Hirdetés

2024. május 29., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:19:58

LOGOUT.hu

Kérdés feltevése előtt kérlek olvasd át figyelmesen az alábbi leírást!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#10701) Mate


Mate
nagyúr

Na 1 kivételével mindent sikerül beállítani, amit akartam :)

Ami hiányzik:

Transmissionba belehet állítani, hogy X idő után törölje a torrentet? (A tartalmat nem)

(#10702) mobilizmo válasza Mate (#10701) üzenetére


mobilizmo
addikt

Erre gondolsz?

Bonyolult problémákra mindig akad egyszerű, könnyen érthető, téves válasz.

(#10703) Mate válasza mobilizmo (#10702) üzenetére


Mate
nagyúr

Ezt megtaláltam én is, csak nem tudtam értelmezni a "ha nem használt" részt.

Ott ha beírom mondjuk, hogy 3000 perc, akkor durván 2 nap múlva törli a torrentet?

(#10704) veze válasza Mate (#10703) üzenetére


veze
őstag

Szerintem nem töröl magatól semmit. Ha nem kérte egy tracker sem az adott torrent töltését a megjelölt időtartamig, akkor talán inaktívvá teszi, kiveszi a seedből.
( bár én ezt az opciót sosem használom, mert lehet hogy orakig se kér adatod semmi egy adott torrenttől, de ha ott van és aktiv... akkor egyszer csak beugorhat valaki aki épp kéri majd

(#10705) mobilizmo válasza Mate (#10703) üzenetére


mobilizmo
addikt

Nem. Szerintem ez úgy értendő, hogy amikor a Partnerek 0/0-ra vált indul a beállított idő és ha eltelik úgy, hogy nem változott közben a 0/0 érték, na akkor törli. Nem tudom, hogy van-e olyan torrent alkalmazás vagy gui, ahol olyan értelemben lenne beállítható időkorlát, ahogy te szeretnéd. Ellenkezik a működés főbb elveivel.
Nekem vannak torrentjeim több mint egy éve seedben, elfér, nem fáj senkinek. És így is van, hogy keresik.

Megelőztek.
:-)

[ Szerkesztve ]

Bonyolult problémákra mindig akad egyszerű, könnyen érthető, téves válasz.

(#10706) Mate


Mate
nagyúr

Egyelőre elégedett vagyok a nassal.

Letöltési sebességben többet hoz, mint vártam:

Mondjuk a 10-11 körüli gyakoribb, de időnként tartósan többel is megy :)

Proci 100%-on megy letöltéseknél, ram viszont kb. 15-20%-on.

(#10707) cigam


cigam
félisten
LOGOUT blog

Most 14k-ért hozzá lehet jutni. Megéri?

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#10708) RudY válasza cigam (#10707) üzenetére


RudY
addikt

Szerintem igen, én is rendeltem :)

(#10709) Imike_80


Imike_80
aktív tag

Üdv Urak!

Nekem is 310S-em van, ez a második NAS-om, de szerintem sokkal többet tud, mint a régi, egyelőre tetszetős, elégedett vagyok vele.

2 kérdésem lenne:
1: E-mail értesítést sikerült valakinek működésre bírnia? Visszaolvastam a fórumot, de 310S esetében mintha nem találtam volna érdemi bejegyzést. Van gmail, freemail, hotmail címem. Nyilván bármelyik megoldással jó lenne nekem, mert utána levelezőrendszeren belül már el tudom irányítgatni a megfelelő helyre a riportot.
2: Feltettem én is a Transmission csomagot, de nem igazán vágom a működését. Azt hittem a menüben meg fog jelenni ez a "program", mint pl. a SMART. Nekem az volna a lényeg, hogy mindent távolról tudjak intézni, munkahelyről. Most onnan élesztem fel a NAS-t, ha kell, leszedek 1 torrnet file-t, berakom a Letöltések közé és gyönyörűen le is szedi, sőt seedeli is vissza.
Ezt meg tudom oldani Transmission progival is? Hogyan? Van valahol leírás erről a transgui-ról? Kell még valami portot nyitnom a transguihoz, vagy nem?
A gyári, beépített Letöltés-kezelőben be lehet állítani, hogy 3000 perc után kiszedje a torrentet, s ne seedelje tovább.

(#10710) esox


esox
senior tag

Sziasztok,

kb 2 éve nyüstölök egy 310-est és pár napja win8.1 elól nem érem el a megosztásokat.
Csak a Webes felületén keresztül élem el az eszközt, de ott viszont 2 gigásnál nagyobb fájlt nem lehet felmásolni. Milyen share-t kellene állítanom és hol a NASon, hogy windows 8 alól is elérjem, mint map-el drive az adott könyvtárat?

__̴ı̴̴̡̡̡ ̡͌l̡̡̡ ̡͌l̡*̡̡ ̴̡ı̴̴̡ ̡̡͡|̲̲̲͡͡͡ ̲▫̲͡ ̲̲̲͡͡π̲̲͡͡ ̲̲͡▫̲̲͡͡ ̲|̡̡̡ ̡ ̴̡ı̴̡̡ ̡͌l̡̡̡̡.__ megszállott pergetőhorgász ><(((º>

(#10711) Tonyk válasza Imike_80 (#10709) üzenetére


Tonyk
veterán

1. csak standard smtp-t tudsz állítani, titkosítással működőt nem. Próbálkozz a szolgáltatód smtp-jével, ha az enged ssl nélkül küldeni.
2. transgui ugyanazt a portot használja mint a TM webes felülete (9091). Ha kívülről el akarod érni, akkor ezt kell kinyitnod a nas felé. Azonban a gyári csomagú ffpm, alapból jelszó és usernév nélkül beenged. Ezt pedig kitenni a netre nem túl jó ötlet... ha így hagyod, akkor ne tedd ki a netre -> VPN-en érd el. Ha mindeképp ki akarod tenni, akkor min. telneten keresztül be kell állítani authentikációt. Én azonban inkább egy FFP felpakolását javallanám, és ott aztán már szabadabban lehet mókolni.

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#10712) Tonyk válasza esox (#10710) üzenetére


Tonyk
veterán

ez egy új telepítésű win 8.1?

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#10713) bendegruz


bendegruz
őstag

üdv,

az alkalmazások menüből eltűnt a "package"menüpont(nsa320s)
valaki találkozott már ilyennel?

[ Szerkesztve ]

Asus Rog Strix Scar III

(#10714) esox válasza Tonyk (#10712) üzenetére


esox
senior tag

Nem, és régen működött is, de egy ideje kb 2-300 local area connection-t lát a hálózaton, ami nyilvánvalóan nem igaz. Egyesével lehet csak törölni még registryből is és azóta nem tudok csatlakozni a nas-hoz, mióta ez a hózati probléma fennáll.

Winscp-vel 80-ason elérem az ftp-t és most így másolok, de win-es megosztással azért kénylemesebb lenne. Belenézni a filmekbe, jó e felirat, képeket gyorsan átfutni...stb stb

[ Szerkesztve ]

__̴ı̴̴̡̡̡ ̡͌l̡̡̡ ̡͌l̡*̡̡ ̴̡ı̴̴̡ ̡̡͡|̲̲̲͡͡͡ ̲▫̲͡ ̲̲̲͡͡π̲̲͡͡ ̲̲͡▫̲̲͡͡ ̲|̡̡̡ ̡ ̴̡ı̴̡̡ ̡͌l̡̡̡̡.__ megszállott pergetőhorgász ><(((º>

(#10715) Tonyk válasza esox (#10714) üzenetére


Tonyk
veterán

pff ilyet még nem láttam, nincs neked valami vírusod , férged?

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#10716) gboszi


gboszi
senior tag

Sziasztok, hosszú idő után de ismét problémát okoznak a nagyobb bitrátáju filmek (szaggatnak) és elhatároztam, hogy akkor nfs megosztás. Minden szép és jó, kivéve, hogy a lejátszóval (popbox v8) nem tudok csatlakozni, mert felhasz/jelszot kér, ami nem az, amivel a neten lépek be. Megoldás valaki esetleg?
Köszi

"If you're good at something, never do it for free!"

(#10717) nandozo válasza Joshi (#5687) üzenetére


nandozo
tag

Sziasztok,

Sikerült egy 325v2-re külső DVD lejátszót rákötni, minden probléma nélkül felismeri a lemezt, dolgozik vele stb. Kezdtem örülni. DE nem tudom kiadni a lemezt. Se gombbal se "eject" (akármilyen opcióval).
A gombot még megérteném mivel linux alapú, és ha egyszer felcsatolta akkor ne lehessen kivenni "alóla", de az eject-re adott válasz a "dev\cdrom" csatolást hiányol. Az persze nincs, mivel "e-data" - ba csatolja fel, de nem látom honnan...

Ha valakinek van tapasztalata ötlete szívesen fogadom, és előre is köszönöm.

(#10718) Oldman2 válasza nandozo (#10717) üzenetére


Oldman2
veterán

A dmesg nem mond semmi bővebb infót?

(#10719) cigam válasza nandozo (#10717) üzenetére


cigam
félisten
LOGOUT blog

terminalban add ki a mount parancsot, az kilistázza mit hova csatolt fel.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#10720) Mr Dini válasza nandozo (#10717) üzenetére


Mr Dini
addikt
LOGOUT blog

Szia!

Nekem sem ment a kiadás gomb. Viszont a mount parancsot, ha kiadod, akkor látod a fizikai ill. a hozzá csatolt logikai elérési utat. Keresd ki a CD-ROM-ot. Nézd meg a /dev/*valami*-t, majd egy eject /dev/*valami* parancsot adj ki.
Ha nem ír hibát, akkor umount /e-data/*azonosító*. Nekem így működik.

Eleinte angol billentzuyetet akartam. De aztán megismerkedtem a nagy 'Ő'-vel!

(#10721) Mate


Mate
nagyúr

Tökéletesen működik minden, viszont van egy dolog amire nem sikerült megoldást találnom.

Több ember használja a nast. Valahogy jelölni kellene, ha valaki megnézett egy filmet, hogy ha megnézte a másik törölhesse.

Gondoltam ikonszínezésre, de nem működött valamiért.

Van valami ötletetek? Excel táblánál egyszerűbb kellene.

(#10722) Tonyk válasza Mate (#10721) üzenetére


Tonyk
veterán

- egy szöveges file
- ha megnézte törölje

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#10723) vanRobert válasza Mate (#10721) üzenetére


vanRobert
tag

Átrakja a "Megnézendő" könyvtárból a "Törölhető" könyvtárba.
Átnevezi a filet.
Külön fileban vezeti, mi törölhető.

Szerintem nem kell ezt túlgondolni. :))

(#10724) Doky1988


Doky1988
senior tag

Aki NASra palyazik, az Extreme Digitalnal 14990ft a 310S!

http://www.edigital.hu/halozati-adattarolo-nas-szerver/zyxel-nsa310s-1-lemezes-halozati-adattarolo-(nas)-p400077.html

DokY | www.zsolti.hu

(#10725) Oldman2 válasza Doky1988 (#10724) üzenetére


Oldman2
veterán

A 320 is le van árazva.

(#10726) #79335424 válasza Oldman2 (#10725) üzenetére


#79335424
törölt tag

Szép, szép, de nekem úgy tűnik, hogy csak az 1 vs. 2 lemez a különbség. Az igazi ugrás a 325 lenne, viszont árban is. De csak a másik kettőhöz képest, mert a tudásához képest nem tartom túlzónak. Persze egy akcióval...

(#10727) shteer válasza #79335424 (#10726) üzenetére


shteer
titán

meg a venti miatt talán halkabb a 320S

..szerintem jónak tűnik

(#10728) #79335424 válasza shteer (#10727) üzenetére


#79335424
törölt tag

Azt nem tudtam, mert csak a specifikációt néztem, abban meg nincsenek ilyen tapasztalások. :)

(#10729) gboszi válasza gboszi (#10716) üzenetére


gboszi
senior tag

Ötlet esetleg valakinél, hogy miért nem tudok nfs protokollal csatlakozni? Jelszót kér.

"If you're good at something, never do it for free!"

(#10730) 80-évespapa


80-évespapa
csendes tag

Ügyes rendszergazdát keresek, aki beállítaná a Zyxel 325v2-es Nasom. Addig eljutottam, hogy a torrenteket szépen kezelje, ám a 8443-as portforwardolást a Linksys WRT-150 es routerem valamiért nem bírja megcsinálni. Ennek ismeretében távoli gépről, böngészőből nézve, az ip cimem beírva, nem látja az eszközt. A Zyxel support alpján, a teamviewert telepítve mindkét távoli gépet előtte össze kell hozni kapcsolatilag, ami sikerült. Eddig jutottam és belefáradtam az állítgatásokba. Szóval olyan szakértőt keresek, aki baráti árban segítene egy idős nyugdíjasnak, és házhoz jönne a xvii. kerületbe. Ha szükséges, kocsival az Örs Vezér terére ki tudok menni, vagy R.keresztúrra. Nem tudom mennyibe kerül egy ilyen betanításos, privát címen végzett szolgáltatás, ezért tájékozódásként előbb az elvárt összeget szeretném privátban megtudni. Feltételezem egy Nasokat ismerő szakembernek ez nem jelenthet kihívást. Kérem, régen regisztrált, kiváló megbízhatósági mutatókkal rendelkező kolléga keressen! Köszönöm.

(#10731) Tonyk válasza 80-évespapa (#10730) üzenetére


Tonyk
veterán

ugye távolról úgy próbálod elérni hogy http://ip-cím:8443 (ha webes elérésről van szó). A routerben pedig a portforward alatt a nas FIX-IP címére irányítottad a 8443-as TCP/UDP (BOTH) portot. Azaz a nasnak kézzel beállított ip szükséges (vagy a routerben beállított statikus dhcp-s cím).
Ennyi az egész, mást nem kell állítani.

[ Szerkesztve ]

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#10732) mobilizmo válasza 80-évespapa (#10730) üzenetére


mobilizmo
addikt

Valahogy így kellene:

Az 51341 egy (majdnem) tetszőleges külső port (ne legyen ugyanaz mint a belső, így is nehezíthetjük a hackerek munkáját).

A statikus dhcp-ben azt tudod beállítani, hogy a NAS-nak a hálózatodon belül mindig ugyanaz legyen az ip címe. Én az emulátorban a számomra legjobban tetsző 192.168.1.15 címet állítottam, az első képen a port forward-nál is ezt láthatod. De ez is szinte tetszőleges a router saját címét kivéve 192.168.1.0-254 között lehet. A MAC address mezőben a NAS fizikai címét kell beírni, ez egy öntapadós cetlin rajta kell legyen valahol az alján.

Ezután már csak azt kellene megtudnod, hogy az internet felől nézve a routerednek mi az ip címe (mert nem 192.168.1.1., ez az otthoni hálózatodban a címe). Legegyszerűbb DDNS szolgáltatást használni, ez kimondottan erre van kitalálva. Sajnos a wrt150n az emulatorban használt firmware csak a Dyn.com (TZO már ugyanaz) szolgáltatását tudja (a sok létező közül). Ez azért gond mert most már fizetős és nem is olcsó. Meg kellene nézned a router SETUP\DDNS menüjében milyen szolgáltatók vannak, esetleg van-e más is, mint a beillesztett képen található:

[ Szerkesztve ]

Bonyolult problémákra mindig akad egyszerű, könnyen érthető, téves válasz.

(#10733) Tonyk válasza mobilizmo (#10732) üzenetére


Tonyk
veterán

Azt azért gyorsan tegyük hozzá, hogy mivel az általad vázolt esetben az 51341-as portot a nas 8443-as portjára irányítjuk, így ebben az kívülről webes elérés esetén a http://ip-cím:51341 -et kell használnia, mert a 8443-on semmi az égvilágon nem fog válaszolni.

Az meg hogy a 8443-at elrakod a xy portra semmi extra védelmet nem jelent. A router amúgy is továbbdobja. Abban ez esetben van neki minimális előnye, hogy ha standard webelérés vagy kifejezetten jól ismert (pl a tm 9091-e, webserver 80-asa, ftp 21-e, stb) portot akarod eldugni. Ez sem jelent semmiféle biztonságot, csak annyit hogy aki default ezen keresi a lehetőséget, nem lát rajta semmit. De ettől még lehet ip-t portscannelni, pár pillanat/perc alatt megtalálható, hogy van-e nyitva valami az adott ip-n. Egy egyszerű telnettel felcsatlakozol az adott portra és ha szerencséd van kutakodás nélkül látod is milyen szolgáltatás megy rajta.
(telnet ip port és egy elpakolt ftp port esetén azonnal látod hogy FTP megy rajta)

[ Szerkesztve ]

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#10734) Tonyk válasza 80-évespapa (#10730) üzenetére


Tonyk
veterán

Egyébként megkérdezhetem, hogy ezen a 8443-on mit szeretnél elérni? A NAS-on ez a port be van állítva szolgáltatáshoz?

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#10735) Doky1988 válasza shteer (#10727) üzenetére


Doky1988
senior tag

Nekem pl kivan húzva a venti a 310-be, zavart a zúgása.. Semmi bajom vele, annyira nem melegszik hogy bármi gáz lenne..

DokY | www.zsolti.hu

(#10736) mobilizmo válasza Tonyk (#10733) üzenetére


mobilizmo
addikt

Persze, én sem gondoltam, hogy ettől rögtön megoldódik a biztonság kérdése. A standard port nem használata, csak ennyi.

Bonyolult problémákra mindig akad egyszerű, könnyen érthető, téves válasz.

(#10737) shteer válasza Doky1988 (#10735) üzenetére


shteer
titán

A 310-ben nekem is ki volt

..szerintem jónak tűnik

(#10738) Doky1988 válasza shteer (#10737) üzenetére


Doky1988
senior tag

Nemsok fok különbség van kb 2 talán.. Szóval hanyagolható a ventri a 310be, legalábbis a sima 310be.. :) 310S-t nemtudom.

DokY | www.zsolti.hu

(#10739) Imike_80 válasza Tonyk (#10711) üzenetére


Imike_80
aktív tag

Köszi! Digikábeles E-mail cím csont nélkül viszi, úgyhogy ez megoldva.
A TransGuit is beállítottam, de a cégnél nincsenek olyan portok, amiken meg tudnám oldani. Csak 80. Így http-n érem el a routert, https-en pedig a NAS-t. Transgui már nem játszik. De ez is valami.

(#10740) 80-évespapa


80-évespapa
csendes tag

Ügyes rendszergazdát keresek, aki beállítaná a Zyxel 325v2-es Nasom. Addig eljutottam, hogy a torrenteket szépen kezelje, ám a 8443-as portforwardolást a Linksys WRT-150 es routerem valamiért nem bírja megcsinálni. Ennek ismeretében távoli gépről, böngészőből nézve, az ip cimem beírva, nem látja az eszközt. A Zyxel support alpján, a teamviewert telepítve mindkét távoli gépet előtte össze kell hozni kapcsolatilag, ami sikerült. Eddig jutottam és belefáradtam az állítgatásokba. Szóval olyan szakértőt keresek, aki baráti árban segítene egy idős nyugdíjasnak, és házhoz jönne a xvii. kerületbe. Ha szükséges, kocsival az Örs Vezér terére ki tudok menni, vagy R.keresztúrra. Nem tudom mennyibe kerül egy ilyen betanításos, privát címen végzett szolgáltatás, ezért tájékozódásként előbb az elvárt összeget szeretném privátban megtudni. Feltételezem egy Nasokat ismerő szakembernek ez nem jelenthet kihívást. Kérem, régen regisztrált, kiváló megbízhatósági mutatókkal rendelkező kolléga keressen! Köszönöm.

(#10741) 80-évespapa


80-évespapa
csendes tag

Bocs, elütöttem és az előző szöveget másolta be.

Köszönöm Tonyknak és mobilizmonak a segítséget, de egy pár dolgot még el kell mondanom. Beregisztráltam a NO-IP-hez és kaptam a NAS325-v2 részére fix ip címet amely igy néz ki: 1XX.3X.6X.2XX
Ezt a cimet azonban a routerba nem tudom beirni, mert a 192.168.1.xxx mindenhol előre fixen be van irva. Hová kell beírni a No-Ip-n kapott címet?

(#10742) 80-évespapa válasza Tonyk (#10734) üzenetére


80-évespapa
csendes tag

Azt, hogy a Nasomhoz távolról el lehessen érni. Pl. ha a családom külföldön tartózkodik be tudjanak lépni a Nasra.

(#10743) veze válasza 80-évespapa (#10741) üzenetére


veze
őstag

A routereben a DNS résznél válaszd ki a támogatottak közül a no-ip-t ( remélhetöen benne lesz) és majd ott add meg a hostodat, amit regisztraltal már korabban

(#10744) BeetleBrain


BeetleBrain
csendes tag

Sziasztok!

Ma üzemeltem be egy Zyxel NSA310S-t, olvastam a fórumban hogy néhányan panaszkodnak a ventilátor hangjára. Az enyémnek elég furcsa hangja van, mintha csapágyas lenne vagy folyton erőlködne... vagy ez ilyen?
Feltöltöttem ide: [link], hogy mit lehet hallani.
Megtenné valaki aki rendelkezik ugyanilyen géppel, hogy belehallgat és megmondja hogy ez természetes-e?
Előre is köszönöm a segítséget!

(#10745) Doky1988 válasza BeetleBrain (#10744) üzenetére


Doky1988
senior tag

Sztem huzd ki a picsaba, semmi baja nem lesz, nekem is kivan huzva.Nyaron kb 2-3 fokkal volt melegebb ami boven belefert.

[ Szerkesztve ]

DokY | www.zsolti.hu

(#10746) Tonyk válasza 80-évespapa (#10741) üzenetére


Tonyk
veterán

Nos, akkor kezdjük:

A no-ip-s regisztráció nem ad fix ip-t. Hanem az állandóan változó ip-hez rendel egy fix domain nevet. Ezt a no-ip-s felhasználóneved/jelszavad és a domaint meg kell adni a routerben (ha van ilyen lehetőség). Amikor változik az ip, a router jelzi a no-ip felé a változást, ő pedig módosítja ezt a dns-ében.
Azaz neked nem kell ip-t állítani, azzal csak elrontasz mindent.
A 1XX.3X.6X.2XX publikus a 192.168.... meg privát címtartomány, a kettő nem keverhető, ha mégis beállítanád, nem lenne interneted.

Amennyiben a routerdben (DDNS környékén keresgélj) nincs lehetőség no-ip beállításra, úgy a nasban a programcsomagok között tedd fel a Dydns csomagot, majd a Hálózat - Dydns menüpontban állítsd be a no-ip-s regisztrált domain-ed , felhasználói neved és jelszavad.

Ha ezzel megvagy, majd akkor lépjünk tovább.

[ Szerkesztve ]

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#10747) Imike_80 válasza BeetleBrain (#10744) üzenetére


Imike_80
aktív tag

Szia!

Nekem kb. 44-45 fokos szokott lenni a rendszer, a vinyó meg stabilan 40 fokos. Panel 10. emelet és egy szekrényben van a NAS egy másik NAS mellett és a router van a tetején. Szóval a lehető legrosszabb ilyen szempontból, de úgy gondolom bőven jók ezek a hőmérsékleti adatok. Amúgy zúg rendesen, de nem hallom, mert csak olyankor megy, amikor nem vagyok otthon. 4000-4500 fordulaton pörög a kis pöcsköszörű :)
Le lehet húzni a ventit? Lehet, hogy kipróbálom majd. De mondom, nem zavar otthon senkit igazán.

(#10748) 80-évespapa válasza veze (#10743) üzenetére


80-évespapa
csendes tag

Köszönöm veze a válaszodat, meg fogom próbálni, ha odáig elérek.

(#10749) 80-évespapa válasza Tonyk (#10746) üzenetére


80-évespapa
csendes tag

Helló Tonyk! Itt egy rövid válasz, mert a hosszabbat a gép nem fogadta el.

(#10750) 80-évespapa válasza 80-évespapa (#10749) üzenetére


80-évespapa
csendes tag

Bocsi, de úgy látom, a router táblákról közölt png képet a gép ne továbbitotta. Most újra megpróbálom.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.