Hirdetés

2024. június 6., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  [Re:] Samsung S8500 Wave - a harmadik király (téma lezárva)

Hozzászólások

(#4201) kieszistvan


kieszistvan
csendes tag

Sziasztok!

Kies szerint (nem énszerintem :)) :

Aktuális verzió: S8500XXJF1/S8500OXDJEF
A készüléken üzemelő verzió nem frissíthető

Ez azért van mert ez a latest&greatest vagy olyan fw van rajta amit úgy buheráltak fel rá?

Köszönöm!

(#4202) jozf válasza zolcseges (#4198) üzenetére


jozf
tag

Nekem a 1080p-s mkv-ra azt irta h nem támogatott méret, a 720p-st viszi bár szeritnem lassu lehet a kártyám mert egy kicsit szaggat a képe, igaz a sima felbontásu divx is ugyan ennyire "szaggat". Ez lehet a kártya hibája vagy a kodek miatt, mert ahogy olvasom másnak simán megy még a 720p is nekem nem tudom miért röccen be néha a kép. :(

(#4203) taschner


taschner
aktív tag

nem csinál valaki magyar alkalmazást a telcsire vagy esetleg magyarítani nem lehet őket?

A motorozás egy élmény!!!

(#4204) csimmasz válasza kieszistvan (#4201) üzenetére


csimmasz
aktív tag

Hagyd a frissitgetést szerintem ha nem kinálja fel a kies.
Ha csak valami nem stimmel!
A kies akkor frissit gondolom ha hivatalos stabil verzio jön ki a te telefonodra ami függ:régio,szolgáltató,stb.

Nekem ez van:S8500XXJEG/s8500OXAJEG
Viszont magyar nyelv nélküli! :(

[ Szerkesztve ]

Ha kártya kell - https://www.plasticcard.it https://plasztikkartyainfo.hu Egyéb nyomtatás miatt - https://exinprint.hu

(#4205) csimmasz válasza jozf (#4202) üzenetére


csimmasz
aktív tag

Minden 720p-s filmem reccenéstenül fut,a kártyád próbáld cserélni,vagy a háttérbe nem fut még valami?

Ha kártya kell - https://www.plasticcard.it https://plasztikkartyainfo.hu Egyéb nyomtatás miatt - https://exinprint.hu

(#4206) Kobe válasza kieszistvan (#4201) üzenetére


Kobe
veterán

nekem is "csak" JF2-es van rajta a szolgaltatoi verziobol, felhivtam 2 samsung mobile shopot, hogy lehet-e frissiteni, eleg erdekes volt a valasz.

1. helyen: ha beviszed es kered hogy frissitsek a gyartoira, akkor ugrik a gari mert csak t-s szoftot tehetnek ra, ha beviszed es fizetsz 5500 ftot akkor frissitik es a garancia is emgmarad...mondom wtf? probaltam urjaertelmezni amit mond, de nem, tenyleg ez lett a vege.

2 helyen: beviszed, frissitik, de nincs semmilyen szoftver helyben a shopokban mert annyira uj, igy a budaorsi kozpontba kell bekuldjek, ahol legjobb esetben is tan 1-el frissebbet tudnak ratenni.

Szerintem a legerdemesebb varni, hogy Kiesre is felkeruljenek a szolgaltatoi verziok (en semmi bugot nemt alaltam a JF2-ben) vagy pedig varni kicsit hogy a shopok is megkapjak a verziokat es ne kelljen napokat kuldozgetni a kozpontba, hanem cska bemesz a shopba es 1 ora alatt emgvan.

A memkartyaval kapcs: nekem is sima van, nem HC, es a sima avi is akad, ezert is akarok beszerezni egy class 4-6 ost minimum, szoval normalis kartyaval vinnie kell mindent rendesen

(#4207) erdoke válasza erdoke (#4176) üzenetére


erdoke
titán

Mindenkinek megy a rejtett, titkosított WiFi hálóra csatlakozás, vagy csak én szívok vele? A készülék MAC címét hozzáadtam az engedélyezettek listájához.

A legjobb aláírás a héten

(#4208) AS


AS
félisten

Igen Aviknak már HC kell.
Nekem a JF1-el nincs semmi bajom, nem érdemes frissíteni.

Nubia Red Magic 8 Pro Realme GT 2 Pro , Samsung Galaxy Tab S6, Samsung Watch Active 2

(#4209) peterk válasza erdoke (#4207) üzenetére


peterk
senior tag

Az imént próbáltam ki egy tp-link routerrel, és tökéletesen megy wpa2/tkip -vel. Az ssid rejtést nem tudom most kipróbálni, mert ahhoz újra kellene indítani. Majd este kipróbálom.

Aki hisz a parajelenségekben, emelje fel a kezem!

(#4210) fatty válasza erdoke (#4207) üzenetére


fatty
aktív tag

Nálam megy rendesen WPA titkosítással.
Routeren kikapcsoltam MAC szûrést-t - felcsatlakoztam - kimásoltam MAC adress-t - hozzáadtam, és jó lett. Meg persze telefonba beírtam a jelszót.

(#4211) peterk válasza AS (#4208) üzenetére


peterk
senior tag

A HC az "high capacity"-t jelent - nagy kapacitásút -, nincs köze a jelölésnek a sebességhez. Minden 8GB és fölötti microSD high capacity. ;)

A sebességet a "class" jelöli, egy class2-es kártyával mindennek (hd felvétel, lejátszás) zökkenőmentesen mennie kell.

Aki hisz a parajelenségekben, emelje fel a kezem!

(#4212) fatty válasza peterk (#4209) üzenetére


fatty
aktív tag

Nálam rejtett ssid van, mûködik.

(#4213) cancerbats


cancerbats
csendes tag

na, senki sem telenoros? :)

továbbra sem megy a 2g/3g netem, csak a wifi. kártya feltöltve, beállítások lekérve telenortól smsben, data packing, vagy mi engedélyezve. elvileg minden stimmel. és mégsem. folyamatosan service unavaliable vagy acces point unavailable hibaüziket kapok.

ez miért lehet?

örülnék, ha itt tudna segíteni valaki és nem kéne órákig sorban állnom a telenornál, bár tudom, hogy az lenne a legbiztosabb verzió. de én azért bennetek is bízom! :)

köszi előre is!

(#4214) peterk válasza Kobe (#4206) üzenetére


peterk
senior tag

Nincs értelme frissítgetni, mert nincs semmi érdemleges változás a firmware-ek között az F1 óta. Firmware-t egyébként is akkor érdemes upgrade-elni, ha valami nem tetszik a jelenlegiben, és az új megoldja.

Aki hisz a parajelenségekben, emelje fel a kezem!

(#4215) AS


AS
félisten

Majd akkor lesz értelme ha jön a BADA 1.1

Nubia Red Magic 8 Pro Realme GT 2 Pro , Samsung Galaxy Tab S6, Samsung Watch Active 2

(#4216) Paca2 válasza peterk (#4214) üzenetére


Paca2
senior tag

hivatalos kies frissítés: felirat jó / apps nem működik

Kindle Paperwhite 2. 2013. nov. | HP Probook 450 G3 2016. febr. | iPhone 6s 2016. ápr. | Opel Crossland X 1.2 110LE 2018. nov. | Apple Watch 7 2022. aug. | iPhone 13 2022. szept. | Apple MacBook Air M2 13.6" 2023. okt.

(#4217) erdoke válasza fatty (#4210) üzenetére


erdoke
titán

A WPA önmagában nem sokat ér. Ez itt egy WPA2-PSK [AES] + MAC szűrés, rejtett SSID, g only. Eddig minden újabb készülékkel működött, de a Wave az említett hibaüzenetet dobta. MAC szűrést miért kellene kikapcsolni, ha hozzáadtam a címet a kivétel listához?

[ Szerkesztve ]

A legjobb aláírás a héten

(#4218) jozf válasza peterk (#4211) üzenetére


jozf
tag

Nekem egy még regebbröl maradt class 2-es 8Gb-os kártya van benne de még a sima avi is szaggat kicsit, gyakorlatilag pont ugy mint egy 720p-s. Szeritnem a kártya lesz a ludas de majd ugy is akarok bele egy 16Gb-ost az talán megoldja a problémát :)

A Fw frissitéshez kapcsolódóan, nekem a kies-es F-4es van rajta de szeritem az F1-es semmivel se volt rosszabb, igy arról felesleges frissiteni.

(#4219) kuato válasza jozf (#4218) üzenetére


kuato
tag

Tutira szaggatásról van szó, és nem a frame-ek eldobálásáról?

Nekem class 4-es Kingstone-om van, olvasáskor 8-9 M/s is szokott lenni a tempó, mégis van, hogy az eltérő fps miatt némelyik film szaggatósnak tűnik.

kuat0

(#4220) peterk válasza jozf (#4218) üzenetére


peterk
senior tag

Dugd rá a gépre USB háttértár módban. Ha 3-4mbyte/s-el tudsz írni/olvasni, akkor nem a sebesség a gond. (A legnagyobb 1080P-s mkv-k bitsebessége éri csak el a 3mb/s-et, a 720p-sek ennek töredéke.)

Aki hisz a parajelenségekben, emelje fel a kezem!

(#4221) leslieke válasza peterk (#4211) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Így igaz, 16 GB-s class 2 kártyáról minden videót, mp3at szépen futtat. Semmi szaggatás, akadozás.

Az írási sebessége fájlok másolásakor 4-5 MB/sec között van.

[ Szerkesztve ]

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#4222) CarKiller47


CarKiller47
tag

A Class 2-es a leglassabb microSD kártya, a class 4 már elfogadható, azonban szerintem a class 6-nak lassan minimumnak kell lennie.

(#4223) jlala


jlala
csendes tag

Sziasztok, végre hozzám is megérkezett a telefon. Kicsit kalandos volt, mert a neten rendeltem az O2-től, itt Münchenben, de a gond az volt, hogy csak személyesen lehetett átvenni, mi meg elmentünk nyaralni 1 hétre, pont akkor hozták volna, erre visszaküldték a központba, persze a szállítócég cseszett felhívni egyszer is, mikor jönnének, hogy otthon legyek. Nyaralás előtt volt másfél hetük. Azt tanácsolták az O2-nál rendeljük meg mégegyszer, ja, csak 1 hetes bevezető áron rendeltem, ami azt jelenti, hogy 240 Euro volt (24*10 Euros részlet), kártyafüggetlenül, előfizetés nélkül. Most már 360 Euro. Megreklamáltuk a dolgot, hogy legalább értesíthetett volna a szállítócég. Erre válaszoltak, hogy újraküldik az eredeti áron, az eredeti kondíciókkal, másik céggel. Szuper, 3 nap múlva itt is volt. A készülékhez 1Gb-s kártyát adtak, rajta a Route66 DACH térképekkel. A térkép licence örökéletű, viszont a navigáció licence csak 1 hónapos. 1 évre 20 Euro. Szerintem az NDrive jobb lesz.

(#4224) clacika


clacika
csendes tag

Akkor azt mondjátok, hogy teljesen mindegy a készüléknek, hogy SD vagy SDHC jelzésű kártyát teszek a telefonba? Elvileg mindkettővel ugyan olyan jól működik? Valahol olvastam, hogy SD kártya kell hozzá. Nem nagyon értek ehhez a részéhez, ezért is kérdem meg inkább?

Huawei Ascend P6

(#4225) erdoke válasza clacika (#4224) üzenetére


erdoke
titán

Kissé leegyszerűsítve a dolgot:
2 GB-ig microSD, 2 GB fölött microSD HC a kártya (32 GB fölött pedig microSD XD).
A készülék mindkettőt kezeli, de manapság nem nagyon érdemes 8 GB-osnál kisebbet venni, mert abból a jobbak (Class6) is elérhető áron futnak.

A legjobb aláírás a héten

(#4226) clacika válasza erdoke (#4225) üzenetére


clacika
csendes tag

Ó, köszönöm! Akkor már nézegetem ezeket is, hol szerezhetném be jó áron.

Huawei Ascend P6

(#4227) LACENTO


LACENTO
csendes tag

Sziasztok.
Igaz már kérdeztem régebben,de még nem volt ragálás a problémára.
A trétől van internetem és ez a hiba jelentkezik,ha az apps-ot szeretném használni.
Gondolom más is van akinek a tré adja a netet.

[ Szerkesztve ]

(#4228) jozf válasza kuato (#4219) üzenetére


jozf
tag

Öszintén passz, a hang szinkronban marad végig, csak azt lehet látni h nem folymatos az animáció hanem ugrál a kép, mintha egy pillanatra kimerevedik az egyik kocka majd pár kockát átugorva folytatódik tovább s ez igy konstansan. Másolni olyan 5MB-al másol amugy. Akkor itt lehet h kodek probléma van a háttérben? Annyi idöm nem volt még próbálgatni eddig 2 avi-t eg egy Hd-s mkv-t próbáltam vele de mindnél ez volt a gond, s a HD-se "szagatott" jobban kb ugy mint a sima avi.

(#4229) Pola-Roid válasza LACENTO (#4227) üzenetére


Pola-Roid
aktív tag

Igen, nekem is T-aho net van, de soha nem dobott ki ilyen hibauzenetet se a KIES, se az apps.

(#4230) kuato válasza jozf (#4228) üzenetére


kuato
tag

Codec gond lesz ez. Talán majd javítódik, de így se nézhetetlenek a filmek szvsz.

Ugyanazt a videót Omnia II-m ugyanerről a kártyáról folyamatosan játsza, míg a wave "szaggatva". Reméljük, lesz változás ezen a téren.

Bár én már a normális feliratnak is örülök :)

kuat0

(#4231) jozf válasza kuato (#4230) üzenetére


jozf
tag

Köszi, akkor nem egyedi a dolog, csak h többen is ugy irták szépen viszi a filmeket, ezért volt fura h nállam miért akadozik.

(#4232) peterk válasza jozf (#4231) üzenetére


peterk
senior tag

Szerintem is valami codec gond, mert nálam minden 720p-s mkv amit próbáltam gyönyörűen ment, viszont rámásoltam egy évadnyi sima divx avi sorozatot, és az enyhén szakadozik. Remélhetőleg javítják hamarosan a problémát.

Aki hisz a parajelenségekben, emelje fel a kezem!

(#4233) Kapanyél válasza erdoke (#4225) üzenetére


Kapanyél
őstag

Az SDXC lesz, nem XD. :)

Hús vagyook, hús, hús, hús, hús, húús!

(#4234) erdoke válasza Kapanyél (#4233) üzenetére


erdoke
titán

Az az, bocs. :)

A legjobb aláírás a héten

(#4236) fatty válasza erdoke (#4217) üzenetére


fatty
aktív tag

nekem rejtett ssid, wpa, mac. mac-et nem kell kikapcsolni, csak egyszerubb volt a ctrl-c, ctrl-v a gepen.

(#4237) Kapanyél


Kapanyél
őstag

Vettem a géphez egy fekete lágygumi tokot, nagyonállat! Kicsit odabasz a csilivili dizájnnak, de nem csúszik le sehonnan, nem repül az autóban és nem karcolódik. Nézzétek meg a Gigatelnél a képet róla, szerintem kötelező darab hozzá.

Hús vagyook, hús, hús, hús, hús, húús!

(#4238) user137 válasza Deeday (#4200) üzenetére


user137
őstag

Vége lesz a jelenleg futó fejlesztői versenynek és ömleni fognak a programok játékok különböző alkalmazások.

ezt miért mondjátok elég sokan? ha vége lesz a versenynek, az hogyan is serkenti a piacot?

(#4239) peterk válasza user137 (#4238) üzenetére


peterk
senior tag

Úgy, hogy a fejlesztői versenyre benevezett "pályaművek" a verseny végéig nem jelennek meg az Appstore-ban. Nyilván érdemesebb benevezni a versenybe, mert pénzhez juthat a fejlesztő, miközben a most induló appstore-ban még 1-2 hónapig nincs nagy üzleti lehetőség, mert kevés az eladott telefon.

[ Szerkesztve ]

Aki hisz a parajelenségekben, emelje fel a kezem!

(#4240) zzola válasza Kobe (#4206) üzenetére


zzola
félisten

Ez óriási...lehet mégis érdemesebb gsm boltban megvenni 1 év gyártói garanciával?

(#4241) user137


user137
őstag

Színtónus: Meleg - Normál - Király :C :C :C (Cool)

(#4242) Kobe


Kobe
veterán

az mennyire normális, hogy 3 db mp3 meghallgatásától és kb 4 perc avi lejátszásától 14-15%-ot esik az akksi töltése ? :F

reggel 65%On volt, elvittem, meló végére leesett 37%-ra úgy hogy kb 8 perc telefonálás, 3db mp3 lejátszása és 4 perc videózgatás volt benne, meg 1 sms, kiváncsiság kedvéért ránéztem a zene-film előtt és után, tényleg az alatt a negyed óra alatt esett 15%-ot :S se wifi bekapcsolva, se netezés, stb

(#4243) user137


user137
őstag

megnéztem egy 720p-t... mkv, nem ment (nem támogatott kodek, MSMPEG4v2, 720p, 30fps)

megnéztem egy XVID sorozatrészt, bámulatos a kijelző ilyen piciben is :Y :C és a hangja is nagyon tiszta, szép! Gyönyörű tiszta mélyek, pedig MP3-ból jött a hang (AC3 160kbps). Sennheiser HD590 hi-end füles. Igaz 10-es hangerő alatt túl halk egy nyugodt környezetben is.

(#4244) AS válasza user137 (#4243) üzenetére


AS
félisten

Nekem megy az Mkv , bár lehet nálad kodec baj lesz.

Nubia Red Magic 8 Pro Realme GT 2 Pro , Samsung Galaxy Tab S6, Samsung Watch Active 2

(#4245) AS válasza Kobe (#4242) üzenetére


AS
félisten

Nem ment semmi külsö program háttérben? Am lehetséges az elején különben.

Nubia Red Magic 8 Pro Realme GT 2 Pro , Samsung Galaxy Tab S6, Samsung Watch Active 2

(#4246) Kobe válasza AS (#4245) üzenetére


Kobe
veterán

semmi nem futott a háttérben

(#4247) fatty


fatty
aktív tag

Nekem is megjött külhonból a tok + fólia, a karikás dizájn nem az igazi, de biztosabb a telefon fogása.
képek itt

(#4248) peterk válasza fatty (#4247) üzenetére


peterk
senior tag

Hát... Egy fasza fém fogású fém borítású telefonból lett egy... izé... bocsi :)

Azt hiszem én inkább eltűröm, hogy idővel picit karcos lesz, aztán legfeljebb egy év múlva veszek rá egy komplett új tokot 10-15-ért. ;)

[ Szerkesztve ]

Aki hisz a parajelenségekben, emelje fel a kezem!

(#4249) taschner


taschner
aktív tag

Nem tud valaki olyan tokot ami övre rakható csipeszel és nem mágneses.Olyan hej kéne ami online rendeléssel is foglalkozik.
A másik a divix film nálam is szaggat egy picit vagy mem kártya vagy pedig mobil fim ami 320x240 felbontás miatt még a nokiámra szedtem le és raktam erre.

A motorozás egy élmény!!!

(#4250) AS


AS
félisten

Már írtuk minimum Class 2 es mikroSDHC kártya kel neki.
Nekem Class4 as van és HD filmek is mennek szépen.

Nubia Red Magic 8 Pro Realme GT 2 Pro , Samsung Galaxy Tab S6, Samsung Watch Active 2

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  [Re:] Samsung S8500 Wave - a harmadik király (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.