Hirdetés

2024. május 30., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:19:58

LOGOUT.hu

Kérdés feltevése előtt kérlek olvasd át figyelmesen az alábbi leírást!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#11251) gduck válasza Tonyk (#11250) üzenetére


gduck
addikt

Minőség kedvező áron :D

(#11252) yello72 válasza Tonyk (#11250) üzenetére


yello72
csendes tag

nem ragaszkodok a tplink-hez ,előtte ilyenem volt EDIMAX BR-6574N ,imádtam

(#11253) Apaf3j


Apaf3j
tag

Sziasztok! Mi lehet a oka annak, hogy a frissen vásárolt, gyári előírások szerint üzembe helyezett és telepített NAS310S-t nem látja az USB-n keresztül rákapcsolt médialejátszó? Sajnos a hálózati dolgokhoz síkhülye vagyok, de a pontról pontra leírt utasítások követése még megy XD.

(Ez egy régi lejátszó, még pár nap, amíg megjön a hálózatra köthető új, de addig is jó lenne használni. Bár ki tudja, hogy az látja-e majd a NAS-t)

Amúgy a User guide-ot olvasgatva próbálkoztam pár dologgal, és ott is feltűnt, hogy az adminisztrációs felületen az Application/Media server pontban nem a guide szerinti beállításos képernyő jön be, hanem csak pár sor a Twonky-ról. Lehet, hogy a Twonky a baj?

Climate is what you expect, weather is what you get.

(#11254) gduck válasza Apaf3j (#11253) üzenetére


gduck
addikt

Hát azért nem működik, mert az USB arra való hogy a NAS-hoz kössél dolgokat és NEM A NAS-t MÁSHOZ ;)

[ Szerkesztve ]

(#11255) Tonyk válasza Apaf3j (#11253) üzenetére


Tonyk
veterán

"NAS310S-t nem látja az USB-n keresztül rákapcsolt médialejátszó?"

Csupány annyi, hogy a nas-t nem lehet így összekötni médialejátszóval. Hálózat fog kelleni.

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#11256) krealon válasza Apaf3j (#11253) üzenetére


krealon
veterán

Egy NAS tartalmat kizarolag halozaton keresztul erheted el. USB-n keresztul nem.

USB-n csak tovabbi adattarolokat vagy printert tudsz csatlakoztatni (es hasznalni) a NAS-hoz.

Halozatos medialejatszora van szukseged vagy a NAS-helyett egy HDD dokkolora.

(#11257) Apaf3j


Apaf3j
tag

Köszönöm szépen! Azt hiszem, tökéletesen szemléltettem, hogy nem értek hozzá :D

Climate is what you expect, weather is what you get.

(#11258) mobilizmo válasza Apaf3j (#11257) üzenetére


mobilizmo
addikt

:DD

Bonyolult problémákra mindig akad egyszerű, könnyen érthető, téves válasz.

(#11259) pacman789 válasza Tonyk (#11248) üzenetére


pacman789
aktív tag

Meg kérdéses hogy hány fázis van, stb:)

(#11260) #79335424 válasza yello72 (#11249) üzenetére


#79335424
törölt tag

Sztem bármelyik jó. Én a wifist választanám, mert azzal a wifi jelerősségen is javítasz felső szinten és nem jelentős az árkülönbség. Nekem egy D Link adapteren jön a net, kb. 80m -ről. A HD símán jön rajta a NAS -ról, pedig csak 10/100 -as. A linkedben levők közül pedig a legolcsóbb is 200 -as. Viszont az azonos áramkör sztem kell hozzá. Ha a felső szinten levő röfik más biztin vannak, akkor nem biztos, hogy működni fog az átvitel.

(#11261) szacsee válasza krealon (#11256) üzenetére


szacsee
nagyúr

Nyomtatót ha USB-re kötök akkor NAS-on levő dolgokat tudok nyomtatni, vagy a NAS-t tudom print serverként üzemeltetni? (bocs a kérdésért, de vásárláskor nem foglalkoztam vele, hogy printert is lehet rá dugdosni) :B

(#11262) Tonyk válasza szacsee (#11261) üzenetére


Tonyk
veterán

printserver

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#11263) szacsee válasza Tonyk (#11262) üzenetére


szacsee
nagyúr

Köszi! :R
Kipróbálom így a nyomtatót el tudnám költöztetni jobb helyre.

(#11264) Tonyk válasza szacsee (#11263) üzenetére


Tonyk
veterán

Ha szerencséd van, menni fog. :K

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#11265) taylor67


taylor67
tag

Ügyesen kikapcsoltam a Twonky servert az NSA-310-ben és most böngészőből nem tudom elérni.
Hogy tudom parancssorból elindítani?

(#11266) Nyuszyman


Nyuszyman
csendes tag

Sziasztok!

Ma történt velem egy olyan, hogy néztem az lglb650v-n a filmet nas-ról és egyszer csak kiírta, hogy szétkapcsolt. Ilyet még nem csinált azelőtt. Megnéztem, hogy olyan óránként ezt megcsinálja a nas vagyis a twonky mert a gépen látom mind2-t a twonky-t is meg külön a nas-t is. Olyan kérdésem lenne, hogy tudom ezt megoldani. A nas egy 310s.

(#11267) Tonyk válasza taylor67 (#11265) üzenetére


Tonyk
veterán

Hol kapcsolatad ki? Admin felületen? Akkor ott is kacsold vissza. Minek ehhez parancssor (ami ugye terminal)? szerk: Egyébként meg nas restart is elindít újra mindent, ha nincs letiltva.

[ Szerkesztve ]

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#11268) Tonyk válasza Nyuszyman (#11266) üzenetére


Tonyk
veterán

"Megnéztem, hogy olyan óránként ezt megcsinálja a nas vagyis a twonky mert a gépen látom mind2-t a twonky-t is meg külön a nas-t is. Olyan kérdésem lenne, hogy tudom ezt megoldani. A nas egy 310s."

Tulajdonképpen mit szeretnél megoldani? Hogy a twonky ne bontson óránként? Vagy hogy ne lás a dlna-t és a smb-t a gépen?
Twonky-ra: egyszerűen ne használd. Van helyette minidlna.
A dlna és a smb feltűnés gépen természetes és így van jól.

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#11269) vanRobert válasza Nyuszyman (#11266) üzenetére


vanRobert
tag

Szia!
Kábelen vagy Wifin csatlakozik a NAS? Ha kábel, akkor a gigabit vagy csupán megabites a kapcsolat? HD filmnél kapcsolt szét?
A Twonky elég sok erőforrást emészt fel az amúgy sem túl sokból, így helyette erősen javasolt a miniDLNA feltelepítése.
A Twonkyban érdemes levenni a frissítési időt -1 ről mondjuk 240-re. Azt hiszem ,hogy akkor ennyi percenként fogja ellenőrizni, hogy van-e valami új, de lehet, hogy tévedek és máshogy kell megadni.

ui: Nem tévedtem, percben kell megadni. :))

[ Szerkesztve ]

(#11270) taylor67 válasza Tonyk (#11267) üzenetére


taylor67
tag

Firefoxból léptem be admin felületre, a webes megosztásnál kivettem a pupát a twonky engedélyezése elől. Azóta nem érem el böngészővel.
Hogy kapcsoljam vissza ha nem érem el csak parancssorból?

(#11271) shteer válasza taylor67 (#11270) üzenetére


shteer
titán

Az admin feluletet nem ered el? Restart megvolt?

..szerintem jónak tűnik

(#11272) Tonyk válasza taylor67 (#11270) üzenetére


Tonyk
veterán

Tényleg ne haragudj meg, de foglamazhatnál egyértelműbben is (vagy csak én vagyok a hülye):

"Firefoxból léptem be admin felületre, a webes megosztásnál kivettem a pupát a twonky engedélyezése elől. Azóta nem érem el böngészővel."

Mit nem érsz el? Twonky admin felületét? A Nas admin felületét? A webes közzététel által megoszott mappát amiből a twonky dolgozik? Mit? :F

Twonky egy media kiszolgáló (DLNA). A Webes megosztás pedig egy mappa megosztása http-n keresztül. A kettőnek nem sok köze van egymáshoz. Ha leállítod a twonky-t attól még megy a webes megosztás, de ha a webes megosztást állítod le, attól még mennie kell a twonkynak.
De ha nem éred el (bármi is legyen az), és tudod mit kapcsoltál ki, de ellenben mégis szükséged van rá, akkor miért nem kapcsolod vissza?!

[ Szerkesztve ]

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#11273) sebkri25


sebkri25
tag

Sziasztok!
Az ftp távoli elérés részletes leírására lennék kíváncsi, dinamikus ipm van, tplink routerem, NSA310S nasom.
Hogy kezdjek bele, mit csináljak, mindenképp kell hozzá ez az ffp?
Kérem segítsetek. Köszönöm.

(#11274) Nyuszyman


Nyuszyman
csendes tag

Nem az, hogy nem akarok hasznalni a twonky-t hanem hogy eddig rendesen ment sosem bontotta a kapcsolatot minden jol ment most pedig elkezdte bontani orankent. En ugyan ugy szeretnem latni a twonky-t. A minidlna val pedig csak egy gondom van, hogy ahoz kell ffp nekem pedig azt meg nem sikerult megcsinalnom a puttyaban az ssh valamiert nem akarja az igazat. A kabelezessel nincsen semmi gond mivel gigabites router cat5e kabel a tv be es a nas ba is. Es nem, sima xvid. De akkor is kikapcsol, ha pl nem nezek semmit. Szoval hagyom a tv-t a nas menuben, ugye ahol a filmek felvannak sorolva es idovel onnan is kilep azzal a szoveggel, hogy megszakadt a kapcsolat. Kb 5-10 masodperc es ujra van. Csak ez azert zavaro mert ha szetkapcsol akkor az elejerol megy a film ami nem jo egy 2 oras filmnel ha az utolso 20 perc van vissza.

[ Szerkesztve ]

(#11275) RudY válasza Nyuszyman (#11274) üzenetére


RudY
addikt

Log/Napló bejegyzésben nem kell(ene) szerepelnie, ha a Twonky vagy a NAS bont?

(#11276) zambozoli


zambozoli
senior tag

Sziasztok!
Láma kérdés lesz!

Hogy tudom megoldani, hogy szerveren (NSA310) létrehozott megosztások közül némlyiket bizonyos felhasználók a belső hálózaton csak olvasni tudjanak?

Üdv:ZZ

(#11277) Tonyk válasza zambozoli (#11276) üzenetére


Tonyk
veterán

Az érintett felhasználóknak olvasási jogot adsz arra a megosztásra..

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#11278) zambozoli válasza Tonyk (#11277) üzenetére


zambozoli
senior tag

Eddig én is eljutottam, de a belső hálón win felcsatolja minden kérdés nélkül és teljesen hozzáférhető lesz.
Mit felejtettem el?

Üdv:ZZ

(#11279) Tonyk válasza zambozoli (#11278) üzenetére


Tonyk
veterán

Mert megjegyeztetted a winnel valamelyik csatlakozáskor a felhasználónevet és jelszót. Töröld a nashoz vagy az adott megosztáshoz tartozó usernevet és jelszót a winből.

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#11280) zambozoli válasza Tonyk (#11279) üzenetére


zambozoli
senior tag

Win 8.1 van fent és a hitelesítőadat kezelőbe már semmi sincs, mégis simán felcsatolja.
Hol tárolja még ez a mocsok?

Üdv:ZZ

(#11281) taylor67 válasza Tonyk (#11272) üzenetére


taylor67
tag

Igazad volt, de pont a twonky tiltása után nem tudtam elérni az admin felületet, ezért gondoltam összefüggést. Újra kellett indítanom a kábelmodemet és a NAS-t is.

(#11282) #79335424 válasza zambozoli (#11280) üzenetére


#79335424
törölt tag

Ne a Volume1-et csatold adminként, hanem a megosztásokat felhasználói név/jelszó párossal!

(#11283) Joshi


Joshi
titán

Szétkaptam az NSA320-am és megnéztem mekkora venti van benne és hogy kb mi az a szélességű venti ami még elfér benne. A gyári venti 60x60x10 és ugye az átlagos méret 25 széles de még a 20-as se fér el. Méregettem és szerintem a 15mm széles venti még beférne, ki is néztem egyet de nem tudom hogy honnan lehetne ezt a típust beszerezni. Esetleg van hasonló paraméterű venti ami ajánlott? A Noiseblocker ventik állítólag nagyon jók azért gondoltam hogy ilyet veszek.
Blacknoise NB-IP55 Serie 6015

(#11284) shteer válasza Joshi (#11283) üzenetére


shteer
titán

merlinnél nézted már?

..szerintem jónak tűnik

(#11285) Joshi válasza shteer (#11284) üzenetére


Joshi
titán

Minőségi ventik közül csak 25 széles van. :(

Sunon nevű ipari ventiket találtam egész jó áron kérdés hogy milyenek. Itt az adatlapja a legkisebb verziónak, szerintem bőven elég lenne.

[ Szerkesztve ]

(#11286) Joshi válasza Joshi (#11285) üzenetére


Joshi
titán

Lefotóztam a gyári ventit hogy még véletlenül se vegyek nagyobb teljesítményű ventit mint amekkora kell. Szerintetek ez a Sunon jó lesz? Találtam egy olcsóbb boltot.

(#11287) Tonyk válasza Joshi (#11283) üzenetére


Tonyk
veterán

" A gyári venti 60x60x10 és ugye az átlagos méret 25 széles de még a 20-as se fér el."

Ez így nem igaz, mert nekem egy Revoltec RL036 van benne 60x60x20-as méretekkel és simán belefér.

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#11288) zambozoli válasza #79335424 (#11282) üzenetére


zambozoli
senior tag

Nem azt csatoltam! Ennyire láma nem vagyok! :DDD
Csináltam egy teljesen új megosztás, hozzárendeltem egy teljesen új felhasználót és admint is. Felhasználó korlátozott, admin teljes hozzáféréssel. Az új felhasználóval nem engedte felcsatolni. Adminnal simán. :F

Üdv:ZZ

(#11289) Tonyk válasza zambozoli (#11288) üzenetére


Tonyk
veterán

ha itt nincs semmi (kénytelen voltam win-t bootolni...), akkor nem lehet, hogy van a gépen egy azonos nevű user azonos jelszóval, mint a nason, és ennek full hozzáférése van?!

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#11290) zambozoli válasza Tonyk (#11289) üzenetére


zambozoli
senior tag

Köszi!

Nincs azonos user. Legyalulok mindent a win alól ami ehhez csatlakozik és újra kezdem. Lehet, hogy nem volt újraindítva rég óta és azért szórakozik a más felhasználóval történő felcsatoláskor. A hitelesítő adatokat töröltem. Majd játszok vele még egyszer tuti jól esz ez csak a win nyűgösködik.

Üdv:ZZ

(#11291) RudY


RudY
addikt

NSA310-ben mekkora a venti mérete? 50x50x? Egyelőre ugyan nincs gond a gyárival, de beszereznék inkább egy jobb minőségűt.

(#11292) shteer válasza RudY (#11291) üzenetére


shteer
titán

40x40

..szerintem jónak tűnik

(#11293) Joshi válasza Tonyk (#11287) üzenetére


Joshi
titán

Méregettem és úgy vettem észre hogy a belső fém keret rögzítőcsavarja útban lenne. Neked is a régi 320-ad van?

(#11294) RudY válasza shteer (#11292) üzenetére


RudY
addikt

Köszi ;)

(#11295) Tonyk válasza Joshi (#11293) üzenetére


Tonyk
veterán

igen, ezért merészeltem mondani

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#11296) Joshi válasza Tonyk (#11295) üzenetére


Joshi
titán

Akkor körülnézek 20-as venti ügyben. Köszi.

(#11297) hosszug


hosszug
tag

Sziasztok.
Van egy NSA320-am, ffp penröl fut.
Pár napja leállítottam a transmission klinest ffp alól ma próbáltam elindítani beírom hogy /ffp/start/tansmission.sh start erre a válasz fogad:
Couldn't open "/ffp/tm/.transmission-daemon/transmission-daemon.log": Input/output error
Mi lehet a probléma?

(#11298) Tonyk válasza hosszug (#11297) üzenetére


Tonyk
veterán

A hiba ott van a hibaüzenetben. Létezik a /ffp/tm/.transmission-daemon/ , tudsz bele írni?

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#11299) hosszug válasza Tonyk (#11298) üzenetére


hosszug
tag

Mc vel megnyitottam szerkesztésre, és olyan mintha törlődött volna minden beállítás ez lehetséges?

(#11300) hosszug


hosszug
tag

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.