Hirdetés

2024. június 10., hétfő

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2017-02-10 12:19:08

LOGOUT.hu

Minden ami szünetmentes tápegységgel (UPS-sel) kapcsolatos. Ha kérdésed van akár készülék vásárlással, akár hibával kapcsolatban, vagy csak tanácsot kérnél, írd meg ide, és lesz aki segít!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#17551) inf3rno válasza MrZed001 (#17550) üzenetére


inf3rno
nagyúr

60W/1000W/kW*24h/d*31d/M = 45kWh/M
45kWh/M*38Ft/kWh = 1700Ft/M
Vállalható költség, de pl egy offline ugyanúgy működhet, és kevesebb plusz költséggel jár. Érdemes ezeket is bekalkulálni az árába, főleg ha több szünetmentes van otthon, mint nálam, mert megdobhatja a villanyszámlát.

Buliban hasznos! =]

(#17552) Cs1csó válasza MrZed001 (#17550) üzenetére


Cs1csó
félisten

Engem nem zavar, a védelemnek ára van, csak a korábbi kérdező tájékoztatására írtam.

(#17553) MrZed001 válasza Cs1csó (#17552) üzenetére


MrZed001
tag

Csak poénnak szántam, mert én a félházat akarom Online UPS-re kötni :D
(igaz ott már 90-93% efficiency)

(#17554) ANOka válasza inf3rno (#17549) üzenetére


ANOka
őstag

A szerviz - ha kéred - a vezérlő elektronikát is átnézi.

(#17555) inf3rno válasza ANOka (#17554) üzenetére


inf3rno
nagyúr

És mennyibe kerül egy ilyen csere és vizsgálat? Amúgy direkt APC-s márkaszerviz kell, vagy vannak olyanok, amik általában foglalkoznak szünetmentesekkel? Én Veszprém környékén nem nagyon ismerek ilyet.

Buliban hasznos! =]

(#17556) ANOka válasza inf3rno (#17555) üzenetére


ANOka
őstag

Én csak bp-it ismerek oda hordom.

(#17557) razor03


razor03
aktív tag

Sziasztok!

Van nekem egy APC Smart 1000 szünetmentesem. Az adatlapon lévő számítógép van rákötve. Az a problémám, hogy játék közben folyamatosan villognak a töltöttségi szintet jelző zöld ledek, ha nagyobb terhelés éri a gépet.

Azaz érdekes, hogy VSYNC bekapcsolás után minden esetben megszűnik a villogás. Tudom hogy hülye hiba... gondolom nehezen megfogható, viszont ugyanezzel a géppel korábban nem csinálta.

Megpróbáltam a "logic resetet" a szünetmentesen, de nincs változás. Mi okozhat ilyet :F

Power and performance, the two elements every gamer craves, are the heart and soul of the GeForce

(#17558) zsolt501 válasza razor03 (#17557) üzenetére


zsolt501
nagyúr

Az az érzésem, hogy ahhoz a géphez az a szünetmentes karcsú lesz, ezért villognak a ledek, kissé a határokat súrolja szerintem a terhelés.

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#17559) razor03 válasza zsolt501 (#17558) üzenetére


razor03
aktív tag

De eddig miért nem villogott? :F

Power and performance, the two elements every gamer craves, are the heart and soul of the GeForce

(#17560) zsolt501 válasza razor03 (#17559) üzenetére


zsolt501
nagyúr

Mert most össze vissza villog?
Ha igen az viszont elektronika probléma lehet, én először azt hittem túlterhelés lehet.

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#17561) razor03 válasza zsolt501 (#17560) üzenetére


razor03
aktív tag

A jobboldali 5 zöld led egyszerre villog. Ha kiveszem a GTX 1070-et a gépből és 6600 GT-vel helyettesítem, akkor is ezt csinálja Cinebench alatt is. Tehát nem túlterhelésről van szó.

Használtam vettem aprón 2012-ben, 2 új akkuval (nem tudom előtte mennyit mehetett), majd 2017 elején cseréltem benne akkut.

Power and performance, the two elements every gamer craves, are the heart and soul of the GeForce

(#17562) zsolt501 válasza razor03 (#17561) üzenetére


zsolt501
nagyúr

Mivel minimum 8 éves, de inkább ennél pár évvel több a szünetmentes, így nem ártana átnézetni, mert ilyen korú eszköz esetén már előjönnek hibák.
Szerintem a kondik elfáradtak benne.

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#17563) TheMarci


TheMarci
addikt

Sziasztok,

az a kerdesem, hogy van egy Legrand Keor-M 600VA szunetmentes tapegysegem, amibe ha egy nagyobb fogyasztot (ps4 pl.) beledugok, akkor a biztositekja kieg, es cserehetem ujra. Ez igy normalis mukodes, hogy kb szamolgatnom kell, hogy mit dugok bele, es ha veletlen rosszat, akkor rogton cserelhetem a biztositekot?

Do You Dream?

(#17564) zsolt501 válasza TheMarci (#17563) üzenetére


zsolt501
nagyúr

Ha a PS4-en kívül van még beledugva valami fogyasztó akkor megtörténhet, pláne ha az a PS4 pro.

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#17565) Cs1csó válasza TheMarci (#17563) üzenetére


Cs1csó
félisten

Ez a UPS "papíron" 360W-ot bír, de 250W-nál többel nem terhelném.

Ettől függetlenül azt a biztosítékot érdemes lenne megnézni mert ott komoly gondok vannak.
Amúgy hogy-hogy kiég? Nem automata van? Ott karakterisztikától függően - otthonra B vagy C - bizonyos ideig bírja a túlterhelést de még mielőtt leéghetne lekapcsol így megvédve a hálózatot.
Érdemes lenne villanyszerelővel megnézetni.

(#17566) razor03 válasza zsolt501 (#17562) üzenetére


razor03
aktív tag

Hát, nem tudom ki tudná itt vidéken lecsekkolni. Azért köszönöm a segítséget :R

Amíg bírja addig nem cserélem le, de legközelebb nagyobbra lesz cserélve.

Power and performance, the two elements every gamer craves, are the heart and soul of the GeForce

(#17567) zsolt501 válasza razor03 (#17566) üzenetére


zsolt501
nagyúr

Annyit még megcsinálhatsz, ha érzel magadban némi hozzáértést, hogy megnézed az elektronikát, milyen állapotban van, van e látható sérülés, illetve a fólia kondenzátorok milyen állapotban vannak, ha van rajta sérülés és púpos a kondi akkor érdemes szerelőt keresni minél hamarább, vagy tényleg meglépni a nagyobbra cserét.

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#17568) TheMarci válasza Cs1csó (#17565) üzenetére


TheMarci
addikt

Bocsanat, nem irtam le, a szunetmentesben levo kis uveg cso alaku biztositek eg ki, ha nagyobb terhelest kap, de kiszamolom, hogy amit bedugok az belul legyen a hataron, es akkor jo lesz.

Do You Dream?

(#17569) ztsoft


ztsoft
őstag

Sziasztok!

Van egy régi APC smart-UPS 600-as (400 W-os, 230 V-os) szünetmentes tápom, ami mostanában elég furcsán viselkedik.
Kis terhelés van rákötve, egy épített NAS, egy router és egy HGW (UPC modem router), ez összesen 52 W-ot fogyaszt (max 72 W-ot mértem a NAS indulása közben).

Ami a viselkedését illeti, elég sűrűn kapcsolgat akkumulátoros üzemmódba, közben néha olyan hangokat ad ki rövid ideig, mint mikor a transzformátor túl van terhelve. Ezt kétszer, háromszor egymás után, akku -> próbál hálózatra váltani (ekkor jön az említett hang) -> akku (szerencsés esetben innen már simán, hang nélkül hálózatra vált, rosszabb esetben kezdi az elejéről). A NAS rendszer logjában 15 - 20 mp-es akkumulátoros időtartamok láthatóak ilyenkor.

A monitorozó program (nut) szerint a frekvencia ugrik meg ilyenkor (a manual szerint 5% eltérés lehet a szünetmentesnél). Már a kapcsolón (1 -> ON) is át állítottam, hogy kevésbé legyen érzékeny, de nem segített.
Próbáltam műszerrel mérni a frekvenciát, de elég nehéz elkapni az eseményt úgy, hogy a műszer nem tud min/max mérést, meg egy idő után magától kikapcsol.

Ez megmutatkozik a terhelésen és az aksi, bemeneti feszültségen is.

A szünetmentes lekérdezése sem hozott érdemi információt, azon kívül, hogy "elfogadhatatlan hálózati feszültség-változás mértéke".

root@nas:~# upsc apc Init SSL without certificate database battery.charge: 100.0 battery.voltage: 27.60 battery.voltage.nominal: 024 device.mfr: APC device.model: Smart-UPS device.type: ups device.uptime: 651600 driver.name: apcsmart driver.parameter.pollinterval: 2 driver.parameter.port: /dev/ttyS0 driver.version: 2.7.2 driver.version.internal: 3.1 input.frequency: 50.00 input.quality: FF input.transfer.reason: unacceptable utility voltage rate of change input.voltage: 227.3 input.voltage.maximum: 227.3 input.voltage.minimum: 225.1 output.voltage: 227.3 ups.firmware: 6JI ups.load: 010.9 ups.mfr: APC ups.model: Smart-UPS ups.status: OL ups.temperature: 019.3 ups.test.result: NO

Van egy másik PCM 600-as (nem monitorozható) szünetmentes tápom is, de ez nem érzékel hibát a hálózatban (~ 12 W-os terheléssel). Más eszköz sem érzékel ebből semmit.
Mid kettő tavaly ősszel kapott új aksikat.

Attól tartok, hogy kezd tönkre ment a szünetmentes táp. Esetleg van valamilyen ötlet, hogy kiderítsem mi okozhatja ezt? Valós-e a hálózati hiba vagy a szünetmentes generálja egy meghibásodás miatt?

Jó dolog fontosnak lenni, de fontosabb, hogy jók legyünk.

(#17570) zsolt501 válasza ztsoft (#17569) üzenetére


zsolt501
nagyúr

Kb. milyen idős a szünetmentes?

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#17571) Cs1csó válasza ztsoft (#17569) üzenetére


Cs1csó
félisten

"régi" simán megvan az a UPS vagy 12 éves. Akármi - is - lehet a baja. Átnézni a kondikat, kicserélni az akkut stb.

(#17572) ztsoft válasza zsolt501 (#17570) üzenetére


ztsoft
őstag

Nem tudom, egy ismerőstől kaptam, gondolom lecserélték újabbra. Új aksik kellettek bele és 2017 decemberétől 0-24-ben tette a dolgát.

#17571 csicso82

A PCM sem mai darab, 2008 márciusában vettem.
Most megnéztem visszamenőleg a grafikont, a 49. hét vége fele kezdte el ezt csinálni. A 3 beépített teszt sikeresen végigmegy(aksi üzem, akku teszt, panel teszt). Van ezeknek valami féle hibakeresési módja (debug)?

Jó dolog fontosnak lenni, de fontosabb, hogy jók legyünk.

(#17573) Cs1csó válasza ztsoft (#17572) üzenetére


Cs1csó
félisten

Az akkuk 3-5 évet bírnak tehát már benne van a korban ezé is.

(#17574) ztsoft válasza Cs1csó (#17573) üzenetére


ztsoft
őstag

Elkerülte a figyelmed, mint írtam, pár hónapos akkuk vannak mind a két szünetmentesben (ha jól emlékszem, 1 év gari van rájuk, így bőven van még belőle hátra).

Ha az esetemet nézem, még 3 évet sem bírtak az APC-ben, a PCM-ben már rég halott volt az aksi.

Jó dolog fontosnak lenni, de fontosabb, hogy jók legyünk.

(#17575) Cs1csó válasza ztsoft (#17574) üzenetére


Cs1csó
félisten

Új aksik kellettek bele és 2017 decemberétől 0-24-ben tette a dolgát.

Ebből én azt szűrtem le, hogy ekkor kaptad meg és ekkor tettél bele új akkukat de már ennek is több mint 3 éve. :U

Na megtaláltam: Mid kettő tavaly ősszel kapott új aksikat.

Ha csereszabatosak az akkuk akkor cseréld ki a másikban lévőkkel és teszteld le. Ha akkor is problémázik akkor valami elektronikai dolog lehet és szakemberrel kell megnézetni.

[ Szerkesztve ]

(#17576) ztsoft válasza Cs1csó (#17575) üzenetére


ztsoft
őstag

Igen, csereszabatos, csak az APC 24 V-os, míg a PCM 12 V-os, így félmegoldás lenne a csere.

A másik meg, hogy 8:30-tól nem jelentkezett a "hiba". Nem hiszem el, hogy elektronikai hiba ilyet csinálna. Valami más is lesz a háttérben.

Van Service Manual is ehhez a típushoz, csak az 1993-as, kétlem, hogy a verzió szám megegyezne (ha mégis, akkor halott ügy, az alkatrészek több, mint fele beszerezhetetlen).

Jó dolog fontosnak lenni, de fontosabb, hogy jók legyünk.

(#17577) bexinho23


bexinho23
őstag

Udv,

Szeptember vegen vettem Cyberpower 1500 900W UPS-t. Ma kiprobaltam, hogy eles helyzetben mit tudna 100 akku mtoltottseg mellett. Nos, meglepodtem, hogy 104W fogyaszto (tv, erosito, router, nas) mellett rohamosan leesett az akku toltottseg 24%-ra, es 15 percet irt fennmarado idonek. A hivatalos oldalon ez kozeleben sincs, ha a masodik oszlop a percet jeloli. Raadasul vasarlast kovetoen jonak tunt. link
Szerintetek ez mennyire normalis?

(#17578) bexinho23 válasza bexinho23 (#17577) üzenetére


bexinho23
őstag

Valami esetleg rosszul van beallitva? link

(#17579) bexinho23 válasza bexinho23 (#17578) üzenetére


bexinho23
őstag

Elnézést, lejárt a szerkesztési idő. Csináltam self-test-et, ami sikeresnek minősült.

(#17580) bexinho23 válasza bexinho23 (#17579) üzenetére


bexinho23
őstag

Szerintem nem normalis, amit akku muvel. Most 19 perc becsult fennmarado ido (44% akku toltottseg, 108W fogyasztoval) masodpercenkent merult 1 percet. Elkepzelheto, hogy 3 honap alatt az akku megadta magat? Hogyan tudom a garanciat ervenyesiteni, ha a self test "passed"-et ir, de a fennallo jelenseg semmi jora nem utal?

(#17581) zsolt501 válasza bexinho23 (#17580) üzenetére


zsolt501
nagyúr

Első körben teszteld 100W-os izzóval is, azzal mennyi ideig bírja.

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#17582) bexinho23 válasza zsolt501 (#17581) üzenetére


bexinho23
őstag

Nincs 100w-os izzo. A rakotott eszkozok megfeleloen mukodnek, nem fogyasztanak tobbet, mint amennyit kell.

(#17583) Cs1csó válasza bexinho23 (#17582) üzenetére


Cs1csó
félisten

A veszteség is közre játszhat. 1db egyenletesen 100W-ot felvevő eszközt tovább tud tartani mint 4db eszközt ami 100W-ot fogyaszt.
Amúgy sincs túl nagy akku ezekben a CP-kben. A főbb feladatokat tudja:
- áthidalja a pillanatnyi áramszünetet
- AVR megvédi a feszültségingadozástól
- akku lemerülés előtt le tudja állítani a rá kötött PC-t vagy NAS-t

Hosszú tartási időt nem lehet elvárni, ez van sajnos. Az "elméleti" maxot vagy ahhoz közeli értéket is csak percekig tudná csak tartani, ha a körülmények optimálisak.

(#17584) Kekmen válasza Cs1csó (#17583) üzenetére


Kekmen
senior tag

Sziasztok!
Kaptam egy ismerősömtől egy FSP Nano 600VA szünetmentest. Rossz volt benne az akku, erre hamar rájöttem. Kicseréltem. Rámértem multiméterrel a kimenti feszültségre 170 V.
Aztán vette megy nagy levegőt, rákötöttem a gépre (Ryzen 5 3600X, RTX 2060, 32GB RAM, 2 SSD, 1 HDD) + egy LG monitor (max 20 W). A táp egy Seasonic Prime GX-650 Gold. A gép természetesen nem volt terhelés alatt, akkor simán 200-250W körül van és nem is gondolom egy egy ilyen szünetmentessel kellene megoldanom az áthidalást, de elketyegett vele idle-ben. 2 kérdés merült föl benne: Az egyik, hogy mennyire normális a 170 V-os kimeneti feszültség, a másik, hogy ez a feszültség - amíg beszerzek egy jobban hozzáillő szünetmentest- károsíthatja-e a gépet. Mostanában csak dolgozok a gépen, nem lesz játék vagy nagy terhelés, valamint a későbbiekben a hálózati eszközök kimaradásának áthidalására szánom. Gondolom oda elég lesz.

"Orlando day dawning, One more Sunday morning, If this is heaven, I'm not afraid of hell."

(#17585) Cs1csó válasza Kekmen (#17584) üzenetére


Cs1csó
félisten

HA jól tudom az FSP Nano egy offline típus tehát nincs benne AVR feszültség szabályozó, tehát ha túl alacsony vagy ha túl magas a hálózati feszültség akkor ez a ups nem avatkozik be, tehát a konnektorból a hálózati áramot egy az egyben engedi át amikor van áram, ha nincs akkor vált át akkumulátorra.
Nekem amikor APC volt a gyári érték az AVR-nek ahhoz a minimum feszültséghez aminél már be kell avatkoznia - ha jól emlékszem - 155V tehát ehhez viszonyítva a 170V nem annyira vészes. Jó lenne megmérni a fali konnektorból jövő feszültséget, hogy az mennyi.
Elvileg + - 10-20%-ot még tolerálni tudnak az eszközök persze ez egyes eszközök elektronikájának nem tesz jót de pl. a PC-t megvédi a minőségi tápegysége, egy monitornak pedig van valami adaptere tehát az is "segít"
Nem tudom pontosan mely eszközök "érzékenyebbek" a hálózati feszültség ingadozására vagy annak tartósan szélsőséges értékeihez.
A különböző kazánok panelje szokott megdögleni ha nem megfelelő az elektromos hálózat minősége.

CPU és/vagy VGA izzasztó programok futtatása nélkül elegendő lesz.

[ Szerkesztve ]

(#17586) Kekmen válasza Cs1csó (#17585) üzenetére


Kekmen
senior tag

Helytálló amit mondasz, mert bedugva stabilan 234 V körüli értékeket mértem az FSP kimenetén, ezzel párhuzamosan a hálózatból szintén. A 170 V csak akkor van, amikor áramszünetet imitálok. A gyári címkén kimenetnek azt hiszem 220-230 V van megadva. Azért azt hiszem, mert felpakoltam a hálózati eszközökhöz a polcra, úgy döntöttem nem használom erre a kis időszakra sem. Köszönöm a válaszod.

"Orlando day dawning, One more Sunday morning, If this is heaven, I'm not afraid of hell."

(#17587) jksx válasza Kekmen (#17586) üzenetére


jksx
senior tag

Terhelten is 170V-ot mértél?
Nekem van egy régi APC Back ups 650-esem, ami offline. Terheletlenül kb. 175V-ot ad ki akkumulátoros üzemben, terhelten (PC+monitor) már felmegy 190V-ra a kimenő feszültség.
Sajnos már készül elhalálozni, mert időnként átkapcsolgat pár másodpercre akkumulátoros üzembe, noha nincs semmilyen bemenő feszültség ingadozás. (Volt egy másik 650-esem is, ami ugyanígy halt meg).

(#17588) Kekmen válasza jksx (#17587) üzenetére


Kekmen
senior tag

Nem, ez terheletlenül volt. De én már le nem szedem, hogy rámérjek. :))
Nincs jó tapasztalatom az APC szünetmentesekkel, pedig a márkának jó híre van. A melóhelyen az elmúlt 5 évben legalább 6-ot kellett leselejtezni (összesen van 12 db) és egyik sem volt idősebb mint 3-3,5 éves (Ebből egyébként 2db BX650CI-GR volt). Magamnak egy power bankot vettem APC-t, ahogy lejárt a garancia elfüstölt, szó szerint.
Tehát most másfelé nézelődök, AEG vagy FSP. Nyilván visszaolvasok majd itt, a topikban is, csak még időm nem volt rá.

"Orlando day dawning, One more Sunday morning, If this is heaven, I'm not afraid of hell."

(#17589) cinemazealot válasza Kekmen (#17586) üzenetére


cinemazealot
addikt

Zárójelben jegyzem meg, hogy amíg van hálózati feszültség (névleges amplitúdóval, jelalakkal és frekvenciával), addig a nem online (tehát offline és line-interaktív) szünetmentesek egy-az-egyben átengedik magukon a hálózati feszültséget, így természetes, hogy mind a konnektorból, mind a UPS kimenetén ~230 V körüli értéket mérsz. Áramszünet esetén viszont a UPS generálja a kimenetén megjelenő feszültséget, aminek jelalakja az FSP Nano család esetén egy rusnya szögletes jel. Ennek effektív értéke simán meglehet ~230 V körüli, épp csak a multimétered nem képes pontosan kiértékelni a nem szinuszos jelalakot, ezért látsz a kijelzőjén 170 V-ot.

Pontosan milyen mérőeszközzel is mérted azt a 170 V-ot? ;)

[ Szerkesztve ]

(#17590) Kekmen válasza cinemazealot (#17589) üzenetére


Kekmen
senior tag

Értelek. Mindenesetre a gépemhez terhelés alatt mindenképpen kevés az a Nano, még ha valóban megfelelő értékeket is ad ki, csak a mérés pontatlan. [link]

"Orlando day dawning, One more Sunday morning, If this is heaven, I'm not afraid of hell."

(#17591) cinemazealot válasza Kekmen (#17590) üzenetére


cinemazealot
addikt

Ja-ja, a teljesítmény igénynek történő megfelelésről most nem beszéltem, a Nano család nem ok nélkül kapta a nevét, bár van belőle 800 VA-es is. :)

A multiméteredről ránézésre nem nagyon tudok mit megállapítani, de a kompaktságát és egyszerűségét tekintve simán elképzelhetőnek tartom, hogy azért mond 170-et a szögletes 230-ra, mert a szinuszhoz szokott mintavétele "rossz fázisban" kapja el a nem szinuszos jelalakot.

[ Szerkesztve ]

(#17592) Kekmen válasza cinemazealot (#17591) üzenetére


Kekmen
senior tag

Sajnos oszcilloszkópom nincs (és már nem is mértem vagy 15 éve), így nem derül ki, de igazad lehet. Mindenesetre egy NAS, egy modem és egy router szépen elmegy róla, oda pont megfelelő.

"Orlando day dawning, One more Sunday morning, If this is heaven, I'm not afraid of hell."

(#17593) ztsoft válasza jksx (#17587) üzenetére


ztsoft
őstag

Köszönöm az infót az APC-ről, igaz, nekem egy smart-UPS 600-as van, de a hiba jelensége hasonló (fentebb írtam róla). Ezek szerint elkezdhetem keresni az utódot.

Más. Köszönöm az oszcilloszkópos ötletet, majd rá is akasztom a hálózatra. Így kiderül, hogy a frekvencia ennyit változik-e.

[ Szerkesztve ]

Jó dolog fontosnak lenni, de fontosabb, hogy jók legyünk.

(#17594) jksx válasza ztsoft (#17593) üzenetére


jksx
senior tag

Én szkóppal rámértem amikor átváltogatott és nem látszott semmi a hálózaton. A mostanira időnként jön rá, hogy átkapcsolgat akkumulátoros üzembe. Az ugyanilyen típusú már napi szinten csinálta, persze ezek 8-10 éves darabok.
A munkahelyen a két BX700-as modellből 3 év alatt mind a kettő elpusztult (gyakorlatilag az akkucsere idejére). Úgyhogy részemről az APC kilőve.

(#17595) ztsoft válasza ztsoft (#17593) üzenetére


ztsoft
őstag

Nos, ez a szünetmentes táp szórakozik velem, tegnap reggel 4:15-től nem produkált hibát. :U Pedig most a szkóp is a hálózatra van akasztva.

Pár napja kivettem a helyéről, hogy a csatlakozókat ellenőrizzem, de nem segített, ugyan úgy jelentkezett a hiba.

Nos, vagy valós volt a hálózati hiba (akkor viszont az APC érzékenyebb, mint a PCM) és sikeresen javították, vagy érintkezési, forrasztási hiba volt, de akkor miért nem azonnal, a mozgatás után szűnt meg.

Pár napig még így hagyom (nem mozgatom, hogy tényleg megszűnt-e a hiba), majd vissza rakom a helyére.

Jó dolog fontosnak lenni, de fontosabb, hogy jók legyünk.

(#17596) suto


suto
csendes tag

Sziasztok!

Van egy APC Back-UPS CS 650 , a következő a helyzet vele: áram alá helyezve az "on battery" led világít folyamatosan. Hiába nyomogatom a bekapcsológombját ill. hátul a megszakítógombot (utóbbi mintha benyomott/beragadt állapotban lenne), nem történik semmi. Próbáltam azt, hogy adatkábellel és Powerchute PE progival lekérdezem, de a Powerchute telepítéskor elhasal, mert nem tud kommunikálni. De már a windows sem érzékeli, mint USB-s eszközt.

Van valakinek infója, hogy mi lehet vele a gond?

(#17597) Cs1csó válasza suto (#17596) üzenetére


Cs1csó
félisten

3 lehetőséget látok:
1. kuka
2. áramtalanítani, lehúzni az akkut majd megnézni hogy néz ki belül ha úgy tűnik minden okés akkor összerakni és tenni vele egy próbát
3. szakemberre bízni

(#17598) Cs1csó válasza suto (#17596) üzenetére


Cs1csó
félisten

Majd elfelejtettem: akkucsere, persze ez kockázatos, ha a mostani akku nem rossz, és máshol van a hiba.

(#17599) modflow


modflow
veterán

Bocsi, hogy ide írok, de talán tudtok segíteni.

A PC, a TV, az Xbox SX, az erősítő, a médialejátszó egy túlfeszültségvédő elosztóra van kötve, egészen pontosan egy APC Performance -ra.
Este mindig lekapcsolom. Néhány hónapja azt vettem észre, hogy ki/bekapcsoláskor szikrázik/pattan egyet az elosztó. :F De minden rendben ment.

Most este kapcsolnám le, de lekapcsolom, erre ugyan úgy világít és adja áramot. :F

Ilyenkor most mi van? A kapcsolója romlott el?
Érdemes ezzel foglakozni?

Vagy tudtok ajánlani egy mai darabot?
Mert lehet inkább veszek újat, mert egy vagyon, ami.ro van kötve.

(#17600) Cs1csó válasza modflow (#17599) üzenetére


Cs1csó
félisten

Igen a kapcsolója romlott el. Ha értesz hozzá és szétszedhető akkor ránézhetsz és valami hobbielektronika boltban lehet van kapcsoló amivel kicserélheted, gondolom egy kis forrasztás és kész.
Ha nem akarsz foglalkozni vele, vagy nem értesz hozzá esetleg nem szétszedhető (alapvetően minden szétszedhető csak trükkös és direkt olyan megoldást alkalmaznak, hogy ne tud ezt egyszerűen megtenni)
Akkor már 4-5k-ért lehet venni újat.
Esetleg itt a PH-n van hobbielektronika topik vagy szerelős topik oda is bekérdezhetsz.

Nekem is volt egy túlfeszvédős elosztóm az sercegett meg vibrált is, nem foglalkoztam vele kukáztam.

A PC tápegységem kapcsolója csinál hasonlót, hogy serceg amikor bekapcsolom de ezt megkerültem: nem kapcsolgatom :DDD
hanem az elosztót kapcsolom le amibe be van dugva ha áramtalanítani akarom a gépet.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.