Hirdetés

2024. május 19., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2017-02-10 12:19:08

LOGOUT.hu

Minden ami szünetmentes tápegységgel (UPS-sel) kapcsolatos. Ha kérdésed van akár készülék vásárlással, akár hibával kapcsolatban, vagy csak tanácsot kérnél, írd meg ide, és lesz aki segít!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#4001) Cobra. válasza pudzi (#4000) üzenetére


Cobra.
őstag

Tökéletes lesz a gépedhez.

(#4002) pudzi válasza Cobra. (#4001) üzenetére


pudzi
tag

Köszi szépen de időközben módosult a helyzet.
Úgy néz ki h a tápom az állandó áramingadozás miatt bemondta az unalmast :(((
Egy áramszünet után játékok alatt hol 10 hol 1 óra hol 3 óra után a gép fekete képernyővel a 30 esetből 2x meg zőldcsíkossal lefagyott. a videókártyára gyanakodtam mert egy kártya csere után lejesen megszünt ez a fagyás. De az a kari jóval gyengébb és külön tápcsati se kell hozzá.
Viszont most szóltak vissza szervízből h a kártyának semmi baja. Szóval most már a táp a gyanús.

Holnapra kérek egy kölcsön tápot és ha úgy ok lesz akkor tápcsere :W
Milyet kellene vennem, tudtuk ajánlani a konfigomhoz és persze a leendő szünetmentesemhez?:) Mi az a szempont ami mindenképp kell h menjen a szünetmentessel?

[ Szerkesztve ]

(#4003) Bogyó bá' válasza pudzi (#4002) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Szünetmentesből nézd meg azt, amit a #3988-ban linkeltem. Ott a teljes adatlapja, az első "itt" alatt. Hasonló névleges teljesítményű, mint az FSP, de sokkal komolyabb a specifikációja (túlfeszvédelem/villámvédelem, áthidalási idő), és sokkal praktikusabb a csatlakozók rendszere is, sőt az ECO-control miatt még spórolhatsz is a villanyszámlán. Igaz, pontosan 3000,- Ft-tal drágább is. (Ha minden igaz, az enyém holnap ilyenkorra már itthon lesz)

Nem vagyok benne biztos, hogy a videokártyád megúszta, szerintem a szervízben nem játszottak vele 3-10 órán keresztül, simán bekapcsolták, aztán, mivel működött, visszaadják.

Én legelső körben (tápvásárlás előtt) megpróbálnám újratelepíteni a teljes rendszert, mert hátha a file-rendszer sérült meg az áramingadozáskor. Bár, ha az ideiglenes kártyáddal minden ok, akkor ez nem valószínű.

Tápvásárláskor arra ügyelj, hogy néhány aktív PFC-s táp (bizonyos Chieftekek, stb.) nem hajlandóak együttműködni az olcsóbb, nem színuszos kimenetű szünetmentesekkel (Amit Te néztél, az sem valódi színuszos, amit én ajánlok, az sem. Azok már nagyon drágák lennének otthonra.)

Kb. ennyi...

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#4004) pudzi válasza Bogyó bá' (#4003) üzenetére


pudzi
tag

Szia!

Kösz szépen a sok tanácsot :R
Szóval szted az az FSP szünetmentes nem egy komoly cucc? Nekem csak arra kellene h megvédje a gépet a tulfesztől és a kis fesztől. Neten találtam 15e-t postaköltséggel, szóval így már majdnem egy 10-el olvcsóbb a te általáad linkeltől nekem az meg sokat számít.

Hát én is attól félek h xartak rá magasról nagy ívben a szervízben. Azt mondta a srác h több órán át teszteltek progikkal. Mondtam neki azt én is megcsináltam :DDD
Holnap megjön aztán kölcsön táppal majd kipróbálom.
Ha úgy se jó szted mit csináljak? Így is 3500ft-ba fáj már az egész hercehurca :((( netről rendeltem és pestre kellett küldözgetnem. Megkérdeztem azt mondták a csere nem játszik mivel a szerzvízben azt mondták ok a kártya.
Ja amúgy újra lett telepítve szóval az kilőve.

Ezt a két tápot javasolták a tápos fórumon ha mégis az lenne a ludas, Corsair CX400 és a Chieftec CTG-400
A chieftec elég szimpi de nem találom a honlapján [link]h ez passzívos-e, szted?
Esetleg a másik?
Uh most látom az iponon h aktívos:(

Köszi szépen előre is! :R

[ Szerkesztve ]

(#4005) pudzi


pudzi
tag

A corsair oldalán nem találom h a CX400V aktív v. passzív. De írják ennél is mint a cieftecnél h elvan látva különböző védelmekkel. akkor ezek tulajdonképpen nem védik meg a gépet? vagy csak a gépet és a tápot nem, vagy hogy van ez?:)

(#4006) Bogyó bá' válasza pudzi (#4005) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Félreértesz, nem "úgy általában van" gond az aktív PFC és a nem szinuszos (kváziszinuszos) szünetmentesekkel, hanem csak néhány típusnál, ezek egyike egy Chieftec. Nem tudom a pontos típusát, valaki biztosan meg tudja mondani...

Annyiban komolyabb az Eaton szünetmentes ennél az FSP-nél, hogy:
- be tudod állítani, mekkora feszültséghatároknál váltson át akkumulátorra (min. és max. is)
- komoly, jól specifikált villámvédelemmel is rendelkezik
- mivel normál aljzatok vannak rajta, így nem kell mindenféle speckábelekkel bíbelődni, azokra plusz pénzt költeni
- nagyobb az áthidalási képessége, percben (nagyobb akku)
- picivel nagyobb a valós teljesítménye (400W a 360W-tal szemben), de ez nem lényeges
- az ECO-control miatt lehet spórolni a villanyszámlán valamennyit (ha leállítod a PC-t, akkor magától lelőheti a nyomtatót, hangfalat, stb. és így nincs készenléti fogyasztásuk)

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#4007) pudzi válasza Bogyó bá' (#4006) üzenetére


pudzi
tag

jaaaa, ok, akkor tényleg félre értettem:) akkor könnyebb lesz egy nekem való tápot levadásznom:) majd utána kérdezek ennek a cheiftecnek.

Hm, nekem még akkor is túl sokban van ez a te általad javasolt szünetmentes, de majd gondolkozom rajta.
Az aku idő nem számít, mert csak a védelem miatt venném.

Az FSP szünetmentesén asszem normál aljzat van, oda akkor elég csak egy sima elosztó nem?

Kiszoktam én lőni mindent ha kikapcsolom a gépet, szóval nem marad semmi készenlétiben..

A tápok is elvannak látva védelmekkel, ezek csak a gépet védik meg és a tápot nem vagy h van ez?:)

(#4008) Bogyó bá' válasza pudzi (#4007) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

A Prohardveren tesztelt 850VA-es FSP szünetmentesen csak 2 db normál aljzat van, az 1000VA-esen 2 db normál dugaljzat + 2 db "speciális", a 650-esről én sem találtam semmit sem. Szóval sima elosztó elég lehet. Mivel villámvédelmet nem írnak (zivataros időben nagyon jól jöhet), így azért túlfeszvédős lenne az igazi, de az meg drágább. (3-4 eFt)

A PC-tápban (szinte mindegyikben) van rövidzárvédelem, ez magát a tápot védi a kimenetén létrejövő zárlattól. A nagyon gagyi tápokban azért nem mindig működik a tapasztalatok szerint...)
A drágább, jobb tápokban van a kimeneten túlfeszvédelem, ez elvileg a gépet védi meg a tápegység esetleges meghibásodásakor.

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#4009) csiga8


csiga8
senior tag

Tudna valaki abban segíteni, hogy egy APC Smart 700-ast ( régi,COM portos ) COM/USB kábel segítségével hogyan tudnám kommunikációra bírni? Annyit már kiderítettem, hogy nem szabvány kábel kell hozzá, viszont a gyári nagyon drága.

Egy szabványos kábelt nehéz átalakítani?

(#4010) Bogyó bá' válasza csiga8 (#4009) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Érdemes vele kínlódni? Elvileg egy modern alaplapon (amelyiknek nincs a hátoldalára kivezetve soros aljzat) rajta kell lennie legalább 1 db soros portnak a tüskesorának. Ehhez számtechboltban/bontóban egy hátlapra szerelhető slotot kell venni, soros aljzattal, a másik végén van 30 cm kábel, az alaplapi tüskesorra menő csatlakozóval. Szerintem 2-300 forint. Nézd meg az alaplap kézikönyvét! De ha a biosban be tudod kapcsolni a soros portot, akkor csatlakozó tüskesor is biztosan van!

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#4011) Bogyó bá' válasza Bogyó bá' (#3991) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

F@sza, most vitték fel megint az árát, 19.150,-ről 22.000,-re kíváncsi vagyok, nekem mennyiért hozza holnap a futár.... ha a visszaigazolt olcsóbb helyett a drágább áron, akkor nem veszem át! :Y

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#4012) csiga8 válasza Bogyó bá' (#4010) üzenetére


csiga8
senior tag

Jómagam nem értek hozzá, de azt olvastam, hogy az sem jó, mert nem szabvány az APC UPS-ek kimenete.

Természetesen van az alaplapon 1 db COM port, ki is tudnám vezetni, de van eleve 8 USB, és a kábelt ígyis, úgyis át kell alakítani.

Persze, ha az COM-COM port jóval egyszerűbb, akkor az lesz!

(#4013) mno válasza Bogyó bá' (#3993) üzenetére


mno
tag

Csak az RBC48-as linkedre reagálnék. Ez két db közepes minőségű 12V 7AH akkumulátor összeragasztva, azzal a csatlakozóval ami benne van 750es Smartban :W Aki ezért majd 23ezer FTot kiad az meg is érdemli :Y Alig többért 750es Smartot adok, sokkal jobb minőségű akkukkal :K üdv

Joe

(#4014) csiga8 válasza mno (#4013) üzenetére


csiga8
senior tag

Nekem milyet tettél bele? Nem mertem szétbontani.... Meg nem is akarom, mert frankón műküdik

(#4015) mno válasza csiga8 (#4014) üzenetére


mno
tag

Genesis 12V 7AH. Jó áron van és nagyon jó minőség, sok akkut próbáltam már...

szerk: Jah amúgy nem ott veszem ahova link szól, csak googleban kerestem egy képet :DD . üdv

[ Szerkesztve ]

Joe

(#4016) csiga8 válasza mno (#4015) üzenetére


csiga8
senior tag

Nem vagyok nagyon jártas ebben. Autónál az Exide és az S4-es Bosch bejött.
Motornál a Yuasa. A többi "csoda" max 3 évet bír...

(#4017) Bogyó bá' válasza mno (#4015) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

2.380,- +ÁFÁ-ért tényleg nem rossz!!!! :R az oldal közepén

Csiga8 : ez YUASA!

[ Szerkesztve ]

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#4018) mno válasza Bogyó bá' (#4017) üzenetére


mno
tag

Igen, a Genesis a Yuasa terméke. üdv

Joe

(#4019) csiga8 válasza Bogyó bá' (#4017) üzenetére


csiga8
senior tag

Akkor tényleg az egyik legjobbat kaptam!

A Yuasa ( motorkerékpárnál) cirka min. dupla annyit bír üzembiztosan!!, mint olcsóbb társai.
Indítóáramban, önkisülésben, tartósságban a legjobb.

(#4020) csiga8 válasza mno (#4018) üzenetére


csiga8
senior tag

Nálad csak UPS akkuk vannak, vagy esetleg mkp. kategória is van?

(#4021) Lastemperor


Lastemperor
tag

Üdv!

Hozzájutottam egy régebbi APC-hez (Back UPS Pro 650) a kérdésem az lenne hogy passzolna-e ez a szünetmentes a következő konfighoz. Azért kérdezem mert aksit cserélnem kellene benne, ha nem éri meg akkor hanyagolom..

FSP BlueStorm II 500W táp
Gigabyte M57SLI-S4 + AMD A64x2 5600+
3 HDD (7200-esek) + 1 optika
MSI 9600GT OC Vga
Aerocool Extreme Engine 3T ház (3db masszív coolerrel)
24" LG W2435V monitor
+3-4 db USB-s kütyü szokott még rajta lógni
+Cisco modem + Linksys router

Ezek lennének rajta. A mostani UPS-em szintén APC, még régen vettem, egy Back-UPS CS 350. Ha komolyabban terhelve van a gép akkor már Overload-ot mutat ami ugye nem meglepő. Viszont működik vele.

Szóval a kérdés az lenne hogy a Back UPS Pro 650 jó lenne-e a konfighoz.
Még 1 lehet hogy buta kérdésem lenne, de az RJ45-ös védelem ami rajta van, az bármilyen szinten befolyásolná a hálókártyám sebességét vagy nem? A lapomon gigabit lan van azt használom, korlátozná-e ha az UPS-en keresztül menne az utp?

Előre is nagyon köszönöm a segítséget!

Ain't no rest for the wicked, money don't grow on trees

(#4022) pudzi válasza Bogyó bá' (#4008) üzenetére


pudzi
tag

Köszi! :C
Akkor Te melyik FSP szünetmentest ajánlod? Tápos fórumba ezeket ajánlották utoljára FSP 400-60APN, FSP SAGA II 400, Chieftec CTG széria.
Ezekkel menne rendesen vmelyik FSP szünetmentes?

Köszi! :R

(#4023) szeva000 válasza pudzi (#4022) üzenetére


szeva000
addikt

Az FSP tápok tuti nem szarakodnak a kváziszinusszal,azt vedd meg.

(#4024) szeva000 válasza Lastemperor (#4021) üzenetére


szeva000
addikt

Sztem ez a UPS is karcsú ehhez a konfighoz,főleg,ha full teljesítményen megy.De még mindig jobb,mint a mostani:)

(#4025) Bogyó bá'


Bogyó bá'
nagyúr

Na megjött az Eaton Protection Station 650-esem, beüzemeltem, bekonfiguráltam,és egyelőre nagyon tetszik! Szerencsére még a hétvégi akciós 19.150,- ért kaptam, tegnap már 3.000,-rel drágább lett volna rendelni. Annyiért meg már lett volna más értelmes alternatíva is. :)

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#4026) pudzi válasza szeva000 (#4023) üzenetére


pudzi
tag

oksa, kösz szépen :R sztem SHAGA II lesz belőle :K

És szted FSP EP650 v. FSP EP850 szünetmentes lenne nekem megfelelőbb a konfigomhoz ehhez a leendő táphoz?

Kösz szépen!

[ Szerkesztve ]

(#4027) szeva000 válasza pudzi (#4026) üzenetére


szeva000
addikt

Ha van rá keret,akkor egyértelműen a 850

(#4028) pudzi válasza szeva000 (#4027) üzenetére


pudzi
tag

És miben jobb az, védelemben?
Mert nekem igazából csak arra kellene, meg h legyen pár percem h eltudjam menteni a dolgaimat, de arra nem kell 10-20perc, elég 5 is:)
A másik dolog h a kisebbik elbírná-e a konfigomat egy játék közbeni esetleges áramszünet alatt?

(#4029) Bogyó bá' válasza pudzi (#4028) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Nem védelemben jobb, hanem egyszerűen jóval nagyobb a teljesítménye. A 650-es FSP-nek "csak" 360W a valós teljesítménye, az 850-esé pedig 480W. Ez nagyon jól jöhet még, ha egyszer egy erősebb procival/grafkártyával ellátott gépre váltanál, akkor biztosan nem kell majd másik szünetmentest is venned. Így játék (azaz komoly terhelés) mellett sem érhet olyan meglepetés, hogy a UPS "lehervad", túlterhelődik és lekapcsol. Tudom, hogy drágább a nagyobb, de nem olyan sokkal, hogy ne érje meg... ...szerintem... :R

Nekem nemigen vannak komoly játékos hajlamaim (nincs nagy teljesítményű grafkártyám, csak alsó-közép), így nálam a nagyobb teljesítmény nem volt annyira fontos, nekem a túlfeszvédelem volt a döntő tényező: kertes házban lakom, légvezetéken jön a NET és a villany is, és bizony zivataros időben mindig mindent ki kell húzni, mert egyébként többször előfordult már kisebb-nagyobb "villámkár".

[ Szerkesztve ]

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#4030) Cobra.


Cobra.
őstag

A 650-es is bőven elég.

(#4031) pudzi válasza Bogyó bá' (#4029) üzenetére


pudzi
tag

Mondjuk sztem is elég a 650 ahogy Cobra is írta, mert nem hiszem h 360W-nál többet ennem a mostani konfigom maxra terhelve:U sztem játék közben max 250W de sztem még annyit se.+még a monitor. Majd karácsonyra cserélem le a mostani 19"-t egy 24" sima lcd-re vagy led-re. Az meg kb +kb 30-40W :P
De mondjuk a későbbi fejlesztést is nézve lehet tényleg megéri a nagyonn 850-es mert nem sokkal drágább.
Mi is kertesben lakunk és annyira xar itt az EON hálózat h ha már kicsit jobban beborul rögtön áramszünet van, de nem 1x hanem min. 4x-5x elmegy az áram. Szóval ha valahova megéri egy szünetmentes akkor ide tuti :DDD

Köszönöm a tanácsokat :R

(#4032) gabcsi4211 válasza Lastemperor (#4021) üzenetére


gabcsi4211
csendes tag

szia
nekem ups cs500-van. az akkuját kicserélem egy" 6-dzm-10" akkura "elektromos byciklié" volt. rajta van a teljes konfig 450w táp 17"crcmonitor +hangszett+kislámpa ,
igy ir 18perc áthidalást,

(#4033) Bogyó bá'


Bogyó bá'
nagyúr

Az új Eaton Protection Station-öm 21%-ig van leterhelve az Athlon II-250/SAPPHIRE4830 konfigommal, a kábelmodemmel, a wireless routerrel, meg a 22"-os, nem ledes háttérvilágítású monitorommal. (HannsG HI221D)

Majdnem 12 percet ír áthidalási időnek. Elfogadhatónak tűnik!

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#4034) gabcsi4211 válasza Bogyó bá' (#4033) üzenetére


gabcsi4211
csendes tag

hello
Azt mondod hogy a 12 perc az már jó, az enyém most 18 percet ir , a gép egész nap seed-el.

(#4035) Bogyó bá' válasza gabcsi4211 (#4034) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Az nem kunszt, olyat én is tudok: az én netbookomban még jó az akksi! :))

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#4036) Jamboo529


Jamboo529
senior tag

Helló!

Van egy olyan érzésem, hogy a szünetmentesem nem igazán jó a gépemhez.
Az van ugyanis, hogy ha történik 1 kis ingadozás az áramszolgáltatásban (amit a tv, óra stb nem vesz észre, nekem a szünetmentes lekapcsol, és sípol mint az állat.)
A kicsikét úgy hívják, hogy: Back-UPS ES 700VA

Ami pedig rá van kötve a 4 batterys tápra a következők:
1. UPC-s modem
2. Tp-link TL-WR542G router
3. Canon MP540 -es nyomtató, ami szinte mindig kikapcsolt állapotban van
4. a ház, ami tartalmaz
1 Chieftec gps-500ab a tápot
Gigabyte GA-P35-DS3 alaplapot
E6750 procit (kicsit húzva)+ hyper tx3 hűtő
Nvidia Gainward GF 9600 GT Gs vidkarit
4x1 gb geil memória ddr2
3 winch (250,500,1000GB) samsung

A szünetmentes progija 83% os töltés mellet azt írja, hogy a becsült akkuidő 23 perc.
Viszont ha kihúzom akkor lenyomja az egészet, és sípol míg ki nem kapcsolom.
Ez elég zavaró, főleg akkor mikor bekapcsolva hagyom a gépet, és du arra jövök haza, hogy a szomszédok egész nap sípolást hallottak tőlünk, és ki vannak akadva rám.:)

Most akkor kevés a szünetmentes vagy csak simán szar? :F

[ Szerkesztve ]

(#4037) gabcsi4211 válasza Bogyó bá' (#4035) üzenetére


gabcsi4211
csendes tag

ezt most hogy érted? ez egy asztali pc, de mindegy nekem jó.

(#4038) kisninja válasza Jamboo529 (#4036) üzenetére


kisninja
őstag

szerintem nem bírja a tápodat az aktív pfc miatt

powered by: ®MAJORMÜVEK®

(#4039) Bogyó bá' válasza gabcsi4211 (#4037) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Ne haragudj, csak vicceltem. Először picit csodálkoztam, hogy neked a windows telepmérője mutatja a szünetmentest, de rájöttem, hogy valószínűleg XP-d van, és így oldja meg a szünetmentes programja.

Nekem Win7 alatt csak a szünetmentes saját progija jelzi a hátralévő időt. Viccből vettem elő a netbookot, és linkeltem a képet :R !

kieg: Nálam a hosszú üzemidő nem annyira szempont, inkább a rövid, egy-két másodperces áramkimaradások a jellemzők. Azon kívül, hogy ez nagyon bosszantó, és komoly kárt is tehet az adatokban, a kábelmodem is begyaggyan, és néha negyedóra alatt talál csak ismét magára. Ezért ment ő is a szünetmentesre. Legfontosabb szempontom a beépített villám- és túlfeszvédelem volt, többször volt már "villámkárom" távoli, a 230V-os utcai légvezetéken tovatarjedő nagyfeszültségű zavaroktól.

[ Szerkesztve ]

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#4040) Jamboo529 válasza kisninja (#4038) üzenetére


Jamboo529
senior tag

Utánaolvastam, én is ettől féltem.
Melyiket lenne érdemesebb cserélni?
A szünetmentest olyanra amihez jó az Aktív PFC vagy vagy a tápot olyanra ami nem "aktív"?
Létezik egyáltalán olyan tápegység amiben nincs?
Melyiket úsznám meg kevesebb pénzből?

(#4041) Bogyó bá' válasza Jamboo529 (#4040) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Bocs, hogy közbeszólok:
- szünetmentesből egy valódi szinuszos kimenetű, tehát ami a Te Chieftec-eddel együttműködni hajlandó, az nagyon sok pénzbe kerül.
- a passzív PFC-sekkel nincs gond, az aktívak közül is csak néhány típussal, pl. a Te Chiefteceddel is, sajnos.
- szerintem legjobban akkor jársz, ha eladod a tápodat, ha a leendő vevő nem használ szünetmentest, akkor semmi gondja nem lehet, tehát nem feltétlenül átb@szás.
- keresel egy passzív PFC-st, de legjobb ha egy újabb, kevésbé háklis aktívat. Tápos fórumokban kézdezz rá, olvass utána!
-MINDEZEK ELŐTT ellenőrizd le azonban a szünetmentesedet, úgy, hogy valami más terheléssel (haver PC-je, nagy TV, stb.) leterheled 3-400 wattal, és ha akkor is leáll, akkor egyértelműen hibás a szünetmentes. Ha viszont működik, akkor tényleg a Chiefteckel nem fér csak össze...

kb. ennyi...

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#4042) Jamboo529 válasza Bogyó bá' (#4041) üzenetére


Jamboo529
senior tag

thx

(#4043) Cobra.


Cobra.
őstag

A CT GPS sorozatának elég problémás az aktív pfc áramköre, a legtöbb szünetmentest túlterheli. Viszont mivel a géped nem fogyaszt nagyon sokat, ezért úgy gondolom, hogy a szünetmentes akkuja is már a végét járja.

(#4044) gabcsi4211 válasza Bogyó bá' (#4039) üzenetére


gabcsi4211
csendes tag

igy már értem, nem haragszom, köszönöm igy legaálább tudom hogy a win7 másképp jelez. szerinted van xp alá másik ups vezérlö program "apc ups cs500" hoz

(#4045) Bogyó bá' válasza gabcsi4211 (#4044) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Erre sajnos én nem tudok válaszolni: másfél éve (az első publikus beta óta) win7-ezek, akkor még nem volt szünetmentesem, azt épp a napokban sikerült beszereznem.
APC honlapján esetleg a UPS pontos típusszáma alapján meg lehetne próbálni szétnézni...

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#4046) pudzi


pudzi
tag

Sziasztok!

A héten tervezem megrendelni az első szünetmentesem:)

Melyiket ajánljátok a konfigomhoz?

EATON UPS Protection Station 650 [link]

vagy

FSP EP850 [link]

Meg persze szívesen veszek más upc ahánlatokat :DDD

Köszi!

(#4047) pudzi válasza pudzi (#4046) üzenetére


pudzi
tag

[link]

Remélem ez a link tényleg azt hozza be, mert az előző nem volt jó :U

(#4048) Cobra. válasza pudzi (#4046) üzenetére


Cobra.
őstag

Mindkettő jó, de elég lesz egy APC-BE550 is, illetve FSP-ből a 650-es. Ami még szóba jöhet: MGE/Eaton (ugyanaz a cég a kettő, kb 1 éve már Eaton néven mennek a termékek, előtte a Protection Station meg az Ellipse is MGE volt) Ellipse 600.

(#4049) pudzi válasza Cobra. (#4048) üzenetére


pudzi
tag

kösz szépen :R

Szóval az EATON sem egy gagyi márka:) Úgy nézem egy árban van az eatonnal az apc amit te ajánlottál. Gondolom az fsp se rossz, igaz olcsóbb de azt a pár ezren már nem érdemes spórolni ha védelemre veszi az ember :U

(#4050) Bogyó bá' válasza pudzi (#4049) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Az EATON Protection Stationt egy héttel hamarabb kellett volna rendelned, akkor éppen akciózták, bruttó 19.150,- pénzért.
Az EATON előnye - szerintem - az FSP-vel szemben a jól specifikált, nagy teljesítményű villám-/túlfeszvédelem, a 8db (2x4) normál kimeneti aljzat (4db szünetmentes, 4 db "csak" túlfeszvédős.), az ECO funkció (a master aljzaton lekapcsolt pc esetén 2 db slave aljzatot is képes lekapcsolni magától, pl. hangfal, nyomtató), a 2 év TELJESKÖRŰ garancia, tehát az akksira is érvényes!
Ja, meg élőben tök jól néz ki :) !

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.