Hirdetés

2024. május 30., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:19:58

LOGOUT.hu

Kérdés feltevése előtt kérlek olvasd át figyelmesen az alábbi leírást!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#11201) urbi107


urbi107
tag

Nsa310s menüjében ezt írja a sebességre.
Ventilátor sebesség 3529 RPM
Mindenkinek ennyi alapból?
Az nsa halkabb lesz ha kibélelt papírdoboza rakom ami szellőzik? Lyukat vágok a ventinél és a csatlakozóknál és az elején a bekapcsoló gombnál.

(#11202) Syl válasza urbi107 (#11201) üzenetére


Syl
nagyúr

Én anno szétkaptam, mint foxi a lábtörlőt. Kiszedtem az elektronikát a vinyóval és berúgtam az ágy alá, a modem mellé. Évek óta így megy. Néha kiszedem, letakarítom, semmi baja. :B

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#11203) urbi107


urbi107
tag

Nsa310s-nél miért van az,hogy a filmet arról osztom a wdlxtv-re. És a film közben elkezd akadozni a film?

(#11204) Tonyk válasza urbi107 (#11203) üzenetére


Tonyk
veterán

wifi? madzag?

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#11205) urbi107 válasza Tonyk (#11204) üzenetére


urbi107
tag

Wifin megy.
De most kipróbálom wds-es routerral is.

(#11206) zolda válasza zolda (#11199) üzenetére


zolda
tag

úgy tűnik, megoldódott. a web_prefix fájl kavart be (ezzel is próbálkoztam ffp telepítésnél), átneveztem, most meg a gyári csomagok telepítése.

(#11207) bull84ghia válasza urbi107 (#11186) üzenetére


bull84ghia
őstag

Sztem igen.

Hazámat szolgálom...............ameddig tart a cérna :

(#11208) Tonyk válasza urbi107 (#11205) üzenetére


Tonyk
veterán

Akkor min csodálkozol hogy akad? :F

szerk: a WDS min fog változtatni?

[ Szerkesztve ]

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#11209) urbi107 válasza Tonyk (#11208) üzenetére


urbi107
tag

Így most nem szaggat.
A főrouterre van csatlakoztatva van az nsa. A médialejátszó mellék routerre és onnan kábelről megy.

(#11210) jetixx válasza Oldman2 (#11197) üzenetére


jetixx
újonc

Már írtam hogy ffp-t nem találok a programcsomagoknál :(

Ja és érdekelne az a válasz is amit feltettek korábban de nem jött válasz hogy ketek mennyit fordul a ventillátor? hány RPM?

[ Szerkesztve ]

(#11211) Oldman2 válasza jetixx (#11210) üzenetére


Oldman2
veterán

Mi a web_prefix fájlod tartalma?

Venti:

Nálam egy NSA325v2 két darab 2 TB-os HDD-vel megfejelve ezt produkálja:

Jelenleg 145 torrent fut, amiből 7 aktív.

[ Szerkesztve ]

(#11212) pcsabap


pcsabap
csendes tag

Sziasztok és BUÉK 2015!

Ma reggel a képen is látható jelenség vogadott a NSA325v1 készülékemen. Mindkettõ merevlemez müködik benne, a hõmérsékletük is hasonló, elérhetõ minden tartalom, a PC, média lejátszók és a TV készülékek is látnak minden tartalmat, a Transmission is üzemel ahogy kell (~425 torrent). Reggel újra indítottam, órákig zöld volt a kettes lemez led világítása, most így d.u. 5 körül újra pirosan világít a kettes lemez ledje. Nem kerreg, nem kattog, csakis a venti hangja hallható ahogyan eddig is.

Feltételezem sector hibás kell legyen a merevlemez. Amennyiben ez igaz, a HDD Regenerator ugyanúgy helyre tudja hozni úgy is ha a file system a lemezen nem NTFS vagy FAT ?

Netán valakinek van valami ötlete hogy mi lehet a konkrét oka?

Kép róla

[ Szerkesztve ]

(#11213) Oldman2 válasza pcsabap (#11212) üzenetére


Oldman2
veterán

A webes felületen látsz-e valami (ennél is) hasznosabb információt?

Ha ffp telepítve, a smart funkció mit mond a diszkkel kapcsolatosan?

Nálam jelenleg ezt:

(#11214) pcsabap válasza Oldman2 (#11213) üzenetére


pcsabap
csendes tag

SMART:
http://logout.hu/dl/upc/2015-01/03/468483_rlpwj9tekmuvrqum_capture1.jpg

http://logout.hu/dl/upc/2015-01/03/468483_pgxmwnuiam4qxd2s_capture2.jpg
Mi az a UDMA_CRC_error ???

[ Szerkesztve ]

(#11215) RudY válasza pcsabap (#11214) üzenetére


RudY
addikt

Általában adatátviteli hiba, hibás kábel (vagy csatlakozó), interferencia stb. Többnyire egy kábelcsere megoldja, de itt még a vezérlés is lehet, ha nem növekszik, akkor nem "akkora" gáz, de ki kellene deríteni a hiba okát.
[Bővebben]

(#11216) jetixx válasza Oldman2 (#11211) üzenetére


jetixx
újonc

Nekem nincs web prefix mivel nem azzal csináltam hanem magával a telepítéses módszerrel hogy felraktam az FFP-t az Ftp-n .
Újra kellett indítani és már látszott a csomagok között ,viiszont utánna eltűnt a listából.
Így nem tudom törölni :(

A ventillátorrol meg annyit hogy most 3333 RPM -el megy. :(

[ Szerkesztve ]

(#11217) Rick4 válasza pcsabap (#11212) üzenetére


Rick4
félisten

Nemrég jártam úgy, hogy egy más típusú nasban egy 1TB-os merevlemez hibátlanul működött, mivel bővítést terveztem, a régieket kivettem belőle, és win alatt akartam leformázni. A win nem akarta felismerni, formázni, a hd sentinel hülyeségeket mutatott, de visszatéve tökéletesnek látszott, kivéve követlenül sata kábelre dugva, és usb-s átalakítóval is vacakolt. Azóta is ki van véve, és nem használom, simán benne van, hogy megadta magát odabent, és pl ezért vacakol órákig a nas vele.

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#11218) spiky03


spiky03
veterán

Szerintetek nálam miért van olyan kerepelő hangja a winyónak amikor megy rá letöltés?
Nálatok nincs ilyen hangja, amikor pl fullon jönn a cucc lefelé?

A ventilátornak annak nincs nagy hangja.

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#11219) Doky1988 válasza spiky03 (#11218) üzenetére


Doky1988
senior tag

Nekem WD Red van 1TB, szintén ilyet hallok én is, valamint akkoris mikor feltölt.. Olyan "kerepelő" hangot.

DokY | www.zsolti.hu

(#11220) spiky03 válasza Doky1988 (#11219) üzenetére


spiky03
veterán

Akkor megnyugodtam, hogy nem én vagyok az egyetlen. :)
Igen akkor is, és igen olyan kerepelős hang vagy milyen.

De akkor ez természetes jelenség.

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#11221) Doky1988 válasza spiky03 (#11220) üzenetére


Doky1988
senior tag

Pedig a fejparkolás is disableden van, tehát kivan kapcsolva de én is hallom éjszaka h kerepel.

DokY | www.zsolti.hu

(#11222) spiky03 válasza Doky1988 (#11221) üzenetére


spiky03
veterán

Nekem is kivan kapcsolva.

Nah de remélem nem lesz neki semmi baja, márciusban lesz 1 éves a 2T-s winyó benne.

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#11223) gduck válasza spiky03 (#11218) üzenetére


gduck
addikt

Talán mert adatot ír és mozog a fej? :DD :C Az lenne a baj, ha nem adna ki semmi hangot!

[ Szerkesztve ]

(#11224) urbi107


urbi107
tag

Milyen 1TB merevlemezt ajánltok az nsa310.
Olyat keresek ami nem olyan hangos. Milyen fordulatszámút nézzek?

(#11225) Rick4 válasza Doky1988 (#11219) üzenetére


Rick4
félisten

Ha nasware 2.0, akkor ne csodálkozz. :K

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#11226) jetixx


jetixx
újonc

Valaki a problémáimra választ tud esetleg?

(#11227) hosszug


hosszug
tag

Sziasztok. Lassan egy éve üzemel nálam egy nsa 320 as, mintha észre sem venném hangtalanul és bármikor elérhető. Pár napja előszedtem a helyéről és még idejében mert ennyi port még nem láttam egy dobozban. :) Nem árt oda figyelni rá.

(#11228) RudY válasza jetixx (#11226) üzenetére


RudY
addikt

Ha tudod, hogy mi(ke)t telepítettél, akkor ennyi:
Remove/uninstall:
funpkg -r <packages name>
Ahogy Oldman2 is írta már párszor, amit utólag telepítesz, az a HDD-re kerül, így ha csak a NAS lesz eladva, akkor HDD ki, Reset és minden alapbeállításra kerül.
A hőméréséklet és a venti pedig több dologtól is függ (a NAS elhelyezése, porosodás stb.)
Nálam most éppen ilyen:

[ Szerkesztve ]

(#11229) pcsabap


pcsabap
csendes tag

A NSA325-bõl az egyik merevlemezzel gondom akadt, ahogyan azt pár napja már említettem és a PC-be téve a HDD regeneratorral szerettem volna keresni vele feltételezett hibát. Egy 2TB-os lemezrõl van szó, szóval 24 órás müvelet, amibõl már 13 órányi le is telt, eddig gond nélkül. A PC-m processzora (AMD A8-6600K) nagyon felmelegedett a müvelettõl és kényszeresen le kellet állítanom (bekapcsoltam még egy ventit). Szeretném tovább folytatni a scannelést de nem az elejérõl hanem valahonnan 65%-ról. Tudna valaki segíteni hogy milyen paramétert írjak be hogy onnan folytassa a scannelést?

[link]

[ Szerkesztve ]

(#11230) pcsabap válasza pcsabap (#11229) üzenetére


pcsabap
csendes tag

Megtaláltam a számológépem :B bocsánat az értelmetlenségemért.

(kérem az admint hogy törölje ezt és az ezelõtti hsz-emet, köszönöm)

(#11231) krealon válasza pcsabap (#11229) üzenetére


krealon
veterán

A kezdo szektornak (3907024065 * 0.64 = ) 2500495401-et megadva 64%-tol indul a folyamat, ha a drive hossza a kepen lathato 3907024065 szektor.

Ooops, lassu voltam...

[ Szerkesztve ]

(#11232) gduck válasza urbi107 (#11224) üzenetére


gduck
addikt

Én ilyet már többet is raktam be, szerintem nem hangos: WD10EFRX

KATT IDE!

[ Szerkesztve ]

(#11233) pcsabap válasza krealon (#11231) üzenetére


pcsabap
csendes tag

A jószándék mindíg külön értékelendõ :K szóval mindenképp köszönöm.

(#11234) Kami11 válasza urbi107 (#11224) üzenetére


Kami11
őstag

Osztom gduck véleményét, nekem is ilyen típus van -csak 2 terrásban- és nagyon meg vagyok vele elégedve!
A lényeg, hogy 5400-as fordulatú legyen, mert a 7200-asok már berezonáltatják a nast.
Előtte egy Hitachi volt 7200-as fordulattal és még a másik szobában is lehetett hallani a hangját, de mióta a Red üzemel, kuss van! :))

A cukrász a selejtet habbal takarja be, a kőműves habarccsal, az orvos meg földdel.

(#11235) urbi107


urbi107
tag

Kicseréltem az nsa 310s-ben vinyót.
Ha a programcsomag közül rányomok a lista lekérdezés a netről és onnan telepítem fel a transmissiont,akkor nem fontos az ffp-t feltelepíteni?

(#11236) shteer válasza urbi107 (#11235) üzenetére


shteer
titán

ha nem szükséges titkosítani a tm elérését akkor nem

..szerintem jónak tűnik

(#11237) hosszug


hosszug
tag

Sziasztok. Valaki értelmezné nekem az alábbi SMART adatokat. Előre is köszönöm.

(#11238) zambozoli válasza hosszug (#11237) üzenetére


zambozoli
senior tag

Itt nézz körül!

Ja és GOOGLE!!!

Üdv:ZZ

(#11239) Tonyk válasza hosszug (#11237) üzenetére


Tonyk
veterán

[link]

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#11240) hosszug válasza Tonyk (#11239) üzenetére


hosszug
tag

Köszönöm a gyors útbaigazítást :)

(#11241) iTrack


iTrack
újonc

Sziasztok! olvasgaton a fórumot, és hasonló gondjaim vannak a 310esemmel. Nekem konkrétan 2 éve megy semmi gond nem volt vele. most volt egy winyócsere 2Tb WD redre karácsony elött, ment is a gép rendesen , átköltöztettem 600Gb adatot, egyszerre ment jónéhány torrent. erre 2 napja elkezdett újraindulgatni.

Azóta új vinyó, NSA hardreset, de ugyan az a szitu. A FW saját letöltője max sávszélességen kb 20 perc után fagy nsa újraindul, sávszélességet korlátozva simán elfut. Transmission korlátozva 1 torrentel megy, 2 nél már fagy, és újraindításra minden beállítást eldob. proci winyó nem melegedik. Fw a legújabb van fent. hálózatról nsa-ra és le a másolás az megy.

Valaki valami ötlet? vagy mit nézzek meg?

Érdekes am hogy ha nincs korlátozva a letöltés, akkor pcről a routerem adminját se érem el annyira nagy az adatforgalom...??? . nemtudom miért és hogy összefügg-e Am a router egy liksys wrt54g dd-wrt vel.

Bármi segítséget megköszönök, kezdem elveszteni az nsa miatt a ép eszem és a kapcsolatom a külvilággal :)

(#11242) yello72


yello72
csendes tag

Két éve nyúzom a 310-est ,kezdetben transmissiont használtam (más rakta fel mert én CSŐ hülye vagyok hozzá). Egy ideje a gyári szoftvert használom (sajnos) amit jómagam csavartam fel. THX :R
A környezet: családi ház ,két emelet, alul tp-link 4300 tv, xbox , nas , emelet tv-k pc
Csak a nas van a routerbe kötve!!
A probléma :W
Ha filmet nézek tv-n a nasról elég gyakran akadozik a lejátszás, néha meg is szakad, még pc-n is
akadozik bár ott ritkábban.
Ez adott volt transmission alatt is . letöltéssel feltöltéssel nincs gond 5-7 mb/s

megoldás :F
a válaszokat előre is :R

[ Szerkesztve ]

(#11243) Tonyk válasza yello72 (#11242) üzenetére


Tonyk
veterán

wifi a gond, kábelezd be ahol kell.

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#11244) yello72 válasza Tonyk (#11243) üzenetére


yello72
csendes tag

kábelezés az emeleten nehezen megoldható
ez megoldás lenne??
http://www.tp-link.com/en/products/details/?model=TL-WA850RE

vegy ez

http://www.tp-link.com/en/products/details/?categoryid=2949&model=TL-WA890EA

(#11245) Tonyk válasza yello72 (#11244) üzenetére


Tonyk
veterán

Nem, mivel a tv-kben nem hinném, hogy n-es wifi legyen. Tehát hiába dugsz alá n-es routert, ha a vevő oldal csak g-s. Egy G-s wifi optimális esetben 2.5MB/sec körül produkál. Amint van egy kis fal, pláne betonfödém, rögtön elkezd esni a sávszélesség. Ha stabil minőséget akarsz, akkor kábel.Sajna , ez van!
Szerk: A range extender is csak a hatótávolságon tud javítani ha wifin kapja a jelet. Ha hozzá is hígfos jel jut el, abból ő sem tud várat építeni. Javítani nyílván javíthat, ha lanon juttatod el hozzá a gerincet, de akkor megint kábelezni kell...

[ Szerkesztve ]

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#11246) Tonyk válasza Tonyk (#11245) üzenetére


Tonyk
veterán

...de ettől még marad a g-s wifi a tvken. (Ez lemaradt.)

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#11247) #79335424 válasza Tonyk (#11245) üzenetére


#79335424
törölt tag

Az első linkesen van ethernet bridge. Azzal csak a röfitől, a TV -ig kell a kábel, nem a földszintről. Viszont kiiktatja a g -s vevőt. Ha van egy áramkör, ami mindkét szinten elérhető, akkor egy power adapter is jó lehet.

[ Szerkesztve ]

(#11248) Tonyk válasza #79335424 (#11247) üzenetére


Tonyk
veterán

"Az első linkesen van ethernet bridge. Azzal csak a röfitől, a TV -ig kell a kábel"

Idézek magamtól: "Javítani nyílván javíthat, ha lanon juttatod el hozzá a gerincet, de akkor megint kábelezni kell..." ;)

Viszont a Power Lan jó ötlet! Kérdés van-e közte kismegszakító valahol, mert azt annyira nem komálják, ha jól emléxem. Meg, hogy ennyi eszközhöz mennyire költséghatékony (már, ha ez számít).

[ Szerkesztve ]

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#11249) yello72 válasza Tonyk (#11248) üzenetére


yello72
csendes tag

melyiket?
http://tp-link.hu/halozat/kabeles-halozati-eszkozok/power-line-adapterek

pénz nem számít , gyerekektől meg az asszonytól jön a megvonás .

MUHAHA :DD

[ Szerkesztve ]

(#11250) Tonyk válasza yello72 (#11249) üzenetére


Tonyk
veterán

Ebben nem mernék tanácsot adni, nincs nagy tapasztalatom velük. Hátha van ilyen fórum itt a ph-n.

szerk: de a tplink az nálad valami kényszeres ragaszkodás? ;)

[ Szerkesztve ]

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.