Hirdetés

2024. június 10., hétfő

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2017-02-10 12:19:08

LOGOUT.hu

Minden ami szünetmentes tápegységgel (UPS-sel) kapcsolatos. Ha kérdésed van akár készülék vásárlással, akár hibával kapcsolatban, vagy csak tanácsot kérnél, írd meg ide, és lesz aki segít!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#18301) Cs1csó válasza ecx (#18298) üzenetére


Cs1csó
félisten

A VP1000 elég lehet. A CP szoftvere vállalható, fejlesztik, több platformra is elérhető.
Az hogy mennyire halk relatív, a technológiájából adódóan - Line-interaktív - ha fel vannak töltve az akkuk és van hálózati áram akkor nem szabad, hogy legyen hangja.

(#18302) gabesz021 válasza Cs1csó (#18300) üzenetére


gabesz021
újonc

Szia, Köszönöm az infót. próbálom okosítani magam a témában de számomra még elég nyers,. Sokat kell még olvasnom.
Tiszta szinuszosból mit ajánlanál? Vagy ha eltekintünk az esetleges nagyobb áthidalási időtől, akkor mi lehetne az ideális termék, a biztonságos leállításhoz?

(#18303) ecx válasza Cs1csó (#18301) üzenetére


ecx
tag

Köszönöm szépen Cs1csó :R

[ Szerkesztve ]

A legjobbakat!

(#18304) Scarletiel


Scarletiel
senior tag

Sziasztok, egy kis segítséget szeretnék kérni.
Egy albérletben lakunk és szerintem szarul vannak bekötve a fázisok (több lakás osztozik) és van hogy 2-3 havonta lebassza az av relét vagy a fő fázisok egyikét valami/valaki, így az egész lakásban elmegy az áram. Kissé aggódok, hogy előbb utóbb ez tönkreteszi a gépem/tv-m és gondolkodok egy szünetmentes tápban, ha ez megoldja a problémát, ugyanis kétlem, hogy a tulaj ezzel foglalkozni fog rövid időn belül. Ti mit javasolnátok, melyiket érdemes venni, mit kell ezekről tudni? :R

(#18305) gabesz021 válasza gabesz021 (#18302) üzenetére


gabesz021
újonc

Mia véleményetek a Kstar Microsine 1000VA LCD-ről?
Ha jól olvastam ez tiszta szinuszos.
[link]

(#18306) RobberBaron


RobberBaron
tag

Sziasztok!

Egy routerhez és egy modemhez keresek szünetmentest, 24 órás üzemre, 20k alatti áron.
Egy FSP FP 400VA-t néztem ki hozzá, de csak azért mert nem volt kisebb teljesítményű.
Van esetleg valami olcsóbb/jobb megoldás?

(#18307) Cs1csó válasza gabesz021 (#18305) üzenetére


Cs1csó
félisten

Gyakorlatilag a legolcsóbb 1000VA-es tiszta szinuszos. Mindenképpen jobb mint a kvázi szinuszosak, bár mivel a legolcsóbb ezért vannak hiányosságai
- elavult a szoftvere a Kstarnak (UPSilon 2000)
- nem túl dekoratív a megjelenése

(#18308) Cs1csó válasza RobberBaron (#18306) üzenetére


Cs1csó
félisten

Akár azt is veheted, de ha számít az ár és ilyen kis teljesítményű eszközöket kell akkor tartani akár az olcsóbb Kstar 600VA-t is választhatod 13k-ért.

(#18309) aujjobba


aujjobba
addikt

Van egy epitett NAS-om Chieftec 400W Value APB-400B8 tapegyseggel, 2 SSD es 2 HDD van benne, es egy gyenge CPU (Celeron G4930, 54W TDP).
Ehhez szeretnek egy olyan szunetmentest, ami aramszunet eseten annyit elbir, hogy a gep normalisan kikapcsoljon, majd amikor visszajon az aram ujra bekapcsoljon.
A konkret aramfelvetelt nem tudom, de a CPU atlag 5-10% kihasznaltsagon lezeng.

Nem vagyok kepben ezekkel, szoftveresen (ubuntu server alatt) ez az automatizmus mukodik valahogy? Marmint a kikapcs/bekapcs dolog.
Mit tudnatok ajanlani ilyen felhasznalasra?

szerk.: az kimaradt a szolgaltato router-et, egy switch-et, es egy sajat router-t is rakotnek ha lehet.

[ Szerkesztve ]

(#18310) RobberBaron válasza Cs1csó (#18308) üzenetére


RobberBaron
tag

Inkább az FSP lesz a befutó, méretre is kisebb. Melyik 12V/4.5Ah aksit érdemes majd venni hozzá?

(#18311) Cs1csó válasza RobberBaron (#18310) üzenetére


Cs1csó
félisten

Ráér az még, ami benne van gyárilag azzal elmegy 2-3 évet. Nem vagyok nagy akku tudor de a legolcsóbbat venni nem jó ómen, tehát valami középkategóriásat ami fontosabb lenne ha meg tudod nézni hogy FRISS akku legyen tehát ne egy olyan akarjanak rád sózni ami 2-3 éve már a polcon áll.

(#18312) frpeter válasza RobberBaron (#18306) üzenetére


frpeter
Topikgazda

Szia!
A 24 órás üzem ugye nem azt jelenti, hogy 24 órát működjön akkuról? :)

UPSakku.hu - a legjobbak a legjobb áron

(#18313) PROTRON válasza aujjobba (#18309) üzenetére


PROTRON
addikt

Ha nem kell ultra spórolni, akkor szerintem Eaton 5e 850i típus.
A minimálisan szükséges 50W terhelést az összeállításoddal meghaladod, azért fontos az 50W mert minden típusnál van egy minimális érték, aminél ha kevesebbel terheled akkor lekapcsol és a fenti típusnál ez kb ennyi.
Mivel a 400W tápegységed és a rákötött celeron procid ennyit simán fel vesz állandó jelleggel 2 db HDD-vel.
Nálam hasonló konfig idle 40W felett vesz fel.
Mellé még azt írod 2 router és switch.
Ebben a típusban picivel nagyobb az aksi mint az olcsóbbakban, így tovább bírja áthidalással.

Kikapcs/Bekapcs:
Na most ennek a típusnak azt látom hogy hivatalosan csak windows és mac os oprendszerekre van teljeskörű power managemenrt software-e, a Linuxosnak utána kéne nézni. Írnak valami open source dolgot.

Ha megtalálod, engem is érdekel. :D

Elméletileg nincs hülye kérdés...az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség.

(#18314) RobberBaron válasza frpeter (#18312) üzenetére


RobberBaron
tag

Nem, nincsenek ilyen irreális elvárásaim. :DDD Csak pár másodperces áramszüneteket kéne áthidalnia.

[ Szerkesztve ]

(#18315) Starchm válasza PROTRON (#18313) üzenetére


Starchm
őstag

Gondolom a NUT-ra gondolhatott a kolto, mert a compatibility reszen is vendor szintu support van az eaten mellett.

(#18316) Cs1csó válasza frpeter (#18312) üzenetére


Cs1csó
félisten

:DDD

(#18317) PROTRON válasza Starchm (#18315) üzenetére


PROTRON
addikt

Nem akartam elvenni a kollégától a felfedezés örömét. :P
Mondjuk ennél a NUT dolognál csak a 650 és 1100-as egységek szerepelnek.
Tapasztalat van a 850-essel?

Elméletileg nincs hülye kérdés...az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség.

(#18318) Cs1csó válasza PROTRON (#18317) üzenetére


Cs1csó
félisten

Ugyanaz csak az egyik kisebb a másik nagyobb teljesítményű. A szoftvernek ugyanúgy ismernie kell.

(#18319) Starchm válasza PROTRON (#18317) üzenetére


Starchm
őstag

apc 650cs-vel van tapasztalat(stabil fel napja van fent routerre kotve :D ), de amit Cs1csó mondott, elvileg a vezerlo resze ugyanaz lehet.

[ Szerkesztve ]

(#18320) gabesz021 válasza Cs1csó (#18307) üzenetére


gabesz021
újonc

Cs1csó köszönöm az infókat.
Igazából nem látható helyen lesz így a külső másodlagos.
A szoftvert pedig nem nézegetni szeretném, inkább hasznos legyen. Ha leállítja a gépet szükség esetén időben akkor én már boldog leszek. :)

(#18321) szabi510


szabi510
tag

Sziasztok!

sajnos elég sok áramszünet illetve kimaradás van felénk ami jellemzően pár másodperc vagy max pár percig tart. Ehhez keresek szünetmentest. Ami “védendő”
egy Lenovo mini pc ( [link] ) két plusz külső hdd-vel
egy zte hgw
egy strong mesh ( [link] )
mi lenne jó ehhez?

elore is köszönöm

szabi

(#18322) PROTRON válasza szabi510 (#18321) üzenetére


PROTRON
addikt

Ha a Lenovo miniPC-d tényleg az "N" jelű celeron procival van szerelve, akkor szerintem pl egy Eaton 5E 850i jó lehet.
Elvileg az összes eszközöd maximálisan sem lépi túl a 200W terhelést(valszeg 100W az egyidejű), a 850VA UPS egység papíron 480W-ig terhelhető, amiből a biztonságosan használható maximális valóság 300-350W.

Ehhez letölthetsz szoftvert, amin be tudod állítani hogy ha alcsony az akku töltöttség akkor biztonságosan leállítson 1 db USB-n rákötött Windows PC-t vagy(!) Macintosh-t. Csak 1 db-ot.
Linuxhoz más szoftver kell.

A többi eszközöd nem annyira érzékeny a hirtelen áramkimaradásra, csak bosszantó ha épp nem megy a wifi a mobilokhoz. :)

[ Szerkesztve ]

Elméletileg nincs hülye kérdés...az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség.

(#18323) szabi510 válasza PROTRON (#18322) üzenetére


szabi510
tag

Köszönöm szépen a választ!
egyet cafolnék: ez a jópofa zte hgw meg tud hulyulni néha ha áramkimaradás van: elfelejti a login/pass-t :D :D

[ Szerkesztve ]

(#18324) Cs1csó válasza szabi510 (#18323) üzenetére


Cs1csó
félisten

Azok a kis eszközök szinte mindig elférnek még a UPS-en, nyugodtan dugd rá azokat is.

(#18325) PROTRON válasza szabi510 (#18323) üzenetére


PROTRON
addikt

Ugyan nem a legtakarékosabb celeron proci, de azért még a "T" jelzés is a takarékosok közé sorolja, ez azt jelenti hogy nem engedi sokáig maxon pörögni a procit, tehát kevesebbet fogyaszt. Nekem ennél erősebb igényű konfigom word-excell-el kb 40-50W-ot kér.
(Egyébként az "N" jelű a celeron procikban azt jelenti hogy ne vedd meg, mert az alacsony fogyasztáshoz használhatatlan teljesítmény társul, szal csodálkoztam is hogy olyat használnál. :D)

Ha a zte-d bukdácsol (nem szabadna eldobnia azokat az adatokat), akkor érdemes a PC lekapcsolását a gyárilag beállított 30% akku töltöttségről magasabbra állítani, mondjuk 50%-ra, hogy hamarabb lekapcsoljon a PC-t biztosítva hogy több áthidalási idő maradjon a zte számára.

Még így is valszeg 5-10 perc áthidalási idő lesz a PC számára is.

Elméletileg nincs hülye kérdés...az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség.

(#18326) szabi510 válasza PROTRON (#18325) üzenetére


szabi510
tag

Köszönöm mindenkinek!

(#18327) ecx


ecx
tag

Sziasztok!
Synology NAS-sal használ valaki nJoy Cadu / Horus UPS-t? Látja a NAS rendesen ezeket USB-n? Köszi :R

A legjobbakat!

(#18328) Horvi


Horvi
őstag

Sziasztok,

Egy kérdésem lenne az Eaton 5E 850i ups-el kapcsolatban. Rendeltem egy ilyen eszközt az itteni ajánlások alapján és az lenne a kérdésem, hogy akinek ilyen van neki sem volt a dobozban csak a ups maga meg egy ilyen monitor tápkábel. Nem kéne, hogy adjanak hozzá esetleg USB kábelt meg rendes tápkábelt?
Vagy csak én jártam pórul az aktuális rendeléssel.
Köszi!

Hello darkness, my old friend...

(#18329) stef71 válasza Horvi (#18328) üzenetére


stef71
csendes tag

Szia!

Igen, ennyi van benne. (de pl Cyberpower UT1050EG-nél beépített a SCHUKO kábel és egy C13 apa-anya összekötőt tesznek még bele).

(#18330) Foobar


Foobar
tag

Sziasztok!
Ha új helyre szeretném tenni a lakáson belül az ups-t és a külső akksiját, - feltöltött állapotban van természetesen - mi az előzetes teendőm? Azért, hogy még véletlen se tegyem tönkre az akksit. Áramtalanítás után mennyit várjak, és még mi a további szükséges teendő, mielőtt megfogom a pántját és átcipelem - és hogyan lenne jobb az átszállítás, (egyik szobából a másikba), ketten vigyük-e, egyikünk az UPS-t, másikunk az akkut, így lassan-óvatosan, vagy csavarozzam le, és külön vigyem át őket az új helyükre?
Köszi előre is :R

(#18331) Cs1csó válasza Foobar (#18330) üzenetére


Cs1csó
félisten

Mindenképpen ugye kikapcsolt állapot legyen. Aztán ah meg tudjátok fogni és vinni anélkül, hogy szét kellene szerelni (tehát a külső akku lecsatlakoztatása nélkül) akkor akár úgy is persze megfelelő helyeken fogjátok meg a cuccot.
De ha nem nehéz szétszedni akár szét is szedheted, és majd az új helyén összerakjátok újra.

(#18332) Horvi válasza stef71 (#18329) üzenetére


Horvi
őstag

Köszi szépen. Hát most kicsit elszomorodtam :( Legalább egy USB kábelt rakhattak volna bele amivel a géppel összekötöm. Na sebaj majd valahonnan kukázok egyet :DD

Hello darkness, my old friend...

(#18333) Cs1csó válasza Horvi (#18332) üzenetére


Cs1csó
félisten

:DDD szerintem pont, hogy a tápkábel ami létszükséglet (ha jól értem az sem volt mellé) mert anélkül ugye nem tudod üzemeltetni. USB kábel nélkül max a szoftveres vezérlés és az automata leállítás nincs. Ennek hiányában azért el lehet lenni egy ideig.

Nálam a kedvencem hogy még 2015-ben is egy FHD monitor mellé HDMI kábel helyett D-Sub kábelt csomagolnak, ez már az a szint, hogy akkor inkább ne is csomagoltak volna mellé semmit.

(#18334) stef71


stef71
csendes tag

Sziasztok!

Van valami oka, hogy nincs nagyon ajánlva a Cyberpower UT1050-es UPS (összehasonlítva az Eaton 5E850-essel)?

Itteni javaslatokra vettem előbb egy Eaton 5E850iUSBDIN-t egy APU-s PC-monitor kombóhóz, a 26-27 perces áthídalás alapján úgy döntöttem elég megbízható, hogy a netes cuccokhoz és NAS-hoz is ezt vegyek. Ellenben a másik hasonló konfigú géphez gondoltam kipróbálok egy Cyberpower-t.

Az Eaton-ra kötve 1 Synology DS216j, egy Asus AX58U router, DIGI-s ZTE modem és egy 8-as tp-link switch a NAS 27 percnyi áthídalást mutat. A Cyberpower UT1050EG-re kötött APU-s PC + monitor pedig 63W fogyasztást és 90 perces áthídalást (ha jól számolom az Eatonre kötött eszközök sem ennének sokkal többet, mint 60W).

Tekintve a nagy áthídalási különbséget vs a kevesebb mint 10e Ft-ny árelőnyt Eaton javára, Cyberpower mintha jobb ár/érték arányt képviselne (+ szoftvere is szebb/konfigurálhatóbb + mobilon is lehet hozzákapcsolódni).

Még benne lennék a 14 napos vásárlási elállásba, ezért gondolkozom, hogy megéri a NAS-internet alá is kicserélni Cyberpower UT1050EG-re az Eaton-t, vagy elégedjek meg az Eaton-al?!

(Persze, macera, meg szoftver elméleti áthídalás vs valós élet még nem volt kipróbálva a teljes áthídalási időre, szóval kicsit dilemmában lennék.)

Előre is köszönöm a válaszokat!

(#18335) Horvi válasza Cs1csó (#18333) üzenetére


Horvi
őstag

Hát csak egy ilyen kábelt adtak mellé és ennyi. De semmi olyat aminek legalább az egyik vége rendes villásdugó :DD

[ Szerkesztve ]

Hello darkness, my old friend...

(#18336) PROTRON válasza stef71 (#18334) üzenetére


PROTRON
addikt

Az ára miatt szoktam én legalábbis javasolni mint belépő megbízható típust, mint Te is írod van pár ezer különbség.
Egyébként kipróbáltad őket felcserélt UPS-el is?

Elméletileg nincs hülye kérdés...az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség.

(#18337) stef71 válasza Horvi (#18335) üzenetére


stef71
csendes tag

Mert ők okosba úgy gondolkoznak, hogy géped úgy is villásdugóval van bedugva, azt dugod az UPS-be és ezzel kötöd hozzá a géped. ;) (mondjuk lehet benne logika is, mert így nem áll fenn a probléma, hogy pl UK-ra más kábelt tegyenek be)

(#18338) Horvi válasza stef71 (#18337) üzenetére


Horvi
őstag

Remek, viszont nem a PC-hez kell hanem egy mini géphez meg routerekhez így azokhoz meg nem ilyen kábel van :DD

Hello darkness, my old friend...

(#18339) stef71 válasza PROTRON (#18336) üzenetére


stef71
csendes tag

Még nem, mert nem igazán tudom, hogyan kivitelezzem illetve, hogy megfér-e két külön UPS szoftver egy gépen. Leszedni mindent visszarakni, kicsit lusta vagyok (NAS-nál nem gond ott nincs külön szoftver :)). Ja és azt sem tudom, hogy csak simán kihúzom az Eatonból az elosztót és az USB-t vagy alőbb az USB-t is le kell állítani? :F Ha rájövök megírom majd a tapasztalatot.

[ Szerkesztve ]

(#18340) Cs1csó válasza stef71 (#18334) üzenetére


Cs1csó
félisten

Azért mert az Eaton 850-el szemben papíron inkább az Cyberpower UT850EG lenne, de elég gyenge lett volt itt is pár visszajelzés, de a review-k sem dícsérték.
Az 1050-nek már inkább az 1100VA-es Eaton-nal kellene versenyeznie. Amúgy drága is 28k volt korábban most 33k
Az UT850EG pedig 21k de gyengébb mint az EATON.

(#18341) stef71 válasza Cs1csó (#18340) üzenetére


stef71
csendes tag

OK, igazad van ez meg is győzött, nem cserélem az Eaton-t. :)
Köszi Cs1csó :R

(#18342) szabi510


szabi510
tag

Sziasztok.

itt a képen a jobb felső villasdugo helyre teszem a hosszabbitot és abba a többi cuccot?

koszi

szabi

(#18343) PROTRON válasza szabi510 (#18342) üzenetére


PROTRON
addikt

Képet nem küldted, egyébként szia.

De ha az a kérdés hogy szabad-e elosztós hosszabbítót dugni UPS-be, akkor a válasz hogy nem fog felrobbanni tőle.

Elméletileg nincs hülye kérdés...az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség.

(#18344) szabi510 válasza PROTRON (#18343) üzenetére


szabi510
tag

Köszönöm.

[ Szerkesztve ]

(#18345) Zsadi


Zsadi
őstag

Sziasztok!
Egy kábelmodem, és egy routerhez elég lehet ez?
CYBER POWER UPS BU650E
Leginkább pár perces áramszünetekre kellene.

(#18346) Jorus válasza szabi510 (#18344) üzenetére


Jorus
nagyúr

Igen, a schuko aljzatba tudod csatlakoztatni.

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#18347) Imi1981


Imi1981
veterán

Sziasztok! Mostanában elgondolkodtam szünetmentes táp vételén mert elég sűrűn vannak nálunk pillanatnyi áramszünetek. Ami rá lenne kötve egy PC és hdd dokkoló (kettő fogyasztása 40 Watt alapban terhelve 60 max 70 Watt de ez ritka, és három router) . Ezek 0-24-ben mennek. A kérdésem az lenne ehhez mi ajánlott? A másik kérdésem, hogy ezek a szünetmentes tápoknak mennyi a fogyasztása? Csak akkor fogyaszt mikor tölti az akkumulátorát vagy amúgy is? Kösz előre is a választ!

[ Szerkesztve ]

(#18348) PROTRON válasza Imi1981 (#18347) üzenetére


PROTRON
addikt

Az elektronikája állandó fogyasztás produkál, hisz monitoroznia kell az átmenő hálózatot, továbbá szükség esetén azonnal be kell avatkoznia, pl ha megfelelő típus akkor feszültség érték ingadozást (190 alatt, 250 feletti kilengések) is kezeli.
Nem csak típustól de gyártási évjárattól(milyen alkatrészeket tudott beszerezni a gyártó, mennyire volt ügyes a technkus) függ hogy ez 10W és 80W között bárhol előfordulhat.

Ehhez jön rá a töltő áram amikor épp tölteni kell az aksikat, a komolyabb aksikkal szerelt egységek ilyen aktív ventivel hűtik is az elektronikát. A kisebb, fél perc-2 perc áthidalási idővel rendelkező típusok között vannak hangtalanok.

A fenti terhelést jól kalkuláltad? A PC + a 2 HDD együtt fogyaszt 70-et?
+3 db mondjuk 30-as router elvileg megállsz össz. 200W körül teljesítmény igényre. Azért számolok legalább ennyivel, mert a UPS-ek esetében az is számít hogy összesen hány eszközt csatlakoztatsz rá, másképpen terheli.

Ehhez elegendő lehet egy Eaton 5E 850i, aminek a szoftverével le tud állítani windowsos PC-t ha lemerülne az aksi.
Az egyik kolléga mondjuk épp kifogott egy hibásan konfigurált darabot(túlságosan hamar lekapcsolt), de kevesen jeleznek vissza problémát.

De remélhetőleg elegendő az 5-10 perc áthidalási idő, az ennél magasabb időtartamokhoz árban tudni kéne a keretedet.

Elméletileg nincs hülye kérdés...az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség.

(#18349) Imi1981 válasza PROTRON (#18348) üzenetére


Imi1981
veterán

Fogyasztásméróvel mértem a PC és 2hdd-s dokkoló fogyasztását. 38-40 wattot fogyaszt. Ha töltök le torrentel teljes sebességgel (1000 megabit) akkor 60-70 Watt között van a fogyasztás. Direkt alacsony fogyasztású pc-t vettem egy HP EliteDesk 800 G1 SFF i3-4360 ami 1ssd-vel és egy 2tb-os hdd-vel 25 wattot fogyasztott.
Átfedés nem kell nagy mert ilyen pillanatnyi áramszünetek vannak, a tv például néha ki se kapcsol de a PC és a routerek igen. Leginkább a PC-nek nem jó ez meg a net is szarakodik ilyenkor és újra kell indítani a fő routert.
Az Eaton 5E 850i elég jónak tűnik és belefér a keretbe. Max 26 ezer Ft. A fogyasztása azért érdekelne mert ha eszik 80 wattot az már nem kevés még havonta se 0-24-ben számolva. 10-20 Watt fogyasztás lenne megfelelő (mikor nem tölti az akkumulátorát). Jövő hónapban venném mert ebben a hónapban már túl sok kütyüt vettem. Szóval max 26 ezerig az Eaton 5E 850i talán a legjobb vétel? Nem értek hozzá de írtad, hogy UPS-ek, ez valami rövidítés? Vagy vannak UPS és más szünetmentes tápok? Bocs ha hülyeséget kérdezek.

(#18350) Foobar válasza Imi1981 (#18349) üzenetére


Foobar
tag

UPS = szünetmentes táp, (Uninterruptible power supply rövidítése)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.