Hirdetés

2024. május 27., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  [Re:] Samsung S8500 Wave - a harmadik király (téma lezárva)

Hozzászólások

(#4251) fatty válasza peterk (#4248) üzenetére


fatty
aktív tag

Jah egy mûanyag izé :)
Más: Kész az elsô widgetem. Fôképernyôröl elérhetô ez a mobilarénás wave fórum, nem kell böngészôt indítani + könyvjelzôzni. elérhetô itt

[ Szerkesztve ]

(#4252) kcst válasza fatty (#4251) üzenetére


kcst
tag

Jujj, de jó! Ilyet lehet gyártani? Programozónak kell lenni hozzá vagy "kikövetkeztethető"? :-)

iPhone 4 32 GB

(#4253) anrab válasza fatty (#4251) üzenetére


anrab
addikt

ez szuper :C

(#4254) Kobe


Kobe
veterán

az mp3 lejátszóval kapcsolatban volna 2 kérdésem:

1, hogy lehetne bellítani hogy amikor belépek a zenelejátszóba, az összes számon belül csak a memóriakártyán adott mappában tárolt összes számot listázza ki ? Kicsit idegesítő hogy beleveszi a telefon memóriájába automatikus átmásolt, csengőhangnak használt dalokat is, így a listában duplikátumok vannak

2, a zenéim egész rendezett formában vannak, az albumlépegetőben mégsem sikerült a coverartot megjeleníteni a default cd ikon helyett, pedig van egy front.jpg vagy folder.jpg nevű file az albumok mellett.

mellesleg az avi szaggatás tényleg valami kodek-gond lehet mert most felraktam pár 720as videó samplet és azok tökéletesen mennek

[ Szerkesztve ]

(#4255) CarKiller47 válasza fatty (#4251) üzenetére


CarKiller47
tag

Óriási! :DD :)) :D

(#4256) Karma válasza Kobe (#4254) üzenetére


Karma
félisten

A lejátszó az ID3 tagek alapján működik, nem kezeli se a mappákat, se a mellérakott képeket. Ha borítót akarsz, taggeld bele a zenefájlokba.

“All nothings are not equal.”

(#4257) Erika10


Erika10
tag

Sziasztok!
Tegnap megjelent a magyar Apps-ben a Need For Speed™ Shift. :C
HA valakinek nem ment volna a letöltés más ország oldalán..
Vagy nem indult el a játék...vagy valami

[ Szerkesztve ]

Nem az a ciki, ha nem tudsz, hanem az, ha nem is akarsz…

(#4258) peterp


peterp
csendes tag

Sziasztok!
Én új vagyok itt de tegnap elmentem és megvettem a Wavét :) Csúcs ez a mobil! Még ismerkedek vele, de már a szívemhez nőtt. Ausztriába vettem Orange előfizuval. Nem kártyafüggetlen de magyar nyelv van benne. Sokat írtatok a firmverfrissítésről és erröl kérdeznék.
Nekem ezt írja ki: aktuális verzió : S8500BVJE7/S8500ONEJE7
A készüléken üzemelő verzió nem frissíthető.

Ezt nem lehet frissíteni? Orange hálózat levédte? Valaki valamit tudd írjon.
Amúgy simán fel ment a NFS:S és még pár játék a Samsung apssról. Minden tökéletesen működik rajta. :)) :)) :DD

(#4259) Kobe válasza Karma (#4256) üzenetére


Kobe
veterán

az ok, és a duplikátumok szűrésére van valami megoldás ?

[ Szerkesztve ]

(#4260) Paca2 válasza Karma (#4256) üzenetére


Paca2
senior tag

"taggeld bele a zenefájlokba" pontosan hogyan?

megnéztem pár tag editort, de nem jöttem rá

Kindle Paperwhite 2. 2013. nov. | HP Probook 450 G3 2016. febr. | iPhone 6s 2016. ápr. | Opel Crossland X 1.2 110LE 2018. nov. | Apple Watch 7 2022. aug. | iPhone 13 2022. szept. | Apple MacBook Air M2 13.6" 2023. okt.

(#4261) AS válasza peterp (#4258) üzenetére


AS
félisten

Akkor lesz frissíthető ha Orange kiad rá egy új verziót.
Így van ez minden szolgáltatós készüléknél is. De ha nincs gond a készülékkel felesleges is frissíteni. :)

Nubia Red Magic 8 Pro Realme GT 2 Pro , Samsung Galaxy Tab S6, Samsung Watch Active 2

(#4262) Kobe válasza Paca2 (#4260) üzenetére


Kobe
veterán

próbáld emg ezzel....ki lehet jelölni benne, h pontosan melyik képet hasnálja cover artnak

[link]

(#4263) Paca2 válasza Kobe (#4262) üzenetére


Paca2
senior tag

köszönöm

Kindle Paperwhite 2. 2013. nov. | HP Probook 450 G3 2016. febr. | iPhone 6s 2016. ápr. | Opel Crossland X 1.2 110LE 2018. nov. | Apple Watch 7 2022. aug. | iPhone 13 2022. szept. | Apple MacBook Air M2 13.6" 2023. okt.

(#4264) peterk válasza fatty (#4251) üzenetére


peterk
senior tag

Ez nagyon jópofa. :C

Egyébként fejlesztői szemmel a Samsung kihagyott néhány ziccert. Például az egy nagyon cool feature, hogy a névjegyen álva jobbra-balra húzva lehet egyből hívni v. üzit küldeni. Ezt megcsinálhatták volna rendszerszintű feature-nek is, pl. a mediaplayerben album nézetben állva lejátszaná az albumot, stb. Lényegében majdnem minden listanézetnek lehetne valami hasznos funkciót adni így.

Aki hisz a parajelenségekben, emelje fel a kezem!

(#4265) peterk válasza Kobe (#4259) üzenetére


peterk
senior tag

az ok, és a duplikátumok szűrésére van valami megoldás ?

Nem tudok ilyen beállítást. Esetleg tag editorral cseréld le a csengőhangok tagjeit mondjuk "Csengőhang"-ra, és akkor legalább egy albumba szervezi őket. Jobb mint a semmi.

Aki hisz a parajelenségekben, emelje fel a kezem!

(#4266) Kobe válasza Kobe (#4262) üzenetére


Kobe
veterán

ezt a progit amúgy mindenkinek ajánlo, pillanatok alatt be lehet állítani a cover artot egy teljes mappához, csak jobb klikk a pár fileon, tulajdonságok és lesz egy shell fülecske is, ott minden extrával meg lehet tömni az id3at :)
Egyből másképp néz ki a lejátszóban is ha kirakja a borítót :)

egyetlen apró baki van ugye....1 képet lehet kiválasztani, az albumokban meg van front - back es disc. Állóhelyzetben ugye téglalap alakú frontot jeleniti meg a lejátszó, teljesen ok...amint eldöntöd a telót, megjelennek a cdk, és kör alakura vágja a frontcovert....akkor műr vagy csinálták volna olyanra mint szifonnál, hogy négyzet alakú, vagy kör alakú képet mutasson álló helyzetben is mert akkor emg elég a discet berakni id3ba :)

peterk: ez azért nem teljesen jó megolds mert ha pl sűrűbben váltogatod a csengőhangot (én pl szoktam), akkor mindegyiket külön gépe szerkeszteni....felesleges meló....a legjobb az lenne ha ezeket egyáltlaán nem-vagy külön mappába rakná át kártyáról telefonra, és az nem képezné az sszes zene részét.

[ Szerkesztve ]

(#4267) fatty válasza kcst (#4252) üzenetére


fatty
aktív tag

Az érdem nem az enyém, német kollégáknál találtam egy kis progit amivel bármilyen könyvjelzôt lehet készíteni homescreen-re. Egyébként udás nem szükséges, max 6 elemi, vagy 4...2 :)
Kell két png kép file, kicsi a widget tallózáshoz, nagy a képernyôre. Feltoltam ide a progit. Bárki tudja használni szerintem...

(#4268) rep3at


rep3at
őstag

Fél éve készülök Wave-et venni, megvártam a fekete változatot is (Most még egy TG01-em van, amivel meg vagyok elégedve), és egyszer csak meglátom az egyik fórumon, hogy ez a Super AMOLED kijelző, amit a Wave használ PenTile mátrix elrendezésű (két zöld színszűrő osztozik egy piroson és egy kéken), ami elvileg azt jelenti, hogy a telefonnak nem 480x800 az effektív felbontása(Hanem csak 392x653). Amikor megláttam először a kijelző adatait azt hittem, hogy ez a tökéletes számomra, de így már sajnos nem az (Gondoltam, hogy megközelíti az iPhone 4 pixelsűrűségét, ami kb. 329 dpi. Ha a gyárilag megadott felbontással - a 480x800-al számolunk, akkor ez akár igaz is lehetett volna - kb. 283 dpi, így viszont csak kb. 231 dpi). Ennek a kijelzőtípusnak ugyanis az a sajátossága, hogy a képeket és filmeket gyönyörűen jeleníti meg viszont, ahol éles dolgokról van szó ott kissé gyengébben teljesít.

[ Szerkesztve ]

Forward thinking. كرر

(#4269) Zolesz007 válasza rep3at (#4268) üzenetére


Zolesz007
őstag

ezt nem nagyon értem...

Fold 5

(#4270) zolcseges válasza rep3at (#4268) üzenetére


zolcseges
csendes tag

Ez vicces :D

Nemtom Te élőben láttad már a kijelzőjét ennek a tüneménynek? Vagy akár az iphone4-nek? olyan vicces igy itéleteket mondani, meg lemondani valamirol.... :D istenem

Nemhiszem h neked ez volt a "tökéltetes" telo ha ennyi eltántorit tole ... :) grat

(#4271) kcst válasza fatty (#4267) üzenetére


kcst
tag

Danke! :DD

iPhone 4 32 GB

(#4272) rep3at válasza zolcseges (#4270) üzenetére


rep3at
őstag

Nem mondtam, hogy eltántorít és nem is erre akartam kilyukadni, ez csak egy információ, ami úgy láttam még nem nagyon találta el ezt a topicot. Nekem a hardveres tulajdonságok fontosak, azt, hogy ezt (meg azt, hogy én ennek a felismerésnek a hatására máshogy nézek a telefonra) viccesnek találod az nem ide tartozik.

Forward thinking. كرر

(#4273) rep3at válasza zolcseges (#4270) üzenetére


rep3at
őstag

Dupla. SRY

[ Szerkesztve ]

Forward thinking. كرر

(#4274) zolcseges válasza rep3at (#4272) üzenetére


zolcseges
csendes tag

Jo hát igazad van h jo minden infot tudni rola, ez oké

de szerintem érdemes látni élőben a dolgot...

én pl iphone4-ét nem láttam még es biztos az is szép, de ahogy már sok helyen olvastam: ez sem rosszabb...

(#4275) csimmasz válasza rep3at (#4268) üzenetére


csimmasz
aktív tag

Az árak hogy viszonyulnak egymáshoz?
Sajna élőben én sem láttam iphone4 et de youtube-on jobbnak tűnt a wave!

Ha kártya kell - https://www.plasticcard.it https://plasztikkartyainfo.hu Egyéb nyomtatás miatt - https://exinprint.hu

(#4276) rep3at válasza zolcseges (#4274) üzenetére


rep3at
őstag

Természetesen minden telefont kipróbálok fél-egy hétre megvétel előtt, a kijelző eddig papíron nem tetszik (a tökéletes telefont keresem az ár tehát nem szempont, a felhasznált anyagok, a kijelző, a hardveres paraméterek viszont annál inkább), a comment célja az információközlés főként, de akkor ezt megbeszéltük. Egy kérdés: Kapható hozzá itthon, vagy itthoni közvetítéssel Invisible Shield? Egyébként az iPhone 4 és a Wave között óriási az árrés, akit tehát ilyen (kiváló ár/érték arány) érv vezérel, annak az S8500 az ideális. Másik kérdés: kies hazánkban kapható-e 8 GB-os Metallic Black változat?

[ Szerkesztve ]

Forward thinking. كرر

(#4277) user137 válasza rep3at (#4276) üzenetére


user137
őstag

papíron a legjobb nő is csak kétdimenziós! :DD

[ Szerkesztve ]

(#4278) opi064 válasza rep3at (#4268) üzenetére


opi064
tag

"Amikor megláttam először a kijelző adatait azt hittem, hogy ez a tökéletes számomra, de így már sajnos nem az..." Úristen, már adom is el...

(#4279) Teaway válasza rep3at (#4268) üzenetére


Teaway
veterán

Két zöld mellett egy piros és egy kék van? És annak mi az értelme? :F

Nincs itthon csokid??

(#4280) AS válasza rep3at (#4268) üzenetére


AS
félisten

Ne írj már hülyeséget....
Nézd meg élőben, és Alkamatások 800*480 ban íródnak rá.

[ Szerkesztve ]

Nubia Red Magic 8 Pro Realme GT 2 Pro , Samsung Galaxy Tab S6, Samsung Watch Active 2

(#4281) Zolesz007 válasza Teaway (#4279) üzenetére


Zolesz007
őstag

Utána jártam, kicsit nehezen érthető ahogy leírta. A lényeg, hogy nem RGB pixelek vannak hanem RG meg BG.

Így jönnek egymás után: RG BG RG BG RG BG
Tehát valóban nem olyan pontos a színvissza adása mint egy LCD (IPS)-nek, de attól még nem rossz az...
A képről talán már egyértelmű:

[ Szerkesztve ]

Fold 5

(#4282) erdoke válasza rep3at (#4272) üzenetére


erdoke
titán

Ez az információ szerintem közismert, mert a korábbi AMOLED-eknél már kitárgyalták/tuk, és azt is, hogy a Super verzióban ez nem változott. A Galaxy S-nél talán problémás a kijelző mérete miatt, a Wave-nél abszolút elég a pixelsűrűség.

Viszont ha már erre jártam, valaki világosítson fel, mit kell átállítanom ahhoz, hogy a böngészőben nagyításkor a szöveget a képernyőhöz tördelje.

A legjobb aláírás a héten

(#4283) Lopottmotor válasza erdoke (#4282) üzenetére


Lopottmotor
tag

Nem tudom egyre gondolunk-e, de azt hiszem nincs benne ilyen funkció:

"Ami furcsa és hiányozni fog, az az intelligens szövegtördelés, a Wave böngészője erre az első jelek szerint nem képes. A gyönyörűen megjelenített oldalakba két ujjunk használatával villámgyorsan bele tudunk nagyítani, ám ez nem rendezi át a szöveghasábokat, tényleges nagyításról van szó csupán, ami azért érdekes, mert a tördelés működik abban az esetben, ha pl. egy HTML formátumú e-mailt nyitunk meg. "

(#4284) Zolesz007 válasza erdoke (#4282) üzenetére


Zolesz007
őstag

Én úgy tudom ezt alapból nem tudja a böngésző... Illetve nem tudom az új firmwarekkal változott-e ez.

Fold 5

(#4285) taschner válasza erdoke (#4282) üzenetére


taschner
aktív tag

Én ugy tudom nem lehet de én probáltam az opera minit nem az igazi ezen a telcsin és igy töröltem is.

Milyen gyors itt mindenki! :C

[ Szerkesztve ]

A motorozás egy élmény!!!

(#4286) peterk válasza rep3at (#4276) üzenetére


peterk
senior tag

Először azon fanyalogsz, hogy a kijelző csak 240 nemtudomhány dpi, majd hajlandó lennél rá invisible shield-et rakni? :W

Nem tudom láttad-e már életben, hogy az IS mit képes csinálni a kép minőségével... Én az Omnia-mra vettem, de 3 hét után megszabadultam tőle, mert úgy besárgult mint az újságpapír. Szerintem bűn ilyent rakni erre a kijelzőre...

u.i.: A technológiától ne tarts, a számok nem írják le a kép minőséget. Nézd meg élőben, biztos nem fogod otthagyni. :)

[ Szerkesztve ]

Aki hisz a parajelenségekben, emelje fel a kezem!

(#4287) Deeday válasza rep3at (#4276) üzenetére


Deeday
senior tag

Ne haragudj de ez a mondat :D "a tökéletes telefont keresem" :D ez vicces akkor te sajnos enélkül fogsz kb 70 év múlva meghalni mert ilyen nem lesz nincs nem volt és nem is lesz hogy tökéletes! Nekem a samsung tökéletes lenne ha lenne benne Xenon vaku meg egy 12 MP-eles kamera, vagy az Iphone -opm tökéletes lenne ha lett volna benne super amoled kijelző, vagy a Nokia N95 8GB om tökéletes lett volna ha kap kamera védőt ....stb és még sorolhatnám a végtelenségig. Ilyen hogy tökéletes telefon ilyen nem létezik. Mindig lesznek apró cseprő hiányosságok egy készülékből és ez nem más csupán üzlet !
Szerintem ne keresd a tökéletest hanem fogj meg egy wave-t és fogj meg egy iphone-t és hasonlítsd össze a kettő képét és vedd meg az egyiket aztán ha nem tetszik add el és vedd meg a másikat... Rád ez a sors vár... Ez nem kötözködés csak a szerény véleményem a mondatodra...

LG G4

(#4288) erdoke válasza Lopottmotor (#4283) üzenetére


erdoke
titán

Kösz, olvastam pedig anno, de elfelejtettem. Elég gáz, így éppen csak olvasni nem lehet normálisan a böngészőben. :(

Közben a rejtett WiFi hálózathoz megoldottam a csatlakozást, de csak miután láthatóvá tettem.

Legújabb kérdésem a böngésző mobil azonosításának kikapcsolására vonatkozik, ugyanis vannak oldalak, ahol nem tudom az asztali megjelenítést előcsalogatni.

A legjobb aláírás a héten

(#4289) zack válasza rep3at (#4272) üzenetére


zack
nagyúr

Ez a gond felmerült a Nexus One kapcsolatban is, és nagy ívben szart rá mindenki. jól tették. :U
Engem igazából nem az idegesít, hogy betetted ide, hanem az, hogy egekig magasztalod az iPhone4-et, meg mennyivel jobb DPI-ben, láttatlanban véleményt alkotsz, hogy melyik miben jobb és szebb. Én a szememnek hiszek, én tű élesnek látom a kijelzőt, sokkal élesebb mint a szintén 480x800 AMOLED kijelzős Omnia2. DPI ide vagy oda, jelenleg a Galaxy S-Wave páros a király sok mindenben, beleértve a kijelzőt is. De persze a magánügyed, hogy mi alapján döntesz. Istenítheted az iPhone kijelzőjét, mi több...vehetsz is iPhone4-et, csak várd meg amíg Jobs papa visszahívja az összes eladott példányt, majd kiadja a javított ver2.0-át. Ez a blama, nem az állítólagos kevesebb DPI. :B :U

Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

(#4290) Bayzee5


Bayzee5
tag

Én is T-ből vásárolt Wave tulaj vagyok. Aki a T-nél akarja venni, azt lebeszélném róla.
T-s szoftban nincs asphalt5 (és általában semmi játék), nem találtam a parlingo-t sem (IM menüpont hiányzik...), a fiókoknál csak t-email, exchange activesynce és hangzatos egyéb e-mail van. Miközben a netes teszteken azért itt látni google-t meg yahoo-t is.

Szóval akiknek ezek életbevágóan fontosak, azoknak nem oly nagyon ajánlom a T-s verziót.
Viszont éppen ezért érdekelne a sw frissítéssel kapcsolatban pár kérdés:
-El lehet-e menteni a telefonon lévő firmware-t? Márha neadjisten vissza kéne állni...
-Melyik soft felrakását javasoljátok? Magyar nyelv kéne :)

(#4291) erdoke válasza zack (#4289) üzenetére


erdoke
titán

A Galaxy S-nél és Omnia 2-nél nyilván élesebb, ugyanaz a felbontás, csak 4" ill. 3.7" helyett 3,3-on. :)

@ Bayzee5,
Furcsa, hogy a legnépszerűbb Hotmail egyik verzióba se fér bele. A legfrissebb mobil Outlook bezzeg megcsinálja az összes említettre a gyorsbeállítást.

[ Szerkesztve ]

A legjobb aláírás a héten

(#4292) Karma válasza erdoke (#4291) üzenetére


Karma
félisten

De, csak Windows Live-nak hívják.
Honnan az infó, hogy ez lenne a legnépszerűbb?

“All nothings are not equal.”

(#4293) peterk válasza zack (#4289) üzenetére


peterk
senior tag

Ne kapd fel a vizet, attól, hogy nem volt még módja látni, lehet véleménye. Legfeljebb nem megalapozott. :)

Egyébként elméletileg tényleg kb. 300dpi az emberi szem felbontása, ezért - megint csak elméletileg - előfordulhatna, hogy az iPhone-on felismerhetetlenek a pixelek, a Wave-en meg felismerhetőek. Aztán a gyakorlat azt bizonyítja, hogy nincs így. Nemhogy a Wave nem pixeles, de a jóval nagyobb, ugyanilyen felbontású és technológiájú Galaxy S képétől is le van petézve mindenki.

Amúgy re3pat-nak címezve: a számok fordítva is így működnek. Papíron az iPhone kontraszt aránya a fasorban sincs a Samoled-hez képest, a gyakorlatban mégis mindenki dícséri.

Aki hisz a parajelenségekben, emelje fel a kezem!

(#4294) Karma válasza peterk (#4293) üzenetére


Karma
félisten

Nem is pixeles a Wave, hanem inkább rácsos.

Persze amíg nem tudtam hogy mit kell nézni, fel se tűnt volna, de pl. ha megnézed a hangrögzítő ikonját, elég jól látszik egy átlós minta rajta :(

“All nothings are not equal.”

(#4295) peterk válasza Bayzee5 (#4290) üzenetére


peterk
senior tag

Nem sajnos. Az okostelefonok ugyanolyanok kicsiben, mint egy desktop oprendszer. A felinstallált windows-ból sem lehet előállítani a telepítő lemezét.

Van kint full F4, F3 csc-vel. Ha már frissítesz, akkor talán erre érdemes.

Aki hisz a parajelenségekben, emelje fel a kezem!

(#4296) peterk válasza Karma (#4294) üzenetére


peterk
senior tag

Hát én akárhogy erőlködöm, nem látok semmit. Mit kell nézni pontosan?

Aki hisz a parajelenségekben, emelje fel a kezem!

(#4297) Szuszoka


Szuszoka
csendes tag

Köszi a válaszokat a tegnapi kérdéseimre, rendesek vagytok!
Hétfőre terveztem a vásárlást az egyik T-pontban, de teljesen tanácstalan vagyok...Ennyire belenyul a T a Bada-ba?
1.Ezekszerint soha nem lesz gmail-pushom, ha itt vásárlok?
2.Mit tartalmaz egyáltalán a doboz?
3.Nem lehet majd szoftvert sem frissíteni...?

(#4298) erdoke válasza Karma (#4292) üzenetére


erdoke
titán

Ezek szerint a T-s email konfigurátorból ez is kimaradt.
A MS legutóbbi önigazoló blogjából. Elmagyarázták, mennyivel van nagyobb bevételük, mint X cégnek, és mennyivel több regisztrált email fiók a Hotmailen a Gmailhez képest.

Újabb kérdés: RSS olvasót merre találok? A készüléken nem akadtam rá, ahogy az alkalmazásboltban sem. Ez még butafonokban is szokott lenni.

A legjobb aláírás a héten

(#4299) Bayzee5 válasza Szuszoka (#4297) üzenetére


Bayzee5
tag

A dobot tartalmát tudom megmondani, a többire csak találgatni lehet :)
Szóval a dobozba van egy rövid magyar leírás, egy töltő, egy adatkábel és egy headset. Standard kiszerelés

(#4300) zack válasza Bayzee5 (#4299) üzenetére


zack
nagyúr

Az elég lehúzós.... :U Az enyémben 1Gb MicroSD is volt. Nem sok, de addig amíg beszerzel egy nagyobbat kihúzod vele.
A T-s verzióban nem volt?

Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  [Re:] Samsung S8500 Wave - a harmadik király (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.