Hirdetés

2024. június 10., hétfő

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2017-02-10 12:19:08

LOGOUT.hu

Minden ami szünetmentes tápegységgel (UPS-sel) kapcsolatos. Ha kérdésed van akár készülék vásárlással, akár hibával kapcsolatban, vagy csak tanácsot kérnél, írd meg ide, és lesz aki segít!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#17501) zsolt501 válasza lajosx (#17499) üzenetére


zsolt501
nagyúr

Ott igen problémás, mindenképp érdemes villanyszerelővel beszélni, hogy ő mit javasol, és ha jól olvasom mivel külterület és üzem így egy aggregátor is be léphet szükség esetén az áramfejlesztésbe.

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#17502) MrZed001 válasza zsolt501 (#17501) üzenetére


MrZed001
tag

Aggregátor auto indítású nem olcsó dolog.
Aksi (savas ha nincs fűtött vagy legalább szigetelt helyiség ahol >0 celsius van, lítiumos LFP ha van) + UPS inverter ... és még a LED refiket is rá lehet kötni :D.

(#17503) karesy válasza Cs1csó (#17196) üzenetére


karesy
csendes tag

Köszönöm a segítséget :D
Eaton 5E 850i -ból berendeltem 5-öt, és a szerverhez egy 1500VA-s változatát. Kiderül hogy teljesít, köszönöm a segítséged ;)

(#17504) lajosx válasza karesy (#17503) üzenetére


lajosx
őstag

Sziasztok! Ez a szünetmentes jónak számít? FSP 2000VA IFP 2000 SZÜNETMENTES :R

(#17505) Cs1csó válasza lajosx (#17504) üzenetére


Cs1csó
félisten

Közepes. Ha ekkorára van szükséged és ekkora a költségkereted akkor inkább ezt: Kstar Microsine 2000 LCD (KS-MS2000LCD) 56k-tól kapható és TISZTA szinuszos.

(#17506) PROTRON válasza Cs1csó (#17505) üzenetére


PROTRON
addikt

No igen, próbálkozott segítséget kérni a pontos "mekkorára van szükséged" kérdés megválaszolására(6 db 12V kamera meg 2 rögzítő), de nem kapott, úgy hogy kénytelen volt számolgatni. Azt tippelem hogy valahol 500-600W között jött ki neki a matek terhelés terén, majd szerintem feltételezte hogy a 2000Va-s egységben nagyobb aksi lehet mint az 1000-esben, tehát tovább bírná.
Csak mivel nem sok segítséget kapott, így nem biztos hogy utána olvasott hogy 9-12Ah aksi kapacitás lehet ezekben a típusokban ennyiért maximum, tehát hiába választ 1200Va helyett 2000Va egységet, az időkapacitás nem fog nőni.
Persze mivel az alap terhelés kiszámításakor szerintem messze túl-lőtt, így valójában tényleg több ideig fogja bírni mint amit eredetileg kiszámolt.

Elméletileg nincs hülye kérdés...az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség.

(#17507) Cs1csó válasza PROTRON (#17506) üzenetére


Cs1csó
félisten

ÓÓ, nekem ki is ment a fejemből, hogy a kamerákhoz kérdezte..

(#17508) lajosx válasza PROTRON (#17506) üzenetére


lajosx
őstag

Te egy boszorkány vagy :DDD pontosan így volt ahogy irtad. Légyszíves mondjatok már mit vegyek akkor? Max 100k a keret rá,de ha olcsóbb az persze nem baj. Nagyon szépen köszönöm :R

(#17509) kovy79


kovy79
őstag

Üdv!
Kaptam egy Smart-UPS 5000 VA-t benne egy AP9617 hálózati kártyával.
Tudna valaki egy linket adni a kártya konfigurálásáról, ami laikusoknak is érthető?
Amit találtam, az nem "nyert".
:R

''ha annyira NAGY hozzáértő vagy akkor azt is tudnod kell(ene) , hogy a 9550 ugyanaz mint a 9700-as!'' by bandika2006

(#17510) M3aN


M3aN
senior tag

Sziasztok!
NAS mögé szeretnék egy egyszerű szünetmenteset otthonra. Tudnátok segíteni milyen lehetőségek vannak?
Esetleg létezik olyan opció, hogy a szünetmentes és a NAS össze van kötve (pl. USB-n), és tudnak kommunikálni, hogy áramkimaradás esetén a NAS indítsa el a leállási folyamatát?
A NAS egy Synology DS218+.

(#17511) Stanley-B. válasza M3aN (#17510) üzenetére


Stanley-B.
őstag

számos lehetőség van, attól függ mennyit szánnál rá.
USB kommunikáció természetesen megoldott.

[ Szerkesztve ]

(#17512) Stanley-B. válasza kovy79 (#17509) üzenetére


Stanley-B.
őstag

kézikönyv? [link]
vagy ha leírod hogy mit szeretnél beállítani rajta

(#17513) M3aN válasza Stanley-B. (#17511) üzenetére


M3aN
senior tag

Sajnos nem vagyok a témában jártas. Legyen megbízható és tartós, ami tudom hogy nem a legolcsóbb lesz. Igazából 30e Ft-nál többet nem gondoltam érte, nem tudom ez reális lehet-e. Természetesen ha van olcsóbban, annak csak örülök. Tényleg csak a NAS mögött lenne, szóval semmi extra terhelést nem fog kapni.

(#17514) Stanley-B. válasza M3aN (#17513) üzenetére


Stanley-B.
őstag

ebben az árban az említett Syno NAS-hoz ez jó lesz, USB-s leállítással [link]

(#17515) Botond5678


Botond5678
friss újonc

Sziasztok! Kaptam egy Kstar Micropower 1000va szünetmentes tápegységet, viszont lenne vele kapcsolatban pár kérdésem.

1.Upsilon 2000 programmal van kapcsolatban a számítógéppel, ezzel rendben csináltam teszteket, mindent rendben volt, de ezeknek a teszteknek mennyire hihetek? Vagy esetleg csak teszteljem úgy, hogy kihúzom meg visszadugom a konnektorba?

2.Ez ugye elvileg ilyen kvázi szinuszos, most rendben működik ,de 1 éven belül tervben van egy új gép, de a mai minőségi tápok mind aktív pfc-sek, és azt olvastam, hogy ezek nem kedvelik egymást, ez a gyakorlatban mennyire van így? Konkrét infót sehol sem találtam.

3. Amikor csinálom a feljebb említett programmal a tesztet, az ups battery chargeja leugrik 100%-ról olyan 70re és onnan már rendes, ez miért lehet?

(#17516) Cs1csó válasza Botond5678 (#17515) üzenetére


Cs1csó
félisten

Üdv,

1. úgy 70%-ban, szoftveres teszt, egy nem túl acélos elektronikával rendelkező eszközre.

2. A mostani tápod is biztos aktív PFC, menni fog.

3. utalnék az 1-es pontban leírtakra: nem túl acélos elektronika, szoftveres mérés tehát pontatlan.
Évente esetleg 2-3 alkalommal lehet egy nagyobb merítést-feltöltést megejteni, és úgy 3 évente akku csere vagy az akkukat ellenőrizni, nem bírnak ezek olyan sokat.

A nagy probléma, hogy ha hagyod a végtelenségig az akkukat akkor lehet hogy, egyszer csak jön egy áramszünet és nem fogja megtartani a gépet tehát pont ami miatt tartod a szünetmentest azt nem fogja kivédeni.
Tehát érdemesebb gyakrabban ellenőrizni és gyakrabban cserélni az akkut és időnként a UPS-t is átnézni, átnézetni pl. púpos kondik, ez az amit egy laikus is észre tud venni.

[ Szerkesztve ]

(#17517) Botond5678 válasza Cs1csó (#17516) üzenetére


Botond5678
friss újonc

Rendben, nagyon köszönöm a gyors választ, hűha, viszonylag régi a gép szóval azért majd csekkolom aktív pfc-e most, de ettől féltem a legjobban, illetve a merítést, azt hagyjam magának merülni, vagy hogy oldjam meg hogy menjen akksiról? Meg még egy kérdés, hogy van esetleg jobb program a monitorozásra vagy elég azért ez is?

(#17518) Cs1csó válasza Botond5678 (#17517) üzenetére


Cs1csó
félisten

valami olyan eszközzel merítsd le aminek nem baj ha esetleg lekapcsol, régebben azt mondtam volna egy nagyobb fogyasztású lámpa, de most nem tudom.
A merítésnél a legjobb ha egy kapcsolód elosztóba dugod a UPS-t és azt kapcsolod le.

Nem nagyon van jobb program, mivel nem a szoftver a lényeg, hanem az elektronika az pedig ugyanolyan korlátolt és pontatlan.

(#17519) Botond5678


Botond5678
friss újonc

Rendben, köszönöm a nagyon gyors felvilágosítás, pár napja van meg, most nézek még bele a témába, ezért volt még ennyi kérdőjel, de nagyon köszönöm a segítséget!

(#17520) tpeter77 válasza Botond5678 (#17517) üzenetére


tpeter77
addikt

Ird meg a tápod pontos típusát itt, biztosan segítenek utánajárni aktív pfc-e vagy sem.

(#17521) kovy79 válasza Stanley-B. (#17512) üzenetére


kovy79
őstag

Sorry a késői válaszért!
Köszi.
A kézikönyv alapján próbáltam én, de nem járt sikerrel.
Nem kap IP címet. Reset megvolt.
Igazából valami saját tapasztalatra gondoltam, hátha van valami apróság, amire figyelni kell.

''ha annyira NAGY hozzáértő vagy akkor azt is tudnod kell(ene) , hogy a 9550 ugyanaz mint a 9700-as!'' by bandika2006

(#17522) Véreshurka


Véreshurka
senior tag

Ha minden igaz most dobott le egy csomagot a futár otthon, benne egy AP9630-al. Igazatok volt, valóban csak résen kellett lenni :) Szállítással együtt egy aukción csíptem meg 23e-ért egy elvileg csak kinyitott de nem használt darabot (openbox-ként volt hirdetve). Úgyhogy valószínűleg lesz majd kérdésem, előtte majd igyekszem áttanulmányozni a leírását.

El Psy Kongroo

(#17523) frpeter


frpeter
Topikgazda

Gyakran ki lehet fogni SNMP-t jó áron, de azért nem árt úgy számolni, hogy 5-ből 1-2 hibás, amit árulnak, még ha teszteltnek is árulják. Mi is szoktunk így felvásárolni, de nagyjából ez az arány az évek alatt, így az árat is ennek megfelelően célszerű belőni. Főképpen ha olyan helyről van, ahová nem lehet visszaküldeni és leverni rajtuk, hogy hibás.

UPSakku.hu - a legjobbak a legjobb áron

(#17524) Csorbi


Csorbi
addikt

Sziasztok!

Lehet, hogy szünetmentest kell cserélnem, két típussal szemezek:
1. APC Back-UPS BX1400U-GR
2. CyberPower VP1200ELCD

A CyberPower mellett az szólna egyelőre, hogy keskenyebb, sajnos nem túl sok hely van "széltében".

A kvázi-szinusz nem gond, eddig is az volt/van.

Melyiket választanátok?

(#17525) Cs1csó válasza Csorbi (#17524) üzenetére


Cs1csó
félisten

Inkább a CP, jó szoftver, normál konnektor ethernet védelem is ha kell, EMAG-ról szállítással együtt 46k.

Ha kevés a hely akkor megint +1 mert nem jó "beszorítani" nagyobb melegedés stb.

(#17526) Csorbi válasza Cs1csó (#17525) üzenetére


Csorbi
addikt

Úúúúú, és az 1600-as is 48k! :Y Nagyon köszi! :)

(#17527) Véreshurka


Véreshurka
senior tag

Szisztok!

Ma sikerült többet foglalkoznom az UPS-el, és ezáltal felmerült néhány kérdés bennem, főleg a webgui-s konfiggal kapcsolatban.

Előtte viszont kicsit a tapasztalatokról:
A webkártyát sikeresen be tudtam üzemelni, ezzel nem volt gond. Viszont ahogy olvasgattam a témában, úgy jöttem rá szép lassan, hogy egy zökkenőmentes, a legjobb eredményt egy APC frissítésekor sajnos csak Win-es géppel lehet elérni (legalábbis a webkártya frissítéséhez nem találtam más alternatív módot, mint a win-es frissítő appot). Eddig csak be voltak dugva az eszközök, illetve a NAS-om kapta meg az USB összeköttetést. Ma viszont betettem a webkártyát, hogy működik-e egyáltalán, szerencsére igen :) . Ezután PowerChute-on összekapcsoltam egy win-es laptoppal, majd a megfelelő szoftverek letöltése után (webkártya frissítéséhez, illetve az UPS fw frissítéséhez) hiba nélkül lefutott minden frissítés, kizárólag USB-n voltak az eszközök összekötve.

És a kérdések:

1. A Daylight Savings a nyári időszámításra vonatkozik?

2. Power Settings-ben kell-e valamit állítani? Egyelőre alapbeállításon hagytam, ezeket lehet állítani:
- Rated Output Voltage: 230 VAC (ez világos :D )
- Output Upper Limit: 253 VAC [253-265]
- Output Lower Limit: 207 VAC [195-207]
- Green Mode: on (kell?)

3. Shutdown Configuration (itt kellene valamit átállítani?):
- Low Battery Duration: 2 min
- Max. Required Delay: 0 min (nem állítható)
- Basic Low Battery Duration: 120 sec
- Sleep Time: 0.0
- PCNS Communication Protocols: HTTP / HTTPS --> ezt nem tudom mit jelent :(

4. Merre találom azt a webgui-n, hogy a hálózatra és a UPS-re csatlakoztatott eszközöket le tudjam állítani?

Előre is köszönöm a válaszokat!

[ Szerkesztve ]

El Psy Kongroo

(#17528) RAMBÓ


RAMBÓ
aktív tag

Sziasztok.
Segítséget szeretnék kérni.
Van itthon egy SPS SOHO600 és mellette egy 30Ah-s akksi, amit a kondenzációs kazánhoz vettem, hogy áramszünet esetén is tudjon menni.
A probléma az, hogy vagy nem jó az inverter, vagy nem jól állítom be, de áramszünet esetén a kazán nem jól működik. A jelenség, hogy átkapcsol egyből szünetmentesre mikor elmegy az áram, de a kazán ilyenkor képtelen elindulni, csak próbálkozik újra és újra. Feszültség alatt van, nem kapcsol ki, de folyamatosan megáll 1 ponton, mégpedig egy olyan "hibánál", hogy Nincs láng jel - a gázblokk vagy a gyújtó egység nem kap áramot. Innen pedig visszakerül alaphelyzetbe, és kezdené előről. Amint visszajön az áram, egyből megszűnik és el tud indulni. Mi lehet a baja? Valamit rosszul állítok be? Néztem a kijelzőt az inverteren mikor ezt csinálja, felmegy a terhelés 14-15%-ig és utána lemegy 0-ra. Fogalmam sincs mi baja lehet. A beállítási útmutatója is elég sz@r, nekem pl a menüben van olyan pont , ami a leírásban nem szerepel, így fogalmam sincs mi az, pl. Rang 5.
Ha valakinek esetleg van valami normális fullos beállítási leírása, azt megköszönném, ha belinkelné.
Előre is köszi!

(#17529) MrZed001 válasza RAMBÓ (#17528) üzenetére


MrZed001
tag

Multiméter.
Mérni, hogy mennyit is ad ki a 230V-ból inverter ha nincs terhelés (nincs rádugva), meg amikor rá van dugva kazánra és áramszünetet szimulálsz.
Normális tud Hz-et is mérni, érdemes azt is megnézni mindkét esetben.
A másik az aksi oldal. Ott is feszültséget mérni mindkét esetben.
Ha lakatfogód van (legjobb lakatfogó ami multiméter is :D ), akkor ott tudod mérni az aksiból kimenő áramerősséget (Amper) is (csak egy kábelt szabad befogni vele).
De ha tippelnem kellene ... na igen két tippem van:
1, aksi gyengélkedik. Üresjárati V még megvan, de terhelésre leesik. Savas aksi, nem életbiztosítás (2-4 évente kuka).
2, inverter rosszalkodik és vagy V vagy Hz terhelésre leesik.

(#17530) frpeter válasza RAMBÓ (#17528) üzenetére


frpeter
Topikgazda

Szia!
Itt a válasz erre a kérdésre: https://upsakku.hu/kerdesek/251/

UPSakku.hu - a legjobbak a legjobb áron

(#17531) RAMBÓ válasza frpeter (#17530) üzenetére


RAMBÓ
aktív tag

Szia.
Köszönöm, sajnos igen, ez a helyzet.
UPSakku.hu-ról rendeltem tavaly decemberben az invertert és az akkut is.
A kazán egy Hajdu HGK28 Smart.
Látom az aláírásod, Te esetleg ott dolgozol?
Mert akkor nem írok külön emailt, hogy hátha tudnak segíteni?!
Kazán dugvillát próbáltam fordítani, de nem oldotta meg a problémát (de megpróbálom majd még1szer).
Általánosságban problémája van némelyik kazánnak a szünetmentesekkel, vagy esetleg csak ezt az invertert nem szeretik, és van olyan ami jól működhet?
Üdv

(#17532) Stanley-B. válasza kovy79 (#17521) üzenetére


Stanley-B.
őstag

DHCP-ben van a kartya?

(#17533) Stanley-B. válasza Véreshurka (#17527) üzenetére


Stanley-B.
őstag

1. igen
2. szerintem jo igy, en is gyarin hagytam
3. ez toled fugg. low battery durationnel beallitott ertek ala ha csokken a becsult hatralevo tartasi ido akkor a kartya kuldi a shutdown jelet az eszkozoknek.
pcns: powerchute network shutdown. kommunikacio http vagy https-en keresztul menjen. otthoni halozaton jo lesz a http is.
4. [link]

(#17534) frpeter válasza RAMBÓ (#17531) üzenetére


frpeter
Topikgazda

Ez a többi szünetmentessel se lesz jó, mert mindegyik így működik. A két leírt megoldás lehet jó a problémára.

UPSakku.hu - a legjobbak a legjobb áron

(#17535) kovy79 válasza Stanley-B. (#17532) üzenetére


kovy79
őstag

Köszi, egy gyári beállítású routerrel megoldottam, így minden oké vele.
Most megy a garázsban egy hibátlan 5KW-os UPS.
Hogy mire fogom használni, azt még nem tudom. :DDD

''ha annyira NAGY hozzáértő vagy akkor azt is tudnod kell(ene) , hogy a 9550 ugyanaz mint a 9700-as!'' by bandika2006

(#17536) Stepo


Stepo
aktív tag

Sziasztok!
Sikerült beszereznem egy RTX 3080-at, így már sikít a PowerWalker VI 800 SW, ha elindítok egy komolyabb játékot, úgyhogy valami erősebbet keresnék.
Maximális fogyasztás így olyan 600W körül tetőzhet(profilomon lévő gép,monitor,router,ledes lámpa).
Szobában van, így jó lenne, ha a sípolás és a kijelző kikapcsolható lenne(A mostani is le van ragasztva :DDD ).

(#17537) Cs1csó válasza Stepo (#17536) üzenetére


Cs1csó
félisten

(#17538) Stepo válasza Cs1csó (#17537) üzenetére


Stepo
aktív tag

Köszi, a CP1500 és CP1300 között vacilálok, még alszok rá egyet. :R

(#17539) cinemazealot


cinemazealot
addikt

Békés ünnepeket minden Topiclakónak! :)

Rég jártam erre, viszont most szükségem volna a segítségetekre. Van egy szomszédom (a falu túlvégén lakik), akinek a 24 kW-os Vaillant kazánjában az utóbbi hónapokban már harmadszorra cserélnek főpanelt, mert állandóan tönkremegy. Szomszédék üvegművészek, így mindenféle kéziszerszám megtalálható a háztartásban (köszörű, csiszoló, lámpák stb.), így nem kizárt, hogy valami elektromos zavar okozza a bajt, bár az furcsa, hogy az elmúlt években eddig nem volt semmi probléma, csak most az utóbbi hónapokban. A kazánnal együttműködik valamilyen speckó vezérlő elektronika és egy rakás szivattyú (fűtés- és meleg víz keringetők, keverő szelepek, csőtermosztátok), így az egész cucc összes elektromos fogyasztása szerintem biztos megvan 200-300 W.

Az első javaslatom egy tiszta szinuszos UPS volt, de azon törpölök, hogy ha hálózati zavarok okoznak náluk gebaszt, akkor egy jobb line-interaktív vagy online gép lenne a legideálisabb, hogy az a legkisebb zavarokat is kiszűrje. A háztartásban egyébként más nem ment tönkre, csak a kazán. És ugye az így télen, elég komoly baj.

De ahogy látom, jókor jöttem, mert pont fentebb merült fel egy olyan kazán probléma, ami akár itt is előfordulhatna, de ezt ugye látatlanban nem lehet előre megmondani. :F Ennek fényében még a leválasztó trafóra való akasztás ötlete is kuka, hiszen ott a fázis-nulla kapcsolat teljesen eltűnne... igaz, az a zavaró tranzienseket nem is nagyon szűrné ki.

Létezik olyan UPS, ami az ilyen zavarokat is kiszűrheti és nem kerül egy vagyonba? Tehát hogy van értelme (pl. gazdaságilag) egy ilyen kazán elé beszerelni? Egyáltalán létezik, hogy ezt a hibajelenséget elektromos zavar okozza? Van itt PH!-n Vaillant-specifikus topic? :D

Előre is köszi! :R

(#17540) Cs1csó válasza cinemazealot (#17539) üzenetére


Cs1csó
félisten

Üdv, tényleg elég régen nem volták már erre!

Lehet a kazánt kellene lecserélni :U

Egy online tényleg komolyan kiszűr mindent a legalja az FSP Champ1k 1000VA 66k (van már online 50k-ért is de azok kisebbek) vagy SPS Midi 1000 60k-ért.
(de a legolcsóbb szinuszos line-interaktív is 43k Kstar Microsine 1000)

Esetleg egy UPS szakbolt tud segíteni. Legrosszabb esetben magánemberként weben rendelve megvenni, tesztelni és ha nem jó élni lehet a 14 napos elállással.

(#17541) cinemazealot válasza Cs1csó (#17540) üzenetére


cinemazealot
addikt

"Lehet a kazánt kellene lecserélni :U"

Aha, kéménycserével együtt (anélkül ugye ma már olyan nem lehetséges) az már millió fölött van. :D De a tippeket köszi, átnyálazom őket.

[ Szerkesztve ]

(#17542) Cs1csó válasza cinemazealot (#17541) üzenetére


Cs1csó
félisten

Nem azért, de 3 meghibásodást soknak tartom és lehet nem a hálózat a hibás.

(#17543) MrZed001 válasza cinemazealot (#17539) üzenetére


MrZed001
tag

Mostanság elég sűrűn előfordulnak 1-2 másodperces "ugráló" be-ki-be-ki áramszünetek.
Na ezek rendesen odatosznak az elektronikának. Volt ide linkelve cikk is. Bp környéki települések, már polgármester járt el Elmü-nél, annyira sok gépet nyírtak ki.
Ott az inrush áramlöket amikor hirtelen áram alá kerül több település minden készüléke.
A túlfesz kivédésére egy túlfesz levezető jó. Bedugod konnektor, ebbe kazán (hűtő, TV, ...)
Egy buta 1 lyukú ilyen 5-6.000 Ft. Enyhén még a villámlás okozta túlfesz levezetésében is segít. A 6-8 lyukú elosztós (APC pl) meg már elég jól véd villám túlfesz ellen is.

Online (szinuszos) UPS ha jön be áram, hanem, az adja folyamatosan (neki sem árt túlfesz védelem persze)

Gázcsövek összekötve egymással és föld-el (EPH).

És ... még akkor is ott van, hogy a főpanel minden kazán "gyenge" pontja (tervezett avultatás?)
Nekem jött egy srác, újra forrasztotta pár helyen, és megy.
Szakszerviz csak panelt cserélni tud.

(#17544) Cs1csó válasza MrZed001 (#17543) üzenetére


Cs1csó
félisten

Szakszerviz csak panelt cserélni tud.

Na ez tud bosszantó lenni, mert jól jönne ha valaki "komplexen" átlátná és megvizsgálná az egész hóbelebancot és úgy tudna mondani okosságot. A betáp, a vezetékelés, az egyéb terhelés akár páratartalom, hőmérséklet nem e zavar be stb.

(#17545) belinho válasza Cs1csó (#17544) üzenetére


belinho
senior tag

Ugyanez a problémám volt, szintén kazán. 3 panelcsere, mellettünk pékség működik.
A hirtelen ki-be kapcsolgatás nyírta ki, ilyen pillanatnyi áramszünet volt, nem tudom mit mókoltak odaát.
Vettem egy tiszta szinuszos cyberpower-t, azóta semmi baj. Naplóban persze írja, hogy azóta volt 99 esemény, szóval lett volna még pár panelcserém.

(#17546) inf3rno válasza cinemazealot (#17539) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Nincs tapasztalatom ezekkel az online és line-active UPS-ekkel, de az első dolog, amit megnéznék, hogy mennyi villanyszámlát csinálnak, mert valószínűleg egy offline-hoz képest jóval nagyobbat. Lehet, hogy elhanyagolható, lehet, hogy nem, nem igazán találok róla infot, de szerintem akár 10-20%-a is mehet a kukába a leadott teljesítménynek. Az offline-nál csak akkor van ilyen probléma, ha aksiról megy, vagy tölti az aksit, ami ugye nem szempont az idő nagy részében. Aztán lehet, hogy hülyeséget írok, esetleg a szakértők majd kijavítanak.

Buliban hasznos! =]

(#17547) Cs1csó válasza inf3rno (#17546) üzenetére


Cs1csó
félisten

Egy Line-Interaktív is simán felvesz óránként 20-40W-ot tehát egy Online még többet, napi akár 1-2kW-ot is bekajálhat. Havi 1-2k forintban.

(#17548) inf3rno válasza Cs1csó (#17547) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Esetleg lemérhetnénk, hogy kinek mennyit eszik az UPS idle, az UPS + gép ha jár és a gép UPS nélkül, esetleg mérhetünk olyat is, hogy kihúzzuk a konnektorból, és hogy utána a töltéshez mennyi áramot fogyaszt, de gondolom annak nincs nagy jelentősége. Kíváncsi vagyok, hogy melyik UPS-re mi jön ki. Nekem van itthon két gagyi APC, azokon meg tudom csinálni. Van még egy olyan sejtésem, hogyha kiöregszik az aksi, akkor is elkezd sokat fogyasztani.

Buliban hasznos! =]

(#17549) inf3rno


inf3rno
nagyúr

Ja kérdésem is van. Van itthon egy 2.5 éves APC, ami teljesen zárt ránézésre. Ha ez is aksi cserés lesz, akkor szervizbe vigyem cseréltetni, vagy oldjam meg magam? A régi APC-nél simán szét lehetett kapni és kicserélni az aksit, nem tudom ezeknél az újaknál miért nincs így...

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#17550) MrZed001 válasza Cs1csó (#17547) üzenetére


MrZed001
tag

Az online UPS esetén simán van 10-15% veszteség, lévén folyamatosan kétszer konvertál.
De, ez miért is lenne zavaró? Normál esetben 1-2 PC, router, meg hasonlók vannak rádugva, amik együtt esznek max 3-400W. És akkor eszik 300 helyett 340, vagy 400 helyett 460W-ot.
Nem a házad van rákötve, észre sem veszed :D

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.