Hirdetés

2024. június 10., hétfő

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2017-02-10 12:19:08

LOGOUT.hu

Minden ami szünetmentes tápegységgel (UPS-sel) kapcsolatos. Ha kérdésed van akár készülék vásárlással, akár hibával kapcsolatban, vagy csak tanácsot kérnél, írd meg ide, és lesz aki segít!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#17251) gg72 válasza PROTRON (#17250) üzenetére


gg72
veterán

Kösz, nekem annyi pont elég, pláne ha szoftveresen le is állítja a gépet, ha esetleg mégsem lennék a közelében.

(#17252) Cs1csó válasza gg72 (#17251) üzenetére


Cs1csó
félisten

Ezért ajánlottam a szoftveres leállításra képes eszközöket, mert ha tartós az áramszünet ezek a UPS-ek alig bírják a rájuk írt tartási időket tehát a legjobb ha érzi, hogy lemerül állítsa le ami rá van kötve. Persze ha ott a user akkor ő se bízzon meg vakon az akkuba vagy a UPS-ben hanem mentse a munkáját és állítsa le a gépet, majd ha visszajön az áram lehet folytatni a munkát.

(#17253) gg72 válasza Cs1csó (#17252) üzenetére


gg72
veterán

Persze, világos, ezért is fogadtam meg a tanácsodat. ;)

(#17254) inf3rno


inf3rno
nagyúr

No én közben vettem egy ilyet a régi APC ES 550-embe. [link] Egyelőre úgy néz ki, hogy rendben lesz, de gépet még nem kötöttem rá, csak egy lámpával próbáltam ki, hogy működik e. Igazából megéri az aksi csere, és talán akkor is van értelme bevállalni, ha nem biztos, hogy az aksival van a baj, mert el lehet állni netes vásárlásnál.

Buliban hasznos! =]

(#17255) hatake_89


hatake_89
csendes tag

Sziasztok!

Szükségem lenne a segítségetekre, úgy néz ki be kellene ruháznom egy UPS-re, de abszolút nem értek a témához.
Jelenleg van egy kisebb munkaállomásom amin folyamatason futnak a számítások. Ezek futásideje változó 1-2 naptól akár 1-1,5 hetes időtartamot is elérhetik. Kicsit aggódok vidéken a tél a beköszöntével a folyamatos áramellátás miatt. Eddigi tapasztalataim alapján pillanatnyi kimarádsok történnek olykor, de hosszab kimaradásra csak kritikus esetben számítok. Szóval inkább az első esetre szeretnék óvintézkedést megtenni, amire úgy gondolom elég lehet egy olyan UPS, ami képes 5-10 percet áthidalni.

Konfig:
Alaplap: MSI Tomahawk B550
CPU: AMD Ryzen 3900x
PSU: Seasonic Focus PX-650
CPU hűtés: Arctic Liquid Freezer II 360
RAM: Crucial Ballastix 128 GB
Háttértár: 2db m.2 SSD és 1db HDD 7200rpm
VGA: Gigabyte GTX 1650 super
FAN: 2db 140 mm és 1db 120 mm

A CPU terheltsége átlagosan 60%, VGA nincs terhelve 1-2%.
A PC-n kívül mást nem kötnék rá.

Segítségeteket előre is köszönöm! :R

(#17256) Cs1csó válasza hatake_89 (#17255) üzenetére


Cs1csó
félisten

Eaton 5E 850i USB DIN
A pillanatyni és a pár perces áramszünetet áthidalja, tartós áramszünet kivédéséhez inverter és egy-két darab jó nagy akku kellene, vagy egy aggregátor pl. benzines, és egy hordó benzin.

(#17257) inf3rno válasza Cs1csó (#17256) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Gondolom azért ezen felül kellene még valami vezérlő áramkör, ami átvált az inverterre a hálózatról és elindítja az aggregátort, ha hosszabb szünetről van szó. Lehet az ilyeneket külön kapni, vagy hogy működik ez?

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#17258) hatake_89 válasza Cs1csó (#17256) üzenetére


hatake_89
csendes tag

Köszönöm a gyors segítséget.

(#17259) Cs1csó válasza inf3rno (#17257) üzenetére


Cs1csó
félisten

Sőt még ez sem elég, ha ilyen megoldást akara valaki akkor a helyi áramszolgáltatóval is fel kell venni a kapcsolatot mert egy ilyen rendszer bekötése engedélyhez kötött és ugye a bekötést sem végezheti akárki.
(a részleteket nem tudom, de ha valaki erre szánja el magát akkor ott már érdemes valami épületgépészeti vállalkozáshoz fordulni és ha komolyan gondolja akkor akár az egész lakás hálózatát lehet biztosítani inverterrel és áramfejlesztővel)

(#17260) inf3rno válasza Cs1csó (#17259) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Ja, szerintem hőszivattyú mellé érdemes elgondolkodni rajta, mert az nem túl jó, hogy megfagyunk, ha elmegy az áram...

Buliban hasznos! =]

(#17261) Cs1csó válasza inf3rno (#17260) üzenetére


Cs1csó
félisten

Azt olvastam - az EON honlapján - hogy minden esetben jelenteni kell az aggregátort, még akkor is ha nincs bekötve a hálózatba.
Amúgy az sem rossz dolog ha a garázsban vagy valami jól szellőző de fedett helyen van egy aggregátor és ha tartós áramszünetnek néztek elébe akkor fogod kimész kihúzod a hőszivattyút a konnektorból bedugod az aggregátorba és beröffented azt, ha visszajön az áram akkor pedig kikapcsolod, és visszadugod a hálózati áramba. Persze ebben az esetben manuálisan vezérled a dolgokat, de ameddig van benzin addig megy a szivattyú is.
Egy aggregátor nem kapcsol be azonnal idő kell neki tehát ha fixre akarja az ember a hálózatba akkor gondolom nagyon nagy kell és inverterrel akkukkal egybekötve, hogy arra a pár percere ameddig felpörög is legyen áram. Ez menő dolog de bazi sok pénzbe kerül azt is írta valaki, hogy egyes aggregátorok nem túl jó kimentet adnak gondolom ami megfelelőt ad és a teljesítménye is kellően nagy az bazi drága.

[ Szerkesztve ]

(#17262) _ocsisajt


_ocsisajt
őstag

Hali!

Korábban volt kérdésem, de sajnos anyagi okokból el kellett vetnem a pure modelleket... Így esett választásom erre: 5E850iUSBDIN

Lehet én vagyok béna, de ehhez milyen USB kábel jó (nyomtatóhoz való "fajta") ? Sehol sem írja a konkrét foglalat típust, kerestem neten is, de a gép mellé nem csomagoltak persze kábelt... :(((

tl;dr: ENFP-T :) | proud cat dad ^_^ | Loving ARPGs (only Hardcore mode!) | Epic genre and Psytrance forever! :)

(#17263) Cs1csó válasza _ocsisajt (#17262) üzenetére


Cs1csó
félisten

Üdv, igen nyomtató USB kábel az az egyik végén "duci" kell. Sajnos az olcsóbb modellekre jellemző nem csak az EATON nekem az APC-hez sem csomagoltak. Közel 1k egy ilyen kábel: [link]

Hasonlít az USB 3.0 Type B-re.
Ezt csinálják amúgy a cégek, az FHD HDMI-s monitoromhoz csomagoltak egy D-sub VGA kábelt. :W
Lehet jobb lett volna, ha inkább kihagyják és 200 forinttal olcsóbb a monitor. :O

[ Szerkesztve ]

(#17264) Cs1csó válasza _ocsisajt (#17262) üzenetére


Cs1csó
félisten

Van 400 forintért is: [link]

(#17265) frpeter válasza inf3rno (#17257) üzenetére


frpeter
Topikgazda

Az automatán induló aggregátorok nagyok és nagyon drágák (több milliós tétel), nem éppen otthonra hobbi felhasználásra valók. De egy kisebb kézzel indítható inverteres 2-3kW-os létezik már újban is 500e alatt, az jó szívvel bevállalható otthonra, csak azt is karban kell tartani, pláne, hogy egyre szarabb a benzin is. Ezek már szép jelet adnak, ellentétben a 100e alatt kapható nagyokkal, amik jelét kb alig eszi meg valami. Szóval ha érzékenyebb szerkezetek vannak rákötve, akkor ide is érdemes komolyabbat venni.

UPSakku.hu - a legjobbak a legjobb áron

(#17266) ANOka válasza Cs1csó (#17263) üzenetére


ANOka
őstag

Ez USB 2.0 A-B type.

(#17267) _ocsisajt válasza Cs1csó (#17263) üzenetére


_ocsisajt
őstag

Köszönöm! Akkor jó volt a sejtésem! :) :R :R :R

tl;dr: ENFP-T :) | proud cat dad ^_^ | Loving ARPGs (only Hardcore mode!) | Epic genre and Psytrance forever! :)

(#17268) Cs1csó válasza ANOka (#17266) üzenetére


Cs1csó
félisten

:K igen már tudom, a linken ott is van de tényleg hasonlít az USB 3.0-ra.

(#17269) Jim74


Jim74
nagyúr

Sziasztok!

CyberPower VP1600-as típusnál az mitől lehet, hogy a rákötött TV képe egy pillanatra elsötétül, amikor akku üzemmódra vált?
Lassú az átkapcsolás, vagy a kvázi sinus miatt?
Nem kapcsol ki a TV, csak villan egyet a kép másodperc töredéknyi időre.
Köszönöm a választ :R

[ Szerkesztve ]

(#17270) Cs1csó válasza Jim74 (#17269) üzenetére


Cs1csó
félisten

Üdv, több oka is lehet: az átkapcsolási idő + a kvázi szinusz + érzékeny a tévé + sok a rákötött eszköz.
Esetleg annyit megtehetnél, hogy CSAK a tévét hagyod a UPS-en, és így is leteszteled.

(#17271) Jim74 válasza Cs1csó (#17270) üzenetére


Jim74
nagyúr

Köszi :R
Igazából arra lennék kíváncsi, hogy ez okozhat-e gondot az eszköznek.
Mondjuk a ledek a kijelzőben lehet gyorsabbak a 4 ms-nél és átkapcsoláskor kialszanak.

(#17272) Cs1csó válasza Jim74 (#17271) üzenetére


Cs1csó
félisten

Nem hiszem, hogy ez gondot jelentene.

(#17273) Jim74 válasza Cs1csó (#17272) üzenetére


Jim74
nagyúr

Köszönöm :R
Lehet, hogy TV- topikban is rákérdezek, hogy mi a tapasztalat, hátha használ valaki TV-t szünetmentessel.

(#17274) inf3rno válasza Cs1csó (#17261) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Teljesen igazad van, jó nekem a fapados megoldás is.

Buliban hasznos! =]

(#17275) Norbi21 válasza SchumiBácsi (#17133) üzenetére


Norbi21
senior tag

Szia!

Köszönöm szépen, közben már összeraktam az infókat, hogy bizony, ehhez munkaakku kell majd :) Az az autóakksi pontosan ott is végezte, ahová javasoltad :D . Ehhez kicsit laikus vagyok, ha 3 db keringetőszivattyú átmeneti működtetésére szeretném használni max fél óráig, arra mekkora teljesítményű akksi kellhet? Köszi szépen a segítséget.

(#17276) bence.sipos


bence.sipos
csendes újonc

Sziasztok!

APC szünetmentes tápot szeretnék vásárolni nagy teljesítményű számítógéphez (i7 10700, rtx 2070s) és egy 4 slotos Synology ds418 jelzésű NAS-hoz.
A kérdésem az lenne, hogy melyiket ajánlanátok nekem 10-20%-os ráhagyással?
Olyanra lenne szükségem, amit beállítva leállna egyszerre mind a kettő esetleges áramszünet esetén.
Tudomásom szerint egyszerre csak egy eszközt tud leállítani USB-n keresztül.
Válaszokat előre is köszi!

[ Szerkesztve ]

(#17277) inf3rno válasza bence.sipos (#17276) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Nekem egy APC BX950U-GR van, és hálószobában erősen meg kellett szoknom, hogy búgott. Szóval ha esetleg aludni akarsz mellette, akkor az olcsó APC-ket nem ajánlom. A drágábbak talán jobban tekercseltek, passz.

Buliban hasznos! =]

(#17278) Cs1csó válasza bence.sipos (#17276) üzenetére


Cs1csó
félisten

Mennyit tudsz rászánni?

(#17279) bence.sipos válasza Cs1csó (#17278) üzenetére


bence.sipos
csendes újonc

Elsődleges szempont, hogy 2 eszközt is le tudjon állítani automatikusan a szünetmentes, ha úgy adódik.
Maximum 170 e körül.

(#17280) gg72


gg72
veterán

Újabb kérdés: vettem 2.5 éve egy Kstar Micropower 600VA LCD szünetmentes a NAS-omhoz, eddig semmi probléma nem volt vele. Az utóbbi időben azonban több áramkimaradásunk volt (ezért is vettem most egy másikat a PC-hez) és azt vettem észre, hogy csak pár másodpercig tudja tartani a feszültséget, aztán kikapcsol. Régebben ez nem így volt, csak mostanában. Lehet, hogy ennyi volt az akksinak? Az LCD kijelzője elvileg azt írja, hogy fel van töltve, de ha átvált akksis üzemmódra, akkor ez nagyon gyorsan le is csökken.
Lehet ebbe pótakksit venni? Ha igen, milyen kell bele?

(#17281) Cs1csó válasza bence.sipos (#17279) üzenetére


Cs1csó
félisten

Ha kimaxoljuk a keretet akkor egy ilyen: APC Smart-UPS C 1000VA LCD SmartConnect (SMC1000IC) (nem tudom, hogy önmagában tudja vagy hálózati kártya kell vagy azt alább leírt NUT program is elég több eszköz kezelésére)
Olcsóbb UPS-ek is képesek lehetnek több eszköz kezelésére pl. Network UPS Tools
segítségével.
Ha minőséget ár/érték arányban és NUT-tal kompatibilisen akkor ez a nyerő: CyberPower CP1300EPFCLCD 1300VA "csak" 80k-tól már kapható.

gg72

Valószínűleg meghalt az akku, persze más is lehet. Ha biztosra akarsz menni akkor kezdésnek az "új" UPS-ből - ha ugyanolyan - áttehetnéd az akkut egy teszt erejéig, ha ezzel az új akkuval hasít megint akkor kell bele egy akku.
Egy 7Ah-ás 12V-os akku kell bele, egy ilyen kb. 5k. Általában ezek "szabvány" méretű akkuk de azért egyszerűen leméred a szélességét-magasságát-mélységét valószínűleg egy ilyen jó bele: [link]

(#17282) gg72 válasza Cs1csó (#17281) üzenetére


gg72
veterán

Köszönöm, holnap megnézem.

(#17283) martin66


martin66
senior tag

Szaisztok, szeretnék venni egy szuper minőségi hosszabbítót a szünetmentes tápom elé és abba dugnám bele a szüntementest (sajnos a szünetmentes kábele nem elég hosszú). 4-5 méteres kellene, angliában élek, ezért angol fejes kellene. Szünetmentes: CyberPower CP1500AVRLCD .

3/4 éve van meg bármi karbantartást végezzek rajta?

Köszi

(#17284) Cs1csó válasza martin66 (#17283) üzenetére


Cs1csó
félisten

Üdv, kb. 9 hónapos? Akkor nem nagyon kell semmit sem tenni vele, még szinte új.

Úgy tudom ott is hasonló feszültségen működnek az eszközök amire érdemes figyelni, hogy másfeles vezeték legyen (az tud 16A-t, a vékonyabb csak 10A-t remélhetőleg ott is ilyenek) és persze ne a kínai piacon vedd hanem valami boltban és nem a legolcsóbbat de nem is a legdrágábbat. A gagyinál már a műanyagon is látszik az olcsó hatás, a legjobb - nem feltétlen a legolcsóbb - ha valami villamossági boltban vennéd.

(#17285) Amerigo57 válasza martin66 (#17283) üzenetére


Amerigo57
őstag

martin66
Powersplit 5m-es 3x1.5, fehér; 250V, 16A
Link:

[ Szerkesztve ]

(#17286) martin66 válasza Cs1csó (#17284) üzenetére


martin66
senior tag

11 hónapos megnéztem, akkor jó köszi.

Szinte kizárólag csak 10A és 13A-t láttam.
A jobbaknál is csak ilyet láttam: H05VV-F 3G1.25mm²

Ezt a kettőt láttam a legjobbnak, vélemény?
[link]1 Ennél több védelemt írnak.
[link]2

Ha hozzá ütöm, hogy 16A, akkor ipari szerű dolgok jönnek ki:

Amerigo57
Angoliában élek és angol fejes kell.

(#17287) Amerigo57 válasza martin66 (#17286) üzenetére


Amerigo57
őstag

martin66
Ez kellene neked , de jelenleg az
Pro Elec Extension Lead 4 Gang to 16A Plug 5m ,
Amazonon nem elérhető , de nézd meg,
más villamossági üzletekben.
Link:
Itt például kapható. Link:

[ Szerkesztve ]

(#17288) martin66 válasza Amerigo57 (#17287) üzenetére


martin66
senior tag

Az ilyen fejű csatlakozót nem tudom bedugni a falba, meg amit linkeltél az karavánokba való.

Ilyen egy sztenderd falki konnektor:

(#17289) Amerigo57 válasza martin66 (#17288) üzenetére


Amerigo57
őstag

martin66
Veszel egy Pro Elec Extension Lead 4 Gang to 16A Plug 5m elosztót,
hozzá egy fali csatlakozófejet , és átszereled.
Valószínűleg Angliában , csak 13 Amperig vannak a vezetékek gyártva a lakásba ,
de az kevés lesz neked , ha nagyobb terhelés van a
CyberPower CP1500AVRLCD - en.

Ui: Már kapható az Amazonon : " Only 1 left in stock."

(#17290) martin66 válasza Amerigo57 (#17289) üzenetére


martin66
senior tag

Nem vagyok otthon villamosságban, de a 13a miért nem jó, hiszen kizárólag 10-13a lehet csak kapni, ennek csak van oka.

(#17291) martin66


martin66
senior tag

Az UPS kábelfejében 10A biztosíték van. Ez számít valamit?

(#17292) Cs1csó válasza martin66 (#17291) üzenetére


Cs1csó
félisten

Akkor elég lehet!

(#17293) PROTRON válasza Amerigo57 (#17289) üzenetére


PROTRON
addikt

Azért ne túlozzunk, egy 1500VA-s cybepower messze van a 13A-es kábel tartós túlmelegedésétől, a kábelek azért nem fél perc alatt fognak leolvadni a túlmelegedéstől.
Egyébiránt hazánkban a dugaljak falban történő vezetékezésére már 2.5-ös az általánosan elfogadott, de ugye ott az a helyzet áll fenn hogy 1 dugaljba több egységet is bedughatunk 16A össz terhelésig.
Lehet hogy a szünetmentesbe dugott egységek bekapcsoláskor hirtelen megrángatják a hálózatot ami feszültség esést okoz, de általában nem áramszünet alatt fogja le fel kapcsolgatni a gépet, hanem már folyamatos üzem alatt jön a kiesés.

Amúgy az első gondolatom nekem is az volt hogy vegyen kellő mennyiségű 3x2,5-ös kábelt hogy elérjen oda ahova kell, lengő villát meg egy falon kívüli csapfedeles dugalj szerelvényt és mehet az összeszerelés. Így se melegedés, se feszültség esés szempontjából nem lehet probléma. De a megkereséséből már látni lehetett hogy a szerelés nem opció, meg valamiért el kell kérnie pénzt az ottani szakiknak is. :D

[ Szerkesztve ]

Elméletileg nincs hülye kérdés...az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség.

(#17294) Stanley-B. válasza frpeter (#17265) üzenetére


Stanley-B.
őstag

mi a helyzet pl ezzel? [link]
Kacérkodtam a gondolattal az utóbbi időkben, laikusként úgy tűnik, hogy ez automatán indul és nem több millió ft.

(#17295) MrZed001 válasza Stanley-B. (#17294) üzenetére


MrZed001
tag

Aggregátor sajna nem megoldás, mert:
1) HANGOS ... éjjel 2-kor beindul/beindítod, az utca nem alszik (zárt helyen nem üzemeltethető, vagy külön saját AKTÍV szellőzéses viskót kell építs neki)
2) ki kell építeni a szabályos bekötését, hogy ne öngyilkos kábellel (a villa ráz) dugd rá a házadra
3) nem szünetmentes, hosszú átkapcsolási idő

300 alatt kapsz 5kW-os invertert. Veszel hozzá 4db 12V-os AMG vagy aksit (akár lítium), máris előrébb vagy ... fényévekkel.

Aggregátor csak a puszta közepén, meg egy (zombi) apokalipszisben megoldás.

[ Szerkesztve ]

(#17296) martin66 válasza PROTRON (#17293) üzenetére


martin66
senior tag

Köszi a tippeket, csicso82, PROTRON, Amerigo57.

(#17297) Stanley-B. válasza MrZed001 (#17295) üzenetére


Stanley-B.
őstag

hát ez attól függ szerintem, hogy milyen felhasználásra kell. Egy átlagos családi háznál valószínűleg így van, de:
1. nálam nem jelent problémát éjjel 2-kor, nincs közel a szomszéd. De ha közel is lenne, a milliós beruházásomat nem a szomszéd kényelme alapján hozom meg, évente 2x kibírja, ahogy én is mikor megszólal mások riasztója tévesen
2. kétségtelen hogy szakembert kell megbízni a kiépítéssel
3. ez nekem nem jelent gondot mert van 3 nagy rackes APC-m (meg jópár kicsi Cyberpower), amik simán áthidalják a kimaradást amíg kapcsolna az aggregátor. És az egyenletből nem akarom kihagyni az APC-t mert végső esetben valaminek le kell állítania a gépeket szabályosan.

ugyanakkor:
az én vállalkozásom a saját ingatlanomban van. A 3 nagy rack szekrényemhez tele szerverekkel és hálózati eszközökkel (+ még jópár egyéb dolog azon kívül) nem győzöl annyi akkut venni, hogy tartsa több órán át, csak csilliárd forintokért. Amit aztán szintén csilliárdokért cserélhetsz is mikor elöregszenek. És akkor csak pár óráról beszéltünk, nem "végtelenről" ami elérhető az aggregátorral + benzinnel. Így első ránézésre többe kerülne az akku mint az aggregátor kiépítéssel együtt, az akkucseréket meg sem említve. Oké az aggregátorra is kell költeni karbantartás miatt, de szerintem közel sem annyit.
Szerintem nekem az APC + aggregátor az út, nem a csillió akku.

[ Szerkesztve ]

(#17298) MrZed001 válasza Stanley-B. (#17297) üzenetére


MrZed001
tag

Szerintem lemaradtál róla, hogy mi építek :D, és mennyiért
#17204

(#17299) Stanley-B. válasza MrZed001 (#17298) üzenetére


Stanley-B.
őstag

szép munka ;) az "akku 600-ért" mit takar?

(#17300) MrZed001 válasza Stanley-B. (#17299) üzenetére


MrZed001
tag

16 db 3,2V 280Ah-s LiFePO4 prizmatikus cella, összesen 14,3 kWh energiatárolással.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.