Hirdetés

2024. május 30., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:19:58

LOGOUT.hu

Kérdés feltevése előtt kérlek olvasd át figyelmesen az alábbi leírást!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#10901) vanRobert válasza zolda (#10900) üzenetére


vanRobert
tag

Hi!
Én egy Samsung SCX4200-t akartam rákötni, de nem ment. Gépről még nagy nehezen feltelepült, de más kikapcsolt gép mellett már nem volt elérhető.
Szerintem megspórolsz magadnak pár hét szenvedést, ha rendelsz egy USB-s print szervert. Én egy ilyet rendeltem: http://www.ebay.com/itm/Portable-USB-2-0-1-Port-LRP-Print-Printer-Server-Ethernet-Share-a-Networking-/200967459998?hash=item2eca98149e
Rákötöttem routerre, és feltelepítettem, mint hálózati nyomtató. Simán elérem gépről, de akár tabletről, vagy okostelóról is.

(#10902) Mr Dini válasza zolda (#10900) üzenetére


Mr Dini
addikt
LOGOUT blog

Szia!

Nekem ez már a 3.-ik nyomtatóm a serveren egy Usb Hub-on. Nekem semmi bajom nem volt vele. Felraktam előszőr a gépre a nyomtatót/drivereket, majd bedugtam a Nasra. Mikor kérte a drivereket a Windows/system32/drivers mappából kiválasztottam a drivereket és gond nélkül megy. [Esetleg, ha van Androidos teló a közelben szedd le a printer share alk.-ot. Annak van univ. Nyomtató drivere. Teszteld, hogy azzal megy e.]

Igazából a Nassal csak az a baj, hogy mint linux nem tudja külön és normális névvel ellátni a nyomtatót, amit a win is ismer.

[ Szerkesztve ]

Eleinte angol billentzuyetet akartam. De aztán megismerkedtem a nagy 'Ő'-vel!

(#10903) Tipli9987


Tipli9987
csendes tag

Sziasztok! Nekem is van ilyen szerkentyűm. Minden tökéletesen működik (Nyomató megosztás, fájlok elérése telefonról, táblagépről, TV-ről, stb), de van egy dolog amit nem tudok megoldani. PC-ről ráküldöm a filmeket a NAS-ra, hogy azt a TV-n megtudjam nézni. Azonban a felírtok terén káosz van a TV-n. A TV-nek a fájl tallózójában, mindenféle fura értelmetlen névre keresztelődnek át (az srt fájlok). Illetve van amikor szelektál, van amit besem hoz. Miért teszi ezt velem? Mindegy hogy van e ékezet a névben vagy nincs. Más ötletem nem volt. PC elérve működik így gondolom jó a pc és a NAS is. De ha külső vinyót dugok a TV-be ott is hibátlanul működik a felírat és minden. Szóval a TV is hibátlan. Valamit a NAS trükközhet. Tudna valaki segíteni?

(#10904) bezzegz válasza Tonyk (#10899) üzenetére


bezzegz
csendes tag

Köszönöm!

(#10905) mobilizmo válasza Tipli9987 (#10903) üzenetére


mobilizmo
addikt

A legtöbb lejátszó (ami nem program, tehát TV-n, médialejátszón), azt a feliratot találja meg amelyiknek a neve egy az egyben megegyezik a médiafájl nevével és a kiterjesztése alapján a támogatott formátumok közé tartozik. Az hogy mindenféle fura névre keresztelődnek át számomra értelmezhetetlen. Nem hinném, hogy a TV a NAS-on lévő fájlokat átnevezi.

Bonyolult problémákra mindig akad egyszerű, könnyen érthető, téves válasz.

(#10906) Tipli9987


Tipli9987
csendes tag

De, sajnos az eredetit nevezi át, pontosabban jeleníti meg teljesen más néven, de ez még nem is lenne olyan nagy baj, mert ha egy ilyen értelmetlen nevű srt fájl-t betallozók neki, azt megjeleníti a film alatt. És ha szerencsém van, akkor a saját filmjéhez találtam meg a feliratot. A nagyobb bajom hogy szelektál, és van amit be sem hoz a listába :( Tudom hogy ez így értelmetlenül hangzik, de sajnos ez van :(

(#10907) mobilizmo válasza Tipli9987 (#10906) üzenetére


mobilizmo
addikt

Mutass néhány példát.

Bonyolult problémákra mindig akad egyszerű, könnyen érthető, téves válasz.

(#10908) cigam válasza Geripapa (#10800) üzenetére


cigam
félisten
LOGOUT blog

Sity-suty. Ez csak egy pár byte-os parancsfile.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#10909) cementelek


cementelek
csendes tag

Sziasztok!

Seagate ST3000VN000 3 TB-ás merevlemezzel próbálkozott már valaki NSA 310-el? Működik? Milyen 3TB merevlemezt érdemes venni hozzá?

Köszi, üdv.: CE

(#10910) cementelek válasza cementelek (#10909) üzenetére


cementelek
csendes tag

Meg egy kérdés? Sokan ajánlották NSA 310-hez a Western Digital Caviar Red 3TB SATA3 WD30EFRX vinyót, de sajnos a kompatibilis eszközök között ez sincs benne. Valakinek működik a NAS ilyen merevlemezzel?

Köszönöm. :)

(#10911) shteer válasza cementelek (#10910) üzenetére


shteer
titán

2TB-os valtozata.
A kompatibilitasi lista nem szentiras, csak utmutato.
Technologiailag minden SATA2-SATA3 HDD-vel mukodnie kell - jelenleg 6TB-ig.
Ami rajta van, az jart mar Zyxelek tesztlaborjaban.

[ Szerkesztve ]

..szerintem jónak tűnik

(#10912) cementelek válasza shteer (#10911) üzenetére


cementelek
csendes tag

Köszi a gyors választ. A helyzet az, hogy én vettem egy seagate ST3000VN000 hdd-t, de sajnos nem látja a NSA 310. :( Visszavinném a boltba kicseréltetni, ezért kérdeztem, hogy ne nézzenek csúnyán a boltban, ha másik vinyót sem látná. Mindenképpen olyan vinyó típus kellene, ami tutira kompatibilis.

[ Szerkesztve ]

(#10913) shteer válasza cementelek (#10912) üzenetére


shteer
titán

keresés alapján a WD30EFRX-et többen is használják/használták a 310-ben

az a seagate pl a 325v2 listáján szerepel. hogy próbáltad beüzemelni? legújabb fw van a 310-esen?

[ Szerkesztve ]

..szerintem jónak tűnik

(#10914) cementelek válasza shteer (#10913) üzenetére


cementelek
csendes tag

A legújabb verzió van fent. Kivettem a régi vinyót, és beraktam az újat, de sajnos a Storage-Volume alatt nem írt semmit, nem látta a hdd-t.

(#10915) shteer válasza cementelek (#10914) üzenetére


shteer
titán

HDD inicializalason vegigmentel?

..szerintem jónak tűnik

(#10916) cementelek válasza shteer (#10915) üzenetére


cementelek
csendes tag

nem :B Milyen lépésekből áll?

(#10917) Tonyk válasza cementelek (#10910) üzenetére


Tonyk
veterán

Igen megy. Miért is ne menne?!

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#10918) shteer válasza cementelek (#10916) üzenetére


shteer
titán

En nagyon amator modon a NSU segedprogrammal vegeztem el :)

..szerintem jónak tűnik

(#10919) cementelek válasza shteer (#10918) üzenetére


cementelek
csendes tag

Köszi, közben utána olvastam. Kipróbálom, akkor a boltba később megyek vissza kicserélni a vinyót. :)
Jelentkezem, ha jutottam valamire.

(#10920) cementelek válasza Tonyk (#10917) üzenetére


cementelek
csendes tag

Köszi

(#10921) Tipli9987


Tipli9987
csendes tag

A korábbi hozzászólásomhoz képek belinkelve. A TV valamiért átkereszteli a felírat fájlokat, így használhatatlanok, illetve van amit meg se jelenít, be sem olvassa. Mi lehet a gond?
Ezt látja a PC:

És ugyan azt így látja a TV:

[ Szerkesztve ]

(#10922) #79335424 válasza Tipli9987 (#10921) üzenetére


#79335424
törölt tag

Nálam egyetlen ékezet, vagy szünet sem szerepel semmilyen film, vagy felirat címben.

(#10923) Tonyk válasza Tipli9987 (#10921) üzenetére


Tonyk
veterán

Minidlna-val próbáld meg. A TV az egy LG tv? Valamint ahogyan mondják, kerüld a szóközt és az ékezetet a fájlnevekben. (szóköz helyett pont, aláhúzás, kötőjel)

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#10924) Tipli9987


Tipli9987
csendes tag

Arra már rájöttem hogy a Twonky Media Server csinálja a kutyulást a betűkkel. Mert ha Twonky Media Server webes felületén nézem a filmet ugyan ezt csinálja a PC-n is. Mindegy hogy van benne szóköz vagy ékezet. Szóval lehet le kellene cserélni minidlna-ra. de fogalmam sincs hogy kell. Vissza olvasva meg bonyolultnak tűnik, és nem találok olyan leírást ami lépésről lépésre leírja a folyamatot :(

(#10925) cementelek válasza shteer (#10918) üzenetére


cementelek
csendes tag

A Tároló/Kötet menüpont alatt, bár nem volt semmi meghajtó, de rákattintottam a SATA kötet létrehozására, és megtörtént a merevlemez particionálása, annak ellenére, hogy nem volt a listában eszköz. :)

Szóval már látja a 3TB-os seagate ST3000VN000 merevlemezt. Az zavart meg, hogy a listában nem írta ki, hogy van-e csatolva HDD, de úgy látszik ez így természetes.

Köszönöm a segítséget! Üdv.: CE

[ Szerkesztve ]

(#10926) Tonyk válasza Tipli9987 (#10924) üzenetére


Tonyk
veterán

Nem találsz olyat ami step-by-step??? :Y Szerintem csak olyan van!Egy a sok közül
Egyébként a minidlna felrakása a legkönnyebb szerintem az összes, népszerű konfigurálás igénylő csomag közül.

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#10927) Tipli9987


Tipli9987
csendes tag

Bocsi, de hová kell be másolni ezeket a sorokat?

(#10928) Tonyk válasza Tipli9987 (#10927) üzenetére


Tonyk
veterán

ffp alatt

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#10929) shteer válasza cementelek (#10925) üzenetére


shteer
titán

klassz :) szívesen

..szerintem jónak tűnik

(#10930) Joshi


Joshi
titán

Felraktam én is a MiniDLNA-t és bizony nálam is vannak érdekes dolgok. Ugye van a Video mappa azon belül a HD és értelem szerűen ebben vannak a filmek. Na most a probléma a következő vannak filmek amikben piros X van és ezeket nem is játssza le a TV, de ha mondjuk kimásolom egyel feljebbi mappába akkor már gond nélkül lejátssza. Oké gondoltam akkor csak max néhány mappa szerkezetig működik a dolog de nem. :D Vannak filmek amiket meg 4-5 mappából is lejátszik a TV és szinte formátumtól függetlenül. Természetesen se ékezetes betű se szóköz se szünet nincs a mappa és fájlnevekben. Abba most nem mentem bele hogy MKV-én belül milyen kódolás de hátha ti tudjátok a miértet. :F
A TV egy Sony KD49X8505B.

[ Szerkesztve ]

(#10931) Tonyk válasza Joshi (#10930) üzenetére


Tonyk
veterán

Első körben próbáld meg az mkv IDC profilját megváltoztatni 4.1-re. Pl. ezzel: http://coolsoft.altervista.org/en/h264leveleditor

"vannak filmek amikben piros X"

Egyébként ez meg kliens hiba, nem pedig dlna szerver hiba. A minidlna, nem végez semmiféle konverziót, transzkódolást, átalakítást, szabást-varrást. Azt szórja amit alátolnak.

[ Szerkesztve ]

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#10932) gumimaci1235


gumimaci1235
tag

Sziasztok!

AZ NSA310-esemen fut a transmission.

Hogy lehet az eléréséhez jelszót beállítani, mert ha egy mobilkészüléken beállítom a klienst, akkor jelszó nélkül tud hozzá csatlakozni, csak a címét kell megadnom.

Másik kérdésem, fut a twonky server, meg vannak a könyvtárak adva a megosztáshoz, és a megosztott fájlok köz nullát hoz fel. Mi lehet az oka?

(#10933) ddudas válasza gumimaci1235 (#10932) üzenetére


ddudas
tag

Transmission:
FFP-vel ezt már nagyon sokszor leírták korábban, keress vissza néhány oldalt. De FFP nélkül is megoldható, ha valamiért erre lenne szükség.

[ Szerkesztve ]

Nullum fatum sed quod faciamus.

(#10934) Joshi válasza Tonyk (#10931) üzenetére


Joshi
titán

Nem a profillal van baj ez már biztos mert pl a The Walking Dead mkv is 4.1-es, mégis csak a mappa mélységgel lesz a gond. Négy mappáig lejátssza de az 5.-be már nem kivéve az M2TS fájlokat mert azokat meg viszi. :F

(#10935) ddudas válasza Joshi (#10934) üzenetére


ddudas
tag

Nekem úgy tűnik, hogy ezzel kapcsolatban inkább a TV-d környékén kéne nézelődni. Próbáld ki egy PC-s media serverrel, hogy ugyanez történik-e mert ha igen, akkor nem itt lesz a megoldás kulcsa.

Nullum fatum sed quod faciamus.

(#10936) Tonyk válasza Joshi (#10934) üzenetére


Tonyk
veterán

d.u amikor hazaérek kipróbálom neked 3 samsungon is.

(Közben megnéztem távolról, eddig nálam is 4. mélység a legtöbb.)

[ Szerkesztve ]

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#10937) Tonyk válasza Joshi (#10934) üzenetére


Tonyk
veterán

Kipróbáltam. Mindenhonnét gond nélkül lejátszik filmet (mkv). 5., 6. de még 7. mélységből is. Kíváncsiságképpen tettem bele szóközt, ékezetet. Döcc. nélkül lejátssza mindhárom Samsung tv-m (D6500,E7000,F6400).

Ez biza kliens hiba lesz...

[ Szerkesztve ]

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#10938) RudY


RudY
addikt

JAVA telepítésnél valamit kihagytam (elrontottam stb.)? Ez alapján csináltam.
Ha itt vagyok :/ffp/opt/java
akkor ezt kapom:

root@NSA310S:/ffp/opt/java# java -version
java version "1.8.0_06"
Java(TM) SE Embedded Runtime Environment (build 1.8.0_06-b23)
Java HotSpot(TM) Embedded Client VM (build 25.6-b23, mixed mode)

Adminként belépve:
admin@NSA310S:~$ java -version
-sh: java: command not found

Mit és hol csesztem el?

(#10939) Oldman2 válasza RudY (#10938) üzenetére


Oldman2
veterán

Újraindítás megvolt?

Az admin user esetében nem tartalmazza a megfelelő könyvtárat a PATH környezeti változó...

[ Szerkesztve ]

(#10940) Joshi válasza Tonyk (#10937) üzenetére


Joshi
titán

A Sony TV topikban többen is kipróbálták konkrétan Zyxel MiniDlna-val is és nekik 7 mappáig nem volt gond. Akkor lehet hogy az én TV-ém ilyen amit azért kötve hiszek. Azért köszi.

(#10941) gilimbgalamb


gilimbgalamb
tag

Üdv!
Kaptam fix ip-t a szolgáltatómtól. A 1043nd-ben beállítottam a port forwardingot a nas tulajdonságokhoz, valamint a transmission-hoz. A nassal semmi gond a megadott névvel és jelszóval beenged bárhonnan. De a transmission felületét(9091port) beazonosítás nélkül behozza. Így semmi biztonság, beletörölhet bárki a letöltéseimbe az ip-m birtokában. Ötlet arra, hogy ide is jelszót kérjen?

[ Szerkesztve ]

„Engem nem lehet elfelejteni, csak nehéz megjegyezni." :DD

(#10942) Tipli9987


Tipli9987
csendes tag

Sziasztok! Én azt szeretném kérdezni, miért van szükség média kiszolgálóra? Amikor látja a fájlokat a pc, és a táblagép is e nélkül is. De sajnos a TV nem. Azért kérdezem, mert a TV-nek van saját fájl tallózója, és ha leveszem a pipát a médiakiszolgálóról akkor nem látja a fájlokat, ha vissza teszem akkor ismét van. Nem lehetne úgy működnie mint amikor külső vinyót dugok a TV-be, hogy egyszerűen én keresgélek a mappák között?

(#10943) Tonyk válasza gilimbgalamb (#10941) üzenetére


Tonyk
veterán

Több megoldás is létezik a gyári csomag lejelszavazására:

- a már feltelepített tm settings.json-ában megfelelő beállítások. Keress rá itt a fórumban leírtam már párszor.
- A még nem feltelepített, vagy újratelepítendő tm telepítőcsomagjának módosítása -> setting.json-ba beírni a kívánt nevet és jelszót. Ezt is leírtam már itt.

Vagy ffp alól, vagy telnettel egy backdoor-on keresztül módosítani a settings.json-t. (előtte mindenképp leállítani az tm-et mint szolgáltatást.)
Én az ffp-t javallom, ami később sok előnnyel járhat.

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#10944) shteer válasza gilimbgalamb (#10941) üzenetére


shteer
titán

Otlet: kereso jobbra fent

Amugy a settings.json szerkesztesevel lehet autentikaciot beallitani.

..szerintem jónak tűnik

(#10945) shteer válasza Tipli9987 (#10942) üzenetére


shteer
titán

Lehetne ha a tv tudna CIFS-t. De csak DLNA-t tud.

..szerintem jónak tűnik

(#10946) Tonyk válasza Tipli9987 (#10942) üzenetére


Tonyk
veterán

Minidlna pont így működik. nem ömlesztve kapod, hanem ahogy fizikailag, mappákba rendezve van a nas-on.

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#10947) r3dsnake válasza r3dsnake (#10879) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

Semmi tipp? :(

(#10948) shteer válasza r3dsnake (#10879) üzenetére


shteer
titán

ötlet

..szerintem jónak tűnik

(#10949) bull84ghia


bull84ghia
őstag

Mi a legegszerűbb módja hogy a public mappát elérjem távolról?
Jól gondolom hogy kell egy port forwarding? Tp link routerem van ha ez számít.
A nas-nas mar fix ip-t adtam.

Hazámat szolgálom...............ameddig tart a cérna :

(#10950) rsf


rsf
senior tag

Sziasztok,
mostanában kb. hetente azt tapasztalom, hogy az NSA-310-em kikapcsolt állapotban van. Lehet, hogy a tápja szarakodik? Ilyenkor simán bekapcsolom aztán megint elvan egy hétig.
Tapasztalt már hasonlót vki?
Üdv.

“Az a baj a világgal, hogy a buták mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.“

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.