Hirdetés

2024. május 17., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:51:33

LOGOUT.hu

Samsung Galaxy S4 - negyedik, bővített kiadás, téma összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#52651) winhelper


winhelper
tag

Üdv Mindenki!

Múlthéten én is beruháztam egy független 9505-be. Másnap szembesültem vele, hogy kint van az angol 5.0.1.
Felraktam, de nem voltam maradéktalanul elégedett vele. Ma reggel feltoltam a magyar Vodafone 5.0.1-et. Nálam sokkal simább a működése és mintha nem is merülne olyan mértékben.
Ami elsőre feltűnt a voda alkalmazásokon kívül, hogy a UK verzióban volt időjárás a zárképernyőn, itt nincs. Viszont itt van a Röpke pillantás funkció, ami a Note-omban volt anno. Bár pár perc szórakozás után kikapcsoltam. :DDD
A fenti beszélgetésre reagálva, sok év androidozás után javaslom a OTA frissítés utáni FR-t mindenkinek. Nem csak voodoo, rengeteg problémát okoz ennek kimaradása egy egy android frissítés után.
Szép napot minden fórumtársnak.
:R

Galaxy S4 (LTE) i9505 5.0.1

(#52652) Petyyyyy válasza winhelper (#52651) üzenetére


Petyyyyy
addikt

Nem olyan nagy érvágás, de kár, hogy az itthoni romokban nincs időjárás a zárképernyőn.
Az a kis fehér ikon és szám páros volt?
Plusz frissítés előtt is érdemes csinálni egy FR-t.

Szemed az úton, pedál a padlón || Whatever, Im the star

(#52653) #61600768 válasza winhelper (#52651) üzenetére


#61600768
törölt tag

Az angol 5.0.1 ugyanaz mint a magyar vodás.
Zárolt képernyőn időjárás is mindkettőben van csak gps legyen bekapcsolva az időjárás appban pedig a tartózkodási hely legyen beállítva. Röpke pillantás is van mindkettőben ugyanúgy mint kitkat alatt.

(#52654) madkiller válasza Petyyyyy (#52652) üzenetére


madkiller
őstag

Képernyő zárolása -> további információk alatt nincs ilyen opció?

(#52655) winhelper válasza #61600768 (#52653) üzenetére


winhelper
tag

így van. :R
Épp most szembesültem vele.
Nem volt a saját hely beállítva, azért nem mutatta a Képernyő zárolása menüpontban sem addig az időjárás lehetőséget.
:DD

Galaxy S4 (LTE) i9505 5.0.1

(#52656) zseko válasza winhelper (#52651) üzenetére


zseko
veterán

Én az OTA frissítés előtti FR-re értettem a voodoo-t :) Utána egyértelműen jobb ha van.

HR24.hu

(#52657) Petyyyyy válasza madkiller (#52654) üzenetére


Petyyyyy
addikt

Én még KitKat-et használok. :)

Szemed az úton, pedál a padlón || Whatever, Im the star

(#52658) winhelper válasza zseko (#52656) üzenetére


winhelper
tag

Egyetértünk :) :R
Szerintem az előtte és utána FR a legpraktikusabb.
Nekem napi szinten kerülnek furán viselkedő androidos eszközök a kezembe, azt hiszem ez nem csak voodoo, hanem egyenesen kötelessége a júzernek. :DD

Galaxy S4 (LTE) i9505 5.0.1

(#52659) Lefty válasza #61600768 (#52653) üzenetére


Lefty
addikt

Nem kell gps, csak az idojaras widget-ben a sajat hely.

[ Szerkesztve ]

(#52660) Petyyyyy válasza Lefty (#52659) üzenetére


Petyyyyy
addikt

És szerinted hogy állapítja meg az aktuális saját helyedet? :D

Szemed az úton, pedál a padlón || Whatever, Im the star

(#52661) Lefty válasza Petyyyyy (#52660) üzenetére


Lefty
addikt

A helymeghatarozas nalam energitakarekos modra van allitva, azaz netes alapon hatarozza meg a helyet. Szep is lenne ha mindig menne a gps.

(#52662) Petyyyyy válasza Lefty (#52661) üzenetére


Petyyyyy
addikt

Szép is lenne, meg elvileg pontosabb. Az a 4 másodperc meg nem vág földhöz. Gondolom olyan sűrűn frissít pozíciót, mint amilyen intervallum kerül beállításra az időjárás frissítésére. Vagy tévedek?

Szemed az úton, pedál a padlón || Whatever, Im the star

(#52663) Rick4 válasza winhelper (#52651) üzenetére


Rick4
félisten

Érdekes, én meg sok év androidozás után nem láttam értelmét, egyrészt minden cuccom megmarad, másrészt sosem okozott problémát a reset elmaradása OTA után. Az OTA-nak pont az a lényege, hogy a frissítés is magától jön, végigmegy mindenféle számítógépre dugás nélkül. Ha szükséges lenne a reset, megcsinálná azt is magától.

Az érv az lett volna, ha írod, hogy hol, milyen készüléknél mi probléma adódott, így ugye nem sokat ér hogy írod, leginkább csak voodoo... ;)

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#52664) Petyyyyy válasza Rick4 (#52663) üzenetére


Petyyyyy
addikt

Emlékeim szerint a 4.3-ra állást követően kezdtek rendetlenkedni az S4-ek, többek közt az enyém is. Pl. képernyőfeloldás után egy fekete villanás és csak utána került elő a kezdőképernyő, meg talán 1-2 app-pal volt gond, már nem emlékszem. Na akkortájt terjedt el a dolog, mert senki nem akart rendellenes működésbe botlani.

Szemed az úton, pedál a padlón || Whatever, Im the star

(#52665) Lefty válasza Petyyyyy (#52662) üzenetére


Lefty
addikt

Szerintem eleg pontos, most miert baj az ha en nem gps alapjan frissitem az idojarast, hanem netes helymeghatarozassal? Igy is jo, es kevesebbet fogyaszt.

(#52666) Petyyyyy válasza Lefty (#52665) üzenetére


Petyyyyy
addikt

Nincs azzal semmi baj, csak abból indultam ki, hogy ha GPS is van, arra azt írja nagy pontosság.

Szemed az úton, pedál a padlón || Whatever, Im the star

(#52667) Rick4 válasza Petyyyyy (#52664) üzenetére


Rick4
félisten

És az is OTA volt? Simán lehet, hogy sok külső appnál ezt tényleg szerencsés megcsinálni, de amúgy ha frissítettél, és vacakol, akkor se késő rányomni.

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#52668) Lefty válasza Petyyyyy (#52666) üzenetére


Lefty
addikt

Az ok, en csak abba kotottem bele, hogy az idojaras widget zarkepernyon nem csak gps eseten mukodik.

(#52669) Petyyyyy válasza Rick4 (#52667) üzenetére


Petyyyyy
addikt

A 4.3-ra állás nem OTA volt, a 4.4-re frissítés viszont igen. Azonban utóbbinál meg sem vártam lesz-e valami hiba, rögtön ment az FR a 4.3 esetből tanulva. OTA-n is ugyanúgy futhatsz ilyen hibára. Ha visszakeresnél, tuti találnál is rá példát.

baker_ - Mekkora állat vagyok, igazad van. :B

PowerBuldog - Nem, dehogy. De még ha így is lenne, egyrészt akkor sem hagyatkoznék a widgetre. Másrészt megesett már, hogy kicsiny falunk egyik felében napsütés tombolt, míg a másik felében - mintha vonalzóval húztk volna a határvonalat - esett az eső. :D

[ Szerkesztve ]

Szemed az úton, pedál a padlón || Whatever, Im the star

(#52670) PowerBuldog válasza Petyyyyy (#52666) üzenetére


PowerBuldog
veterán

És gondolod, hogy az időjárás mondjuk szeged (vagy budapest) egyik felén más mint a másikon, hogy a legpontosabb GPS adat szerint kell az időjárás? :)

Eladó motyók: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/powerbuldog/index.html

(#52671) Rick4 válasza Petyyyyy (#52669) üzenetére


Rick4
félisten

Akkor jó, ugyanis végig OTA frissítésről beszéltünk. :D

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#52672) teki91


teki91
csendes tag

Sziasztok.

Most látom, hogy jött ki egy újabb lolli 9505-re. Brazil méghozzá. Én most töltöm,hogy kipróbáljam,valaki teszteli már?

(#52673) mSchumi87


mSchumi87
senior tag

Sziasztok azt hol tudom bealitani hogy mutassa hívás utan hogy menyi percet beszeltem? Koszi

Samsung Galaxy S24/ MacBook Pro 14" M1 Pro/ iPad mini 6

(#52674) gery14


gery14
senior tag

Lollika mivel rootolható ? knox nem érdekel ezer éve ugrot :D

// EKWB Custom Loop/ I9 13900K / Rog Strix Z790-E Gaming Wifi /Inno3D 4090 X3 OC /Trident Z DDR5 RGB 6800 cl34 32GB KITT /Masterwatt Maker 1500W Plus TITANIUM /Viper Ultimate/S23 Ultra 512GB 5G//Civic TypeR FK8 Turbo// BMW 35D Stage3 E91Stanced //FirebladeSC59//

(#52675) Carambola


Carambola
tag

Sziasztok!

A multi user hogyan állítható be? Azt olvastam a lollipopban ez alapból benne van, de shol nem találom.
Jó lenne egy vendég módot beállítani, néha elkérik tőlem a telefont, ilyenkor jól jönne.

(#52676) WOT-H-A-C


WOT-H-A-C
veterán

Sziasztok! Most járt le a gari az i9505-öm ről és CM-et szeretnék használni! Tudnátok nekem ajállani egyet és gappsot hozzá nincs benne. Köszönöm szépen!! :R

"Akár hiszed, hogy sikerül, akár nem, mindenképp igazad van."

(#52677) hr2


hr2
őstag

Üdv.

Egy kis segítség kellene.

Akinek I9506-a van + a legfrissebb Lollipop van fent, ami a XXUDOB5 és már a knox is ugrott neki valamikor.

Ezzel a TWRP verzióval, csinálna nekem egy backup-ot a modem-ről a cserélhető SD kártyájára? (csakis a modem-ről kellene a backup, kb. 60mb)

Előre is köszönöm.

[ Szerkesztve ]

(#52678) madkiller válasza Carambola (#52675) üzenetére


madkiller
őstag

Ez azt s4 alapból tudja, knox nevű alkalmazást kell megnyitni és letölteni hozzá kiegészítő csomagot.

(#52679) WOT-H-A-C


WOT-H-A-C
veterán

Mindjárt az elején elakadtam!

Letöltöm innen a cwm-et.

Az összefoglaló alapján Odinnal elvileg flashelem a cwm-et. Látszólag le is fut a flash újra indul a telefon.

Ezután , ez alapján:

"CWM recovery mód elérése: kapcsoljuk ki a készüléket, majd a hangeő fel + home gombok együttes nyomva tartása közben kapcsoljuk be a telefont a power gombbal (a samsung logó megjelenéséig tartsuk nyomva a power gombot, illetve ha a bal felső sarokban kék apró betűvel megjelenik a "RECOVERY" felirat, akkor a többi gombot is elengedhtjük)"

Megpróbálok belépni, de a gyári reco jön be! Mit rontok el? :R :R

A telefon még nincs Root-olva! Ez lehet a gond?

[ Szerkesztve ]

"Akár hiszed, hogy sikerül, akár nem, mindenképp igazad van."

(#52681) Carline válasza WOT-H-A-C (#52679) üzenetére


Carline
őstag

A telefon Odin flesselés alatt download módban van?
Driverek fel vannak telepítve?

[ Szerkesztve ]

˙ɐʌloɹoslǝɟ ʞɐuuɐʌ ʞouoɟǝlǝʇ ɐ ɹɐɯ ɐɯ 'ʞɐʇloʌ ᴉɐʇɐpɐ ƆԀ sǝ doʇdɐl ɐ uǝƃǝɹ ʇʇI

(#52683) WOT-H-A-C válasza Carline (#52681) üzenetére


WOT-H-A-C
veterán

Odin módban van, viszont driverbe most nem vagyok biztos...de ha nem lenne akkor a flash sem indulna el nem? :U

"Akár hiszed, hogy sikerül, akár nem, mindenképp igazad van."

(#52684) Carline válasza WOT-H-A-C (#52683) üzenetére


Carline
őstag

A lolli felrakásához az Odin 3.09 verziót ajánlják.
Ha az Odin bal felső sarkában megjelenik a telefon rádugása után ID: COM alatt kéken egy COMxx felirat akkor rendben van a driver is.

Az odin használatához ki kell kapcsolnod a telefont, majd a hangerő le + menü + power gombbal bekapcsolni és a megjelenő képernyőnél hangerő fel gombbal belépni a download módba.

[ Szerkesztve ]

˙ɐʌloɹoslǝɟ ʞɐuuɐʌ ʞouoɟǝlǝʇ ɐ ɹɐɯ ɐɯ 'ʞɐʇloʌ ᴉɐʇɐpɐ ƆԀ sǝ doʇdɐl ɐ uǝƃǝɹ ʇʇI

(#52685) WOT-H-A-C válasza WOT-H-A-C (#52683) üzenetére


WOT-H-A-C
veterán

Odin ban ezt látom.

Itt a Log:

<ID:0/008> Added!!
<ID:0/008> Removed!!
<ID:0/008> Added!!
<ID:0/008> Odin v.3 engine (ID:..
<ID:0/008> File analysis..
<ID:0/008> SetupConnection..
<ID:0/008> Initialzation..
<ID:0/008> Get PIT for mapping..
<ID:0/008> Firmware update start..
<ID:0/008> recovery.img
<ID:0/008> NAND Write Start!!
<ID:0/008> RQT_CLOSE !!
<ID:0/008> RES OK !!
<ID:0/008> Completed..
<OSM> All threads completed. (succeed 1 / failed 0)
<ID:0/008> Removed!!
<ID:0/006> Added!!
<ID:0/006> Removed!!
<ID:0/006> Added!!
<ID:0/006> Removed!!

Egyenlőre még nem tartok a rom-nál csak a cwm-et próbálom feltenni.

[ Szerkesztve ]

"Akár hiszed, hogy sikerül, akár nem, mindenképp igazad van."

(#52686) frei34


frei34
csendes tag

Valaki írta korábban,hogy a tárcsázóból kivették a tiltólistát, a mai cyanogen frissítésben már benne volt az adatvédelmi beállításoknál a tiltólista.

[ Szerkesztve ]

(#52687) WOT-H-A-C válasza frei34 (#52686) üzenetére


WOT-H-A-C
veterán

Szia.Látom te CM-et használsz. Megmondanád melyiket és honnan tudom beszerezni? :R

Carline: Odin móddal nincs gond. Azon a módon amit te is leírtál beléptem. USB driver is fenn van. Odin módban viszont látok aktív "write protection"-t. Ez számít? Lehet ezért nem megy fel a cwm? Vagy csak rossz sorrendben nyomom a gombokat, de akkor miért jön be a gyári reco?,?? :F

[ Szerkesztve ]

"Akár hiszed, hogy sikerül, akár nem, mindenképp igazad van."

(#52688) winhelper válasza Rick4 (#52663) üzenetére


winhelper
tag

Csak három példa : nekem a G2 4.4 OTA frissítése, újraindulás-instabil működés - fc Google szoftvereknél. Munkatársam S4 ugyan ez 4.4-nél. A cégnél 130 okoseszközért felelek, van kb 45 darab Asus Padfone, ugyan ezek a tünetek a nagyközönségnél 4.4 OTA után. Szinten itt a Galaxy Tab szériánál ugyan ezek. Soroljam még? :DDD
Lehet voodoo, de én hiszek benne :)

Galaxy S4 (LTE) i9505 5.0.1

(#52689) Rick4 válasza winhelper (#52688) üzenetére


Rick4
félisten

Lehet Te vagy elátkozva. :D

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#52690) Carline válasza WOT-H-A-C (#52687) üzenetére


Carline
őstag

Nekem is download módban ott egy sor, melyben a write protection enabled szöveg van, de tökéletesen fel tudok rakni a telóra recovery-t, modemet, stb..
Szóval nem az lehet a probléma.
Hogy mi? Sajnos passzolom.
A szokásos odin verzió, drivel, kábel, download mód megvoltak.

˙ɐʌloɹoslǝɟ ʞɐuuɐʌ ʞouoɟǝlǝʇ ɐ ɹɐɯ ɐɯ 'ʞɐʇloʌ ᴉɐʇɐpɐ ƆԀ sǝ doʇdɐl ɐ uǝƃǝɹ ʇʇI

(#52691) WOT-H-A-C válasza Carline (#52690) üzenetére


WOT-H-A-C
veterán

Ami érdekes, hogy a flash nem fut hibára. Viszont nincs cwm mégsem. Megfogok próbálni egy újabb verziós Odint.

"Akár hiszed, hogy sikerül, akár nem, mindenképp igazad van."

(#52692) Carambola válasza madkiller (#52678) üzenetére


Carambola
tag

Köszi, de a knox lehetőségei között nincs vendég mód, amire nekem lenne szükségem.
A Lollipop ellenben tudja elvileg, egy user beállítás van a settingsben, de nekem ez nem jön fel.

(#52693) WOT-H-A-C válasza Carline (#52690) üzenetére


WOT-H-A-C
veterán

Na megpróbáltam Odin 3.0.9 el is... Ugyanúgy semmi... :( nem értem, le megy a flash és nincs cwm! Knox számláló sem ugrik. :W :W :W

"Akár hiszed, hogy sikerül, akár nem, mindenképp igazad van."

(#52694) upbuvar válasza teki91 (#52672) üzenetére


upbuvar
tag

Feltetted? Tapasztalat? :F

(#52695) Lefty válasza frei34 (#52686) üzenetére


Lefty
addikt

Nekem a tiltólista simán ott van a hívás beállításai között. Hívás elutasítása/automatikus elutasítási lista.

(#52696) winhelper válasza Rick4 (#52689) üzenetére


winhelper
tag

Lehet. Hiába fizetik meg, erre már én is gondoltam :DDD

[ Szerkesztve ]

Galaxy S4 (LTE) i9505 5.0.1

(#52697) zoltown


zoltown
újonc

Sziasztok!

Két hete ruháztam be egy i9506-os modellre amit azóta elég rendesen nyúzok. Többször előjött egy olyan probléma, hogy az appok alatt a szövegben a karakterek fehér téglalapokra cserélődtek és csak az újraindítás oldotta meg a gondot. Igyekeztem végigolvasni a kommenteket, de nem találtam hasonló problémával küszködőt. Vihetem a szervízbe, vagy van valami ötletetek?

(#52698) Lefty válasza zoltown (#52697) üzenetére


Lefty
addikt

Factory reset szerintem.

(#52699) chubby2o6 válasza WOT-H-A-C (#52693) üzenetére


chubby2o6
senior tag

Szia! Próbáld meg csak a hangerő fel + power gombot nyomni, rezzenés után a powert engedd fel, majd kb.2 mp múlva elengedheted a másikat is. Ha így sem a CWM jön be, akkor rootold, tegyél fel TWRP-t, azzal is fel tudsz tenni custom romot.

[ Szerkesztve ]

(#52700) Zorro(hun) válasza zoltown (#52697) üzenetére


Zorro(hun)
tag

Van ilyen. Nem kerestél eleggé... Nálam is előfordult egyszer már. Egy újraindítás megoldotta, de van akinek makacsabb és csak gyári visszaállítás segít.
[link]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.