Hirdetés

2024. május 19., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2017-02-10 12:19:08

LOGOUT.hu

Minden ami szünetmentes tápegységgel (UPS-sel) kapcsolatos. Ha kérdésed van akár készülék vásárlással, akár hibával kapcsolatban, vagy csak tanácsot kérnél, írd meg ide, és lesz aki segít!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#18001) Cs1csó válasza gzbotii (#17999) üzenetére


Cs1csó
félisten

Szia!

összeírtuk, a felszerelés max fogyasztása 571W

Ez pontosan mit jelent, konnektoros fogyasztásmérővel leteszteltétek valós használat mellett a fogyasztást.
Pontosan milyen, és mennyi eszközötök van?
+1 a több kisebb UPS mellett.

1 "UPS-el" is meg lehet oldani, bár az hangosabb és sok helyet foglal:
1 db SPS SOHO 1000VA (ez egy inverter tehát nincs benne akku) mellé pedig mondjuk 1 pár jó nagy akku. (hogy mekkora azt akár a boltban ahol veszitek az invertert is tudnak tanácsot adni ) pl. 2db ilyen: Leaftron LTL 28Ah 12V UPS akkumulátor (long-life, 10év)

Így kb. 90k-ból megvan. Ebből kb. 4-5 olcsób UPS is kijön.

[ Szerkesztve ]

(#18002) nerozol


nerozol
tag

Sziasztok!

Rengeteg a rövid áramszünet a munkahelyen és megelégeltem.
Szünetmentes tápegységet vagy elosztót keresek a következő feladatokra:
- Szünetmentesnek egy monitort kellene etetni áramszünet esetén plusz:
- Van egy tp-link TP-LINK UH700 aktív usb hub, amire több merevlemez is van kötve.
- Későbbiekben NAS-t is tervezek rákötni de most nem fontos.
- Nem tudom, hogy ajánlott e laptop adaptert is rákötni, mert nyilván a laptopnak van saját akksija, csak áramszünet esetén lehet nem tesz jót az érzékenyebb adapternek a kvázi szinuszos jel. Ezt csak azért kérdezem, mert áramlökések miatt védene gondolom én a szünetmentes?
- A monitor egy dell Dell P2419H
- A laptop egy Asus Zephyrus G14.

Fontos lenne, hogy ne sípoljon irodába lenne.

Két kinézett modell küzül melyik ajánlottabb darab:
Keret: max: 30k
[link]
[link]

Segítséget előre is köszönöm.

(#18003) gzbotii válasza cinemazealot (#18000) üzenetére


gzbotii
veterán

Ha max két eszközzel akarnánk megoldani - az iroda két külön helyiségben helyezkedik el, az mennyivel jobb megoldás? Sokkal jobban, lehet nem akarnánk "darabolni".

[ Szerkesztve ]

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#18004) gzbotii válasza Cs1csó (#18001) üzenetére


gzbotii
veterán

A fogyasztás a készülékre ráírt, max fogyasztás + 10% alapon jött ki az 571W.

-4drb MacBook Pro + 22" monitor páros van
-2drb Mac Mini + 2-2drb 22" Samsung monitor páros van
-1drb MacBook Air

Van más eszköz is az irodában, de azokat nem szándékozunk rácsatlakoztatni.

szerk.: a két UPS-es megoldás elég szimpatikus, lehet ez lesz :R

Ami fontos, hogy relatív out of the box megoldást keresünk, amivel nincs sok bajlódás, mivel egyikünk sem különösebben ért ehhez a részéhez (vagy mindenképp kellene szakember hozzá)?

[ Szerkesztve ]

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#18005) PROTRON válasza gzbotii (#17999) üzenetére


PROTRON
addikt

szerk, látom közben részletes válaszokat kaptatok, csak a vacak forum lapozás miatt lemaradtam.

Szerintem továbbra is gond hogy az olcsóbb ups-ek kisebb aksikkal vannak szerelve, ami miatt nem fogja tartani a 30 perces áthidalási időt a macbook pro-k esetén.
2 db kisebb ups esetén felsőbb kategóriából kéne választani.

[ Szerkesztve ]

Elméletileg nincs hülye kérdés...az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség.

(#18006) gzbotii válasza PROTRON (#18005) üzenetére


gzbotii
veterán

Két darab, kisebb UPS, ami le tudja födni a felsorolt készülékeket, mekkora kellene legyen egy? 600-600VA optimális lenne erre?

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#18007) cinemazealot válasza gzbotii (#18006) üzenetére


cinemazealot
addikt

A sztenderd megoldások nem feltétlenül lesznek jók Neked, ha az 1 órás áthidalási idő igényét továbbra is fenntartod. A már említett bővíthető akkupakkos megoldásokat nézném vagy olyan UPS-eket, amik a nagyobb teljesítményük miatt nagyobb kapacitású akkumulátorokkal vannak felszerelve, viszont így teljesítményben nem lesznek annyira kihasználva.

(#18008) gzbotii válasza cinemazealot (#18007) üzenetére


gzbotii
veterán

Áthidalási idő elég lehet 30 perc is, inkább az ingadozás a jellemzőbb amúgy is.

Árukeresőn amit találtam, onnan ebből két darab megfelelne nekünk?

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#18009) PROTRON válasza gzbotii (#18008) üzenetére


PROTRON
addikt

Nem ismerem az összes típust, de ár alapján az adott APC márkán belül ez egy belépő típus lehet, kisebb kapacitású aksival. Nem csak a VA érték számít, az határozza meg a maximális leadható teljesítményt, hogy mennyi eszközt tudsz rákötni. Az aksi Ah-ban megadott kapacitása határozza meg az áthidalási időt, ahhoz sajnos adatlapokat kell túrni.
Legalább 9 Ah-s kell nektek, de jobb lenne 12, vagy még följebb.

[ Szerkesztve ]

Elméletileg nincs hülye kérdés...az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség.

(#18010) PROTRON válasza gzbotii (#18008) üzenetére


PROTRON
addikt

Kifutottam a szerkesztési időből.
Rákerestem a gyártó honlapján az adott linkelt típusra és beigazolódtam. Nekik van áthidalási idő kalkulátor az adott típusok adatlapján.
Ha ketté osztod a terhelésedet, akkor is elérheti a 200W-ot munkafelhasználás csúcsán UPS-enként, márpedig a linkelt típus sorozatát csak 2-8 perces áthidalásra tervezték a 200W feletti terhelési tartományban. Még a 950 VA-s egység is csak 10 percet fog biztosan tudni áthidalni, ami persze elég arra hogy elmentsétek a munkamenetet, de azt írtad ennél többre van szükség.

Továbbá még vásárláskor azt is ellenőrizd hogy milyen aljzatok vannak, bizonyos típusokhoz aljzat átalakítót kell majd venned, de a kiegészítők között megtalálod.

[ Szerkesztve ]

Elméletileg nincs hülye kérdés...az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség.

(#18011) Cs1csó válasza nerozol (#18002) üzenetére


Cs1csó
félisten

Szia, az EATON 85i jó választás. Bár ha a notinak jó az akkuja nem feltétlen kötném rá.

(#18012) nerozol válasza Cs1csó (#18011) üzenetére


nerozol
tag

Rendben Köszönöm a válaszod. Én sem tervezem rákötni a laptopot. Ezzel kapcsolatban kédezem, hogy a laptopot károsítaná a kvázi szinuszos áram? Gondolom azért nem egészséges, mert a laptop akkumulátora töltődne a szünetmentes akkumulátorról és ezzel feleslegesen terhelné a UPS akksiját?

[ Szerkesztve ]

(#18013) Cs1csó válasza nerozol (#18012) üzenetére


Cs1csó
félisten

JELLEMZŐEN, semmi gond nem szokott lenni.

A probléma 2 esetben lehet:
- ha a védendő eszköz pl. egy villanymotor és annak szüksége van a tiszta szinuszra
- ha a védendő eszköznek - pl. PC - extrém gagyi tápellátása van és a szünetmentes is extrém gagyi (durva négyszögjeles szinuszt ad) akkor lehet gond.
DE ez az Eaton minőségi kvázi szinuszos cucc, és a noti is jó.

(#18014) markussandor válasza nerozol (#18002) üzenetére


markussandor
senior tag

"a laptopnak van saját akksija, csak áramszünet esetén lehet nem tesz jót az érzékenyebb adapternek a kvázi szinuszos jel'
A kapcsoló üzemű tápegységeket nem érdekli a jel formája, épp emiatt csak kvázi szinuszos az összes olcsó UPS.

(#18015) gzbotii válasza PROTRON (#18010) üzenetére


gzbotii
veterán

Köszönöm a segítséget mindenkinek :R

Nézelődünk még egy kicsit, hátha kerül valami, ami megfelel nekünk is plug-and-play.
Az sem mellékes szempont, hogy az ingadozás ne tegyen tönkre semmilyen eszközt, mert ugye ezek bőven 1000€ fölötti tételek :)

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#18016) daave77


daave77
csendes tag

Sziasztok!

Gépfelújítás előtt állok, és szeretnék kis plusz védelmet biztosítani számítógépemnek, egy i7-10700 proci kerül majd bele, egyelőre egy GTX 970-nel, később majd 3060-70 környékére lesz cserélve, PSU kalkulátorral olyan 400-440 W-ra jött ki a fogyasztás, a tápegységem egy Fractal Design ION+, 85+ Platinum, 660W.

A gyakran ajánlott EATON kicsit kevésnek tűnik ehhez a fogyasztáshoz, ahogy nézem, bár nem vagyok egy szakértő. Tudnátok ajánlani valami nekem megfelelőt, olyan 30-35 ezer forint környékén, vagy (ha muszáj) inkább feljebb nézelődjek? A gép mellett még a monitort kötném rá, a hangfal külön elosztóról menne.

Előre is köszönöm a segítségetek!

(#18017) Cs1csó válasza daave77 (#18016) üzenetére


Cs1csó
félisten

Olcsóbb: Kstar Micropower 1000VA LED
Kstar Micropower 1000VA LCD

Hasonló tudású talán jobb szoftver: Legrand Keor SP 1000VA
Annyival nem jobb mint amennyivel drágább a Kstar-nál.

Egy tiszta szinuszos: Kstar Microsine 1000VA LCD

Még drágábban: CyberPower CP1300EPFCLCD 1300VA
(ez egy más minőséget képvisel ajánlott persze nem olcsó)

(#18018) PROTRON válasza daave77 (#18016) üzenetére


PROTRON
addikt

Ha szabad beelvauzni, az RTX 3070-hez nagyon ajánlják hogy 750W-os tápegységed legyen, mert az új szériánál gyakoriak a hirtelen max áramfelvétellel járó 1-2 ezred másodpercnyi tüskék és a 660-asok túláramvédelmét nem ekkora ugrásokra méretezik. Szal majd amikor cserélsz VGA-t lelkileg készülj fel tápcserére is. :)
Elméletben nem kéne a 1000 VA-s szünetmentesnek "kiakadnia" ettől, de ezt a pudingot ki kell próbálni ha szűkös a keret, mivel most még nincs meg az új VGA-d.

[ Szerkesztve ]

Elméletileg nincs hülye kérdés...az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség.

(#18019) daave77 válasza PROTRON (#18018) üzenetére


daave77
csendes tag

Köszönöm a választ mindkettőtöknek, megnézegetem az ajánlott egységeket.

A VGA cseréről meg annyit, hogy majd látom, év vége felé, vagy ha nagyon rossz lesz még akkor is a helyzet, akkor jövő év elején milyen árak lesznek. Valószínűleg 3060-ra vagy 3060 Ti-re lesz keret, vagy hasonlóra AMD oldalon, mert egyelőre maradni fogok Full HD felbontásnál, csak a videokártya cseréjével együtt majd 144 Hz-es monitor lesz, a 3070 meg talán overkill is 1080p-nél...De majd látjuk, mit hoz a jövő...

(#18020) Cs1csó válasza PROTRON (#18018) üzenetére


Cs1csó
félisten

Az meglehet, ezért ajánlott egy pár ezer forintos konnektoros fogyasztásmérőt venni, mert az megjegyzi a max értékeket is tehát mondjuk 1 nap játék után - ami idő alatt minden játékkal lehet tolni egy fél órát legalább - kiderül, hogy mennyi is az az annyi.

(#18021) nerozol válasza Cs1csó (#18013) üzenetére


nerozol
tag

Jelentem eddig bevált az Eaton 5e 850i DIN szünetmentes, minden szépen megy róla. Köszönöm a tanácsot.
-A kérdésem az, hogy ha hosszabb időn keresztül mondjuk egy hétvégén keresztül nem megy róla semmi érdemes-e kikapcsolni és kihúzni az áramból a szünetmentest?
-Vagy hagyható áramban, mer úgyis van benne túltöltés védelem.
-Illetve az akkumulátor élettartamára vonatkozóan gondolom néha nem árt lemeríteni, majd feltölteni ismét?

[ Szerkesztve ]

(#18022) PROTRON válasza nerozol (#18021) üzenetére


PROTRON
addikt

Nem kell kikapcsolni ilyen okokból.
Annyi hogy mint minden elektronikának, ennek is van alapjárati fogyasztása, nem sok, de kimutatható (havi jelleggel pár ezer forint, mivel munkahely így nem tétel) anyagi vonzata van az üzembiztonságnak.

Elméletileg nincs hülye kérdés...az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség.

(#18023) nerozol válasza PROTRON (#18022) üzenetére


nerozol
tag

Köszönöm válaszod.

(#18024) Norbi21


Norbi21
senior tag

Sziasztok!
Ismét szeretnék egy kis segítséget kérni. SPS 1000 szünetmentes tápom vna, amivel a fűtések keringetőszivattyúit szeretném mozgatni egy esetleges áramszünet esetén. Az alapfelállás a következő: szivattyúk kábele bedugva az inverterbe, inverter bedugva a konnektorba és rákötve az akksira (külsős akksi kell hozzá). Ha ilyenkor ON állapotban kapcsolom a hátulján lévő kapcsolót, jól tapasztaltam, hogy "átfolyatja" a hálózatos áramot az akksin, gyorsan kinyírva azt? Off állásban viszont folyamat az akksiról menne az ellátás, amég bírja... De akkor mi a tuti megoldás áramszünet esetén, amikor esetleg nem vagyunk itthon? Csak akkorra ON-ba tenni amég nem vagyunk itthon? Egyébként pedig direkt a hálózatra dugjam a szivattyúkat, kihagyva az invertert? Van erre valami tuti módszer?
Remélem érthető a problémám, és köszi szépen a segítséget!

(#18025) markussandor válasza Norbi21 (#18024) üzenetére


markussandor
senior tag

Szia, miután feltöltötte az akkut, átáll csepptöltésre, és véletlenül sem "folyatja" át rajta az áramot. Az UPS-ek 0-24 üzemre vannak tervezve, nem kell aggódnod.

(#18026) magellaner válasza PROTRON (#18022) üzenetére


magellaner
tag

Havi párezer ft ? Nekem a 850i 10 wattal dobja meg a fogyasztást kb 8watt a készenléti fogyasztása lemértem mérővel. Ez kb 350ft havonta amit felemészt a szünetmentes.
Az már kérdés hogy a programja mutatja a 850i fogyasztását ami téves érték mert alapbol 80 wattal többet mutat.

[ Szerkesztve ]

(#18027) Cs1csó válasza magellaner (#18026) üzenetére


Cs1csó
félisten

Van amelyik többet fogyaszt - a UPS minőségétől és a teljesítményétől is függően - pl. 30-40W-ot is akár.

(#18028) sladka_pani válasza Norbi21 (#18024) üzenetére


sladka_pani
aktív tag

Pontosan, ahogy markussandor kolléga írja, ne aggódj, nem folyik áram az akkun keresztül ha fel van töltve :) És nem csak On/Off állás van, hanem StandBy, ami azt jelenti, hogy amint elmegy az áram, akkor kezdi használni az akkut, tehát figyel. SPS 1000 van nekem is, előtte 2 évig SPS 600, de ugyanaz a a rendszer, csak már bővítettem és ugyanúgy rajta van a gázkazán mindenestül. Hagyd, hogy tegye a dolgát :)

...nem mondtuk el, nem hangzott el, mit jelent az Oi! Oi! Oi!...

(#18029) Norbi21 válasza sladka_pani (#18028) üzenetére


Norbi21
senior tag

Köszönöm mindenkinek a választ! Akkor ezt a stand by módot még nyomoznak kell, hol is találom meg :) . Mert éppen a héten jártunk úgy, hogy áramszünet volt, és nagyon gyorsan (5-10) perc alatt kikapcsolt a rendszer, pedig 100as munka akksi van rajta, ami fél éves, és ez szerintem nem normális.

(#18030) sladka_pani válasza Norbi21 (#18029) üzenetére


sladka_pani
aktív tag

Az semmiképp sem normális, de lehet az akku nem jó. A standby alapból be van kapcsolva, ha nem állítottad át.

...nem mondtuk el, nem hangzott el, mit jelent az Oi! Oi! Oi!...

(#18031) cinemazealot válasza Norbi21 (#18029) üzenetére


cinemazealot
addikt

Van ezeknek a készülékeknek egy ún. ECO módja (nem tudom stand-by alatt erre gondoltok-e), erről azt írja a felhasználói kézikönyv (SPS_INVERTER_MANUAL_HU), hogy "Ha a terhelés kisebb mint 3%, 80 mp után belép". Elvileg ez az "inverter-leállító terhelés" (INLS) a névleges teljesítmény 3...50%-a között állítható.

Ha az áramszünet pont akkor következik be, amikor a kazán épp nem terhelte a készüléket, akkor simán elképzelhető, hogy ezért tapasztaltál lekapcsolást. Ez esetben (tehát ha a kazán üresjárati terhelése nem éri el a minimum 3%-os névleges teljesítmény igényt, ami ugye egy 1000 W-os készüléknél ~30 W) érdemes az ECO módot kikapcsolni.

[ Szerkesztve ]

(#18032) sladka_pani válasza cinemazealot (#18031) üzenetére


sladka_pani
aktív tag

Mindent leírtál :)

...nem mondtuk el, nem hangzott el, mit jelent az Oi! Oi! Oi!...

(#18033) Norbi21 válasza cinemazealot (#18031) üzenetére


Norbi21
senior tag

Köszönöm szépen! Lehet,hogy pont ez történt,mert nem nagyon volt rajta,csak parázs. Akkor lehet,hogy annyi teljesítmény sem volt,ami meghaladta a 3%-ot. Na majd a következőnél kiderül :) . Csak ugye kicsit rémisztő,mert maga a víz még meleg,és nem túl sok idő múlva el is kezdte sajnos a tartály a csövön nyomni kifelé a forró vizet (nyílt rendszer).

(#18034) Troy.


Troy.
addikt

Hello!

Volna egy APC Essential elosztóm amit naponta kapcsolgatok. Olyan eszköz is rajta van, amit szeretnék ha áram alatt volna állandóan. Ha erre rádugok egy sima kapcsolós elosztót, akkor az olyan, mintha közvetlen az APC elosztóba dugnám?

.

(#18035) Cs1csó válasza Troy. (#18034) üzenetére


Cs1csó
félisten

Nem ajánlott, ha jól értem: fali konnektor -----> APC elosztó ------> sima kapcsolós elosztó -----> védendő eszköz?
A többi eszköz pedig közvetlenül az APC-be.
Hosszabbítóba nem ajánlott egy újabb hosszabbítót dugni.

(#18036) Troy. válasza Cs1csó (#18035) üzenetére


Troy.
addikt

Igen. Viszont ha közöttük van egy szünetmentes, az rendben van?

.

(#18037) Cs1csó válasza Troy. (#18036) üzenetére


Cs1csó
félisten

Igen.
Fali konnektor ----> APC feszvédős elosztó ----> UPS ----> kapcsolós elosztó ---> védendő eszköz

(#18038) PROTRON válasza Troy. (#18034) üzenetére


PROTRON
addikt

Szia,
Jobb lenne szerezni egy második túlfeszvédős elosztót amit szintén a fali konnektorba dugsz ha szeparálni kívánod az együtt kapcsolandó eszközöket.
Ha csak 1 dugaljas a fali konnektorod, lehet kapni olyan 2-set amit 1-es helyre is be lehet építeni.
Persze ha tervben van szünetmentes vásárlása akkor megint új ötletelés kell. :Y

Elméletileg nincs hülye kérdés...az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség.

(#18039) sladka_pani válasza sladka_pani (#17998) üzenetére


sladka_pani
aktív tag

Kiegészíteném annyival 1 hetes írásomat, amit még csak ma mértem meg (többek között), hogy üresjáratban közel 50W-ot fogyaszt a szünetmentes tápegység. Akku nélkül is. A pontos érték 46-50 között van. Ezt kicsit durvállom, bár az SPS 600-as is 30W-ot evett, amit sokalltam. Persze nem fogok ettől agyvérzést kapni, de felfelé kerekítve éves 17.500ft-os villanytöbbletet eredményez a számlán, ez majd 1500ft havonta pluszban. Belefér, ér ennyit, na de mégis!

...nem mondtuk el, nem hangzott el, mit jelent az Oi! Oi! Oi!...

(#18040) cigam


cigam
félisten
LOGOUT blog

Úgy tűnik az ES550 akkumulátora megadta magát (már itt volt az ideje, több mint 10 éves volt szegény) Ez jó hozzá? Kibír ez is ~10évet? Vagy van jobb/megbízhatóbb/olcsóbb?

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#18041) Cs1csó válasza cigam (#18040) üzenetére


Cs1csó
félisten

Esetleg ezek: DataSafe 12HX35 9Ah 12V UPS akkumulátor (10 év)
CSB HRL 9Ah 12V UPS akkumulátor (10 év) HRL1234WF2

A méret megegyezik a saruk is az, hogy kicsit több Ah nem gond.

[ Szerkesztve ]

(#18042) MrZed001 válasza sladka_pani (#18039) üzenetére


MrZed001
tag

5kW-os inverter is kb 50W-ot eszik folyamatosan üresjáratban :)

(#18043) parsec válasza MrZed001 (#18042) üzenetére


parsec
csendes tag

Nekem is van pár 1000 VA-es "profi" rendes szinuszos UPS-em, 30-40 W ha semmi terhelés nincs rajtuk.

Ez azért van, mert ezek ún. "KETTŐS KONVERZIÓS" felépítésűek, talán azért, hogy ne legyen átkapcsolási idő, ami a "home" olcsóbb cuccoknál van, mivel ezek szerverekhez lettek tervezve, és ott fontosabb az üzembiztonság, mint a fogyasztás...

(#18044) parsec válasza Cs1csó (#18037) üzenetére


parsec
csendes tag

Eddig úgy gondoltam, hogy az UPS-ek egyben túlfesz, sőt, alacsony fesz.! "ellen" is védenek, ezért az UPS "elé" nem kell a túlfeszvédős elosztó.

Ezek szerint a több kV-os tüskék ellen nem védenek, csak a fesz. ingadozás ellen ? :F

(Mondjuk ha véd a tüskék ellen, akkor se árt az UPS elé túlfesz védelem, inkább azt kelljen cserélni, mint a drága UPS-t, ha pl. egy komolyabb energiájú tranziens "betalál" a hálózatba :) )

(#18045) PROTRON válasza parsec (#18044) üzenetére


PROTRON
addikt

Az utolsó, zárójeles megjegyzésedben van a tuti, olcsóbb egy 15k-s elosztót cserélni mint egy 100k-s upst, vagy neadj isten a mögé kötött munkaállomás tápegységét.
Az áramnak nem tudod megmondani hogy héló, az én UPS-emben csak 300 J lökő energia elleni védelmi egység van (nem pedig 900, 1500, 2500 stb...), tessék a többi energiát másfele irányozni. Túlfesz esetén csomópontoknál is az egyes irányokba a haladás "könnyűségének" megfelelően oszlik meg az energia, ezért nem mind1 épület villámvédelemnél sem hogy az egyes levezetők milyen messze vannak, mekkorák a hajlítási sugarak...

Ha van előtte túlfeszvédős elosztó, akkor az abban lévő védelem megsemmisülése során elvileg megszűnik a tápellátás összekötése, tehát leválasztódnak a hálózatról a rákötött eszközök. Sőt ha garanciával vásárolsz komoly gyártótól akkor elviekben ha mégis milliós kár ér kifizetik.

Elméletileg nincs hülye kérdés...az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség.

(#18046) MrZed001 válasza parsec (#18043) üzenetére


MrZed001
tag

Ó nekem is volt amíg ki nem b-sztam mindet :D
Amúgy a kettős konverziós amikor terhelés is van rajta még többet eszik.
Ugyanis ott van még konverziós veszteség is.
Egy kis UPS-nél akár 10-20%.

Véd UPS túlfesz ellen, de jobb őt bevédeni már korábban. Ahogy többiek is írják, egy 30 eFt-os túlfeszvédős elosztó kidobása kevésbé fáj, mint egy 150+ eFt-os UPS-é.
Ráadásul ha bemászik villám UPS-be, az biza fel is robbanhat .... okozva még több kárt és sérülést.

[ Szerkesztve ]

(#18047) sladka_pani válasza MrZed001 (#18042) üzenetére


sladka_pani
aktív tag

Mindegy, jó nekem ez, ennyit lenyelek még..

...nem mondtuk el, nem hangzott el, mit jelent az Oi! Oi! Oi!...

(#18048) Catman


Catman
aktív tag

Sziasztok, "powerbank"-ként használható szünetmentes tápot keresek, nem tudom, egyáltalán megoldható-e, amit szeretnék. Szóval lenne egy Li-ion dupla akkutöltő, ami egyszerre két akkut tud tölteni. Sajnos áramfelvételről nem találtam adatokat a neten, csak annyit írnak, hogy 2db 5Ah-s akkut 45 perc alatt tölt fel. A töltő 230V-ról működik. Van-e olyan szünetmentes táp, amiről ezt a két akkut 1-2 alkalommal fel tudom tölteni?

(#18049) PROTRON válasza Catman (#18048) üzenetére


PROTRON
addikt

Bocsi hogy belevau, de a feladat kiírást nem egészen értem.
-Miért kell egyáltalán szünetmentesről tölteni? Attól tartasz hogy nehogy az első feltöltés közben legyen áramszünet?
-Vagy az a gond hogy ahol a 2 db 5Ah aksikat használni tervezed ott nincs helyben 230? Akkor nem egyszerűbb venni még 2 db aksit és azokat otthon feltölteni majd a helyszínen kicserélni?
Hiszen a Li-ion dupla akkutöltőd mint töltő, nem hiszem hogy le is adja az energiát, tehát amúgy is ki kell venned belőle és visszahelyezni. Akkor legalább nem okozol a helyszínen akkor idő kiesést.

Elméletileg nincs hülye kérdés...az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség.

(#18050) Catman válasza PROTRON (#18049) üzenetére


Catman
aktív tag

Szia, ahol használni szeretném az akkukat, nincs 230V. Egész pontosan az a terv, hogy lesz két garnitúra akku, és amíg az egyik garnitúrát használom, addig töltődik a másik. Valószínűleg 3-4 (max 5) garnitúra akku kellene, de az elég drágán jönne ki, és kíváncsi vagyok, szünetmentessel meg lehetne-e oldani olcsóbban.

Másik ötletem még egy ólomakku + inverter kombó (esetleg közvetlenül az autóra egy inverter).

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.