Hirdetés

2024. május 30., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:19:58

LOGOUT.hu

Kérdés feltevése előtt kérlek olvasd át figyelmesen az alábbi leírást!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#10101) shteer válasza Mr Dini (#10097) üzenetére


shteer
titán

Hogy kerul a NAS-ra virus?

..szerintem jónak tűnik

(#10102) Tonyk válasza #79335424 (#10099) üzenetére


Tonyk
veterán

Aki ütemezett scanra tenné a hálózati meghajtót az meg is érdemelné.

De, ha a wineken lévő vírusirtó pedig csak azt és akkor ellenőrizné, amikor fájlművelet zajlik rajta, az simán kibírható, más meg máshonnét nem nem kerülhet rá, de ha rá is kerül, akkor is ellenőrizve lenne a winek által megnyitáskor.

Aki még ezzel is terhelni akarja a nast, próbáljon meg a clamav -ra keresni, hátha van neki arm5-ös portja.

(#10100) Mr Dini

"Bar en az irtokban nem nagyon bizom.."

:), akkor a nasra kerülőben meg bízol? :)

"meg aztan a virusirto telepitoje is a serveren van. Es ha ujrarakom valamelyik gepet es a virus a virusirto mappajaban van annyi. Ezert is kellene."

Ezt már megint túlbonylítod. :) A víruskergetők 99.99% self protectionnal rendelkezik a telepítés alatt. Meg mint említettem 1x elég egy teljes scant csinálni, utána már csak a megnyitott állományokkal foglalkozzon a antivirus. (De szép is lenne, hogy esetleg a háztartásban lévő összes gépe egyszerre akarna egy mélykeresést csinálni a nason. Esetleg egymás után (feleslegesen) :). De ha ennyire nem bízol magadban, akkor telepítés előtt a másik gépről nyomsz arra a mappára egy scant.)
Tegyük hozzá, hogy vírus azért nem olyan dolog, hogy elkapjuk a levegőből és ott terem. Azért tenni is kell.

[ Szerkesztve ]

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#10103) Mr Dini válasza shteer (#10101) üzenetére


Mr Dini
addikt
LOGOUT blog

Torrenttel siman ossze lehet szedni.

Eleinte angol billentzuyetet akartam. De aztán megismerkedtem a nagy 'Ő'-vel!

(#10104) #79335424 válasza Tonyk (#10102) üzenetére


#79335424
törölt tag

Nem, én ettől egyszerűbb dologra gondoltam. Vmi PXE bootos ellenőrzésre. Pl. a Tomato topikban Intruder2k5 csinált routerre egy menüs PXE lehetőséget.

[ Szerkesztve ]

(#10105) Tonyk válasza #79335424 (#10104) üzenetére


Tonyk
veterán

Láttam már valahol valami leírást. Hogy mennyire működött nem tudom.
Ennek úgy gondolom igazán jól működő megoldása akkor lehetne, ha ARCH-ot tennél a nasra, a saját oprendszere helyett.

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#10106) G@ß!


G@ß!
őstag

Tapasztaltatok már olyat, hogy számítógépen a film megnyitása 5 sec, míg egy tv-n (sony bravia) 30sec?
Ez normál jelenség?
Lehet partícionálni a nas-t? (Vagy csak a mappákat tudom létrehozni?)

(#10107) Mr Dini válasza Tonyk (#10105) üzenetére


Mr Dini
addikt
LOGOUT blog

De akkor nem tunik el a webinterface es a tobbi? Pl.: torrent, pyload... Nem lehet ugy, hogy ha akarom ez indul el ha akarom az?

Eleinte angol billentzuyetet akartam. De aztán megismerkedtem a nagy 'Ő'-vel!

(#10108) Mr Dini válasza G@ß! (#10106) üzenetére


Mr Dini
addikt
LOGOUT blog

Szia! Azert mivel a tv-k tobbsegenek gyengebb a wifi antennaja, mint egy pc-nek. Meg a lejatszotol is fugg.

Szerk.: a particionalas engem is erdekelne bar szerintem nem lehet...

[ Szerkesztve ]

Eleinte angol billentzuyetet akartam. De aztán megismerkedtem a nagy 'Ő'-vel!

(#10109) Tonyk válasza G@ß! (#10106) üzenetére


Tonyk
veterán

"Lehet partíciónálni a nas-t? (Vagy csak a mappákat tudom létrehozni?)"

Nem mappákat hozol létre hanem megosztásokat. Az hogy az könyvtárként szerepel, az más dolog.

Nem, nem lehet particionálni. De minek is?
Mondjuk azt meg lehet próbálni, hogy egy beállított meghajtót, áttenni gépbe, ott pedig partícószerkesztővel átméretezni. Nem tudom mit szólna hozzá. Én még nem próbáltam.

"Tapasztaltatok már olyat, hogy számítógépen a film megnyitása 5 sec, míg egy tv-n (sony bravia) 30sec?"

Nekem 3 Samsungom van. ugyanaz a film megnyitása a D sorozatún beletelik vagy 15-20 másodpercbe. Az E és F sorozatún 1 másodperc: Függ a tv-ben lévő procitól, Meg persze attól, hogy kábeles vagy wifis kapcsolat. (Én mondjuk nem kötnék tv-t wifire.)

(#10107) Mr Dini

"De akkor nem tunik el a webinterface es a tobbi?"

De igen. Onnantól kezdve kapsz egy az egyben egy linuxot és azt csinálsz belőle, amit akarsz. Úgy is állandóan szervert akarsz belőle csinálni ;] A lehetőség adott.

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#10110) Doky1988 válasza jeanpiere (#10089) üzenetére


Doky1988
senior tag

Megvan meg? Havert erdekelne

DokY | www.zsolti.hu

(#10111) Doky1988 válasza jeanpiere (#10089) üzenetére


Doky1988
senior tag

Sőt, tápióságra el is mennénk érte akár még ma ha neked jó!

DokY | www.zsolti.hu

(#10112) #79335424 válasza Tonyk (#10109) üzenetére


#79335424
törölt tag

A gyárilag HDD -vel vásárolt NAS -okon nem javaslom. Azokon alapból nem EXT van, hanem XFS, ami nem méretezhető.

(#10113) G@ß! válasza Tonyk (#10109) üzenetére


G@ß!
őstag

Mr Dini & Tonyk:
Köszönöm.
Kábelen keresztül csatlakozik, megnézem a pontos típust és a procit és megírom nektek. :R

(#10114) szabog74 válasza #79335424 (#10112) üzenetére


szabog74
aktív tag

xfs növelhető, akár mountolva is. Nas esetén nincsen tapasztalatom...

(#10115) #79335424 válasza szabog74 (#10114) üzenetére


#79335424
törölt tag

Jelen példában hely kéne egy másik partíciónak. Próbáld meg csökkenteni az XFS -t! Én próbáltam az NSA210 -ét.

(#10116) szabog74 válasza #79335424 (#10115) üzenetére


szabog74
aktív tag

Csökkenteni nem lehet, csak növelni.

(#10117) erik0306


erik0306
tag

sziasztok!
Nem pont ilyen eszköz, hanem egy 325v2-es van a családban.
A kérdésem az lenne, hogy a négy alapértelmezett mappa mellé, (admin, photo, public, video) tudok még valahogy újat létrehozni?

Előre is köszönöm a válaszokat :R

(#10118) Mr Dini válasza erik0306 (#10117) üzenetére


Mr Dini
addikt
LOGOUT blog

Szia! Persze. Megosztasok ful Uj megosztas es amit a megosztas nevehez beirsz az lesz a mappa neve.

Eleinte angol billentzuyetet akartam. De aztán megismerkedtem a nagy 'Ő'-vel!

(#10119) erik0306 válasza Mr Dini (#10118) üzenetére


erik0306
tag

Köszönöm szépen :R

(#10120) Tocika


Tocika
aktív tag

Sziasztok! DLNA-val kapcsolatos kérdésem lenne.
Van egy samsung ue40eh6030-as tv-m. megoldható e az ,hogy valahogy pörgetni tudjam a filmet , vagy egy adott időhöz oda ugrani? Mert én csak a távirányító jobbra balra vezérlő gombjaival tudok pár másodpercet ugrálni.

(#10121) shteer válasza Tocika (#10120) üzenetére


shteer
titán

Samsung tv topikban kerdezted mar?

..szerintem jónak tűnik

(#10122) Tonyk válasza Tocika (#10120) üzenetére


Tonyk
veterán

Nalam a D, E és F sorozatún a lejátszóban van ilyen, hogy keresés idősávon vagy időkeresés

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#10123) L4ller válasza #79335424 (#9462) üzenetére


L4ller
tag

Köszi a puppys tippet, valóban látta az xfs partíciót, de a tartalmához sajna nem tudtam hozzáférni sehogyan sem. Fel sem csatolta a partíciót, így maradt a delete...

Engedte viszont újrapartícionálni, így most megy egy asztali gépbe, a NAS pedig kap egy 1TB-os valamit.

Azt nem tudom, hogy ha nem akarom, hogy XFS-t hozzon létre, akkor milyen filerendszert érdemes alkalmazni, amit a NAS is lát, ír, olvas?

"Csak a Puffin ad nekem erőt és mindent lebíró akaratot."

(#10124) L4ller válasza Tocika (#10120) üzenetére


L4ller
tag

"Tools" feliratú gombra alul jön elő menü? Mert nekem abban van az időkeresés funkció. Igaz ez még D-s sorozat...

"Csak a Puffin ad nekem erőt és mindent lebíró akaratot."

(#10125) Tocika válasza Tonyk (#10122) üzenetére


Tocika
aktív tag

Isten Császárok vagytok!
Már 2 éve megvan a tv de eddig ezt nem vettem észre... pedig sokat nyomkodom a tools gombot :D
Már csak az érdekelne, hogy hogyan tudok bd50-es iso-t lejátszani.... ?

(#10126) ddudas válasza Tocika (#10125) üzenetére


ddudas
tag

Tudomásom szerint nincs olyan media server, ami támogatná az iso-t. Olyanról pedig amit a NAS-ra lehetne tenni végképp nincs tudomásom. Szerintem sokkal jobban jársz, ha egy médialejátszót használsz HDMI-n, mint a DLNA-val szenvedni. XBMC SMB-n keresztül és minden gondod megoldódik. Ez persze nem feltétlenül válasz a kérdésedre, csak egy javaslat.

Nullum fatum sed quod faciamus.

(#10127) #79335424 válasza L4ller (#10123) üzenetére


#79335424
törölt tag

Fura. Nekem a Puppy csatolta, olvasta, írta. Filmet néztem róla Puppy -n. Egyébként szerintem a NAS csak kezeli az XFS -t, de nem XFS -t hoz létre, hanem EXT -et. A gyári vinyók nem a NAS -sal lettek formázva, ezért XFS -ek. Gondolom azért, hogy jók legyenek a 210 -hez is, ami csak XFS -t kezel. Én úgy vettem az Extreme Digital -nél akcióban vinyóval, hogy nem gyári volt benne, hanem adtak hozzá egy szűz vinyót. Azt nekem EXT -re formázta a NAS.

[ Szerkesztve ]

(#10128) dmc


dmc
aktív tag

Sziasztok!

Bocsi hogy itt teszem fel a kérdést de a 210 es topic kicsit halott :(
Lenne egy olyan gondom hogy a NSA 210 azt mostanában azt kezdte el csinálni hogy mindig eltűnik a hálózatról és amikor újraindítom akkor megint megjelenik és megint használhatom majd megint eltűnik.
Fix az IP cím a legújabb FW van rajta.
Meg a programcsomagokat sehogy se tudom rá visszavarázsolni.Azzal mit lehet kezdeni?
A segítséget és a válaszokat előre is köszönöm

(#10129) Mr Dini válasza dmc (#10128) üzenetére


Mr Dini
addikt
LOGOUT blog

Szia! Nekem ugyanez volt a bajom mikor tp-linkes routerem volt. Mindig osszeakadtak. De miota lecsereltem semmi ilyen bajom nincs. Milyen a routered?

[ Szerkesztve ]

Eleinte angol billentzuyetet akartam. De aztán megismerkedtem a nagy 'Ő'-vel!

(#10130) dmc válasza Mr Dini (#10129) üzenetére


dmc
aktív tag

TP-Link TL-ER6020 ilyen ruterem van
Eddig tökéletesen ment minden és jó volt.
Meg az összes többi eszköz is még van rajt egy NSA 310 es is és az jó.

(#10131) Mr Dini válasza dmc (#10130) üzenetére


Mr Dini
addikt
LOGOUT blog

Ertem. Miota van ez a hiba? Mi szall el ilyenkor? (csak a webes felulet/az egesz)

Eleinte angol billentzuyetet akartam. De aztán megismerkedtem a nagy 'Ő'-vel!

(#10132) L4ller válasza #79335424 (#10127) üzenetére


L4ller
tag

Szia! A partíciók közül azt, amire az ffp volt telepítve, azt látta, catolta is, a másikat nem tudta csatolni, valami hibát is írt, de már nem emlékszem pontosan, mit. Amúgy mielőtt behányt, sokszor volt áramszünet, annak a számlájára tudnám írni.

Mennyit lehet elkérni reálisan egy ilyen 310-ért, vinyó nélkül, papírjaival, dobozzal, 2-3 hó garival?

[ Szerkesztve ]

"Csak a Puffin ad nekem erőt és mindent lebíró akaratot."

(#10133) dmc válasza Mr Dini (#10131) üzenetére


dmc
aktív tag

már kb 1 hónapja csak most kezdett el foglalkoztatni mi lehet a gond mert automatikusan ment oda valami és kb ilyenkor kezdte küldeni a hibákat.
Minden elszáll olyan mintha kikapcsolna.
A ledek azok világítanak csak se webről se hálózatról nem tudom elérni ha kikapcsolom utána szépen elérem aztán egyszer csak nem érem el.

(#10134) Mr Dini válasza dmc (#10133) üzenetére


Mr Dini
addikt
LOGOUT blog

Tok ugyanez volt a bajom. Mondom probald meg mas routerrel!

Eleinte angol billentzuyetet akartam. De aztán megismerkedtem a nagy 'Ő'-vel!

(#10135) dmc válasza Mr Dini (#10134) üzenetére


dmc
aktív tag

Ok
Megpróbálom :D Kíváncsi leszek rá :D
Köszi addig is

(#10136) #79335424 válasza dmc (#10133) üzenetére


#79335424
törölt tag

A 210 nálam akkor csinált ilyet, amikor valami felzabálta a RAM -ot. Ezért is váltottam 310 -re.

L4ller:
Ha hibás a partíció, az nyilván más szitu. Nem tudom a használtak árait, de olvastam már máshol, hogy keresik a régebbi 310 -eket az eSata miatt, ami a 310s -ből kimaradt.

[ Szerkesztve ]

(#10137) vanRobert


vanRobert
tag

Hi!
MiniDLNA kérdésem volna. Tudja valaki, hogy hogyan működik a miniDLNA frissítése? Arra vagyok kíváncsi, hogy kb milyen időnként scanneli a NAS tartalmat friss tartalom után kutatva? Van valamilyen automatizálási mechanizmusa? Ha van, akkor lehet állítani valahol?
Kösz.

(#10138) Tonyk válasza vanRobert (#10137) üzenetére


Tonyk
veterán

Alapból azonnal, ahogy bekerül egy file az általa figyelt mappákba, leindexeli. (inotify)

mindidlna.conf -ban : inotify=yes

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#10139) Doky1988


Doky1988
senior tag

Üdv!
Olyan kérdésem lenne, adott egy Zyxel NSA-310, havernak 240/20 -as nete van..
A NAS Cat5e kábellel van összekötve, laptopon 22mb/sec körül forgott a letöltés, NAS-ra 7-8mb/sec.
Mi lehet a probléma?

DokY | www.zsolti.hu

(#10140) Tonyk válasza Doky1988 (#10139) üzenetére


Tonyk
veterán

Semmi probléma. Ennyit tud a nas procija.

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#10141) Doky1988 válasza Tonyk (#10140) üzenetére


Doky1988
senior tag

Gigabites port csak ennyit tudna? Mert viszont van egy technisatos UPC-s modem, és mióta rádugtuk a NAS-t, a nason a transmissiont néha alig érem el.Ez NAS tudása lenne, vagy gyenge a router? Nekem otthon 50/30 van DIGI azzal szépen megy, nem csinál ilyet.

DokY | www.zsolti.hu

(#10142) Doky1988


Doky1988
senior tag

Megvan a probléma, ekkora netnél 95%os CPU terhelés van ekkora netnél.Magyarul, ha 1000mbites DIGIt én otthonra bekötettem volna, akkor azt se birta volna a NAS kihajtani, hiába gigabites? Az durva, még jóhogy nem köttettem be.

DokY | www.zsolti.hu

(#10143) Tonyk válasza Doky1988 (#10142) üzenetére


Tonyk
veterán

Figyu! Neked mint mond az hogy : "Ennyit tud a nas procija." ? :) :)

Itt nem gigabitről van szó, hanem a nas processzoráról. A torrent iszonyatosan CPU igényes dolog. Rengeteg egyidejű kapcsolatot kell kezelni + ha még titkosítás is van, az oda-vissza fel kell dolgozni. Ebben a nasban ennyit tud a proci. Tehát itt a gigabitnek ehhez semmi köze. "Kevés" (mihez képest) a számítási teljesítmény.

[ Szerkesztve ]

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#10144) vanRobert válasza Tonyk (#10138) üzenetére


vanRobert
tag

Hi!

Így volt, OK, köszönöm.

(#10145) Avicularia válasza Doky1988 (#10142) üzenetére


Avicularia
veterán

Ezért adtam el a 320-v1-et és vettem meg akcióban a 325v2-t. A 320 7 megát tudott torrenttel lefelé max. A 325v2 9-10 mega között tud és az pont jó a 100 megabites netemhez.

(#10146) Doky1988 válasza Avicularia (#10145) üzenetére


Doky1988
senior tag

Es mi az a NAS ami tud tobbet? En sajat reszemre a kis nsa310emmel 50/30al tokeletes.Havert a kesobbiekbe lehet erdekelne nagyobb tudasu nas.

DokY | www.zsolti.hu

(#10147) Avicularia válasza Doky1988 (#10146) üzenetére


Avicularia
veterán

Írtam, 325v2 nálam 9-10 mega között tud letölteni 100 megabites internetkapcsolaton.

(#10148) Impair1980


Impair1980
aktív tag

Sziasztok!

Androidra létezik olyan program amivel a NAS megosztott dolgait (képek, videók) látom mobil hálózatról is?
Pl. a transmission remekül működik no-ip-s klienssel.

Előre is köszönöm!

Impair

(#10149) mobilizmo válasza Impair1980 (#10148) üzenetére


mobilizmo
addikt

Miben különbözik a transmission az okos telefonodtól? Az általad kérdezett tekintetben, semmiben. Az is csak egy alkalmazás, ami egy eszközön fut és egy hálózati protokollon keresztül el akarja érni a NAS-od megosztott erőforrásait. Vagyis ha a telefonodon, tableteden valamilyen normális hálózati protokollokat ismerő fájlkezelő alkalmazást (pl.: ES Explorer, Ghost Commander) beállítasz ugyanazzal a no-ip-s eléréssel, megfelelő autentikációval eléred a megosztott könyvtáraidat.

[ Szerkesztve ]

Bonyolult problémákra mindig akad egyszerű, könnyen érthető, téves válasz.

(#10150) Mr Dini válasza Impair1980 (#10148) üzenetére


Mr Dini
addikt
LOGOUT blog

Hi! En a mobilos filemegosztashoz file manager Hd-t/explorert hasznalok. Ha szeretnel videot is lejatszani az mx playert ajanlom.

Eleinte angol billentzuyetet akartam. De aztán megismerkedtem a nagy 'Ő'-vel!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.