Hirdetés

2024. június 7., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  [Re:] Samsung S8500 Wave - a harmadik király (téma lezárva)

Hozzászólások

(#3051) Karma válasza legiaap (#3050) üzenetére


Karma
félisten

1) Nem vagy egyedul...
2) Van beepitve.
3) A webes felulet tokeletesen megy rajta, ugy tunik a Google elkeszitett egy speci Wave-es verziot az oldalbol.
4) Az 5-os fainul megy rajta.
5) Ilyen nem lesz.

“All nothings are not equal.”

(#3052) legiaap válasza Karma (#3051) üzenetére


legiaap
nagyúr

Mi az 5-ös minit fel lehet tolni rá?
Én felmentem az opera oldalára és ott nem találtam, hogy a Badát támogatná.
Vagy simán Javas cuccként lehet feltenni?
De amúgy lesz majd szerinted google maps progi is?
A wave-en van olyan funkció, hogy theme, ahol csak egy van jelenleg, de szerinted nem lesz majd ott később helye újabbaknak?

How are U today? Just kidding...I don't care!

(#3053) leslieke válasza legiaap (#3052) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Mi az 5-ös minit fel lehet tolni rá?
Én felmentem az opera oldalára és ott nem találtam, hogy a Badát támogatná.
Vagy simán Javas cuccként lehet feltenni?

Igen! Java alkalmazásként felmegy simán.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#3054) Karma válasza legiaap (#3052) üzenetére


Karma
félisten

Sima Java cucckent megy fel.

Nem hinnem hogy keszulne kulon Maps alkalmazas, minek az?

A Samsung meg nem adott ki temakeszito eszkozt, talan egyszer fog es ertelmet nyer az az opcio - de a hatterkepen kivul mast akkor se fogsz valtoztatni a home kepernyon, az szinte biztos.

“All nothings are not equal.”

(#3055) Pola-Roid


Pola-Roid
aktív tag

KIES azt irja, hogy a naptarbejegyzeseket nem tudja frissiteni az Outlook-kal, "a funkcio hamarosan elerheto lesz". Ez valami vicc, vagy csak nalam van ilyen gebasz?
2-3 eves telefonjaimmal ez lazan megoldhato volt, egy ilyen felso kategorias keszuleknel ez nem alap??? Mondjuk nem neztem utana, mert eszembe sem jutott ilyen, hogy nem mukodik, de ha ez nem valami hibajelenseg, hanem tenyleg ezen a szinten van, asszem keresnem kell masik telcsit. Pedig amugy nagyon tetszene, de ez eleg durva.

(#3056) peterk válasza Pola-Roid (#3055) üzenetére


peterk
senior tag

Pontosan ugyanitt tartok én is. Olyan alap dolgok hiányoznak, ami eszembe sem jutott, hogy hiányozhat. Pl. a teljes outlook szink., a gyorstárcsázás, vagy éppen, hogy nem tudom visszatölteni az sms-eimet a Kies-el a telefonra. Simán ellennék Skype vagy Google Maps nélkül, de ezek az alap funkciók nagyon hiányoznak, ezért nálam is libikóka van egyelőre aközött, hogy megtartsam vagy másikat vegyek.

u.i.: A hangtárcsázást sem találom. Béna vagyok, vagy ez is missing?

Aki hisz a parajelenségekben, emelje fel a kezem!

(#3057) Karma válasza peterk (#3056) üzenetére


Karma
félisten

Missing.

“All nothings are not equal.”

(#3058) pitimany


pitimany
tag

Üdvözlök minden jelenlegi és leendő Wave tulajt!
Egy hete használom megelégedéssel a készüléket
Előtte N97 minim volt, stabilan működött, de lassú volt, borzasztóan rossz rezisztiv kijelzővel.
Még előtte Samsung Omnia 2-t használtam, azonban a jó hardvert a kaotikusan és hisztérikusan működő win mobil 6.5 tönkrevágta.
Nekem most úgy tűnik a Samsung a jelenleg elérhető legjobb hardvert egy fiatal, de lényegében komolyabb hiba nélkül, stabilan működő szoftverrel ötvözte, és midezt olcsón adja, tehát a Samsung Wave szerintem most a legjobb ár-érték arányú smartphone a piacon.
Amit hiányolok a külső, nívós alkalmazások, főleg a navigáció, de ez remélhetőleg pozitív irányban változni fog, illetve, hogy kevésnek érzem a beállítási lehetőségeket, látszatra egyszerű a szoftver, de lehet, hogy ez a stabil működés ára.

Lenne néhány kérdésem, hátha valaki tudja a választ:

1; SMS írásnál miért csökken le 160 karakterről 70 karakterre a rendelkezésre álló mennyiség, amennyiben ékezetes magyar betűket használok? Van-e olyan beállítás amivel ez kiküszöbölhető, de ne azt mondjátok, hogy állítsam ékezet nélkülire :)
2; Van-e lehetőség arra, hogy lezárt telefonon fogadott hívás után a képernyőzár automatikusan visszaálljon, vagy mindig manuálisan kell végrehajtani?
3; Naptári jelzőhangként be lehet e állítani általam felmásolt hangot a gyári vérszegény "on time" helyett úgy, hogy mindig az legyen az alapértelmezett, és ne kelljen mindig keresgélni?
4; Tudtok-e valamit arról, lesz e 07.20.-ig valamilyen navigáció badára, illetve, hogy ha netalán nDrive és Sygic is megjelenne, melyikre érdemesebb beruházni, melyik a jobb? Nekem eddig csak igom volt, ez az etalon.

firmware verzió: S8500XXJEE/S8500OXDJED

Minden jót mindenkinek, és előre is köszönöm a válaszokat!

(#3059) Karma válasza pitimany (#3058) üzenetére


Karma
félisten

1) De azt mondjuk. Ez nem hiba, a GSM szabvány így működik: ha jobbra dőlő ékezeteket használsz, akkor Unicode karaktereket kell használni, így egy karakter 7 bit helyett 16 bitet foglal, ergó 160 helyett csak 70-et írhatsz. Vagy ne használj ékezeteket, vagy használd a balra dőlő verzióikat. Ha eddig azt hitted, hogy a telefonjaid (pl. az N97) 160 normális ékezetet elküldött, súlyos tévedésben éltél. A Symbian levágja az ékezeteket a háttérben.

2) Nem hinném hogy opció lenne rá, bár nekem hamar vissza szokott zárni.

3) Nem tudom, nem használom a naptárat.

4) Miért olyan fontos dátum a huszadika? NDrive rulez (állítólag), de kiszámíthatatlan, mikor tudjuk végre megvenni őket. A gyári Route 66-hoz lehet már most is licencet vásárolni, de én arra biztos nem pazarolnék pénzt - a keresése egy kalap szart sem ér. Még szerencse hogy nem navigálok.

“All nothings are not equal.”

(#3060) leslieke válasza pitimany (#3058) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

3, Másold be a Saját fájlok- > Hangok -> Jelzőhangok mappába amilyen jelzőhangot szeretnél. Csengőhangot meg értelemszerűen a csengőhang mappába.

Ja, és ne a memóriakártyára, hanem a telefon saját memóriájába!

[ Szerkesztve ]

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#3061) migabi24 válasza pitimany (#3058) üzenetére


migabi24
nagyúr

A képernyőzárat be tudod kapcsolni a beállítások/Általános/Érintés/Érintőpanel automat... opcióval ;)

(#3062) Mandarinn


Mandarinn
senior tag

Ha jól tudom ez a töltős USB kábel szabvány. Valamelyik Nokiának is ilyen volt ha jól emlékszem. Az lenne a kérdésem, hogy mi ennek a kábelnek a neve? Szeretnék venni még egyet.

:R :R :R

(#3063) Karma válasza Mandarinn (#3062) üzenetére


Karma
félisten

Úgy hívják: microUSB kábel :P
Semmi extra nincsen benne.

“All nothings are not equal.”

(#3064) Mandarinn válasza Karma (#3063) üzenetére


Mandarinn
senior tag

Ó köszönöm!
491Ft :DDD

(#3065) kcst válasza Karma (#2958) üzenetére


kcst
tag

Karma testvér, hogy ez nekünk eddig nem jutott az eszünkbe...!

Hát a widgetek közt cinkos, aki... akarom mondani... a widgetek közt mi a túró az a Samsung apps...! Tessék csak kihúzni az indítóképernyőre, leokézni fogaskerékkel és láss csudát... Megy az Apps, kipróbáltam, telepítettem is vele progit, működik. FULL F4 alatt! (Én már lusta vagyok megint visszatenni az F1-et, megvárom az F6 FULL-t, ázsiai firmware-ben már van sima F6...)

iPhone 4 32 GB

(#3066) Karma válasza kcst (#3065) üzenetére


Karma
félisten

Nekem kinn volt a főképernyőn, de korábbi SHPAPP_HD-s ROMnál nem csinált semmit, hiába böködtem, most meg bevallom nem próbáltam újra. Az időzóna miatt én vissza nem rakom a JF4-et, úgyse használok mobilon ékezeteket egyáltalán :)

“All nothings are not equal.”

(#3067) kcst válasza Karma (#3066) üzenetére


kcst
tag

Az időzónával mi a gond pontosan?

Nekem Bp van beállítva nyári időszámításra és jól mutatja az időt.

iPhone 4 32 GB

(#3068) Karma válasza kcst (#3067) üzenetére


Karma
félisten

Nekem meg nincs ott az checkbox hogy bekapcsoljam a nyári időzónát...

“All nothings are not equal.”

(#3069) kcst válasza Karma (#3068) üzenetére


kcst
tag

Ja, bocs, most, hogy megnéztem, nekem sincs, de 20:44-et mutat, se többet, se kevesebbet...

Mondjuk fura, hogy a "Budapest +1" időzónából kettő is van, de ez korábban is feltűnt nekem és akármelyiket állítom be, ugyanaz az eredmény.

Nektek egy órával kevesebbet (vagy többet) mutat? Ne már...

iPhone 4 32 GB

(#3070) csimmasz


csimmasz
aktív tag

Valaki használja már az opera 5 mini-t?
Probáltam feltenni de mindig azt irja hogy file" non valido"
Pedig az opera hivatalos oldaláról szedtem.

Ha kártya kell - https://www.plasticcard.it https://plasztikkartyainfo.hu Egyéb nyomtatás miatt - https://exinprint.hu

(#3071) Karma válasza kcst (#3069) üzenetére


Karma
félisten

Nem az a lényeg, természetesen mi is be tudjuk jól állítani az órát. A gond az, hogy ha jön egy SMS, vagy egy hívás, az a naplóban egy órával el lesz tájolva...

“All nothings are not equal.”

(#3072) pitimany


pitimany
tag

Kedves Karma, Leslieke, Migabi24!
Köszönöm a válaszokat.
A 07.20.-i dátum csak nekem fontos, akkor indulok nyaralni, külföldre, autóval és hát a papír térképem kissé elavult. :)

(#3073) kcst válasza Karma (#3071) üzenetére


kcst
tag

Nem tudom, miben különbözünk, de nekem nem... Az előbb hívtam is magam egy másik telóról és jött üzenetem is: jól mutatta az időt mind a naplóban, mind a fenti lenyíló kis ablakban...

iPhone 4 32 GB

(#3074) Karma válasza kcst (#3073) üzenetére


Karma
félisten

És az SMS? Amikor tájolgattam az órát, akkor az egyik megjavult, míg a másik továbbra is tévedett.

“All nothings are not equal.”

(#3075) kcst válasza Karma (#3074) üzenetére


kcst
tag

A "jött üzenetem is" alatt SMS-t értettem, bocs, ha nem volt egyértelmű. :)

iPhone 4 32 GB

(#3076) Karma válasza kcst (#3075) üzenetére


Karma
félisten

De, az lett volna, csak átsiklottam felette, bocs. Igen érdekes... Én meg frászt kaptam, hogy most akkor mennyi az idő és mennyire hülyültem meg.

“All nothings are not equal.”

(#3077) richies válasza csimmasz (#3070) üzenetére


richies
senior tag

en hasznalom s jo. szedd le netrol s rakd fel a jart jad ot a telora telepisd udv

Rozsomak of Power

(#3078) nVIPER


nVIPER
senior tag

Megtetszett ez a tisztafekete wave.. Le is cserélném rá az enyémet :). Ha valakit érdekel van eladó wave-m :P.

(#3079) user137 válasza Karma (#3066) üzenetére


user137
őstag

.

[ Szerkesztve ]

(#3080) user137 válasza Karma (#3066) üzenetére


user137
őstag

se ékezetek, se naptár, se navigáció... minek is van neked okostelefonod? :DD

[ Szerkesztve ]

(#3081) Karma válasza user137 (#3080) üzenetére


Karma
félisten

Google Sync, GTalk, MSN (bár ez utóbbi most nem megy), használható böngésző. Egyébként én se tudom. Az iPadommal legalább játszani is lehet.

[ Szerkesztve ]

“All nothings are not equal.”

(#3082) user137 válasza pitimany (#3072) üzenetére


user137
őstag

kémeim "őszre" jelentettek, de ez persze bármit is jelenthet. jobban jársz, ha addig nem adod el a régi eszközöd sajnos...

[ Szerkesztve ]

(#3083) dokesz007


dokesz007
aktív tag

Hy mindenki,

nem tudjátok kedves tréfamobil mikor szándékszik kiadni a telefont végre?

Június végével hitegettek de már június közepe felé haladunk...

Valakinek infó?

Előre is köszi.

---C.2.A. Dokesz007 ---I'm the power---SAJTOLOK---

(#3084) legiaap válasza dokesz007 (#3083) üzenetére


legiaap
nagyúr

Nem június közepe felé haladunk, mert már július van.
:)

How are U today? Just kidding...I don't care!

(#3085) taschner válasza dokesz007 (#3083) üzenetére


taschner
aktív tag

én ugytudom juli. 12

A motorozás egy élmény!!!

(#3086) csabám


csabám
addikt

üdv mindenkinek. a telenor repertoárjába mikor fog felkerülni a wave, nem tudja vki? előre is kösz.

„They fuckin' poke each other on Facebook.”

(#3087) Didu77


Didu77
csendes tag

Sziasztok, egy gyors kerdes: valakinek megy a kies kapcsolat bluetooth-on keresztul?

Szuper dolog: ha valakinek van halozati media lejatszoja (pl. popcornhour) akkor le tud jatszani egyfajta push modban media fileokat (kep, zene, film) anelkul, hogy barmit kellene alitani.

Peace

(#3088) Quasi_modo válasza legiaap (#3050) üzenetére


Quasi_modo
nagyúr

A Google maps, helyett nem inkább NDrive vagy Sygic hiányzik ?

valami

(#3089) AS


AS
félisten

Google Map nagyon jol megy netröl azzal nincs baj :)
Ndrive meg idővel jön mivel már kész van..

Nubia Red Magic 8 Pro Realme GT 2 Pro , Samsung Galaxy Tab S6, Samsung Watch Active 2

(#3090) #41635072


#41635072
törölt tag

Üdv!
A fülesen vannak médiavezérlő gombok?

(#3091) Fogash válasza AS (#3089) üzenetére


Fogash
tag

dehogynem. nézd meg az adatroaming tarifákat, aztán már rá is jössz, mennyire fájdalmas elnavigálnn webalapú googlemaps-sal mondjuk Hannoverig.

(#3092) csabám


csabám
addikt

üdv mindenkinek. a telenor repertoárjába mikor fog felkerülni a wave, nem tudja vki? előre is kösz.

„They fuckin' poke each other on Facebook.”

(#3093) user137 válasza csabám (#3092) üzenetére


user137
őstag

"harmadik negyedévben" a mondás... ennyit sikerült a kapcsolattartónkból kiverni.

(#3094) user137 válasza Fogash (#3091) üzenetére


user137
őstag

Konkrétan Hannoverig elnavigálni mondjuk semmibe nem kerül, csak olvasni kell tudni a táblákat (Budapest, Bécs, Passau, Nürnberg, Hannover - vagy ugyanez Pozsony felé). Hannoverben a lokális navigáció sem biztos mondjuk, h a legolcsóbb roaming datával.

Ellenben van Route66 (Navigation menüpont), ingyen van a térkép, navigálásért 2k/hó, ha egy külföldi útra mész, ennyi költség talán belefér. Ma reggel kipróbáltam a programot, korrekt, gyorsan követi az autót, rakásig van POI-val, sebességfüggően dinamikusan zoomol, ismeri a legújabb utcákat is (teszt: XIII Dunavirág utca). A tervezésről nem tudok nyilatkozni, mert nem aktiváltam.

[ Szerkesztve ]

(#3095) Karma válasza #41635072 (#3090) üzenetére


Karma
félisten

Nincsenek.

“All nothings are not equal.”

(#3096) peterk válasza AS (#3089) üzenetére


peterk
senior tag

Szia,

Nekem furcsa módon nem megy a GMaps. Ha elnavigálok az oldalra, akkor kiírja, hogy a mobilos verzió nem kompatibilis a készülékemmel, de a normál verziót megnyithatom ha akarom. Ha rányomok arra, hogy nyissa meg, akkor meg visszadob a google kereső oldalra. De akkor is oda kerülök, ha direktben beírom az URL-t...

Aki hisz a parajelenségekben, emelje fel a kezem!

(#3097) Quasi_modo válasza AS (#3089) üzenetére


Quasi_modo
nagyúr

Google Map nagyon jol megy netröl azzal nincs baj
Hát pont ezzel van a baj. Ha kimész a falvak közé, ott csak az a navi jó, ami offline is életképes. A többi ott meghal. Másrész miért egyem az akkut a folyamatos netkapcsolattal, na egyébként éppen nincs rá szükségem ? Nem akarok hozzá nőni a nethez.

valami

(#3098) user137 válasza peterk (#3096) üzenetére


user137
őstag

widgets => Google => Gmaps gomb?

(#3099) legiaap válasza Quasi_modo (#3097) üzenetére


legiaap
nagyúr

A google maps-ot lehet offline is használni?
Mióta?
Nekem elég a google maps, nem használok navit. Windows mobilon sem igen használtam igo-t, inkább a maps-ot.

Többiekhez más kérdés:
Van olyan widget, ami több mindent mutat, és annak a tetején van az időjárás.
Azt meg lehet oldani, hogy a több dolog közül csak az időjárást mutassa?
Vagy van külön időjárásos widget?

[ Szerkesztve ]

How are U today? Just kidding...I don't care!

(#3100) Con Troll válasza taschner (#3085) üzenetére


Con Troll
senior tag

Úgy legyen, bár én kicsit gyanakvó vagyok. A hamarosan kapható készülékek oldalán sincs még fent a wave, pedig a dátum szerint bő egy hét, és forgalomba hozzák. :F

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  [Re:] Samsung S8500 Wave - a harmadik király (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.