Hirdetés

2024. május 27., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  [Re:] Samsung S8500 Wave - a harmadik király (téma lezárva)

Hozzászólások

(#4701) Kapanyél válasza bullpit (#4697) üzenetére


Kapanyél
őstag

De ahhoz folyamatosan kell, hogy töltse lefelé a térkép adatbázist.
(Ez utána offline megmarad? Csak mert SD kártya nélkül nem is indul el a navigációs program...)

Egyébként ha nem használjátok a GPS-t, kapcsoljátok ki a menüből, mert szerintem elég sokat szop az akkuból.

Hús vagyook, hús, hús, hús, hús, húús!

(#4702) leslieke válasza AS (#4700) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Ez igaz. Csodálkozom is, hogy ilyen widget nincs még. Persze ami késik, az sokára jön. :D

[ Szerkesztve ]

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#4703) F-ECT$ válasza Durcmurc (#4690) üzenetére


F-ECT$
titán

Gáz van: nálam is ugyanez. Bedugom a fülest: a rádió mono, vagy nem is érzékeli a fülest :( Ha viszont csak félig dugom be, akkor jön stereoban. Ez fícsör vagy bug?
Ha bug, visszaviszem, mert ez elég nagy szívás...

Dive ever, work never.

(#4704) leslieke válasza Durcmurc (#4690) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Egy erőteljesebb mozdulattal kell bedugni, míg egy kattanást nem hallasz, és akkor lesz sztereó hang is.

F-ECT$: nálad is ez lehet a gond!

[ Szerkesztve ]

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#4705) F-ECT$ válasza leslieke (#4704) üzenetére


F-ECT$
titán

Én ezt teszem, de a dugóból kilátszik még így is kb 2 mm. Viszont a hang mono :(

Meg ha már most erőltetni kell, mi lesz később?

[ Szerkesztve ]

Dive ever, work never.

(#4706) leslieke válasza F-ECT$ (#4705) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Pont az a 2 mm hiányzik a sztereo hanghoz. Nem kell azt annyira erőltetni, próbáld csak ki bátran!

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#4707) F-ECT$ válasza leslieke (#4706) üzenetére


F-ECT$
titán

Köszi, benn van! :C

(Nem gondoltam volna, hogy ilyen erősen kell, és még féltem a telót.)

Dive ever, work never.

(#4708) leslieke válasza F-ECT$ (#4707) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Szívesen!

Ebből is látszik, hogy erős anyagból van, na meg úgy van összerakva, hogy ki ne essen a dugó az aljzatból.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#4709) zzola válasza F-ECT$ (#4707) üzenetére


zzola
félisten

Ha bekopik, nem fog menni ilyen nehezen...E52-vel Én is így jártam.

(#4710) Durcmurc válasza leslieke (#4704) üzenetére


Durcmurc
csendes tag

Köszi, ha hazaérek kipróbálom (azt hittem vacak és így nem hoztam magammal a fülest). Viszont a töltöttségjelzésre két alkalmazás is van a Samsung Apps-ban, amik mutatják százalékosan, igaz hogy a menűből. Az a bajotok vele, hogy csak "alkalmazás" és nem widget? Bocs ha marhaságot kérdezek de nem vagyok profi a spec kifejezésekben. :(

(#4711) AS


AS
félisten

Ezt nézzétek meg: :C Remélem ilyen Amoled lesz majd Wave utódjában nem semmi:D
Utána már lehet dobálózni teloval:D
link

Nubia Red Magic 8 Pro Realme GT 2 Pro , Samsung Galaxy Tab S6, Samsung Watch Active 2

(#4712) Quasi_modo válasza leslieke (#4708) üzenetére


Quasi_modo
nagyúr

Az én gépem is ilyen. De nem az aljzat szűk, hanem a dugó vastag (más dugesz könnyebben megy bele), de ezen lehet segíteni. Én ide-oda forgatva szoktam bedugni a füles dugóját, hogy le ne szakadjon az aljzat.

valami

(#4713) Paca2 válasza Durcmurc (#4710) üzenetére


Paca2
senior tag

egyik sem mutat jó értékeket (nem egyezik a telefon által jelzettel), bár lehet h a friss szoftverrel már jól működik

Kindle Paperwhite 2. 2013. nov. | HP Probook 450 G3 2016. febr. | iPhone 6s 2016. ápr. | Opel Crossland X 1.2 110LE 2018. nov. | Apple Watch 7 2022. aug. | iPhone 13 2022. szept. | Apple MacBook Air M2 13.6" 2023. okt.

(#4714) leslieke válasza Durcmurc (#4710) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Az a baj azzal a 2 töltöttség jelző alkalmazással, hogy hazudnak és nem a valós értéket mutatják.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#4715) lackaba válasza AS (#4711) üzenetére


lackaba
tag

Ez már a Sonynak is megvan,igaz csak Japánba a Domaco forgalmazza.

(#4716) leslieke válasza AS (#4711) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

A Wave utódját szerintem is már ezzel fogják gyártani. :D

Kíváncsi vagyok mikor jelentik majd be.

[ Szerkesztve ]

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#4717) JMC


JMC
tag

Nekem egy olyan kérdése lenne, hogy talált-e már valaki működő megoldást a kontaktok teljes mentésére (a KIES nem az igazi, elment ugyan elég sok infot, de pl a kontaktok képeit illetve a csoportba tartozásukat nem, utóbbi viszont nekem elég fontos lenne). Amennyiben talált, szívesen vennék egy viszonylag részletes leírást, bár gondolom nem vagyok ezzel egyedül. Előre is köszöntem szépen

(#4718) peterk válasza JMC (#4717) üzenetére


peterk
senior tag

Erre nem tudok sajnos megoldást egyelőre(?). :(

Aki hisz a parajelenségekben, emelje fel a kezem!

(#4719) Karma válasza JMC (#4717) üzenetére


Karma
félisten

Van egy ötletem, de csak később este tudom kipróbálni.

“All nothings are not equal.”

(#4720) F-ECT$


F-ECT$
titán

T-től vettem a telót, ha szeretnék Asphalt5-özni, akkor mi a teendőm?

Dive ever, work never.

(#4721) Teaway válasza jozf (#4662) üzenetére


Teaway
veterán

"'Okostelcsi mind a kettö, mennek azok sim nélkül is :)"

Vedd figyelembe, hogy nem minden okostelefon megy sim nélkül, pl. az enyém sem, bár az igazsághoz tartozik, hogy nekem qrva régi okostelóm van, még az őskorból származik :)

Nincs itthon csokid??

(#4722) F-ECT$ válasza Teaway (#4721) üzenetére


F-ECT$
titán

Nekem ment a másolás: e51-ben volt a sim, simán átdobtam a wave-re.

Dive ever, work never.

(#4723) Teaway válasza F-ECT$ (#4722) üzenetére


Teaway
veterán

Mondom, nincs bennem kétség, hogy működik, de nyilván nem minddel.

Nincs itthon csokid??

(#4724) Szuszoka


Szuszoka
csendes tag

Köszi a hozzászólásokat du. a gps-hez, különösen Karmának! A következő a helyzet: talál hálózatot a beállításoknál nagy nehezen, nagy ritkán, pár perc elteltéve, akkor viszont viszonylag pontosan...Miután itt megtalálta, megy a maps-on is, viszont ez az egész annyira nyögenyelősen jön össze...szerintetek ez normális? Bocs, ha fárasztó vagyok, de hát közel 100 ezer forint... Egyébként: fantasztikus, el vagyok tőle ájulva! Mondjuk a flashes videok nem működnek rajta úgy ahogy a tesztbe, csak a youtube...Erre valaki? Meg az előzőre?:) köszi (u.i. szuper a htc-orás widget:)

(#4725) HIJ


HIJ
őstag

Használható lesz valaha ennek a telónak a GPS -e? Mármint net nélkül persze... Mert ezen a kérdésen kívül számomra ez lenne a tökéletes telefon (telefonálás, videó nézés, HD videó készítés, fényképezés stb.) De ha már van benne vevő, akkor szeretném azt is használni.

(#4726) nyafnyaf


nyafnyaf
csendes tag

Sziasztok. Eladóvá vált a telom. Nokiáim voltak idáig ahhoz szoktam,inkább visszaváltok rá
[link]
Köszönöm. Üdv :)

[ Szerkesztve ]

Olyan ember ne érdeklödjön,aki még válaszra sem méltatja a másikat......

(#4727) mixi10 válasza leslieke (#4708) üzenetére


mixi10
tag

köszi mindenkinek nekem is benn van. :Y :R

(#4728) Kobe


Kobe
veterán

na sikerült ráerőszakolni a telóra aroute66-et. Nem a legjobb, de kezdetnek jó. Viszont baromi pontatlan a pozícionálása. Van, hogy "csak" 5 utcát tved, de volt hogy 1 teljes kerületet.....ez mitől lehet ? ja és 2x egymás után nem találja meg ugyanazt a pontot

(#4729) Varszegig válasza HIJ (#4725) üzenetére


Varszegig
veterán

van már route66, ndrive, sygic. csak még a vásárlás nem megoldott az appstoreban. technikai akadálya nincs a dolognak, portolták rá ezeket a navikat.

(#4730) hoodoo86 válasza Kobe (#4728) üzenetére


hoodoo86
tag

hali, még nem vagyok wave tulaj, de más telónál is van ilyen jelenség, amit az okoz, hogy a-gps létére először adótornyok alapján pozicionál. Valószinű, hogy vagy kell még neki egy kis idő, vagy nem is próbál meg gps alapján pozicionálni.

(#4731) jozf válasza Teaway (#4721) üzenetére


jozf
tag

Mivel kifejezetten az E51-re kérdezett ezért irtam ezt a megoldást, de mivel a wave-nek amugy se kell simkártya igy meg mind1 h a másik tudja e az a lényeg h tudjon bluetooth-on névjegy kártyát küldeni. Nekem simán átküldte s az oders mappán csinált is a waven mindenröl külön egy vcf fájlt is ami akár külön arhiválható is s késöbb bármikor visszatölthetö.

(#4732) Durcmurc válasza leslieke (#4714) üzenetére


Durcmurc
csendes tag

Na hazaértem, és tényleg működik a füles ha teljesen benyomom, nagyon köszike a tanácsot! :)) :C :DD
Az aksi telítettségjelző alkalmazások viszont tényleg nem azt mutatják, mint a telefon maga, ezt eddig észre sem vettem. Én mindkét alkalmazást letöltöttem, és egymással mindig megegyeznek, viszont 5-re kerekítik a végeredményt. De most pl mindkettő 45%-ot mutat, a telefonon meg 33% van, szal ez sehogy sem egyezik. Ráadásul ha teljesen feltöltöm, akkor sosem mutatnak 100%-ot (az alk-ok), hanem rögtön 85%-ot. De majd megnézem a telefonon, ott lehet hogy marad a 100% egy darabig.
Még egy kérdésem van: a navigációnál letöltöttem a térképeket, viszont a gps nem találja meg a pozíciót. Evvel mit lehet csinálni? Van valakinek ilyen tapasztalata?

(#4733) leslieke válasza Durcmurc (#4732) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

GPS-re nem tudok mit mondani, az enyémen nem is működik. Vagy én vagyok a hülye és nem tudom jól beállítani. :)

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#4734) Varszegig


Varszegig
veterán

2 tapasztalat 1 nap után: valaki írta, hogy nem megy a telenorral a net. Nekem eleve arra állt ahogy betettem a telenoros simet, tudott mindent, megy a net, mms. (Már megérte azt a pár 1000 ft-ot, amivel többe került a hivatalos verziós teló)
A kies által felrakott frissítésről írta valaki, hogy nem megy jól a push, percenként szinkronizál. Én ezt nem tapasztaltam, az új sw-vel is megy szépen a push a céges kerioval. Sőt, míg symbin szívtam a roadsync-kel állandóüan, itt megy mint az álom. :R

(#4735) JMC válasza Karma (#4719) üzenetére


JMC
tag

Nem annyira SOS a dolog, de egy ML-es firmware-frissítés után elég macerás minden kontakthoz újra beállítgatni a képeket, aztán csoportokba rendezgetni őket (pláne úgy, hogy nagyjából 12-14 csoportot használok (céges teló, minden fontosabb partner külön csoportban külön csengőhanggal ...).

Ezenkívül mégegy feature-nek nagyon örülnék, ha lenne: konkrétan csoporthoz képet rendelni (mondjuk céglogót).
Amit még hiányolok, az egy rácsos elrendezésű kedvencek lista. Remélem egyszercsak lesz az is

(#4736) pitimany válasza marcee (#4672) üzenetére


pitimany
tag

Navigációs programra ( igo, ndrive, sygic) vonatkozó kérdésemre ezt a válasz kaptam a Samsungtól:

(I)"Tisztelt ...!
Köszönjük, hogy hozzánk fordult kérdésével.
Jelenleg a Route 66 navigációs rendszere érhető el a GT-S8500-as mobiltelefonhoz, más kompatibilis navigációs alkalmazás pontos megjelenéséről jelenleg információval nem rendelkezünk.
Samsung készülékekkel kapcsolatos kérdéseit a Samsung díjmentesen hívható ügyfélszolgálati számán - 06-80-SAMSUNG (06-80-726-7864) - teheti fel.
Üdvözlettel,
Samsung Electronics Magyar Zrt."(/I)

Más: Valaki már kérdezte előttem, de választ nem kapott, ezért én is feltenném.

Route 66 programmal történő reál time navigálás közben, hogyan lehet eltüntetni a képernyő közepén lévő, következő manővert mutató sárga ábrát, mert kissé zavaró, hogy kitakarja az utat.

[ Szerkesztve ]

(#4737) Karma válasza JMC (#4735) üzenetére


Karma
félisten

Sajnos az ötletem nem vált be. Ki akartam volna menteni a teljes névjegyzéket VCARDba, de a telefonkönyv alkalmazás csak egyesével engedi... Jöhet a kód felőli megközelítés.

Nem tudom mi van az emlékeimmel, nemrég úgy emlékeztem, hogy az API-ban megjelent az ambient light sensor, de igazából semmi nyoma, most meg úgy emlékeztem, hogy egyszerűen lehet VCARDba exportálni és onnan importálni. Hát nem.

Van egy AppControl hívás a kontaktok lekérdezésére, lehet kiadni olyat, hogy egyszerre többet is kijelölhessen a felhasználó, és lehet vcard fájlt kérni mint eredmény, de a kettő együtt nem működik :W Nincs hibaüzenet, de nem működik.

Ilyenkor tudnék megharapni valakit.

Mondjuk a névjegyeket felszinkronizálhatnád valahová, ahol megmaradnak a képek is (pl. a Google Contacts pár képet megtartott nálam), a csoportokra meg lehet hogy lehetne valami programot írni. Csakhát a névjegyek párosítása nem egy triviális feladat.

[ Szerkesztve ]

“All nothings are not equal.”

(#4738) taschner válasza Karma (#4737) üzenetére


taschner
aktív tag

Ne csüggedj majd sikerül vala hogyan.

A motorozás egy élmény!!!

(#4739) peterk


peterk
senior tag

Találtam egy progit, amivel bluetooth-on keresztül elérhető a Wave filerendszere. Kimásolni és törölni enged egyelőre, felmásolni nem. De akkor is egy kis haladás.
link

(Szerk.: Rosszul írtam, helyesen úgy szól, hogy bluetooth-on keresztül is elérhető a fájlrendszer. De megy USB-n is persze, csak rá kell dugni Kies módban, elindítani a progit, és autoconnect-et nyomni.)

[ Szerkesztve ]

Aki hisz a parajelenségekben, emelje fel a kezem!

(#4740) Karma válasza peterk (#4739) üzenetére


Karma
félisten

Hééééééllóóóó
Mit talál az ember, ha elolvassa a CSC/customer/XEH/customer.xml nevű fájlt?

<SocialHub>
<SocialHubType>basic</SocialHubType>
</SocialHub>

Remélem a srác hamar megfejti a módosítást.
Hogy is volt, valamelyik holland régióban volt 1 év prémium?

[ Szerkesztve ]

“All nothings are not equal.”

(#4741) Karma válasza Karma (#4740) üzenetére


Karma
félisten

Az XEN régióban tényleg premium van a CSC-ben!
Most flashelem fel, megnézem mi változik.

“All nothings are not equal.”

(#4742) Karma válasza Karma (#4741) üzenetére


Karma
félisten

No ezmi? :) Sajnos a screenshotot No válasznak értelmezte, így kezdhetem az egészet elölről. Most ért véget a preconf, úgy néz ki újrapróbálható.

Hmm. Nem vagyok regisztrált Social Hub user, egy "Samsung Social Hub Admin Site" nevű oldalon kötöttem ki, ahol nincs regisztráció, csak LOGIN. És nem enged be. Fura.

[ Szerkesztve ]

“All nothings are not equal.”

(#4743) Karma válasza Karma (#4742) üzenetére


Karma
félisten

Na mielőtt mindenki nekiesne hollandus szoftvert flashelni, ne erőltessétek, a CSC-beli bejegyzés csak szükséges, de nem elégséges feltétel...

Bezzeg anno tutira nem voltam regisztrálva...

“All nothings are not equal.”

(#4744) peterk válasza Karma (#4743) üzenetére


peterk
senior tag

Meg kellene tudakolni a regisztráció folyamatát. Valahogy a hollandusok is beregisztrálnak...

Aki hisz a parajelenségekben, emelje fel a kezem!

(#4745) dundidandi


dundidandi
csendes tag

Sziasztok!

Lenne egy kérdésem... A tmobilnál (hollandia) korlátlan net előfizetésem van. Hogyha a teót a gépre dugom és modemként használom, akkor azért sem számol fel többet valószínúleg? Azt a hálózatot használhatja, amit megrendeltem?

D

(#4746) dundidandi válasza Karma (#4743) üzenetére


dundidandi
csendes tag

A hollandosok dobozán van egy matrica, hogy egy év inkluzív prémium szolgáltatás. Bekapcsoltam a telót először és tudtam rögtön használni mindent, fogalmam sincs hogyan működik, de gondolom samsungon (mármint a gyártón) keresztül történt a dolog, azért mert...
... a teló vásárlása itt úgy történik (veheted márkaboltban is), hogy bemész a phone-houseba, kérsz egy telefont, megmondod melyik szolgáltatónál. Kihozzák a telót, és azt a simet teszik bele, amelyik szolgáltatónál lenni szeretnél. Szóval a prémium social hub adott bármely szolgáltatónál, mert a teló ua.
Teló ingyen volt, havi 30 eurót fizetek, korlátlan net, 120 ingyen perc/sms.
És fogalmam sincs, hogy a prémium szocháb milyen elven működhet :D:D

[ Szerkesztve ]

(#4747) user137 válasza marcee (#4672) üzenetére


user137
őstag

Rákeresgélve kiderült, hogy csak át kell nevezni két darab dll fájlt a program könyvtárában.

át kell NEVEZNI, baszki ezt milyen helyen találtad?!? :Y :Y :Y aki ennyire nem ért a windózok lelkivilágához, és a fórummotor keresőt sem tudja használni, az inkább kérdezze meg huszonhetedjére is, szívesen elmondjuk, mit kell BEMÁSOLNI ahhoz, h jó legyen.

(ha a shemale-en átnevezed a pöcsét puncira, attól jó lesz, Evetke? ;] )

(#4748) user137


user137
őstag

urak, kiesett a naptárszinkron a telóból. isten bizony semmit nem csináltam vele pedig :( hozzáadtam 1-2 időpontot a telefonon (az activesync profilba), ez minden. pár napja még jó volt, lehet valami korrupció van a naptár fájljaiban? az emailek megjönnek rendesen, de a naptár nem szinkronizál "Szinkronizálás sikertelen".

Alapállapotba lehet valahogy küldeni a naptárt, vagy mi jót csináljak vele? :U

(#4749) F-ECT$


F-ECT$
titán

-FM rádiót hallgattam Örs-től. Leértünk az alagútba, hang elmegy (mondom milyen kis intelligens, nem adja a recsegést). Utána viszont hiába értem fel a felszínre, nem kapcsolta be újból, hanem nyomni kellett egy stop-play-t :(

-Ha már van 10 widget oldalam, de az utolsó 5-ön nincs semmi, akkor azokat hogy tudom eltüntetni?

-Dátum és idő beállításnál ha bekapcsolom az automatikus időfrissítést, akkor a londoni időt mutatja, ez mitől van?

Dive ever, work never.

(#4750) leslieke válasza F-ECT$ (#4749) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

-Ha már van 10 widget oldalam, de az utolsó 5-ön nincs semmi, akkor azokat hogy tudom eltüntetni?

Nyomd meg a Widget gombot, fordítsd vízszintesbe a telefont, és törölheted az üres képernyőket.

-Dátum és idő beállításnál ha bekapcsolom az automatikus időfrissítést, akkor a londoni időt mutatja, ez mitől van?

Szerintem rossz időzónát állítottál be, Budapest a GMT+1-ben van.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  [Re:] Samsung S8500 Wave - a harmadik király (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.