Hirdetés

2024. június 7., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  [Re:] Samsung S8500 Wave - a harmadik király (téma lezárva)

Hozzászólások

(#3301) Pola-Roid válasza leslieke (#3300) üzenetére


Pola-Roid
aktív tag

Nem sporolas, megszokas.
Amiota mobilom van, mindig kikapcsolom ejszakara. Nem szeretem, ha zargatnak.
Flight mode-nal meg egyszerubb es gyorsabb, ha kikapcsolom.

Egyebkent meg a kerdes nem relevans: egy 100e-s keszuleknel ez szerintem szegyen.

(#3302) AS válasza Pola-Roid (#3301) üzenetére


AS
félisten

Ne hogy azt hid az Android WM mobile sem tud kikapcsolva ébreszteni sehogy sem.
Ezek Okostelok a te Számítógéped tud kikapcsolva ébreszteni? :C

Nubia Red Magic 8 Pro Realme GT 2 Pro , Samsung Galaxy Tab S6, Samsung Watch Active 2

(#3303) Karma válasza Pola-Roid (#3299) üzenetére


Karma
félisten

Az automata bekapcsolás opciót másodjára is lecheckkoltad?

AS: A számítógépek fel tudnak ébredni egy megadott időpontban, legalábbis pár éve már ott figyel az opció erre a BIOS-ban. Persze mondjuk a Macek nem, BIOS híján :)

[ Szerkesztve ]

“All nothings are not equal.”

(#3304) user137


user137
őstag

3 hiba ma reggelre:
- tegnap lemerült a teló, reggel no ébresztés... (a régi ericssonok tudtak pedig ilyet, h 2x még felkeltettek). Emiatt nem vagyok boldog.
- index.hu főoldal UTF8 hibák az ékezetes karaktereknél, csak "krixkraxok" vannak. nektek jó? a cikkek már jók, érdekes módon...
- nem szinkronizál a FB. Hozzáadtam még 3 embert weben, és a telóra nem jön le akkor se, ha rányomok kézzel, h "Szinkronizálás most". WTF?

akkuteszt: hétfőn fullra töltve, délben lehúztam a töltőt, push email, push gmail, BT állandóra bekapcs, 15-20 rövid hívás (1-2-3 percesek), napi 1x20 perc GPS. Kedd este 20-ra kilehelte a lelkét az akksi. ~36 óra.

Majd nézek egy aszkéta megoldást is :)

[ Szerkesztve ]

(#3305) Gergi válasza user137 (#3304) üzenetére


Gergi
aktív tag

Most néztem Wifi-n keresztül és nekem tökéletesen behozza az index.hu-t. Semmi kódolási hiba nincs benne (se a főoldalon, se a cikkeknél).

(#3306) Gergi válasza user137 (#3304) üzenetére


Gergi
aktív tag

dupla

[ Szerkesztve ]

(#3307) user137 válasza Gergi (#3305) üzenetére


user137
őstag

zsír, és milyen szoft? :) nálam XJEE van XJED nyelvivel.

(#3308) Gergi válasza user137 (#3307) üzenetére


Gergi
aktív tag

szoft: XJF1 Full
nyelv: XDJEF

Szerintem frissítened kéne a telót, mert az a szoft. már nem mai gyerek. ;)

[ Szerkesztve ]

(#3309) user137 válasza Gergi (#3308) üzenetére


user137
őstag

ellenben eddig minden működik rajta és nem instabil, úgyhogy jó ez így.
köszi :)

(#3310) kakuk100


kakuk100
őstag

Sziasztok!
Én is szeretném frissíteni a telefonom. Nekem is a régi van rajta.Ha tudnátok segíteni abban, hogy hol tudom megszerezni a leírást, hogy hogy kell frissíteni és, hogy hol tudom letölteni az új szoftvert hozzá amiben van magyar nyelv.
Eddig HD-m volt. A HD-hoz a driverek a gépemen vannak, de gondolom azok nem jók a Wavehoz.

[ Szerkesztve ]

(#3311) Karma válasza kakuk100 (#3310) üzenetére


Karma
félisten

Itt mindent megtalálsz.
Kivéve a magyar CSC-t, azt itt kell előkotornod.

“All nothings are not equal.”

(#3312) csimmasz válasza Pola-Roid (#3299) üzenetére


csimmasz
aktív tag

Szerintem ellenorizd a beallitasaidat hogy azon a napon is be volt jelolve az ebresztes.
En mindennap igy kelek altlaban csak melo utan kapcsolom be,de ebreszteni mindig kikapcsolt allapotban ebreszt. :)

Ha kártya kell - https://www.plasticcard.it https://plasztikkartyainfo.hu Egyéb nyomtatás miatt - https://exinprint.hu

(#3313) d_joco


d_joco
csendes tag

Sziasztok!

Szerintetek hol érdemes venni Wave-t?
Jó lenne ha magyar garis (vagy legalább magyar menüs) és full bontatlan lenne, illetve made in korea feliratu a cuccos (mert én már vettem kinai samsungot és nagyon silány minőségű volt, meg tele szoftverhibával)
Jah és a vodánál vett már vki?

(#3314) szebev


szebev
senior tag

sziasztok!frissiteni akarom a telot,de nem megy!kies le van toltve!leirom mit csinal a pc pontosan!kies megnyitva.osszes futo program bezarva.kies kiirja:az eszkoz csatlakoztatasa folyamatban(vagy 10 perce).neha kiirja,hogy nem tudja installalni az mtp device ,samsung mobile modem v2.a teloban csatlakoztam a kiesre,de kiirja hogy remove the cable.eltavolitottam!most akkor ,hogyan csatlakozik a pc-hez?frissiteni akarok,de mikor megnyomom a frissites gombot kiirja,hogy nincs csatlakoztatva a telo!ordogi kor nem mondom .tudnatok segiteni?

Titanfall ,Bf3,Xbox 360,LG G2 32 gb D80220B-HKG-XX + Wave 1.2 JL2/JL1,Sandisk 16gb 4class.

(#3315) Fogash válasza szebev (#3314) üzenetére


Fogash
tag

egy újraindítás néha csodákra képes, és kevesebb időbe telik, mint otthon küzdeni + itt várni a válaszokra, tippekre :)

(#3316) szebev válasza Fogash (#3315) üzenetére


szebev
senior tag

ok.megproblom!

Titanfall ,Bf3,Xbox 360,LG G2 32 gb D80220B-HKG-XX + Wave 1.2 JL2/JL1,Sandisk 16gb 4class.

(#3317) user137 válasza szebev (#3314) üzenetére


user137
őstag

Jó lenne egy picit megtanulni központozni, az írásjelek előtt semmi, utánuk szóköz van, a mondatok nagy betűvel kezdődnek. Ha már segítséget kérsz, annyira nem megy, h megtiszteld a fórumot azzal, h ne nekünk kelljen kibogarászni, amit írsz? :U

A telefonod nem csatlakozik, próbáld meg kikapcsolni-bekapcsolni és feldugni újra USBre, nekem is volt ilyen és az megjavította. Ameddig nem látszik a telefon a Kiesben, addig hiába is próbálsz bármit.

(#3318) szebev válasza Fogash (#3315) üzenetére


szebev
senior tag

ha ujrainditottam mit csinalja azutan?hasznaljam az usb kabelt vagy sem?

Titanfall ,Bf3,Xbox 360,LG G2 32 gb D80220B-HKG-XX + Wave 1.2 JL2/JL1,Sandisk 16gb 4class.

(#3319) szebev válasza user137 (#3317) üzenetére


szebev
senior tag

ja tudom,hogy rosszul irok, de egy kicsit sietek, mert melozni megyek es ezt a problemat meg akarom oldani ma!(ha lehet)

Titanfall ,Bf3,Xbox 360,LG G2 32 gb D80220B-HKG-XX + Wave 1.2 JL2/JL1,Sandisk 16gb 4class.

(#3320) szebev válasza user137 (#3317) üzenetére


szebev
senior tag

egyebkent koszi a valaszt!most probalom ki, hogy mi tortenik!

Titanfall ,Bf3,Xbox 360,LG G2 32 gb D80220B-HKG-XX + Wave 1.2 JL2/JL1,Sandisk 16gb 4class.

(#3321) Fogash válasza szebev (#3319) üzenetére


Fogash
tag

Hát, telefonálni tán az eggyel régebbi software-verzióval is lehet, nem? :)
Amúgy meg újraindítás után usb újra bedug, vár a kapcsolatra, frissít.

(#3322) szebev válasza Fogash (#3321) üzenetére


szebev
senior tag

ja,lehet telcsizni ez igaz! usb bent van,varok...varok.... , nem csatlakozik!

Titanfall ,Bf3,Xbox 360,LG G2 32 gb D80220B-HKG-XX + Wave 1.2 JL2/JL1,Sandisk 16gb 4class.

(#3323) Breiti


Breiti
csendes tag

Sziasztok! Nekem az a problémám, hogy nem tudom a telefonról a fényképeket feltöteni a számítógépre. Tudnátok ebben segíteni, hogy hogy kell? Ja meg van a telóra letölthető ingyenes navigáció?

(#3324) user137 válasza Breiti (#3323) üzenetére


user137
őstag

Kábel bedug, KIES mód, Windózban feljön a telefonod szépen külső háttéktárnak. A képek az Images/Fényképek mappa alatt vannak.

Navi csak fizetős van egyelőre. (Nokiának van ingyenes :P)

[ Szerkesztve ]

(#3325) Fogash válasza szebev (#3322) üzenetére


Fogash
tag

vindózban sajátgép alatt látod? valakinek már kellett USB kábelt cserélnie, mert a drót volt szar. Egy másik dróttal meg simán ment neki egyből. Nincs +1 USB kábeled kéznél?

(#3326) GeneraL_XTX


GeneraL_XTX
veterán

sziasztok

gondolkodom erősen egy ilyen telefonon, de lenne pár kérdésem ami a mobilaréna tesztjéből még nem derül ki.

a legfontosabb hogy a böngésző szövegtördelési hiányosságait az újabb szoftverekben esetleg javították már?
melegszik érezhetően a telefon?
belassulások ugye nincsenek? (főleg sms írás közben)
a samsung store-on vannak már használható progik rá?
telefonálás közbeni hangerősség jó?

illetve hogy a frissebb szoftverek tekintetében van-e magyar nyelvű belőlük?illetve ezek hivatalosak?

és a GSM Line-ról, mint bolt milyen tapasztalataitok vannak? mert ott néztem ki magamnak 86k-ért.

előre is köszi a válaszokat

(#3327) Karma válasza GeneraL_XTX (#3326) üzenetére


Karma
félisten

Nem.
Ha napon van igen, különösebben nem feltűnő egyébként. Mondjuk nem is Wifizek (nagy hőtermelő).
Ha a háttérben fut a böngésző, és valami Javascriptes oldal (pl. GMail webfelület), akkor igen, egyébként meg nem.
Not really, no.
Szerintem príma, közepesnél még nem vettem feljebb még zajos környezetben se, mert kiugatja az agyamat a másik fülemen át.

Ez egy bonyolult kérdés, most kihagynám, bocs.

Nekem semmilyen.

[ Szerkesztve ]

“All nothings are not equal.”

(#3328) GeneraL_XTX válasza Karma (#3327) üzenetére


GeneraL_XTX
veterán

THX

akkor lehet mégis inkább android felé nézegetek:) egyébként a Galaxy S lenne a másik jelölt, csak láttam hogy ez is kb ugyan az, csak az oprendszer más:) + itt van vaku és fizikai híváskezelő gombok, de ha nincs rá szoftverellátottság akkor nem sok értelmét látom. és a böngésző se igazán 100%-os tördelés nélkül, azt meg sokat használnám.:(

(#3329) aadrian válasza GeneraL_XTX (#3328) üzenetére


aadrian
csendes tag

Én eddig nem neteztem mobilon, de szerintem egyáltalán nem zavaró a tördelés hiánya... sőt, engem mondjuk az zavart, amikor a nokiám "összef*sottan" jelenítette meg az oldalakat. De ugye, nem vagyunk egyformák ;)
Szerintem kérdés, hogy mi egyéb indítana más irányba? A Samsung apps bővül, nem gyorsan, mármint nem kerül fel naponta 20 alkalmazás. De ez meg fog változni, nem követtem különösebben, de szerintem az apple boltja se indult feltétlen nagyobb lendülettel...

Még egy kérdés, nem Neked, hanem úgy Mindenkinek: Mi az, ami ennyire hiányzik??? Nálam van két-három hete a készülék és még nem volt semmi olyan gondom, hogy ÚÚÚRISTEEEEN ez nagyon kéne és nincs. Itt megint csak mondanám, hogy én annó a legutolsó S60-as Nokiámmal is úgy jártam, hogy megvettem, firmware frissítés és teleraktam minden "hülyeséggel". Eltelt két év, és a felrakott cucczokból egyet használtam, hébe-hóba - annyira fontos, hogy pl. most se jut eszembe a progi neve.

u.i.: én mondjuk nem navigálok, folyton sípól, hogy gyorsan megyek, meg újratervez, meríti az akksit, pontatlan, dugófigyelés jó lenne, de az itt 20 év múlva (se?) lesz jó (vagy van már real time, rendes dugófigyelő - szóljatok) stb. - jó öreg térkép vagy gmaps otthon megnéz és odakocsikázik megoldást alkalmazom :U

[ Szerkesztve ]

(#3330) Karma válasza aadrian (#3329) üzenetére


Karma
félisten

Én már sokszor írtam, hogy MSN :)

Ennek örömére gyakran szemezek a használt E63/E75-ökkel, vagy az X10 Minivel. Meg már a C3 is felmerült, de azért elhessegettem azt a gondolatot, nem győzött meg a tulajok véleménye.

[ Szerkesztve ]

“All nothings are not equal.”

(#3331) aadrian válasza Karma (#3330) üzenetére


aadrian
csendes tag

hmm, MSN jogos lehet :R

Gondolom hamarosan lesz... ezt próbáltad már (úgy értem, bocs ha igen, csak most nem tudok visszaolvasni több ezer hozzászólást - inkább megkérdem):

MSN widget

Sajnos olasz, nem próbáltam ki, de ha csak a belépő gombot kell olaszul megtalálni az még elmegy amíg nincs jobb. Persze lehet, h hulladék... ;]

Szerk: vagy ez lehet a webes MSN-t nyitja meg? :F

[ Szerkesztve ]

(#3332) Karma válasza aadrian (#3331) üzenetére


Karma
félisten

Azt hát. Egyébként a Meebo mobiloldala elég jól használható.
Csak annyi a csel, hogy a böngészőbe ezt kell írni: http://meebo.com/mobile

“All nothings are not equal.”

(#3333) peterk válasza aadrian (#3329) üzenetére


peterk
senior tag

Az az igazság, hogy a kérdést, hogy mi értelme nem csak az alkalmazásokkal kapcsolatban lehetne feltenni, hanem magával a telefonnal kapcsolatban is. :) Mi értelme félévente mindig megvenni a legújabb modellt, mikor a régi is tökéletesen megoldja azt, amire az embernek szüksége van. Sőt, a hozzászólások nem kis része itt is olyan, hogy "ez miért nem megy mikor ez a régi telefononom is ment már". :)

Ilyen az ember, és kész, nem mindig kell logikát keresni a döntései mögött. Az alkalmazások miatt én se váltanék egyébként, mert pontosan ugyanaz a véleményem, mint neked: zömében úgyse kellene. Ráadásul, abban is biztos vagyok, hogy a népszerűbb alkalmazások - azok amiket sokan megvesznek/megvettek androidra is -, a samsung appstore-ban is hamar meg fognak jelenni, mert azokban üzlet van. A maradék sok tízezer egyéb app meg úgyis olyan amilyen, elvétve fordul elő, hogy jó is és éppen arra lenne nagy szükség.

Aki hisz a parajelenségekben, emelje fel a kezem!

(#3334) bogar001


bogar001
csendes tag

Hy! Sok zenét hallgatok vele de a gyári dugó nem jön be, szeretnék hozzá venni egy komoly fejhallgatót ami le takarja ez egész fülemet és iszonyat jól szol és az utcán is meg lehet jelenni vele, valami profi kis cuccot 20-30 e ft között, pár típust ha tudnátok mondani az jó lenne mert én nem vágom azt hogy hány ohmos kell hozzá vagy mi!
Egyébként nekem se hiányzik a töménytelen alkalmazás bőven el vagyok azzal ami van!

(#3335) fatty válasza Karma (#3330) üzenetére


fatty
aktív tag

En a palringo 2.1.2 betat tettem fel msn-nek, kezeli, de nem az igazi.

(#3336) jozf


jozf
tag

Tegnap én is csatlakoztam a wave felhasználók körébe :)

Elsöre tetszik a telefon bár az biztos h a softnak van még hova fejlödni annak elenére h már most is elég nagy tudású alapból is. Nekem pl a böngészöje se jön be annyira. Valahogy tul kicsik a betük ha annyira nagyitok bele h ne keljen oldalirányba scrollozni, ez nekem kicsit zavaró, ugy h a tördelés jól jönne :) Az msn is hiányzik még, de ez majd csak megoldódik. A store-os programok többsége is még használhatatlan, vagy felesleges arról nem is beszélve h a jobbak az angol storon vannak amiket persze alapból nem kinál fel a magyaron, ugyanakkor egy csomó lengyel, francia, kinai nyelvüt meg igen :S Jó lenne egy nyelvi szürö vagy legalább az angol nyelv kötelezövé tétele. Különben igy vicces lesz s tele leszünk távolkeleti meg német, francia stb, nyelvü amugy lehet hasznos de igy használhatatlan programokkal.

A widget-es része is még érdekes, egyrészt kevés az értelmes widet na meg valahogy alig férni a képenyön.

A telón még a magyar XXJEE-s rom van, ezt várható h hivatalosan is frisithetö lesz vmi F-esre vagy csak a barkács módszer marad?

Én föleg a telefonos részt meg a fényképezöt, videót használom a többi meg csak extra igy a kezdeti betegségeivel még most is böven együtt lehet élni. A többivel meg bizzunk a legjobbakban :)

(#3337) Pola-Roid válasza AS (#3302) üzenetére


Pola-Roid
aktív tag

Se Android, de WM nem tud??? :Y
Hat ez vicc, komolyan mondom.

Nem tudom, tud-e a gepem ebreszteni, meg soha nem probaltam :DDD

(#3338) Pola-Roid válasza Karma (#3303) üzenetére


Pola-Roid
aktív tag

Igen, lecsekkoltam, be volt kapcsolva :U

(#3339) user137 válasza user137 (#3304) üzenetére


user137
őstag

- nem szinkronizál a FaceBook. Hozzáadtam még 3 embert weben, és a telóra nem jön le akkor se, ha rányomok kézzel, h "Szinkronizálás most". WTF?

ezt le tudná valaki csekkolni nekem, h mizu? ha kell, vegyetek fel FB-n :)

[ Szerkesztve ]

(#3340) fatty válasza Pola-Roid (#3337) üzenetére


fatty
aktív tag

Okosok nem ebresztenek/ jeleznek kikapcsolva. Volt UIQ-s, Winmo-s tobb fele, egyik sem ebresztett. De legalabb lassuak :)
Viszont ekezetet meg nem talaltam wav-en.

(#3341) user137 válasza fatty (#3340) üzenetére


user137
őstag

állítsd magyarra (Setup - General - Keyboard Language), majd a qwerty-ben nyomd meg a kis földgömb ikont, hogy HU-t mutasson. Ha rajta tartod az ujjad a magánhangzón, előjönnek rá az ékezetek.

(#3342) Kobe válasza bogar001 (#3334) üzenetére


Kobe
veterán

sztem el vagy tévedve ha ilyen légiirányítós füest akarsz, amit már a kutya nem hord. Nem kell 20-30 ezret költeni rá, bőven elég 7-8 ezer forint egy agybadugós Sennheiser CX-hez, aminek a szilikon borítása kb 3x hatásosabban szigetel és még hülyének sem néznek vele az utcán :)

(#3343) kcst válasza bogar001 (#3334) üzenetére


kcst
tag

Szia, maximálisan csak ajánlani tudom a Nokia WH-600-at :-) Egy-két másik fülest is próbáltam és egy bluetooth sztereó fejhallgatót, de utóbbi eltörpül mellette és a kis vacak "bedugósak" sem szólnak olyan jól.

12e körül kapható újonnan.

iPhone 4 32 GB

(#3344) kcst


kcst
tag

MEGTÖRTÉNT A CSODA!!!

:C :C Felkúszott a magyar Samsung oldalra is a Wave... :C :C

Magyar nyelvű leírás itt:

[link]

[ Szerkesztve ]

iPhone 4 32 GB

(#3345) Karma válasza kcst (#3344) üzenetére


Karma
félisten

Nálam betűtípust hiányol, és a tartalomjegyzéken kívül nem látszik semmi :(
Na nem mintha kézikönyv kellene, annál egyszerűbb a telefon, de kíváncsi lennék van-e szó a mániámról, a Social Hubról...

“All nothings are not equal.”

(#3346) Zolesz007 válasza Karma (#3345) üzenetére


Zolesz007
őstag

Ismerje meg a Social Hub™ programot, az egységes e-mail,
üzenetküldő, csevegő, névjegyzék- és naptárkezelő alkalmazást.
További részletekért látogasson el a http://socialhub.
samsungmobile.com weboldalra.
1 Menü üzemmódban válassza a Social Hub menüpontot.
2 Tekintse meg és használja a Social Hub weboldalról származó
tartalmakat.

Enyit ír a kézikönyv :DDD :DD :DDD

Ezt meg a honlap:

Social Hub: Prémium integrált üzenetküldés
Tartsd a kapcsolatot ismerőseiddel valós időben a push email funkcióval, instant messaging szolgáltatással, közösségi oldalakon keresztül, miközben szinkronizálod a nevjegyzékedet vagy naptáradat a számítógépeddel. A Social Hub minden online hozzáférésedet egy helyre integrálja, így könnyedén megtalálod a legjobb és legkönnyebb módot, hogy kommunikálj velük. A Social Hub szinkronizált naptárja segít az időbeosztásod kezelésében úgy, hogy egy helyre gyűjtheted az eseményeket minden online platformról.

[ Szerkesztve ]

Fold 5

(#3347) vendingo


vendingo
veterán

Szerintetek elképzelhető, hogy a későbbiekben egy új SW-el pótolják a böngészés közbeni tördelést?

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#3348) kcst


kcst
tag

Feltételezem, hogy a közzététel miatt, de nekem végre működik Bluetooth-szal a Kies!

Kezdenek alakulni a dolgok... Felejthetem el a drótot... :DD

iPhone 4 32 GB

(#3349) kcst


kcst
tag

A fizetős alkalmazások még nem... :(((

iPhone 4 32 GB

(#3350) kcst válasza kcst (#3348) üzenetére


kcst
tag

Pontosítok... Szoftvert telepíteni csak dróttal enged...

iPhone 4 32 GB

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  [Re:] Samsung S8500 Wave - a harmadik király (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.