Hirdetés

2024. június 10., hétfő

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2017-02-10 12:19:08

LOGOUT.hu

Minden ami szünetmentes tápegységgel (UPS-sel) kapcsolatos. Ha kérdésed van akár készülék vásárlással, akár hibával kapcsolatban, vagy csak tanácsot kérnél, írd meg ide, és lesz aki segít!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#17401) Cs1csó válasza Immy (#17400) üzenetére


Cs1csó
félisten

Ha olcsót akkor ezt: Kstar Micropower 600VA LED (KS-MP600LED) 12k-tól

Kicsit drágábban: Legrand Keor SP 600VA
Eaton 5E 650i USB DIN (5E650iUSBDIN)

Amit kinéztél az egy elég drága és régi típus, és nincs is rajta kommunikációs port.

(#17402) Cs1csó válasza PROTRON (#17399) üzenetére


Cs1csó
félisten

Passz, talán a topikgazda olvassa és mond rá valamit, hogy melyik milyen költség stb.

Az SPS MID-nál mit ír a specifikáció a csatlakoztatható akkuk méretéről?

Az online nagyon jó, persze hangos, nagyobb a fogyasztása stb. az eszközeid nem feltétlen igénylik egy sima line-interaktív tiszta szinuszos is jó.

(#17403) PROTRON válasza Cs1csó (#17402) üzenetére


PROTRON
addikt

Az általános fogyasztására még nem is gondoltam, köszi hogy felhívtad rá a figyelmem.
Mivel általában Te vagy az aki legtöbbször válaszol, így feltételeztem hogy átvetted a topicgazda szerepet. :D
Amúgy valamiért nem elérhető az SPS honlapja, így nem tudom kiszedni a maradék infokat. :S

Elméletileg nincs hülye kérdés...az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség.

(#17404) frpeter válasza PROTRON (#17399) üzenetére


frpeter
Topikgazda

Az SPS MID 1000-nél csak a saját akkupakkját lehet rákötni, abból is a hozzávalót.
Az RTI-ből volt 4 széria, ebből 2 külső pakkos, 2 viszont nem az.

UPSakku.hu - a legjobbak a legjobb áron

(#17405) PROTRON válasza frpeter (#17404) üzenetére


PROTRON
addikt

Kicsit megkavarodtam.
Ha RTI és van benne 2 db 12V 9ah aksi a 24V elérése érdekében, akkor még kívülről hozzátudok csatlakoztatni még 2 ugyanolyan aksit mint ami benne van hogy 18Ah kapacitásom legyen igaz?
2: Csak SPS-től kell rendelni azokat és nem tudok random piaci aksikat rákötni hiába gyártom le a megfelelő csatlakozót?
Vagy nagyon megkavarodtam így hétvégére...pláne feketepénteken...a nem tudom hanyadikon. :D

Elméletileg nincs hülye kérdés...az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség.

(#17406) WaterWawe


WaterWawe
őstag

Sziasztok!

Lehet nem vág témába de nem találtam jobb topicot. ;)
Szóval 4G modemet szeretnék áramszünet esetén életben tartani, elég 2-3 óráig. (Ha áramszünet van lezár a SIM kártya és az ott lakók nem értenek annyira hozzá és net nélkül maradnak).
Ehhez keresnék valami megoldást, tudtok segíteni? :U

(#17407) Cs1csó válasza WaterWawe (#17406) üzenetére


Cs1csó
félisten

Mekkora a költségkeret, és mennyire gyakori az akár 2-3 órán át tartó áramszünet?
(az olcsóbb otthonra való UPS-ek viszonylag rövid áthidalási időre képesek, elsősorban a pillanatnyi áramszünet áthidalására van kitalálva. )

(#17408) WaterWawe


WaterWawe
őstag

Hát a költségkeret az amennyi kell. Talán legyen 50k a felső határ. :D
Ha nyáron viharban előfordul ilyen 1-2 órás áramszünet, szerintem annál hosszabb ha lesz akkor így jártunk. :)

(#17409) Cs1csó válasza WaterWawe (#17408) üzenetére


Cs1csó
félisten

Eaton 5E 650i DIN (5E650iDIN)
Ettől fél órát is el lehet várni, ebben 1db 7Ah-ás akku van.

Másik megoldás: SPS SOHO 300 és hozzá egy jó nagy akku, ebben a boltban tudnak ajánlani mellé 20k alatt is akkut, tehát 50k-n belül lennél, pl. ezt 19k-ért 24Ah.

tehát kb. 20k-ért 7Ah-ás akku vagy 50k-ért 24Ah-ás akku.

Kezdésnek az olcsóbbat is választhatjátok aztán egy év múlva meg lehet nézni mit bírt.

(#17410) WaterWawe


WaterWawe
őstag

Köszönöm a segítséget. :R

(#17411) dorkos2


dorkos2
újonc

Sziasztok!

Vásároltam egy EATON 5E850iUSBDIN típusú szünetmentes tápegységet.
Az lenne a problémám, hogy mikor elsőnek összedugtam a gépemmel USB-n működött, de egy idő után lekapcsolódott és sem a windows sem az alkalmazása nem érzékeli a tápot. Üzemel szépen csak kommunikálni nem tudok vele ami kicsit bosszantó.

Valakinek van ezzel kapcsolatban valamilyen tapasztalata vagy esetleg megoldása?

(#17412) zsolt501 válasza dorkos2 (#17411) üzenetére


zsolt501
nagyúr

Mintha már lett itt volna valaki akinek hasonló problémája volt, ha jól emlékszem ott garanciában cserélték.

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#17413) Stanley-B. válasza Dißnäëß (#17393) üzenetére


Stanley-B.
őstag

erre: "Célom nem a teljes áramszünet áthidalása, hanem a meglehetősen komplexül felépített rendszer (Linux, virtuális gépek) biztonságos leállítása"
úgy vettem le a leírásodból, hogy jópár eszközt akarsz biztonságosan leállítani áramszünet esetén beavatkozás nélkül.

"Nem tudom, ilyen van-e.."
van persze, komolyabb APC-k.

(#17414) frpeter válasza PROTRON (#17405) üzenetére


frpeter
Topikgazda

Lehet, bármit lehet, csak nem "hivatalos" megoldás. Így nyilván semmilyen garancia nincs a megfelelő működésre. Ez kb olyan, mint a Smart 1000-esre kivezetékelve rákötni 2db 50Ah-s akkut :)
Van akinek működött már...

UPSakku.hu - a legjobbak a legjobb áron

(#17415) aicon


aicon
senior tag

Az APC Smart-UPS 1500-ben kigyulladt az akku csere led és időnként rövid időre ciripelő hangot ad ki. Előző cserénél csak kijelezte, de nem ciripelt. Gondolom most jobban kihalt az akku, vagy lehet esetleg más is?
Amúgy működik szépen, nemrég, kb egy hónapja, még mielőtt jelezte volna az akku cserét, volt hosszabb áramkimaradás, de 25%-os terhelésnél simán áthidalta azt a 20-25 percet és nem merült le teljesen, mire visszajött az áram.
Közel 4 éve megy benne egy Genesis
Lehet teszek egy próbát a DataSafe-el,
bár az a 10 év nekem nagyon elméletineg tűnik...
A HX kivitelezés mit jelent? Nem igazán találtam róla infót, vagy nem jól kerestem rá.
Esetleg valaki aki jobban ért hozzá, eligazíthat mitől van ez a ciripelő hang, meg vélemény a kiszemelt akkuról.
köszi

[APCUPSD]

[ Szerkesztve ]

======== Sim kártyás routerek olcsón ======== https://hardverapro.hu/tag/aicon#aprohirdetesei

(#17416) Cs1csó válasza aicon (#17415) üzenetére


Cs1csó
félisten

Azokban nem 2db akku van, lehet azért bírta, mert az egyikben még van több szufla. Érdekes a 10 év miközben jellmezőn 3-5 év amit bírnak de inkább 3, az 5 talán akkor helytálló ha:
- FRISS új akkuról van szó nem állt már előtte - akár éveket - egy raktárban
- megfelelőek a működési feltételek: páratartalom, hőmérséklet stb.

(#17417) frpeter


frpeter
Topikgazda

Akkunál a várható élettartam stand-by üzemmódban 18-20°C közötti üzemelés esetén az elméleti élettartam. Ez az alap akkuk esetén általában 5 év, ezen felül vannak a ciklikusak, melyeknél jellemzően kevesebb, 3 év, mivel ezek ciklusállóságra vannak kitalálva, illetve vannak a longlife és extra longlife akkuk, előbbiek várhatóan 10 év, utóbbiak 12 év várható élettartamúak. Előbbiek figyelembe vételével.
A sima akkuk megfelelő hőmérséklet és odafigyelés esetén jellemzően 3-5 évet tudnak, a longlifeok pedig ugyanilyen körülmények között jellemzően 6-9 évet.
A ciripelő hangot meg kéne hallgatni, ennyiből sajnos nincs ötletem, hogy gond-e vagy sem.

UPSakku.hu - a legjobbak a legjobb áron

(#17418) aicon válasza Cs1csó (#17416) üzenetére


aicon
senior tag

"Azokban nem 2db akku van" ezt gondolom elírtad, mert 2db van benne és amit írsz lehet egy magyarázat, erre gondolok én is.
A 10 év mint említettem nekem nagyon gyanús, 2-3 év és elszulfitosodik az egész akku,
régebben próbálkoztam kocsi akkut regenerálni, ami többnyire adott plusz egy ajándék évet, de sajnos már nincs köztünk a bácsi aki megcsinálta az akkus boltban...

fpeter:
Nekem valami jelző hangnak tűnik, mert ugyanaz a hang mint mikor nincs áram, csak persze az más ciklussal szól, az ugye csipog a meghatározott időintervallumban, ez meg inkább ciripelésre hasonlít, vagyis csipog ez is csak gyorsan, olyasmi mint a régi elektromágneses kapucsengő az ismétlődést érintően :)
jobban nem tudom leírni

======== Sim kártyás routerek olcsón ======== https://hardverapro.hu/tag/aicon#aprohirdetesei

(#17419) Cs1csó válasza aicon (#17418) üzenetére


Cs1csó
félisten

Azokban nem 2db akku van :K


Ez költői kérdés lett volna, mert ilyen nagy UPS-ekben mindegyikben 1-nél több akku van.


(#17420) nyunyu válasza aicon (#17418) üzenetére


nyunyu
félisten

Nekem is ugyanígy kezdett 5-6 óránként másfél percig ciripelni a Smart1000I-m, közben akku visszajelző ledsora pirosan világít.

Aztán 1 hét múlva még rövidebben ciripelt, de ekkor már csak villogott a piros.

Közben feltettem a powerchuteot, egyszer azt írja, hogy battery failed (égő piros, plusz ciripelne, ha nem kapcsoltam volna ki), máskor meg azt írja, hogy battery disconnected (villogó piros+rövidebb cirip)

Most nem tudom, hogy a ~15 éves szünetmentes kezd-e meghülyülni, vagy tényleg a tavasszal beletett akkuval van gondja.
Új akkum még nem jött meg.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#17421) ANOka válasza nyunyu (#17420) üzenetére


ANOka
őstag

Az eszköz ekektronikája a 15 év alatt át lett már nézetve szakival?
Pl: púposodó kondi csere, stb.

(#17422) inf3rno válasza aicon (#17415) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Én nem várnék többet 5 évnél egyiktől sem, de árban nincs hatalmas különbség. A HX nekem úgy tűnik, hogy a DataSafe kódneve a megoldásuknak, nem valami ipari standard. [link]

Buliban hasznos! =]

(#17423) frpeter válasza inf3rno (#17422) üzenetére


frpeter
Topikgazda

A HX valóban a Datasafe egyik típusa, ami a longlife akkuit jelzi.
Ami a longlife akkukat illeti, ha normálisan van használva, valóban többet elmegy. Nyilván ha extrém melegben, hidegben van, vagy sokszor van merítgetve, akkor alig többet fog elmenni.
De a HX speciel alig drágább, mint a sima aksik, így talán ezt a kis különbséget megéri.

UPSakku.hu - a legjobbak a legjobb áron

(#17424) PROTRON


PROTRON
addikt

Srácok tud valaki valamit hogy miért nem elérhető már egy ideje az SPS gyártó weblapja?

Elméletileg nincs hülye kérdés...az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség.

(#17425) frpeter válasza PROTRON (#17424) üzenetére


frpeter
Topikgazda

Azt passzolom, de ha esetleg megírod mire van szükséged, lehet át tudom küldeni.

UPSakku.hu - a legjobbak a legjobb áron

(#17426) Bgray


Bgray
csendes tag

Sziasztok!

Érdeklődnék, hogy szerintetek egy EATON 5E 850i képes-e fentartani 5 percig egy Mikrotik RB750Gr3 2 db Unify NanoHd-t 1 db switchet és egy cloud key-t.

A router 10W
A 2 ap poe adaptere 2x 20w
A Switch maximum 13,3 W
A Cloud key poe adaptere 20w
NAS pedig 36w

ez összesen 120 Watt.

Sűrűn van áramszünet, főleg fél percesek. Szeretném az eszközeimet biztonságban tudni.

Előre is köszönöm a segítségeteket.

Üdv.: Máté

(#17427) Cs1csó válasza Bgray (#17426) üzenetére


Cs1csó
félisten

Valószínűleg, persze, idővel romlik a tartási képesség és darabszámra is elég sok eszközről van szó ez is negatív irányba hat a teljesítményre.

(#17428) frpeter válasza Bgray (#17426) üzenetére


frpeter
Topikgazda

Ezek a gépek általában max. teljesítményen vannak 3-6 percre tervezve, szóval ilyen harmad terhelésen az 5 perc az elég valószínű még az akku használódása során is.

UPSakku.hu - a legjobbak a legjobb áron

(#17429) nyimsolt


nyimsolt
tag

Sziasztok,
Synology DS116-os NAS-om mellé keresek UPS-t. Egy kiszemeltem van:
- CyberPower UT850EG 850VA / 425 W

A NAS-t kötném rá (11w-ot fogyaszt ha hinni lehet a specifikációnak.), illetve egy HDD dokkolót amiben egy notebook HDD van a mentések miatt.
Elég ez? Vagy még sok is?
Köszönöm!

[ Szerkesztve ]

Asus RT-AX58U, RT-AX55 & RT-AC57U V3

(#17430) PROTRON válasza nyimsolt (#17429) üzenetére


PROTRON
addikt

A leadható teljesítménye a kiszemeltednek elégnek biztos hogy elég, a kérdés hogy azon belül hogy a NAS-t meg háttértárat kötsz rá milyen igények vannak?
Pl mennyi ideig tartsa ébren az eszközt? (Mert a kinézetthez hasonló teljesítményű egységekben az akku kapacitás is általában picivel nagyobb, szemben a kisebb, pl 230 w-os egységekkel ami szintén kiszolgálná az energiaigényed.)
Kell-e automata kikapcsolás akku lemerülés során?
Kell-e külön akku nélküli, csak túlfeszvédet aljzat egyéb eszközök Pl TV számára? Szükség van-e a bejövő internet esetén túlfeszvédelemre? (pl optikai kábel esetében nincs, de adsl-nél előfordulhat)

De ha nem akarunk pontosítani, akkor igen, ez a típus ki fogja szolgálni az igényeid, a megbízhatóság terén meg olyannak kell nyilatkozni aki hasonlót használ, mert a márkák ma már nem jelentenek semmit. :D

Elméletileg nincs hülye kérdés...az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség.

(#17431) nyimsolt válasza PROTRON (#17430) üzenetére


nyimsolt
tag

Ha jól tudom és a Synology oldala pontos, akkor ez az UPS usb-n keresztül képes kommunikálni a NAS-al és ha kell le is áll a nas, ha elfogyott a UPS kapacitása.
Amire igazából kell a UPS, hogy azokat a pillanatnyi, vagy akár 1-2 perces áramszüneteket kibekkeljem, melyek manapság megint megszaporodtak és megvédjem a NAS-ban és a HDD dokkolóban a vinyókat a károsodástól.
Van esetleg neked javaslatod, hogy mbe érdemes beruházni ebben az árkategóriában? Köszönöm!

Asus RT-AX58U, RT-AX55 & RT-AC57U V3

(#17432) tpeter77 válasza Cs1csó (#17427) üzenetére


tpeter77
addikt

Szia, képzeld, mivel koronavírusos vagyok (de már javulok, nincs már panaszom), ráértem és megmértem az olcsó céges szünetmentesen a feszültséget.
Úgy vettem észre nincs különbség a bejövő és kimenő között, viszont tegnaptól 242V mérhető a konnektorban.
Teljesen meglepődtem, mert hónapok óta 246-247V-nál kevesebbet nem mértem soha. És az egész lakásban 242V mérhető.
Ezt már minden berendezésnek illik gond nélkül bírnia.

[ Szerkesztve ]

(#17433) Cs1csó válasza tpeter77 (#17432) üzenetére


Cs1csó
félisten

Az már nem rossz érték!

További jobbulást!

(#17434) Dißnäëß válasza Stanley-B. (#17413) üzenetére


Dißnäëß
veterán

1 desktop gépházas klasszik PC csak. :K
APC tipp köszi, keresek ott szinuszosat. :R

POKE 16017,44 ..... SYS 2077

(#17435) Dißnäëß válasza Dißnäëß (#17434) üzenetére


Dißnäëß
veterán

E listában bármelyik használható lenne az aktív PFC-s 500W FSP tápommal ? [link] (FSP Champ az elejérôl pl. ?)

Illetve ha audio célra, erôsítôhöz keresek ilyesmit szintén (ott inkább stabilizálás, védelem célból): ha annak is kapcsolóüzemû tápja van, mehet a sztori különösebb agyalás nélkül, nem ? (Ergo nem kellene vegytiszta szinuszos szünetmentes).

POKE 16017,44 ..... SYS 2077

(#17436) LógaGéza


LógaGéza
addikt

Üdv!
Mennyire bírják szünetmentes tápok a túlterhelést?
Rákötöttem a szerverem mellé egy 3D nyomtatót is egy 5E650i-re, és amikor felfűt a nyomtató (1-2 perc), akkor 120% köré megy a terhelés, és sípol is, de mikor már a nyomtatás megy, akkor olyan 75% körül van "csak" terhelve. Le fogom cserélni valószinű egy 850i-re, csak mennyire aggódjak addig érte?

[ Szerkesztve ]

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#17437) Cs1csó válasza LógaGéza (#17436) üzenetére


Cs1csó
félisten

:DDD
3D nyomtató NEM kötünk UPS-re főleg nem ilyen kicsire, főleg mivel nincs értelme, ha jött volna egy áramszünet úgy elszáll a 3D nyomtató mint UPS nélkül.

(#17438) LógaGéza válasza Cs1csó (#17437) üzenetére


LógaGéza
addikt

Az a baj, hogy nálunk gyakoriak az ilyen 1-2mp-es áramszünetek, és nem bízok még annyira technikában (és a tudásomban), hogy ugyanonnan tudnám folytatni, ahol megszakadt.
Ha ezt áthidalja, de hosszabb áramszünetnél lekapcsol, akkor már elértem a célom.

[ Szerkesztve ]

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#17439) Cs1csó válasza LógaGéza (#17438) üzenetére


Cs1csó
félisten

Akkor egy kellőképp túlméretezettet kéne venni mondjuk egy 1500-2000VA-est a legjobb lenne egy online típus.

(#17440) Reno7 válasza LógaGéza (#17438) üzenetére


Reno7
senior tag

Nálunk is rendszeres lett délelőttönként ez az 1-2 másodperces áramszünet, gondolom az ÉMÁSZ mókolhat valamit, viszont nekem lenne 3 eszközöm amit USP-re szeretnék kötni. Az elmélet maximum fogyasztásuk: 465w+400w+50w lenne, de csak ezekre a kicsi áramszünetekre kellene az UPS, ilyen esetben is kellene az 1500VA-es táp? Vagy elbírná pl egy APC EASY UPS BV 650VA vagy EATON 5E850iUSBDIN 850VA is?

[ Szerkesztve ]

My SHAMAN is so overpowerd, I once cast a frostshock in Summerspring, now its called Winterspring.

(#17441) nyunyu válasza Reno7 (#17440) üzenetére


nyunyu
félisten

Hogy ne kapcsoljon le túlterhelés miatt azonnal a szünetmentes, a pillanatnyi terhelést szorozd gyökkettővel, hogy megkapd a minimum szükséges VA értéket.

Mivel az elméleti maximumod is 900W körül van, így egy 1000VA-s szünetmentes is erősen határeset lenne, nem hogy a 850-es.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#17442) Cs1csó válasza Reno7 (#17440) üzenetére


Cs1csó
félisten

Milyen hardvereket kellene védeni? Ha valami konkrét eszköz akkor annak a típusát ha pedig pc akkor a benne lévő CPU és VGA típusát írd már meg.
Amúgy itt ez a kalkulátor ami szintén felé lő de vállalható mértékben kb. bő 10%-al.

Ahogy nyunyu írta, jól felé kell tervezni. Ez a 900W szerintem nem valós, de ha valós elméleti maxot jelent akkor egy komoly UPS kellene vagy két kisebb.
pl. egy 2000VA-es UPS kellene, ezt ajánlanám: Kstar Microsine 2000 LCD 54k-tól kapható ami a legfontosabb, hogy TISZTA szinuszos, az ennél olcsóbb kvázi szinuszos is legalább 40k

Persze ha a valós fogyasztás ennél kevesebb akkor egy 1500VA-es is lehet elég.

Sajnos csak a prémium - drága - UPS-ek garantálják a rájuk írt teljesítményt a többi esetén érdemes kicsi fől tervezni mondjuk az elméleti peak érték +30% ez azt jelenti, hogy a valós terhelés akár 40-50%-al is kevesebb lehet ami biztosítja, hogy bírni fogja.

[ Szerkesztve ]

(#17443) Reno7 válasza Cs1csó (#17442) üzenetére


Reno7
senior tag

A PC konfigom az adatlapomban van, erre a kalkulátor amit linkeltél ~285 wattot írt (330 watt ha netán bővítem), mellé egy monitor AOC Q3279VWFD8 a matricája szerint 46 wattot fogyaszt, de én erre 50-et számoltam. Emellé még van egy erősítőm, Onkyo TX-SR393, a kézikönyve szerint max 465 wattot eszik.

My SHAMAN is so overpowerd, I once cast a frostshock in Summerspring, now its called Winterspring.

(#17444) Cs1csó válasza Reno7 (#17443) üzenetére


Cs1csó
félisten

A PC-nek elég lehet akár a jó bevált Eaton 850i DIN USB-s változat.

Az erősítőt nem kötném rá, fölösleges, ha elmegy az áram akkor legfeljebb kikapcsol nem meg tönkre. Esetleg vehetsz egy feszvédős elosztót.

Amúgy lehet, hogy ez az erősítő akár még érzékenyebb is lehet a kvázi szinuszra és igényelheti a tiszta szinuszt.

Ha mindenképpen akarod védeni őket egy eszközzel akkor a legolcsóbb megoldás a 2000VA-es tiszta szinuszos Kstar.

Ha külön akkor a gépnek és a monitornak a fentebb említett Eaton az erősítőnek pedig egy 1500VA-es is elég lehet.
Olcsóbb: [link] [link] [link]

Drágább: [link]

Amúgy jó lenne előbb venni egy konnektoros fogyasztásmérőt és letesztelni a fogyasztásukat.
Nekem is van egy házimozirendszerem de messze nem fogyaszt annyit mint ami papíron rá van írva valószínűleg egy extra nagy terhelésnél mielőtt elpukkannának a hangfalak adnának le ekkora teljesítményt. Persze függ a hangfalak méretétől is.

A lényeg nem lesz olcsó mulatság.

(#17445) nyunyu válasza Reno7 (#17443) üzenetére


nyunyu
félisten

Nálam az FX-6300+Gef1050Ti+4 vinyó+Philips 32" QHD monitor+Onkyo TX-SR508+kábelmodem+router+melós HP 840G2 laptopom okoz munka közben 30-35% terhelést a SUA1000I-nek.
Mondjuk főleg VPN+távoli asztallal dolgozom, a szünetmentesen lógó két gép alig van terhelve.

Régebben méregettem külön pár dolgot, 32" monitor eszik ~35W-ot, erősítő kikapcsolva 30W, bekapcsolva 35W, zenehallgatáskor átlagosan 40-45W.
Kézikönyvében persze erre is 450W-ot írnak max fogyasztásnak.

Hmm, gépemre 253W-ot számít a kalkulátor.
Szerintem messze nincs annyi, Win desktopon mértem régebben 100W körül, proci+VGA nyúzva 170W körül.

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#17446) ANOka válasza Reno7 (#17443) üzenetére


ANOka
őstag

Nem tudom, hogy mennyi a rá szánt keret, de miért nem veszel pl. 2 db azonos típusú CyberPower CP-t?
Ha az egyik pl. szervizben van pl. akkucsere miatt (már ha nem te csinálod meg ezt otthon), akkor addig a másikra átkötheted a fontosabb dolgokat. Amúgy meg a cuccaidat szétosztanád közöttük.

(#17447) inf3rno válasza Reno7 (#17440) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Elbírná, de nem mindig, attól függ mekkora az aktuális terhelés. Nekem pl a gép tápja 600W-os, de a gyakorlatban 50-100W között szokott fogyasztani, ha nagyon meghajtom, akkor esetleg felmegy 150W-ra. Lehet, hogy visszarakom hozzá az 550VA-eset és a 850-eset meg befogom a szervernek, aminél szempont, hogy a lehető legtovább kitartson, ha áramszünet van. Az erősítő érdekes, annál jobb lenne lemérned, hogy ténylegesen mennyit eszik, hogy tervezni tudj vele.

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#17448) Reno7


Reno7
senior tag

Rendben, egy pár napig méregetem hogy mennyit is fogyasztanak ezek. Az erősítőt azért féltem ezektől a pillanatnyi áramszünetektől, mert a rokonságban TV tápot már tönkretett ez az ingadozás, félek hogy megadná magát az erősítőmé is esetleg.

[ Szerkesztve ]

My SHAMAN is so overpowerd, I once cast a frostshock in Summerspring, now its called Winterspring.

(#17449) dreampost válasza Cs1csó (#17120) üzenetére


dreampost
csendes tag

Utánaolvastam picit. Egy Unifi Dream Machine Pro-t kötnék rá, a felügyeleti kamerák rögzítése is erre megy 24/7.. javasolják a "line interactive sine wave" típusú ups-eket.
Erre gondoltam: [link]
Mit gondolsz?
Köszi

(#17450) Véreshurka


Véreshurka
senior tag

Sziasztok!

Bővültem egy PC-vel és kicsit több teljesítményre lenne szükségem. Érdeklődnék, hogy most egy APC Smart-UPS SUA1000I ups-em van, lehet-e ebben a fajtában lecserélni az akkumulátorokat olyanra, hogy több teljesítményt tud leadni ha helyzet van? Remélem nem kérdeztem nagy hülyeséget :B ! Vagy csak az ups csere lehetséges? Ha igen, tudnátok-e ajánlani olyan ups-t ami 1000W teljesítményt ki tudna préselni magából? Hirtelen ezen a kettőn akadt meg a szemem: [ups1], [ups2]. A lényeg a tiszta színusz lenne és, hogy a ventik csak akkor kapcsoljanak be ha akkuról mennek (készenlét / vonalinteraktív?).

Előre is köszönöm!

El Psy Kongroo

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.