Hirdetés

2024. május 30., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:19:58

LOGOUT.hu

Kérdés feltevése előtt kérlek olvasd át figyelmesen az alábbi leírást!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#10801) Tonyk válasza Geripapa (#10800) üzenetére


Tonyk
veterán

1-2 másodperc

szerk: megnéztem,működik a link

szerk2: ugye root-ként léptél be és úgy próbálod?!

[ Szerkesztve ]

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#10802) Geripapa válasza Tonyk (#10801) üzenetére


Geripapa
aktív tag

Szerintem én csesztem el valamit.... :)

Az volt hogy leszedtem az ffp meg visszatettem meg újraindítottam a nast most jó :)

Segítségkéréshez: NSA320+FFP; Raspberry Pi2 Openelec/Kodi ;

(#10803) Geripapa válasza Tonyk (#10801) üzenetére


Geripapa
aktív tag

Elvileg megy! Be sem kellett állítani, jó volt úgy ahogy volt.

Este filmnézéssel is teszteljük.

Köszi a segítséget!

Segítségkéréshez: NSA320+FFP; Raspberry Pi2 Openelec/Kodi ;

(#10804) RudY


RudY
addikt

Transmisson ügyben lenne kérdésem. Gyakorlatilag minden rendben, de ha megőszülök se találom a torrent mappáját. Pedig létezik, konkrétan ezt keresem, de fizikailag sehol nem találom :( :B
/i-data/md0/admin/download/Transmission/

(#10805) Oldman2 válasza RudY (#10804) üzenetére


Oldman2
veterán

Hol és mivel keresed?

(#10806) RudY válasza Oldman2 (#10805) üzenetére


RudY
addikt

Total Commander - elvileg hálózati meghajtóként a teljes meghajtó csatolva lett.

(#10807) bezzegz


bezzegz
csendes tag

Sziasztok!

Valakinek ötlete ,hogy mit csinálja ,hogy ne fusson a nas-310 100% procin?
Szám Processz neve CPU %
Szám 1 twonkyserver 98.1
Szám 2 ksoftirqd/0 0.0
Szám 3 events/0 0.0
Szám 4 khelper 0.0
Szám 5 async/mgr 0.0
Szám 6 kblockd/0 0.0
Szám 7 scsi_zyxeljob_w 0.0
Szám 8 khubd 0.0
Szám 9 kmmcd 0.0
Szám 10 crypto

Már 3-4 napja így fut, nem hinném ,hogy ellenőriz ennyi ideig twonky...
3 hete húztam újra ..

(#10808) Tonyk válasza bezzegz (#10807) üzenetére


Tonyk
veterán

Kapcsold ki a fenébe azt a gusztustalan twonky-t....

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#10809) Oldman2 válasza RudY (#10806) üzenetére


Oldman2
veterán

Szerintem az a mappa nincsen alapból ki sharelve, így nem láthatod.

Én egy 325 v2 -n azt tapasztaltam, hogy azok a mappák, amiket kézzel létrehoztam pl. a /i-data/md0/ alatt (a főkönyvtárban), azok a Megosztások között automatikusan megjelentek.

A gond az lehet, hogy a /admin mappa az más jogosultságokkal rendelkezik.

Én a Transmission beállításaiban többek között emiatt is, a letöltéseket máshová irányítottam:

"download-dir": "/i-data/md0/video/Transmission/Completed/"

(#10810) RudY válasza Oldman2 (#10809) üzenetére


RudY
addikt

Mindent látok a Transmission mappában is, de nem voltam elég pontos.
Igazándiból a torrentwatch mappára gondoltam, ahol beszippantja a Transmission a torrenteket, hogy ne egyesével kelljen bedobálni.
Éveken át Snake OS-t használtam (egy jócskán elavult WLX 652 szutyin), ott így nézett ki: [link]
Azt hittem itt is ez viszonylag egyszerűen elérhető alap.
Viszont a keresgélések közben azt vettem észre, hogy a torrentwatch nem is lenne a Transmisson része? Úgy tűnik a Snake-ben volt csak egybesütve....asszem :U

[ Szerkesztve ]

(#10811) Tonyk válasza RudY (#10810) üzenetére


Tonyk
veterán

Tulajdonképpen akkor Te azt a mappát keresed, ahová a .torrent fájlokat pakolod. Azaz a settings.json-ban a watch-dir értékben megadott mappát?

Alapból egy friss telepítésen nincs ilyen.

1. Létrehozod a mappát ahol tetszik.
2. TM-et leállítod.
3. A settings.json-ba beírod az alábbi értékeket pl. /i-data/md0/torrent mappát figyeled:

"watch-dir": "/i-data/md0/torrent",
"watch-dir-enabled": true,

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#10812) Oldman2 válasza RudY (#10810) üzenetére


Oldman2
veterán

Tonyk közben leírta a megoldást.

Én ezt a mappát külön meg is osztottam (ami külön meghajtóként fel is van mappelve), így egy kattintással oda tudok egy új fájlt másolni.

Nálam ez a három almappa van a beállításokban beállítva:

A teljesen letöltött fájlok átkerülnek ide:
"download-dir": "/i-data/md0/video/Transmission/Completed/",
"download-queue-enabled": true,

A még letöltés alatt lévő fájlok itt vannk:
"incomplete-dir": "/i-data/md0/video/Transmission/Incomplete/",
"incomplete-dir-enabled": true,

Az új torrent fájlokat innen szedi fel automatikusan:
"watch-dir": "/i-data/md0/video/Transmission/New_torrents/",
"watch-dir-enabled": true

Még azt szerettem volna beállítani, hogy a filmek, az ekönyvek és az audio fájlok más-más Completed mappába kerüljenek át. Meg lehetne ezt is csinálni, de eddig lusta voltam ennek nekiállni.

[ Szerkesztve ]

(#10813) Tonyk válasza Tonyk (#10811) üzenetére


Tonyk
veterán

Annyit még hozzátennék, a tökéletesség miatt, hogy a setting.json -nak megadott struktúrája van. Minden sor végén vessző van, kivéve az utolsó bejegyzés után. Ott nincs!! Tehát ha a végére írod, úgy figyelj ez eredeti utolsó sorra, mert akkor oda kell egy vessző (mivel ez lesz hátulról a harmadik sor), és az új utolsó sor végére pedig nem kell vessző.Természetesen bárhová írhatod a fájlba, akár középre is, ott viszont akkor mindkét sor végén vessző van.

Ja, és még annyi, hogy van egy 4. pont is: Indítsd el a TM-et. ;)

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#10814) Mate


Mate
nagyúr

Tegnap felraktam a polcot a modemnek, routernek, mérőműszernek és Nasnak.

Valamiért a nas sokkal hangosabbnak tűnik, mint az ideiglenes helyén. Ventit kiiktathatom simán vagy mivel tudnám kicsit lejjebb vinni a hangját. Esetleg valahogy megoldható a fordulatszám csökkentés? (NSA-310S)

[ Szerkesztve ]

(#10815) #79335424 válasza Mate (#10814) üzenetére


#79335424
törölt tag

Ha egy kis purhabot benyomsz a ventinyíláson, az mindhárom feladatkört ellátja. :)

(#10816) Mate válasza #79335424 (#10815) üzenetére


Mate
nagyúr

Most megnéztem és 3333RPM-el indul. Ekkor 36 fokos a CPU. Ez időnként felugrik kb. 5400 RPM-re, de még ekkor is max. 40 fokos a CPU. Nem tudom hány fokot bír, de kétlem, hogy télen ennyire tekernie kellene.

(#10817) Tonyk válasza Mate (#10814) üzenetére


Tonyk
veterán

pl egy ilyennel, vagy forrasztasz magadnak

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#10818) Mate válasza Tonyk (#10817) üzenetére


Mate
nagyúr

310-et ha jól láttam lehetett simán szoftveresen módosítani. 310S-hez nem készült ilyen megoldás?

(#10819) RudY válasza Tonyk (#10811) üzenetére


RudY
addikt

Hálás köszönet: Tonyk, Oldman2 :R

Idáig még nem jutottam el, de nagyon rajta vagyok. FFP miatt fel kell szabadítanom egy USB portot, így egy nem is olyan régebbi kérdésemre is megvan a válasz. Az NSA 310S simán megbírkozik egy USB HUB használatával. Saját táp nélkül is megy a HUB, de így kevésnek tűnik már a nafta, néha kicsit klattyognak a wincsik. Ellenben a tápos HUB abszolút megfelel. Jelenleg 2 db HDD és egy nyomtató lóg így rajta, hibátlanul üzemelnek. Sok a családban az informatikai eszköz, és kénytelen vagyok kordában tartatni az igényeket. :K

[ Szerkesztve ]

(#10820) Tonyk válasza RudY (#10819) üzenetére


Tonyk
veterán

FFP-nek nem kell usb, sőt inkább javallom a hdd-re történő telepítést. Témaindító írás 8. oldalával kezded és a 3.-on folytatod a telnet kikapcsolásánál. Ezzel a passzív hub-os meghjatással óvatosan, mert kinyírhatod könnyen az egész hóbelevancot. Egy usb2-es port max 500mA-t tud, ennél már két külső hdd bőven többet eszik.

(#10818) mate3553

"310-et ha jól láttam lehetett simán szoftveresen módosítani."

Én ugyan 320-on próbáltam, de nem egy ott nem működő "megoldásról" beszélsz. Nekem úgy rémlik, hogy 310-en sem ment, de ebben nem vagyok biztos.

[ Szerkesztve ]

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#10821) MajaG


MajaG
senior tag

2.5" vinyóval használja valaki? Van itthon elfekvőbe egy darab, beraknám a másik asztali vinyó mellé. Ha felismeri és helyesen kezeli gondolom sok gond nem lehet vele, vagy?

(#10822) shteer válasza MajaG (#10821) üzenetére


shteer
titán

Ha bele tudod illeszteni es rogziteni, nincs mas akadalya.

..szerintem jónak tűnik

(#10823) RudY válasza Mate (#10814) üzenetére


RudY
addikt

Én azt vettem észre, hogy inkább maga a ház erősíti fel a venti rezgését, főleg kemény felületen. Kapott gumis-szivacsos talpakat, így már nagyon kell fülelni, hogy halljam a venti susmorgását. Most éppen így néz ki a status.

(#10824) Mate válasza RudY (#10823) üzenetére


Mate
nagyúr

Rezgést én is megoldottam, a venti hangos.

Most épp ilyen:

Néha lemegy 3333-ra, de általában 5200-5400-on pörög. Hőmérséklet meg max. 40°. Tök felesleges szerintem ennyire lehűteni.

2700-on pörögne, akkor nálam se lenne gond :D

[ Szerkesztve ]

(#10825) shteer válasza Mate (#10824) üzenetére


shteer
titán

Bele se merek gondolni milyen lehet :)

..szerintem jónak tűnik

(#10826) Mate válasza shteer (#10825) üzenetére


Mate
nagyúr

Hát nem kellemes :)

(#10827) f4cg80 válasza Mate (#10824) üzenetére


f4cg80
tag

Én ma kompletten kihúztam a ventilátort,annyira idegesített. Egy hosszabb teszt még hátravan,hogy mennyire melegszik fel...

(#10828) Tonyk válasza f4cg80 (#10827) üzenetére


Tonyk
veterán

tegyetek a cpu-ra bordát, azzal is lehet pár fokot nyerni

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#10829) melan


melan
senior tag

Sziasztok! Szeretném a dropboxot használni a NASon úgy, hogy onnan is szinkronizáljon fel a netre, ne csak a gépemről (azaz akarok egy másolatot a NAS-ra is). Be is állítottam a menüben, de ezzel csak azt értem el, hogy a drop2NAS mappába helyezett dolgokat átmozgatja a dropboxra, meg onnan a nas-ra is. De nekem az egész dropbox mappáról kellene másolat. Tudja ez egyáltalán?

(#10830) #79335424 válasza melan (#10829) üzenetére


#79335424
törölt tag

Nem ismerem a Dropbox lelkivilágát, de ha nem ragaszkodsz hozzá, akkor esetleg próbáld meg a GDrive -ot! Nem jártam át minden bugyrát, de az biztos, hogy a teljes tartalma megjelent a NAS -on és az is, amit utána telóról oda feltöltöttem.

(#10831) RudY válasza Tonyk (#10820) üzenetére


RudY
addikt

Ez a megoldás nálam nem működik (8 oldal). Nem is igazán értem, hogy ennyiből mi alapján jelenne meg az ffp telepítésre. Egyelőre nem gond, mivel az USB-s kártyaolvasóra a NAS automatikusan felrakta nekem az fpp-t, egy önállóan leválasztott 17MB-os partícióra. Nem is tudtam hogy ezt magától ilyen ügyesen megoldja, legalábbis nem olvastam róla.

[ Szerkesztve ]

(#10832) f4cg80 válasza Mate (#10824) üzenetére


f4cg80
tag

Üdv! Mint írtam,ma délelőtt lehúztam,kiszereltem a ventilátort belőle. Azóta megy folyamatosan,kb.2 óra dlna lejátszás,3 óra gépről nasra ftp feltöltés,és 5 óra nasról gépre ftp letöltés után: Processzor: 48fok,WD Green 4Tb: 44fok. Kizárt,hogy ezek után visszadugjam. Mindenközben ugyanilyen igénybevétellel Lenovo T530-as laptop: processzor: 51fok, Samsung SSD 35fok,WD Green 2Tb usb3.0: 43fok. Nem látok nagy különbségeket,nem hiszem,hogy ezek az értékek ártanának a nas-nak/merevlemeznek.

(#10833) bezzegz válasza Tonyk (#10808) üzenetére


bezzegz
csendes tag

Kikapcsolnám ,akkor tgényleg nem tekeri a procit,de akkor nem tudom nézni a filmeket a nasról a tv-n:(
Valami más ötlet?

(#10834) Avicularia válasza Mate (#10824) üzenetére


Avicularia
veterán

Az a venti rohadt hangos lehet. 325v2-n így néz ki, nem is lehet hallani a hangját.

(#10835) Tonyk válasza bezzegz (#10833) üzenetére


Tonyk
veterán

tegyél fel helyette minidlna-t ...

(#10831) RudY

Ez a megoldás nálam nem működik (8 oldal). Nem is igazán értem, hogy ennyiből mi alapján jelenne meg az ffp telepítésre.

Működik az csak nem próbálod igazán erősen ;) Eddig mindenkinek működött csak neked nem?! :W

Több user error lehet:
- a web_prefix file helytelenül lett létrehozva: pl windows alatt csináltad, és el van rejtve a fileok kiterjesztése. azt hiszed létrehoztad web_prefix néven, közben web_prefix.txt
- windows alatt egy sörtörés is kell még a sor után

Ha a fentiek után sem mennek, e helyett: ftp://ftp.zyxel-tech.de/2.new_mirror/ helyett próbáld meg ezt beírni: ftp://ftp.zyxel-tech.de/

Ezekkel mennie kell, ha nem van még pár megoldás. Mind-mind le van írva itt a fórumban már vagy 30x.

[ Szerkesztve ]

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#10836) Tonyk


Tonyk
veterán

Agyzsibbasztó:
Firefox tölti a Zinternetet... 16384 peta :Y

1.432.531 év. Sebaj, kivárom!

Pedig csak egy 540MB-os driverről lenne szó :O

[ Szerkesztve ]

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#10837) RudY válasza Tonyk (#10835) üzenetére


RudY
addikt

Nemcsak 30, hanem sokkal több hozzászólást olvastam el, így tudom, hogy azért másnál is volt elakadás. ;)
Memóriakártyára párc perc alatt telepítve lett minden, egyelőre így tesztelek és telepítek még több dolgot is, azután mehet HDD-re...ha megtalálom a megoldást :DDD Időközben meg is lett.
A kiterjesztéssel nincs gond az tutifix, a másik cím se jött be, egyébként ezzel a megoldással szedek le több csomagot máshonnan is. Ellenben az ftp-n kikeresve érdekes módon ott lapul az FFP is egy másik mappában. Így beírva és betöltve a web_prefix már beszippantotta:K
Lényeg az, hogy megoldható, mert erősen próbálom ;)

(#10838) Tonyk válasza RudY (#10837) üzenetére


Tonyk
veterán

Lényeg az, hogy megoldható, mert erősen próbálom

Ennyi!

(Csak ugye te kijelentetted, hogy nem működik, meg hogy nem érted mitől lenne ott az ffp ettől.)

[ Szerkesztve ]

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#10839) RudY válasza Tonyk (#10838) üzenetére


RudY
addikt

Nem mindegyik 310S zypkg mappában van az ftp szerverükön betéve az ffp, ezért nem értem most sem, mi alapján dönti el, hogy hova lökjön éppen :D

(#10840) Tonyk válasza RudY (#10839) üzenetére


Tonyk
veterán

Ha jól rémlik, fw alapján. Ezért volt az hogy, fw frissítés után nem volt ffp a csomaglistában. Egyébként kézzel letöltve a ffp csomagot és a megfelelő bejegyzését hozzáadva a zypkgs állományhoz telepíthető simán, nas-ról is.

[ Szerkesztve ]

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#10841) 80-évespapa válasza Tonyk (#10768) üzenetére


80-évespapa
csendes tag

Nos, csináltunk a fiam tabletjével (aki most itthon van) egy távoli ftp hívást a NAS felé (úgy ahogy javasoltad:
ftp://felvettnév.no-ip.org:12896. A baj az, hogy az én wrt150n Línksys routerembe be van drórozva a fizetős dyndns, és nem lehet az ingyenes noip.org hivást beirni. Megprobáltam, de ilyenkor a router hibát jelez. Ezért -hogy legalább próbálni tudjunk - a router DDNS lapján az egész dyndns mechanizmus disabledre van beállitva. Egy pozitiv eredménye azonban volt távoli próba hivásnak, hogy a port forwarding remekül működött, a hivás a tableten a router ajtaja elött halt el (csomó kiirás jelent meg routerrekel kapcsolatban).
Megoldás? Új router vétele? Vagy nincs mit veszteni való, a neten lehet olvasni olyan firmware-ről, amely jobb, gyorsabb routert varázsol a régiből, és megpróbálni azt feltenni (????)
Egyébként a username és password-be melyiket kell beirni? A routerbe való belépéshez vagy a NAS-ba való belépéshez szólót? Sajnos az itt lévő help -re kattintva az én routerem bizony semmit sem ir ki !!!!!
A tableten kipóbáltuk és ott sem hajlandó semmit kiirni. Üdv!

(#10842) Tonyk válasza 80-évespapa (#10841) üzenetére


Tonyk
veterán

"Ezért -hogy legalább próbálni tudjunk - a router DDNS lapján az egész dyndns mechanizmus disabledre van beállitva."

Huszadrangú dolog. Nem oszt nem szoroz, ha be van állítva.

"Egy pozitiv eredménye azonban volt távoli próba hivásnak, hogy a port forwarding remekül működött, a hivás a tableten a router ajtaja elött halt el (csomó kiirás jelent meg routerrekel kapcsolatban)."

Bodri kutya legyek ha ebből értettem valamit! Mi működik port forwarding nélkül és honnan veszed hogy a működik meg hogy a router ajtaja előtt hal meg valami? És mi írt ki micsodát? :Y :F

"Vagy nincs mit veszteni való, a neten lehet olvasni olyan firmware-ről, amely jobb, gyorsabb routert varázsol a régiből, és megpróbálni azt feltenni"

Ne haragudj meg, én nem javasolnék neked olyat, hogy firmware frissítés.

De mivel ott a nas, miért nem a nas-ba írod be, ott van lehetőség no-ip-s fiók beállítására?!

"Egyébként a username és password-be melyiket kell beirni?"

Mihez akarsz hozzáférni? Mi kéri a jelszót?

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#10843) melan


melan
senior tag

Szisztok! Tud valaki segíteni a Flickr beállításban? Megvan a fiók. A nason engedélyezem a flickr-et, majd a "készen áll"-ra kattintva új ablakot nyit a böngésző, ami üres. Próbáltam firefox/explorer/chrome. Gondolom felmenne a flickr honlapjára, hogy beállítsa a hozzáférést, de nem megy...

(#10844) Geripapa válasza melan (#10843) üzenetére


Geripapa
aktív tag

Nekem is csak üreset nyit meg, biztos azért hogy oda beihatod a flickr címét azt be tudsz lépni.
És engedélyezni amit kér.

Segítségkéréshez: NSA320+FFP; Raspberry Pi2 Openelec/Kodi ;

(#10845) 80-évespapa válasza Tonyk (#10842) üzenetére


80-évespapa
csendes tag

"Huszadrangú dolog. Nem oszt nem szoroz, ha be van állítva."
De a routerban ép nincs beállitva, mert nem lehet.

"Bodri kutya legyek ha ebből értettem valamit! Mi működik port forwarding nélkül és honnan veszed hogy a működik meg hogy a router ajtaja előtt hal meg valami? És mi írt ki micsodát? "
A távoli hívást elindító tablet gép képernyőjén jelentek meg routerrel kapcsolatos címek (linkek)

"De mivel ott a nas, miért nem a nas-ba írod be, ott van lehetőség no-ip-s fiók beállítására?!"
Természetesen oda be van írva.

"Mihez akarsz hozzáférni? Mi kéri a jelszót?"
Itt a fenti képen a NAS kér felhasználónevet és jelszót. Mire kellhet ez a távoli hiváskor?
1.A routerbe való belépéshez, vagy
2. a NAS-ba való belépéshez, vagy
3. a noip-be történő beregisztráláskor megadott új felhasználó nevet és jelszót várja a noip használat jogosultságának igazolásához. Sajnos nem tudom, hogy mi mit vár.
De ha a routerbe a DynDNS dolgokat be lehetne irni, ez is hasonlóan kér itt felhasználó nevet és jelszót.

(#10846) Mr Dini válasza 80-évespapa (#10845) üzenetére


Mr Dini
addikt
LOGOUT blog

Szia!

A no-ip-s regisztrációból való usert/passt kell beírni.

Ez az egész no-ip neked arra kell, hogy a fiadnak ne mindig az aktuális külső ip címed keljen megadni, hanem csak a hostot, ami kvázi átirányítja őt a te külsődre.(mert ez nem változik) Azért kell a Nas dydns menüpontjába belépni a no-ip-s adatokkal, hogy a nas ki tudja küldeni az éppen hozzád tartozó ip-t.

[ Szerkesztve ]

Eleinte angol billentzuyetet akartam. De aztán megismerkedtem a nagy 'Ő'-vel!

(#10847) Tonyk válasza 80-évespapa (#10845) üzenetére


Tonyk
veterán

"Huszadrangú dolog. Nem oszt nem szoroz, ha be van állítva."
De a routerban ép nincs beállitva, mert nem lehet.

Lényegtelen!

"Természetesen oda be van írva."

Ennyi.

"Itt a fenti képen a NAS kér felhasználónevet és jelszót. Mire kellhet ez a távoli hiváskor?"

A képen a no-ip-hez tartozó nevet és jelszót kéri. Semmi köze a nashoz.

"De ha a routerbe a DynDNS dolgokat be lehetne irni, ez is hasonlóan kér itt felhasználó nevet és jelszót."

Hagy már ezt a routeres dyndns dolgot. A dyndns fizetős. Felejtsük el. Mintha nem is létezne és a routerben sem létezik neki felület. Nincs, vége, eltűnt a földről.

Van no-ip, beállítottad a nas-on. Ennyi.

Már csak a routerben a portforwardokat kell beállítani.

[ Szerkesztve ]

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#10848) RudY válasza 80-évespapa (#10841) üzenetére


RudY
addikt

A baj az, hogy az én wrt150n Línksys routerembe be van drórozva a fizetős dyndns, és nem lehet az ingyenes noip.org hivást beirni.
Ezzel nem kell foglalkozni - de ezt már más is írta -, a router minden beállítása maradjon meg úgy, hogy stabilan működjön rajta minden, mintha a NAS nem is létezne. Mindenképpen ahhoz kell ragaszkodni, hogy a NAS legyen ezekhez a beállításokhoz igazítva és ne fordtíva, mert csak nagyobb lesz a katymasz.
Halkan megjegyzem, hogy ha már van fizetős dyndns szolgáltatásod, akkor az nem 1, hanem 30(!) host-ra vonatkozik, tehát a no-ip egy fölösleges kitérő volt...szerintem.

A bemásolt képek alapján valami megbökte a szemem.
A Lynksis fotón a router IP: 192.168.0.11
A másik fotón a NAS IP: 192.168.1.103
Szerintem más tartományban nem egészséges ez a kiosztás, de ha rosszul látom, akkor hozzáértő biztos kijavít. Viszont ha van benne valami, akkor talán előbbre visz.

(#10849) Tonyk válasza RudY (#10848) üzenetére


Tonyk
veterán

"Halkan megjegyzem, hogy ha már van fizetős dyndns szolgáltatásod"

De ezt hol írja, hogy neki van fizetős dyndns-e ?!

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#10850) RudY válasza Tonyk (#10849) üzenetére


RudY
addikt

Itt...legalábbis én így értelmeztem, és ezt törölték ki átmenetileg.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.