Hirdetés

2024. május 30., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:19:58

LOGOUT.hu

Kérdés feltevése előtt kérlek olvasd át figyelmesen az alábbi leírást!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#11051) Tonyk


Tonyk
veterán

Boldog Karácsonyt Mindenkinek!

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#11052) hosszug


hosszug
tag

Boldog Karácsonyt Mindenkinek!!

(#11053) Gelmi


Gelmi
tag

Boldog Karácsonyt Mindenkinek!!!

A jövő azoké, akik hisznek álmaik szépségében!

(#11054) urbi107


urbi107
tag

Az Nsa31-be raktam 1tb hhd-t.
Hogyan tudom putty-n elérni.
Transmissiont hogy tudok rá telepíteni?
A logoutban a 310s ffp-jét nem lehet letölteni,mert nem elérhető.
Köszi

(#11055) Mate válasza vanRobert (#11048) üzenetére


Mate
nagyúr

UPC 120

(#11056) vanRobert válasza Mate (#11055) üzenetére


vanRobert
tag

Hahhhhh, úgy könnyű... :))
Nálam 30-as, abból jön ki a 3,5-3,7.

(#11057) Tonyk válasza urbi107 (#11054) üzenetére


Tonyk
veterán

HDD-re telepítsd ne pendrivera -> a leírás 8. oldalával kezded, és a 3. oldalon folytatod ahol a telnetet kapcsolod ki.

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#11058) Doky1988 válasza Mate (#11044) üzenetére


Doky1988
senior tag

Az szép, nekem olyan 7-8mb/secnél lefele kb 100%os proci terheltség van.Transmissionnal.De nekem 310 van nem 310S

[ Szerkesztve ]

DokY | www.zsolti.hu

(#11059) Hofeher


Hofeher
aktív tag

NSA 210 érdemes meg foglalkozni vagy inkább cserében gondolkoztak szeretnek 10 nél tobb torrentet is futtatni es ha lehet beállítani LG 620S tv hez is.

Asus Tuf Gaming Laptop (4600H + 1650Ti), Gigabyte H87-D3H i5 4570 16Gb Ram Rx 570 8gb, iPad Pro, TP-Link 3600, Zyxel nas.

(#11060) urbi107 válasza Tonyk (#11057) üzenetére


urbi107
tag

Milyen fájlt kéne felmásolni az admin mappában?
ami a leírsabn szerepel ftp-n mindet lekell tölteni és felmásolni a nsa-ra?

(#11061) Tonyk válasza urbi107 (#11060) üzenetére


Tonyk
veterán

Elolvastad a 8. oldalt? Semmit nem kell felmásolni:

"Navigáljunk az NSA megosztási közül az Admin/zy-pkgs könyvtárba. Itt hozzunk létre egy fájlt (én web_prefix (kiterjesztés nélkül) nevet adtam neki) a következő tartalommal:

ftp://ftp.zyxel-tech.de/2.new_mirror/

"

szerk: annyi még, hogy a fenti sor után legyen még egy enter (soremelés) beütve.

[ Szerkesztve ]

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#11062) urbi107 válasza Tonyk (#11061) üzenetére


urbi107
tag

elolvastam.
A programcsomagok közül nem találok olyat,hogy ffp.
Transzmission,Google drive.stb: Látom.

(#11063) Tonyk válasza urbi107 (#11062) üzenetére


Tonyk
veterán

Létrehoztad a fájlt? Beleírtad, amit kell? Enter van a sor végén? Biztos, hogy kiterjesztés nélkül van létrehozva? Listát frissítetted? Ha ezek mind igen, akkor próbáld meg ezt beleírni, és frissíteni: ftp://ftp.zyxel-tech.de/

szerk: most akkor neked végül is mi van?

egyszer "Nsa31" -et írsz (ami gondolom 310 lenne), máskor meg a 310s-et. Ha 310s-ed van, irány ide. Ha erre mondtad, hogy nem tudod letölteni, akkor nálad valami gubanc van, mert letölthető minden.

[ Szerkesztve ]

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#11064) urbi107 válasza Tonyk (#11063) üzenetére


urbi107
tag

jegyzettömbbe írtam be a linket.
A nsa-n átneveztem és a véfgéről kitöröltem a .txt.

(#11065) urbi107 válasza Tonyk (#11063) üzenetére


urbi107
tag

Nsa310s a tipusa.

(#11066) Tonyk válasza urbi107 (#11065) üzenetére


Tonyk
veterán

Ha jegyzettömben hoztad létre, első sor az ftp-s sor a végén egy enterrel!!!!
akkor ott a link. 310s-re ott a link, abban pedig a hogyan.

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#11067) urbi107


urbi107
tag

A transmission-ben a webes elérést hogyan lehet beállítani?
Webui-ra gondolok.

(#11068) mobilizmo válasza urbi107 (#11067) üzenetére


mobilizmo
addikt

transgui-val érdemes próbálkozni.

Bonyolult problémákra mindig akad egyszerű, könnyen érthető, téves válasz.

(#11069) zambozoli


zambozoli
senior tag

Az normális, hogy egy NSA310-en sima képnézegetés esetén 100%-on forgatja a phyton a procit? Nem DLNA, sima winfos képnézegető, mappából megnyitott képek. Uccsó FW+FFP a HDD-n.

Üdv:ZZ

(#11070) Tonyk válasza urbi107 (#11067) üzenetére


Tonyk
veterán

alapból a 9091-es porton érhető el.

szerk: azaz, http://nasipcíme:9091

[ Szerkesztve ]

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#11071) mcwizard


mcwizard
tag

Sziasztok!
Összefutott már valaki a következő hibával?
FTP-n nem érem el a NAS-t egyik eszközömről sem, a "Transmission Remote GUI" is időtúllépés hibát dob és nem tud csatlakozni. Viszont a torrent oldal szerint aktívak a kapcsolatok, folyamatosan frissül minden és adatforgalom is van.
Valami módon távolról lehet csatlakozni a rendszerfelületre, vagy egy újraindítást kezdeményezni?

Köszönöm és kellemes ünnepeket! :)

Üdv, Zoli!

(#11072) Tonyk válasza mcwizard (#11071) üzenetére


Tonyk
veterán

ffp van-e? Ha van, ssh-n reboot parancs
Ha nincs, akkor telnet -> ha nincs engedélyezve telnet, akkor telnet backdoor és reboot parancs.

310-es backdoor:

http://<nasip>/zyxel/cgi-bin/remote_help-cgi?type=sshd_tdc

vagy

http://<nasip>/r41773,/adv,/cgi-bin/remote_help-cgi?type=backdoor

A többiről itt olvashatsz:

http://zyxel.nas-central.org/wiki/Telnet_backdoor

De ha csak ennyi, akkor miért nem állítod le :2 másodpercig bekapcsoló gomb, sípol, és szabályszerűen leáll. Újraindítod.

[ Szerkesztve ]

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#11073) mcwizard válasza Tonyk (#11072) üzenetére


mcwizard
tag

Szia!
Köszönöm a gyors választ. Az a baj, hogy holnapután megyek csak haza. Azért szeretném valahogy távolról megoldani. FFP-t kikapcsoltam és a NAS IP-jét sem sikerült ezidáig kiderítenem.

(#11074) mcwizard válasza Tonyk (#11072) üzenetére


mcwizard
tag

A noip.com-on lévő IP címmel próbáltam a 2 parancsot, de az ugye a router IP-je és nem a NAS-é. Azért köszönöm segítséget. :R

(#11075) Tonyk válasza mcwizard (#11073) üzenetére


Tonyk
veterán

FFP-t nem kikapcsolni kell hanem bekapcsolni. ÉS jól úgy hagyni, semmi hátránya nincs neki ha be van kapcsolva.

NAS IP-jét sem sikerült ezidáig kiderítenem.

A nas egy router mögött van, nem? Akkor a router publikus ip címén éred el a nas-t. De ehhez a routerben kell egy portforward a nas privát ip címére (belső hálózati címére) egy meghatározott portra (amilyen szolgáltatást akarsz elérni.). A naswebes admin felülete a 80-as porton megy. -> routerben a portforwardnál, fel kell venni egy külső portot mondjuk a 11280-as portot amit továbbítani kell a nas belső címére címére, mégpedig a 80-as portjára. Így kívülről a pl. a http://mcwizard.no-ip.org:11280 -on éred el.

"A noip.com-on lévő IP címmel próbáltam a 2 parancsot, de az ugye a router IP-je és nem a NAS-é. "

Persze mert a routeren nem fut ilyen címen és porton semmi.
Így távolról csak VPN-en keresztül tudnád megcsinálni. Szóval juss haza. és ha van ffp, azzal ssh-n egyszerűen...

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#11076) #79335424 válasza mcwizard (#11074) üzenetére


#79335424
törölt tag

Csak egy apró kiegészítés Tonyk hsz -éhez. Ha szeretnél webes elérést a fájlokhoz, akkor a NAS -ban, az admin felület elérését állítsd át 80 -ról, 92 -re, vagy 9292 -re (van ilyen lehetőség a NAS menüjében) és ezt forwardold kifelé. Így nem az admin fog bejönni a böngészőkben alapértelmezett 80 -as porton.

(#11077) Tonyk válasza #79335424 (#11076) üzenetére


Tonyk
veterán

:F

Ez miért jó?

Lan-on belül miért ne jöhetne be alapértelmezetten? Kívülről meg ott a portforward ezért nem a standard 80-on jön be. (mert azon max a router 80-as portja fog válaszolni.) Ne haragudj meg, de ez értelmetlen!

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#11078) Tonyk válasza Tonyk (#11077) üzenetére


Tonyk
veterán

(#11076) Somatom

Fú, sorry, de sokadik elolvasásra megértettem miről beszélsz: Webes közzétételről . Homok a fejemre!

Itt valóban célszerű eltenni a portot máshová. Bár én ezt így direktbe nem tenném ki semmilyen porton a netre, közvetlen hozzáférésre. (de gondolom megoldható a lejelszavazása egy .htaccess -el. ) Aki bátor, az csinálja "gumi" nélkül!

[ Szerkesztve ]

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#11079) #79335424 válasza Tonyk (#11078) üzenetére


#79335424
törölt tag

Bocs, ha félreérthető voltam! Nálunk egy közös klubhelységben van a router, meg a NAS és a belső hálót bárki használhatja a jelszó birtokában. De a streamek összehozása sok usernek problémát okozott (DLNA konfig, platform problémák, stb.). Így viszont csak egy böngésző kell, ami platformtól függetlenül, minden készüléken van és még a legecccerűbb user is pötyögött már címsorba (de azért egy QR kódba generálva is felragasztottam a NAS oldalára az elérést :) ). Így még szifonon is mennek a streamek (már ami támogatott formátumú).

(#11080) mcwizard válasza Tonyk (#11075) üzenetére


mcwizard
tag

Hali!
Köszönöm a segítséget. Tehát ha el akarom érni a NAS rendszer felületét távolról, a routeren kell egy porttovábbítást csinálnom. De mivel a routerben nincs beállítva a távoli elérés ezért nem tudom megcsinálni, tehát mindenképp otthon tudom majd orvosolni a problémát.
Ha bekapcsolom az ffp-t akkor, akkor az SSH külső hálózatról is működni fog, vagy a routerben ki kell nyitni neki a 22-es protot?

Amúgy azért kapcsoltam ki az ffp-t mert nekem csak annyi kellet távolról, hogy az FTP és a transmission működjön. Hónapok óta semmi gond nem volt vele. Hetente 1szer újraindítottam a NAS-t, bár nem tudom hogy ez számít-e. Most hogy 2 napra elmegyek otthonról, persze, hogy homok kerül a gépezetbe és nem működik semmi... Egyébként a torrent oldalak szerint aktívak még mindig a kapcsolatok és adatforgalom is van jócskán.

(#11081) mcwizard válasza mcwizard (#11080) üzenetére


mcwizard
tag

Közben meglett a hiba. Valamiért a noip-s host nevem nem a megfelelő IP címre hivatkozott. Az tűnt fel, hogy total commanderben at FTP kapcsolat nem arra az IP-re próbált csatlakozni, ami a noip.com-on a routerem aktuális IP-je. A "kiszolgáló neve" mezőből kitöröltem az "xxxxxxxxx.ddns.net" azonosítót és magát az IP-t írtam be. Így működik, de ha megint új IP-t kap a router akkor megint módosíthatom a kiszolgáló adatokat. Elvileg a noip-s azonosítónak az lenne pont a lényege nem, hogy ezt adom meg IP helyett mert az változhat, de ez mindig ugyanaz marad, így nem kell folyamatosan figyelnem, hogy mi az IP-je a routernek.

(#11082) Tonyk válasza mcwizard (#11080) üzenetére


Tonyk
veterán

"akkor az SSH külső hálózatról is működni fog, vagy a routerben ki kell nyitni neki a 22-es protot?"

Igen, ki kell nyitni. Azonban javaslom, hogy ne ezt, hanem a valamely 5 számjegyű portot nyiss ki. Pl 15248 és ezt a portforwardban a nas belső hálózati staikus vagy static dhcp (így ugye, mindig u.a a címet kapja a nas a routertől) ip-címére a 22-es portra forwardold.

"Amúgy azért kapcsoltam ki az ffp-t mert nekem csak annyi kellet távolról, hogy az FTP és a transmission működjön."

Teljesen felesleges kikapcsolni.

"Hetente 1szer újraindítottam a NAS-t, bár nem tudom hogy ez számít-e."

felsleges

"Elvileg a noip-s azonosítónak az lenne pont a lényege nem, hogy ezt adom meg IP helyett mert az változhat, de ez mindig ugyanaz marad, így nem kell folyamatosan figyelnem, hogy mi az IP-je a routernek"

No-ip -n nem kell ip-t állítani, azt a router vagy a kliens végzi (akár a nas is lehet ez), amin beállítottad a felhasználói neved és jelszavad, valamint a kívánt domaint, amit frissíteni szeretnél. A no-ip fiókban (weben) NEM SZABAD ip-t állítani! Azt a mezőt üresen kell hagyni! Viszont ha fix ip-d van, nem értem mit szórakozol a no-ip-vel, meg kell jegyezni az ip-t és kész azt kell használni domain név helyett.

[ Szerkesztve ]

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#11083) elektro


elektro
aktív tag

Sziasztok,életem első nas cuccát tegnap este üzembe helyeztem volna de bedöglött a pc-m,a lényeg nem is ez hanem beleraktam a vinyót és bekapcsolva maradt a nas,majd egy óra elteltével elkezdett folyamatosan sípolni ez mitől lehet?

(#11084) bull84ghia válasza elektro (#11083) üzenetére


bull84ghia
őstag

Ha jól tudom a folyamatos sípszó a túlmelegedést jelenti.

Hazámat szolgálom...............ameddig tart a cérna :

(#11085) hosszug


hosszug
tag

Sziasztok. Van egy olyan problémám hogy létrehoztam egy download kötetet és ebbe egy 3d nevü mappát van benne 10-15 3d film, total commanderrel megnyitom és üresnek látja, ha simán sajátgépből nyitom meg látja a filmeket kivéve az iso formátomuakat nem.

(#11086) elektro válasza bull84ghia (#11084) üzenetére


elektro
aktív tag

Aha,értem csak azt nem tudom mitől melegedhetett túl amikor nem is csináltam vele semmit csak stand by-ban volt :F

(#11087) bull84ghia válasza elektro (#11086) üzenetére


bull84ghia
őstag

Nem 100%-ék de én úgy emlékeszem hogy nálam akkor sípolt amikor ki volt kötve a venti és 3,5 Hdd volt bent.

Hazámat szolgálom...............ameddig tart a cérna :

(#11088) elektro válasza bull84ghia (#11087) üzenetére


elektro
aktív tag

Köszi a segítséget meg lett a hiba,ki volt iktatva a venti már jó,viszont van még egy probléma,az usb hdd-t nem ismeri fel a nas,mi lehet a baj?

[ Szerkesztve ]

(#11089) mcwizard válasza Tonyk (#11082) üzenetére


mcwizard
tag

Sziasztok!

Na közben hazaértem és próbálgattam pár dolgot. A routert akárhányszor újraindítom, mindig különböző IP-t kapok, tehát az nem fix. A noip-s domain nevet meg már szeptember óta használom és azóta sokszor volt újraindítva a router és mindig működött azt FTP és a transmission is. Most hogy újraindítottam a routert, újra működik az összes eszközömről a nashoz való hozzáférés. Én azt tudom elképzelni, hogy míg nem voltam itthon a router valamiért újraindulhatott, kapott másik IP-t, de a noip irányába ez nem frissült.
Mindenesetre köszönöm a tanácsokat és a segítséget :R
További kellemes ünnepeket!
Üdv, Zoli!

[ Szerkesztve ]

(#11090) bull84ghia válasza elektro (#11088) üzenetére


bull84ghia
őstag

3,5 vagy 2,5 hdd? Felpörög?

Hazámat szolgálom...............ameddig tart a cérna :

(#11091) Rengete


Rengete
aktív tag

Sziasztok!

325v2-m van. 240-es netem. Az normális, hogy a nas max 10-11megával tud tölteni? Havernak ugyan ilyet vettünk, azt is én lőttem be neki és az 14-15-el is tölt. 2.82 transmission van fent mind a kettőn.Próbáltam frissíteni 83-ra az enyémet de nem látsa a listában. Hiába tettem bele az admin mappán belül levő mappába a kiterjesztés nélküli (enterrel a sor végén!!!) fájlt. Láttam, hogy van 84 is de Zyxelhez még nem találtam. Kérdésamit az elején leírtam és hogyan tudnám frissíteni a transmissiont?

Előre is köszönöm!

(#11092) elektro válasza bull84ghia (#11090) üzenetére


elektro
aktív tag

3,5 wd felpörög,ha a pc-be dugom közvetlenül akkor jó,pendriveot sem ismeri fel a nas,eggyiknél sem gyullad ki a led ha bedugom

[ Szerkesztve ]

(#11093) lupus_l válasza mcwizard (#11089) üzenetére


lupus_l
aktív tag

Érdemes a routeredben egy IP-t lefoglalni az eszköz számára. Így mindig állandó IP-t kapna.

(#11094) mcwizard válasza lupus_l (#11093) üzenetére


mcwizard
tag

Szia!

Előre elnézést kérek az esetlegesen rosszul használt szakmai kifejezésekért, de nem vagyok éppen szakmabéli :B

Annó mikor megvettem a NAS-t azzal kezdtem, hogy az mindig fix IP-t kapjon. Nem azzal volt a baj, hanem a Router IP címével amit a szolgáltató oszt ki. Valami oknál fogva kapott egy másik IP-t a routerem, viszont a domain nevemhez(xxxxxxxxx.ddns.net) tartozó IP nem ugyan az volt.
Tegnap miután hazaértem akárhányszor indítottam újra a routert, mindig más IP címet kapott és a noip.com-on is mindig az aktuális IP-t írta ki, hogy az tartozik éppen a domain névhez. A FTP és a transmission is működik, pedig nem magát az IP címet adom meg kiszolgálónak, hanem a domain nevemet.
Viszont az ünnepek alatt valamiért történt egy IP változás de a domain nevemhez tartozó IP nem változott és ez okozta a problémát. Onnan láttam, hogy valami nem oké, hogy megnéztem a noip.com-on, hogy mi az aktuális IP-je a routeremnek, valamint kapcsolódni akartam FTP-n. Az FTP-által elérni kíván IP cím és a noip.com lévő aktuális IP nem ugyan az volt.

Üdv, Zoli!

(#11095) bull84ghia válasza elektro (#11092) üzenetére


bull84ghia
őstag

A nas felületén ahol a kötetek vannak ott sem jelenik meg?

Hazámat szolgálom...............ameddig tart a cérna :

(#11096) elektro válasza bull84ghia (#11095) üzenetére


elektro
aktív tag

Nem,sajnos ott sem jelenik meg.

(#11097) bull84ghia válasza elektro (#11096) üzenetére


bull84ghia
őstag

Sem az első sem a hátsó port nem jó?
Hard reset esetleg!?

Hazámat szolgálom...............ameddig tart a cérna :

(#11098) Mr Dini válasza elektro (#11096) üzenetére


Mr Dini
addikt
LOGOUT blog

Ha nincs rajta fontos dolog formázd meg a nasban (elötte backupolj, ha szükséges). A köteteknél új kötet létrehozása a formázás. Utána meg fog jelenni. ;)

[ Szerkesztve ]

Eleinte angol billentzuyetet akartam. De aztán megismerkedtem a nagy 'Ő'-vel!

(#11099) Tonyk válasza Rengete (#11091) üzenetére


Tonyk
veterán

Erősebb a router a haverodnál, vagy kevesebb peertől kapta a cuccot. A torrent igen cpu erőforrás igényes dolog. Pláne még ha titkosított kapcsolat is kell kezelni közöttük.

"Próbáltam frissíteni 83-ra az enyémet de nem látsa a listában. Hiába tettem bele az admin mappán belül levő mappába a kiterjesztés nélküli (enterrel a sor végén!!!) fájlt."

"látsa" :Y

Mit szeretnél frissíteni gyárit vagy FFP-s tm-et?
Milyen kiterjesztés nélküli fájlról beszélsz? web_prefix-ről? Annak mi köze a transmissionhöz? Az az FFP miatt kell. De ha már van FFP-d, akkor frissíteni nem így kell.
Ha nincs ffp-d, akkor valóban fel kell tenni előtte (ehhez kell a web_prefix), de ezzel a gyári tm-et nem tudod frissíteni! Azt ki kell kapcsolni, és feltenni az ffp-ből telepíthetőt.
Egyébként a frissítés nem lesz megoldás a sebességproblémádra.

[ Szerkesztve ]

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#11100) elektro válasza bull84ghia (#11097) üzenetére


elektro
aktív tag

Sem elöl sem hátul nem látja,hard resetet nem csináltam ,hogyan kell?
Mr Dini: sajnos nem látja a hdd-t a nas tehát a kötetekben sem jelenik meg,és ha rányomok hogy usb kötet létrehozása akkor azt írja hogy nincs ezköz.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.