Hirdetés

2024. június 10., hétfő

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2017-02-10 12:19:08

LOGOUT.hu

Minden ami szünetmentes tápegységgel (UPS-sel) kapcsolatos. Ha kérdésed van akár készülék vásárlással, akár hibával kapcsolatban, vagy csak tanácsot kérnél, írd meg ide, és lesz aki segít!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#17301) bonat


bonat
senior tag

Sziasztok,
Melyiket válasszam??
Visszaolvastam a sok hozzászólás közül és én is szűrtem az UPS-ek közül párat mire össze állt a listám.
Amiket az UPS-re kötnék: (ezek most egy Belkin túlfesz védős elosztón lógnak)
- NAS + ONT + Router + STB + POE SW + NVR (103W fogyasztás körül mozog)
- 55" LED TV (max 150W, de ezzel nem foglalkoznék, mert ha áramszünet van lekapcsolom manuálisan)
Amire kellene az UPS:
- Elég sokszor van nálunk pár másodperces áramkimaradás (havonta 1x min.)
- NAS-t állítsa le USB-n ha sokáig van áramszünet
UPS-ek amiket kinéztem:
- Eaton 5E 850i USB DIN
- AEG Protect Alpha 800VA
- Legrand Keor-SP 800VA
- CP UT850EG

Ezek úgy tudom megbízhatóak.
Annyi merült még fel bennem, hogy ha szükséges akksit cserélni, akkor melyikben lehet/melyikben nem? Mert gondolom az is plusz pont, ha kb.5-6-7e Ft-ért lehet benne cserélni házilag.

(#17302) Cs1csó válasza MrZed001 (#17300) üzenetére


Cs1csó
félisten

:P :DDD :C :C :U

(#17303) Cs1csó válasza bonat (#17301) üzenetére


Cs1csó
félisten

Az EATON 5E 850 jó választás, de a tévét ne kösd rá, az maradjon a feszvédős elosztón.

(#17304) Jim74 válasza Cs1csó (#17303) üzenetére


Jim74
nagyúr

TV-t miért ne kösse rá?

(#17305) Cs1csó válasza Jim74 (#17304) üzenetére


Cs1csó
félisten

Tévét én nem kötnék szünetmentesre max ha pl. konzol leállításához szükséges a GUI követése stb.
Persze rá lehet kötni, de azonnal ki kell manuálisan nyomni mert nem fogja sokáig bírni.

(#17306) Jim74 válasza Cs1csó (#17305) üzenetére


Jim74
nagyúr

Értem, tehát a TV-t nem károsítja maga a szünetmentesre kötés, csak nem lesz hosszú az áthidalási idő, ugye?

(#17307) bonat válasza Cs1csó (#17303) üzenetére


bonat
senior tag

köszi

(#17308) Cs1csó válasza Jim74 (#17306) üzenetére


Cs1csó
félisten

A tévé konstans felveszi a ráírt árammennyiséget, és jól tűrik az áramszünetet.

[ Szerkesztve ]

(#17309) Jim74 válasza Cs1csó (#17308) üzenetére


Jim74
nagyúr

Oké, de bajnak nem baj, ha rajta van az UPS-en, ugye?

[ Szerkesztve ]

(#17310) Stanley-B. válasza MrZed001 (#17300) üzenetére


Stanley-B.
őstag

nos, nekem az jelenleg kb 2,5 órára lenne elég, ami nem biztos, hogy elég... Amennyi akku elég lenne annak az árából már lehet találni akár zajcsillapított aggregátort is, ami mégiscsak tartósabb lesz mint az akku.
Áfa nélkül sem nagyon találtam 600-ért amúgy, azzal meg pláne nem.

(#17311) Stanley-B. válasza Jim74 (#17309) üzenetére


Stanley-B.
őstag

nem baj csak mindenki rá akarja kötni az apró 20-40 ezres szünetmentesre a fél házat, TV-hez egy jó minőségű feszültségvédős elosztó is elég ahogy csicso82 írta. Mi veszne el a tv-ről ha áramszünet van?

(#17312) Cs1csó válasza Jim74 (#17309) üzenetére


Cs1csó
félisten

Stanley nagyon jól leírta a lényeget, egy ilyen kicsi UPS-re érdemesebb minél kevesebb dolgot rákötni. A tévének - ha nagyon fontos - inkább vegyél egy külön UPS-t.

(#17313) zsolt501 válasza Stanley-B. (#17311) üzenetére


zsolt501
nagyúr

Ma jött rá az ismerősöm is, hogy a projektorját érdemes lett volna szünetmentesre kötni, kinyírta a projektort, az erősítője még javítható...

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#17314) Cs1csó válasza zsolt501 (#17313) üzenetére


Cs1csó
félisten

Volt már erről szó, hogy a projektornak hasznos lehet a UPS mert a hirtelen megszűnő hűtésre még szüksége van az izzónak, ha jól emlékszem. De igényli a tiszta szinuszt, és elég komoly a teljesítménye.

(#17315) MrZed001 válasza Stanley-B. (#17310) üzenetére


MrZed001
tag

"nekem az jelenleg kb 2,5 órára lenne elég"

Folyamatos 5600 W-ot fogyasztanak a gépeid? Folyamatos 24A-ert ?
Nekem a szolgáltatótól 25A jön be maxra :D

Én éppen azért veszem, mert kis UPS-eket kidobtam a pecsába (gépeknek, kazánnak, TV, szivattyú), és inkább 1 nagy rendszert építek ki.

Aggregátor persze hosszútávra (soknap, sokhét), világvégére jobb, ezt én is aláírom.
Csak ne felejtsd annak a fogyasztását se !
Nekem a 3000W-os inverteres eszik óránként 1-1,2L. Egy komolyabb a 3-6 L-ert megeszi egy óra alatt. Nem hiszem, hogy több napit fel akarsz halmozni belőle.
Én viszont tudom aggregáttal és napelemmel (ingyenáram :D ) is tölteni ilyen esetben aksikat.

[ Szerkesztve ]

(#17316) Jim74 válasza Cs1csó (#17312) üzenetére


Jim74
nagyúr

Én csak pillanatnyi áramkimaradástól szeretném védeni a dolgaimat. Ha 10 percet elmegy, akkor már jó. Annyi idő alatt le tudok kapcsolni mindent, kilépek mindenből.

[ Szerkesztve ]

(#17317) Jim74 válasza Cs1csó (#17312) üzenetére


Jim74
nagyúr

1600VA-s UPS-re van kötve a TV, erősítő, PS4, NAS, médialejátszó. Elvileg 10 percre elégnek kell lennie, ha minden maxon fogyaszt, akkor is.

(#17318) Stanley-B. válasza zsolt501 (#17313) üzenetére


Stanley-B.
őstag

de ahhoz nem is lesz jó a 20-40 ezres kategória.

(#17319) Stanley-B. válasza MrZed001 (#17315) üzenetére


Stanley-B.
őstag

3x25A-em van :K
legtöbbeknek teljesen overkill aggregátor, még egy kicsi is, ezt én is így látom

(#17320) MasterDeeJay

Legrand szünetmentes is trágya kategória, azaz amit beleraknak akksit biztosan. Kemény 1 évet bírt és felpúposodott. 3db is megállt pont egy év után. Arról nem beszélve hogy szét kell szedni a készüléket a cseréhez, hosszú csavarhúzóval. (a képen látható nem volt jó hozzá)

[ Szerkesztve ]

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#17321) JoceeHunt válasza MrZed001 (#17295) üzenetére


JoceeHunt
őstag

Szia,

Ezen az akksipakkos dolgon én is régóta agyalok áramszünet esetére.
Mivel már újra vezetékezni nem tudom a 3 fázist, így kénytelen vagyok a teljes házban gondolkodni, de nemigazán jöttem rá megoldásra.
Amit szeretnék:
- 24 órás fenntartás max.
- Jelenleg olyan 10-12kw a napi fogyasztás, egy 15kw-ra terveznék.

Ez milyen eszközvariációból lehetne kivitelezni vajon?
Aggregátort ismerem, ahogy írtad azok miatt nem szeretném.
Tesla akkupakk horrorr áron van.

joceehunt felhasználónak 60 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=joceehunt

(#17322) Cs1csó válasza JoceeHunt (#17321) üzenetére


Cs1csó
félisten

Huh, ez csak napelemes inverterrel "karöltve" megoldható, nem?

(#17323) JoceeHunt válasza Cs1csó (#17322) üzenetére


JoceeHunt
őstag

Elvileg igen. Napelem tervben van egy 10kw-os rendszer, várom a jövő évi kiírást mi lesz.
De az akksis dolgokon nem igazodok ki, horror áron lenne.

joceehunt felhasználónak 60 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=joceehunt

(#17324) inf3rno válasza MasterDeeJay (#17320) üzenetére


inf3rno
nagyúr

A Legrandot én kerülöm már hosszú idő óta. Én csak fali aljzatot akartam keystone modulokhoz, de annyira silány minőség volt, hogy teljesen használhatatlan volt. Ellenben rohadt drága. Inkább eldobtam és rendeltem utána valami olcsó kínait. Azóta is teszi a dolgát. Gondolom a többi eszközük se jobb.

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#17325) Cs1csó válasza JoceeHunt (#17323) üzenetére


Cs1csó
félisten

Sajnos igen, horror, a legjobb valami menő lítiumos cucc lenne mondjuk egy akkora mint egy kisebb vagy nagyobb komód :DDD

(#17326) MrZed001 válasza JoceeHunt (#17321) üzenetére


MrZed001
tag

Én is pont így terveztem

Ha megnézed a rajzot, hogy 1 vagy 3 fázis jön be, tök mindegy.
1-0-2 kapcsolóval vagy 1-2-3 fázis megy be eszközbe (amelyikre kötöd), vagy a szünetmentes. Ezt váltja 1-0-2.

Viszont, ehhez kell, hogy 0 is külön menjen arra a körre !
Azaz nem csak a (valamelyik)fázis megy vagy bejövő, vagy UPS, hanem a 0-át is váltani kell.
(OK lehetne nem, de akkor fi relét nem tehetsz a rendszerbe, mert meghülyülne)

Eszköz eddig az MPP Solar (más néven Voltronic Axpert) inverterek amit találtam.
Én is keresek jobbat ... olcsón is ... de nincs (csak aranyárban).

[ Szerkesztve ]

(#17327) JoceeHunt válasza MrZed001 (#17326) üzenetére


JoceeHunt
őstag

Nálad 5kw-os az inverter?
Akksikból mit találtál eddig?
Szerintem a tűréshatár egy 1 millió körüli összeg lehet, ami még azt mondom megéri családi háznál. Nálam már okosház szerű az egész ha nincs áram cumi :). És azért előfordul...
Illetve még kérdés az akukkat milyen gyakran kell cserélni.

joceehunt felhasználónak 60 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=joceehunt

(#17328) MrZed001 válasza JoceeHunt (#17327) üzenetére


MrZed001
tag

5 kW-os invertereket nézek. Olyan olcsó, hogy akár kettőt is, úgy már 10kW (de 3 is kifutja egy Victron árából).
Itt és a napelemes topicban is írtam róluk. Nem örök élet, de piszok olcsó és javítható.

Aksiból EVE cella: 3,2V 280 Ah x16 darab. Erről is írtam itt és ott is.
Piszok olcsó, és LiFePO4 azaz nem robbanós mint az NMC.

És nem napi merítés-ürítés módban használva, hanem 70-80%-ra töltve és ennyi. Teljes merítéssel 3-4000 ciklus után is 80+%-osak (10 év!).
UPS-ben, nem erőltetve ... nemtom mennyivel több. (örök élet?)

(#17329) jczettler


jczettler
tag

Sziasztok!

Áramkimaradások kivédése miatt gondolkodom UPS-ben. Mivel nem vagyok a témában túl hozzáértő, arra gondoltam, hogy megpróbálom túlméretezni a készüléket, abból baj nem lehet - gondolom. :U

Ami "lógna" rajta:

- 1x mac mini 2018 (i7, 16gb, 512ssd) (maximum continuous power: 150W)
---> USB: 1x wd elements 2gb
---> USB: 1x tp-link uh720 usb hub (ez tápegységes)
- 1x Huawei B818 4G Router (power supply - 24w )
- 1x synology ds720+ (2x wd red 4tb) (power supply - 65w)
- 1 lg 43UD79-b ((power supply - 65w)

Ez így kb. 300w maxon.

Egy CyberPower 1600 VA (VP1600ELCD)-en gondolkodom, ez 1600V/900W-ot tud és 2020-as termék. Van ezzel kapcsolatban tapasztalatotok?

Illetve :)

1. mennyire helytálló a számításom - lehet e gond a nagyon túlméretezett UPS-ből?
2. mivel az íróasztal alá kerülne, lényeges lenne, hogy csak akkor induljon be a ventilátora, ha elmegy az áram, de semmiképp se menjen 0-24ben

Előre is köszönöm a pro és kontrákat! :R

(#17330) Stanley-B. válasza jczettler (#17329) üzenetére


Stanley-B.
őstag

inkább Cyberpower CP900-at vegyél ennyi pénzért, ami tiszta szinuszos a VP-vel ellentétben, igaz kisebb a teljesítménye de simán elég azokhoz amit leírtál ha nem kell "sokáig" tartania (Synot lekapcsolja USB-n keresztül úgyis).
1. nem lesz gond a túlméretezett UPS-ből
2. ezeknek az otthoni cyberpowereknek túlnyomó többsége (vagy valszeg mindegyiknek) csak akkor indul be a ventije mikor elmegy az áram de még ilyenkor is nagyon halk amúgy.

[ Szerkesztve ]

(#17331) jczettler válasza Stanley-B. (#17330) üzenetére


jczettler
tag

Köszi a választ, pláne hogy felhívtad a figyelmem a szinuszos tényezőre. A keretbe még belefér egy CP1300EPFCLCD-es is, szóval arra veszem az irányt :)

Mennyire lehet probléma az, hogy ezek már ~2012 óta a piacon vannak? Még annak utána szeretnék nézni, hogy pl. a jelenleg MacOS / Win10 összeköthető e vele lekapcsolás végett.

Javítás terén mennyire kapnak idehaza support-ot ennek a gyártónak a termékei? Ergo van e vele szerviztapasztalat?

(#17332) Stanley-B. válasza jczettler (#17331) üzenetére


Stanley-B.
őstag

semennyire nem probléma.
UPS-ek piaca más mint egy mobiltelefoné. Cyberpower és APC is rengeteg ideig piacon tart modelleket. A tiszta szinusz miatt a CP1300EPFCLCD egy sokkal jobb UPS, hiába van régóta piacon.

a macOS-ről tudok neked nyilatkozni, mindenféle telepítés nélkül felismeri a rendszer a Cyberpowereket és a gyári Rendszerbeállításokban lesz neki fül ahol a lényeges dolgokat be tudod állítani:

Tehát az összes teendőd csak összekötni a Mac Minivel a mellékelt kábellel és kész is vagy.
De azt vedd figyelembe, hogy ha a Mac Minire kötöd majd, akkor a Synology-t nem tudja lekapcsolni majd szabályosan.

Szerintem nem kapnak itthon, de más lehet jobban tudja ezt nálam. Szerintem a kiskerek küldik külföldre őket. Az enyémet legalábbis külföldre küldték.
Van szerviztapasztalatom. egy CP1500 kapcsán amiről itt írtam: [link1] [link2] [link3] [link4] [link5] [link6]
Hozzá kell tennem hogy van 2 CP900-am is és évek óta semmi bajuk, meg másoknak sem láttam a fórumon eddig hogy túl sok baja lett volna ezekkel a tiszta szinuszos otthoni Cyberpowerekkel amúgy, a CP1500 is jó azóta is.

[ Szerkesztve ]

(#17333) Jim74 válasza Stanley-B. (#17332) üzenetére


Jim74
nagyúr

Annyit mondogatjátok ezt tiszta szinusz dolgot, hogy kezdek ideges lenni, hogy VP-t vettem... :F

(#17334) Stanley-B. válasza Jim74 (#17333) üzenetére


Stanley-B.
őstag

hát ha az eszközeid amikkel használod megfelelően működnek vele szerintem nem kell idegeskedni, de ha van keret rá akkor azért mégiscsak a tiszta szinusz.

(#17335) Jim74 válasza Stanley-B. (#17334) üzenetére


Jim74
nagyúr

Mit értünk megfelelő működése alatt? Szimuláltam áramszünetet, minden ment tovább. Gondolom akkor rendben van.
Sajnos a CP1500-at már árban sokalltam.

(#17336) Cs1csó válasza Jim74 (#17335) üzenetére


Cs1csó
félisten

Igen, erről van szó, ha működik minden akkor maradhat.

(#17337) jczettler válasza Stanley-B. (#17332) üzenetére


jczettler
tag

Nagyon köszönöm a tippeket, végül szerintem ez lesz a vége: lCP1500EPFCLCD
Olyan kicsi az árkülönbözet a 1300 és 900 között is, hogy nekem megéri. Mivel a Mac Mini nem szerver szerepet tölt be, munkára használom és utána lenyomom, a NAS-nak van létjogosultsága az eseti leállításra.

Bár a 900-ra írtad, hogy a venti az battery használat esetén indul be, remélem az 1500-nél is így van :). Egyébként - tudom, nem kéne, hogy annyira szempont legyen, de - nagyon kis design-osak ezek a kasztnik. Amire még kíváncsi leszek, hogy alapból (tehát amikor nem áthidal) mennyire van hangja és lesz e műanyag szaga. Ezeket említették akik vásároltak belőle.

A sztoridat elolvastam, tényleg para lehetett, örülök hogy nem lett gond :U

(#17338) Jim74 válasza Cs1csó (#17336) üzenetére


Jim74
nagyúr

Köszi a megnyugtatást :R
Egyébként, ha valami nem szereti a kvázi szinuszt, akkor el sem indul?

(#17339) Stanley-B. válasza jczettler (#17337) üzenetére


Stanley-B.
őstag

így van az 1500-nál is, meg tudom erősíteni a sajátom alapján.
Normál esetben nincs hangja, semennyi sem.
Műanyag szag minimális, max ilyen 10-20cm-ről.

(#17340) inf3rno válasza Jim74 (#17333) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Nincs olyan nagy gond a szögletessel. Nekem az van itthon már 10 éve. Mennek vele a gépek 10-15 percet áramszünetkor, aztán annyi. Ennél többet nem kell tudnia.

Buliban hasznos! =]

(#17341) zsolt501 válasza Jim74 (#17338) üzenetére


zsolt501
nagyúr

Ez a kérdés azért összetetteb, szélsőséges esetben nem indul el a gép vagy rövid időn belül leáll mikor az akkuról üzemel.
Bizonyos esetekben szerverekhez sem javasolt a kvaszi szinuszos vagy négyszögjeles UPS, és még nem is a tápnál szokott ott a hiba kijönni, hanem a memória kezelésnél illetve az adattárolásnál, de optikai illetve wifi hálózatok esetén is tud problémát okozni, de erről megoszlanak a vélemények.
Én úgy vagyok kényesebb drágább berendezés esetén ne sajnáljuk a pénzt szinuszos UPS-re költeni.

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#17342) Jim74 válasza inf3rno (#17340) üzenetére


Jim74
nagyúr

Köszi :R

(#17343) Jim74 válasza zsolt501 (#17341) üzenetére


Jim74
nagyúr

TV, erősítő, NAS, PS4 PRO van rákötve. Igazából azért kellett, mert egyre gyakrabban fordult elő pillanatnyi áramkimaradás. Úgy lőttem be a teljesítményt, hogyha minden be van kapcsolva, akkor legyen kb. 10 percrem kikapcsolni mindent egy hosszabb áramszünet esetén.
Ezért lett VP1600.

[ Szerkesztve ]

(#17344) Jim74


Jim74
nagyúr

Sziasztok!

Túlfeszvédős elosztót lehet egymáshoz csatlakoztatni? Van két 5 aljzatos APC-m itthon, de nem elég 5 db aljzat az íróasztalomhoz, ezért arra gondoltam, hogy az egyikbe bedugom a másikat és így lesz 9 védett aljzatom. Ez így nem problémás kivitelezés?

(#17345) PROTRON válasza Jim74 (#17344) üzenetére


PROTRON
addikt

Általános villanyszerelési ajánlás hogy hosszabbítókat ne dugdossunk egymásba, külön külön legyenek bedugva a fali konnektorokba (vagy UPS-be, bár ez utóbbit mint ha fentebb írták volna hogy nem ajánlott, mármint ups után nem javallott túlfeszvédős elosztó).
Ha nincs több konnektorod a falnál, akkor is érdemesebb inkább ott megcsinálni a különválasztást valamilyen más eszközzel (T elosztó pl).

Ha egymásba dugod, akkor a betáplálási irányból érkező túlfeszt már az első kivédi, így a második egység esetében értelmetlen extra költség a védelem. Ha bedugott egységek közül valamelyik zárlatos és az okozna olyan mértékű zavart, szerintem akkor is megoldható olyan elrendezés ami esetében felesleges extra költséget okoz hogy a másodiknak is van védelme, elegendő sima hosszabbító.

Elméletileg nincs hülye kérdés...az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség.

(#17346) inf3rno válasza PROTRON (#17345) üzenetére


inf3rno
nagyúr

A felesleges extra költségen kívül van még valami hátulütője? Nekem most a szünetmentes túlfeszültség védett elosztóban van, de ezt sem ajánlott. Elvileg valami villamossági oka van.

Buliban hasznos! =]

(#17347) Jim74 válasza PROTRON (#17345) üzenetére


Jim74
nagyúr

Nem vennék kettőt, mert már van itthon. Pont azért használnám fel, hogy ne kelljen venni valamit, hanem meglévő eszközökből oldjam meg. Igazából technikai hátrányra voltam kíváncsi.

(#17348) -Faceless-


-Faceless-
őstag

Sziasztok!

Nem igazán van erre most keret szóval a legolcsóbb megoldást keresném ami kibírna 3 hónapot. Nincs hosszútávú áramszünet csak átkapcsolások, nincs egy másodperc amit át kellene hidalni, de már napi legalább 2-szer csinálják.

Ami rá van kötve:
- egy gép ami sosincs terhelés alatt ~200
- két Dell monitor ezekre 20-at ír a gyártó papírja
- két ledes fényforrás szerintem elhanyagolható

A fényforrások igazából nem érdekelnek át tudom máshova kötni, és monitor is elég csak az egyik (a második csak egy öreg darab). Így össz két konnektor lenne csak.

Tudtok esetleg valamit erre úgy 10-12k környékén?

(#17349) inf3rno válasza -Faceless- (#17348) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Jelentsd az áramszolgáltatónak, esetleg kérdezz körbe, hogy másnak is van e a környéken. Nálunk pl az egész ajkai vonalon elmegy több faluban is pár másodpercre az áram. Elvileg majd ráállítanak valakit, hogy nyomozza ki, de az még hetekbe telik.

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#17350) -Faceless- válasza inf3rno (#17349) üzenetére


-Faceless-
őstag

Az egész városban ez megy már 1.5 hete. Kisvállalkozásunk van, és több másikkal rákérdeztünk azt mondták a bejövő hálózatot szerelik. Ennyivel le van tudva

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.