Hirdetés

2024. június 8., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:19:58

LOGOUT.hu

Kérdés feltevése előtt kérlek olvasd át figyelmesen az alábbi leírást!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#11501) Vladi válasza z123456789 (#11500) üzenetére


Vladi
nagyúr

"A forrás a MED mappája"
De konkrétan mi? Mert a válasz mindig az, hogy nem találja.

Ezeket neked kell tudni.

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#11502) z123456789 válasza Vladi (#11501) üzenetére


z123456789
addikt

Valami történt úgy nézem.
Kell még valamit csinálni?

(#11503) Vladi válasza z123456789 (#11502) üzenetére


Vladi
nagyúr

Igen. :)

"Valami történt úgy nézem."
Én úgy nézem, a mount megunta és hozzád vágott egy rtfm-et. :D

A mount a parancs. a cifs egy paraméter. Tehát:
mount -t cifs meg a többi, amit beírtál.

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#11504) z123456789 válasza Vladi (#11503) üzenetére


z123456789
addikt

Ha te mondod. :F

(#11505) Tonyk válasza Vladi (#11503) üzenetére


Tonyk
veterán

Basszus ne kavard már meg! Itt nincs olyan, hogy mount -t cifs ... olyan van hogy mount.cifs :W

szerk: na tessék....

z123456789

Írd már le, hogy windows alatt, hogy éred el a médialejtászó adott mappáját.
Írd már le, hogy hová akarod a nas fájlrendszerébe csatolni

Legyünk már túl rajta végre!

[ Szerkesztve ]

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#11506) Vladi válasza Tonyk (#11505) üzenetére


Vladi
nagyúr

Jóvan bocsi. :B Nem akartam belekontárkodni, csak már a téma átfolyt a linux topikba is. Onnan jöttem.

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#11507) z123456789 válasza Tonyk (#11505) üzenetére


z123456789
addikt

"Írd már le, hogy windows alatt, hogy éred el a médialejtászó adott mappáját."
Ezt már leírtam, de gondolom te nem erre vagy kíváncsi.
Total commander-ben érem el. Rákattintok, aztán ott van. Ennyi.

A NAS file rendszerébe meg modnjuk ide:
i-data/md0/Nasrol

(#11506) Vladi
Befejeztem a linuxos topic-ban, nem kérdezek ezzel kapcsolatban ott többet, srry.

[ Szerkesztve ]

(#11508) Vladi válasza z123456789 (#11507) üzenetére


Vladi
nagyúr

Nem gond, csak kavarodást okozol vele.

Vladi se mer már beleszólni. :DDD

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#11509) Tonyk válasza z123456789 (#11507) üzenetére


Tonyk
veterán

Tallózd ki a hálózatokon keresztül windowsban és ami a címsorban lesz útvonal azt írd ide.

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#11510) z123456789 válasza Tonyk (#11509) üzenetére


z123456789
addikt

OK, majd csak este tudom.

(#11511) mrrr74


mrrr74
aktív tag

SZiasztok,

Kodit (XBMC) szeretném telepíteni a NAS-ra, ebben tudnátok segíteni?
Van tapasztalat vele?

Köszönöm

https://weddmegonline.hu, https://nekedveszem.hu

(#11512) #79335424 válasza mrrr74 (#11511) üzenetére


#79335424
törölt tag

Meglepne, ha sikerülne. Tudtommal ahhoz közvetlen digitális, vagy analóg videókimenet kéne (meg persze még sok egyéb). Ahhoz sztem nem NAS kéne, hanem vmi dev. board (Raspberry, Odroid, Wandboard, stb.), vagy vmi Androidos kütyü (MK908, M8, Minix XH8, stb.).

(#11513) z123456789 válasza Tonyk (#11509) üzenetére


z123456789
addikt

\\X3D\Mede8er\Nasrol
Ezt látom az intézőben.
Ebbe a "Nasrol" mappába szeretnék másolni.
Magyarul ezt szeretném csatolni az i-data/md/Nasrol alá.
Remélem jól fejeztem ki magam.

(#11514) dmc


dmc
aktív tag

Sziasztok!

Zyxel NSA320S lenne egy ilyenem.
A kérdésem az lenne ha először csak 1 vinyót rakok be később meg még egyet az mit befolyásol?
Tahát ha a vinyóra mentek és berakom a másik vinyót akkor törlődik minden?

Előre is köszi a választ

(#11515) Geripapa válasza dmc (#11514) üzenetére


Geripapa
aktív tag

Szia,

nem törlődik semmi, ha te nem törölsz vagy formázol. Miután betetted a másikat, meg kell adni, hogy akarod használni! raid1, jbod vagy egy teljesen külön cuccként.

[ Szerkesztve ]

Segítségkéréshez: NSA320+FFP; Raspberry Pi2 Openelec/Kodi ;

(#11516) Tonyk válasza z123456789 (#11513) üzenetére


Tonyk
veterán

Látod,megint nem tudod pontosan leírni mit és hova... /i-data/ alatt nincs olyan, hogy md ! Olyan van, hogy md0, md1 .

mount.cifs //X3D/Mede8er/Nasrol /i-data/md0/Nasrol -o username=név,password=jelszó

név=a médialejátszón érvényes felhasználói név
jelszó=az előző felhasználói névhez tartozó jelszó

gyk:

mount.cifs //X3D/Mede8er/Nasrol /i-data/md0/Nasrol -o username=pityuka,password=titok

[ Szerkesztve ]

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#11517) dmc válasza Geripapa (#11515) üzenetére


dmc
aktív tag

Tehát ha már van benn egy vinyó akkor simán bármikor mellé tudom tenni a másikat ezek szerint semmifajta adatvesztés nélkül?

(#11518) Tonyk válasza dmc (#11517) üzenetére


Tonyk
veterán

Miért veszne el bármi adat? Hacsak szánt szándékkal nem törlöd a meglévő kötetet. De magától attól, hogy betesztel egy másik hdd-t nem változik semmi a meglévő köteten. Be is b@.na, ha a bővítés ezzel járna.

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#11519) dmc válasza Tonyk (#11518) üzenetére


dmc
aktív tag

Király!!
Köszönöm a segítséget.
Még egy kérdés ebbe is benn van a programcsomagba a Transmission?

(#11520) Tonyk válasza dmc (#11519) üzenetére


Tonyk
veterán

Az ebbe az mit jelent? De gyári csomagok között is van TM, és FFP alatt is van TM.

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#11521) dmc válasza Tonyk (#11520) üzenetére


dmc
aktív tag

Igen a gyári csomagra gondoltam.Nekem az megfelel :D
Gondolom amit FFP n raknák fel az nem tud többet mint ami a gyári csomagba van

(#11522) Tonyk válasza dmc (#11521) üzenetére


Tonyk
veterán

A gyári csomagon is kell némileg reszelni. pl: csak névvel és jelszóval lehessen hozzáférni. Amíg csak LAN-ról kerül elérésre ez nem is annyira gond, de amint szeretnéd máshonnét, kívülről is elérni, de VPN nélkül, úgy mindenképpen hozzá kell nyúlni. Nem nagy meló, de kell.

[ Szerkesztve ]

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#11523) z123456789 válasza Tonyk (#11516) üzenetére


z123456789
addikt

Nem kell visszanézni, de akárhányszor leírtam tegnap a parancsot, mindig md0-t írtam.
Most épp...lemaradt.

Sikerült a csatolás.

Viszont ami előjött már korábban a router-med közötti másolásnál is, az itt is megjelent.
Tájékozódtam más topic-ban, és ott az az infót kaptam, hogy ez valami olyasmit jelent hogy nincs jogosultság ehhez a művelethez. Arra rájöttem (rávezettek) hogy a mappamélység nem tetszik neki, mert file-okat egyesével át tudok másolni, illetve többet is egyszerre, de mappát, és benne file-okat már nem. Létre kell hoznom egy mappát, majd kijelölni a file-okat, és úgy átmásolni. :S
Erre van valami megoldás, vagy ez ezen a szinten túl bonyolult ahhoz hogy egy DVD biztonsági másolat (video TS + Audio TS) mappáit ne megbontva kelljen másolnom, hanem kompletten a video DVD lementését?

(#11524) dmc válasza Tonyk (#11522) üzenetére


dmc
aktív tag

Eddig 310 esem volt abba megtudtam mindent csinálni :D
Köszi a választ

(#11525) Tonyk válasza z123456789 (#11523) üzenetére


Tonyk
veterán

"Sikerült a csatolás"

Szívesen....

mount.cifs //X3D/Mede8er/Nasrol /i-data/md0/Nasrol -o username=név,password=jelszó,uid=nas_user_nev,gid=nas_csoport

uid=nason érvényes név
gid=nason érvényes csoport (pl. a uid-ban megjelölt user csoportja)

gyk:

mount.cifs //X3D/Mede8er/Nasrol /i-data/md0/Nasrol -o username=pityuka,password=titok,uid=root,gid=root

[ Szerkesztve ]

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#11526) Larssonka


Larssonka
csendes tag

Hali.

Új vagyok a NAS-ok világában, nemrég tárhely bővítés céljából 2terrás vinyó és egy zyxel 310S-el lettem gazdagabb.

Utánaolvasgattam fórumon egynek és másnak, többé kevésbé sikerült is összehoznom a dolgokat.
Problémám: Adott egy 310S, netgear wnr2000v2 router(sajna nem gigabit, de majd csere lesz). DD-wrt felrakva a routerre. Dydns: No-ip-re ment a reg(csak dd-wrt-vel tudja a router), beállítva a nas felületén és a routerben is. Portok nyitva: 9091 a TM-nek, 9001 a Twonkynak.
Mégsem sikerül a dns címen elérnem kívülről. Pingeltem a dyndns címet, faszán visszajött a válasz a külső ip-ről. Checkeltem a portokat nyitva vannak.
Valami ötlet még?

(DD-wrt frissítés előtt dyndns.org-os reg-gel szépen működött a dolog, de ugyebár fizetős és csak a trialt vártam meg).

Egyelőre kezdő szinten nyúlkálok bele a dolgokba, de én úgy vélem hibákból tanul az ember és magam is megpróbálok fórumleírások alapján menni, néha sikerül néha nem. - router brick :( és unbrick :) is megvolt már.

Előre is köszi.

[ Szerkesztve ]

(#11527) mobilizmo válasza Larssonka (#11526) üzenetére


mobilizmo
addikt

Mindkettőre felesleges beállítani, elég csak a routerben. Biztos csak a DynDNS változott NO-IP-re? Melyik a szolgáltatód?

[ Szerkesztve ]

Bonyolult problémákra mindig akad egyszerű, könnyen érthető, téves válasz.

(#11528) z123456789 válasza Tonyk (#11525) üzenetére


z123456789
addikt

Jaj ne csináld már, most komolyan azt hiszed nem köszöntem volna meg? :N
Köszi hogy segítettél felcsatolni. :R

A gyk mit jelent?

mount.cifs //X3D/Mede8er/Nasrol /i-data/md0/Nasrol -o username=név,password=jelszó,uid=nas_user_nev,gid=nas_csoport

"uid=nason érvényes név" (mondjuk az admin)
"gid=nason érvényes csoport (pl. a uid-ban megjelölt user csoportja)" (az admin-nek mi a csoportja?)

[ Szerkesztve ]

(#11529) #79335424 válasza z123456789 (#11528) üzenetére


#79335424
törölt tag

Hivatalosan: Gyakori kérdések. Kevésbé hivatalosan: Gyengébbek kedvéért. :)

[ Szerkesztve ]

(#11530) z123456789 válasza #79335424 (#11529) üzenetére


z123456789
addikt

Én GYöKereknek-re gondoltam...végül is, mondhatjuk ezt is. :(

Az admin akkor talán root csoport-ba tartozik?

(#11531) ddudas válasza z123456789 (#11530) üzenetére


ddudas
tag

groups <username> paranccsal meg tudod nézni, hogy melyik user milyen csoportba tartozik, de azt sem értem, miért nem jó a root neked? Meg azt sem, hogy ilyen alap kérdésekért miért nem keresed fel a google-t, ott sokkal de sokkal hamarabb kapsz választ, és másokat sem terhelsz a rengeteg olvasnivalóval.

[ Szerkesztve ]

Nullum fatum sed quod faciamus.

(#11532) z123456789 válasza ddudas (#11531) üzenetére


z123456789
addikt

-sh: syntax error near unexpected token `newline'
ez a válasz a parancsra amit írtál.
Nekem tökre jó a root. De azzal nem oldódott meg a probléma.
Vagyis ha beírom ezt:
mount.cifs //X3D/Mede8er/Nasrol /i-data/md0/Nasrol -o username=pityuka,password=titok,uid=root,gid=root
(A pityuka meg a titok természetesen a megfelelő behelyettesítés után)
Akkor utána még mindig nem tudok egyben mindent átmásolni, mert ugyan azt a "chown"-os üzenetet kapom.

Ráadásul most ott tartok, hogy az előbb még működő felcsatolt mappám egy ?-lel kezdődik és vérvörösen jelenik meg az MC-ben. :(((...mert kikapcsolt a médialejátszó... :U

Neked lehet hogy alap, nekem meg teljesen idegen. Ez nekem sokkal bonyolultabb ahhoz hogy csak úgy bepötyögjem a google-ba. Nem tudom mi a kérdés érted? Na ezért nem írom be. Akinek ez terhelő, az nem olvassa el. Én úgy szoktam legalább is.

[ Szerkesztve ]

(#11533) ddudas válasza z123456789 (#11532) üzenetére


ddudas
tag

inkább nem megyek bele a vitába, hogy egy szakmai fórum mire való. De ha az érdekel, hogy az admin milyen csoportban van, (mert ha jól értem ez volt a kérdésed). Akkor ne mondd nekem, hogy túl bonyolult ezt bevésni google-be: linux check group of a user, és megnézni az első találatot... Ha az, akkor sajnos nem tudom, hogy fogod megoldani a később felmerülő problémákat egy linuxos rendszeren.

[ Szerkesztve ]

Nullum fatum sed quod faciamus.

(#11534) z123456789 válasza ddudas (#11533) üzenetére


z123456789
addikt

Honnan az anyámból kéne tudnom hogy nekem azt kell beírni keresőbe? Ne viccelj már! Mit tudom én hogy egy linux mire képes?
Lehet hogy egy szakmai fórum, de itt nem csak szakemberek vannak. A szakembereknek ha épp van kedvük, akkor segítenek azoknak akik nem azok. Attól még hogy nem okítottak ki engem linuxból, képzeld elég sok dologra fel tudom használni ezt a NAS-t, aminek nagyon tudok örülni. És nem kellett beülnöm linux órákra. Mit problémázol ezen? Felesleges vitagenerátor vagy.
Hogyan fogom megoldani? KÉrek segítséget. Valószínű nem tőled.

(#11535) Larssonka válasza mobilizmo (#11527) üzenetére


Larssonka
csendes tag

A dyndns -t lehet ugye választani a routerben és a nasban is. Az no-ipre lett rakva. Szolgáltató saját fajta. (Dravanet).

(#11536) #79335424 válasza z123456789 (#11534) üzenetére


#79335424
törölt tag

Sztem egy kicsit tisztázni kéne a dolgokat! A kezelési útmutató azért van, hogy a legegységsugarúbb user is elboldoguljon a NAS -sal. Amit Te szeretnél, az nincs benne ebben a leírásban és ez nem véletlen. Igen, rá lehet venni a NAS -t, mert szerencsére jól hekkelhető. De ez nem ugyanaz, mint a GUI ikonjainak a bökdösése. Igényel némi alapképzettséget. Korábban linkelve lett pár lehetőség, amikből meg lehet ismerkedni a linux fájl és jogosultságkezelésével és az alap parancsokkal. Ha ezekkel nem vagy képben, akkor folyamatosan bajba fogsz kerülni, mert pl. még azokat a hibaüzeneteket sem tudod értelmezni, amikkel a rendszer próbálja elmondani, hogy mi a problémája. Én Androidon (ami ilyen szempontból elég Linux közeli) csináltam már CIFS csatolást. Ami a "mit - hogyan - hova" triót illeti, a helyes működéshez három "hogyant" még kellett definiálnom:
file_mode=0777
dir_mode=0777
io_charset=utf8
az első kettő a fájl és könyvtár jogosultságokhoz kellett, a harmadik pedig az ékezetes karakterek kezeléséhez. Nem állítom, hogy nálad ez a probléma, de talán érdemes utánajárni. Én legalább egy hétig bújtam a netet, mire összehoztam a csatolást. De közben rengeteget tanultam, úgyhogy mindenképpen megérte. Vagy maradj a kezelési útmutatónál és törődj bele, hogy nem fogsz CIFS csatolást csinálni!

[ Szerkesztve ]

(#11537) z123456789 válasza #79335424 (#11536) üzenetére


z123456789
addikt

Nekem valószínű ez lenne most hosszú időre az utolsó még szükséges beállítás a NAS-on.
(Eddig is remekül el voltam vele, de ez egy kényelmi funkciót adna számomra.)
Mármint hogy ne egyesével kelljen kezelni a file-okat.
Mert ez a jelenlegi problémám, nem a cifs csatolás. Az kész, meg van, és működik is. A hsz-ek elmentve, dokumentálva, hogy ha valaki hasonló problémával küzd, és én észreveszem, azonnal tudjam neki átadni.

Hidd el én próbálom keresni a megoldást, van hogy több mint egy nap eltelik azzal hogy nem kérdezek, de ahogy fentebb írtam, az 5 szóból álló kérdés pont nem jutott úgy eszembe feltenni a google-nek.

Érzem hogy Tony-knál sokszor feszegetem a határt, de eddig mindig sikerült eljutnunk a dolgok végére, amiért nagyon hálás vagyok neki. Amennyiben valakinek teher a segítség az úgy is megmondja. De eddig mindig csak olyanok affektáltak akik egy jól megmondó hsz-t akartak csak látni maguktól, persze segítség egyikben sem volt, vagy hogy is mondjam...nem igen vitt előrébb. Ez persze nem azt jelenti hogy aki segít, annak nincs tele a hócipője velem, de még is le írja a megoldást, akár ilyen-olyan szúrkálódássl is.

(#11538) Tonyk válasza z123456789 (#11534) üzenetére


Tonyk
veterán

"Honnan az anyámból kéne tudnom hogy nekem azt kell beírni keresőbe?"

Beszélsz egy nagyon picit angolul? Mert ha igen, akkor az angol kulcsszavakat kell beírogatni. Magyarral is lehet próbálkozni, de kevesebb lesz a találat
A felvetült kérdésedre a pl.: "linux" "ellenőrzés" "csoport" szavakat kell angolra átváltani: linux check group , de gyakorlatilag szinte az összes rokonértelmű szóval megtudható a válasz.
Azért komolyan nem gondoltam volna, hogy valaha a google egységsugarú userre tervezett használatát kell "elmagyaráznom".

Esetleg próbálj meg a médialejátszón jogosultságot szerkeszteni az adott megosztásra úgy, hogy mindenki (everyone) csoportra adsz jogot full jogot. Már ha lehet.

[ Szerkesztve ]

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#11539) z123456789 válasza Tonyk (#11538) üzenetére


z123456789
addikt

Nem is annyira az angollal volt most sem a gondom, hanem hogy mire kell rákeresnem? Magyarul nem tudtam a kérdést feltenni.

Médialejátszón nem igen van ilyen. Megosztás bekapcsol vagy nem. Csoportot beállíthatod, de hogy mely felhasználóknak adsz milyen jogot, olyan tudtommal nincs.

Megpróbálok így rákeresni ahogy írtátok. Ha nem fog menni, nem vágom fel az ereimet, ahogy írtam csak egy kényelmi dolog lett volna. A fő problémára már megtaláltad a megoldást, és az sikerült is.
Köszönöm szépen.

(#11540) Tonyk válasza z123456789 (#11539) üzenetére


Tonyk
veterán

Akkor a csoportot álllítsd everyone-ra.

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#11541) ddudas válasza z123456789 (#11539) üzenetére


ddudas
tag

Én megértem, hogy haragszol azért, mert valaki bírálja azt, hogy konkrétan mással oldatod meg a problémáidat, ezért is volt off a hozzászólásom, mert nem szakmai tárgyú. Haragudhatsz rám persze, ettől én még tudok majd aludni, de pont nem vagyok olyan ember, aki ne segítene akár itt, akár más topicokban. Ha pedig nem tudod megfogalmazni a kérdést a google-nek, akkor hogy a bánatba várod itt választ? Hiszen ezek szerint itt sem tudod feltenni azt a kérdést... Ha ez neked egy újabb beszólogatós hsz, akkor részemről befejeztem, de basszus egy kis önkrtika és tisztelet legyen már...

[ Szerkesztve ]

Nullum fatum sed quod faciamus.

(#11542) mobilizmo válasza Larssonka (#11535) üzenetére


mobilizmo
addikt

Azt értem, hogy mindkettőben be lehet állítani (bár azt nem, hogy a NAS-ban mi értelme, a NAS mellett biztos van valamilyen számítógépe is, ergo kell hogy legyen routere is, azokban nagyon rég óta van valamilyen DDNS lehetőség), de elég csak az egyikben, célszerűen a routerben. Egyébként NO-IP tökéletes erre a célra, csak havonta csesztetnek a Hostnév fenntartásával. Nekem két DDNS szolgáltató beállítási lehetőségem van, másodiknak a miniDNS-t használom, annál még ilyen probléma sincs. Persze ettől nem oldódik meg a problémád. A szolgáltatót azért kérdeztem mert én Telekomos lévén azzal küzdök, hogy az általuk adott HGW-ben (ami mögött az első eszköz a saját routerem) letiltanak szinte minden extra beállítási lehetőséget, így hiába minden kísérlet a router gyári fw-jét használva nem érhető el távolról a saját hálózatom. Nem tudom, hogy nálad nem hasonló-e a helyzet.

Bonyolult problémákra mindig akad egyszerű, könnyen érthető, téves válasz.

(#11543) Larssonka válasza mobilizmo (#11542) üzenetére


Larssonka
csendes tag

Nálam az a helyzet, hogy a router gyári szoftverében csak dyndns.org volt. Arra is regeltem. Beállítottam a routerben és a nasban is(biztos ami biztos) és ment is minden szépen a trial végéig.
Viszont a dyndns.org ugyebár fizetős és elkezdtem olvasgatni, hogyan is lehetne megoldani ingyé--->Firmware frissítés (DD-wrt).
Ezt letudtam és mostmár feldobott egy rakás lehetőséget a routerben, köztük a no-ip-t is, amit fórumokban elég sokat láttam.
DD-wrt siker, no-ip reg megvolt, beállítva user és pass, portok nyitva ahogy lentebb írtam.
Pingre válaszol a no-ip-s cím(így gondolom a router beállítása okés), viszont ha már belépnék rá a porton keresztül, akkor semmi.

Alapvetően a szolgáltató (Drávanet) szerintem a Digitől veszi a licencet.(Digis tv adóim vannak a csomagban).
Nem próbáltam, de délután ránézek, ha a nasban kikapcsolom akkor javul-e a helyzet.

(#11544) Tonyk válasza mobilizmo (#11542) üzenetére


Tonyk
veterán

No-ip is csak akkor csesztet, ha a routered már 30 napja nem frissítette az adatokat. Mivel T-s vagy az ip-d, úgy tudom nem változik (legalább is egy T-s user ezt állította itt a napokban). Én évek óta nem kaptam tőlük levelet, mivel digis lévén, tán' hetente más-más az ip-m.

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#11545) z123456789 válasza Tonyk (#11540) üzenetére


z123456789
addikt

(#11540) Tonyk
Ez is megtörtént, de az almappákat nem másolja, illetve amik az almappákban vannak file-ok, azoknál is egyesével felteszi ezt a kérdést.
Viszont most elbizonytalanodtam hogy amikor a router-MED között másoltam (egy db iso file volt) biztosan nem kaptam-e hasonló üzenetet? Mert elképzelhető hogy egyből ignoráltam, majd direktben az iso file-t kezdtem el másolni egy már létrehozott mappába. Mert az működik most is mindkét felállásban.
Mondjuk nem tudom elképzelni hogy ne lehetne egy mappát mondjuk pár almappával és tizen, huszon file-lal átmásolni egyik eszközről a másikra MC alatt.
Valami a jogosultságokkal van tuti. :F

(#11541) ddudas
Nem haragszom én senkire. Nem mással oldatom meg a problémát, szeretném ha rávezetnének. De nem az ilyen beszólogatós hsz-ekkel mint amilyen a tiéd is. Mert beszólás volt benne, érdemi segítség semmi. Rendes tőled hogy segítőkész vagy. Dicséretes.
Valahogy ha emberekkel beszélek, azok mindig jobban megértenek mint a google. Jelenleg is ez történt, és a lényeges dolog már meg van.
Dehogy fejezed be, mindig ezt írják mások is, aztán sosincs vége. Ezért nem avatkozom soha bele semmilyen vitába. Van önkritikám, ezeket bele is ültetem a hsz-ekbe. Néhol viccesen, néhol pedig szemet lesütve. Hidd el engem is zavar hogy nem értek ehhez a témához. Sajnos amikor kitaláltam azt amit szeretnék, nem gondoltam hogy megint bele kell ennyire (számomra) mélyen mászni a dologba. De ha már elkezdtem, akkor megpróbálom befejezni, ha találok erre partnert. A tisztelet meg aztán végkép nem hiányzik felőlem.

(#11546) Vladi válasza z123456789 (#11539) üzenetére


Vladi
nagyúr

Jó eséllyel a média lejátszón is be tudsz lépni telnettel vagy ssh-val. nekem pölö asus oplayem van, nem reklámozzák sehol, de rápróbáltam hogy telnet ip.cím és adott egy logint. root login, jelszót kért, rátippeltem, hogy root, oszt beengedett. :DDD
link egéybként.
Tehát ott is hekkelhetsz.

Én is írtam korábban, hogy kicsit el kell mélyülni a témában. Ezt már rég nem a házi user szintje. Meg lehet csinálni sok mindent, mert a gépeidben benne hagyták ennek lehetőségét. De itt már nem elég az, hogy konkért parancsot írunk neked, vagy próbálkozol. Itt már értened kellene a dolgokat. Pl: ,hogy mit csinál a mount. Hogy állítasz jogosultságokat a fájlokra, könyvtárakra. Igen, ez a része nehéz és sokkal bonyoltabb, mint amit már ismerhetsz, de pont ezektől lesz a linux stabil és biztonságos. Mert szigorú.

vagy én itt innkább kussoljak? :DDD

[ Szerkesztve ]

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#11547) mobilizmo válasza Tonyk (#11544) üzenetére


mobilizmo
addikt

Lehet benne valami, voltak olyan időszakok amikor nem kaptam figyelmeztető levelet. Akkor nyilván csesztettem a routert így változott az IP-m. Korábban próbálkoztam egy admin scripttel ami megoldaná a problémát, de nem tudtam működésre bírni.

Bonyolult problémákra mindig akad egyszerű, könnyen érthető, téves válasz.

(#11548) z123456789 válasza Vladi (#11546) üzenetére


z123456789
addikt

Na arra még gyúrnom kell, de lényegében igazad van. Nekem böngészőből valami marhaságot ír ki, nem admin-t meg jelszó-t kér.
SSH-n meg rá kell jönnöm milyen port-ot kellene beírni, mert nem csinál semmit.
Nem akarom már sokáig bonyolítani, ezt az egyet akartam még beállítani, de ha nem megy akkor nem.
Ráadásul holnap utazom el és egy hétig nem leszek, szóval ki is esek ebből az egészből. Még hülyébb kérdéseket generálnék.
Jó, elmélyülök. Ne gondoltam hogy ezt ennyire külön illik kezelni. Engem nem zavar ha írsz ide is. Jó néven veszem. Kösz.

(#11549) mrrr74 válasza #79335424 (#11512) üzenetére


mrrr74
aktív tag

Köszi, akkor ezért nem találok róla semmit

https://weddmegonline.hu, https://nekedveszem.hu

(#11550) Larssonka válasza mobilizmo (#11542) üzenetére


Larssonka
csendes tag

Hát annyival vagyok előrébb, hogy a no-ip-s címen elérem a router admin felületét. Portokra nem reagál külső címen keresztül.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.