Hirdetés

2024. május 30., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:19:58

LOGOUT.hu

Kérdés feltevése előtt kérlek olvasd át figyelmesen az alábbi leírást!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#11601) zambozoli


zambozoli
senior tag

Sziasztok!
Meg lehet oldani, hogy egy NSA310S-en úgy adjunk jogokat egy megosztásnak, hogy az admin minden tud (olvas, ír, töröl), az engedélyezett felhasználók olvasni és írni is tudják, de a tartalmat törölni ne?

Üdv:ZZ

(#11602) Tonyk válasza zambozoli (#11601) üzenetére


Tonyk
veterán

file jogosultásgoknál a sticky bit-et javaslom átolvasásra :K

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#11603) pacman789 válasza Tonyk (#11600) üzenetére


pacman789
aktív tag

Köszi,
Távolról újratelepítem/vagyis szeretetném. a HDD ami benne van töröltem majd újra létrehoztam. Távolról bemásoltam a webfix fájlt a megfelelő mappába, de nem jelenik meg az ffp a csomagok között. Ami fura, hogy Itt se látom az FFP-s csomagot, pedig innen szedné le nem?
ui.: de itt vége is nem érem el valamiért a NAS-t, úgyogy csak hétfőn tudom folytatni.

(#11604) pacman789 válasza pacman789 (#11603) üzenetére


pacman789
aktív tag

Na feléledt a nas:).
Szóval, mi lehet az oka, ezt megcsináltam mégsem jelenik meg a csomaglista között.
Lehet azért mert a NAS felületén töltöttem fel oda a fájlt?:S

(#11605) pacman789 válasza pacman789 (#11604) üzenetére


pacman789
aktív tag

Megoldódott:
ftp://ftp.zyxel-tech.de/ kellett beírni nem pedig ftp://ftp.zyxel-tech.de/2.new_mirror/

(#11606) Tonyk válasza pacman789 (#11604) üzenetére


Tonyk
veterán

próábld meg ezt beleírni: ftp://ftp.zyxel-tech.de/2.new_mirror/

Ha nem megy így sem, akkor így csináld!

szerk: elkéstem

[ Szerkesztve ]

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#11607) Tonyk válasza Tonyk (#11606) üzenetére


Tonyk
veterán

:) és ráadásul még el is rontom a linket... :D

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#11608) zambozoli válasza Tonyk (#11602) üzenetére


zambozoli
senior tag

Google nem volt a barátom! :(
Annyit kihámoztam, hogy ez egy "t" kapcsoló a chmod után. A többit nem tudom kihámozni, a gondolataimat is nehezen hallom a kölkök miatt.
a 777 mindent visz az biztos!

Mappa szerkezet ez lesz admin által létrehozva:

mappa/mappa1
mappa/mappa2
mappa/mappa3

Cél: admin bármit megtehet, minden felhasználó írhat mindenhová, de felhasználó nem törölhet semmit.
Légy szíves segíts!

[ Szerkesztve ]

Üdv:ZZ

(#11609) nTom


nTom
aktív tag

üdv

megvettem a nas-t, betettem egy vinyót, telepíteném rá az ffp-t. Programcsomag listában látom, ott van, de a felső ikonokból csak a "lista lekérdezése" aktív, a többi, telepítés/eltávolítás/engedélyezés stb nem. Hogyan tovább?

(#11610) Anonymus23 válasza nTom (#11609) üzenetére


Anonymus23
veterán

Rákattintottál az adott sorra?

;) - The Power of the Light Side

(#11611) nTom válasza Anonymus23 (#11610) üzenetére


nTom
aktív tag

igen, sárga lesz, de egyik sorból sem választható telepítés

(#11612) Tonyk válasza zambozoli (#11608) üzenetére


Tonyk
veterán

itt gyönyörűen el van magyarázva: http://www.thegeekstuff.com/2013/02/sticky-bit/

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#11613) shteer válasza gduck (#11592) üzenetére


shteer
titán

gyakorlatilag RSS olvasó, ha hozzáadsz egy torrentet a könyvjelzőkhöz, betolja a Tm-nek letöltésbe

..szerintem jónak tűnik

(#11614) nTom válasza nTom (#11609) üzenetére


nTom
aktív tag

átváltottam ie-ről firefoxra, most már telepíthető

(#11615) gduck válasza shteer (#11613) üzenetére


gduck
addikt

Áááááá. Köszi ;)

(#11616) dmc


dmc
aktív tag

Most jutottam el oda hogy lefényképezzem az állapotot 15 db torrentnél
Ez mitől lehet hogy ennyi memóriát használ a TM?
NSA 310 nél 190 torrentnél nem használt ennyi memóriát
Meg miért nem tudok kapcsolódni hozzá? Minden be van állítva áttávirányítás stb ...

(#11617) vanRobert válasza Apaf3j (#11596) üzenetére


vanRobert
tag

Hali!
Valamelyik jóval korábbi hozzászólásban le volt írva, hogy a 3 vezeték kiosztása nem a szokványos. Nézd meg, hogy egyezik az NB vezeték sorrendje a NAS eredeti ventijével. Szerintem nem fog...

(#11618) zambozoli válasza Tonyk (#11612) üzenetére


zambozoli
senior tag

Köszönöm! Sajnos nem tudok angolul, kb. erre jutottam:

chmod +t 777 mappa/mappa1

Vagy félreértettem?

Levenni:

chmod -t 777 mappa/mappa1

[ Szerkesztve ]

Üdv:ZZ

(#11619) Tonyk válasza dmc (#11616) üzenetére


Tonyk
veterán

ssh alól top paranccsal nézd meg mi zabálja fel.

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#11620) Tonyk válasza zambozoli (#11618) üzenetére


Tonyk
veterán

chmod 777 mappa
chmod +t mappa -R

translate.google.com

[ Szerkesztve ]

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#11621) zambozoli válasza Tonyk (#11620) üzenetére


zambozoli
senior tag

Majdnem eltaláltam! :DDD
Köszönöm!

Ismerem a fordító progit, de nem bírtam normálisabban kihámozni mit hablatyol össze.

[ Szerkesztve ]

Üdv:ZZ

(#11622) dmc válasza Tonyk (#11619) üzenetére


dmc
aktív tag

Az lehetséges hogy amit SSH alatt látok az nem jól jelenik meg az oldalon?
A parancs után a táblázatba a TM használja a legtöbbet 35 - 50 % között meg mellette még az összes többi olyan 3%.
Meg még egy kérdés felraktam az FFP t és most meg megy szépen a TM is szépen el is érem és nem is szakad meg.

(#11623) Apaf3j válasza vanRobert (#11617) üzenetére


Apaf3j
tag

Igen, köszönöm :) De én vezetékeket vagdostam, és megnéztem, melyik drót melyik. Azért még egyszer le fogom ellenőrizni, hátha elnéztem valamit.

[ Szerkesztve ]

Climate is what you expect, weather is what you get.

(#11624) Tonyk válasza dmc (#11622) üzenetére


Tonyk
veterán

Ugye a %MEM oszlopot nézed!

[ Szerkesztve ]

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#11625) dmc válasza Tonyk (#11624) üzenetére


dmc
aktív tag

igen azt néztem

(#11626) Tonyk válasza dmc (#11625) üzenetére


Tonyk
veterán

Memóriafoglalás szerinti rendezés:

SHIFT + F
N
ENTER

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#11627) dmc válasza Tonyk (#11626) üzenetére


dmc
aktív tag

köszi!
Most működik minden jól miután felraktam az FFP t.
Nem tudom miért de most megy szépen a TM is és nem dobál hibát sem .

(#11628) tomi5244


tomi5244
őstag

Sziasztok!

NSA 310S eddig bent csücsült egy szekrényben 42C'-os CPU-val 3750-4000rpm-es venti fordulattal. Ma próbaképpen kiettem a szekrényből egy viszonylag jól szellőző helyre, így most 34C' proci hő 3333rpm venti fordulat. De azért még így is van hangja a kicsinek... :U

Olvastam, hogy itt páran lehúzták a ventit és simán a nélkül használják. Egy hűvösnek mondható WD Green 1TB-os vinyó van benne.

Mennyi az az életképes C' fok tartomány amivel még elketyegne a kütyü hosszútávon? Csak TM menne rajta 0-24-ben és esténkét filmezés gigabites LAN-on. Néztem még a RAM sütis megoltást a procira, biztos ami biztos alapon bár ahhoz eléggé szét kell kapni gondolom.

Köszi! :)

(#11629) Doky1988 válasza tomi5244 (#11628) üzenetére


Doky1988
senior tag

Nekem natúr szobába van olyan 47-48fok körül van, semmi baj vele, még zöld a csík, tehát még elmegy.. nyáron volt 52fokos is de többre nem ment fel 30fokos szobába sem.:)

DokY | www.zsolti.hu

(#11630) shteer válasza tomi5244 (#11628) üzenetére


shteer
titán

A 310S is aluhazas?

..szerintem jónak tűnik

(#11631) Tonyk válasza tomi5244 (#11628) üzenetére


Tonyk
veterán

Legfeljebb tegyél a cpu--ra bordát.

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#11632) Apaf3j válasza shteer (#11630) üzenetére


Apaf3j
tag

Igen

Climate is what you expect, weather is what you get.

(#11633) tomi5244


tomi5244
őstag

Rendben köszi mindenkinek! :) A procit nem féltem annyira, bordát fogok rá tenni csak még be kell szereznem. A HDD-t illette inkább a kérdés, egy WD Green (10ears) 1TB-os 3 tányéros vinyó van benne, csak nem fog megfőni.

(#11634) Lex Icon


Lex Icon
senior tag

Sziasztok!
Szeretném megkérdezni, hogy lehetséges-e egy ilyen vagy hasonló NAS-ra telepíteni Firebird adatbázisszervert?

(#11635) Tonyk válasza tomi5244 (#11633) üzenetére


Tonyk
veterán

Valami régi alaplapról leveszed a déli-híd bordáját oszt' jóvan.

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#11636) tomi5244 válasza Tonyk (#11635) üzenetére


tomi5244
őstag

Sajna nincs itthon ilyen, pár órája már túrom a netet de nem találok optimálisat, olvastam, hogy volt aki 20x20x10-est tett rá. Én is olyanra pályáznék, ha esetleg van valakinek elfekvőben hasonló bordája keressen meg privátban légyszi :) Ebay-en néztem, de az egy hónap mire ideér. Chipset hűtőkkel az a gond, hogy nem mindegyik tapadós, utólagos pasztázással vagy ragasztással nem mókolnék. :)

:R :)

(#11637) Tonyk válasza tomi5244 (#11636) üzenetére


Tonyk
veterán

egy kis paszta és fs.b ragasztó 5:1 vagy 5:2 arányában vagy paszta középre és a négy sarokba egy-egy tűhegynyi f.sb

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#11638) Geripapa


Geripapa
aktív tag

Sziasztok, létezik ffp re s.m.a.r.t. figyelő esetleg olyan ami tud email küldeni ha valami érték rosz, vagy havonta egy riportot.
Sajna a nasom elégé kiesik a látómezőből így nem igen veszem észre az elején a piros ledet. Na meg a kezelőfelületet sem túrom mindig. :R

[ Szerkesztve ]

Segítségkéréshez: NSA320+FFP; Raspberry Pi2 Openelec/Kodi ;

(#11639) Larssonka válasza Geripapa (#11638) üzenetére


Larssonka
csendes tag

Sziasztok. Esetleg van ötlete valakinek, miért van hogy jópár weboldalt nem jön be?
(Wnr2000v2 -ddwrt+ nas hozzárakva++ffp+tm+dyndns beállítva)- minden működik ahogy kell, kivéve hogy jónéhány website nem egyszerűen nem tölt be.

[ Szerkesztve ]

(#11640) Apaf3j válasza Apaf3j (#11596) üzenetére


Apaf3j
tag

Megoldódott a ventiprobléma... user error volt :) A beszerelésnél nem figyeltem eléggé, és a vezeték pont a venti agya és a nyák vége közé szorult. Nem csoda, hogy nem forgott szegény. Most már megy szépen és csendben, és viszi lefelé a hőmérsékletet is.

Climate is what you expect, weather is what you get.

(#11641) tomi5244 válasza Apaf3j (#11640) üzenetére


tomi5244
őstag

Szia, hol vetted a ventit? Pár instrukciót tudsz mondani a beszereléséről? Mennyivel lett halkabb? Közepesen, vagy jelentősen? :)

:R

(#11642) Apaf3j válasza tomi5244 (#11641) üzenetére


Apaf3j
tag

Szia. A PCX-től rendeltem (mást is vettem amúgy a szállítás drágább lett volna a ventinél :D).

A beszerelés nagyon egyszerű volt: hátlap le, régi venti ki (csak két műanyag pöcök rögzíti, nem kell csavarozni). A venti csatlakozóját kihúztam (itt nem árt vigyázni, amikor először csináltam, a foglalat is megindult kifelé a nyákból, szóval a foglalatot jobb ellentartani). Utána elvágtam a drótokat, (az új venti vezetékét is) összekötöttem a feketét a feketével, a pirosat a pirossal, a sárgát meg a fehérrel. Bepattintottam a helyére a ventit, felraktam a hátlapot (itt vigyázni kell, hogy a drót ne szoruljon a venti alá), és kész.

Sokkal csendesebb, gyakorlatilag nincs ventilátorhang.

Két dolog van még: a venti fordulatszám kijelzés nálam nem működik, és azért ennek a ventinek lényegesen kisebb a levegőszállítása, mint az eredetinek. Ez hőmérsékletben az eredetihez képest nálam 5 fok pluszt jelent a CPU és a HDD hőmérsékletében is. (Szerintem ez elhanyagolható, hacsak nem a sütőben akarod tartani a NAS-t)

Ügyesebbek (vagy igényesebbek) a venticsatlakozó forrasztásával sokkal szebben is megcsinálhatják.

Sok sikert!

[ Szerkesztve ]

Climate is what you expect, weather is what you get.

(#11643) tomi5244 válasza Apaf3j (#11642) üzenetére


tomi5244
őstag

Értem, nálam a CPU annyira nem lényeges, most passzívan is 36C'-os és a héten megjön rá a borda akkor valszeg még lejjebb megy. A HDD viszont 36C' áll. Ez nem tudom, hogy jó érték e. :F

Mindenesetre majd nyárra ha nagyon befülled a masina akkor bele teszek valami igényesebb légkavarót :) Azért kellett a kábelt elvágni mert az új venti csatlakozója más?

Olvastam, amúgy, hogy az NSA 310-nél igazából nem is a venti hanem a szabályzó elektronika a hangos, nem tudom, hogy ez az "S" szériánál megoldódott e.

T

(#11644) Apaf3j válasza tomi5244 (#11643) üzenetére


Apaf3j
tag

Igen, a Noiseblockeren normál hűtőventilátor csatlakozó van, az NSA-ban meg egy hangyafa..nyi kis csatlakozó.

A megfelelő HDD-hőmérsékletet én sem tudom, nálam most 32°C. A neten azt olvastam, hogy a 45°C feletti meleg már növelheti az írás/olvasási hibák gyakoriságát, de hogy ez mennyire gáz, azt nem tudom.

[ Szerkesztve ]

Climate is what you expect, weather is what you get.

(#11645) ka64


ka64
tag

Sziasztok!
Decemberben beüzemeltem a NAS-t. FFP-t tettem rá, hibátlanul működött kb. 1 hónapon keresztül. Mostanában viszont a minidlna csak akkor frissít, ha újraindítom a NAS-t. (Letöltök egy filmet, nem jelenik meg a TV-n. Újraindítom a NAS-t megjelenik a letöltött film. Korábban letöltöttem, majd minden beavatkozás nélkül 1 perc múlva megjelent a film.) Mi romolhatott, állítódhatott el? Hozzáteszem, hogy több mint egy hónapja folyamatosan megy a NAS, piszkálva nem volt.

ka64

(#11646) Tonyk válasza ka64 (#11645) üzenetére


Tonyk
veterán

Előfordul. Nem kell újraindítani, elég ezt kiadni: /ffp/start/minidlna.sh rescan

Nálam, ha van is ilyen nagy ritkán, a start/stop rendbehozza:

/ffp/start/minidlna.sh restart

Azonban inkább azt javallom, hogy hozz létre egy új adatbázist:

/ffp/start/minidlna.sh stop
rm /ffp/tmp/minidlna/cache/files.db
/ffp/start/minidlna.sh start

Bár mindenek előtt érdemes lenne belenézni a logba, ami itt találsz:

/ffp/tmp/minidlna/minidlna.log

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#11647) mandras81


mandras81
senior tag

Sziasztok!

Vettem egy ilyen NAS-t, és az lenne a kérdésem, hogyha az eddig használt router-hez usb-n csatlakoztatott (fájlrendszere ext4) vinyó adatait át szeretném másolni a NAS-ra, akkor azt minden további nélkül megtehetem ugyanígy usb-n keresztül? Úgy értem, nem akarja majd formázni a NAS?

(#11648) #79335424 válasza mandras81 (#11647) üzenetére


#79335424
törölt tag

Ha a NAS -ban van már egy formázott, beüzemelt HDD, akkor nem fogja formázni. Az viszont lehet, hogy alapból csak az első partíciót fogja látni az usb -n csatlakoztatott HDD -n.

(#11649) Klupido


Klupido
tag

Sziasztok!

Létezik olyan csomag amivel azt el tudom érni,hogy egy adott porton nekem megnyisson egy weblapot a nas?
El szeretném távolról érni azokat az oldalakat amik adott helyen le vannak tiltva!

(#11650) mandras81 válasza #79335424 (#11648) üzenetére


mandras81
senior tag

Igen, lesz benne saját vinyó. És arra nincs megoldás, hogy az usb-n csatlakoztatott vinyó esetében felismerje az összes partíciót ha nem így lenne? Engem az esetben, gondolom marad a router-en keresztüli csigalassúságú hálózati másolás a NAS-ra... :(((

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.