Hirdetés

2024. június 10., hétfő

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2017-02-10 12:19:08

LOGOUT.hu

Minden ami szünetmentes tápegységgel (UPS-sel) kapcsolatos. Ha kérdésed van akár készülék vásárlással, akár hibával kapcsolatban, vagy csak tanácsot kérnél, írd meg ide, és lesz aki segít!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#18751) cinemazealot válasza liptonn (#18749) üzenetére


cinemazealot
addikt

Még mielőtt mindent újból lecserélsz vagy újratelepítesz, nagyon elgondolkodnék azon, hogy nem magával a játékszoftverrel van-e gond. :U Más játékkal is előfordulnak a hibajelenségek? Utánanéztél, hogy a vizsgált játék esetében tapasztaltak-e világszerte mások is hasonló problémákat, illetve ha igen, mi volt annak az oka/megoldása?

Szerintem ennek az egésznek semmi köze nincs a UPS-hez meg a géped áramellátásához. Ettől függetlenül egy jó UPS mindig hasznos, és tekintve, hogy elég értékes eszközöket raktál össze, amikre érdemes vigyázni, én semmiképp nem cserélném le az online szünetmentest egy alacsonyabb kategóriásra.

(#18752) liptonn válasza Isten88 (#18750) üzenetére


liptonn
csendes tag

online vettem a UPS-t, szóval megy is majd vissza 14 napon belül.
itt az AIDA 64 teszt:


2 hete amikor összeraktam a gépen, már megvolt a friss windows, driverek stb telepítése, de holnap átviszem öcsémhez, és megcsinálja ő is formázás után. Meg ott kiderülhet hogy esetleg mégis az áramhálózatommal van baj, ha nála ugyanezekkel a beállításokkal akadozás nélkül megy.

A VRM hőfokot hogyan lehetne megnézni? 2db HDMI 2.1 és 2db Displayport kábellel próbáltam már, nem segít. A memory clock alapból 2000Mhz, csak azon a teszten épp volt egy kis UV/OC, de enélkül is fennáll a probléma.

cinemazealot: 7 játék van feltelepítve, köztük indie, AA, AAA játékok, régebbiek és újak, szóval
nem ezzel van a gond.

(#18753) Cs1csó válasza liptonn (#18752) üzenetére


Cs1csó
félisten

Az AIDA mutatja a VRM hőfokot de készülj fel az kicsit magasabb mint a sima "GPU dióda" hőfok de ez nem gond mondjuk a dióda max 70 fok celsius körül okés a VRM pedig mondjuk 80 körül talán 90 is okés.

Előfordulhat, hogy a GPU hőfok listában nem látható a VRM akkor lehet nincs érzékelő a VRM-en és ezért nem látható ez az infó, van ilyen kártya - tehát amin csak a dióda kapott érzékelőt.

[ Szerkesztve ]

(#18754) liptonn válasza Cs1csó (#18753) üzenetére


liptonn
csendes tag

Most a GPU VRM-ről, a hotspotról beszéltek? valamiért nem írja ki a gpu hőmérsékleteket:


de, az Afterburner/RTSS kiírja a hotspotot, a legelső kommentemen látszik, hogy 76C, és bár van hogy 90 körülre felmegy játék tesztelés alatt, de a gyári 105 fokos limitet nem éri el közel sem.

Azt hittem az alaplapi VRM-ről beszéltek, azt nem tudom hogyan lehetne mérni

(#18755) Cs1csó válasza liptonn (#18754) üzenetére


Cs1csó
félisten

A HWiNfO nálam ezt mutatja két külön helyen:
(GTX 970 Asus Strix)

(a képen is látszik, hogy a maximum értékek között kb. 10% különbség van: 48,3 < 54)

Igaz nem volt játék még - ezért nincs kiugró érték de így is látszik, hogy a VRM egy kicsit magasabb hőmérsékleteket produkál.
(fejből azt mondom, hogy a "sima" GPU hőfok nálam max kb. 70 fok celsius szokott lenni és kb. 10%-al több ennél a VRM hőfok tehát mondjuk 75-80 fok körüli, de majd tolok egy játékot és megnézem utána)

[ Szerkesztve ]

(#18756) Isten88 válasza liptonn (#18754) üzenetére


Isten88
senior tag

Szia!

Én az alaplapi VRM-re gondoltam...a hotspot az a vidkarin van, az a vidkari legmagasabb hőmérsékletét mutatja tudtommal, ami a memória szokott lenni (VRAM).
Alaplapi VRM-et AIDA64-ben a "Számítógép --> Érzékelők" részen találod, az új alaplapokon már biztosan be van hőmérőzve. Általában 100°C-ig nem throttlingoltat, AIO-knál szokott probléma lenni, mert ott szinte 0 hűtésük van (procihűtő ventije nem csavar oda véletlen sem friss levegőt), de ha jól emlékszem, Neked Noctua D15 van, így vándorol oda elvétve levegő.

Én továbbra is szoftveres problémára gyanakodnék főként (ha a hőmérsékletek rendben vannak), esetleg HDMI/DP kábelhibára. A kábelcsere kivitelezhető gyorsan, olcsón, biztos van a fiókban tartalék úgyis. A friss telepítés sallangok nélkül pedig kiküszöbölné a szoftveres hibát. A megszokott dolgokat se telepítsd fel, amiket szoktál, csak a drivereket. Aida64-nél a korábban említett "Érzékelők" menüpontban figyeld az értékeket, miközben a GPU és CPU stabilitás tesztet elindítod...10-20 percig fognak kúszni az értékek, de fél órát biztosan hagynám melegedni. Ha 100°C alatt vannak jóval az értékek, akkor szerintem nem a hőfokoknál kell keresni a hibát.

A VRM egyébként a prociknak állítja elő a stabil, tiszta áramot, erősebb igénybevételnél ugye a VRM is jobban melegszik.

(#18757) Isten88 válasza Isten88 (#18756) üzenetére


Isten88
senior tag

Közben egy kicsit olvasgattam, 110°C a 6900 XT-nél a Tjunction (eddig engedi max fel a hőfokot, ezt az értéket elérve visszavesz a teljesítményből). Ez a VRAM-ra vonatkozik főként (hotspot). HWinfót indítsd el, játsz vele, az naplózza a min-átlag-max értékeket, lehet meg kellene nézni, hogy max hőfok elérése miatt akad-e be pillanatokra a játék. Ezek a csúcskártyák (6900 XT és RTX3090, stb.) annyira túl vannak hajtva, hogy még biztonságos körülmények között, de a többitől kiemelkedő teljesítménnyel (és ezzel együtt hőfokkal) tudnak működni. Alul van méretezve a hűtésük szerintem. Inkább a határértékeket tolták ki, mint a hűtésen fejlesztettek volna. Lehet bírják 110°C-ig a hajtást, de nem hiszem, hogy sok jót tesz nekik. Thermal padokat sem véletlen cserélgetik az ( külföldön elterjedtebb) RTX 3090-eseken...sajnos nem a legjobb minőségűekkel dolgoztak a gyárakban sok márkánál.

Szóval én vagy a hőfokok határérték elérésére (és emiatt teljesítményvesztésre) gondolok, vagy kábelhibára, vagy szoftveres hibára.

(#18758) Encipoly


Encipoly
csendes tag

Sziasztok!
Vettem a hardveraprón egy APC Smart-UPS RT 3000 szünetmentes tápot, és bele 16db új 5Ah akkumulátort. A táp látszólag szépen működik, de a hálózetról leválasztva kb. 3-4 perc után lemerül úgy, hogy csak egy irodai PC van rádugva monitor nélkül. Ez reális, vagy többet kellene , hogy bírkon a táp?

(#18759) cinemazealot válasza Encipoly (#18758) üzenetére


cinemazealot
addikt

Ha jól számolom, akkor a pakk 960 Wh energiát képvisel. :) Egy irodai PC teljesítmény igényével ennek minimum egy órát (de inkább kettőt) mennie kellene. Kimérted mindegyik akksit, hogy megvan-e a névleges kapocs feszültsége, mielőtt beillesztetted a modulba?

(#18760) errors01


errors01
csendes tag

Sziasztok!
Segítségeteket szeretném kérni. Az alábbi konfigot szeretném 10-20 percig üzemeltetni. Tudnátok nekem ajánlani egy korrekt szünetmentes tápot? Sajnos nem vagyok otthon a UPS témában.
A konfig:
alaplap: ASRock B550 Extreme4
processzor: AMD Ryzen 9 5950X
processzorhűtő: Noctua NH-D15
memória: 2x HyperX 32GB Fury DDR4 3000MHz
videókártya: nVIDIA Quadro 4000 2GB GDDR5 PCIE
NVMe: Silicon Power 1TB NVMe M.2
NVMe: Samsung 980 250GB M. 2 PCIe

tp-link CPE510 - wifi antenna
tp-link Archer MR600 - router
Xiaomi Mi Home 360 kamera

Köszi!

Xbox: errors01

(#18761) Cs1csó válasza errors01 (#18760) üzenetére


Cs1csó
félisten

Szia mennyit szánnál rá? Olcsóbb kvázi szinuszos UPS 30k körül egy tiszta mondjuk 60k.
Mennyi monitort használnál?
A komplett fogyasztásod max kb. 350W alatti lehet.
CyberPower CP900EPFCLCD 900VA 61k ez tiszta szinuszos ezért "drágább"

CyberPower VP1000ELCD 33,5k ez csak "kvázi" szinuszos.

Sajnos a 20 perc tartási időt nem nagyon lehet garantáni, maximum ha a gépet IDLE állapotban kapja el a tartós áramszünet és az akkuk még nem túl régiek.
Sajnos ezek a relatíve olcsó UPS-ek nem hosszú tartásra vannak kihegyezve. Elsősorban a pillanatnyi áramszünet áthidalására találták ki és arra, hogy 3-5 perc alatt mentsd a munkádat és szabályosan leállítsd a gépet vagy ha nem vagy a gépnél akkor a UPS a PC-re telepített szoftver segítségével leállítja a PC-t.

Ha nagyon fontos a hosszabb tartási idő akkor egy inverter kellene és hozzá 1-2 db nagyobb akku, de ez kb. 80k körüli történet.

[ Szerkesztve ]

(#18762) Zsivi


Zsivi
tag

Sziasztok!

Elég amatőr vagyok ebben a témában, egy kis segítséget szeretnék kérni. Adott egy földeletlen konnektor és egy elég régi APC BACK-UPS 300. Ha ezt rákötöm a hálózatra akkor 10 perc - 10 órás időintervallumon belül el kezd sípolni, olyan mintha túl lenne terhelve, pedig kb. 50 w-nyi fogyasztó van rákötve. Elképzelhető, hogy föld hiányát jelzi így a készülék?

Előre is köszönöm a választ! :R

(#18763) Cs1csó válasza Zsivi (#18762) üzenetére


Cs1csó
félisten

Passz nem hiszem, ha van valahol a közeledben egy földelt konnektor akkor próbáld ki ott is.

(#18764) cinemazealot válasza Zsivi (#18762) üzenetére


cinemazealot
addikt

A készülék futásidő görbéje szerint 50 W terhelést max. 50 percig lenne képes áthidalni. Feltételezem, frissen feltöltött akkumulátorral. Szóval szerintem egyszerűen csak lemerül. :) Miből gondolod, hogy túlterhelésről van szó? Az másképp szól, mint amikor kifogy a szuszból? A túlterhelést (> 180 W, illetve > 300 VA teljesítményfelvételt) elvileg azonnal érzékeli a UPS, nem kell neki 10+ perc.

(#18765) Cs1csó válasza cinemazealot (#18764) üzenetére


Cs1csó
félisten

10 perc - 10 órás időintervallumon belül :D

Ezen átsiklottam, tehát 10 percig legalább tudja tartani?

(#18766) liptonn válasza Isten88 (#18757) üzenetére


liptonn
csendes tag

bocs hogy csak most válaszolok, de azóta elvittem a tesómhoz kipróbálni, ott ugyanezt a problémát produkálta, aztán megvolt egy format + clean windows install, előbb csak a grafikus drivert telepítettem és egy gog-os játékot, de ott is voltak beesések és akadozások, aztán letöltöttem az összes szükséges drivert és már a steamről feltelepítettem további 2 játékot, semmi változás. Aztán tegnap vettem egy Gigabyte RTX 3080 Gaming OC-t, DDU-val az AMD-s drivert le, legújabb nvidia driver fel, és kezdésnek egy ilyen fogadott:

másodpercenként sok akadással, ezért néz ki úgy mint egy fésű, és érzésre olyan mintha 20 fps-sel ment volna. amúgy néha a 6900xt-vel is csinálta ezt, de általában ott nem ennyire egyenletesen sok akadozás volt 120fps alatt, csak random.

a legrosszabb hogy nem tudok fix 120 fps-sel sem játszani, mert hiába lenne jóval több mint 120 fps-em, időnként a gpu usage és a watt beesik, és akkor bemegy 120 alá, és akadozik.
Itt pl lementem egészen 480p-ig, ami aztán tényleg elég kellene hogy legyen a stabil 120-ra, de így is be-bezuhan 120 alá és akkor akadozik:
https://streamable.com/7ymtdp

(#18767) kelna91


kelna91
senior tag

Sziasztok!
Akadt egy kis problémám egy APC Back-UPS ES 700-zal (BE700G-GR). Volt egy hosszabb áramszünet, amikor valószínűleg teljesen lemerült. Az áram visszajöttekor elkezdett éktelenül sípolni folyamatosan, a piros LED pedig villogott. Ez jópár hete volt, üzemen kívül lett állítva a UPS. Tegnap újra elővettem, a megvizsgáltam a hibajelenséget, az útmutató alapján "Az akkumulátor nem csatlakozik vagy elromlott." A csatlakozással nem volt gond, rendeltem hát egy új akksit. Megjött, beletettem, a hiba ugyanaz. Van valakinek ötlete, hogy mi lehet? :F

(#18768) Encipoly


Encipoly
csendes tag

Sziasztok! Van egy 3000VA/2400w tápom 16db Új 5Ah akkuval. Egy gép van csak rajta (Kb. 120w fogyasztással), de a hálózatból kihúzva 2-3 perc akatt lemerül. Mi lehet a gond?

(#18769) cinemazealot válasza Encipoly (#18768) üzenetére


cinemazealot
addikt

#18759?

#18767 kelna91
Feltételezem a "megjött, beletettem" és "a hiba ugyanaz" között azért volt egy legalább 24 órás nyugalmi (töltési) üzem, ugye? Esetleg azt tudom elképzelni, hogy az elektronika makkant meg, mert nem figyel oda, hogy mélykisütésbe viszi az akksit. A hibajelenség jelentkezésekor meg tudod mérni, mekkora feszültség mérhető az akksi kapcsain (terheléskor)?

[ Szerkesztve ]

(#18770) Isten88 válasza liptonn (#18766) üzenetére


Isten88
senior tag

Szia!
Őszintén nem tudom, hogy mi okozhatja a problémát. Csúcs proci, csúcs videókártya, bőven elég táp.
Én még ezeket próbálnám meg a helyedben:
- Wait for V-Sync játékokon belül ki van kapcsolva?
- GPU és CPU stressztesztet indítanék, majd teszt közben visszalépnék az AIDA64 érzékelők oldalára, követném, hogyan alakulnak a hőfokok. Látom, hogy a hűtőd sem gyenge, de véletlen azt is fel lehet tenni rosszul, pl a sticker rajta marad, stb.
- Mikor tesódnál tesztelted a gépet, az ő kábeleit használtad, nem a sajátodat vitted oda, ugye?
- Biztos, hogy a PCIEx16-os slotban van a kártya, nem az x8-asban?
- Egy BIOS (UEFI) Default Settings-et megpróbálnék még, hátha valami csak el van állítva.
Azt nem értem, hogy maximum áramot felveszi a vidkari, mégis valami gond van...

(#18771) errors01 válasza Cs1csó (#18761) üzenetére


errors01
csendes tag

A gép egy kisebb adat és virtuális szerverként funkcionál, monitort nem használunk hozzá. Sajnos kisebb nagyobb áramingadozások szoktak lenni, ezért is gondoltam a 20 perce. De az is teljesen rendben van, ha szabályosan leáll majd visszakapcsol ha visszajött az áram.

Köszi a segítséget, a tiszta szinuszosat fogom választani. :)

Xbox: errors01

(#18772) csubuka


csubuka
addikt

Sziasztok!

Egy apró kérdésem lenne, bár lehet túl sok részletet írok :D

Ha egy hőszivattyú elfagyás elleni független vész-keringetőjének néznék szünetmentes megoldást, akkor az SPS valamelyik 600-as termékét kéne venni nem (SPS SOHO 600 30k körül akár...)? Ez akár még másra is jó lehet... 40Ah akksival (ha jól számolom 20W keringető esetén 24 óráig, de nem folyamatosan megy, csak addig amíg felrántja a kültérinél a hőmérsékletet, a ház hőjéből oda szállítva. Napokig el lehet kerülni a bajt vele...) elég egész sokáig. Ugye elfagyás ellen minimális térfogatáramot kell csak forgatnia, ha nincs áram, akkor csak kandallós fűtés lesz itt....

Annyira a szinuszos nem lényeg, mert elvileg az épp betervezett keringető még DC-ről is elmegy (úgyis az egész egy egyenirányítóvan nyit, ahogy tordaitibi részletezte a hobbi elektoronika részlegben korábban :R Nem aktív PFC-s éppen za a szivattyú ami ki van nézve, de már BLDC), ha az ember szerett mókányolni és beforraszt a szétszedett eszközbe. De szerintem 30 alatt nagyon házi barkáccsal sem úszom meg, mert kéne egy akksi tőltő meg egy step-up konverter (lehet még valami áramkimaradásra váltó relé is?) és ráadásul veszélyesebb volna az egész a barkács mivolta miatt. 30k-ért nem éri meg veszélyesebb utat járni...

(#18773) Cs1csó válasza csubuka (#18772) üzenetére


Cs1csó
félisten

Az SPS SOHO jó választás, bár hogy oda mi kell azt nem tudom, ez már épületgépészet inkább.
Lehetőleg az inverter és az akku(k) olyan helyen legyenek ahol nincs hideg és magas páratartalom.

[ Szerkesztve ]

(#18774) csubuka válasza Cs1csó (#18773) üzenetére


csubuka
addikt

Köszönöm a választ!

Amúgy ezek az SPS SOHO-k úgy mennek, hogy mindig akksiról táplálják a rájuk között eszközt? Vagy amíg nincs áramszünet, addig a sima hálózatból és áramszünetkor kapcsolnak át akksira (míg alapból a hozzájuk csatolt akksira csak rátöltenek, ha lejjebb esik a fesz?)?

A cucc modern, full hő és vízszigetelt félszuterénben lesz, új épületről van szó, fűtött részről.

Szerintem nincs különleges szünetmentes, épületgépészeti oldalról specializált igény itt. Illetve, ha van se számít, mert családi házas szinten nem igazán van pénz a különlegeskedésre :D A legtöbb keringető leírásában annyi van, hogy csak szinuszos szünetmentessel mennek azt annyi (persze a bátrak és a mókányolásra hajlamosak azért lehet tudnak okosba megoldást...) Amúgy a hőszivattyúnak is van fagyvédelmi keringetése mondjuk 7 fokos visszatérő hőmérsékletkor, illetve az extrém félősek még a külső-extra szünetmentes vészkeringetésen felül egy fagyvédelmi mechhanikus leeresztő szelepet is betervezhetnek egy adott hőmérsékletre. Mondjuk 7 fokon indul a gyári fagyvédelem, 5-fokon a szünetmentes, 3-nál meg a fagyvédelmi szelep vagy ilyesmi, ha jól értem. Persze az ember fagyállózhatja is az egész rendszert, de annak is megvannak a maga hátrányai. Ideális megoldás nincs persze.

[ Szerkesztve ]

(#18775) Cs1csó válasza csubuka (#18774) üzenetére


Cs1csó
félisten

Ez "csak" Line-Interaktív típus csak áramszünet, vagy feszültségingadozás esetén kapcsol be az inverter és vált át akkumulátoros táplálásra. Amire te gondolsz az az Online (dupla konverziós) UPS.

(#18776) csubuka válasza Cs1csó (#18775) üzenetére


csubuka
addikt

Köszönöm szépen a magyarázatot! :R

Itt az tökéletes, nem hinném, hogy bármi okból kéne az online. Főleg nem a szivattyúnak. Amilyen hőtehetetlenség van a rendszerben nem igazán számítanak persek sem, nem hogy ms-ok. :) Szerencsére.

(#18777) kelna91 válasza cinemazealot (#18769) üzenetére


kelna91
senior tag

Nem telt el annyi idő, mert feltételeztem, hogy az akksi feltöltve jön meg. De azóta már eltelt vagy 8 óra, és nincs változás. De majd megpróbálom holnap is. A feszültséget most nem tudom mérni, nincs itt multiméter, de majd rápróbálok később. Egyébként tuti, hogy nincs lemerülve az új akksi (sem), mert ha nincs bedugva a fali konnektorba a UPS, akkor szépen megy az akksis üzem. Ha rágugok egy lámpát, világít. De amint bedugom a hálózatba, visít mint az állat és pirosan villog.

(#18778) Zsivi válasza Cs1csó (#18765) üzenetére


Zsivi
tag

Az UPS-be van dugva és van is áram a konnektorban. Az első 10 percben álltalában nincsen semmi gond, utánna elkezd sípolni (valamikor elégsz hamar, valamikor csak órákkal később), úgy hogy továbbra csatlakoztatva van a 230v-os hálózatra.Az akksi teljesen új, így nem hiszem hogy azzal van baj. A napokban kipróbálom majd földelt konnektorban, de akkor nem egyértelmű hogy ez a baja.

(#18779) Costage


Costage
csendes tag

Sziasztok!

Szünetmentes tápegységet keresnék az alábbiakhoz:
LG SK5 soundbar főegység: ~30W
Xbox Series X: max ~250W
PS5: max ~250W
LG OLED55C9: ~120W
Két lámpa: 2x10W
A két konzol közül egyszerre csak az egyik megy.

A fogyasztásokat netről néztem. Havonta egy-két alkalommal előfordul pár perces áramszünet és szeretném magam bebiztosítani ezekre az esetekre. Mit tudnátok ajánlani ehhez?

Köszönöm előre is a segítséget!

(#18780) Cs1csó válasza Costage (#18779) üzenetére


Cs1csó
félisten

Szia, minőségibb szinuszos:
CyberPower CP900EPFCLCD 900VA
(persze ez csak egyszerre egy konzollal bír el)

Olcsóbb "kvázi" szinuszos - a cuccaidnak ez is megfelelő lehet -
CyberPower VP1000ELCD

(#18781) Galahed válasza Cs1csó (#18780) üzenetére


Galahed
senior tag

Nézegetem én is ezeket a Cyberpower UPS eket, szeretném megkérdezni, hogy a VP és az UT sorozatúak között mi a különbség?
A honlapjukon csak az UT- ról találtam érdemi infót.
:R :R

(#18782) Cs1csó válasza Galahed (#18781) üzenetére


Cs1csó
félisten

A "VP" Value Pro tehát "professzionális használatra is ajánlják pl. irodai felhasználásra ha jól tudom ennek van olyan modellje amin van olyan aljzat ami csak feszültségvédett és nem akkuval védett (az irodai gépeknél jellemző pl. egy nyomtatót kötni rá amit az akku nem bírna de legalább a feszültségingadozásoktól az is védve van.

az UT pedig otthoni használatra ajánlott pl. egy db PC mellé.

A VP talán egy fokkal jobb de ahogy nézem forma-forma a tudásukat nézve is a VP-nél már az eszközön is található LCD kijelző az fontosabb működési paraméterekről én ezt sosem tartottam olyan fontosnak arra szerintem elegendő a szoftver, ami már más az a szinuszos FPC család persze az drága bár a közel hasonló tudású APC Smart családhoz képes jóval olcsóbb.
Az APC Smart kb. 150-200k közötti árban kaphatóak.

(#18783) PROTRON válasza Cs1csó (#18782) üzenetére


PROTRON
addikt

Mondjuk nyomtatója válogatja hogy érdemes-e rákötni, mivel ugye a UPS-en belül az elektronika közös, tehát ha túlterheled leold. Régebben a nyomtatók a felfűtéskor rendesen megterhelték arra a pár másodpercre az áramkört.

De most nem tudom mi a trend, gondolom egy kisebb A4-es egységet gond nélkül elbírhat, de egy irodai nagy A3-as multifunkciós egységet, ami épp színesbe akar nyomtatni már necces egy kissebb példányra.

Elméletileg nincs hülye kérdés...az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség.

(#18784) Cs1csó válasza PROTRON (#18783) üzenetére


Cs1csó
félisten

Ebben én sem vagyok biztos, de mindenképpen valami olyan perifériát érdemes odakötni ami nem szükséges a leállításnál tehát pl. a gépház monitor duót nem de pl. ha van egy második monitor azt lehet oda kötni.

(#18785) PROTRON válasza Cs1csó (#18784) üzenetére


PROTRON
addikt

Jaja, végre megérkezett a 2 db új hálózati elosztóim, aljzatonként külön kapcsolókkal (nem találtam normális összegért ilyet), az egyik megy a majdani szünetmentes körre, a másik meg simán túlfeszvédett-re.
A szünetmentesre megy a fő munkaállomás, egyik monitor, bénácska 2.0 hangfal, meg egy tartalék kis lámpa, meg tartalék töltő ha pont akkor merülne le a teló.
A sima túlfeszesre megy majd mobil munkaállomás, másik monitor, scanner, normál telefontöltő, 5.1-es hangrendszer (VR-hoz).

Elméletileg nincs hülye kérdés...az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség.

(#18786) Galahed válasza Cs1csó (#18782) üzenetére


Galahed
senior tag

Köszönöm szépen! :) :R

(#18787) Falcon C. válasza Cs1csó (#18716) üzenetére


Falcon C.
aktív tag

Ha lehetne, volna még egy kérdésem. A koaxos modemet (Cisco EPC3212) is meg szeretném védeni a túlfesztől. Mármint a koax felől érkező túlfeszre gondolok. Csak internet jön rajta. Erre van valami egyszerű megoldás? :R

[ Szerkesztve ]

[Redmi Note 11] [Acer V3-574G-54T5]

(#18788) Cs1csó válasza Falcon C. (#18787) üzenetére


Cs1csó
félisten

Persze van: [link] [link] [link]

Te is rákereshetsz a Google-ön, ezekkel a kulcsszavakkal:

"koax villámvédelem" koax túlfeszültség védelem"

(#18789) Falcon C. válasza Cs1csó (#18788) üzenetére


Falcon C.
aktív tag

:-O Nagyon köszönöm!

[Redmi Note 11] [Acer V3-574G-54T5]

(#18790) Galahed válasza Cs1csó (#18782) üzenetére


Galahed
senior tag

Köszönöm, meg is rendeltem egy VP1000 -et, schuko csatlakozókkal, köszönöm a tájékoztatást.

(#18791) BlackstaarX


BlackstaarX
csendes újonc

Na megvan a Cyberpower CP1300EPFCLCD amit javasoltatok egyenlőre jó semmi hangja semmi melegedés(kívülről legalábbis ha megérintem) és a Self-Test is sikerült. Egy kis szaga van neki ha nagyon közelről szagolom de az egész csomagolásának belül volt ilyen hát akksi,új elektromos dolog szaga v nem tudom mi ez pontosan ez normális amúgy? Meg az lenne a kérdésem hogy attól függetlenül ha elmegy az áram és lekapcsoltam mindent ami rávan dugva érdemes utána azt is lekapcsolni teljesen, értem ezalatt hogy kikapcsolni a gombbal meg a konnektorból is kihúzni amíg vissza nem jön az áram rendesen vagy amíg vihar van?

(#18792) Cs1csó válasza BlackstaarX (#18791) üzenetére


Cs1csó
félisten

Szia, a "szag" az normális, idővel majd csökken és meg is szűnhet. (előfordul főleg rosszabb konstrukciójú és alacsonyabb anyagminőségű UPS-eknél, hogy mivel szinte mindig elég meleg az eszköz oldala ezért a műanyag burkolat is mindig meleg tehát könnyebben jöhetnek a szagok)

Ha egy átlagos nap végén minden eszközt kikapcsolsz ami rá van kötve pl. PC és monitor attól még a UPS-t nem szükséges kikacsolni ha bekapcsolva marad továbbra is "véd" tehát hasznos ha ilyenkor is üzemel.
A napi szintű ki- és bekapcsolás nem szükséges és szerintem nem is hasznos.

VIHAR: nekem az a javaslatom, hogy ha az ember otthon van és látja, tudja hogy jön a vihar akkor érdemes MINDENT kikapcsolni és mindent ki is húzni ami a külvilággal érintkezik. Jellemzően egy vihar nem tart sokáig (főleg a klasszikus villámokkal támadó nyári vihar ) azt az egy-két órát ki lehet bírni technológia nélkül is.

U.i.: használd egészséggel!

[ Szerkesztve ]

(#18793) draco31


draco31
veterán

Hello!
Ilyenem van. Nyáron a nagy melegben ha elment az áram, akkor 2-3 perc után le is merült úgy, hogy csak WiFi router volt kb ami épp működött róla. Akkor írtátok itt, hogy 3 évesen már lehet akku baja, és azért merül le olyan hamar.
Ma viszont volt egy áramszünet, működött a PC is róla, és elkezdtem figyelni. Kb 100w-os fogyasztást tartottam vele, és 7-8 perc után még 70% ot mondott az akkura.
Lehet hogy a nyári meleg miatt volt akkor a gyors merülése? Akkor kb 35 fokos szobában volt, most 20 fok van ugyan ott.

ASUS S14 S410U /\/\ Xiaomi Redmi Note 12 pro 5G /\/\ Switch Lite /\/\ Amazfit T-Rex Pro /\/\ Blitzwolf BW-FYE15 /\/\

(#18794) Falcon C. válasza Cs1csó (#18792) üzenetére


Falcon C.
aktív tag

Még egyszer nagyon köszönöm a tippeket, segítséget. :R

A Kstar helyett végül egy EG-UPS-B650-est vettem. A dugaljak miatt választottam inkább ezt. A burkolat nem túl vastag, cserébe vékony. Külsőre nem szép, de legalább ronda. Viszont nem nézegetni vettem. Egy monitort kötöttem rá pluszban és tökéletesen tette a dolgát, tartotta a rendszert, míg elmentettem a munkát és kikapcsoltam a gépet. Alapban nincs hangja, meló közben zümmög meg sípol. Csak a ház teteje melegszik, langyos, mint az anyatej. Az elején lévő LED-ek barátságosan mosolyognak az emberre, egyáltalán nem erősek, ha a fal felé fordítom őket.

Összességében eddig mindennel elégedett vagyok, a koax védelmét pedig megoldom, amint tudom. :R

[ Szerkesztve ]

[Redmi Note 11] [Acer V3-574G-54T5]

(#18795) Cs1csó válasza draco31 (#18793) üzenetére


Cs1csó
félisten

Az lehetséges, de érdemes lenne műszerrel rámérni az akkura (ebben talán csak egy van) mert 3 év az már nem kevés főleg, hogy ha az az akku van benne amivel vetted ki tudja mennyi ideig állt a polcon mielőtt megvetted.

(#18796) simico válasza draco31 (#18793) üzenetére


simico
aktív tag

Nem lehet, hogy a router fogasztása alatta van az UPS minimumának, ezért lekapcsolt? Sok UPS-nél van egy minimum terhelés, ha ez nincs akkor úgy veszi, hogy nincs is rádugva semmi védendő fogyasztó és áramszünet esetén lekapcsol.
Ha most is csak a router van rajta és kihúzod az UPS-t a konnektorból, most is leáll 2-3 perc után? Ha igen, viszont a PC-vel meg tovább megy, akkor ez volt a gond és nem a meleg.

(#18797) frpeter válasza draco31 (#18793) üzenetére


frpeter
Topikgazda

A normál akku várható élettartama stand-by üzemben 18-20°C állandó hőmérsékleten várhatóan 5 év. Ugyanez 30°C-on már csak 3 év.

UPSakku.hu - a legjobbak a legjobb áron

(#18798) zsolt501 válasza frpeter (#18797) üzenetére


zsolt501
nagyúr

Ezért nem szoktam azokat érteni, mikor a szünetmentest beteszi egy zárt szekrénybe aminek nincs vagy épp hogy van szellőzése és csodálkozik hogy de gyorsan tönkre ment.

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#18799) sepsi0


sepsi0
őstag

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni a választáshoz.
Szeretnék venni egy szünetmentest, amire a következő eszközök lennének rákötve:

1db épített NAS, 1150-es proci, 4 hdd, nincs vga, Openmediavault, max 80W lehet a fogyasztása szerintem.

1db TP-Link Archer AX20 router

1db MikroTik lte külső antenna/modem/router.

Ehhez kellene ajánlat, mivel mindegyik "sima" konektor aljzatos, ezért én néztem 2 tápot, de itt rákeresve úgy látom nem nagyon kedveltek.

[link]

[link] itt ezt
Schneider Electric Easy UPS szünetmentes tápegység (650VA/375W)

Segítséget előre is köszönöm! :R

(#18800) Cs1csó válasza sepsi0 (#18799) üzenetére


Cs1csó
félisten

A Legrand jó választás, annyi, hogy nem tud USB-s kommunikációt tehát tartós áramszünet esetén ha nem vagy jelen is le tudja állítani a vele USB kábellel összekötött PC-t, NAS-t.
(a leírás szerint van rajta USB de az csak töltő aljzat és nem kommunikációs legalábbis a gyártó oldalán nem írnak kommunikációról: [link]

Ez tudja azt is igaz csak egy konnektor van rajta tehát kelleni fog egy sima elosztó amit a UPS-be dugsz és abba dugod az eszközöket. Eaton 5E 850i USB DIN (5E850iUSBDIN)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.