Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  S.T.A.L.K.E.R.: Call of Pripyat (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:07:14

LOGOUT.hu

Április 30-án a GSC Game World bejelentette az új projektüket, ami pedig nem más mint a S.T.A.L.K.E.R. következő epizódja, a Call of Pripyat.
Ez a 2. úgy nevezet "stand-alone" kiegészítője lesz a 2007-es Shadow of Chernobyl-nak, és ahogy ez lenni szokott, a fejlesztők most is eszközölnek számos fejlesztést.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#37251) PeL válasza Dhampir (#37250) üzenetére


PeL
addikt

Ez valami ősrégi cucc, ráadásul elég régóta halott is. Szerintem ilyenekkel már kb nem is érdemes foglalkozni, főleg hogy az Anomaly mod kb minden eddigi sandbox stalker élményre fókuszáló modot lepipál, és a mai napig is hegesztik.

(#37252) Dhampir válasza PeL (#37251) üzenetére


Dhampir
félisten

Köszönöm, akkor nem érdemes vele foglalkozni.

(#37253) Dhampir


Dhampir
félisten

Sajnos a SeregA-Lus csomagban lévő Spectrum Project nem indult el, pontosabban elindítás után csak sötét háttér lett, más semmi.

Régen az nVidia NVS 5400M vitte, de akkoriban még Windows 7 alatt mehetett.

Lehet, hogy Windows 10 alatt megpróbálom még kompatibilitási módban, hátha sikerülni fog.

[ Szerkesztve ]

(#37254) sklopp válasza Dhampir (#37253) üzenetére


sklopp
őstag

Ugyanez a SeregA-Lus van nekem is ezzel a magyarítással, gond nélkül megy atom stabilan, igaz, Win7 alatt.

(#37255) Dhampir válasza sklopp (#37254) üzenetére


Dhampir
félisten

Köszönöm, hogy megírtad.

Windows 7 kompatibilitással sem indult el, pontosabban elindul, de sötét háttérnél tovább nem megy, nem látszik más.

Csak az érintetlenül telepített SeregA-Lus félét futtattam, hogy kiderüljön a turpisság.

Milyen plusz fájlokat tettél még fel?

A cirill nevekből töröltél a játék mappájában?

A játék mappájában található Stalker-COP alkalmazással indítod?

[ Szerkesztve ]

(#37256) Dhampir válasza Dhampir (#37255) üzenetére


Dhampir
félisten

Például a gamedata mappában legalul található egy ПРАВКИ című szöveges dokumentum is, de feltételezem, hogy az nem szól bele a futtatásba.

(#37257) shield válasza Dhampir (#37250) üzenetére


shield
Topikgazda

Annak idején emre bütykölte ezt a modot és a magyarítását. Ha rákeresel itt a topikban, megtalálod. Annak idején játszottam is vele, nem volt rossz.
Valószínűleg meg van valahol nekem az összeállított csomag, mert emre pár éve újra feltöltötte valahová, mert egyideig nem volt elérhető.
Csapj bele!

S.T.A.L.K.E.R. és modok: http://users.atw.hu/stalkermods-hun -- http://www.shieldstalker.nhely.hu

(#37258) Dhampir válasza shield (#37257) üzenetére


Dhampir
félisten

Visszaolvasgattam előzőleg nagyjából, talán majd megpróbálom újra.

Azt tudom, hogy a régi hardverkonfiguráción (ThinkPad T530 dedikált nVidia NVS 5400M VGA) MS Windows 7 (vagy lehet, hogy akkoriban már a Windows 8 kiadáson) alatt ezzel a játékkal nem volt gond, emiatt elképzelhető, hogy a szintén régi, de fapadosabb integrált Intel Graphics HD 4000-nek nem tetszik valami, habár más Stalker játékokat és modokat általában futtatott még ez is.

A DirectX End-User Runtimes (June 2010) fel lett telepítve a Microsoft honlapjáról.

[ Szerkesztve ]

(#37259) sklopp válasza Dhampir (#37255) üzenetére


sklopp
őstag

Csak a SeregA-Lus van feltéve és a magyarítás 1.07 hunfiles 15, emlékeim szerint kitöröltem azt a bizonyos 6 file-t és beraktam a magyarítás textures/item alkönyvtár 4 file-ját. Ennyi és gond nélkül indul és fut. A Stalker-Cop.exe-vel indítom.

(#37260) Dhampir válasza sklopp (#37259) üzenetére


Dhampir
félisten

Köszönöm, akkor azzal nem lehet gond. :R

Mostmár elindult a játék, habár a menünél nem vittem tovább.

Ha nem tévedek, akkor nagy Naruto fan lehetett, aki a főmenü zenéjét alakította. :)

[ Szerkesztve ]

(#37261) Dhampir


Dhampir
félisten

A Spectrum Projectben Kordonon Logopédus banditavezér egy sztalker kirablására irányuló küldetést akar adni.

Ezt a küldetést ki lehet kerülni valahogyan?

Más:
Valaki már kipróbálta azt, hogy beáll a banditák közé? Ebben az esetben milyen küldetéseket adnak?

(#37262) Dhampir


Dhampir
félisten

Nagyon gazdag küldetésekben a Spectrum Project, jó kis játék.

Azt vettem észre, hogy az elavult Intel HD Graphics 4000 integrált grafikus meghajtót alaposan megfogja, időnként "dadogós" lesz a játék. Még lecsavart grafikus beállítások mellett is a párbeszéd-dobozoknál nagyon laggolt, de érzékelhető volt általában is a csekély FPS érték.

Azután böngészgetvén a régi hozzászólásokat rátaláltam erre a 2014. évi bejegyzésre, amiben megemlítettem, hogy a kis dedikált nVidia NVS 5400M is gyenge volt ennek a játéknak.

(#37263) ' Tzs ,


' Tzs ,
senior tag

Egy orosz streamer bosszúból kiszivárogtatta a S.T.A.L.K.E.R.: Shadow of Chernobyl eddig nem látott változatát: [link]

S.T.A.L.K.E.R. mod ajánlók: https://tzsweb.hu/category/mod-mania/s-t-a-l-k-e-r/

(#37264) batman91 válasza ' Tzs , (#37263) üzenetére


batman91
őstag

Kíváncsi vagyok, hogy ez hogyan fog működni a konzolokon. Mert az X-Ray engine nem a stabilitásáról híres.

"A man chooses. A slave obeys." - Andrew Ryan

(#37265) sinick


sinick
senior tag

Sziasztok!

Kb. 7 éve nem Stalkereztem és kb. 7 éve voltam itt a Stalker topikokban utoljára. Itt kérdeznék egy általánosat, mert talán ez a leglátogatottabb topik, legalábbis itt van a legtöbb hozzászólás.

8 éves gépemet lecseréltem és kipróbálnám a játékot újra. Melyik az a Stalker játék és mod, amelyiknek a legszebb, leg-erőforrás igényesebb grafikája van. Megnézném újra, miről maradtam le 7 év alatt! (A konfig egy i5 12400, 16GB RAM, RTX3060 12GB VGA, SSD-n)

Köszi: sinick

(#37266) Dhampir válasza sinick (#37265) üzenetére


Dhampir
félisten

Várhatóan a S.T.A.L.K.E.R. 2 lesz nagyon szép, ha majd egyszer elkészül. A többiről majd a többiek írnak, ők jobban ismerik tapasztalatból a különféle modokat.

(#37267) PeL válasza sinick (#37265) üzenetére


PeL
addikt

Alapnak Anomaly modot javaslom, itt meg találsz egy videóbemutatót, mit érdemes kipróbálni ha a grafika a lényeg:

https://www.youtube.com/watch?v=Vz_6VZlsB7c

Az videó alatti első hozzászólásban ott vannak a linkek a modokhoz.

(#37268) sinick válasza PeL (#37267) üzenetére


sinick
senior tag

Köszi. Esetleg alapjátékra épülő grafikai tuning (mod) létezik? Ok, látom... összefoglaló :)

Dhampir: Köszi neked is.

[ Szerkesztve ]

(#37269) Yutani válasza PeL (#37267) üzenetére


Yutani
nagyúr

Ez meglehetősen szép lett, asszem kipróbálom.

#tarcsad

(#37270) SaGa59


SaGa59
őstag

Roman Kulikov – Jezsi Tumanovszkij: A végzet markában

A Kiket a Zóna egybekötött… hexalógia záró­kötetében öt évvel járunk a Csodák Mezején lezaj­lott tragikus események után. A Végzet Lánca azóta is megkeseríti néhány ember életét.
Anton rajta keresztül szerez tudomást arról, hogy a dacos tinédzserré növekedett Száskát elrabolták és a Zónába vitték, így mindkettejük élete veszélyben van.
Szurony és Vakond, a Főnix megregulázására indult korábbi tábornokokat követve, összefut egy furcsa párossal, egy magát Párducnak nevező férfival és kamasz kísérőjével.
A nyugdíjas élet nyugalmába beleunt Mjakisov hírszerző egy friss információ nyomán ismét magára ölti a szabadúszó festőművész álcáját, és az egyik Zóna közeli kisvárosba tart, hogy megtalálja Szurony tábornokként ismert egykori barátját, Szennyikov századost.
Bár Antonnak és Mjakisovnak esze ágában sincs ténylegesen a Zónába lépni, lassan mégis mindan­nyian ott kötnek ki, így miután valamennyi szereplő elfoglalta helyét a színpadon, kezdődhet az előadás, a sorsukat egymáshoz kötő parazita relikviák törté­netét remélhetőleg véglegesen lezárva…


Előrendelhető itt

Vigyázat, hosszú regény.

STALKER modok: https://drive.google.com/folderview?id=0B_PtTRL86S2UQllOam9MUWZ1ak0&usp=sharing

(#37271) Dhampir válasza SaGa59 (#37270) üzenetére


Dhampir
félisten

Szuper, köszönjük szépen! :C

(#37272) Dhampir


Dhampir
félisten

ZONA: The Secret of Chernobyl társasjáték

Gery D. fórumtárs osztotta meg ebben a hozzászólásban a S.T.A.L.K.E.R. - StalkerSoup és Narodnaya Solyanka topikban, és az alapján válogattam ki az információkat.

Videó

Képek (forrásoldal):

(#37273) hanS20


hanS20
csendes tag

Sziasztok! Valaki játszik még? 10 év után újra elővettem az SGM2.2 Enot-ot, a vége fele járok. Szeretném ezután egy kissé könnyebb moddal újrakezdeni, mit ajánlanátok? Lényeg a sok küldetés, sok fegyver. :D Anomaly-t is nézegettem de az még hardcoreabbnak tűnik.

(#37274) Dhampir válasza hanS20 (#37273) üzenetére


Dhampir
félisten

Például (érdemes átböngészni az itteni Összefoglalót is és a többi S.T.A.L.K.E.R. fórum összefoglalójába is – ahol van – érdemes belekukkantani):

- A sóhajok völgye
- Way in Pripyat
- Hullócsillag - egy zsoldos becsülete
- Spectrum project - Út a homályba
- A változás ideje 3 - ВРЕМЯ ПЕРЕМЕН 3.0 (ez Clear Sky mod)
...

[ Szerkesztve ]

(#37275) Dhampir


Dhampir
félisten

Az Android játékok topikja pár évvel ezelőtti fórumhozzászólása nyomán találtam egy Zónás, kicsit Stalkeres játékot, ami nyilván nem fogható hozzá, de érdekes lehet annak, aki androidon is játszana valami "túlélőset".

Régi játékról van szó, a Play Áruház szerverén már nem találtam meg. A játék hivatalos oldaláról sem érhető már el a Google Áruházban:
The Abandoned

The Abandoned trailer

Azonban az alábbi magyar videóban szerepel egy elérhetősége a játéknak:

Magyar videó:
The Abandoned! Survival GAME! MAGYAR

Másik bemutató videó, nem magyar közzététel, és alatta a játék rövid leírása:
The Abandoned Android GamePlay Trailer

Küzdj a zombik ellen, építs menedékházakat, találd meg az utat haza!
A „The Abandoned” egy kalandjáték, amelyben túl kell élned egy veszélyekkel és rejtélyekkel teli területen. A cél az, hogy életben maradj, és megtaláld a kiutat, harcolj szörnyekkel, és teljesíts történet-vezérelt küldetéseket.
Ahhoz, hogy életben maradj, vadásznod kell, készleteket kell gyűjtened, tárolókat és menedékházakat kell építened. Készíthetsz majd eszközöket, ruhákat és felszereléseket. Idővel az életed kényelmessé válik, de a Zóna nem éppen a legjobb hely a hátralévő idő eltöltésére. Meg kell találnod a kiutat. Még ha nem is sikerül, ne feledd – a halál csak a kezdet. Egy új utazás kezdete!

***Jellemzők:
• Küzdelem zombik ellen és vadászat vadállatokra
• Készíts fegyvereket és eszközöket, építs menedékházakat
• Kerüld el a rejtélyes anomáliákat, gyűjtsd össze a tárgyakat és fejleszd saját képességeidet
• Ne őrülj meg a sötétben megjelenő rendellenes félelemtől
• Egy hatalmas világ, amely drámaian megváltozik az éjszaka beköszöntével
• Három játékmód: történet, kaland és túlélés

A játék hivatalos oldalának infója:

A The Abandoned játékban a játékosok túlélési képességeit próbára teszik, miközben megpróbálják kijátszani zombik és vadon élő állatok hordáit, valamint kordában tartani az éhség és a józanság szintjét, miközben a zónában rekednek.

A műfaj egyik legnagyobb térképével, váltakozó nappali és éjszakai ciklusokkal, valamint számos lehetőséggel a karakter fejlesztésére, a The Abandoned stratégiai szabadságot kínál annak eldöntésében, hogyan éled túl. A három elérhető játékmóddal (végtelen túlélési mód, kaland mód és történet mód) a The Abandoned vonzó lesz a műfaj rajongóinak és a szélesebb közönségnek.

[ Szerkesztve ]

(#37276) ' Tzs , válasza hanS20 (#37273) üzenetére


' Tzs ,
senior tag

hanS20: Szia, nézz körül nálam, biztosan találsz érdekeseket: [S.T.A.L.K.E.R. - TzsWeb]

Dhampir: király ez a társasjáték! :)

[ Szerkesztve ]

S.T.A.L.K.E.R. mod ajánlók: https://tzsweb.hu/category/mod-mania/s-t-a-l-k-e-r/

(#37277) csakdzsó


csakdzsó
tag

Üdv mindenkinek.

Érdemes kipróbálni ezt a játékot,miről szól tulképpen?

köztudottan ugyebár a nácik árja atlantisziak, tehát valójában magyarok is nyilván és persze gyíkok is... Mé? Nem tuttad? :D

(#37278) Dhampir válasza csakdzsó (#37277) üzenetére


Dhampir
félisten

A fórum Összefoglaló választ ad kérdésedre, de természetesen kérdezhetsz bármiről. :)

(#37279) Rony949 válasza csakdzsó (#37277) üzenetére


Rony949
őstag

Kezdd el a Shadow of Chernobyl-t (modok nélkül) és ha 3-4 óra után se húz be a játékmenet, illetve az atmoszféra akkor hagyd az egészet.

(#37280) Dhampir válasza SaGa59 (#37270) üzenetére


Dhampir
félisten

Roman Kulikov – Jezsi Tumanovszkij: A végzet markában

Kicsit csalódtam a történet végében, mintha túlságosan leegyszerűsítették volna, hogy valahol hirtelen véget vessenek a hatkötetesre duzzadt történet hömpölygésének.

Viszont Csjeba, a bandita nagy figura volt. :)

(#37281) SaGa59 válasza Dhampir (#37280) üzenetére


SaGa59
őstag

A vége nekem is eléggé zanzásítottnak tűnt, volt még potenciál a sztoriban, úgy harminc-negyven oldalt még elbírt volna a lezárás. Tudni kell, hogy ezt már csak interneten jelentették meg, van egy gyanúm, hogy tartottak tőle, nem fogy belőle annyi, hogy megérje tovább bonyolítani a dolgot.
Viszont, ha olvastad az Agyart, erősen ajánlom az elvben a mostani és a következő Galaktikában két részre bontva megjelenő, nem rövid Tumanovszkij novellát (Őrjárat, vagy Járőr, nem tudom melyik címmel jön ki). Gyakorlatilag az Agyar „ötödik fejezete”, „lezárása”, vagy inkább magyarázat arra, ki is volt Agyar valójában és mi van az ő eléggé ezoterikus, fantasztikus történetei mögött valójában, meg közelebb hozza azt a Zónát a játékokból ismert Zónához.

[ Szerkesztve ]

STALKER modok: https://drive.google.com/folderview?id=0B_PtTRL86S2UQllOam9MUWZ1ak0&usp=sharing

(#37282) Dhampir válasza SaGa59 (#37281) üzenetére


Dhampir
félisten

Persze, az összes Stalker regényt elolvastam az idők folyamán. Az Agyar is nagyon jó volt. Sajnálom, hogy ezek a Stalker novellák a korábbiakkal együtt nem jelennek meg külön kötetben is, de hátha majd egyszer.

(#37283) Yutani válasza SaGa59 (#37281) üzenetére


Yutani
nagyúr

A 391. és 392. Galaktikában van leközölve a kisregény, most rendeltem meg őket. Azóta nem vettem Galaktikát, mióta újságosnál nem kapható.

#tarcsad

(#37284) Dhampir


Dhampir
félisten

Sziasztok!

Korábban itt és másik Stalker topicban is szó volt ajánlott a játékhoz ajánlott számítógép konfigurációról.

Az érdekesség kedvéért, a német Cyberport oldalán leltem rá egy Lenovo gyártotta PC-re, amivel már el lehetne vegetálni, talán már a Stalker 2-höz is belépő szinten elegendő lenne:

Lenovo Legion T5 26AMR5 Ryzen 5 5600G 16GB 512GB SSD RTX 3060 WLAN DOS

BF akcióban pillanatnyilag még € 799,00

Szépséghibája, hogy Magyarországra nem szállítanak és feltehetően a garanciáztatás feltételei is mások lehetnek, de ha valaki külföldön él, esetleg megérheti, hacsak nem találni még ennél is jobb áron alkatrészeket vagy hasonló, összerakott komplett számítógépet

A processzor lehetne erősebb is, ám az cserélhető, viszont egy ilyen komplett, új konfigurációt talán ennyiből nem lehetne kihozni hazai pályán.

(#37285) hubai38 válasza Dhampir (#37284) üzenetére


hubai38
aktív tag

Ez bőven elég bár mire, nekem is hasonló cuccom van és nem állítja meg semmi.

Lehet hogy otthon össze rakod magadnak és még olcsóban ki jössz ha nem is sokkal. :F

(#37286) Dhampir válasza hubai38 (#37285) üzenetére


Dhampir
félisten

Igazad van, jobb összerakni, habár már tavasz óta nézegetem az alkatrészeket, és időközben már sok minden el is fogyott. Sajnos például a szimpatikus alaplapok már elfogytak javarészt abból az üzletből, ahol elsődlegesen tájékozódtam és megdrágult minden.

Amire korábban is gondoltam, hogy legolcsóbb megoldásként kezdetben az integrált grafikus APU is alkalmas lenne. Visszafogott beállításokkal még el lehetne játszogatni, habár például a Chernobylite már biztosan több erőt követel, de a későbbiekben valamilyen diszkrét VGA kerülhetne a konfigurációba.

[ Szerkesztve ]

(#37287) hubai38 válasza Dhampir (#37286) üzenetére


hubai38
aktív tag

A videókártyák viszont a tavalyihoz képest olcsóbb lett.
ASUS GEFORCE GTX 1660 TI 6GB TUF GAMING ilyenem van,bőven jó árban is teljesítmény ben is.
A rizen nagyon jó de az ára,spórolsz INTEL CORE I3-10100F 3.6GHZ SOCKET 1200 nagyon erős.

egy kis teszt.https://www.youtube.com/watch?v=mEscDPW0KJw ha kicsit kételkednél.

[ Szerkesztve ]

(#37288) Dhampir válasza hubai38 (#37287) üzenetére


Dhampir
félisten

Köszi az infókat! :R

(#37289) hubai38 válasza Dhampir (#37288) üzenetére


hubai38
aktív tag

Nincs mit :K hasonló cuccokkal az evil westet nyomom fúl grafikával.

(#37290) ' Tzs , válasza Dhampir (#37288) üzenetére


' Tzs ,
senior tag

Kedves Félisten! Én is tudok egy kicsit segíteni ha gondolod és ehhez hasonló gépet szeretnél. Folyt köv PM-ben ha gondolod. :)

S.T.A.L.K.E.R. mod ajánlók: https://tzsweb.hu/category/mod-mania/s-t-a-l-k-e-r/

(#37291) Dhampir válasza ' Tzs , (#37290) üzenetére


Dhampir
félisten

Áh, a felemlített titulus csak a lapcsaládon elpaskolt idő folyományaként kialakult rang, majd neked is meglesz. Egyébként a csuda sem akarja így hívatni magát, de egy meghatározott idő után automatikusan bekövetkezik a nagy esemény.
Lásd: Megújult a rangrendszer
Rangrendszer a Prohardver lapcsaládon

Köszi a misztikus ajánlatot, de ha ennyi ideig kibírtam, most már nem kapkodnám el. Leharcolt, levedlett sokat "égetett" cuccokra, amikre nincs vagy már csak kevés a garancia, szintén nem pályázok. Talán érdemes lehet már a következő hardvergenerációkra is koncentrálni, habár azok vélhetően az elején még nem lesznek olcsók. No meg a megtakarítás is fontos szempont, főleg a jelenlegi instabil körülményekre való tekintettel. :)

(#37292) PeL válasza Dhampir (#37291) üzenetére


PeL
addikt

Következő generációs alkatrészeknek még csillagászati ára van / lesz. Viszont jelenleg már egész jó árakon ki lehet fogni jó alkatrészeket használtan is, amikre még 2-2,5 év garancia is van akár. Az általad linkelt géppel alapvetően nem lenne probléma, ha a processzor nem 5600G lenne, hanem 5600X. A G-s procikban ugye van integrált VGA, ami által az a processzor úgy 20%-al elmarad játékok alatt az X-es társától. Az RTX 3060 mellett totál felesleges is lenne. Az 5600X ára ráadásul olyan mértékben esett az utóbbi hónapokban, hogy jelenleg bestbuy-nak számít ár/teljesítmény arányban is. És jó ideig elég is lenne azzal az RTX 3060-al is feltehetően, ha 1080p-ben használod a gépet és nem feljebb, oda már sajnos erősebb GPU is kell.

Más téma: Próbálta már valaki a STALCRAFT című játékot? Elvileg egy Minecraft szerű kinézettel bíró teljesen ingyenes PvPvE MMOFPS ami a Zónában játszódik erős STALKER hangulattal. Egy Minecraft-hoz készült STALKER modnak indult 9 éve, azóta a project kinőtte magát önálló játékká, saját motorral. Lehet majd teszek egy próbát vele.

[ Szerkesztve ]

(#37293) Dhampir válasza PeL (#37292) üzenetére


Dhampir
félisten

Értem, köszönöm a tanácsot!

(#37294) ' Tzs , válasza PeL (#37292) üzenetére


' Tzs ,
senior tag

Ha végre képbe kerülök az új géppel, akkor én tuti fogom tesztelni lehet egy stremben élőben Hexariussal :) Csatlakozol te is? A gameplay videók alapján egész pofásnak tűnik

S.T.A.L.K.E.R. mod ajánlók: https://tzsweb.hu/category/mod-mania/s-t-a-l-k-e-r/

(#37295) shield válasza Dhampir (#37286) üzenetére


shield
Topikgazda

Én nem rég cseréltem le a videókártyámat, Gigabyte RX 570 4GB-ot egy Gigabyte RX 5700 XT Gaming OC 8GB-ra.
Eddig, esetleg egy-egy videókártyát vettem használtan, a többi mind új volt, amiből a gépeket összeraktam. Ezután nem biztos, hogy lesz vadi új gépem, elnézve az árakat. Ennyit már nem ér meg nekem, főleg hogy egyre kevesebbet játszok.
A HardverAprón vannak megbízható eladók, ha esetleg majd a Stalker 2 miatt fejlesztek, akkor innét veszem meg a dolgokat. A bolti összerakott gépek eddig sem érdekeltek, ezután sem fognak.
Amúgy már hány éve várakozol? Így soha nem lesz jobb géped. :)

S.T.A.L.K.E.R. és modok: http://users.atw.hu/stalkermods-hun -- http://www.shieldstalker.nhely.hu

(#37296) hubai38 válasza shield (#37295) üzenetére


hubai38
aktív tag

Az a videokártya simán fogja vinni a Stalker 2.,nagyon jó választás. :C :C

(#37297) Dhampir válasza shield (#37295) üzenetére


Dhampir
félisten

Pedig nem tétlenkedtem ebben az ügyben, már hónapok óta rakosgattam össze alkatrészeket számítástechnikai bolti keresőben és a Prohardveres segítők tanácsaival gazdagabban, de nagyjából novemberben elfogytak a kinézett alkatrészek, például a megfelelőnek tűnő alaplap és a kellemes méretű ház is.

Mindezt még megspékeli-nehezíti az is, hogy továbbra is megfelelőbb a mobilitás szempontja, még ha ez notebookos vonalon kisebb teljesítmény is eredményez.

A tökéletesebb megoldás egy hordozható laptop és az asztali PC kombinációja volna, de az egyszerre túl nagy falat lenne.

Időközben szomorú dolgok is történtek, úgyhogy most nem fő szempont a játék.

Köszönöm, hogy megosztottad a hardveres tapasztalatodat is!

[ Szerkesztve ]

(#37298) Dhampir


Dhampir
félisten

Boldog Karácsonyt!

(#37299) Yutani válasza Dhampir (#37298) üzenetére


Yutani
nagyúr

#tarcsad

(#37300) sklopp


sklopp
őstag

Friss hír Ukrajnából:
https://nepszava.hu/3180021_ukrajna-haboru-bahmut-stalker-jatek-fejleszto

https://meduza.io/news/2022/12/25/v-boyah-za-bahmut-pogib-odin-iz-razrabotchikov-igry-s-t-a-l-k-e-r-vladimir-ezhov (a Google fordító rendben működik)

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  S.T.A.L.K.E.R.: Call of Pripyat (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.