Hirdetés

2024. június 8., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:19:58

LOGOUT.hu

Kérdés feltevése előtt kérlek olvasd át figyelmesen az alábbi leírást!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#10301) Tonyk válasza Snerz (#10293) üzenetére


Tonyk
veterán

putty: Connection type (Telnet, SSH) helyes? Port helyes?

(#10300) Mr Dini

"Erdemesebb a routerrel ppptp-t"

:) Ezt gyorsan szívd vissza. Létre lehet hozni, működik is, egyszerű is, de hogy érdemesebb-e, azt meg kell vétózzam.

[ Szerkesztve ]

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#10302) Tonyk válasza Tonyk (#10301) üzenetére


Tonyk
veterán

Mármint a pptp , nem pedig a router.

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#10303) taylor67 válasza Mr Dini (#10300) üzenetére


taylor67
tag

A router nem tud VPN-t kezeln, marad az openvpn.
Tudtok leíírást adni hozzá?

(#10304) #79335424 válasza Tonyk (#10301) üzenetére


#79335424
törölt tag

Ne vétózd meg! A VPN nem csak biztondági szempontok miatt lehet hasznos. Én a különböző szolgáltatói korlátozások megkerülésére használom (első sorban a mobilszolgáltatókéra, de volt már olyan wifi is, ami bepróbálkozott) és sokkal egyszerűbb telón felépíteni, mint az open -t.

[ Szerkesztve ]

(#10305) Tonyk válasza #79335424 (#10304) üzenetére


Tonyk
veterán

Olvasd el még egyszer, hogy mit és mire írtam azt amit írtam.

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#10306) Mankó


Mankó
veterán

Befrissítettem a legújabb firmware és a TM 2.82-re a nas-t és lassabban tölt le. Eddig 9-10 mb-al tudott tölteni, most már csak 5-7 mb-val. Találkozott már valaki ilyennel?
A proci használat is megugrott 90%-ra, eddig csak 50 körül járt. Ennyire lefoglalja az új firmware?
Vissza lehet tenni rá egy régebbit?
A routert is kicseréltem Tp-Link 841nd-ről wdr3600-ra, de ez nem indokolná a változást.Értetlenül állok a dolgok előtt. Tudtok rá megoldást?

[ Szerkesztve ]

(#10307) Mr Dini válasza Tonyk (#10301) üzenetére


Mr Dini
addikt
LOGOUT blog

Jo. Igazad van. Bocs ugy ertettem h sokkal egyszerubb, nem kell azzal a rengeteg kulcs generalassal szenvedni.

Eleinte angol billentzuyetet akartam. De aztán megismerkedtem a nagy 'Ő'-vel!

(#10308) Tonyk válasza Mr Dini (#10307) üzenetére


Tonyk
veterán

De hát hiszen a statikus kulcs generálása egy darab rövidke parancs, maga a kulcs generálás sem több egy tized másodpercnél.
Félreértés ne essék, teljesen használható a PPTP is. Mérföldekkel jobb, mint a semmi. Csak ha már biztonságosság van felemlegetve, akkor viszont mérföldekkel gyengébb, mint egy L2TP pláne egy Openvpn. Bár Veér István nem fogja feltörni a pptp-t sem, de hadititkot sem őriz otthon senki.
Használom én is, mert két kattintással beüzemelhető, de tisztában vagyok a gyengeségeivel és ha csak lehet az openvpn-t használom.

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#10309) Mr Dini válasza Tonyk (#10308) üzenetére


Mr Dini
addikt
LOGOUT blog

Nekem nem csak egy kulcsot kellett generalnom. Kulon kell a servernek es 3 clientnek egy 1024-es crt es egy ca file + egy dh.

De ne vitatkozzunk, elvegre ez a forum arra van h segitsunk! ;)

Eleinte angol billentzuyetet akartam. De aztán megismerkedtem a nagy 'Ő'-vel!

(#10310) Snerz válasza Tonyk (#10301) üzenetére


Snerz
újonc

szia igen helyes a port is meg minden, rájöttünk hogy eddig a dhcp nem mükökött le volt tiltva, de még is tudtam netezni a routeren mind1, ujranomytam a routert, mostmár megy a dhcp is, de a putty még mindig nem akar csatlakozni, esetleg valami más ötlet ? vagy inkább vigyem szervízbe a nsa-t ?

(#10311) taylor67 válasza Tonyk (#10308) üzenetére


taylor67
tag

Ha ilyen egyszerű tudnál segíteni szájbarágósan hogy kell megcsinálni?
Kollégám próbálta feltelepíteni, de a NAS alap parancsokat nem ismer. NSA310.

(#10312) Balinov


Balinov
félisten

nsa325v1-nel lehet az ellen valamit tenni,hogy ne 96%-on tekerjen a PHyton?

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#10313) #79335424 válasza Mr Dini (#10309) üzenetére


#79335424
törölt tag

Szerintem semmi baj a vitával, ha az kultúrált hangnemben történik és építő jellegű.

Tonyk:
Én abból indultam ki, hogy Androidhoz nem találtam korrekt leírást, PPTP -hez viszont igen. Nálunk ez nem gond, mert a Tomato mindkettőt ismeri. De azért én örülnék egy jó, Androidos, OpenVPN konfig leírásnak, mert nem lenne hátrány, ha a NAS -on is be tudnám üzemelni. A 210 -esem most pihen, várja az új helyét, ami nem biztos, hogy egy Tomato -s router mögött lesz.

(#10314) sipitamas


sipitamas
csendes tag

Sziasztok!

Egy Zyxel NSA325-ös NAS-om van, 2 db 1 Tb-s belső HDD-vel, illetve egy külső 1 Tb-s USB-s HDD-vel. A külső HDD csak a torrentezés miatt van, FFP-n keresztül Transmission-nel töltök rá. Január óta működik, azóta tökéletesen funkcionált, működött, semmi gond nem volt vele.

Az utóbbi pár napban kezdett el produkálni egy hibát. Fogja, és a külső HDD-t egyszerűen lacsatolja. Ráadásul hiába indítom újra a NAS-t, a MiniDLNA akkor sem kezdi el scannelni a külső winyót. Windows-ban, ha felmappelem, úgy működik rendesen. (Most tesztelem másik USB porttal is)

Másik hiba, hogy nem tudom leállítani a MiniDLNA-t. Kiadom a /ffp/start/minidlna.sh stop parancsot, majd az alábbi hibaüzenet fogad, pedig az admin userrel vagyok bejelentkezve:

Se újraindítani nem tudom ily módon, se újra kerestetni a médiát. Ha lekérek egy statust, ezt dobja:

Esetleg valaki tapasztalt már hasonló hibákat?

Segítségeteket, ötleteiteket előre is hálásan köszönöm.

Tamás

U.i.: Nem vagyok túl pro a dologban.

(#10315) Anonymus23 válasza sipitamas (#10314) üzenetére


Anonymus23
veterán

Nem tudom a minidlna-t, de nem root-al kellene FFP-re bejelentkezni? Adminként sok mindenhez nem enged hozzá.

;) - The Power of the Light Side

(#10316) sipitamas válasza Anonymus23 (#10315) üzenetére


sipitamas
csendes tag

Most hogy mondod, tényleg! (És működik is.) :D

(#10317) s7evcsenko


s7evcsenko
addikt

Transmissionban lehet megadni két külön winyót elérésre?
Az md0-át be tudtam állítani, tölt is vissza szépen, de ha mögé építem az md1-et, azt nem veszi be a gyomra... :(

"Az őszinteség a bátrak erénye, és mint ilyen, kevesek kiváltsága."

(#10318) Mr Dini válasza taylor67 (#10311) üzenetére


Mr Dini
addikt
LOGOUT blog

Szia! Megirtam neked az elso lepeseket pmbe.

Somatom:

Nekem megy androidon is. Vagy leszedsz a Playbol egy openvpn klienst, vagy xposeddel becsempeszed a beallitasok koze.

Nem lehet, hogy nem futnak es azert nem ered el oket?

Eleinte angol billentzuyetet akartam. De aztán megismerkedtem a nagy 'Ő'-vel!

(#10319) Mr Dini válasza #79335424 (#10304) üzenetére


Mr Dini
addikt
LOGOUT blog

Ha letoltod letrehoz egy mappat. Oda be kell rakni a configokat, mint egy pcn. Aztan elinditod.

Kicsit lasabb es nemelyik nem tamogatja a logolast, de a semminel jobb.

Eleinte angol billentzuyetet akartam. De aztán megismerkedtem a nagy 'Ő'-vel!

(#10320) Mr Dini válasza Mr Dini (#10318) üzenetére


Mr Dini
addikt
LOGOUT blog

Az utso 2 sor Snerznek ment

[ Szerkesztve ]

Eleinte angol billentzuyetet akartam. De aztán megismerkedtem a nagy 'Ő'-vel!

(#10321) #79335424 válasza Mr Dini (#10318) üzenetére


#79335424
törölt tag

Nem. PPTP -vel azonnal ment. Köszönöm a tippet! Nem értem, hogy miért kell ehhez külön program, amikor van a menüben VPN lehetőség. Amikor próbáltam, akkor még nem volt Xposedem. Majd újból nekifutok. Erre a lockscreen korlátozásra tudsz vmi bevált megoldást? Én nem használok semmilyen lock -kot, power -rel egyből a Launcherben vagyok. De ez a mocsok így nem enged VPN -t. Mekkora marhaság ez is! Ha már biztonság, akkor a képernyő helyett, miért nem a VPN alkalmazást lock -koltatja?

[ Szerkesztve ]

(#10322) Tonyk válasza #79335424 (#10321) üzenetére


Tonyk
veterán

ezt próbáltad már?
esetleg ezt?

[ Szerkesztve ]

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#10323) #79335424 válasza Tonyk (#10322) üzenetére


#79335424
törölt tag

Köszönöm! Ez tetszik!
Bevallom, még nem szerkesztettem emiatt adatbázisfájlt és direkt rossz kódokkal sem próbálkoztam azért, hogy szándékosan kitiltassam magam a saját Galaxy -somból. :)
De ezért szeretem az Androidot. A problémát nem feltétlenül kell megoldani. Lehet, hogy elég megkerülni.

(#10324) ddudas válasza #79335424 (#10323) üzenetére


ddudas
tag

Azért SW fejlesztői szemmel én nem vagyok biztos benne, hogy egy side effectre alapozni a megoldást, az a rendszer jó tulajdonságai közé tartozik, de ez már ízlés kérdése, és végképp OFF.

Nullum fatum sed quod faciamus.

(#10325) Mr Dini válasza #79335424 (#10323) üzenetére


Mr Dini
addikt
LOGOUT blog

Szia! En mindig elfelejtem a mintat. De ha latjak, hogy van rajta vmi kod akkor kisebb az eselye, hogy ellopjak. En ugy oldottam meg, h beallitottam egy mintat. File manager hd-ban engedelyeztem a rootot es a system mappak felcsatolasat. Elotte beallitottam a vpnt, majd bementem a /data/system/ be. Es ott kitoroltem a gesture.key fajlt. Utana barmilyen mintat el fog fogadni. :) (adbvel is meg lehet csinalni)

Eleinte angol billentzuyetet akartam. De aztán megismerkedtem a nagy 'Ő'-vel!

(#10326) #79335424 válasza Mr Dini (#10325) üzenetére


#79335424
törölt tag

Köszi!
Nem gondoltam volna, hogy a NAS topikban ilyen tudásszintű droidosokra lehet lelni. Annyira nem aggódom a lopás miatt. Ritkán mozgok "veszélyeztetett" környezetben. Kényes adatok nincsenek használható formában a telón, Avast távoli parancskezelés telepítve, beállítva, ha meg kikapcsolja, akkor boot -ról már nincs olyan könnyű dolga. Az igazi megoldás majd egy bt. karperec lesz, de ilyenből még nem találtam meg a tutit. Bár lehet, hogy addig is vmi hangazonosítós trükköt beiktatok. Úgyis épp ilyesmivel kísérletezek. :)

[ Szerkesztve ]

(#10327) Doky1988


Doky1988
senior tag

Üdv!
Olyat lehet-e valahogy csinálni, hogy van mondjuk a Transmission és 2-en használnánk a NAS-t unokatesómmal.Tehát 2 userrel is betudjunk lépni transmissionba, és 2 külön könyvtárba legyenek a torrentjeink?

Vagy tudtok vmi egyéb megoldást erre?

Gondolom tranyóval ez nem kivitelezhető, max torrentfluxal ha teszek fel php+mysql -t?!

[ Szerkesztve ]

DokY | www.zsolti.hu

(#10328) Mankó


Mankó
veterán

Ugy nez ki jol besz@pattam magam egy router cserevel.
Adott egy TP-Link wdr3600 router rajta egy zyxel nsa310 nas, a gep es egy mede8er media lejatszo. Amiota kicsereltem a routert (a régi verzió Tp-Link 841ND router + giga switch volt) azota a media lejatszon amikor tallozom a nasra letoltott filmek mappait a lejatszo mindig kifagy zold kepernyovel. Minden beallitast atnyalaztam, a gepen minden ok, ettol a hibatol eltekintve minden eszkoz rendesen mukodik, de lovesen sincs mi lehet a hiba.
Valakinek van valami otlete mit csinaljak, firmware csere volt mar a nason es a medialejatszon, semmi valtozas. Lehet ez a router hibaja, mert ettol eltekintve jol mukodik? Frissitsek firmware-t, adjatok valami epkezlab otletet, mert a falra maszok mar, hogy egy egyszeru router csere is igy megszivat.
Ezerszer megbantam mar, hogy kicsereltem, a regi dolgokat meg mar elvittek, igy mar vissza rakni se tudom a regi jol bevalt rendszert.

[ Szerkesztve ]

(#10329) gduck válasza Mankó (#10328) üzenetére


gduck
addikt

Ez érdekes, mert a LAN portok között csak SWITCH funkció van...
A legújabb szoft van a routeren? KATT IDE!

(#10330) Mankó válasza gduck (#10329) üzenetére


Mankó
veterán

Most húztam épp bele a legújabbat, de már csak reggel tesztelem le, hogy van e ott változás. Már mindenen új firmware van, hát nem tudom mit csinálok, ha így se jutok előrébb. Lehet eladom a picsába az egészet és htpc-re váltok, (kiváltom vele a nas-t meg a médialejátszót), mert már hihetetlen, hogy ezzel is csak szívok.

(#10331) Tonyk


Tonyk
veterán

De a tp-link jó! ....

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#10332) zambozoli válasza Mankó (#10330) üzenetére


zambozoli
senior tag

Csak egy ötlet, és egy próbát megér mielőtt kidobod az egész beállított felszerelést. Tegyél a TP-linkre egy openwrt-t attól kicsit megtáltosodik a vezetékes része és itt kapsz hozzá segítséget, bár nem hiszem, hogy komoly beállítás kell amit ne tudnál.

Nekem anno egy a 3600-nál gyengébb TP1043 volt hasonló kiépítésben és semmi gond nem volt a vezetékes résszel.

Üdv:ZZ

(#10333) Mankó válasza zambozoli (#10332) üzenetére


Mankó
veterán

Könnyen lehet, hogy még az is fel kerül, de nem hiszem, hogy ez lenne a baja, hiszen a 3d-ket is simán lejátsza, ha nem kell sokat lapoznom a menüben.
Openwrt-nek is van hátránya, valami ott se megy, vagy a wifi a gyengébb, már nem emlékszem.

(#10334) shteer válasza zambozoli (#10332) üzenetére


shteer
titán

Nekem se volt gondom a 3600-zal, se az elod 1043-mal..

..szerintem jónak tűnik

(#10335) gabor#


gabor#
tag

Sziasztok,
Töröm a fejem hogy lecseréljem a 310 -em pedig még garis is. Fontos lenne, hogy a BtSync jól menjen rajta de az a gáz hogy a mappákat root felhasználó hozza létre és a share pedig admin felhasználóval érhető el így sokszor nincs jogom pl törölni a szinkronizált mappából. Ilyenkor vagy egy másik gépen törlöm vagy ssh -n belépek és adok teljes jogot az admin felhasználónak is a mappára. Nálatok is így megy? Használja vki a btsync -et aktívan?
köszi
G

(#10336) 80-évespapa


80-évespapa
csendes tag

Tisztelt Fórumozók! A fiamtól kaptam ajándékba egy Zyxzel 325 V2 NAS-t és egy WD RED 2TB-os merevlemezt. A fiam külföldön él és szeretné külföldről elérni a letöltött torrenteket, filmeket, fényképeimet, stb. Én is szeretném a két otthoni gépem adatforgalmát a Nason keresztül irányítani. Lépésről, lépésre keresnék egy leírást. Olvastam a neten a 7 oldalas magyar ismertetőt, de ennél részletesebb leírás kellene. (Firmware version: V4 70(AALS.0)) Előre is köszönöm a segítséget.

(#10337) MajaG válasza Mr Dini (#10318) üzenetére


MajaG
senior tag

Szia!

Megírnád ezeket nekem is?

Előre is köszi!!!

(#10338) #79335424


#79335424
törölt tag

Sikerült már valakinek működésre bírni a Gdrive -ot? Ha igen, akkor mi volt a titok?

(#10339) Tonyk válasza #79335424 (#10338) üzenetére


Tonyk
veterán

Régebbi fw-ben benne van (a helye), de nem aktiválható. A legújabb fw-vel működik csak.

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#10340) z123456789


z123456789
addikt

Sziasztok!

Az megoldható hogy TM által kreált letöltési mappám legyen az NFS mappám is? Csak mert letöltök valamit, és ahhoz hogy meg tudjam médialejátszón keresztül nézni ugyebár át kell még másolnom az NFS által kreált mappába.
Vagy baromságokat kérdezek, és felejtsem el? :F

(#10341) Tonyk válasza z123456789 (#10340) üzenetére


Tonyk
veterán

Linkeld bele a tartalmat. Az már más kérdés, hogy meg fogja-e enni a médialejátszó a linkelt tartalmat. (Gondolom-e miatt akarsz nfs-t. Bár nem értem miért lesz jobb, mint a smb.)

A másik megoldás, hogy létrehozod az nfs megosztást, a torrentet meg abba irányítod. A torrent megosztásba meg belinkeled a nfs-t.

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#10342) z123456789 válasza Tonyk (#10341) üzenetére


z123456789
addikt

És ezeket hogyan csinálom meg? :F
Azért szeretnék NFS-t, mert sambára páran panaszkodtak. Nem próbáltam még, de mivel az NFS eddig bevált, nem szeretnék váltani.

(#10343) #79335424 válasza Tonyk (#10339) üzenetére


#79335424
törölt tag

Köszi! Milyen verziónál tartunk most? Tudsz esetleg linket?

(#10344) Tonyk válasza #79335424 (#10343) üzenetére


Tonyk
veterán

A 310 ha jól emléxem 4.70-nél tart. A zyxel oldalán megtalálod.

(#10342) z123456789

"És ezeket hogyan csinálom meg? "

Mit? A linkelést? FFP alól.

[ Szerkesztve ]

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#10345) #79335424 válasza Tonyk (#10344) üzenetére


#79335424
törölt tag

Köszi!

(#10346) Mankó


Mankó
veterán

Valaki tudja, hogy hogyan lehet factory reset-elni a 310-et?
Van egy problémám a média lejátszómmal és úgy néz ki a nas valamely beállítása lesz a ludas. Tettem bele legujabb, valamivel régebbi firmware-ket, de még mindig csinálja. Valamivel le kellene nullázni a beállításokat és csak utána beállítgatni.
Vagy ezt lehet csak a meghajtó újra formázásával lehet?

Kell, hogy legyen rajta factory reset, na de merre?

(#10347) zambozoli


zambozoli
senior tag

Újra kellett indítanom a Nas-t, erre a jó öreg phyton process megzabálja a CPU-t. 100%-on megy már fél órája.
NSA310 utolsó fw. Tudok vele valamit kezdeni?

Üdv:ZZ

(#10348) Tonyk válasza zambozoli (#10347) üzenetére


Tonyk
veterán

Twonky indexel?

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#10349) zambozoli válasza Tonyk (#10348) üzenetére


zambozoli
senior tag

Nem, már 10 perce áll a Twonky. Lehet hogy megnyugszik?
Ha kikapcsolom a Twonkyt akkor megáll kb. 15 perc múlva a phyton. Azért furcsa mert eddig jó volt és nem buzerálam rajt semmit ami érintette ezt a részt.

Megállt!!!

[ Szerkesztve ]

Üdv:ZZ

(#10350) Tonyk válasza zambozoli (#10349) üzenetére


Tonyk
veterán

Gyűlölöm a twonky-t....
Minidlna-t próbáltad már? Kb 2000x gyorsabb, mint a twonky.

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.