Hirdetés

2024. június 10., hétfő

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2017-02-10 12:19:08

LOGOUT.hu

Minden ami szünetmentes tápegységgel (UPS-sel) kapcsolatos. Ha kérdésed van akár készülék vásárlással, akár hibával kapcsolatban, vagy csak tanácsot kérnél, írd meg ide, és lesz aki segít!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#17901) frpeter válasza zsamiatt (#17896) üzenetére


frpeter
Topikgazda

Hát akkor valamit rosszul csináltok :) Vagy mi vagyunk kiemelt ügyfelek :D
Privátban megírod melyik cég és hova hordjátok?
Nekünk eddig szakvélemény alapján mindig cseréltek, a kicsiket is.
Sőt olyan is volt, hogy ügyfélhez ment az új, tőlünk vitték el a régit.

UPSakku.hu - a legjobbak a legjobb áron

(#17902) Jim74 válasza simico (#17900) üzenetére


Jim74
nagyúr

Sziasztok!

Gariztatok egy CyberPower VP1600-ast és elképzelhető, hogy a pénzt fogom visszakapni. Arra gondoltam, hogy akkor már, ha így alakult, rádobok egy kis pénzt és legyen tiszta szinuszos.
Az eszközeim (TV, házimozi erősítő, PS5, kontroller töltő, Synology NAS, switch, médialejátszó) csúcs teljesítményfelvétele kb. 1000W.
Erre elegendő lenne egy CP1300-as, vagy mindenféleképpen CP1500-ast vegyek hozzá?

Pár perces áramszüneteket kellene áthidalnia.

Köszönöm a segítséget :R.

[ Szerkesztve ]

(#17903) zsolt501 válasza Jim74 (#17902) üzenetére


zsolt501
nagyúr

Ahogy néztem a CP1300 780W-ot és a CP1500-as is 900W-ot tud, de még a VP1600 is 900W-on áll meg, de ha te 1000W-ot akarsz csúcson levenni róla akkor oda már ezek szerintem kevesek lesznek.
Vagy kevesebb dolgot dugsz rá vagy mélyebben a zsebbe kell nyúlni.

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#17904) Cs1csó válasza Jim74 (#17902) üzenetére


Cs1csó
félisten

Jó lenne egy konnektoros fogyasztásmérővel tesztelni, és azután keresni megfelelőt. Vagy esetleg több UPS-t venni, pl. két közepesen nagyot.

(#17905) dzoli87


dzoli87
aktív tag

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni UPS téren, mert még szűz vagyok a témában!

Először is erről([link]) nem tudom eldönteni, hogy tisztán szinuszos-e a készülék vagy nem!

Ami rá lenne kötve:
Tűzfal PC(HP Elite 8300 240W táp), de csak szöszmötöl nincs csúcson járatva
ONT Sagemcom F@st 5655v2 24VA(12V*2A)
Synology 920+ 4*3TB 35~40W
Switch TL-SG108E 4,5W
Dune HD Pro 4k II 36VA(12V*3A)
TP-Link EAP245 18VA(12V*1,5A)
Set Top Box Technicolor ISB2201 (hirtelen nem tudom)
Opcionálisan egy Samsung UE43MU6102K 140W max, de kikapcsolásra kerülne probléma estén!

Amennyiben van jobb hasonló árban, az is jöhet!
Köszönöm!
:R

(#17906) Cs1csó válasza dzoli87 (#17905) üzenetére


Cs1csó
félisten

Üdv, ez csak kvázi szinuszos, offline, ott van a műszaki leírásnál:
Waveform type Stepped approximation to a sinewave


Én tuti nem venném ezt, az árukereső szerint 42k a legalacsonyabb ára, drága. Nem szükséges hogy egy UPS-en ennyi konnektor legyen sima 2-3 ezer forintos hosszabbítós elosztóval is tovább lehet osztani.

Eaton 5E 850i USB DIN 22,5k-tól

Tiszta szinuszos drágább modell: CyberPower CP900EPFCLCD 900VA 50,4k az EMAG-ról már több mint egy éve nem volt ilyen olcsón.

(#17907) dzoli87 válasza Cs1csó (#17906) üzenetére


dzoli87
aktív tag

Szia!

Köszönöm a segítséget, megnézem amiket küldtél!
Szép napot!
:)

(#17908) Jim74 válasza zsolt501 (#17903) üzenetére


Jim74
nagyúr

Köszönöm a választ.

Ez a gyártók által megadott csúcs értékek alapján lett kiszámolva.
Pl. Sony 65XF9005 TV 292W a csúcs, de az átlag 160W körül van. Inkább leírom, hogy miket szeretnék rákötni, lehet hogy az 1000W túlzás volt részemről.

SONY 65"-os LED TV
Onkyo házimozi erősítő
Playstation 5
Playstation kontroller töltő
Synology DS920+ NAS
TP-Link 5 portos gigabites switch
X96+ médialejátszó.

Sajnos nincs konnektoros fogyasztásmérőm. :(

(#17909) Cs1csó válasza Jim74 (#17908) üzenetére


Cs1csó
félisten

Ha mindezt egy UPS-ről akarod nyomatni akkor egy 1500VA-es kellene, főleg úgy, hogy nincs fogyasztásmérőd, és nem tudjuk pontosan mennyi is az az annyi.

(#17910) Jim74 válasza Cs1csó (#17909) üzenetére


Jim74
nagyúr

A VP1600-tól kicsit elment a bizodalmam... Bár lehet, hogy csak nem volt szerencsém vele :F

(#17911) Cs1csó válasza Jim74 (#17910) üzenetére


Cs1csó
félisten

A CP1500-ra utaltam, akármelyikkel belefuthat az ember hibába.

(#17912) Jim74 válasza Cs1csó (#17911) üzenetére


Jim74
nagyúr

Igen, vágom :D , arra értettem, hogyha esetleg pénzt kapok vissza a garanciális ügyintézéskor, akkor nem megint VP1600-at választok, hanem CP1500-at.
Ha a VP1600 bírta teljesítménnyel, akkor a CP1500-nak is bírnia kellene, nem?

(#17913) Cs1csó válasza Jim74 (#17912) üzenetére


Cs1csó
félisten

Igen.

(#17914) Jim74 válasza Cs1csó (#17913) üzenetére


Jim74
nagyúr

Köszi :R .

(#17915) Jim74 válasza Cs1csó (#17911) üzenetére


Jim74
nagyúr

Nem lesz CP1500... Javították a VP1600-at. A teljes elejét kicserélték. :Y

(#17916) zsolt501 válasza Jim74 (#17915) üzenetére


zsolt501
nagyúr

Akkor ott valami nagyobb hiba lehetett mint csak a LED.

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#17917) Jim74 válasza zsolt501 (#17916) üzenetére


Jim74
nagyúr

Passz, de le van fóliázva az eleje, mint új korában.

(#17918) zsolt501 válasza Jim74 (#17917) üzenetére


zsolt501
nagyúr

Ez jó hír, reméljük nem jön újra elő ez a hiba.

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#17919) mondomén


mondomén
őstag

Sziasztok!

Vásároltam egy cyberpower VP1600-at. Tudom, hogy mikor akkuról mennek ezek a szerkezetek, akkor szoktak zúgni. Kérdésem, hogy amit az enyém produkál, az még a normális kategóriába esik? 2 db asztali lámpa ment róla. [Videó]
Köszönöm!

(#17920) Cs1csó válasza mondomén (#17919) üzenetére


Cs1csó
félisten

Simán, az én APCmnek akkora hangja volt mint egy zetornak.

(#17921) mondomén válasza Cs1csó (#17920) üzenetére


mondomén
őstag

Akkor nem foglalkozom vele. 🙂 Koszi!

(#17922) zsolt501 válasza mondomén (#17919) üzenetére


zsolt501
nagyúr

Mekkora a terhelés rajta?
Nekem igaz szinuszos van, de nálam a ventilátoron kívül semmi más hangja nincs.

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#17923) mondomén válasza zsolt501 (#17922) üzenetére


mondomén
őstag

Amit az elején hallasz, az az akkus üresjárat. Utána egy kislámpát kapcsolgatok. 2db asztali ledes kislámpa volt rádugva. De ha a pc-t, monitort dugom rá, akkor is ennyire zúg, mint a lámpákkal. Egyébként pc-vel nem volt baja, nem dobta el magát szerencsére. Akkor van akinek zúg, van akinek nem. Tőlem zúghat, csak ne égjen le a lakás miatta.

(#17924) Tomdriver válasza Tomdriver (#17882) üzenetére


Tomdriver
őstag

CyberPower CP1300EPFCLCD 1300VA

Megvettem a fenti UPS-t és nagyon nem bántam meg.

Nem reklámként írom, de a Kstarhoz képest elég szembetűnő a különbség, anyag minőség tekintetében mindenképp, ez már a csomagoláson is látszik, ilyen szupererős dobozt ritkán lát az ember. Belülről nem láttam még, de gondolom tt se a spórolós cuccokat építik be, mindezt persze az ára is jól tükrözi. Ami kimondottan jól esik, hogy nem hallom többé a visító ventillátort, ez néha nagyon idegesítő tudott lenni a Kstarmál. Cyberé ellenben alig hallható.

Szóval aki tiszta szinuszost keres és zsé is van rá, de a kettő közt nem tud dönteni, az ne hezitáljon! (anno ha ha képben lettem volna, mindjárt ezt rendelem)

(#17925) Furious


Furious
tag

Sziasztok!

Megjött a szünetmentes, viszont elhelyezési gondba kerültem. :O Még nem üzemeltem be, mert nem tudom, hogy [itt] maradhat-e, illetve mehet-e a hosszabbítóról? Csak a leírásomban szereplő gépet és monitort akarom róla üzemeltetni, illetve pár perc alatt leállítani, ha áramszünet van.
Meg tudom oldani konnektorból is, csak akkor időnként kerülgetni kell, meg a szék mellett lenne, és biztos hogy neki fogok menni párszor. :W

Segítségeteket előre is hálásan köszönöm! :R :R :R

[ Szerkesztve ]

“Work hard in silence, let your success be your noise.” - Frank Ocean.

(#17926) Cs1csó válasza Furious (#17925) üzenetére


Cs1csó
félisten

:K
Sima (NEM feszültségvédős) hosszabbító lehet a UPS előtt és után is, pl.:
fali konnektor ----> hosszabbító (ez a hosszabbító akár lehet feszvédős is) -----> UPS -----> sima hosszabbító -----> védendő eszközök

(#17927) hibavissza


hibavissza
veterán

Üdv! I7+gtx 1070 elé milyen szünetmentest nézzek? Pillanatnyi àramszüneteket lenne hivatott àthidalni. 41-es hibakóddal újraindul időnként a gép. Minden màs hibàt kizàrtam remélem.

(#17928) Cs1csó válasza hibavissza (#17927) üzenetére


Cs1csó
félisten

Szia, mekkora költségkerettel számolva?

Relatíve olcsón tiszta szinuszos minőségi cucc: CyberPower CP900EPFCLCD 900VA 50,6k

Vagy jóval olcsóbban kvázi szinuszos: Eaton 5E 850i USB DIN 21k-tól

(#17929) hibavissza válasza Cs1csó (#17928) üzenetére


hibavissza
veterán

Szia, az olcsóbb Eaton szimpatikusabb. Ráguglizva érteni vélem mi a különbség a kettő között, kérdés, hogy ilyen pillanatnyi áramszünetekben kapott kvázi szinuszos jeltől leáll a PC vagy sem? Mennyire overshoot/high end megoldás a valós szinusz? Nem orvosi műszer vagy atomerőmű a gépem, de ha ugyan úgy leáll az olcsóbb megoldással akkor nincs értelme spórolni. Mi a gyakorlati tapasztalat? A tápom egy passzív Seasonic 500-as. Nem tudom ez mennyire számít.

Ahogy nézem rengeteg szünetmentest árulnak az olcsóbb kategóriában is. Akár tizezerért is kapható már. Azért nézném, hogy minél olcsóbb legyen, mert nem az a cél, hogy áramszünet után még 10 percig minden menjen. A cél tényleg csak ezeknek a mikro szüneteknek az áthidalása. Csak a PC lenne rákötve. Még az is lehet, hogy mégis valami más gebasz van. Mondjuk 22 napig nem volt, előtte 16. Azelőtt naponta több is egy darabig. Nem gondolnám, hogy szoftveres vagy hardveres a gond, mivel majd minden nap szinte ugyan azt csináljuk a gépen.

[ Szerkesztve ]

(#17930) Cs1csó válasza hibavissza (#17929) üzenetére


Cs1csó
félisten

Nem lesz gond. Gond akkor szokott lenni ha a UPS is nagyon gagyi és a gép PSU-ja is nagyon gagyi. Ez az Eaton egy megfelelő UPS a géped PSU-ja is szintén egy jó, minőségi darab.

Egyetértek, a legfontosabb, hogy a mikro áramszüneteket áthidalja a gép, ebben segíteni a fog az EATON is.
Mivel ez képes USB kapcsolaton keresztül a vele összekötött gépet szabályosan leállítani akár ami hasznos ha nem vagy a gépnél amikor jön egy tartós áramszünet és még az akkuk lemerülése előtt le tudja majd állítani a gépet szabályosan.

(#17931) maci25


maci25
aktív tag

Sziasztok!
Van egy BR1500gI APC szünetmentesem. Nincs hozzá komunikációs kábelem. Lehet nem is ez a neve. Tudnátok segíteni hol kapható, mi a pontos neve.
Amit szeretnék elérni, hogy a synology nas kapcsolatba legyen vele és le tudjon kapcsolni.

(#17932) Cs1csó válasza maci25 (#17931) üzenetére


Cs1csó
félisten

"nyomtató kábel" néven is fut. [link]

(#17933) hibavissza válasza Cs1csó (#17930) üzenetére


hibavissza
veterán

Köszönöm! :R

(#17934) maci25 válasza Cs1csó (#17932) üzenetére


maci25
aktív tag

Így néz ki. [kép]

(#17935) Cs1csó válasza maci25 (#17934) üzenetére


Cs1csó
félisten

A "data port"-ba kellene dugni, bár mint ha ez az aljzat nem úgy nézne ki. Passz.
Az én UPS-embe és sok más UPS-be is olyan csatlakozó van amibe az a rész megy ami a nyomtatóba:

(#17936) zsolt501 válasza Cs1csó (#17935) üzenetére


zsolt501
nagyúr

[link] Annak a szünetmentesnek nem a hagyományos USB kábele, ennek olyasmi az egyik vége mint az UTP LAN csatlakozó, de még sem az, mert ugye itt másd a bekötés, és a másik vége USB

[ Szerkesztve ]

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#17937) Cs1csó válasza zsolt501 (#17936) üzenetére


Cs1csó
félisten

:R

Zsír, ennek akkor spéci kábele van?

Gondolom jó drágán kapható. ;]

[ Szerkesztve ]

(#17938) zsolt501 válasza Cs1csó (#17937) üzenetére


zsolt501
nagyúr

Nem olcsó, de aki ügyes a kép alapján le tudja gyártani.

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#17939) maci25 válasza zsolt501 (#17938) üzenetére


maci25
aktív tag

UTP LAN az ha jól tudom rj45
Ehhez meg rj50 kellene ha jól látom
rj45 8 db érintkező
rj50 10 db érintkező
Gondolom az rj 45 nem jó hozzá?

(#17940) zsolt501


zsolt501
nagyúr

Igen aztán én is rájöttem ez 2 lábbal több, az RJ45 biztos nem jó rá, a láb kiosztáson egyből látszik, hogy ezt a 8 lábú RJ45-el nem lehet összehozni.

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#17941) csbika


csbika
csendes tag

Sziasztok!

Egy ideje UPS vásárláson gondolkodom gyakoribb áramszünetek miatt. Témához sajna nem értek (de igyekeztem régebbi bejegyzéseket olvasni).
Amit rádugnék:
- számítógép (Seasonic Core GC 80+ Gold 500W-os táppal rotyog, de nincs pörgetve) //konfig többi része nem tudom fontos-e de azért leírom: ASRock Z490 Pro4, i5-10400, 16GB 2666 MHz RAM + még egy NvMe M.2-es SSD//
- képernyő: Asus VS247HR
- hangfal: Logitech Z200 10W

Áramszünet utáni gépleállítós előnyben. Ha van értelme tiszta szinuszos jöhet, talán az sem baj ha zsebbenyúlós, csak jó legyen :DD

A nyomtató is ott van, de olvastam, hogy az "nem való" ilyesmibe. Rendelkezem viszont egy APC PM5U-GR-rel, ebbe a táp és a nyomtató is egyaránt belemehet?
Ui. Messze keleten lakom, itt nagyon picit más a választék és az árak is, szóval ha van valami bevált, de épp nem kapható az is jó lehet, mert akadhat itt belőle egy-kettő.

Előre is köszönöm :R

(#17942) Cs1csó válasza csbika (#17941) üzenetére


Cs1csó
félisten

Üdv, neked is mehet amit korábban ajánlottam:
Eaton 5E 850i USB DIN 21k-tól kvázi szinuszos
CyberPower CP900EPFCLCD 900VA 50,6k-tól szinuszos

A feszvédős elosztóba a UPS és a nyomtató is mehet.

Mindkét UPS képes USB-s kapcsolaton keresztül leállítani a rá kötött gépet.

[ Szerkesztve ]

(#17943) csbika válasza Cs1csó (#17942) üzenetére


csbika
csendes tag

Köszönöm! :R
A CyberPower-re esett a választás, már csak a türelmes része jön.

(#17944) Aidan85


Aidan85
aktív tag

Sziasztok,

kisebb áramszünetek (1-2 perc), ingadozások kivédésére (tehát a szokásos) vennék UPS-t, visszaolvasás után a sokat ajánlott CyberPower CP900EPFCLCD 900VA-ban nagy bizodalmam lett, de összegondlva mit kötnék rá elbizonytalanodtam, hogy nem kellene-e az 1300-as? A keretbe beleférne.

A következőket kötném rá:
PC: MSI Z490-A PRO, Intel Core i7-10700, 32GB DDR4, GTX 1060 (ha csökkennek az árak nagyobbra cserélve), NVMe SSD, 2.5 SSD, Fractal Design ION+ 660P táppal, + 2 monitor
NAS: Asus Q87M-E, Intel Pentium G3260T, 8 GB RAM, 3x2 TB HDD, Corsair HX650W 80 Plus Bronz
Router

Áramszünet esetén csak 1 gépet tudok USB-n keresztül lekapcsoltatni vele, ugye?

(#17945) PROTRON válasza Aidan85 (#17944) üzenetére


PROTRON
addikt

Nos, a tényleges leadható teljesítménye ezeknek a típusoknak 60%-on van, tehát a 900-asból 540 VA, míg az 1300-nak 780 VA netto teljesítményt tudsz kivenni.
Ez azt jelenti hogy az egység túláramvédelme ezen maximumokra van méretezve, már pedig bekapcsoláskor szoktak lenni kiugrások a PC-knél 1-1 pillanatra.
Jelenleg ha megteheted én az 1300-ast javaslom hogy biztosan ne oldjon le a túláramvédelem ha véletlenül egyszerre kapcsolod be a 2 gépet. Lehet hogy a GTX 1060 lecserélés után is elegendő lesz, de azt majd akkor kell letesztelned.
Pl egy RTX 3080-as kártyánál a gyártói ajánlás már 750-es tápot javasol (tehát lehet hogy a PC tápot is cseréled majd), pont az ilyen pillanatnyi kiugrások miatt.

[ Szerkesztve ]

Elméletileg nincs hülye kérdés...az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség.

(#17946) markussandor válasza PROTRON (#17945) üzenetére


markussandor
senior tag

Szerintem ez életszerűtlen. Az UPS már bekapcsolt gépet véd, ahol nincsenek hirtelen jött áramfelvételek. Ha nincs áram, minek kapcsolnám be a gépet?

(#17947) PROTRON válasza markussandor (#17946) üzenetére


PROTRON
addikt

Milyen már bekapcsolt gépet? Attól még mert be van dugva, az még nem "bekapcsolt", csak rákötött.
Amúgy nem szoktad kikapcsolni a számítógépet amikor nem használod? Nem csak server üzem van 24 órás használattal., amikor alszom ne zúgjanak a gépek. És amikor kikapcsolom akkor én a hosszabbító főkapcsolóját is lenyomom(mert a win10 volt hogy random visszakapcsolta a gépet magától :D ) . Plusz áramszünet után is vissza kell kapcsolni.
Az elektromos berendezések induláskori áramlökete ami leoldhatja a túláramvédelmet, nem csak a hálózatra kötéskor. A lakás kismegszakítókat is úgy tervezik hogy pl az állandó üzemű állapothoz képest lazán átengednek 6-8X-os pillanatnyi áramlöketet induláskor, ezért villan meg a lámpád ha ugyanazon az áramkörön van egy dugalj amiben porszívót BEKAPCSOLSZ, miután már előzőleg bedugtad, bekötötted.

Mellesleg nézz elemzéseket a 3xxx-es rtx szériáról, menet közben random 350W+-os kiugrásokat produkál, emiatt növelte a gyártó a tápegység ajánlást 750-re, hogy a tápegységekben lévő túláramvédelem ne lőjje ki folyton a gépeket.
Mert bizony 650-es tápnál panaszok jöttek játék közbeni ( értsd.: "már bekapcsolt gép, ahol szerinted nincs hirtelen jött áramfelvétel") leállásokról. Mivel a 650-es tápokban az egyes VGA tápcsatlakozók "áram sínezés" ágai alapvetően alacsonyabb áramlöketekre voltak méretezve.

[ Szerkesztve ]

Elméletileg nincs hülye kérdés...az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség.

(#17948) markussandor válasza PROTRON (#17947) üzenetére


markussandor
senior tag

Elbeszélünk egymás mellett.

(#17949) SirRasor


SirRasor
őstag

Üdv, a cégnél van egy halom pici szünetmentes (többféle Eaton és APC).
Csomóban cseréltem már akksit, de igazából nem tudom milyet kell belerakni. Akksis boltba elvittem egyet, akkor ilyet adtak helyette és azóta is ilyet veszünk:

Ami feltűnt, hogy 2-3 év alatt meghalnak ezek az akksik. Persze olcsók (5-6k).

Most éppen 2 ilyet dobtam ki egy Eaton 5E 1100i-ből. 2,5 év alatt brutálisan felpúposodott és szétrepedt mind2 (szétrepedés azért nem jellemző). Persze egy kis meleg (~35 C°) helyre volt berakva, de papír szerint 50 C°-ig ki kéne bírnia...

1. Mindegy hány Ah, csak legyen minél nagyobb?
2. Érdemes más márkát venni, ami mondjuk kimondottan szünetmentesekhez jó? Akár link is jöhet.
3. Egyéb tanács? :)

[ Szerkesztve ]

Make Love not war!

(#17950) simico válasza SirRasor (#17949) üzenetére


simico
aktív tag

Kis APC-be nekem ezt adták, mint az aktuális kínálatban levő legjobb akkut. Egy ezressel volt csak drágább a legolcsóbbhoz képest. Majd kiderül, hogy meddig bírja.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.