Hirdetés

2024. május 30., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:19:58

LOGOUT.hu

Kérdés feltevése előtt kérlek olvasd át figyelmesen az alábbi leírást!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#11151) Tonyk válasza Oldman2 (#11149) üzenetére


Tonyk
veterán

A kérdés, hogy megmaradt-e a username?!
A scriptben a lényeg egy for ciklus mely egy tömb elemein megy végig. Magában a ciklusban pedig ha létezik a könyvtár if [ -d "$d" ], akkor dolgozik vele.

Próbáld ki. Én még mindig nem férek hozzá... mesenézés....

(#11150) jancsi20

Persze, de az ellenőrzést nem úszod meg.

(#11146) Tocika

Akkor várjál, mert egy éve nem frissítették. Azóta a TM már két, nem is kicsi frissítést kapott.

[ Szerkesztve ]

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#11152) Oldman2 válasza Tonyk (#11151) üzenetére


Oldman2
veterán

Látom én is mit csinálna a szkript, de természetesen egy reboot után nem létezik a kérdéses user sem a /etc/passwd sem a /etc/shadow fájlban.

[ Szerkesztve ]

(#11153) Tonyk válasza Oldman2 (#11152) üzenetére


Tonyk
veterán

akkor majd megoldod valahogy...

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#11154) Oldman2 válasza Tonyk (#11153) üzenetére


Oldman2
veterán

Köszi

(#11155) elektro


elektro
aktív tag

Sziasztok sikerült beszereznem egy 310s-t,próbálom telepíteni az ffp-t,de már az elején elakadtam,nem tudom letölteni a ZYPKGS-t mert az egy szöveges valami és ha rákattintok akkor megnyílik új ablakban,mit tegyek vagy ez így kell legyen?

(#11156) Tonyk válasza elektro (#11155) üzenetére


Tonyk
veterán

jobb klikk a linken és link mentése más néven

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#11157) elektro


elektro
aktív tag

Nem megy ez nekem ,nem jelennek meg a csomagok a listában,az internetet elvileg megvontam a nastól,a nas beállításoknál az átjárót átírtam,vagy máshol kell?

(#11158) gboszi


gboszi
senior tag

Szerintetek mi lehet az oksa, hogy nem érem el médialejátszóról az NFS megosztást? Jelszót kér, s nem jó neki ami a nashoz van. Ötlet?

"If you're good at something, never do it for free!"

(#11159) #79335424 válasza shanya83 (#11145) üzenetére


#79335424
törölt tag

Ugyanez a szitu a T -nél. Nagynénémnek felajánlottakegy nagyobb sávszélességű csomagot ugyanannyiért. Ő meg belement. Hoztak egy másik routert. Azóta nem érek el semmit kívűlről. Pedig elvileg nincs NAT -olva.

(#11160) elektro


elektro
aktív tag

Sikerült,megjelentek a csomagok a listában,közte kéne lennie az ffp-nek,mert nem látok ilyet?

(#11161) Oldman2 válasza gboszi (#11158) üzenetére


Oldman2
veterán

Mi van beállítva/engedélyezve az NFS megosztás beállításánál (NAS oldalon)?

Ugyebár vagy egy konkrét IP-t vagy egy alhálózatot engedélyezni kell előtte. Ha nem ebből akarod elérni, nem fog menni.

Ha ott minden ok, kliens oldalon mit állítasz konkrétan be (ami nem megy)?

(#11162) pacman789


pacman789
aktív tag

Sziasztok!

Gyari trans kliensnél be lehet állítani jelszó/pass párost?
Gondolom igen, csak nem találom a settings fájlt. MC van rajta:)

Köszi,
Gábor

(#11163) Mr Dini


Mr Dini
addikt
LOGOUT blog

Sziasztok! Van ezekre a nasokra valami direkt erre készített custom fw? Mert eddig Debiant használtam rajta, de sok minden lehetne rajta barátságosabb...

Kössz a válaszokat!

Eleinte angol billentzuyetet akartam. De aztán megismerkedtem a nagy 'Ő'-vel!

(#11164) Mr Dini


Mr Dini
addikt
LOGOUT blog

Még egy kérdés.

A dropbox csomagban valakinek sikerült a Nasról a Dropboxra feltenni fileokat? Ha igen, hogy?

Előre is köszi.

Eleinte angol billentzuyetet akartam. De aztán megismerkedtem a nagy 'Ő'-vel!

(#11165) Mr Dini válasza pacman789 (#11162) üzenetére


Mr Dini
addikt
LOGOUT blog

Szia!

Én úgy gondolom, hogy a /i-data/*azonosító*/.system/zy-pkgs/config/Transmission mappában van.

Am az auth. engem is érdekelne. A settings.json-ban az rpc-usert vagy a proxy-auth-usert kell beállitani?

Eleinte angol billentzuyetet akartam. De aztán megismerkedtem a nagy 'Ő'-vel!

(#11166) Mr Dini válasza Mr Dini (#11165) üzenetére


Mr Dini
addikt
LOGOUT blog

Közben megoldottam. Az rpc auth-t kellett true értékre állítani.

Eleinte angol billentzuyetet akartam. De aztán megismerkedtem a nagy 'Ő'-vel!

(#11167) szabozsolt87


szabozsolt87
tag

Hello Srácok

Ma nekem is meghozták ezt a NAS-t, de nehezzebb beállítani mint gondoltam. Első, hogy bele tettem a bontatlan HDD-t, routerre rákötöttem abban a pillanatban a PC már nem is megy a net lőtte nekem a sárga felkiáltó jelet. Na jó gondoltam majd jó lesz. Cd be a leírás alapján, nas utility fel de nem látja az eszközt. A routert is újra indítottam már.

Hol keressem a hibát?

(#11168) jetixx


jetixx
újonc

Sziasztok!
Már nagyon régóta használom a NSA310S típusú készüléket, FFP vel együtt de kinőttem így elterveztem veszek egy másik fajtát, de előtte eladom ezt.
Már van is rá vevő viszont a vevő csak buherálás nélkül szeretné megvenni!
Na most mivel én rátettem ezt az FFP-t most le szeretném törölni meg amiket annak idején felraktam (curl mc stb) viszont nem találtam róla leírást hogyan tegyem?
Ha pendrive-ra telepítettem volna csak ki kellett volna húzni és kész de most?Most nem az alap rendszer indúl hanem az FFP.

Elég egy gyári mentés visszaállítás? Esetleg reset gomb?
Vagy hogy működik ez?
Nem kellene, hogy lássa buherálva volt!

Előre is köszönöm a válaszokat! :D
Üdvözlettel: jetixx

(#11169) #79335424 válasza jetixx (#11168) üzenetére


#79335424
törölt tag

Gondolom, vinyó nélkül adod. Azon van egy külön partíció a rendszernek. Vedd ki és csinálj egy resetet!

(#11170) jetixx válasza #79335424 (#11169) üzenetére


jetixx
újonc

Igen hdd nélkül adom :)
Megpróbálom! :D
Én valahogy abban a hitben voltam hogy van egy rom benne amin vannak a dolgok és maga a rendszer meg a transmission meg a mc stb...stb.

Régen valahol azt is olvastam, hogy ha gariztatni kell a nast akkor nem fogadják elfogadni mert buherált.
De kipróbálom hátha sikerül :)

(#11171) gboszi válasza Oldman2 (#11161) üzenetére


gboszi
senior tag

egy csillag van csak, ergo minden ip engedélyezve van.
Kliens oldalon pedig eljutok a megosztásig, de felhasz/jelszót kér. (ergo nem látom a tartalmat csak a megosztott mappát) :(

"If you're good at something, never do it for free!"

(#11172) szacsee válasza Tonyk (#11142) üzenetére


szacsee
nagyúr

Köszi, csak be vagyok havazva... (így is úgy is) :)
Megpróbáltam, de nem stimmel valami, később még megpróbálom, ha akkor sem jön össze, akkor valószínű hogy a legközelebbi FFP telepítés után csinálom meg a csomagok előtt.
Mindenesetre kösz a tanácsot!

Holnap nem tudom erre keveredek-e, de biztonság kedvéért:

Boldog Új Évet Mindenkinek! :))

(#11173) RudY válasza szabozsolt87 (#11167) üzenetére


RudY
addikt

Az első hiba eleve az volt, hogy bontatlan HDD-t tettél bele :DD :DDD
Nem érdemes kapkodni vele, szerintem fuss neki újra [link]

(#11174) Oldman2 válasza gboszi (#11171) üzenetére


Oldman2
veterán

Az akkor nem az NFS megosztás beállítása.

Egy NFS share beállítása a szerver nevét vagy IP címét és a Share nevét igényli csak.

Lásd pl. az NFS share beállítását Popcorne Hour készüléken ebben a videóban.

(#11175) Tonyk válasza jetixx (#11168) üzenetére


Tonyk
veterán

"Ha pendrive-ra telepítettem volna csak ki kellett volna húzni és kész de most?Most nem az alap rendszer indúl hanem az FFP."

Belépsz a programcsomagok csomagok közé és törlöd az ffp-t. Ennyi.

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#11176) elektro


elektro
aktív tag

Mindent úgy csinálok ahogy a leírásban van de nem sikerül a ffp telepíteni,nem hoz semmi csomagot,már a web prefix módszert is kipróbáltam ott jöttek csomagok szépen de nem volt közte ffp,valaki tudna segíteni?

(#11177) jetixx válasza Tonyk (#11175) üzenetére


jetixx
újonc

Amikor feltepeítettem az FFP-t régebben utánna már nem találtam a csomagok között de minden működik!
Még nem csináltam meg a resetes dolgot!
De akkor most hogy is van ez?
Elég lenne letörölni az FFP-t? De nekem olyan nincs?
Akkor ez a feltelepítés magára a HDD re telepíti fel a csomagot és nem buherálja meg a Nas-t?
Nem jó az a módszer hogy HDD ki és reset?
Egy kicsit értetlen vagyok :(

Előre is köszönöm! :D

Üdvözlettel : jetixx

(#11178) gboszi válasza Oldman2 (#11174) üzenetére


gboszi
senior tag

Igy csináltam. DE! amikor elinditanék valamit, akkor a megosztás mappája előtt felhasz/jelszot kér. Érvénytelen, nem fogad el semmit. S az a gond, hogy ugye SAMBA-n meg minden, szóval ilyen router sem lehet a gond. Nincs ennek az nfs cucnak valami setup file-ja vagy ilyesmi, mint a transmissionnek? :S

"If you're good at something, never do it for free!"

(#11179) elektro


elektro
aktív tag

Az írja a nas hogy média szerver nem engedélyezett de ki van pipálva a twonky,na ilyenkor mi lehet?

(#11180) shanya83 válasza #79335424 (#11159) üzenetére


shanya83
tag

Nálam az a vicces, hogy alapban is ez a router/modem volt és azzal egy darabig tökéletesen ment,, csak a WiFree-re tudok tippelni, hogy ott valamit ráfrissítettek a modememre és szaraxik velem....

(#11181) szata.68


szata.68
senior tag

Az miért van,hogy ha a NAS gyári torrentkliensét használom (Chrome-ban megnyílós) akkor tud 2,5MB/s-al tölteni,amúgy meg 1MB a limit utorentben?
Eddig is mindig 1MB/s volt a NAS előtti időkben,csak most furcsa,hogy az meg tud 2,5x gyorsabban...

Ha esetleg van valaki akinek van NSA310S,és Mede8er600 kombója,és kedve,türelme szívesen venném ha tudna segíteni a behangolásukban. (karácsonyi ajándékok,úgyhogy nagyon az alapoknál vagyok tudásilag)

(#11182) urbi107


urbi107
tag

Nagyon hangos a nsa ventilátora.
Lehet vele valamit kezdeni?

(#11183) Tonyk válasza szata.68 (#11181) üzenetére


Tonyk
veterán

A nas torrentkliensének mi köze van az utorrenthez?

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#11184) bull84ghia válasza urbi107 (#11182) üzenetére


bull84ghia
őstag

Csere vagy kikötni. De ha ki van kötve számolni kell a túlmelegedéssel.

Hazámat szolgálom...............ameddig tart a cérna :

(#11185) szata.68 válasza Tonyk (#11183) üzenetére


szata.68
senior tag

Csak összehasonlításként írtam,mert furcsa volt,hogy a nas miért tud gyorsabban tölteni,mint a normál...

(#11186) urbi107 válasza bull84ghia (#11184) üzenetére


urbi107
tag

Csere garancia vesztéssel jár?

(#11187) Tonyk válasza szata.68 (#11185) üzenetére


Tonyk
veterán

Hát, ha az utorrentben beállítottál letöltési korlátot, a nasban meg nem, akkor ezen nincs mit csodálkozni.

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#11188) szata.68 válasza Tonyk (#11187) üzenetére


szata.68
senior tag

Hát akkor persze,de nincs beállítva. Én a kábel/wifi kapcsolatra gyanakszom most,de a különbség akkor is durva.
De hagyjuk is ezt a témát...

(#11189) szata.68


szata.68
senior tag

Tudom,hogy itt a fórumban minden le van írva,de sajnos nincs időm átolvasni az egészet,hiába lenne nagyon hasznos.
Ha valaki tud privátban segíteni az elejétől a fullos beállításokig, tanácsokat adni a használatban annak szívesen fizetnék így mindenki jól járna. Pm-ben várom a jelentkezőket,remélem lesz aki rám tud szánni egy kis időt. :)

(#11190) netswamp


netswamp
újonc

Sziasztok,

nem tudom valaki kérdezett-e már ilyet (gondolom ez csak nekem kérdéses).

Vettem egy Zyxel NSA320S-t, ami két fiókos. Épp találtam egy 2 TB-winyót elfekvőben, így gyorsan be is üzemeltem, áttoltam rá a cuccokat a gépemről, nagyon szupi egy cucc.

A kérdésem a következő lenne, ha a második üres fiókba is veszek egy winyót, csak azt fogja formázni, vagy mindentkettőt újra?

Ha esetleg úgy alakul, hogy az egyiket majd cserélni szeretném nagyobbra, akkor mi a legyegyszerűbb módja, hogy a meglévőről az újra áttegyem a fileokat?

Mégegyszer bocs ha hülye volt a kérdés, mindenesetre várom a válaszokat. Köszi!

... építészetre hangolva ...

(#11191) Tonyk válasza netswamp (#11190) üzenetére


Tonyk
veterán

"A kérdésem a következő lenne, ha a második üres fiókba is veszek egy winyót, csak azt fogja formázni, vagy mindentkettőt újra?"

Csak az újat. Már, ha nem hozol létre valami trükköset pl raid-0 kötetet. Arra ügyelj, hogy különálló kötetként hozd létre az újat.

"mi a legyegyszerűbb módja, hogy a meglévőről az újra áttegyem a fileokat?"

Kérdés az, hogy melyik lemezt cseréled. Ha az elsőt, akkor a másodikra túrj át mindent, hozd létre az újat másold vissza.
Esetleg számítógépre kötöd mindkettőt (amikor már létrehoztad az új első kötetet) és linux alól vagy winnel valami tc-s ext4 pluginnel átmásolod. Megosztásokat és jogosultságokat létre kell majd hozni újra.

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#11192) netswamp válasza Tonyk (#11191) üzenetére


netswamp
újonc

:DD Köszönöm, megnyugtattál. Bíztam benne, hogy ez sima ügy. Köszi még egyszer!

... építészetre hangolva ...

(#11193) jetixx válasza Tonyk (#11175) üzenetére


jetixx
újonc

Valaki tud megoldást a problémámra? :D

(#11194) Oldman2 válasza jetixx (#11193) üzenetére


Oldman2
veterán

Mi a problémád?

Az eredeti kérdésedre már leírták a megoldást...

(#11195) jetixx válasza Oldman2 (#11194) üzenetére


jetixx
újonc

Akkor ez a feltelepítés magára a HDD re telepíti fel a csomagot és nem buherálja meg a Nas-t?

Még nem mertem leresetelni mert félek hogy valami elveszik és nem fog működni a NAS.
Az egyik fórumozó írta hogy le kell törölni az FFP-t viszont ilyen nekem nincs a listába.
Viszont az a helyzet hogy tudtommal nem csak az FFP-t telepítettem fel hanem magát azt az mc-t meg a transmission-t meg még mit sorba kellett telepíteni!
Azokat nem kell törölni?

(#11196) Tonyk válasza jetixx (#11195) üzenetére


Tonyk
veterán

Nem veszik el semmi a hdd-n tárolt adatokból a reset miatt.

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#11197) Oldman2 válasza jetixx (#11195) üzenetére


Oldman2
veterán

Az FFP kétféle módon futtatható:

1. Pendriveról, ez esetben csak kihúzod és kész,
2. HDD-ről, ezt gondolom anno a NAS webes-s felületén keresztül tetted fel.

Mivel nálad a 2. megoldás van/volt, az FFP a webes felületről törlendő.

Nekem 325v2 -m van, annak itt érhető el a csomagkezelője:

System Setting / Firmware - Packages / Package fül

Itt távolíts el minden csomagot ami Enabled status -ban van.
Kijelölöd / Disable / Uninstall

Ezt követően (kikapcsolt állapotban), kiveheted a saját HDD-idet is.

A Reset gomb megfelelő nyomvatartása pedig visszaállít mindent a gyári állapotba: a gyári kézikönyv szerint ha nyomva tartod a Reset gombot a 2. beep után még további 5 másodpercig, akkor a gép visszaáll teljesen a gyári állapotba.

Az is lehet, hogy a csomagok eltávolítására nincs is szükség, de rosszat nem teszel vele.

Részletek itt: NSA310 Users Guide 23. oldal

(#11198) vanRobert


vanRobert
tag

Hali!

Karácsonyi bejglikómás állapotban jött az ihlet, hogy én pedig felrakom a 2.84-es TM-et.
Már ott elakadtam, hogy nem találtam 2.84-es csomagot, csak 2.83-ast.
Ugyan leszedtem egy korábbi hozzászólásban megadott linkről egy 2.84-et de a funpkg invalid package hibával megáll.
Esetleg ha valakinél ott a szent grál és meg is osztaná, akkor az egészségére felhajtanék egy kettő igazi csókakői körtepálinkát.

(#11199) zolda


zolda
tag

Sziasztok!
NSA310S-sel játszadoztam az elmúlt napokban. SIkerült ffp-t feltenni és az alól néhány csomagot telepíteni. Most viszont kellett volna egy php-mysql-phpmyadmin, amit gondoltam, a gyári csomagok közül teszek fel. Sajnos sikertelenül... "install failed: Download package ... failed and no available one in local share" ugyanezt dobja más gyári csomagokra is. Vmi központi server gond lehet, vagy én rontottam el valamit az ffp-vel? ffp telepítéshez a módosított ZYPKGS fájllal sikerült megvalósítani. Most visszaírtam az eredeti ZYPKGS fájlt, újraindítottam, de így sem megy a telepítés.
Van valami ötletetek? köszi.

(#11200) dptrsk válasza zolda (#11199) üzenetére


dptrsk
addikt

Nekem nincs FFP és tudok letölteni NSA310S-re kb 1,5 órája telepítettem a DyDNS-t.
Gondolom a szerverhibát ezzel kizártuk.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.