Hirdetés

2024. május 30., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:19:58

LOGOUT.hu

Kérdés feltevése előtt kérlek olvasd át figyelmesen az alábbi leírást!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#11901) hosszug


hosszug
tag

Sziasztok. Van egy nsa320 am és ebben egy wd red 3tb üzemel. Most éjszaka hogy csend van felfigyeltem rá hogy 3-4 másodpercenként fura hangot ad ki a merevlemez mintha fejparkolásnak a hangja lenne, pedig ki van kapcsolva. Kezdjek aggódni vagy ennyi hangjának lennie kell.?

(#11902) shteer válasza hosszug (#11901) üzenetére


shteer
titán

SMART-ban meg tudod nezni a parkolasok szamat.

..szerintem jónak tűnik

(#11903) Tonyk válasza hosszug (#11901) üzenetére


Tonyk
veterán

A fejparkolást te kapcsoltad ki kézzel vagy csak úgy gondolod, hogy ki van kapcsolva?

Mondjuk nálam egyszer volt ilyen, -száműztek a hálószobából a gyerekeim (mondjuk ebből több is volt) és a nappaliban aludtam- érdekes hangokat adott ki a RED 3TB. Reggel shutdown, táp ki a 220V-ból és a nasból is majd vissza. Azóta nem csinálta (vagy nem hallom, mert a helyem alszom). Mondjuk igazából nem fejparkolás hang volt.

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#11904) junkpod válasza junkpod (#11862) üzenetére


junkpod
nagyúr

imagick convert hibára valaki?

Box's don't touch!

(#11905) Tonyk válasza junkpod (#11862) üzenetére


Tonyk
veterán

Telepítéskor elolvastad ezt a sort, amit kiírt a slacker?

# Requires libraries from: br2:expat s:bzip2 br2:fontconfig br2:freetype s:giflib s:libjpeg s:libpng br2:libtiff br2:lcms
# br2:libiconv s:libtool br2:libwebp br2:libxml2 s:zlib s:uClibc-solibs s:gcc-solibs s:xz-

Hogyan telepítünk függőségeket? Így van, slackerrel -a <név> -val a nevük alapján.
Nézzük, a hiányolt függőségnek mi a neve? Úgy van, lcms. Tehát slacker -a lcms
De mivel a telepítő volt olyan kedves és kiírta, hogy milyen függőségek kellenek a program futtatásához, ezért nyugodtan be lehet copy-paste-elni az idézett függőséget slacker -a után:

slacker -aA br2:expat s:bzip2 br2:fontconfig br2:freetype s:giflib s:libjpeg s:libpng br2:libtiff br2:lcms br2:libiconv s:libtool br2:libwebp br2:libxml2 s:zlib s:uClibc-solibs s:gcc-solibs s:xz-

(A slacker után még egy nagy a-t (A) is odateszünk, hogy ne kelljen végigkattintgatni, kijelölgetni ezt a rengeteg találatot. Ez nyilván akkor célszerű amikor pontosan egy adott csomagra van szükségünk. Ellenkező esetben lehetséges, hogy az n+1 verziót is telepíttetjük a legújabb helyett)

[ Szerkesztve ]

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#11906) footy válasza footy (#11877) üzenetére


footy
addikt

Valaki erre?

(#11877) footy
Sziasztok!

1. Valakinek sikerult mar itunes servert telepitenie? A beepitett sajnos valami nagyon regi verzio, ami mar ios5-tel sem igazan mukodik. Ahogy olvastam a forked-daapd tamogatja az ujabb iOS verziokat, viszont nem talaltam a telepitheto programok(slacker) listajaban.
Ra lehet valahogy keresni adott programra a telepitheto programok listajaban? grep + valami?

2. Az NFS sharrel van egy kis problemam, ugyanis a Raspberry nem latja. Egy masik furomban kertem mar segitseget Raspberry oldalrol, de feleteszem itt is a kerdes, hatha valakinek van otlete:
Tegnap felraktam a Raspbmc-t, sajnos azzal is ugyanaz a szitu. Egyebkent megprobaltam az NFS beallitani, de az sem mukodott igazan. Az igazsahoz hozzatartozik, hogy nem akartam az egesz konyvtarstrukturat megbolygatni ezert letrehoztam egy NFS share-t(/i-data/md0/nfs/Video/downloads) a Nason amiben elhelyeztem egy linket ami a korabbi downloads(/i-data/md0/downloads) mappara mutat. A Raspberry viszont csak a /i-data/md0/nfs/Video/ alkonyvtarig tud belepni, a linket a downloads mappara nem latja.

koszi

(#11907) junkpod válasza Tonyk (#11905) üzenetére


junkpod
nagyúr

Jól van na. Majd beiratkozás egy Linux suliba:)
Köszi!

Box's don't touch!

(#11908) mandras81


mandras81
senior tag

Sziasztok!

Tablet-ről kapcsolódom ftp-n a NAS-ra. Csatlakozni tudok, de mihelyt másolnék egy fájt, a "Könyvtárváltás sikertelen", majd a "Fájl nem elérhető" hibaüzeneteket kapom, és semmi sem történik...

Ugyanez a helyzet, ha a belső ip-vel ftp-zek a 21-es porton (passzív mód kikapcsolva).

Valaki tapasztalt már hasonlót? :F

(#11909) hyper_pm


hyper_pm
csendes tag

Sziasztok!

Tegnap este olyat produkált a NAS-om (325v2), hogy egyszer csak gondolt egyet és lefagyott, egyszerűen nem tudtam elérni sem a Windowsos gépemről, sem tabletről, sem telefonról. Gondoltam semmi gond, újrainditom. Meg is tettem, majd 1-2 perc működés után ugyan úgy lefagyott. Újrainditás után addig az 1-2 percig el tudom érni, aztután megint lefagy. Van valakinek valami ötlete, hogy mi lehet a probléma? A hőfokot azt néztem, az teljesen normálisnak tűnik, tehát szerintem nem túlmelegedés okozza.

A másik kérdésem, hogy hogyan tudom a filejaimat leszedni a NAS 1TB-os HDDjéről? Van külső rackem, a laptopomon van UBUNTU, de annyit értek a linuxhoz, mint tyúk az ÁBC-hez! :U Vagy esetleg Windowsos környezetben el lehet érni a NAS particióját? Valaki eletleg fel tudna világositani, hogy mentsem át a fájlokat? Mert ha oda lesz 1TB-nyi fotóm, akkor eret vágok magamon! :O
Előrre is köszi a válaszokat! :R

***i7 4790K, ASUS Z79-P, 16GB Corsair Vengeance, ZYXEL NSA325v2 meg a többi...***

(#11910) hyper_pm válasza hyper_pm (#11909) üzenetére


hyper_pm
csendes tag

Közben találtam egy programot (DiskInternals Linux Reader x64 v2.0), amivel windows alatt tudom olvasni a NAS particióját, ugyan irni nem tudok rá, de már ez is jobb, mint a semmi. Viszont, előkotortam egy régi 320GB-os HDD és bele raktam a Zyxel-be, végig zongoráztam a dolgokat, mintha csak új lenne a NAS, tehát leformázta a winyót, beálllitottam a felhasználói nevet, jelszót stb. és érdekes módon, ezzel működik a Zyxel. De mi lehet a baj az 1TB-os Seegate-el??? Azt tudom olvasni a Windows alatt a Linux Readerrel, minden probléma nélkül, de ha azt vissza teszem a Zyxel-be, akkor az 1-2 perccel a bebootolás után kifagy! Valami ötletetek van esetleg???

***i7 4790K, ASUS Z79-P, 16GB Corsair Vengeance, ZYXEL NSA325v2 meg a többi...***

(#11911) Joshi válasza hyper_pm (#11910) üzenetére


Joshi
titán

Ha lementetted az adatokat az 1TB-os vinyóról akkor formázd meg Win alatt és nézd meg a SMART jelentéseket HD Sentinellel. Ha minden rendben van, akkor rakd vissza a NAS-ba és hagyd had formázza meg magának a vinyót, ezután teszteld le újra. Lehet hogy valami a háttérbe kiakasztotta a szoftvert. A NAS-on melyik firmware van?

(#11912) tigrici válasza hyper_pm (#11909) üzenetére


tigrici
aktív tag

üdv.Lefagyott ?nem lehet hogy inkább a hálózati résszel van a bibi és nem a merevlemezzel!ezért tudod olvasni közvetlen csatlakozással a lemezt hálóról pedig nem.vagy magát a be álitási felületet azt látod?

LG-lv5590 ,Lg-La667S , NSA310 :twonky,plex,serviió,transmission.

(#11913) hyper_pm válasza Joshi (#11911) üzenetére


hyper_pm
csendes tag

V4.71, elvileg ez a legfrissebb! Sajna nem tudom most hová menteni az adatokat, de keritek valami ideiglenes háttértárat. Köszi a tippet! :R

[ Szerkesztve ]

***i7 4790K, ASUS Z79-P, 16GB Corsair Vengeance, ZYXEL NSA325v2 meg a többi...***

(#11914) hyper_pm válasza tigrici (#11912) üzenetére


hyper_pm
csendes tag

Raktam bele egy régebbi winyót és az tökéletesen működik a hálón keresztül. Nem értem én ezt... :N

***i7 4790K, ASUS Z79-P, 16GB Corsair Vengeance, ZYXEL NSA325v2 meg a többi...***

(#11915) Ltd


Ltd
csendes tag

Próbáltam a témaösszefoglaló szerint az ffp-t telepíteni a merevlemezre. Nem sikerült, mert az ffp-nem jelenik meg a listában, ui. csak régebbi verziókban van csak meg a web_prefix file-ban lévő linket meglátogatván. A legújabb firmware-be nem jön le/nem jelenik meg a listában. Mit rontok el?
:F

(#11916) rgqjx válasza Ltd (#11915) üzenetére


rgqjx
aktív tag

Én kb. 1 hete raktam fel az ffp-t. Nekem sem ment, de kis keresgélés után arra jutottam, hogy a web_prefix tartalmát lecseréltem erre: ftp://ftp.zyxel-tech.de/
Bevált.

[ Szerkesztve ]

(#11917) b.barby válasza Ltd (#11915) üzenetére


b.barby
csendes tag

Nekem se ment a leírásban szereplővel csak ezzel:

ftp://ftp.zyxel-tech.de

(#11918) mandras81 válasza mandras81 (#11908) üzenetére


mandras81
senior tag

Kis kiegészítés: a leírt hibát NAS-n belüli másolásnál tapasztaltam. A célmappára előtte ment egy CHMOD 777, tehát a jogosultság problémát kizárnám...

(#11919) Ltd


Ltd
csendes tag

és igen...
köszike!! :R

(#11920) hyper_pm válasza tigrici (#11912) üzenetére


hyper_pm
csendes tag

Most arra jöttem rá, hogy a Transmission okozza a problémát! Ha újrainditás után azonnal leállitom a Transmissiont, akkor nem fagy le! Már letöröltem, majd újra telepitettem a Packages menüben a Transmissiont is, de ez sem segitett a dolgon.

***i7 4790K, ASUS Z79-P, 16GB Corsair Vengeance, ZYXEL NSA325v2 meg a többi...***

(#11921) tigrici válasza hyper_pm (#11920) üzenetére


tigrici
aktív tag

Az nem lehetséges hogy a log fájlok miatt elfogyott a hely a rendszer partición?

LG-lv5590 ,Lg-La667S , NSA310 :twonky,plex,serviió,transmission.

(#11922) hyper_pm válasza tigrici (#11921) üzenetére


hyper_pm
csendes tag

Úgy néz ki, hogy megoldódott! Volt egy torrent a Transmissionben, ami valamiért nem tetszett neki és ezért fagyott le. Most, hogy azt a torrentet töröltem, minden tökéletesnek tűnik, remélem igy is marad! Köszi mindenkinek! :R

***i7 4790K, ASUS Z79-P, 16GB Corsair Vengeance, ZYXEL NSA325v2 meg a többi...***

(#11923) kosztya2025 válasza hyper_pm (#11909) üzenetére


kosztya2025
tag

Ha JBOD-ra particionáltad a lemezedet akkor írd be a terminálba a következő parancsokat:

sudo apt-get update
sudo apt-get install mdadm

Majd a drive-ot beteszed külső rack-be és már látod is. Arra figyelj, hogy admin módban másold le róla az adatokat.

(#11924) szjoci


szjoci
őstag

Sziasztok!

Létezik olyan dlna szerver NSA310-re, ami streameli az ISO fájlokat (főleg dvd lemezképet) is?

Üdv,
Joci

(#11925) hyper_pm válasza hyper_pm (#11922) üzenetére


hyper_pm
csendes tag

Sajnos, mégsem oldódott meg a probléma. Ha hozzá adok egy új torrent filet a Transmissionhöz, akkor elkezdi letölteni, majd egy idő után lefagy úgy, hogy magával rántja az egész NAS-t. Ha csak a régi llllletöltött torrent file-ok vannak a Transmission-ben, akkor rendesen működik! Mi lehet a probléma??? :F

***i7 4790K, ASUS Z79-P, 16GB Corsair Vengeance, ZYXEL NSA325v2 meg a többi...***

(#11926) Oldman2 válasza hyper_pm (#11925) üzenetére


Oldman2
veterán

Elsőként másold már be ide a TM configurációs fájl (settings.json) tartalmát...

(#11927) #79335424 válasza szjoci (#11924) üzenetére


#79335424
törölt tag

Sztem nem a tényleges médiatartalom streamelése lenne a nagy falat, hanem az authoring elemek, vagyis a DVD menüjének a kezelése.

[ Szerkesztve ]

(#11928) hyper_pm válasza Oldman2 (#11926) üzenetére


hyper_pm
csendes tag

ez hol van? Mert annyit értek a linuxhoz, mint tyúk az ÁBC-hez! :)

***i7 4790K, ASUS Z79-P, 16GB Corsair Vengeance, ZYXEL NSA325v2 meg a többi...***

(#11929) Oldman2 válasza hyper_pm (#11928) üzenetére


Oldman2
veterán

Passz, majd valaki segít... én nem a gyári TM-et használtam, FFP alól volt parancssori hozzáférésem.

Jól gondolom , hogy nincs a gépen FFP?

(#11930) hyper_pm válasza Oldman2 (#11929) üzenetére


hyper_pm
csendes tag

Nincs, a gyári TM ment eddig rajta tökéletesen, nem is értem miért makacsolta meg magát, mert semmit nem állitottam át.

***i7 4790K, ASUS Z79-P, 16GB Corsair Vengeance, ZYXEL NSA325v2 meg a többi...***

(#11931) szjoci válasza #79335424 (#11927) üzenetére


szjoci
őstag

Mondjuk ebből a megközelítésből belegondolva hülyeségnek is tűnik a kérdés :B :D
Közben találtam normális rippert amivel tudtam belőle AVI-t csinálni.
Köszönöm a választ!

Üdv,
Joci

[ Szerkesztve ]

(#11932) ka64 válasza Tonyk (#11646) üzenetére


ka64
tag

Sziasztok!
FFP-s okosítás van a NAS-on. Egy ideig szépen működött, majd egyszer csak azt kezdte csinálni, hogy a letöltött film nem jelent meg a dlna-ban. NAS újraindítás után frissült mindig, egyébként nem. Hétvégén tudtam vele foglalkozni és arra jutottam, hogy valami jogosultság probléma van. Ha admin user-ral adom ki a minidlna.sh rescan-t, akkor az alábbi hibaüzenet jön:
admin@NSA310S:~$ /ffp/start/minidlna.sh rescan
Stopping minidlna.../ffp/start/minidlna.sh: line 92: kill: (2971) - Operation not permitted
Unfortunately minidlna can't be stopped the way it should. Trying to stop all minidlna group processes politely.../ffp/start/minidlna.sh: line 98: kill: (-2971) - Operation not permitted
Stopping politely didn't worked!!! Trying to stop all minidlna group processes by force.../ffp/start/minidlna.sh: line 104: kill: (-2971) - Operation not permitted
ERROR WARNING: minidlna can not be stopped!!!

Ha root user-rel adom ki, akkor gond nélkül lefut.
Az FFP-ben mindenütt admin user-t adtam meg anno, és egy ideig működött is szépen. Mit kell beállítani, hogy újra jó legyen? (Szájbarágósan ha lehet, mert linux-hoz semmit nem értek.)
Köszönöm:
ka64

(#11933) krealon válasza ka64 (#11932) üzenetére


krealon
veterán

"FFP-s okosítás van a NAS-on. Egy ideig szépen működött, majd egyszer csak azt kezdte csinálni, hogy a letöltött film nem jelent meg a dlna-ban. NAS újraindítás után frissült mindig, egyébként nem. Hétvégén tudtam vele foglalkozni és arra jutottam, hogy valami jogosultság probléma van. Ha admin user-ral adom ki a minidlna.sh rescan-t, akkor az alábbi hibaüzenet jön:
admin@NSA310S:~$ /ffp/start/minidlna.sh rescan
Stopping minidlna.../ffp/start/minidlna.sh: line 92: kill: (2971) - Operation not permitted
"

FFP eseten az adminisztrativ felhasznalo az SSH belepeshez: root
admin csak a webes feluleten hasznalando.

[ Szerkesztve ]

(#11934) maoAAC


maoAAC
csendes tag

Üdv mindenkinek!

Lenne egy olyan problémám, hogy dlna-n keresztül használom a NAS-t és gyarkan előfordul, hogy azt írja ki filmnézés közben, hogy nas lecsatlakoztatva. Illetve nem mindíg ismeri fel elsőre a tv (LG 32LV5500).

Szerintetek mi lehet az oka?

Előre is köszi!

Zsolti

(#11935) mandras81 válasza mandras81 (#11908) üzenetére


mandras81
senior tag

Ilyennel még senki sem találkozott? :F

(#11936) Geripapa válasza maoAAC (#11934) üzenetére


Geripapa
aktív tag

Milyen dlna-t használsz?

Segítségkéréshez: NSA320+FFP; Raspberry Pi2 Openelec/Kodi ;

(#11937) maoAAC válasza Geripapa (#11936) üzenetére


maoAAC
csendes tag

Ezt hogy érted? Nem vagyok igazán otthon a témában, csak a gyári programok vannak rajta amit felajánlott hogy telepít.

(#11938) Geripapa válasza maoAAC (#11937) üzenetére


Geripapa
aktív tag

Akkor az a baj :)

Azzal nekem is sokszor csinálta azt amit mondtál. Amióta kikapcsoltam a Twonky Media Server-t és helyette a MiniDLNA van fent. Minden szuperül működik :)

Olvasd el a bevezető írást, meg a fórumon a vonatkozó részt így letudod cserélni, hisz nekem is sikerült...
Utána minden happy

Segítségkéréshez: NSA320+FFP; Raspberry Pi2 Openelec/Kodi ;

(#11939) tigrici válasza maoAAC (#11934) üzenetére


tigrici
aktív tag

Üdv.Nekem ( Lg42Lv5590 ) van az természetes nála hogy a DLNA szervereket nem látja,főleg amikor a nas már huzamosabb ideje megy,de az szerintem a fix ip miatt lehet,de ez általában egy hálózati frissitéssel rendbe jön.De hát ezért is használom a Plexet mint média hivatkozást.mert az mindig jelen van.De amúgy TWONKY-val nagyon jól müködik.Nálam egyszer hibás nas okozta ezt a problémát hogy elakadt a lejátszás,de előtte mindenképp próbálj ki másik szervert is.

[ Szerkesztve ]

LG-lv5590 ,Lg-La667S , NSA310 :twonky,plex,serviió,transmission.

(#11940) Geripapa válasza maoAAC (#11937) üzenetére


Geripapa
aktív tag

Esetleg ha a tv wifin csatlakozik akkor az is lehet hibás.

Segítségkéréshez: NSA320+FFP; Raspberry Pi2 Openelec/Kodi ;

(#11941) maoAAC


maoAAC
csendes tag

Köszönöm mindenkinek a válaszokat, este mindeféleképpen ki fogom próbálni, az eredménnyel majd jeletkezem! :R

(#11942) z123456789


z123456789
addikt

Feladom srácok. Ezt a problémát én nem tudom megoldani. Szükségem lenne arra hogy működjön az MC, de nem tudok életet lehelni bele.
Az hogy windows-on belül néha tudok másolni PC HDD-ről NAS HDD-re és vissza, néha meg nem, mert jogosultsági problémáim vannak, az már nem is érdekel...
Csak ezt az MC-s dolgot segítsen valaki megoldani, és had legyek boldog vele életem végéig... :B
Akár pm-ben is jöhet, köszönöm.

(#11943) mandras81


mandras81
senior tag

SSH-n kiadott másolással NAS-on belül ti milyen sebességeket értek el? Nekem az MC ilyen 12-14 megákat ír, ami elég karcsú...

(#11944) Tonyk válasza mandras81 (#11943) üzenetére


Tonyk
veterán

Egy vagy kétlemezes az eszköz? Ha egylemezes, akkor gondolod végig, hogy u.a a lemez olvas majd ír.
Ha kétlemezes, akkor olyan 23-27MB/sec eszközön belül a két lemez között.
Ezekben a gépekben nem négymagos desktop proci van,hanem egy ARM-os CPU, aminek azért korlátozottak a képességei , főleg ha megy alatta még a torrent is!

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#11945) mandras81 válasza Tonyk (#11944) üzenetére


mandras81
senior tag

Értem. Csak azért feltételeztem többet, mert egy 15 éves pc jobb írási/ olvasási eredményeket produkál...

De, ha ennyi, akkor ennyi! Köszi a választ! :R

Erre esetleg nincs valami ötleted? :B

[ Szerkesztve ]

(#11946) Tonyk válasza mandras81 (#11945) üzenetére


Tonyk
veterán

jogosultságok rendben vannak?

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#11947) voci


voci
tag

Sziasztok!

Hozzám került egy TDC Homedisk. Sajnos csak annyit csinál, hogy bekapcsolás után a system led gyorsan villog, mintha állna fel a rendszer, de nem fejezi be. Az eszköz pingelhető a 192.168.1.5 ip-n, de a web interfész nem jön be. A zyxel firmware felrakása sem jön össze, mert nem indul el a rendszer.
Találtam egy leírást, amellyel u-booton keresztül lehetne felrakni a firmwaret, de ez nsa221-hez és nsa320-hoz van meg, nsa310-hez nem találtam (recover firmware).
Kérlek segítsetek, mert így nem lehet semmit kezdeni ezzel az eszközzel.

Üdv.:
Voci

(#11948) shteer válasza voci (#11947) üzenetére


shteer
titán

nascentral forumon van errol egy topik, ott a vegen sikerult a tagnak feltennie a zyxel fw-t

..szerintem jónak tűnik

(#11949) voci válasza shteer (#11948) üzenetére


voci
tag

Nem emlékszel mi volt a topik címe? Egypárat végigolvastam, lehet ezt is (vagy elsiklottam felette).
Igazából kipróbáltam már amit lehetett, kivéve az u-bootos megoldást.

(#11950) Tonyk válasza voci (#11947) üzenetére


Tonyk
veterán

Nekem megvan otthon a 310 pendrive-os fw. Ha kibírod estig amíg hazaérek és én sem felejtem el, feltolom valahova.

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.