Hirdetés

2024. május 29., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:19:58

LOGOUT.hu

Kérdés feltevése előtt kérlek olvasd át figyelmesen az alábbi leírást!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#10251) Milli82 válasza Tonyk (#10243) üzenetére


Milli82
tag

Köszi a választ.
-Nyilvános torrentem nincs.
-DHT be van kapcsolva.
Időlegesen kikapcsolom, de gyanús, hogy nem a transsmission a ludas...

A log az felejtős? Ha telepíteni kell valamit az nem para.

Asus AC85P - DS118

(#10252) Tonyk válasza Mr Dini (#10245) üzenetére


Tonyk
veterán

ovpn fájban:

ifconfig után írod amilyen ip-t akarsz a kliensnek + maszk

ifconfig 192.168.1.50 255.255.255.0

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#10253) Tonyk válasza Milli82 (#10251) üzenetére


Tonyk
veterán

netsat
tcpdump beleirányítva egy fájlba, pár másodpercig/percig loggolni, utána lehet elemezgetni
iftop (slackerrel elérhető, így hirtelen talán ez a legmegfelelőbb számodra)

Ezeket nézted már?

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#10254) Mr Dini válasza Tonyk (#10252) üzenetére


Mr Dini
addikt
LOGOUT blog

Szia!

Igen ez benne van ki is osztja. Most mar van ipv6 cime is mert generaltam openvpbe.

Mostmar csak az a gondom, hogy a kliens valami T betus halozati kartyat rakott fel igy most 3 kartya van a winbe. Az a baj, hogy alapbol csak egyet hasznal. A gigabites portot. De ha kikapcsolom akkor meg az openvpn nem tud felmenni a server socketjere. Na mindegy majd valahogy egy vmbe osszerakom oket egy nat kartyava.

Kosz a segitseget!

Eleinte angol billentzuyetet akartam. De aztán megismerkedtem a nagy 'Ő'-vel!

(#10255) Tonyk válasza Mr Dini (#10254) üzenetére


Tonyk
veterán

édes jó anyám... a tap adapter az openvpn adaptere, ha azt letiltod persze, hogy nem megy, hiszen kirugod alól a kisszéket. Miért kell azt babrálni? Nem véletlenül van ott!

[ Szerkesztve ]

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#10256) Mr Dini válasza Tonyk (#10255) üzenetére


Mr Dini
addikt
LOGOUT blog

Ugy latom nem ertjuk meg egymast... Na mindegy. Kozben megoldottam. Koszi

Eleinte angol billentzuyetet akartam. De aztán megismerkedtem a nagy 'Ő'-vel!

(#10257) Tonyk válasza Mr Dini (#10256) üzenetére


Tonyk
veterán

Én is látok dolgokat... Szívesen.

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#10258) erik0306


erik0306
tag

Sziasztok!

Ismét lenne egy kérdésem:
A Nas, (nsa325v2) azt produkálja, hogy nem hajlandó megnyitni böngészőben a weblapját. Ma kezdte el, azután hogy létrehoztam egy mappát az adminisztrációs oldalán. Nem ez volt az első hogy létrehoztam, és eddig nem csinált semmi ilyesmit.
A programok futnak a NAS-on, pl. a torrenteket is seedeli. FileZilla-val is elérhető, tudok róla letölteni.
Egyszerűen csak a weblapos nézet nem jön be.
Telefonról nézve a zMedia azt mondja, hogy "Nas can't support HTTP"

Van erre valami megoldás hogy miért nem hajlandó behozni? Tudtok segíteni?

Előre is köszönöm :R

(#10259) shteer válasza erik0306 (#10258) üzenetére


shteer
titán

próbáld meg másik böngészőből vagy cache ürítés

..szerintem jónak tűnik

(#10260) s7evcsenko


s7evcsenko
addikt

Üdv.
Ha 320-as lecserélem 325-re, akkor a 320-asban lévő winyók használhatók minden formázás nélkül a 325-ben is, vagy újra kell formáznom őket?

"Az őszinteség a bátrak erénye, és mint ilyen, kevesek kiváltsága."

(#10261) shteer válasza s7evcsenko (#10260) üzenetére


shteer
titán

En 310-bol koltoztem 325v2-be, igaz csak 1 HDD-vel. Minden ment tovabb ahogy elotte.

..szerintem jónak tűnik

(#10262) turcsikg


turcsikg
csendes tag

Sziasztok,

Plex konfigurálással kapcsolatban szeretnék segítséget kérni. Telepítettem, majd frissítettem 0.9.9 verzióra. Felraktam a két plex plugint is. A Plex elérhető a manage oldalon. Próbáltam itt konfigurálgatni, ami így-úgy ment, de...
- az agent-ek között miért nem látom a két felmásolt plugint?
- hova kell tenni azokat a filmeket, amihez szeretném, hogy gyűjtsön adatokat?
- milyen struktúrában kell lennie ezeknek a filmeknek?
- van a felületen egy "csatlakozás" menű, ott mivel tudok belépni? Valahol konfigolnom kell, vagy a regisztrálnom kell a Plex-nél?

Többször újraindítottam a szolgáltatást, meg a nas-t is, de semmi. Előre is köszi a segítséget.

(#10263) s7evcsenko válasza shteer (#10261) üzenetére


s7evcsenko
addikt

Minden simán ment! :C
Köszi. :R

"Az őszinteség a bátrak erénye, és mint ilyen, kevesek kiváltsága."

(#10264) avena71


avena71
tag

Sziasztok!

NSA310-em van már kb.3 éve és a segítségetekkel használom a Transmissiont is többek között.Kitűnően működött,amíg költözésre nem került sor.A másik helyen is ugyanúgy van beállítva a kábelmodem (a régi helyen DSL volt) ,tehát az IP fix,a port forwardolva,az átjáró IP-je ugyanaz.Hálózati meghajtóként elérhető a NAS,a Transmission is fut,látom a torrenteket,de a le-feltöltés nem megy, 0/0 a sebesség.
Szerintetek mit kell még módosítanom? :F

Köszi előre :R

avena71

[ Szerkesztve ]

(#10265) Balinov válasza Balinov (#10248) üzenetére


Balinov
félisten

Fejlemeny az ugyben. (HDD1/2 led villogas, elerhetetlen TM, admin felulet,stb). Egy, kb 8 oras aramtalanitasi periodus utan bekapcsolva felall rendesen, elerem az admin feluletet, TM GUI-val a TM daemont is. Kigyalulva az ossze torrent feladatot (kb 150-bol 1-2 volt csak aktiv) nem makacskodik. Probaltam publikus sorozatos trackerrol letolteni 1-2 filmet, par mp utan rendben elindul a letoltes, be is fejezi, vissza is seedeli a bealitott aranyig. LG Smarttv-rol dlna ujbol hibatlan. Szoval kipp-kopp, eddig minden okes.

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#10266) turcsikg válasza turcsikg (#10262) üzenetére


turcsikg
csendes tag

Update:

Csak regisztrálni kell a Plex-nél, és onnantól látni fogja a nas-t, amiről aztán már be lehet tallózni, hogy melyik könyvtárat adjuk oda neki, amiben a médiát térképezi fel. Kis tekerés és onnantól szépen megjeleníti a dolgokat...

A videó sokat segít:
https://support.plex.tv/hc/en-us/articles/200264746-Quick-Start-Step-by-Step

A Port.hu megjelent a plugin-ek között, de a filmkatalógus nem látszódik. Van ötlet esetleg, hogy mi lehet a gond?

[ Szerkesztve ]

(#10267) s7evcsenko


s7evcsenko
addikt

Üdv.
Segítséget szeretnék kérni, egy számomra érthetetlen problémában.

Kicseréltem a 320-as NAS-t, egy 325 v2-re.
Beállítottam a megosztásokat, az elérhetőségeket, szerintem mindent.
A Transmission meg is talált minden torrentet, ossza is őket szépen vissza.

Viszont, ha le szeretnék tölteni egy új torrentet, elindul a letöltés, be is fejeződik, viszont nincs a célként megadott mappában a file, és nem is találom sehol.
Ha jobb egérrel rákattintok a torrentre, és megnyitom a tartalmazó mappát, akkor nincs is ott a file.
A transmission viszont azt írja, hogy seedben van.
Hirtelen felindulásból újraindítom a NAS-t, s a transmission ezután már nem is találja meg a torrentet, piros X jelenik meg.
Olyan, mint ha letöltené a file-t, de áthelyezés helyett törölne mindent.

Valami ötlet? :F

"Az őszinteség a bátrak erénye, és mint ilyen, kevesek kiváltsága."

(#10268) cementelek


cementelek
csendes tag

Sziasztok!

Arra gondoltam, hogy cserélném a gyári 500GB-os vinyót egy nagyobbra, simán mehet a csere, vagy figyelni kell valamire? Kivenném a régit, beraknám az újat, a megosztások létrehozása után esata-n rádugnám a régi vinyót és átmenteném az adatokat.

Reset kell a vinyó cseréje előtt?
Köszönöm előre is a segítséget.

Üdv.: CE

(#10269) kmarci25 válasza s7evcsenko (#10267) üzenetére


kmarci25
veterán

Próbáld meg megkeresni az admin/Transmission mappában és almappáiban, hátha...

"There must be some way out of here" / Said the joker to the thief

(#10270) s7evcsenko válasza kmarci25 (#10269) üzenetére


s7evcsenko
addikt

Néztem. Nincs ott se, sehol.. rá is kerestem. :F

"Az őszinteség a bátrak erénye, és mint ilyen, kevesek kiváltsága."

(#10271) Tonyk válasza s7evcsenko (#10267) üzenetére


Tonyk
veterán

A letöltési mappa véletlen nem a tmp-be van irányítva?

egyébként meg: find / -name fájlnév

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#10272) s7evcsenko válasza Tonyk (#10271) üzenetére


s7evcsenko
addikt

Mi az a tmp és hol találom?
Ezt a find / -name-t hová kell írni?
A win keresőjébe?

"Az őszinteség a bátrak erénye, és mint ilyen, kevesek kiváltsága."

(#10273) Tonyk válasza s7evcsenko (#10272) üzenetére


Tonyk
veterán

FFP-d van?

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#10274) veze válasza cementelek (#10268) üzenetére


veze
őstag

Ez igy müködni fog, át tudod így menteni a régiről az ujra majd

(#10275) s7evcsenko válasza Tonyk (#10273) üzenetére


s7evcsenko
addikt

Nincs.
Simán nfs megosztást használok.

"Az őszinteség a bátrak erénye, és mint ilyen, kevesek kiváltsága."

(#10276) Tonyk válasza s7evcsenko (#10275) üzenetére


Tonyk
veterán

A kettőnek nem sok köze van egymáshoz. ;)
Hagyjuk szerintem.

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#10277) avena71 válasza avena71 (#10264) üzenetére


avena71
tag

Esetleg erre valami megoldás? Akár Transmission újratelepítés is szóba jóhet,ha meg tudom menteni a .torrent fájlokat.
Mondjuk a helyet nem tudom,hol keressem... :F

Köszi

Idézet:

NSA310-em van már kb.3 éve és a segítségetekkel használom a Transmissiont is többek között.Kitűnően működött,amíg költözésre nem került sor.A másik helyen is ugyanúgy van beállítva a kábelmodem (a régi helyen DSL volt) ,tehát az IP fix,a port forwardolva,az átjáró IP-je ugyanaz.Hálózati meghajtóként elérhető a NAS,a Transmission is fut,látom a torrenteket,de a le-feltöltés nem megy, 0/0 a sebesség.
Szerintetek mit kell még módosítanom? :F

Köszi előre :R

avena71

(#10278) shteer válasza avena71 (#10277) üzenetére


shteer
titán

Probald ki ha nem fix az ip es a tobbi, hanem a routertol kapja

..szerintem jónak tűnik

(#10279) BBalu válasza avena71 (#10277) üzenetére


BBalu
tag

Szia!

A NAS admin felületén pingeld meg valamelyik szervert h egyáltalán "kap"-e netet.

(#10280) avena71 válasza shteer (#10278) üzenetére


avena71
tag

Köszönöm Neked és BBalu-nak is,kipróbáltam mindkét dolgot,a pingre nem válaszolt egyik szerver sem,ezért dinamikus IP-t és DNS-t állítottam be,így már működött.Majd visszaállítva az eredeti statikus IP-t és a DNS-t nem visszaállítva,tökéletesen megy a TM.

Még egyszer köszönöm Nektek ! :R :R :R

(#10281) CyraX


CyraX
csendes tag

Sziasztok,

létezik esetleg olyan alkalmazás, akár beépítve, akár FFP-ben, akár 'kívülről' vagy bárhonnan, ami képes arra, hogy figyel 1 mappát a NAS-on, ha abban bármi változás van, azt azonnal leküldi egy vagy több számítógépre, automatikusan? Nyilván, ha nincs bekapcsolva, akkor pl. 1 óra múlva megpróbálja, majd újra és így tovább...

Jelenleg 4 számítógépen használom a Dropboxot, de szeretném kiváltani. Sajnos azt be kellett látnom, hogy nem fog menni: Owncloud nem tudja lekezelni az adatbázis méretét még MySQL esetén se (bár ez valószínűleg beállítási hiba lesz), btsync meg nem szimpi az 5 percenkénti külső szerver figyelgetésével. Olyan megoldást szeretnék, ami teljesen lokális. Mivel normálisan működő, Dropbox-szerű programot nem találtam, így ezért kérdezem, hátha valakinek van bármi ötlete.

Köszi előre is!

[ Szerkesztve ]

(#10282) veze válasza CyraX (#10281) üzenetére


veze
őstag

Titkositást vajon meg lehetne oldani a nason?
konkrétan pl gondolok a truecrypt -re , ha kezelné.. vagy valami hasonlóra
szoval ha egyszer le lett állitva vagy kilett véve a vinyó utana csak az tudja kezelni ( akár más gépen is) aki jogosult

(#10283) Mankó


Mankó
veterán

Segítsetek, mert már teljesen szétvet az ideg, hogy nem tudom megcsinálni!!!
Na következő a történet:

Lecseréltem a régi 841ND routeremet egy ilyen wdr3600-as csodára. Gyári firmware van, semmi buhera.
NAS-ra töltögetek és a régi routeren minden flottul ment, de itt nem akar összejönni. Jelenleg se le, se fel nem tölt. Internet, wifi van, a nas-t is látom a nas tartalmát is hálózati meghajtóként. A nas egy zyxel nsa-310-es és a beépített 2,82-es transmissiont használom.
A routerben a pc és a nas fix ip-re van állítva, a következő portok vannak forwardingolva.

Az 57765-ös nyitva van, a másik nem.
Transmissionban látom az eddig letöltött torrenteket.
Idáig jutottam. egyszer már megcsináltam, de az jó egy éve volt és nem emlékszek már hogy hogyan tovább, olvasgatással sem jutottam előre.
Segítsetek, mit kell és hogyan beállítani, tovább haladni! Jó lenne a telóról is megoldhatóvá tenni a töltögetést, hogy ne kelljen mindig gép elé ülni, ha leakarok tölteni valamit!
Előre is köszi szépen mindenkinek a segítséget!

(#10284) Anonymus23 válasza Mankó (#10283) üzenetére


Anonymus23
veterán

Melyik IP a NAS?
Amelyik IP a NAS, a TM-ben helyesen van hozzá beállítva a port?
A másik IP-n nyitott port az egy bittorrentnek van nyitva vagy miért?

Telefonon is lehet letöltést elindítani és menedzselni a TM-et, ha andorid, akkor pl EZZEL.

;) - The Power of the Light Side

(#10285) Mankó válasza Anonymus23 (#10284) üzenetére


Mankó
veterán

A 101-es végjelű a NAS, Transmissionban is az van beállítva és ott nyitottnak is látja. A másik utorrentnek van nyitva szerintem (a régi routerből néztem a beállítást), az teszt program szerint zárva van.
Furcsa mód kis ideig magától elindult a letöltés néhány percre, de azután meg is állt órákra, néhány kb-okkal ketyeg csak néha le fel. 7 ből 7 peer esetén is.
A remote transmissionnal hozzá is adta a letölteni kívánt anyagot, de ott se töltött le fele. Biztos, hogy valami beállítás, mert minden más tökéletesen megy net, hálózati elérés.
Most akkor hogyan tovább?

(#10286) Mankó válasza Mankó (#10285) üzenetére


Mankó
veterán

A számítógépre is tudtam lefele töltenie torrenttel, csak a nasra nem akar lefele jönni órák, óta csak les üresben.

(#10287) Anonymus23 válasza Mankó (#10285) üzenetére


Anonymus23
veterán

A port persze, hogy zárva van, mivel nem a NAS IP-jére van továbbítva.
Mennyi torrent van beállítva? Mert ha csak egynél játsza ezt el, akkor lehet nem valós peerek vannak az adott torrentnél.

Ha a net (IP, DNS), portforward és a TM megfelelően konfigurálva van (letöltési hely, írási jog stb.) be van állítva rendesen, akkor annak mennie kellene.

Nekem akkor csinált ilyet, hogy nem töltött (de minden korrekten be volt állítva), amikor nem néztem és teleszaladt az 500 GB-os vinyó :)

;) - The Power of the Light Side

(#10288) Mr Dini válasza Mankó (#10283) üzenetére


Mr Dini
addikt
LOGOUT blog

Szia! Szerintem probald meg statikusiprol dinamikusra tenni. Nekem rengeteg eszkoz van fent a halozaton. Es van olyan, hogy en is latom a CIFS-en a servert, de nem megy a torrent.

Szerk.: en nemtudom milyen ip tartomanyt oszt ki a router, de arra is ra kene nezned es erdemes valami messzi ipt adni neki.

[ Szerkesztve ]

Eleinte angol billentzuyetet akartam. De aztán megismerkedtem a nagy 'Ő'-vel!

(#10289) Anonymus23 válasza Mr Dini (#10288) üzenetére


Anonymus23
veterán

Miért állítaná statikusról dinamikusra? Hogyan csatlakozik akkor a klienshez? Vagy mindig nézegesse, hogy adott esetben (pl újraindulás) éppen milyen IP-t osztott neki a router? nem beszélve a port forwardingról stb stb.
A fix IP-re való állítással szoktunk kezdeni minden telepítéskor :)

;) - The Power of the Light Side

(#10290) Mr Dini válasza Anonymus23 (#10289) üzenetére


Mr Dini
addikt
LOGOUT blog

Igen. Nem azt mondom, hogy allandoan dinamikua legyen, csak h probalja meg mi van h a routere a foszerep.

Eleinte angol billentzuyetet akartam. De aztán megismerkedtem a nagy 'Ő'-vel!

(#10291) taylor67


taylor67
tag

NSA310-et lehet USB-n nyomtató megosztásra használni?
Ha igen mit kell beállítani, illetve hogyan fogom elérni a hálózatból?

(#10292) Mr Dini válasza taylor67 (#10291) üzenetére


Mr Dini
addikt
LOGOUT blog

Hello. Igen. Racsatlakoztatod a nyomtatot usb-n. Webes feluleten megnezed h felismerte e. Ha igen cifsen win alatt a megosztott mappaknal ott a nyomtato, telepited keziled az illesztoket. Kesz.

Sajnos nekem a scanner reszet nem vitte.

[ Szerkesztve ]

Eleinte angol billentzuyetet akartam. De aztán megismerkedtem a nagy 'Ő'-vel!

(#10293) Snerz


Snerz
újonc

sziasztok, van nekem egy NSA310, és puttyal nem tudok rácsatlakozni, mindig ugyan azt a hiba üzenet írja ki
Network error: Connection refused

biztos hogy jó ip-t ütök be megnéztem a routerbe is, mindenhol elérem kivétel a puttyal,

válaszokat elöre is köszönöm

(#10294) Anonymus23 válasza Snerz (#10293) üzenetére


Anonymus23
veterán

Tűzfal szokott letiltani ilyeneket, esetleg engedélyezd a tűzfalban, vagy kapcsold ki egy próba erejéig.

;) - The Power of the Light Side

(#10295) Snerz


Snerz
újonc

sose kapcsolom be a tüzfalat szóval nem tudom :\ de köszönöm az ötletet

(#10296) Snerz


Snerz
újonc

valami más ötlet ? mert igy se müködik

(#10297) tigrici válasza turcsikg (#10266) üzenetére


tigrici
aktív tag

Nem baj ha nincs meg a film katalogus a portra is kb 90% -ot meg talál a többit pedig kézileg lehet javitani.Persze ehez szükséges a pontos cim angolul,mert csak a leirást cseréli le a portról.De ez csak akkor érdekes ha mint hivatkozást használod a Plexet és nem mint sima média szervert.

LG-lv5590 ,Lg-La667S , NSA310 :twonky,plex,serviió,transmission.

(#10298) taylor67 válasza Mr Dini (#10292) üzenetére


taylor67
tag

Köszi

(#10299) taylor67


taylor67
tag

NSA310-el létre lehet hozni VPN kapcsolatot?

(#10300) Mr Dini válasza taylor67 (#10299) üzenetére


Mr Dini
addikt
LOGOUT blog

Szia! Igen. Openvpn. Nagy nehezen sikerult megcsinalnom. Erdemesebb a routerrel ppptp-t vagy mas vpnt de ha nincs ilyened, akkor ffp-n szedd le az openvpnt. Csinalj egy config filet a servernek, majd a kliensnek es forwardold ki.

Szerk.: ha nem indul el csinalj rajta logolast legalabb 4-esen.

[ Szerkesztve ]

Eleinte angol billentzuyetet akartam. De aztán megismerkedtem a nagy 'Ő'-vel!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.