Hirdetés

2024. június 10., hétfő

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2017-02-10 12:19:08

LOGOUT.hu

Minden ami szünetmentes tápegységgel (UPS-sel) kapcsolatos. Ha kérdésed van akár készülék vásárlással, akár hibával kapcsolatban, vagy csak tanácsot kérnél, írd meg ide, és lesz aki segít!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#17801) zsamiatt válasza z123456z (#17797) üzenetére


zsamiatt
őstag

Tonkre tudja

Eladó HP Proliant DL380 G6 használt szerver -- KTM Peak air 29" használt MTB -- Adidas 48.5 kék sneaker új Érdeklődés privátban!

(#17802) MrZed001 válasza z123456z (#17797) üzenetére


MrZed001
tag

Tönkre tudja.
- Jobb esetben a tápegységet.
- Rosszabb esetben az alaplapot.
- Legrosszabb esetben a wincsit.
Láttam már mind a háromra példát.

(#17803) z123456z


z123456z
őstag

Köszönöm, leginkább a VGA-t és a procit félteném. De mennyiből lehetne kihozni egy egyszerűt, ami egy pár percet kibír? Az összes maximum kb 450W.

[ Szerkesztve ]

(#17804) Cs1csó válasza z123456z (#17803) üzenetére


Cs1csó
félisten

CPU, VGA típus? Mennyi monitor?

(#17805) alex73 válasza PROTRON (#17783) üzenetére


alex73
tag

Szia!
köszönöm a választ akkor ezek szerint Teljesítmény (VA/Watts)850VA/480W vagy 510W jó lesz bármelyik típusból ami usb-n kommunikál.( APC; EATON,Cyberpower) Vagy van ami nagyon kerülendő.?
ködzönöm :R

[ Szerkesztve ]

(#17806) zsamiatt válasza z123456z (#17803) üzenetére


zsamiatt
őstag

a táp halálával könnyen mehet a VGA és a proci is.

Eladó HP Proliant DL380 G6 használt szerver -- KTM Peak air 29" használt MTB -- Adidas 48.5 kék sneaker új Érdeklődés privátban!

(#17807) PROTRON válasza alex73 (#17805) üzenetére


PROTRON
addikt

Amennyire én vissza tudtam olvasgatni az általad is talált három gyártó ezen a téren megbízhatóak, bár 1-1 rosszabb darabot (pl hangos) mindig ki lehet fogni, pláne az adott gyártó palettájának belépő kategóriájából.

Elméletileg nincs hülye kérdés...az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség.

(#17808) Edorn válasza Edorn (#17784) üzenetére


Edorn
aktív tag

Erre tud valaki javasolni valamit? #17784

AMD Ryzen 5 5600 3.50GHz AM4, SAPPHIRE RX580 4GB, EX2220 (1920x1080), crucial MX500 SSD, CRUCIAL 16GB Ballistix DDR4 3200MHz, MSI B450 GAMING PLUS | Tárhely, domain: https://nokturn.hu

(#17809) Cs1csó válasza Edorn (#17784) üzenetére


Cs1csó
félisten

A PC az adatlapodon lévő konfig? (rx 580, Ryzen 5 3600)
Mert akkor a többi cuccal együtt egy legalább 1000VA-es eszköz kellene, 400W alatti lehet a max fogyasztás.
TISZTA szinuszos minőségi UPS: CyberPower CP1300EPFCLCD 1300VA 77-81k körüli áron nem olcsó ez tény.

Olcsóbb, kvázi szinuszos:
CyberPower UPS 1200VA (VP1200ELCD) 52k
vagy egy ennél is olcsóbb kvázi szinuszos:
Legrand Keor SP 1000VA 34k

Ha belefér a büdzsébe akkor vedd a tiszta szinuszos 80k körülit, ha nem akkor esetleg az egyel olcsóbbat, ami kvázi, de ezzel a konfiggal a 34k-s Legrand is elbír.

(#17810) Edorn válasza Cs1csó (#17809) üzenetére


Edorn
aktív tag

Köszönöm! Esélyes, hogy ez lesz. (CyberPower CP1300EPFCLCD 1300VA)

Viszont azért csak rákérdeznék, hogy mely márkák számítanak jónak, megbízhatónak, stb. Mielőtt megveszem a fentit, csak ránéznék még pár másik márkára, csak nem tudom, hogy szünetmentes kapcsán melyek számítanak jónak/javasoltnak...

[ Szerkesztve ]

AMD Ryzen 5 5600 3.50GHz AM4, SAPPHIRE RX580 4GB, EX2220 (1920x1080), crucial MX500 SSD, CRUCIAL 16GB Ballistix DDR4 3200MHz, MSI B450 GAMING PLUS | Tárhely, domain: https://nokturn.hu

(#17811) Cs1csó válasza Edorn (#17810) üzenetére


Cs1csó
félisten

Alapvetően nem a márka a fontos hanem a típus/technológia. A Cyber Power-nek is van "olcsó" UPS-e pl. a Value, a BU, az UT amik az olcsóbb vonalat képviselik Line-interaktívak és kvázi szinuszosak az EPFC (amit te is választottál) tiszta szinuszos - jobb elektronika -

Az APC a "legismertebb" márka a "legnagyobb" név, de sajnos az olcsó szegmensben ő sem brillírozik, sőt ár/érték arányban túlárazottak a termékei pl. az Easy család tudásánál van jobb konkurens termék jobb áron.
Az APC a felső kategóriában alkot jót, otthonra a csúcs a SMART család de ugye ezek 150k körül indulnak, szervereknek vannak jobbak pl. az Online típusok de ugye azok nem otthoni használatra valók, hangjuk, méretük, stb. (ezt ha jól tudom még mindig az USA-ban gyártják ellenben az olcsóbb modelleket valahol a távol-keleten)

APC, EATON, CyberPower, PowerWalker, ezek a főbb márkák itthon, de megbízható cuccokat gyárt a Kstar, és az SPS, vagy az FSP, esetleg a Legrand-ot is ide lehet sorolni.

Az nJoy ami kevésbé ajánlott, plusz egy csomó olyan van még amiről alig van tapasztalat, itt a fórumon de akár Magyarországon is.Ettől még lehet venni.

(#17812) A Mágus


A Mágus
csendes tag

Szevasztok!
Elég jó dolgokat olvastam az SPS SOHO 600-ról, így gondoltam vennék egyet. A kérdés már csak az, hogy ha az általános használaton kívül néha egy C64-et is kipróbálnék vele - régi CRT monitor, floppy drive, szóval a teljes gépet - nem fog interferenciát okozni vagy egyéb negatív hatást gyakorolni a Commodore-ra?
A másik kérdés, mivel elvétve olvasom, hogy nem tesz jót, ha egy szünetmentes táppal túlfeszültségvédős elosztót használ valaki - az SPS SOHO esetében is ez a helyzet, vagy mivel ez tiszta színuszos, itt nem áll fenn ez a probléma?

(#17813) Cs1csó válasza A Mágus (#17812) üzenetére


Cs1csó
félisten

Egyszerű:
Túlfeszültségvédős elosztót NE dugj a UPS-be.
A JÓ sorrend: fali konnektor ---- túlfeszvédős elosztó ---- UPS -- (sima elosztó ha kell) --- védendő eszközök.

Rossz sorrend: fali konnektor ---- UPS ---- túlfeszvédős elosztó --- védendő eszközök

Sima elosztót kb. bárhova be lehet iktatnia a fenti sorba.

A lényeg, hogy túlfeszvédős elosztó UTÁN legyen a UPS.

Ezzel véded a UPS-t is, hiszen egy UPS általában drágább mint egy feszvédős elosztó.

(#17814) belinho válasza Cs1csó (#17813) üzenetére


belinho
senior tag

Meg kéne egyszer már kérdezni valami okos mérnök embert,hogy-hogy is van ez, mert az APC Smart UPS használati utasításában pl ki van emelve a biztonsági tudnivalóknál, hogy ne használjon túlfeszültségvédőt az UPS elé. Az UPS-t közvetlenül a hálózatba csatlakoztassa.

(#17815) Cs1csó válasza belinho (#17814) üzenetére


Cs1csó
félisten

A gyártók próbálják bevédeni magukat és sokszor kikötik:
- közvetlenül a fali konnektorba szabad csak kötni a UPS-t
- a védendő eszközöket is közvetlenül csak a UPS-be.
(minden újabb kötés biztonsági kockázatot jelent gondolom ezért ahogy írtam így bevédik magukat)

A való életben nem kéne abból gondnak lenni, ha sima elosztók vannak a UPS és a fali konnektor és a UPS és a védendő eszközök között.

Feszvédős elosztónál két gond is van ha a UPS-be dugod:
1. ha a UPS kvázi szinuszos, és elmegy az áram a UPS átkapcsol akkumulátorra akkor a UPS-ből érkező kvázi szinuszt a feszvédős elosztó hálózati zavarnak érzékelheti és lekapcsol, hogy így védje a rá kötött eszközöket.
2. ha a UPS-be kötjük akkor így a feszvédős elosztó nem tudja védeni a UPS-t is, tehát a helyes sorrend: fali konnektor - feszvédős elosztó - UPS mert így védi a UPS-t is és ugye a UPS-re kötött eszközöket is. Sőt a védendő eszközök duplán is védve vannak a feszvédős elosztó és a UPS által.

A sima hosszabbítónál pl. azt is kikötik, hogy két hosszabbítót ne dugjunk egymásba ettől még ha nem kap extra terhelést nem lesz abból sem baj, de ettől még nem ajánlott. ;]

[ Szerkesztve ]

(#17816) cinemazealot válasza A Mágus (#17812) üzenetére


cinemazealot
addikt

"... nem fog interferenciát okozni vagy egyéb negatív hatást gyakorolni a Commodore-ra?"

Ha tiszta szinuszos kimenetű a UPS, akkor nem szabad, hogy gondot okozzon. Én simán rákötném a CRT-t meg a C64-et.

Anno én a szögletes kimenetű FSP Nano-ra is rákötöttem egy CRT monitort teszt gyanánt, egyik sem panaszkodott. :)

(#17817) Bazsee71


Bazsee71
őstag

Sziasztok,
Segítségeteket kérném szünetmentes tápegység kiválasztásában. Nem PC menne róla, hanem egy gép, amiben 3 villanymotor van. Összteljesítményük 1,1 kW. Még egy monitort kell elbírnia, azzal mondjuk 1,2 kW.
Ha 3 percet át tudok hidalni áramszünet esetén, az már elég. Milyen eszközt javasolnátok erre a célra?

(#17818) Bazsee71 válasza Bazsee71 (#17817) üzenetére


Bazsee71
őstag

A gépben dolgozik 3 frekiváltó is, ehhez esetleg van extra kitétel, pl. hogy tisztán szinuszos kell?

(#17819) Bazsee71


Bazsee71
őstag

Amiket találtam, tisztán szinuszosak, és teljesítmény alapján jók lehetnek:
PowerWalker VI 3000 CW - 120e
PowerWalker VI 3000 CW IEC -120e
Legrand Niky-S 3000VA - 170e

Gondolom jobb, ha egyből a 230V-os dugó csatlakozik az egységbe (CW típus), mint ha minden kimeneten lenne egy átalakító.

(#17820) tozo86


tozo86
tag

Üdv.
UPS-t szeretnék vásárolni Ariston gázkazánomhoz (össz. felvett teljesítmény: 91W). A cél az lenne, hogy egy esetleges 2-3 órás áramszünet esetén is tudjon működni.
Milyen szünetmentes tápegységet javasolnátok erre a célra?
Köszönöm előre is! :R

`•.¸¸.•´¯`•.¸¸.•´¯`•.¸ ><((((º>

(#17821) markussandor válasza tozo86 (#17820) üzenetére


markussandor
senior tag

A keringető szivattyú miatt kizárólag valódi szinuszos UPS jöhet szóba.
Én ilyet vettem: SPS SH300I Inverter 12V/240W

(#17822) MrZed001 válasza Bazsee71 (#17817) üzenetére


MrZed001
tag

Villanymotornál az a gond, hogy hiába 1,1 kW (mondjuk neked 3 x 0,4kW), induláskor egy 5-8x inrush-al kell számolnod (ha egyszerre indulnak egybe számold) ... illetve mérd.
Ráadásul ezek az inverterek HF (high frequency) ami még nehezebbé teszi motor indítást.
LF inverternél 3-6x teljesítmény kell, jobban tűri (nagy batár trafóval).
Én egy 0,95 kW-os merűszivattyúnál töprengek, hogy 5000W-os (peak 10.000W 5 sec) inverter további 1000-2000W terhelés mellett el tudja-e indítani, vagy hibával leáll.
Szóval inkább veszek +1 inverter (10kW), mert biztos/tuti (egy mobil árában van).

[ Szerkesztve ]

(#17823) Bazsee71 válasza MrZed001 (#17822) üzenetére


Bazsee71
őstag

Akkor úgy látom ez kicsit bonyolultabb menet lesz. Az számít valamit, hogy a frekiváltók lassan futtatják fel a motorokat? 3 motor van, mindegyiken van egy frekvenciaváltó.
Illetve ez az inverter hova csatlakozna be? A UPS és a gép közé? Hol érdemes ilyet nézni, mi az ajánlott típus?

(#17824) MrZed001 válasza Bazsee71 (#17823) üzenetére


MrZed001
tag

Frekiváltók elméletileg pont az inrush csökkentésére vannak. De hogy mennyivel ... passz.
Mérd ki mennyi az inrush. Van lakatfogó amivel lehet inrush áramerősséget mérni (nekem sincs olyan). Normál lakatfogó nem ad valós csúcs értéket. Más módszert sajnos nem tudok rá, csak a saccolást.

Az inverter maga az UPS.
Van neki AC in bemenet (szolgáltatói áram) és AC out kimenet (erre kötöd amit védeni akarsz). Meg van DC kapcsolata, ahova az aksit csatlakoztatod.

Mint itt (és még napelemet is tudsz rákötni :D ha akarsz)

Ja és vigyázz, nem a látszólagos teljesítmény (VA) a lényeg, hanem a tényleges teljesítmény (W). Amit linkeltél a legerősebb is 3000VA de csak 1800W.
Az UPS-ek pici kis inverterei pedig túl vannak hajtva.
Jó, ha 70%-át le tudja adni a ráírt teljesítménynek.

[ Szerkesztve ]

(#17825) MrZed001 válasza Bazsee71 (#17823) üzenetére


MrZed001
tag

Ja, második kérdésedre a válasz ... én ezt néztem ki :
https://www.mppsolar.com/v3/pip-mk-series/
5kW-ost típustól függően $600 - $700 alatt házhoz hozzák.
Persze aksi még külön kell hozzá. (savas, AGM, vagy lítium)

(#17826) alex73


alex73
tag

Eaton-ről találtam hátha valakinek érdekes lehet.
[link]

(#17827) tom570 válasza tozo86 (#17820) üzenetére


tom570
aktív tag

Szia, szintén tervezem a keringető (Grundfos 25-50) szünetmentesítését és nekem is sokan az SPS SH30 típust ajánlották mint kedvező árú és megbízható valódi szinuszos szünetmentest.
Amit @ markussandor is ajánlott !
Előnye még az is, hogy akár a gépjárművekhez használt akkumulátorokkal is tökéletesen működik és így hosszabb áthidalási idők is elérhetők. Annyi, hogy ajánlott a kipárolgás miatt az ilyenfajta akkut egy lakóktól külön helyiségben üzemeltetni. Nálam a padlás lesz ez a hely. Itt egy rövid felhasználói videó: [link]

[ Szerkesztve ]

/Give them nothing! But take from them everything!/

(#17828) Cs1csó válasza tom570 (#17827) üzenetére


Cs1csó
félisten

A padláson milyen hőmérsékleti viszonyok vannak? Mert ha télen nagyon hideg nyáron pedig nagyon meleg akkor az hamar nyírni fogja az akkukat.
Az elv amúgy okés, ezért jó pl. a kazánházba tenni hiszen ott - remélhetőleg - a kazán miatt is viszonylag jó idő lehet.

(#17829) cinemazealot válasza tom570 (#17827) üzenetére


cinemazealot
addikt

A kipárolgás ellen védekezhetsz úgy is, hogy veszel egy pont erre a célra tervezett zárt köpenyes (zselés) munkaakkumulátort, így mehet be akár a lakótérbe is (vagy a kazánházba). Oké, hogy az indítóakkumulátor olcsóbb lehet, de ha feljebb olvasol, írják is a hozzáértőbbek, hogy nem feltétlenül UPS-re vannak azok tervezve (tehát nem hosszabb idejű kisebb/moderáltabb energia leadásra, hanem rövidebb idejű nagy energia leadásra). Szóval a cél eszközzel valószínűleg hosszabb távon is jobban járnál.

(#17830) tom570 válasza cinemazealot (#17829) üzenetére


tom570
aktív tag

Cserépkályha, felette a keringető, tehát a kazánház kizárva. Tehát ezért a szünetmentes a kályha felett az akku a padláson. Megmértem a kályha feletti hőmérsékletet, max 36 fok volt, de átlagban ettől kevesebb.
@csicso82 igen ezen én is filóztam, de gépész emberként sem az erőgépekből, sem a földmunkagépekből, sem pedig az autókból nem szoktam kivenni az akkumulátorokat ha a gépek üzemszerűen vannak használva. Tehát úgy gondolom, hogy azért a téli mondhatni kinti hőmérsékletet és a nyári meleget is azért bírniuk kell azoknak az akkuknak is.
De természetesen a zárt akku használatát sem zártam még ki, a kérdést majd a felújítási költségek maradéka határozza meg! Egy fórumtársat idézve: messze lakok Felcsúttól :)

/Give them nothing! But take from them everything!/

(#17831) tom570


tom570
aktív tag

Közben utána olvasva a hideg az kevésbé káros, ha nem merül le, de ugye a szünetmentes az tartaná a töltöttséget benne. Nyáron viszont úgysem kellene üzemelnie, ezért addig a műhelyemben is tudnám tárolni. Autó töltővel néha rátölteni akár.

/Give them nothing! But take from them everything!/

(#17832) cinemazealot válasza tom570 (#17830) üzenetére


cinemazealot
addikt

A kályha fölött szerintem élből felejtős. :(

(#17833) BlackstaarX


BlackstaarX
csendes újonc

Hali! A PC-hez (b450 tomahawk max ,rtx 2060 super, ryzen 5 3600, 5db 120mm venti,1ssd 2hdd, 600w táp) + monitorhoz szeretnék 1 UPS-t. Tud esetleg valaki konkrét jó(és olcsó :D ) UPS-t ajánlani ami elég arra hogy pár percre ha áramszünet van gyors kilépek a gameből lekapcsolom ,vagy magától lekapcsol. Sajnos most nembirom megmérni mennyi W jön ki terhelés alatt mert pont áramszünet van. :)

[ Szerkesztve ]

(#17834) Cs1csó válasza BlackstaarX (#17833) üzenetére


Cs1csó
félisten

A max - monitorral - 300W alatt lehet, de érdemes egy kicsit felülméretezni:
Kstar Micropower 1000VA LED
Legrand Keor SP 1000VA

Ha van konnektoros fogyasztásmérőd és meg tudod mérni mondjuk egy komolyabb játék alatt mért időtartamban mi a legnagyobb felvett érték és az masszívan 300W alatt van akkor ezt is bevállalhatod: Eaton 5E 850i USB DIN nagyon kedvelt típus.
Sajnos ezek az olcsóbb UPS-ek könnyen elhasalnak a papíron rájuk írt teljesítményt már 20(30)%-al megközelíti egy konfig.
Tehát egy papíron 480W tartásra képes UPS-t 350W-nál többel nem terhelnék, sőt egészségesebb a 300W.

(#17835) Funthomi válasza Cs1csó (#17813) üzenetére


Funthomi
aktív tag

Köszi a tippet! Ezen logika (mármint az első, jó sorrend) pont kapóra jönne: a NAS, amit majd UPS-re kötök pont egy túlfeszvédős elosztóba van dugva, de akkor felcserélem ezt a kábelt az UPS-sel és az Eaton lesz az elosztóba kötve :)
Be tudnám dugni az Eatont faliba is, de elég macera lenne a kábelhalmot megbolygatnom :D

YOLOska

(#17836) SchumiBácsi

Üdv all!

A villanyellátó tegnap villantott egy nagyot és 4órát szünetelt is. Ez önmagában nem extra de a kazán ezalatt 120fokot is elért annak ellenére hogy van vészhűtés, így végül aggregátorról ment amíg teljesen helyre nem állt a villany.

Ha nem vagyok otthon akkor nincs aggregátor és valszeg azóta nincs kazán se, tehát szünetmentesíteni kell.

Kissé brutalista elgondolásom van: Inverter UPS és 2x75Ah akku párhuzamban, azaz 150Ah kapacitás mellett 6óra futásidőt ígér 200watton - ez 3db szivattyú és kazánventilátor egybe, de a ventilátor amíg van elég tűz, nem megy. A wattokat pontosabban megnézem még de kb. 200w a reális.

Ez az inverter olyan mint bármilyen irodai UPS azzal a különbséggel hogy az akku szabadon variálható? A bekötés az milyen, mert ami van szobába azokon Faston csatolók vannak de az akku ami ki van nézve menetes. Gondolom hebrákolás nélkül kapcsolható rá bármilyen kivitelű akku de azért megkérdem.

A másik az áram visszajövetele. Mert most úgy jött vissza, hogy folyamatosan másodpercenként volt 2-3 szakadás, így amikor kiderült hogy ez az áram használhatatlan, inkább lehúztam mindent még a kicsi UPS-eimet is, hogy menjen akkuról amíg bírja. Ez az inverter mit csinál ilyenkor? Be lehet úgy állítani hogy csak akkor térjen vissza a hálózatra ha az kellőképpen stabil? Vagy várjon a visszakapcsolással 2-3percet?

Ez komoly para, mer ugyan nem számoltam de félóra alatt 2000 oda-vissza kapcsolás is lett volna ha hálózaton van az UPS...

Végül ez ventilátoros? Mert a folyosón lesz. Nem baj ha ventilátoros, de jobban örülnék ha nem volna benne. Vagy ha van akkor legalább csak visszatöltéskor/merítéskor menjen és ne 24órában. Nyáron még nem tudom mi lesz a feladata, de télen ez most már feltétlen kell.

Ja még valami, az akkunál azt írja 260ciklus. Ez nem kevés? Vagy a ciklus a teljes kimerítésre vonatkozik? Van FIAMM akku azokra 1000ciklust ír, viszont kb. az ára is duplája...

Köszi előre is!

IDEAZON Zboard MERC gaming billentyűzetet keresek.

(#17837) Cs1csó válasza SchumiBácsi (#17836) üzenetére


Cs1csó
félisten

Üdv, huh
Az inverter + akkuk gyakorlatilag egy UPS tehát itt elvileg nincs visszatáplálás vagy ilyesmi ha elmegy az áram akkor az inverter bekapcsol és átvált akkura és ameddig nem jön vissza az áram vagy le nem merülnek az akkuk addig arról tolja kb. ennyi a történet. (napelemes rendszernél, vagy hasonló önálló áramtermelő megoldásnál kell konzultálni a villamos művekkel)

Ha valami értelmesebb boltból veszed akkor ott adnak tanácsot a bekötésre, arra, hogy milyen sarus akku kell ha pontosan meg tudod mérni az egész kazánrendszer fogyasztását azt megadva is tudnak kalkulációt ajánlani.

Az inverternek van azért hangja ebben elég komoly töltő is van nem egy 9Ah-ás akku hanem akár 200Ah-át is tudnia kell feltölteni ezt a kapacitást pedig hűteni kell, nem is esztétikus az a bazi nagy doboz plusz az akkuk a sok kábellel valami elszeparált helyen érdemes tartani őket.

Nem hiszem, hogy szüksége lenne egy 1000VA-es inverterre de a rá aggatott fogyasztók teljesítményfelvételéből ki lehet számítani mekkora kell mondjuk lehet elég egy 600VA-es is.

Akkuból érdemes pl. amit kinéztél a "Long-Life"-ot venni, persze csodát nem kell várni a sima akkuk bírnak mondjuk 3 évet ezek nem tudom mennyit de ha 6-8 évet már az is jó.

[ Szerkesztve ]

(#17838) SchumiBácsi válasza Cs1csó (#17837) üzenetére

Vettem már a boltból, igaz csak akkut.

A teljesítményre mindig ráhagyok, inkább több legyen mint kevesebb. Az esztétika nem az hogy sokadlagos de elvan így a folyosón. Persze lesz neki gyártva egy nyitott szekrény, fent az UPS lent pedig az akku kulturált kábelezéssel.

A bekötés annyiból nem izgatna mert bármilyen csatlakozót kiépítek. Pl. most vagy féléve egy kicsi UPS van kivezetve menetes akkura, egyedi kábelezés + szemes saru, gyári norma kb. 2x futásidővel, csak míg ez egy 10éves UPS, az újnál még garanciális szempontok vannak. Más kérdés a kábelkeresztmetszet mert ide már biztos nem elég a 2.5mm/2, márpedig most ez a max amit még szakszerűen építeni tudok és lesz elméletileg 15A töltőáram visszatöltéskor, valamint 80A merítésnél ha totális terhelést veszek alapul. A terhelés sztem ennek fele lesz a gyakorlatban de még az is sok.

Igazából a szar villany az érdekes most már, mert ha olyan dágvány módon jön vissza mint tegnap akkor azt nem is tudom milyen UPS bírná ki. Sztem ebből boltos értekezés is lesz mert fontos lenne hogy olyan esetbe ne azonnal, hanem mondjuk 2-3perc után próbáljon visszakapcsolni és még így is kapcsol 10-20 alkalommal óránként amíg szar a villany.

IDEAZON Zboard MERC gaming billentyűzetet keresek.

(#17839) Cs1csó válasza SchumiBácsi (#17838) üzenetére


Cs1csó
félisten

:K a szakbolti eladóval beszélsz az jó ötlet!

(#17840) wmarci


wmarci
senior tag

Sziasztok!

UPS-t keresek elsosorban Xpenology(syno) ~40 watt nas rendszerhez, illetve egy asus routerhez. Az lenne a tervem, hogy a modembol jovo (voda 1000-es net) rj45-os kabelt is belevezetnem az upsbe es az onnan kijovo utp menne a router wan portjaba. Ezaltal a teljes utp rendszer is vedve lenne. Egy ilyet valositana meg/bekkelne ki az ups egyuttal [link] . Sok tulfeszes konnektorra van szuksegem, ezert erre az Eaton 3S 850 DIN modellre gondoltam [link] . A csak feszvedos ajzatokrol (4db) monitor, pc, tv menne. Az ups+ feszvedosrol pedig az elobb emlitett nas es router. Ez igy megallna a helyet? Masik otlet, alternativa?

+ Kerdes:
Ups tulfeszvedos ajzatat tovabb lehet osztani sima (nem tulfeszvedos) elosztoval?

Koszi a segitseget!

[ Szerkesztve ]

(#17841) ANOka válasza wmarci (#17840) üzenetére


ANOka
őstag

A kinézett UPS-ben 1 Gbps kapcsolat van?
Ennek nézz utána, mert ez egyáltalán nem jellemző a belépő kategóriában!

(#17842) Cs1csó válasza wmarci (#17840) üzenetére


Cs1csó
félisten

+1 ANOka

A gigabites védelemnek utána kell nézni, de létezik külön RJ45-ösre védelem.

Egy konnektorra is lehet elosztót dugni amibe dughatsz több eszközt is. A UPS is véd a feszültségingadozásoktól. De a fali konnektor és a UPS közé is tehetsz feszvédős elosztót.

Ez az EATON nem rossz csak drága, és a technológiája - offline - is régebbi. Mostanában a Line-interaktív típusok mennek, pl. ezt: Eaton 5E 850i USB DIN

Amit felsoroltál - monitorok, pc stb. - jól lenne tudni mekkora fogyasztást generálnak egy monitor simán eszik 30-40W-ot egy tévé 100-150W-ot is egy PC pedig attól függően mi van benne pl. erősebb CPU+VGA párossal akár 300W-ot is felvehet.

A beQuiet kalkulátorral végezhetsz egy számítást: [link]

(#17843) PROTRON válasza Cs1csó (#17842) üzenetére


PROTRON
addikt

Hozzá kell tenni, hogy azért kell a PC tényleges teljesítmény igénye, mert ha a sima feszvédős dugaljba dugod azokat amiknek nem kell akku, akkor is a központi elektronikának bírnia kell az össz. terhelést.
A TV-hez én amúgy vennék külön feszvédős elosztót és másik fali konnektorba dugnám. De ez én vagyok.

[ Szerkesztve ]

Elméletileg nincs hülye kérdés...az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség.

(#17844) Cs1csó válasza PROTRON (#17843) üzenetére


Cs1csó
félisten

A monitorokkal is lehet spórolni, nem feltétlen szükséges mindhárom monitort UPS-re dugni, legalábbis az akkuval védett aljzatra.

Olcsóbb lenne amúgy nem irodai UPS-t venni (azon vannak vegyesen akkuval védett és sima feszvédős aljzatok) hanem otthoni megoldást amin csak akkuval védett aljzat van és az egyéb eszközt pedig egy feszvédős hosszabbítós elosztóba dugni.

(#17845) s_henderson válasza kcsa (#17684) üzenetére


s_henderson
csendes tag

Még egy kérdés. Mi a helyzet akkor ha egy USB hubot dugok az UPS USB portjára és azon keresztül kötöm össze több eszközzel. Ilyen esetben sem tud egynél több eszközzel kommunikálni?

(#17846) Cs1csó válasza s_henderson (#17845) üzenetére


Cs1csó
félisten

Nem.

(#17847) kcsa válasza s_henderson (#17845) üzenetére


kcsa
veterán

ahogy csicso82 is írja, nem lehet. De már a logikád is hibás: a ups kliens ennek megfelelően USB-B porttal, erre semmilyen hubot nem dugsz.

[ Szerkesztve ]

(#17848) PROTRON válasza kcsa (#17847) üzenetére


PROTRON
addikt

Biztos vagy benne hogy nem tud rádugni hubot?
USB-B-hez kapott kábel másik vége USB-A, amihez biztos találni ali-n átalakítót amivel rátud dugni hubot.
Gondolom ahogyan 1 hub-ba bele tud dugni egeret, billentyűt, nyomtatót, sőt ma már hálókártyát is arra gondolt miért ne "oszolhatna" meg a ups-el folytatott kommunikáció is több kliens irányába, ha pl több PC-re felrakja a gyártói kliens programot a lelövéshez.
Csak ugye az usb protokoll nem olyan mint az UTP ahol egy switchbe beledugod a 4 PC-t és felépült a hálózat. Nem véletlenül van hogy a huboknak fix a vezetékezésük.

Elméletileg nincs hülye kérdés...az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség.

(#17849) kcsa válasza PROTRON (#17848) üzenetére


kcsa
veterán

az usb host-kliens kommunikácóval működik. Az, hogy fizikailag be tudsz dugni egy eszközt (a javasolt átalakítódddal), nem azt jelenti, hogy a kliens eszköz onnantól tud hostként működni. A te logikáddal pl.: egy egeret rá lehetne dugni öt számítógépre átalakítókkal, de azt gondolom senki nem várja, hogy ez így rendben működjön :)

(#17850) Fjoe


Fjoe
tag

Sziasztok, a segítségeteket szeretném kérni. A következő konfighoz kellene keresnem szünetmentes tápot: AMD Ryzen 7 2700X, 2x16GB DDR4 RAM, GTX 2070 Super VGA, 2x1TB Sata SSD, 512gb NVME SSD, EVGA Supernova 650GQ tápegység.
A gépet videovágásra és renderelésre használják, és a különböző kalkulátorok szerint a max terhelés alatti fogyasztása 430W körül mozog. Az összefoglaló alapján minimum 650W-os UPS-re lenne szükség, de ez a rész megzavart a választásban: "aztán törpölj el azon, hogy az aktív PFC-s tápod szeretné-e a szimulált szinuszos UPS-t. Ha igen (vagy elég bátor vagy kipróbálni), akkor beleférhetsz egy kisebb összegbe akármilyen, megfelelő teljesítményű szünetmentessel."
Ezt hogyan tudnám esetleg kideríteni?
Első körben ezt a szünetmentest néztem:
[link]
Ez jó lehet szerintetek? Igazából a cél az, hogy ha áramszünet van és éppen folyik a munka a gépen, akkor azt lehessen menteni, megszakítani és kikapcsolni a gépet.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.