Köszönöm a gyors választ! :)

1.Az elemre én is gondoltam, de ahhoz túl fiatal még, hogy ilyen gyorsan megadja magát.

2.Igen, az ottani konfigurációnak szeretném. :B

3. Sohasem árt, ha túlméretezzük. :D Tetszetősek a lentiek.

(#17188) Cs1csó válasza AddyKing (#17187) üzenetére


Cs1csó
félisten

Értem, de attól még egy próbát megérne a cseréje. Mert ez tipikus CMOS elem hibára utal.

(#17189) AddyKing válasza Cs1csó (#17188) üzenetére


AddyKing
tag

Bízzunk benne, hogy csak ennyi. :D Ettől eltekintve a szünetmentesre mindenképp szükségem van. :)

[ Szerkesztve ]

(#17190) zsolt501 válasza AddyKing (#17187) üzenetére


zsolt501
nagyúr

Ne higgy a fiatal elem létezésébe, mi nem egyszer tapasztaltunk már olyan hibát, hogy az új alaplapon is hibás volt az elem és minden beállítást elfelejtett, amint kicseréltük az elemet a hiba megszűnt.

[ Szerkesztve ]

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#17191) AddyKing válasza zsolt501 (#17190) üzenetére


AddyKing
tag

Nem véletlen hívom az alkatrészeket garanciának. Mindegy, hogy mennyire "prémium". :DDD

(#17192) MrZed001 válasza Cs1csó (#17188) üzenetére


MrZed001
tag

Vagy arra, hogy most volt egy elég nagy (pest megye minimum) áramszünet, ami olyan "drága" volt (Igazi kis gépgyilkos az ilyen), hogy vagy 10x pár másodpercre áram el, vissza, el, vissza, el .... .
Ekkor jópár alaplap azt hiszi, hogy túl lett húzva proci, és visszaáll defaultra.

(#17193) Stanley-B. válasza MrZed001 (#17192) üzenetére


Stanley-B.
őstag

ne is mondd, nálam is nemrég 8db (!) kimaradást védtek ki a szünetmenteseim pár percen belül. Ez elég kemény volt.

(#17194) zsolt501 válasza Stanley-B. (#17193) üzenetére


zsolt501
nagyúr

És még igazán hol van még a kemény tél...

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#17195) karesy válasza Cs1csó (#17184) üzenetére


karesy
csendes tag

Köszi a választ ;)

Gondolkodtam ezen is, de a szerver a könyvelésen van, egy folyosóval elválasztva, így a teljes gépcsarnokot nem tudja ellátni :(
Amellett azzal sem vagyok tisztában mibe kerül egy ilyen monstrum aksizása :D

(#17196) Cs1csó válasza karesy (#17195) üzenetére


Cs1csó
félisten

Nem hiszem, hogy sokkal rosszabb, vagy költségesebb mint ha veszel 4 db kisebb UPS-t, 3-at a 2-2-3--as gépekhez és egyet a szerverhez.

A szerver fogyasztását nem tudom.
A 2-2 gépesnek mondjuk egy-egy 800VA-est: [link] [link] [link] [link]
Ezek között vannak olcsóbbak is.

A 3 gépesnek egy kicsit nagyobbat 1000VA-est: [link] [link] [link]

A szerver + munkaállomás jó lenne tudni mennyit fogyaszt.

Érdemes lenne egy elektromos fogyasztásmérővel megtudni hogy az egyes csoportok monitorral együtt mennyit esznek. [link]
Nekem ilyen van.

(#17197) karesy válasza Cs1csó (#17196) üzenetére


karesy
csendes tag

Hasonlóm van nekem is, de sajnos amíg tolják a kolléganők, addig nem húzgálhatom ki :D ez erősen gyanús, hogy hétvége lesz!
A szerver egy 4/8-as xeon, 2 raid-elt sata-s vinyóval és egy m.2-es ssd-vel.. erre kb 2 munkaállomást számolva túlzással úgy gondoltam 1200-1500VA-es cumót teszek, mivel a könyvelésen 2 munkaállomással tolják..
de jogos, utána nézek mit kóstál egy aksi pakk a tornyokba, és így prezentálom! Plusz, mivel a számlázó progik hálóba vannak egységesítenem kell a sw-ket, :(

Köszönöm a segítséget!

[ Szerkesztve ]

(#17198) Cs1csó válasza karesy (#17197) üzenetére


Cs1csó
félisten

Ha a belső háló fenntartásához van valami eszköz azt is rá lehet dugni, és ha jön be net az irodába és az optika akkor a net is megmaradhat akár egy áramszünet esetén.

(#17199) MrZed001 válasza Stanley-B. (#17193) üzenetére


MrZed001
tag

Én pedig most adtam le a megrendelést a 14.000 Wh-s aksipakkra, meg hozzá inverterre :D
Ház UPS project indul ...

[ Szerkesztve ]

(#17200) zsolt501 válasza MrZed001 (#17199) üzenetére


zsolt501
nagyúr

Milyen invertert veszel?

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.