Hirdetés

2024. május 30., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:19:58

LOGOUT.hu

Kérdés feltevése előtt kérlek olvasd át figyelmesen az alábbi leírást!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#10751) Tonyk válasza 80-évespapa (#10750) üzenetére


Tonyk
veterán

így nehéz lesz segíteni ;)
(A fájl kiválasztása után még a beillesztést is meg kell nyomni :K )

[ Szerkesztve ]

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#10752) 80-évespapa válasza Tonyk (#10751) üzenetére


80-évespapa
csendes tag

Most talán lesz belőle valami!

(#10753) 80-évespapa válasza Tonyk (#10751) üzenetére


80-évespapa
csendes tag

http://prohardver.hu/dl/upc/2014-12/05/518702_czzfw3tvelkhsvne_valasz1.jpg

Remélem így átjön a lényeg.

(#10754) Tonyk válasza 80-évespapa (#10753) üzenetére


Tonyk
veterán

1. Én nem tudom hogyan regisztráltál a no-ip-n a nas felületéről bármit is, mert én ilyen opciót nem látok. De legyen úgy.
2. Még egyszer mondom, a No-ip nem ad ip címet! (Ő kapni szeret. Ilyen fajta ;) ). Max azt tudom elképzelni, hogy az épp aktuális ip-d láttad, és ezt kevered vele.
3. NAS-t nem kell telepíteni a számítógépen. Soha nem is kellett, és nem is fog kelleni. Az meg, hogy win7 vagy linux, vagy görbebögre az huszadrangú.

4. Amennyiben a táblázatod a routered static dhcp táblázatát mutatja, úgy az a legjobb, ha minden eszközöd szerepel benne, azaz minden eszköz fix ip-t kap. Azaz így jó ahogy van. Bár nem értem minek x-elgetted ki az ip részt. Azok ugyanis privát tartományú címek, senki nem tud vele kezdeni semmit, mert kb. minden második embernek u.e a címek vannak otthon.
5. Application and gamig táblád alapján , te kívülről a kapcsolatot a 51341-es porton várod, amit a belső hálózatod egy gépere dobsz át, mégpedig annak a 8443-as portra. Mivel itt is kiikszelted az ip-t nem lehet tudni hova megy a csomag pontosan. De itt a nas ip-címének kéne lenni.
6. 8443-as port a nason hozzá van bármihez is rendelve????????? Azaz használja bármilyen szolgáltatás? Ha igen mi az? Ha ezen a porton nem figyel semmi a nason, próbálkozhatsz a világ végig, akkor sem fog semmi válaszolni az adott porton.

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#10755) 80-évespapa válasza Tonyk (#10751) üzenetére


80-évespapa
csendes tag

Valószinü, hogy a táblakép nem ment át, mert nem látom. De nem számit most. Az általad a DyDNS-Hálózatban javasolt beállitásokat beraktam, úgy, hogy léphetünk tovább (ha még bírod türelemmel).

(#10756) Tonyk válasza 80-évespapa (#10755) üzenetére


Tonyk
veterán

6. 8443-as port a nason hozzá van bármihez is rendelve????????? Azaz használja bármilyen szolgáltatás? Ha igen mi az?

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#10757) Imike_80 válasza Imike_80 (#10747) üzenetére


Imike_80
aktív tag

Lehúztam a ventilátort. A rendszer hőmérséklet felment 50 fokra, a vinyó is 46 fokig. Úgyhogy inkább visszadugtam, mert nekem nem túl zajos és legalább hűt rendesen. Érdekes, de csodákra képes a kis venti. A NAS 45-max 46 fokos, a vinyó stabilan 40, max 41. Jó ez így. Ha becsukom a kis-szekrény ajtaját, akkor jobban melegszik picivel, de kevésbé hallom. ;) NSA310S, csak, hogy ne kelljen később keresgélni.

[ Szerkesztve ]

(#10758) 80-évespapa válasza Tonyk (#10754) üzenetére


80-évespapa
csendes tag

Válaszok kérdéseidre: (csak hallomásokat, olvasott dolgokat közlök, nem vitatkozom, mert a hálózattal keveset foglalkoztam - úgy 40-50 évvel ezelött sok nyelven sokat programoztam, de hálózat nem kellett)
1,2 Az admin felületen a DyDNS feltelepitése után az adott linkre kattintgatva elérhető a NoIP (állitólag ingyenes) szolgáltatás. Itt megadhattam egy NEVet, és kaptam egy ip cimet. Ha lekérdezem a whatismyipaddress programot, a gépemre nem a belső 192.168.1.100 cimet irja ki, hanem azt, amelyikre azt irtad, hogy ha beirom nem lesz internetem. De ez nem a gépem cime, hanem az átjáró külső cime. (Ezt a DyDNS-Hálózat irja ki azokkal az adatokkal együtt, amelyeket - tanácsodnak megfelelően- most irtam be.
A távoli felhasználók ezután a szervert a NEV.NoIP.com cimmel érhetik el (valószinü azzal a mechanizmussal, amit leirtál, hogy cimváltozás esetén a router értesiti a NoIP-t a változásról).
5,6. Az 56341-es port számot - mint szabadon használhatót - egyik fórumozó társunk irta példaképpen. A 8443-as portot a NAS nem használja (ugy tudom, hogy http-re 80, https-re 443-ast használ). Igy aztán tényleg senki nem fog válaszolni.

(#10759) Tonyk válasza 80-évespapa (#10758) üzenetére


Tonyk
veterán

"1,2 Az admin felületen a DyDNS feltelepitése után az adott linkre kattintgatva elérhető a NoIP (állitólag ingyenes) szolgáltatás. Itt megadhattam egy NEVet, és kaptam egy ip cimet."

Te erről beszélsz????

Mert ez nem regisztráció!

Sokadjára mondom nem kapsz a no-iptől ip címet.

"Ha lekérdezem a whatismyipaddress programot, a gépemre nem a belső 192.168.1.100 cimet irja ki"

Az volna az érdekes ha a belső ip-d írná ki...

"hanem azt, amelyikre azt irtad, hogy ha beirom nem lesz internetem."

Ez így van jól. Ezért publikus ip a neve. De neked ezt nem kell írogatni sehová, mert írogatással csak megszívatod magad, a következő csatlakozáskor.

"De ez nem a gépem cime, hanem az átjáró külső cime."

Na ná. Ez látszik az internet felől. A belső hálózatod nem látszik, mivel a privát szegmens.
Pl. 192.168.1.x-ből a világon kb 65746879846516 db van.

"Az 56341-es port számot - mint szabadon használhatót - egyik fórumozó társunk irta példaképpen"

Megsúgom, lényegében 0-65535-ig szinte bármi jó. Rendszerint ilyenekre 1000-65535 közöttieket használunk. Amelyik szimpatikus azt.

"A 8443-as portot a NAS nem használja (ugy tudom, hogy http-re 80, https-re 443-ast használ). Igy aztán tényleg senki nem fog válaszolni."

Akkor miért dobtad tovább erre a portra?? A nas kezelőfelületét akarod elérhető tenni másnak (lehet nem jó ötlet!)? Akkor a 80-asra kell továbbítani (8443 helyett) a 56341-et.
FTP-t szeretnél megosztani? Akkor a 21-et.

[ Szerkesztve ]

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#10760) Tonyk válasza Tonyk (#10759) üzenetére


Tonyk
veterán

"FTP-t szeretnél megosztani? Akkor a 21-et."

Helyesen: 21-re

[ Szerkesztve ]

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#10761) #79335424 válasza 80-évespapa (#10758) üzenetére


#79335424
törölt tag

Megpróbálom én is.
A noip.com -on azért kell beregisztrálni az IP -t, hogy ha változik, akkor is elérd. Ez úgy megy, hogy választasz egy végződést (a .com lehet, hogy fizetős, de pl. a .org ingyenes) és egy nevet az elérésnek (mondjuk otthoninasom). Regisztráció után a regisztrációs adatokat kell megadni a NAS -on a noip -s elérésnél. Onnantól a NAS lekommunikálja az aktuális IP címet a noip szerverével. Te nem IP -vel éred el a NAS -t, hanem a:
http://otthoninasom.noip.org:55555
ön (ftp esetén a http helyett ftp -t kell írni). Ez elmegy a noip szerveréhez, ami továbbküldi az infót a router aktuális külső IP -jének a : után beírt portjára. Ez ugyebár a routerben átirányításra kerül a NAS belső IP jének forwardolt portjára. Így jut el az infó a NAS -hoz.

(#10762) melan


melan
senior tag

Nnna most lett elegem a Twonkyból. Eddig olyan szépen megvoltam vele, gyors volt, jól kezelte a megosztásokat meg minden, csak néha eldobta a "by folder"beállítást és átállt médianézetre, ami alól nem lehet lejátszani az MKV-kat. Frissítettem a firmet, és még gyorsabb lett, aminek örültem. Gondoltam hátha megjavul a nézet probléma, mivel frissebb lett a Twonky is. De nem. Ahogy nézem, ha lekapcsol a winyó, akkor felééledés után produkálja ezt a hibát. Be kell lépnem mindig a Twonky felületére és visszaállítani a nézetet, de mostmár besokalltam tőle.
Mit ajánlotok egyszerű videomegosztásra? Még mindig a minidlna vagy van javaslat? A Plex fennvan még, de a TV-m nehézkesed lépked benne, a DLNA-ja meg iszonyat lassú...

(#10763) 80-évespapa válasza #79335424 (#10761) üzenetére


80-évespapa
csendes tag

Helló Somatom! Köszönöm segítőszándékú írásodat. A NoIP-hez történő regisztrációnál csak a .com végződés szerepelt, állitólag ez ingyenes úgy, hogy havonta 1 alkalommal rá kell klikkelni egy megadott linkre (persze a fene tudja, hogy az hova visz). Nem tudom, hogy önkényesen irhatok-e a .com helyet .org-ot.

(#10764) 80-évespapa válasza Tonyk (#10759) üzenetére


80-évespapa
csendes tag

Hi Tonyk! Elnézést kérek, de mllió egészségügyi oka van, hogy nem tudok azonnal prompt válaszolni az üzenetekre.
Nem erről a tábláról beszélek, itt már a megkapott adatok szerepelnek a regisztráció után. A regisztráció a DyDNS feltelepitése után (firmware/csomagok) a jobb szélre kiírt linkre kattintva történt. A NoIP által adott külső átjáró ip címét sehova nem írtam be (szerencsére a router ezt nem is engedi). Tényleg rengeteg szabadon felhasználható port cím van, de ha az ember megnézi a fixen kiosztott portok listáját, hát bizony abból is sok van, és gondolom, a lényeg az, hogy ne trafáljunk bele valamelyikbe, hanem csak abba, ahova kell. Egyébként mi a különbség a NAS http-s és https-es elérése között (a 80-as és 443-as port címtől eltekintve)? Mivel a https késöbbi konstrukció, nem jobb (talán gyorsabb, biztonságosabb stb)?
Az admin felületen van egy olyan menüpont, hogy felhasználók szerkesztése. Itt korlátozni lehet, hogy az egyes felhasználók mit érhetnek el a NAS-ból, mennyi területet foglalhatnak el a diszkről, külön egyedi jelszót kaphatnak stb. Így is veszélyes az admin kezelőfelület megosztása? Ez azonban még nincs kipróbálva. Egyébként az összes távoli felhasználó esetenként én, vagy a fiam lesz csak.
Mit javasolsz, milyen portcímet irjak be? 80-at, 21-et? A fiamnak általában csak wireless internetje van és az nem túl gyors. Melyik jobb egy wirelesshez? Vagy mindegy?

(#10765) RudY


RudY
addikt

Perverz ötlet, de nem próbált már esetleg valaki USB HUB megoldással több külső HDD-t megetetni ezzel az eszközzel (NSA 310S)? Az egyik USB aljzat másra kellene, és két külső HDD is van/lenne így használatban.

(#10766) Tonyk válasza 80-évespapa (#10764) üzenetére


Tonyk
veterán

"Egyébként mi a különbség a NAS http-s és https-es elérése között"

Nem a nas http és https-e között van különbésg, hanem a http és https között.
Http sima titkosítás nélküli kapcsolat, a https titkosított kapcsolat.

"Így is veszélyes az admin kezelőfelület megosztása?"

Adminisztrációs felületet én nem tennék ki a netre. Ha nagyon kell akkor vpn és azon keresztül elérni.

"Mit javasolsz, milyen portcímet irjak be? 80-at, 21-et? "

Nem mindegy, a 80-as ugye http, alapból a nason az admin felület, a 21 meg FTP kapcsolat.

"A fiamnak általában csak wireless internetje van és az nem túl gyors. Melyik jobb egy wirelesshez? Vagy mindegy?"

Teljesen lényegtelen, hogy milyen netje van. A net az net.

Ha már nagyon meg akarod csinálni, akkor egy FTP-t, kéne. Külön felhasználónévvel! Azt pedig előtte jól beszabályozni mihez férhet hozzá és mihez nem. (Minden egyes megosztásnál a nason, meg kell mondani, hogy ez a user hozzáférhet-e vagy sem, ha igen, akkor írhatja-e.).
Bekapcsolod az admin felületen az FTP szervert, anonymous hozzáférés elől kiveszed a pipát. Port 21.
Routerben kiválasztod az Application a gaming-nél felveszed pl. az external 12896-os tcp portot, amit átirányítasz az internal 21-re a NAS 192.168.x.y -os ip címére elmented. Örülsz.
A fiad kintről a regisztrált no-ip címeden a 12896-éri el a ftp szervert. pl. ftp://80evespapa.no-ip.org:12896 vagy egy ftp kliensben állítja be: cím: 80evespapa.no-ip.org port: 12896 (vagy cím: 80evespapa.no-ip.org:12896 ). Kapcsolódáskor kéri a nasban felvett usernevet és a hozzá tartozó jelszót.

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#10767) 80-évespapa válasza Tonyk (#10766) üzenetére


80-évespapa
csendes tag

Köszi Tonyk a gyors válaszod. Azt hiszem, hogy az ftp-s változatot fogom beirni 12896-os külső, 21-es belső porttal a forwardban. Beállítom a jogosultságokat, a usernevét és jelszavát, és minél előbb kipróbáljuk, hogy müködik-e. Az egyedüli probléma maradt, hogy a NoIP-s címben a NoIP.com helyet irhatok-e NoIP.org-ot. De majd kipróbáljuk.

(#10768) Tonyk válasza 80-évespapa (#10767) üzenetére


Tonyk
veterán

"Az egyedüli probléma maradt, hogy a NoIP-s címben a NoIP.com helyet irhatok-e NoIP.org-ot. "

Azt írhatod amit regisztráltál.Menj fel a no-ip.com-ra, jelentkezz be és Manage Host alatt nézd meg mit regisztráltál és mi van jelenleg összerendelve.

De nekem vannak kételyeim ezzel a no-ip-s regisztrációval kapcsolatban, mert a nas felületén nem lehet regisztrálni ezekre a szolgáltatásokra, legalább is az enyémben nem.
Jó lenne már végre látni egy képernyőképet erről!

[ Szerkesztve ]

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#10769) mobilizmo válasza 80-évespapa (#10767) üzenetére


mobilizmo
addikt

No-ip-t így kell kitölteni.

Bár ez nekem a routerbe van beállítva, de gondolom ettől még nem lesz más. Ahol e-mail address van írva, oda valójában nekem a no-ip-n regisztrált felhasználó nevem van írva. És a Hostname/Group mezőbe is a teljes, felhasználónévvel kiegészítettet kell írni.

[ Szerkesztve ]

Bonyolult problémákra mindig akad egyszerű, könnyen érthető, téves válasz.

(#10770) Tonyk válasza mobilizmo (#10769) üzenetére


Tonyk
veterán

Fúú, ezzel a képpel most nagyon össze fogod zavarni! :Y Egyrészt mert ha jól tippelem tp-link routere van, a tied meg egy tomato screenshoot, másrészről ő a nas-on akarja beizzítani a no-ip-t, de szerintem még domaint sem regisztrált...

És a hostname/group mezőben nem a felhasználónévvel kiegészítettet kell írni (mert lehet épp nálad a kettő u.a.), hanem azt a domain-t amit a publikus ip címmel össze akar rendelni! A usernév lehet kutyafule, a domain meg lehet akár banan.no-ip.org is. Kettőnek semmi köze egymáshoz! :K

Az email cím az ok, mert megeszi a usernevet is. ;)

[ Szerkesztve ]

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#10771) mobilizmo válasza Tonyk (#10770) üzenetére


mobilizmo
addikt

Lehet, hogy igazad van, de attól tartok őt bármivel. Mondjuk nagyon dicséretes, hogy valaki ennyi idősen nekiáll tőle ennyire távol álló dolgokat elsajátítani.

Bonyolult problémákra mindig akad egyszerű, könnyen érthető, téves válasz.

(#10772) melan


melan
senior tag

Sziasztok!
Három (apró) kérdésem lenne, miután sikeresen áttértem Twonkyról a minidlna-ra:

- minidlna esetén hogyan tudom beállítani, hogy a video-ra nyomva a TV-n, egyből a video mappa tartalma legyen látható? (legelőször lehet választani, hogy all video vagy folder, a folderen belül video - nekem egyből ez kellene, ha lehet)

- be lehet e állítani az ikonméreteket? betettem a film mappájába a borítót, de mappa-ikon méretűben jeleníti meg a TV. lehet ezen változtatni?

- a 3. kérdésem transmissionhoz kapcsolódik: amikor megadtam az elérési útját egy letöltésnek, azt mindig eltárolja, majd legközelebb felajánlja. hol tudok ezek közül törölni?

[ Szerkesztve ]

(#10773) Tonyk válasza melan (#10772) üzenetére


Tonyk
veterán

" hogy a video-ra nyomva a TV-n, egyből a video mappa tartalma legyen látható? "

Ilyet én még nem láttam benne, de próbáld meg a root_container értekekkel való játszadozást. Pl. root_container=V

Többek között ez is benne van a minidlna.conf -ban:

# use different container as root of the tree
# possible values:
# + "." - use standard container (this is the default)
# + "B" - "Browse Directory"
# + "M" - "Music"
# + "V" - "Video"
# + "P" - "Pictures"
# + Or, you can specify the ObjectID of your desired root container (eg. 1$F for Music/Playlists)
# if you specify "B" and client device is audio-only then "Music/Folders" will be used as r
oot

"- be lehet e állítani az ikonméreteket? betettem a film mappájába a borítót, de mappa-ikon méretűben jeleníti meg a TV. lehet ezen változtatn"

Nem. Ez minidlna, és mint a neve is mutatja, nem a csiliivilli dolgokra hajt, hanem arra, hogy pici legyen (na meg hogy pöcrem működjön. Nincs benne felesleges sallang.).

a 3. kérdésem transmissionhoz kapcsolódik: amikor megadtam az elérési útját egy letöltésnek, azt mindig eltárolja, majd legközelebb felajánlja. hol tudok ezek közül törölni?

Transgui? -> Registry.

[ Szerkesztve ]

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#10774) 80-évespapa válasza mobilizmo (#10769) üzenetére


80-évespapa
csendes tag

Ha késve is, de köszönöm az információt mobilizmo.

(#10775) Geripapa válasza melan (#10772) üzenetére


Geripapa
aktív tag

Mért tértél át?
Én is gondolkodom, mert már többször előfordult hogy film nézés közben a Twonky mediaszerver egyszer csak újraindult...

[ Szerkesztve ]

Segítségkéréshez: NSA320+FFP; Raspberry Pi2 Openelec/Kodi ;

(#10776) melan válasza Geripapa (#10775) üzenetére


melan
senior tag

Egyetlen ok miatt: néha-néha elfelejtette, hogy az alapértelmezett nézet a by folder. Ekkor nem vitte az mkv fájlokat, ezért mindig be kellett lépnem a webes felületre átállítani, majd vissza. Most a minidlna-val (egyelőre) jó, ugyanazt tudja ahogy elnézem...

(#10777) Nyuszyman


Nyuszyman
csendes tag

Sziasztok!

Most szereztem be egy ZyXel NSA 310s-t, és olyan kérdésem lenne, hogy tudok-e rá valahogy plex-et rakni?
Eddig egy sima gépen futott win7 alatt a plex és nagyon megvoltam vele elégedve, mert nem csak filmet néztem, hanem sorozatot is, és azokat szépen berakta évadokba stb. Itt pedig az alap letöltő program csak egy mappába engedi belerakni, és ez már nagyon bosszant. Eddig szépen volt külön filmek mappa és sorozatok mappa. Most csak úgy tudnám ezt az egészet megoldani, hogy letöltöm nas-on keresztül, és utána kézzel berakom a helyére, de akkor meg már nem tudja vissza tölteni, vagy igen? Még nem vagyok teljesen jártas a témában. A válaszokat előre is köszönöm. :)

(#10778) Tonyk válasza Nyuszyman (#10777) üzenetére


Tonyk
veterán

"de akkor meg már nem tudja vissza tölteni, vagy igen"

Visszatölteni? Nem használok plexet, de akkor te online nézted. Miért kell ezt visszatölteni? A plex viszont erőforrásigényes, szerintem az nem 310-re, de még csak nem is a nagyobbakra való.

Minidlna simán tud mappákat kezelni. Úgy rendezed a nason őket ahogy akarod.

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#10779) RudY válasza Nyuszyman (#10777) üzenetére


RudY
addikt

A letöltésnél be tudod állítani a feltöltési arányt és az időt, illetve azt, hogy ha ez megvan, akkor melyik mappába másolja majd át automatikusan (pl. video). Egyébként választhatod eleve a video mappát is a letöltött anyagokhoz, így marad a visszatöltési szabály is, de már nézheted kedvedre.

(#10780) Nyuszyman


Nyuszyman
csendes tag

Mármint vissza seedelni,úgy értettem. De ha nason keresztül töltök le filmeket, akkor ott van, hogy az összes befejezett letöltés áthelyezése ide, és nincs más opció.

[ Szerkesztve ]

(#10781) RudY válasza Nyuszyman (#10780) üzenetére


RudY
addikt

Az Általános beállítások melletti fül: P2P letöltési lesz az.

(#10782) Nyuszyman


Nyuszyman
csendes tag

Köszönöm a válaszokat otthon kipróbálom

(#10783) quino válasza Nyuszyman (#10777) üzenetére


quino
tag

Izé szerintem az urak félreértettek picit.
Elöljáróban annyit, hogy pár hete raktam fel plexet egy 325-v2-re, nem volt egyszerű és ráadásul az ARM miatt nem is támogatja a transcodingot, tehát a filmek 90%-át nem játsza le direktben.
Nekem most a fájlok a NAS-on, a Plex a desktopon és bemountolva a filmes mappa a NAS-ról, így megy.

Az ne zavarjon meg, hogy a Plex a saját felületén külön mutatja a filmeket és a sorozatokat. Nekem a NAS-ra ugyanabba a folderbe tölti le a transmission az összes mindent, amit a plex szorítoz szét filmre és sorozatra, nem a fizikai könyvtárstruktúra. (Ennek megfelelően néha hibázik is és berak filmeket a sorozatok közé.)

Tehát összefoglalva:
-Plexet NSA-ra szerintem ne
-a Plexnek mindegy a fizikai könyvtárstruktúra, ahova leszedi a torrentkliens, azt add meg sorozat és movie source-nak is
-ha a torrent kliens letöltési mappájából kiveszed a fájlokat akkor nem fog seedelni, tehát nem lesz feltöltésed

ui: a desktopon ki rakta a filmeket és a sorozatokat külön mappákba? nem lehet, hogy ott is egy helyre töltötted le és a plex felületén tűnt csak kettőnek? :)

(#10784) Nyuszyman


Nyuszyman
csendes tag

Eddig úgy volt megcsinálva, hogy 2 partíció volt és, amikor a utorrentben letöltöttem, skkor mindig átállítottam, hogy melyik particióra töltse le. Ilyenkor a plex szépen eltudta rendezni a filmeket és a sorozatokat

(#10785) f4cg80


f4cg80
tag

Üdv mindenkinek! Előrebocsátom,új vagyok a NAS-ok világában. Nemrég vettem egy NSA-310-est,bele egy 4Tb-os WD Greent. Gigabit switchen keresztül lan-on van összekötve házimozival és laptoppal. Laptopról tökéletes a másolás rá/róla,és a lejátszás is,de a házimozival gondjaim akadtak. Egy Panasonic Sc-btt460-as az illető. DLNA-n "cannot play this file" error üzenetet kapok minden videoformátumra,így beállítottam Network drive-nak a Nas-t. Rendesen felismeri így a lemezt,le is játszik róla mindent,de sokszor nem elsőre (rákattintok a lejátszásra,és 5 perc néma csend,majd újraindul a lejátszó),vagy ha le is játssza,akkor sokszor teljesen váratlanul,random idő után megáll a lejátszás (volt már 5 perc is,de 55 perc is Fullhd mkv-nál). Valakinek tippje hogy mitől lehet ez,vagy esetleg milyen nas-beállításoknak lehet köze ezeknek a problémáknak?
Előre is köszönöm a segítséget!

(#10786) Joshi válasza f4cg80 (#10785) üzenetére


Joshi
titán

Ez egyértelműen nem a NAS hibája, szerintem vegyél egy normális hálózati médialejátszót mint pl a Mede8er MED600X3D. ;)

[ Szerkesztve ]

(#10787) f4cg80 válasza Joshi (#10786) üzenetére


f4cg80
tag

sajnos a házimozi eléggé drága volt,de hdmi in-t nem támogat,csak egy 1 hdmi out van rajta a tv-nek. Esetleg valami lejátszó-beállításnak lehet köze hozzá?

(#10788) f4cg80 válasza Joshi (#10786) üzenetére


f4cg80
tag

Vagy esetleg nem lehet valami beállítás a nsa310-ben? Mert nekem eléggé úgy tűnik,mintha valahogy nem pörögne fel akkor rendesen a merevlemez,vagy valami energiagazdálkodási dolog beleszólna. Ha közben ftp-n másolok valamit rá a háttérben,akkor tökéletesen megy mindig a lejátszás.

(#10789) kisgyerek85 válasza f4cg80 (#10788) üzenetére


kisgyerek85
senior tag

Esetleg próbáld meg ezt,

Karbantartás - Áramellátás - Merevlemez(ek) kikapcsolása 0 perc

(#10790) RudY válasza f4cg80 (#10785) üzenetére


RudY
addikt

A GREEN helyett a RED jobb választás lett volna, de ettől függetlenül simán működnie kellene.
A profil beállításoknál ezt mindenképp próbáld ki:
Média kiszolgáló/Media Server Settings link/Sharing/Media Receivers
Itt megtalálod a Blu-ray lejátszót, a Generic helyett válassz neki valamilyen Panasonic profilt. Talán a Viera lesz a legjobb, de próbálgasd.

(#10791) gilimbgalamb


gilimbgalamb
tag

Üdv!

Szeretnék kérdezni a szakavatottaktól! :R Vásároltam nsa310s-t és találtam hozzá jó árban itt az aprón egy wd2006fyys 2TB-os merevlemezt. A sima 310 leírásában benne van a kompatibilis meghajtók között, de a 310s leírásában már nem. Működni fog e együtt a két eszköz, valamint ragaszkodnom kell e a megadott listához?

Köszi a válaszokat! :)

„Engem nem lehet elfelejteni, csak nehéz megjegyezni." :DD

(#10792) shteer válasza gilimbgalamb (#10791) üzenetére


shteer
titán

Mukodni fog.

..szerintem jónak tűnik

(#10793) gilimbgalamb válasza shteer (#10792) üzenetére


gilimbgalamb
tag

Köszönöm :R

„Engem nem lehet elfelejteni, csak nehéz megjegyezni." :DD

(#10794) Geripapa válasza melan (#10776) üzenetére


Geripapa
aktív tag

Na tegnap végleg kihúzta a gyufát a Twonky.

Hogy kell feltelepiteni a minidnla-t ? Hogy kell beállitani? Semmi pompa nem kell csak annyi hogy a tévén tudjam nézni a nason tárolt tartalmat. Jó lenne egy pár mondatos leirás a menetéröl. ffp fent van már.

Segítségkéréshez: NSA320+FFP; Raspberry Pi2 Openelec/Kodi ;

(#10795) Tonyk válasza Geripapa (#10794) üzenetére


Tonyk
veterán

copy-paste!!!!!!!

"repistory" frissítése:

wget http://wolf-u.li/u/441 -O /ffp/bin/uwsiteloader.sh
chmod 755 /ffp/bin/uwsiteloader.sh
uwsiteloader.sh

Itt kijelölsz mindent, ok és yes hegyek.

Amikor a fentiek készen vannak:

slacker -U

slacker -aA br2:minidlna-1.1.4

slacker -uiA br2:ffmpeg2 s:libjpeg uli:flac s:libexif uli:libid3tag uli:libogg uli:libvorbis mz:sqlite br2:gettext br2:libiconv

Beállítani az /ffp/etc/minidlna.conf -ot ( lényegében csak a media_dir= kezdetű sorokkal kell foglalkozni : pl.: media_dir=V,/i-data/md0/video V=video, P=photo , A=audio ).

Futtathatóvá tesszük a minidlna.sh-t:

chmod a+x /ffp/start/minidlna.sh

Elindítjuk a minidlna-t:

/ffp/start/minidlna.sh start

Status felület: http://ip:8200

[ Szerkesztve ]

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#10796) f4cg80 válasza RudY (#10790) üzenetére


f4cg80
tag

Tudom,hogy red jobb lett volna,de green volt nagyon akciós,nagyon megéri áron :)

Átállítottam a merevlemez kikapcsolást 0-ra,és a profilt is átváltottam. Azóta nem akadt meg. Viszont DLNA-val kapcsolatban is tapasztaltam most éppen egy érdekes dolgot: Eddig azt hittem abszolút nem akar együttműködni a NSA310 és a Panasonic,de klippeket lejátssza akár 1080p-s mkv-ban is,filmek közül pedig egy 20-as listából 1db-ot játszott le: egy 720p-s mkv-t simán játszik,dvdrippekkel,összes többi 720p,1080p-vel szóba sem áll: cannot play. Lehet a DLNA-ban valami méretbeli korlát (amit lejátszik mind kisebb fájlméret - <700mb) ?

(#10797) Tonyk válasza f4cg80 (#10796) üzenetére


Tonyk
veterán

Azért a green-re figyelj oda a fejparkoltatás miatt.

Ha akarod, FFP alatt tedd fel az idle3ctl csomagot és kapcsold ki a fejparkoltatást. Itt már leírtam, hogy hogy kell.

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#10798) f4cg80 válasza Tonyk (#10797) üzenetére


f4cg80
tag

Üdv! Köszi a tippet,előzetes ismeretek nélkül nem volt egyszerű,de végül feltettem az ffp-t,meg kikapcsoltam utána a leírás alapján a fejparkolást. A WD Green még mindig sokkal jobb,mint a Hitachi Travelstar széria. 1 hónap működés után: http://prohardver.hu/dl/upc/2013-02/11/408538_a8oglthgva3sh2yl_11.jpg. És nem Nas-nak használtam 0-24 torrentre....

Amúgy más fórumokon olvastam,hogy a twonky médiaszerver beállításaival lehet trükközni. Sajnos egyik Panasonic profillal sem lett jobb a helyzet,csak a rövid videókat játssza (abból 1080p-t is),illetve minden 30.-40. filmet. Még nem találtam közös tulajdonságot bennük. Ha átváltok Sony Bravia profilra,akkor viszont minden filmhez kiírja legalább a film hosszát a listában,de lejátszani úgy sem tudja.

(#10799) shteer válasza f4cg80 (#10798) üzenetére


shteer
titán

Probald ki Tonyk altal irt minidlna-t
#10795

@Tonyk: thx, 7vegen en is beizzitom

..szerintem jónak tűnik

(#10800) Geripapa válasza Tonyk (#10795) üzenetére


Geripapa
aktív tag

Ez a parancs mennyi idő alatt fut le általában?
wget http://wolf-u.li/u/441 -O /ffp/bin/uwsiteloader.sh

Segítségkéréshez: NSA320+FFP; Raspberry Pi2 Openelec/Kodi ;

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.