Hirdetés

2024. június 8., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:19:58

LOGOUT.hu

Kérdés feltevése előtt kérlek olvasd át figyelmesen az alábbi leírást!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#11701) Syl válasza Tonyk (#11700) üzenetére


Syl
nagyúr

Ez az! Köszönöm! :R

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#11702) Doosa


Doosa
aktív tag

Meg tudjátok mondani hogy a 310-es nas-on a linux melyik disztribúciója fut?
Van egy meredek ötletem :Teamspreak3 szervert szeretnék futtatni a nas-on :DDD .
El is is indul de szintaxis hibát ír ki és csatlakozni sem lehet. Nem túl jó jel. Valaki próbálkozott hasonló marhasággal? :D

(#11703) 8nemesis8


8nemesis8
veterán

Sziasztok!

Senki nem járt még így, hogy egyik pillanatról a másikra a NAS visszaállt gyári beállításokra?

(#11704) nTom


nTom
aktív tag

próbálom felrakni a minidlna-t a #936 alapján.

uwsiteloader.sh -ra ez jön be:

kell még valamit bejelölni?

(#11705) Tonyk válasza nTom (#11704) üzenetére


Tonyk
veterán

mindent!

de ha lehet ne az alapján tedd fel, hanem pl ez alapján

[ Szerkesztve ]

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#11706) Lin3Lord válasza Doosa (#11702) üzenetére


Lin3Lord
tag

mondjuk ha a hibat bemasolod akkor lehet elorebb jut a sztori, de igy csak annyi informacio, mint vaknak a napfeny.

akkountvadasz

(#11707) nTom válasza Tonyk (#11705) üzenetére


nTom
aktív tag

sikerült, kösz

(#11708) mandras81 válasza Tonyk (#11676) üzenetére


mandras81
senior tag

Connectbot-nál nem működik a tabbal.Te milyen appot használsz?

(#11709) Doosa válasza Lin3Lord (#11706) üzenetére


Doosa
aktív tag

line 1: syntax error: unexpected "(" :B

(#11710) Tonyk válasza mandras81 (#11708) üzenetére


Tonyk
veterán

Juicessh

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#11711) Geripapa


Geripapa
aktív tag

Tonyk köszi a linket ezt én is gyakran használom jót nevettem is : előbb járt a kezem mint az eszem...

Azonkívül olyan problémába ütköztünk hogy a Sony tv-k csak akkor foglalkozik a felirattal ha usb-n keresztül nézzük...tehát dlna-n hiába van mellette a felirat :(

Kérdésem az lenne hogy van e olyan mediaszerver ami a feliratot beletudja égetni a képbe menet közbe vagy valami hogy láthassuk a feliratokat? Vagy ezt így kell elfogadunk hogy ilyen tv-t vettünk :(

Segítségkéréshez: NSA320+FFP; Raspberry Pi2 Openelec/Kodi ;

(#11712) Syl válasza 8nemesis8 (#11703) üzenetére


Syl
nagyúr

Az én gépem már több mint két éve megy, de még soha nem csinált ilyet.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#11713) @aMoRF


@aMoRF
tag

Először is ha túl láma a kérdéseim, elnézést. De már egy idelye bújom a netet és eddig nem jutottam dűlőre, vagy nem jól helyen kerestem...

Szóval: Most jutottam egy NSA310-hez + 1T HDD egyelőre JBOD módban. Főleg családi fotókat, zenéket, filmeket akarok rajta tárolni. Nem akarok másik külső vinyót mellé (egyelőre). A netet olvasva a kis ördög kezdte furni az oldalam.
1. Ha a NAS megadja magát, a vinyon lévő adatokhoz csak egy másik hasonló nas segítségével férek hozzá?

2. RAID1-et tudok beállítani 1 HDD-re is. Ebben az esetben ha a vinyót kiveszem a NAS-ből és egy asztali gépre csatlakoztatom akkor különösebb hókusz-pókusz nélkül hozzá férek a tartalmához? JBOD-al szembe jobb a helyzet?

Még nem volt szerencsém ilyesmivel foglalkozni és csak úgy bele csöppentem. Egyre több kérdés merül fel ahogy bele ásom magam... a válaszok pedig egyre zavarosabbak. Valaki hozzá értő röviden tudna válaszolni?

A cél szentesíti az eszközt, de csak úgy, ha elérik.

(#11714) #79335424 válasza @aMoRF (#11713) üzenetére


#79335424
törölt tag

A NAS az adatoknak egy ext4 partíciót hoz létre. Ez Linux partíció, így Linux alatt írható/olvasható. Kivéve abban az esetben, ha a Zyxel a NAS -t HDD -vel szállította. Lehet, hogy már változott a szitu, de régebben ezeken nem ext4 volt, hanem rfs. Ezt jóval kevesebb oprendszer kezeli. A Puppylinux pl. igen. Nekem az NSA210 -ben ilyen rfs volt. Költözéskor Puppyval másoltam át az adatokat a 310 -es vinyójára.

[ Szerkesztve ]

(#11715) mandras81 válasza Tonyk (#11710) üzenetére


mandras81
senior tag

Ezzel valóban rendben van! :R

(#11716) Tonyk válasza mandras81 (#11715) üzenetére


Tonyk
veterán

Tegnap este két lázgörcs között ráértem és megnéztem a te általad használtat. Valóban nem működik a tab alatta. A lényeg, hogy ez működik.

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#11717) #79335424 válasza Tonyk (#11716) üzenetére


#79335424
törölt tag

Jobbulást!

(#11718) Tonyk válasza #79335424 (#11717) üzenetére


Tonyk
veterán

:R

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#11719) pacman789


pacman789
aktív tag

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni. Ez inkább linux kérdés.

A cél, hogy egy adott mappát csak az adott user érhesse el.

létrehoztam egy mappát mc-ben, majd chown parancsal az adott felhasználóhoz rendeltem.
Majd chmod 700 ez ugye csak a tulajdonosnak engedi meg az olvasást írást futtatást.

Majd winfosnál mappa megkeres és nem eneged belépni (nincs jogosultságom)

Visszaállítottam a root-ot mint tulajdonos, azzal belépem winfoson és úgyse enged belépni.
ls -l -el ellenőriztem: drwx------ 2 root root 4096 Feb 6 13:00 incom

Ez mitől van mit csinálok rosszul?

Más kérdés, ha egyszer beléptem 1 felhasználóval a NAS-ra winfoson, akkor utána hogy tudok felhasználót váltani? Mindig újra kell indítsam a gépet, hogy újra kérje az autentikációs adatokat.

Előre is köszi a segítséget!
Üdv.:
pac

(#11720) Tonyk válasza pacman789 (#11719) üzenetére


Tonyk
veterán

Windows alatt milyen névvel csatlakoznál az adott mappához?

"Más kérdés, ha egyszer beléptem 1 felhasználóval a NAS-ra winfoson, akkor utána hogy tudok felhasználót váltani? "

Mondjuk logout/login
Vagy, ha eddig ip alapján fértél a megosztáshoz, akkor most névvel próbáld meg.
Tehát eddig \\192.168.1.x\megosztást értél el pistuka felhasználóval, akkor ha \\nasneve -vel próbálod elérni kérni fogja a nevet és a pass-t. Itt már megadhatod ferikét, mint usert.
Ha mappel driveról van szó, bontod a kapcsolatot és újracsatlakozol más névvel.

No offense, de ez a winfosozás annyira béna. Vagy, ha tényleg annyira fos a win, akkor miért nem használsz pl. linuxot?

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#11721) krealon válasza pacman789 (#11719) üzenetére


krealon
veterán

Windwos user = smb user =/= linux user
Attol fuggoen, hogy hogyan van beallitva az smb.conf, maskeppen rendelodnek ossze az Windwos-os es a linux-os account-ok.

Windows alol a
net use
parancs llistazza ki az akutalis SMB kapcsolatokat es ebbol a listabol a
net use \\<nasneve_vagy_IP-je>\<megosztas> /d
paranccsal torolheted a nem kivanatosat.

Masik felhasznalonevvel hitelesiteni a
net use \\<nasneve_vagy_IP-je>\IPC$ * /user:<felhasznalonev>
paranccsal tudsz, ha a fenti listaban nincs a "<nasneve_vagy_IP-je>" erteket tartalmazo sor.
Vagyis ha IP-vel kapcsolodsz "alma" felhasznalonevvel, akkor hosztnev alapjan lehetseges "korte" felhasznlonevvel kapcsolodni ugyanakkor ugyanahhoz a halozati megosztashoz, mivel a halozati eleresi utjuk nem azonos.

Es itt a vege a Windows halozati gyorstalpalonak. :)

(#11722) petya80


petya80
tag

Sziasztok,

Hétvégén tervezek átállni NSA 210-ről NSA 325v2-re.
De ugye az új hiper-szuper laptopomba nincs már optikai meghajtó.
Kérdésem enélkül is megoldhatók-e a kezdeti lépések vagy kérjek valahonnan kölcsön egy cs meghajtós laptopot.
Valahol nincs fenn a telepítő cd image fájl ?

Kösz.

(#11723) petya80 válasza petya80 (#11722) üzenetére


petya80
tag

hopp már nem tudtam szerkeszteni az előzőt, de itt megtaláltam:
[link]

(#11724) smallmer


smallmer
őstag

Sziasztok,
ez a nas milyen netet bír el max? 60 megás net kb 50 torrentel elmenne? :)

(#11725) spiky03 válasza smallmer (#11724) üzenetére


spiky03
veterán

El
Nálam 495 db van benne a TM-be. :DDD
Jó ez nem mind aktív.

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#11726) Tonyk válasza petya80 (#11722) üzenetére


Tonyk
veterán

Mi a frászkarikának neked CD? Mihez kell? Nem értem. Nem is lenne szabad kibontani... Minden megoldható a nas menüjéből.

[ Szerkesztve ]

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#11727) smallmer válasza spiky03 (#11725) üzenetére


smallmer
őstag

és akkor 7 megával tud tölteni a trans? :)

(#11728) spiky03 válasza smallmer (#11727) üzenetére


spiky03
veterán

Tud.
Igaz amikor fullon jön a cucc, akkor nem nagyon lehet elérni a TM-et. :D
De ugye valamit valamiért. :DDD

Nekem 100/50 DIGI-m van

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#11729) EmKoBa


EmKoBa
csendes tag

Sziasztok,

Egy kis segítséget kérnék, most vettem egy Zyxel NAS 320-at munkák tárolására RAID1-ben fut benne két winyo itthon rákötöttem a Reuterre. Itthon el is érem és egy hálózati meghajtóként használom.
Kérdésem az lenne az irodába neten keresztül hogy tudom hálózati meghajtóként csatlakoztatni?
Szeretnék itthonról is és az irodából is közvetlen ezen dolgozni.

Köszönettel:
Peti

(#11730) Tonyk válasza EmKoBa (#11729) üzenetére


Tonyk
veterán

VPN a legbiztonságosabb és használhatóbb. FTP-vel is megvalósítható, annak annyi a hátránya, hogy letöltöd, dolgozol a munkán visszatöltöd. Meghajtóként is csatolható, ha ez a kívánalom.

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#11731) vanRobert válasza EmKoBa (#11729) üzenetére


vanRobert
tag

Direkt kapcsolat a Reuterrel...? :C
Nagy vagy. :D

(#11732) Sipi


Sipi
addikt

Sziasztok!

Pár hónapja elkezdtem nyúzni én is egy Zyxelt, a 320 v2-est. Mint sokan le is írták, túl sok minden nem fut rajta, egy pyload és a transamission, saját, eredeti firmware-el.

A gondom a pyloaddal van: nem tudok mega.co.nz-s letöltéseket kezelni vele. Megnyitom a mega oldalt, azt, ahol már rá is tudnék kattintani a letöltésre, kimásolom az URL-t, ezt megadom a pyloadnak, majd két másodperc után már le is tölti - az error.htmlt... Vagy (épp most próbáltam) egy nulla bájt hosszú semmit, HUY6DC~R névvel. Megáról indítva lejön rendesen.

A logban semmi hiba nincs (most hirtelen ezt a linket találtam :) ):

Added package sss containing 1 links
299 08.02.2015 13:26:35 INFO Download starts: https://mega.co.nz/#!21lj3QZa!SoF8dHt6m27MFa4ETq2DEiAa5N-MEi5uucBKnejV2Xc
300 08.02.2015 13:26:36 INFO Download finished: https://mega.co.nz/#!21lj3QZa!SoF8dHt6m27MFa4ETq2DEiAa5N-MEi5uucBKnejV2Xc
301 08.02.2015 13:26:36 INFO Package finished: sss
302 08.02.2015 13:26:36 INFO ExtractArchive: Package sss queued for later extracting
303 08.02.2015 13:26:36 INFO ExtractArchive: Check package sss

A NAS a belső routeren ücsörög, a matávos külső routeren portforward, ezzel nem lehet gond, mert a transmission gond nélkül tölt le.

Tapasztalt valaki hasonlót? Azért furcsa, mert a neten sehol nem láttam még hasonlót sem, akinek gondja volt a pyload és mega letöltéssel, az is totál más volt, és kb. egy éve.

Sipi

Mont-joie! Saint Denis! Je trépasse si je faiblis!

(#11733) EmKoBa válasza Tonyk (#11730) üzenetére


EmKoBa
csendes tag

Köszi, akkor VPN az FTP-s le föl másolgatás nem az igazi.

(#11734) petya80


petya80
tag

Sziasztok,

Gondoltam megosztom az örömöm veletek hátha másnak is hasznos lehet.

Adott volt egy NSA210 amit leakartam cserélni 325v2-re. Lementettem mindent 210-ről, mivel ugye úgy gondoltam ha átrakom a HDD-t 325v2-be az majd azzal kezdi, hogy megformázza.
Nos átraktam a HDD-t 325v2-be áram/hálózat bedugva majd indítás. Majd jött a pozitív meglepetés, címsorba beírva hogy NSA325-v2 minden működik. Annyit tettem, hogy a statikus IP-nél megadtam még a 210-nél használtat így a routeren se kellet már állítanom semmit és minden működik, mint régen.
FFP/Transmission/FTP és természetesen a régi fájljaim és könyvtárstruktúra is megmaradt csak most már a 325v2-ben ketyeg a HDD.

Nem hittem volna, hogy ez így fog menni, de nyilván örülök neki, hogy nem kell visszamásolgatnom semmit..

(#11735) Syl válasza EmKoBa (#11733) üzenetére


Syl
nagyúr

OwnCloud - úgy működik, mint a dropbox/onedrive/google drive/stb. csak saját "szerveren".
Kliens program is szinte minden platformra van.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#11736) spiky03 válasza petya80 (#11734) üzenetére


spiky03
veterán

Nah ez jó hír.
Mert én is valami ilyet tervezek majd csinálni valamikor, csak én 310-ről váltanék 325-re.
Én is így terveztem, hogy csak átrakom a winyót és kést, mivel úgy azon van minden telepítés meg minden beállítás, és úgymond csak a külső változik. :D

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#11737) Gelmi


Gelmi
tag

Sziasztok!

Egy kis segítség kellene!
Telepítettem az okos telomra a transmission-t de sehogy nem tudom működésre bírni :(
Ezt írja: [link]

Pedig mindent úgy állítottam be ahogy a nsa310-emen van .

Segítségeket előre is köszönöm!

A jövő azoké, akik hisznek álmaik szépségében!

(#11738) mike784


mike784
tag

Sziasztok!
Routert cseréltem és átírtam Nas ip címét 0.xxx ről 1.xxx -re de szerintem az alapértelmezett átjárót 0-án hagytam.
Most persze nem érem el a nas-t, hogy átírjam. Van valakinek ötlete?

(#11739) zambozoli válasza mike784 (#11738) üzenetére


zambozoli
senior tag

Belső hálón IP címmel el kell érned. Az átjáró a nethez kell neki kifelé.

Üdv:ZZ

(#11740) Tonyk válasza mike784 (#11738) üzenetére


Tonyk
veterán

Lehetőségek amik hirtelen eszembe jutnak:
1. gépednek adj 1.yyy címet, dugd össze a gépet és a nas-t. (AUTO MDI/MDIX és kártya kell)
2. gépednek adj 1.yyy címet, dugd össze a gépet és a nas-t egy switchen keresztül
3. Reseteld a hálózati beállítasait a nasnak
4.Tedd vissza a régi routert, amíg be nem állítod a nas-t

Nem az átjáró miatt nem éred el a nas-t. Mert ha nem állítanál átjárót, a 192.168.x.y/255.255.255.0 tartománynak ettől még működnie kellene.

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#11741) mike784 válasza zambozoli (#11739) üzenetére


mike784
tag

Köszi mindenkinek, próbálkozok!

[ Szerkesztve ]

(#11742) z123456789 válasza Gelmi (#11737) üzenetére


z123456789
addikt

Szia!

Külső, vagy belső hálózatról próbálod elérni?
Milyen szolgáltatód van?
Gondolom a 9091-es port-ra van állítva a NAS menüjében a TM.

(#11743) Mr Dini válasza Gelmi (#11737) üzenetére


Mr Dini
addikt
LOGOUT blog

Szia! A tm-daemon el van indítva?

Eleinte angol billentzuyetet akartam. De aztán megismerkedtem a nagy 'Ő'-vel!

(#11744) Gelmi válasza z123456789 (#11742) üzenetére


Gelmi
tag

Szia!
Próbáltam kintről is bentről is.De java részt inkább kintről használnám és a telefon sd kártyájára tőltenék 1-2 MB-os könyveket.
Ezt meg lehet oldani???
A szolgáltatom digi , diginet 100 de gondolom ez most lényegtelen. A telefonomon 1Gigás net csomag van.
Igen nyitva van. Itthon kiválóan működik a Tm asztali gépről,laptopról megy a működtetése.

(#11743) Mr Dini
Nsa310-en biztosan! :) Mivel megy ott a torrentezés. :)
A telefonomon nem tudom hogy kell beállítani a Tm-et :(

A jövő azoké, akik hisznek álmaik szépségében!

(#11745) 8nemesis8 válasza Syl (#11712) üzenetére


8nemesis8
veterán

Nem tudom mitől lehetett... Nekem is közel 2,5 éve megy a rendszerfrissítés óta egyfolytában!

(#11746) z123456789 válasza Gelmi (#11744) üzenetére


z123456789
addikt

Hát ha a telefonra akarsz tölteni, akkor miért a NAS-on lévő TM remote programját haszálod?
Az szerintem erre nem kifejezetten jó. :F
A képen amit látunk véleményem szerint egy TM remote program, nem a Transmission konkrétan.
Én ha mobil eszközre töltök akkor a tTorrent nevű appot használom (Android).
Ez a remote arra való hogy a NAS-on levő torrenteket menedzseld a mobil eszközöddel.

Annyira nem lényegtelen a szolgáltató, mert jelenleg pl nálam külön útvonal kell ha külső hálózatról érem el. Régen nálam sem volt ilyen probléma, de a mostani szolgáltató valamit tilt nálam, ezért van szükség külön útvonalra. Nálad valószínű nincs ilyen probléma, csak valahonnan ki akartam indulni.

Bentről gondolom a képen látható IP cím alapján éri el a remote program a NAS TM-jét.
Kintről ugyan ez a cím van megadva? Mert akkor ez így nem fog működni.
Létre kell hozni egy DDNS címet, majd a 9091-es portot kifordítani külső port címre, és akkor valami ilyesmi módon fogod elérni a TM-et kintről, bentről egyaránt:
"sajatddnscimem.pl-pl.org:12345" ahol az 12345 a 9091-es port külső portszáma.

[ Szerkesztve ]

(#11747) Gelmi válasza z123456789 (#11746) üzenetére


Gelmi
tag

Ooooo ezt nem tudtam. :(
Feltettem a telómra az említett alkalmazást és elsőre sikerült működésre bírni :C
Ezzel meg is oldódott a problémám! :K

Köszi szépen a segítséget! :R

A jövő azoké, akik hisznek álmaik szépségében!

(#11748) z123456789 válasza Gelmi (#11747) üzenetére


z123456789
addikt

Na, azért mondom. Szívesen. ;)

(#11749) gemini


gemini
aktív tag

Sziasztok!

Egy kis segítségre lenne szükségem, és remélem jó helyre írok. néhány napja beszereztem egy NSA320S-t. Naivan azt gondoltam, hogy a két meglévő HDD-met, rajta közel 2 TB adattal csak bedugom az új szerzeménybe és már osztom is meg az itthoni hálózaton. Először azzal szembesültem, hogy meg akarja formázni a lemezt, és mivel nem volt annyi szabad helyem más merevlemezen vennem kellett egy újat, A másolás mindenhogy nagyon lassú volt, de sikerült. Üres lemez betesz NASba, formázás, adatok még lassabb visszamásolása elindul. (Sajnos se ubuntu, de poppy lemezzel nem látta a partíciót, és WIN8 alatt sem tudtam semmilyen segédeszközzel láthatóságra bírni). Aztán amikor az újonnan vásárolt lemez is felszabadult, akkor azt szerettem volna betenni második lemeznek, de biztonság kedvéért kivettem a másikat. Ezt is megformázta a NAS. Ezután másik vinyó vissza, de meglepetésemre a megosztásban csak a második lemez tartalmát látja, az elsőét nem. Próbáltam a megosztásokat átnevezni, hátha ez zavarta meg, hogy mindkettőn ugyanazok az elnevezések vannak, de ezt nem engedte. Mindkettőnél JBOD lett beállítva, de én úgy szeretném használni, hogy mindkettő HDD-t külön kezelje. Ha ezt át szeretném állítani az initialization wizardsban, akkor ezt megintcsak adatvesztéssel érném el, de lementeni előtte az adatokat így már nincs hova, mert nem akarok még egy merevlemezre beruházni. Van valami egyszerű megoldás a problémámra? Egyelőre elég kínai nekem ez a rendszer.
A másik kérdésem, hogy file-okat lehet áthelyezni úgy mint a windowsban, hogy ne lassú másolgatás legyen, hanem egyszerűen csak átírja az elérési útvonalat?

[ Szerkesztve ]

(#11750) Mr Dini válasza gemini (#11749) üzenetére


Mr Dini
addikt
LOGOUT blog

Utolsó kérdésedre a válasz: ha van ffp-d, telneted vagy backdoorod akkor mv [honnan] [hova]

Pl.: mv /i-data/md0/admin/Pistike/ /i-data/md1/

A jbod nem jelent semmit. Ha nem a nassal kaptad a winyókat, akkor ext4-re lettek formázva(a nas formázza át). Asszem a raid az amikor egybe összevonja a 2 hdd-t. Az ext4-el semmi baj nincs. Sztem ne formázd meg még 1x!

MrDini

[ Szerkesztve ]

Eleinte angol billentzuyetet akartam. De aztán megismerkedtem a nagy 'Ő'-vel!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.