Hirdetés

2024. május 29., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:19:58

LOGOUT.hu

Kérdés feltevése előtt kérlek olvasd át figyelmesen az alábbi leírást!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#11351) szata.68


szata.68
senior tag

Helló

Bocsi,kicsit off lesz,de azért nem annyira.
Van egy Med600-am,meg egy ZyXEL 310S NAS-om. A routerem TP-Link 741n.
Arra gondoltam,hogy lecserélném a routert,mert úgysem annyira jó.
Milyen routert ajánlanátok,ami azért anyagilag vállalható,de mégis jó?
Saját felhőn a későbbiekben gondolkodom,ha ahhoz kell valami spéci tudás,akkor azt jó ha tudná.

(#11352) Tonyk válasza szata.68 (#11351) üzenetére


Tonyk
veterán

Mekkora sávszélességhez lesz, későbbiekben várható-e nagyobbra váltás, ha igen mekkorára? Javasolni mindenképpen olyat javasolnék, amin Tomato fw. fut. Ezekből lehet válogatni. (A lan-on gigabiteseket nézd, Asusokat merem javasolni)
Saját felhő nem a routertől függ, hanem az eszköztől amin futtatod valamint egy dinamikus dns szolgáltatótól.
De ha már ilyen router, akkor meg már szóba jöhet egy VPN...

[ Szerkesztve ]

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#11353) szata.68 válasza Tonyk (#11352) üzenetére


szata.68
senior tag

Most 20Mbites letöltésem van,de fél év múlva Bp-re költözöm,ahol könnyen lehet,hogy valami keményebb lesz.
(a VPN meg fofalmam sin,hogy mi. :) )

(#11354) szata.68 válasza Tonyk (#11352) üzenetére


szata.68
senior tag

Akkor ez ajánlott?

(#11355) Tonyk válasza szata.68 (#11354) üzenetére


Tonyk
veterán

akár még jó is lehet :)

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#11356) szata.68 válasza Tonyk (#11355) üzenetére


szata.68
senior tag

Közben átpártoltam a 15U-ra,állítólag az egyszerűbb-nekem meg az kell :)

(#11357) szata.68


szata.68
senior tag

Van egy furcsa,de idegesítő problémám. Gyári TM-et használok,és ha letöltök egy torrentet,akkor pont mielőtt leérne, 99,99%-nál meghal a rendszer. Eltűnik a NAS a hálózatról,és elérhetetlen lesz. Már 2 torrentnél is csinálta,és csak ilyenkor,a végén. Újraindítás után visszaugrik kb 98%-ra,és ha szüneteltetem a letöltést akkor semmi baja.
(1 filmet már letöltöttem vele,ott nem volt baj,de ennél a másik kettőnél igen)
Van valakinek tippje,hogy mi van rosszul beállítva? Nekem lövésem sincs...

(#11358) Tonyk válasza szata.68 (#11356) üzenetére


Tonyk
veterán

Szerintem inkább ne cserélj, feleslegesen ne adj ki pénzt!
Mi az egyszerűbb? Mert a hardware benne mindenképpen....
Én azért javasoltam a tomato-t futtatni képes routereket, hogy tedd is fel rá. Az meg bármelyiken u.a.
Ha gyári sw-t akarod használni, akkor meg jó lesz neked a tp-link is. Az legalább olcsó...

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#11359) szata.68 válasza szata.68 (#11357) üzenetére


szata.68
senior tag

Átállítottam a letöltés helyét az alapról,meg kivettem az ideiglenes mappát,és most jó :)

(#11360) gduck válasza Tonyk (#11347) üzenetére


gduck
addikt

És ráadásul ez a changelog általában csak a jéghegy csúcsa, mert két verzió között rengeteg apró hibát javítanak! Lásd: KATT IDE!

(#11361) #79335424 válasza szata.68 (#11354) üzenetére


#79335424
törölt tag

Ha nem szempont a jó wifi. Egyébként maximálisan osztom Tonyk álláspontját. Én is abból a listából szoktam választani. A Tomato meg mindegyiken ugyanaz, és Intruder2k5 -nek köszönhetően jó az itteni support is. Két dologra érdemes figyelni. USB3 -asokon az interferencia bezavarhat a 2,4Ghz -es wifibe.
Tomatohoz legalább 16MB flash memóriásat nézzél, mert sok feature csak az AIO (All In One) változatban található meg, ami viszont nem fér fel a 8MB -osokra.

[ Szerkesztve ]

(#11362) z123456789 válasza #79335424 (#11361) üzenetére


z123456789
addikt

Sziasztok!

Én ajánlottam neki az N15U-t, mert az MIPS alapú, és ahogy mondod a sok feature-t...az N18U ARM-es.
Na az szerintem már nem olyan egyszerű, pont a napokban kommunikálunk Intruder-rel ez ügyben, és szégyellem, de feladtam hogy én állítsam be.
Ellenben az N15U-ra tökéletes a leírás minden téren.
Természetesen ha csak Tomato-ra van szükség abban az esetben valóban jobb az N18U. Mert annak az admin felülete valóban nagyjából u.a. mindegyiken.
Nem azt mondom hogy rosszabb, csak hogy az ő (és sajátom) szintjén is több lehet a kínlódás mint a siker, ezért nem ajánlottam neki.
Persze neki kell eldöntenie, hogy mire van szüksége. :)

(#11363) #79335424 válasza z123456789 (#11362) üzenetére


#79335424
törölt tag

Lehet, hogy a leírás tökéletes, csak ez egy SMB szerver, nem pedig NFS.

Szerk: Bocs! Megláttam a nicked és összekevertem a két topikot.

[ Szerkesztve ]

(#11364) z123456789 válasza #79335424 (#11363) üzenetére


z123456789
addikt

És hol a leírás NFS-re hozzá? Vagy az N18U-hoz?
Melyik kettőt? :)

[ Szerkesztve ]

(#11365) #79335424 válasza z123456789 (#11364) üzenetére


#79335424
törölt tag

Odaát írtam, hogy nálam melyik menüpontban van.

(#11366) szata.68


szata.68
senior tag

Most ott tartok,hogy (hirtelen) vettem egy N12U+t a MM-ban 11k-ért. Tetszik, 2x 5dB-eles, gigabites.
Nagyon elkapkodtam? Eddig amúgy jónak tűnik,én nem akarok sokat babrálni vele...

(#11367) z123456789


z123456789
addikt

Hogy a fenében csatlakozom a NAS-omhoz SSH-n?
Amikor az FFP-t telepítettem még sikerült, és most nem értem mit írok rosszul? :(((
192.168.1.15 a NAS IP címe.
A belső port 5060
Akkor így kéne belépnem nem? :F

(#11368) Tonyk válasza z123456789 (#11367) üzenetére


Tonyk
veterán

ssh az 22-es port

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#11369) Tonyk válasza szata.68 (#11366) üzenetére


Tonyk
veterán

Sikerült venned egy 10/100-as routert. Ezért felesleges volt pénzt kiadni a régi helyett.

[ Szerkesztve ]

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#11370) z123456789 válasza Tonyk (#11368) üzenetére


z123456789
addikt

Grrrrr!
Tényleg! :(((
Köszi szépen! :R

(#11371) zambozoli válasza szata.68 (#11366) üzenetére


zambozoli
senior tag

Kicsit!
Ennél még ez is jobb lett volna: TP-LINK TL-WR1043ND (én 10.000,-Ft-ért vettem)
De az Asus-ok közül az RT-N15,16 18 lett volna a legjobb választás (költséghatékonyan)

Üdv:ZZ

(#11372) szata.68 válasza Tonyk (#11369) üzenetére


szata.68
senior tag

Még visszavihetem 3 napig-mondjuk ilyet nem szeretek csinálni,de ha tényleg ennyire gáz,akkor lehet,hogy megteszem. (amúgy a feltöltési sebességem megnőtt)
300Mbps-t ígér, ez az adatlapja.
Tényleg ennyire kula? :D

Hát,kezdtek meggyőzni,hogy vigyem vissza... Akkor 15 lesz helyette szerintem. MM-ban csak levásárolni lehet,vagy visszaadják a pénzt is?

[ Szerkesztve ]

(#11373) Anonymus23 válasza szata.68 (#11372) üzenetére


Anonymus23
veterán

Igen, ha vissza tudod vinni, és visszacserélik, akkor cseréld gigabitesre...
A wifi része nem sokat számít, a LAN ami a lényeg most neked.
Azért a legtöbb gigabites router amúgy is tudja a 300-as wifit (ami ugyebár csak névleges, a valós sebesség a közelében sem lesz)

;) - The Power of the Light Side

(#11374) szata.68 válasza Anonymus23 (#11373) üzenetére


szata.68
senior tag

Ez gigabites... [link]

(#11375) zambozoli válasza szata.68 (#11374) üzenetére


zambozoli
senior tag

Nem!!!
Ez az
Meg ez
Meg ez

A tudás is a fenti sorrend a felső a legjobb!!!

És VIDD vissza!!!

[ Szerkesztve ]

Üdv:ZZ

(#11376) spiky03


spiky03
veterán

Ezt a file-t lehet törölni?
Mi lenne ez amúgy?

Mert én nem csináltam ilyet. :F

Benne van a public mappában is meg a video mappában is.

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#11377) jancsi20


jancsi20
csendes tag

Újabb problémám lenne.
Nem tudom hogyan kell beállítani azt, hogy az össze gép lássa szervert a hálózatok-nál.
Egyszer ott van egyszer nincs.
Egy alhálózatban vannak és ugyanolyan típusú a kapcsolat (Otthoni hálózat.)
Az én gépem látja és meg tudom nyitni a megosztásokat viszont akik wifin kapják a netet azok nem látják vagy csak néha.
Ez mitől lehet?

További szép napot! Üdvözlettel: jancsi20

(#11378) Erdei88


Erdei88
veterán

Sziasztok!
Mitől lehet az,hogy jelenleg 30 torrentet futtatok Transmissionel, de az oldal csak 5öt lát aktívnak. Bármit állítok, ez a szám nem változik. Már a Remote GUI-t is felraktam, de ott sem tudtam beállítani

(#11379) Geripapa


Geripapa
aktív tag

Sziasztok, egyszer csak arra lettem figyelmes hogy a transmissionba bepakolt filmek dátuma 2009.xx.xx lett.
Ez lehet azért mert pl áramszünet volt? De ez még nem is lenne akkora probléma mert beléptem a nas admin felületére és beállítottam az időt. Onnantól az jó volt de onnantól kezdve nem kapcsolódik a trekkerhez. Ráadásul az egész rendszert lehúzza a nas olyan lassú mint a fene, ha kikapcsolom a nast akkor helyrejön a net!

Mi lehetett vagy mi lehet a baj? Hogy tudok mindent full gyárira visszaállítani úgy hogy a vinyókon megmaradjanak a cuccok?

Köszönöm a segítségeteket!

Segítségkéréshez: NSA320+FFP; Raspberry Pi2 Openelec/Kodi ;

(#11380) Geripapa válasza Geripapa (#11379) üzenetére


Geripapa
aktív tag

Töröltem a transmissiont, de így is fogja a netet annak ellenére hogy a proci 0% :Y

Segítségkéréshez: NSA320+FFP; Raspberry Pi2 Openelec/Kodi ;

(#11381) Geripapa válasza Geripapa (#11380) üzenetére


Geripapa
aktív tag

Luser error elháritva!

IP ütközés volt

Segítségkéréshez: NSA320+FFP; Raspberry Pi2 Openelec/Kodi ;

(#11382) Geripapa válasza Geripapa (#11381) üzenetére


Geripapa
aktív tag

Dehogy van, korai volt az öröm! Pedig a frissen feltöltött torrent fileoket olyan szépen elkezdte dolgozni aztán egy 5-10 perc után megint eldobta a trackert. Na meg lebénítja az egész netet.

Segítségkéréshez: NSA320+FFP; Raspberry Pi2 Openelec/Kodi ;

(#11383) enginev3.0 válasza Erdei88 (#11378) üzenetére


enginev3.0
félisten

És minden torrent fut? Nem lehet hogy csak várakoznak?

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#11384) kasee


kasee
aktív tag

Sziasztok, korábban azt olvastam, hogy a Zyxel nasok nem tudnak ipcamera képet kezelni.
Tudtok abban segíteni, hogy ez valóban így van e?
NSA310 lenne a kiválasztott típus. 1, max 2 ipcamerát kellene rögzitenie.
Megoldható valahogy?
köszi

(#11385) Erdei88 válasza enginev3.0 (#11383) üzenetére


Erdei88
veterán

Közben sikerült beállítanom. Sorban álltak, igazad volt

(#11386) Tonyk válasza kasee (#11384) üzenetére


Tonyk
veterán

Rögzíteni akarod vagy nézegetni online (tehát nem a felvett anyagot visszanézni)?
szerk: a válasz lemaradt. Rögzíteni lehet, amennyiben a kamera tud smb, nfs megosztásra írni. Online nézni nem. Visszanézni persze a felvett anyagot lehet.

[ Szerkesztve ]

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#11387) kasee válasza Tonyk (#11386) üzenetére


kasee
aktív tag

Szia, rögziteni és online is követni
De ha az ip kamerát nas nélkül lehet online nézni, akkor sem?
Bocs de még egyik eszközöm sem volt :))

[ Szerkesztve ]

(#11388) Tonyk válasza kasee (#11387) üzenetére


Tonyk
veterán

Gondolom az IP kamerához van valami pc-re telepíthető sw, azzal minden bizonnyal lehet nézegetni. Hogy ez milyen hatással van az aktuális felvételre azt passzolom. Rögzíteni azonban csak akkor tudsz nasra még egyszer mondom, ha a kamera tud nfs, smb, ftp (esetleg cifs) célhelyre rögzíteni.

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#11389) Apaf3j


Apaf3j
tag

Sziasztok! A médialejátszós szaktopikban eddig nem találtak megoldást a problémára, hátha itt több szerencsém lesz. Tehát adott egy médialejátszó (Mede8er Med600X3D) és egy NAS (Zyxel 310S). Szeretném a NAS-on lévő filmeket NFS-en keresztül elérni a lejátszóról, de:

A Med600 látja a NAS-ban létrehozott megosztást, de nem tud rácsatlakozni arra. Tehát ha a NAS admin felületén változtatok valamit, az a Med NFS képernyőjén is látható. Ott most azt látom elérhető NFS megosztásként: NAS (192.168.1.100). De ha erre kattintok rá, csak egy "Failed" üzenetet kapok.

Ha a PC-n a hálózat alatt rámegyek a NAS-ra, az Intézőben szépen látom a Volume1-et (ami NFS-re meg van adva), és ha rákattintok, abban benne van a NAS egyetlen merevlemezére feltelepített összes fájl is.

Tehát úgy tűnik, nem üres az NFS megosztás, a Med látja a NAS-t, de valamiért mégsem működik a dolog.

(Az kicsit fura nekem, hogy az NSA310 könyvtárban van Admin, Photo, Music, Video, Public és Volume1 könyvtár, és a Volume1-ben újra benne van az Admin, Photo, Music, Video és a Public. Ennek így kell lennie? Az az érzésem, hogy a NAS beállításoknál lehet a gond, de gőzöm sincs róla, hogy mi.)

Climate is what you expect, weather is what you get.

(#11390) #79335424 válasza Apaf3j (#11389) üzenetére


#79335424
törölt tag

Az utolsóra tudok válaszolni. Igen, normális. Először a megosztásokat látod. Ha admin joggal csatolod a Volume1 -et, azzal a teljes NAS tárhelyet csatolod, az alatta levő megosztásokkal együtt. Így nem érvényesülnek a megosztásokra vonatkozó, egyes jogosultságok, hiszen adminként csatoltad a "gyüjtő" könyvtárjukat. Remélem, érthető volt!

[ Szerkesztve ]

(#11391) jancsi20


jancsi20
csendes tag

Valaki tud megoldást a problémára?

További szép napot! Üdvözlettel: jancsi20

(#11392) pacman789 válasza jancsi20 (#11377) üzenetére


pacman789
aktív tag

Lehet nem egy munkacsoportban vannak.
De ez nem lehet gond. Egyszerű a megoldás. Megnyitod az intézőt és fent beírod, hogy \\NasNeve
pl.: \\NSA310 a router feltudja oldani a nevet, és elvileg ráfogsz tudni csatlakozni. (nálam se jelenik meg a hálózatoknál), de így mindig ment.

(#11393) jancsi20 válasza pacman789 (#11392) üzenetére


jancsi20
csendes tag

Ugyanaz a neve a munkacsoportnak.
És így be is jön ahogy írtad.
Én meg itt keresem a hibát a nasban valami beállítás miatt.
De nem csak nálam van ez.
Valahogy esetleg meg lehet oldani?

További szép napot! Üdvözlettel: jancsi20

(#11394) enginev3.0 válasza jancsi20 (#11393) üzenetére


enginev3.0
félisten

Volt hogy nekem is eltűnt, de aztán egyszer csak ott termett

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#11395) Geripapa válasza Geripapa (#11382) üzenetére


Geripapa
aktív tag

Haha, rájöttem, a GoogleDrive volt a bűnös. Elkezdte feltölteni az adatokat úgy hogy a teljes feltöltési sávszélességet lefoglalta! Lehet valahogy ezt korlátozni a le és feltöltést is?

Segítségkéréshez: NSA320+FFP; Raspberry Pi2 Openelec/Kodi ;

(#11396) Erdei88


Erdei88
veterán

Elkezdtem megcsinálni a leírásban írtakat, de sajnos a Putty-nál elakadtam. Akár pendrive-ra, akar a HDD-re teszem, a következőt kapom: Network error: network is unreachable

A MiniDLNA-t szeretném feltelepíteni mert a Twonky sajnos nem játsza le a feliratokat. Van esetleg más módszer amivel fel tudnám tenni?

(#11397) hosszug


hosszug
tag

Sziasztok. Kellene egy kis segítség. Internet szolgáltatót váltottam t-com adsl-röl, eurocable kábel modemes netre, routert is resetelni kellett, azóta nem érem el a NSA 320-amat.

(#11398) hosszug válasza hosszug (#11397) üzenetére


hosszug
tag

Eggy újraindítás megoldotta a problémát.

(#11399) SteveL


SteveL
aktív tag

Üdv. Nem biztos, hogy a NAS a ludas, de a következő problémába ütköztem, és a segítségeteket kérném:

az albérletből hazahoztam a NSA320-amat. Itthon elérem a hálózaton a tartalmát, ssh-n is be tudok lépni, a Transmission Remote GUI is beolvassa a torrenteket, viszont kifelé nem tud csatlakozni a Transmission (egy idő után bepirosodik az összes torrent, nem írja ki a seederek, leecherek számát sem). A TP-Link WR1043ND v2 Gargoyle routeren be van kapcsolva a UPnP & NAT-PMP szolgáltatás, meg is jelenik a router felületén, hogy kinyitotta a Transmissionben megadott fix portot, mégsem megy. Próbálkoztam újraindítással (NAS és router), de nem segített. Mit kéne még megnéznem? :(((

(#11400) z123456789


z123456789
addikt

Sziasztok!

Hogyan tudom a Transmissiont 2.84-re frissíteni legegyszerűbben? Muszáj az FFP-t használni? :F
Erről az oldalról nem lehet valami telepítő csomagot leszedni, és betallózni a NAS menüjében?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.