Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#2851) petipetya válasza atomchicken (#2850) üzenetére


petipetya
nagyúr

A kávé után akartam, de akkor már nem kell. :) Nekem 800-ra van felhúzva a proci, viszont feltettem a setcpu-t is, amely ondemand módban van - magyarul 125-800 között változik az órajel a használattól függően.

Nekem az 1.04-es GOT van fent, abban pedig nem sikerült működésre bírnom az app2sd-t.

[ Szerkesztve ]

"nincs rá lezsóidő"

(#2852) montyx


montyx
aktív tag

Sziasztok,
Elég sokat olvastam vissza, de nem igazán találtam konkrét választ a kérdéseimre. Ugyan én Spica tulaj vagyok, de a nővérem most kapott egy céges Droidot, és megkért, hogy állítsam be neki, de minden gyári legyen rajta, mert különben a cégnél kinyírják. No tehát a köv. kérdéseim lennének:

- Mi a legújabb tökéletesen stabil gyári ROM a Droidra most?
- A gyári gallery folyamatosan Memory Card r/w hibát dobál
- Vacak a wifi, alig kap jelet a Spicamhoz képest
- Rengeteg program FCzik, de nem úgy mint a spicámon, hanem fekete lesz a képernyő, és onnan se kép, se hang, hanem akksikivétel (mit lehet ez ellen tenni? / pl.: LauncherPro, ES File explorer, CoPilot installkor, etc.)
- Tetű lassú, akadozik, lassan lépbe az AppDrawerbe, lassan indulnak a progik...

Na pl. most is. Mialatt írtam, bekapcsoltam a telót, hogy megnézzem a firmware adatait, erre beütöttem a PINt, és írtam tovább. Most meg blackScreen van. Se kép se hang, csak ha a hangerőt nyomkodom akkor pittyeg. :W Többször kellett róla levenni az akksit 2 nap alatt, mint a Spicáról, mikor azt keményen moddoltam. :O Pedig erre csak marketról teszek fel dolgokat.
Tudtok segíteni, mert a nővéremet én beszéltem rá, hogy ilyet kérjen, mert jó lesz, és nem akarok neki egy folyamatosan FCző, instabil vackot visszaadni! :(

Firmware version:
2.1-update1
Firmware configuration version:
GAS_EMEA_USASHLS00RTEU_P046
Baseband Version:
3GSMEPU91A_U_91.07.56I
Kernel version:
2.6.29-omap1 / milestcm@il93lnxebld05 #1
Build number:
SHOLS_U2_02.36.0

Bocs a hosszú hozzászólásért

Aláírás

(#2853) montyx válasza montyx (#2852) üzenetére


montyx
aktív tag

A facebook authentikáció sem műxik szinte semelyik progival... :F
Valami nagy gáz van ezzel a telóval! :O

Aláírás

(#2854) Toobee válasza montyx (#2852) üzenetére


Toobee
veterán

Ugyanez van nekem is és én semmit sem tapasztaltam a leírt hibák közül. Szerintem egy settings privacy settings factory data reset meg memóriakártya formázás segítene a problémádon.

https://barbieripnk.hu/

(#2855) addamka válasza atomchicken (#2850) üzenetére


addamka
őstag

Megnéztem 2.01-es OR-ben tényleg nem sűrűn van apps2sd. Én még valami régivel csináltam, 1.02 talán, nem volt vele gond.

Jobb keveset érteni, mint sokat félreérteni.

(#2856) montyx válasza Toobee (#2854) üzenetére


montyx
aktív tag

Már 2x is megtörtént!

Aláírás

(#2857) Rickazoid válasza montyx (#2856) üzenetére


Rickazoid
addikt

Próbáld meg beírni ezt a kódot: *2767*3855#
Sose próbáltam, de elvileg ez töröl mindent majd újratelepíti a gyári firmwaret. Ez nem a factory reset parancs, az csak töröl. Legyen feltöltve az akku, mert ez nem megszakítható folyamat és valószínűleg nem is lehet közben tölteni.

Forrás

[ Szerkesztve ]

Erkölcstelen csíkot húzni a másik krumplifőzelékébe csak azért, hogy legyen egy szünet.

(#2858) Zoku


Zoku
tag

Valaki lenne oly kedves és megnézné hogy a marketból tud-e letölteni? Én bármit próbálok csak a download starting-ot írja de nem kezdi el. Vártam már 10perceket de nem mozdul.

(#2859) Rickazoid válasza Zoku (#2858) üzenetére


Rickazoid
addikt

Én ezt tapasztalom már egy jó ideje, néha működik, néha nem. Eddig azt hittem a nem hivatalos Froyo miatt van.

[ Szerkesztve ]

Erkölcstelen csíkot húzni a másik krumplifőzelékébe csak azért, hogy legyen egy szünet.

(#2860) Zoku


Zoku
tag

Nekem a gyári 2.1 van fent és eddig tudtam tölteni marketból, de most nem :S
Pedig pont találtam pár érdekes cuccot. Köszi a kommentet.

(#2861) petipetya


petipetya
nagyúr

Szintén zenész, pont le akartam szedni két progit ma este, de nem megy, kiírja hogy elindul a letöltés, a csík pedig a végtelenségig fut. Majd megjavul.

"nincs rá lezsóidő"

(#2862) Zoku


Zoku
tag

az Instant Heart Rate progit próbálta már valaki?

(#2863) atomchicken


atomchicken
tag

Na felraktam a 1.04a-s OR-t és abba megvan az "apps2sd"!
Rootoltam. Particionáltam az SD-t majd felraktam az apps2sd-t de még mindig a belső memoriára telepít! Valaki tudna mondani vmi okosat? Köszi!

Szerk.: Marketbő per pill én se tok letölteni :S!

[ Szerkesztve ]

(#2864) Rickazoid válasza atomchicken (#2863) üzenetére


Rickazoid
addikt

Okosat nem tudok rá mondani, nekem sose sikerült összehozni, a telepítés után valamit lehet kéne még csinálni, de igazából sehol nincs konkrét leírás ehhez, egyszerűen kéne működnie. De több helyen is írják, hogy nincs rá garancia, még a régebbieknél is, ahol párszáz parancsot ki kell adni hozzá. Fura egy dolog, mert az nem egy program, hanem egy halom áthelyezés és szimbolikus link, ha jól értelmezem.
Annyit tudok mondani, hogy ha nagyon nem elég a memória (sosem az, főleg hogy 20 MB alatt SMS-t se fogad a telefon), akkor a memhack-et telepítsd, azzal kapsz némi plusz tárhelyet, 20-30 MB-ot biztosan, lehet többet is.

[ Szerkesztve ]

Erkölcstelen csíkot húzni a másik krumplifőzelékébe csak azért, hogy legyen egy szünet.

(#2865) atomchicken válasza Rickazoid (#2864) üzenetére


atomchicken
tag

Aha! Köszönöm! Még szarakodok vele hátha sikerül :D

Egyébként ha felrakom azt a GOT-os féle Android 2.2-őt akkor abba már alapból a mem karira települ?

(#2866) addamka válasza atomchicken (#2865) üzenetére


addamka
őstag

Amelyik alkalmazás támogatja, csak azok települnek 2.2alatt memkártyára, és telepítés után neked kell rányomnod a Move to SD-re az Applications-ök közt (vagy marketből feltenni az App 2 SD progit, ami szól, ha olyan van felrakva, ami SD-ről is megy - nem keverendő az OR-es apps2sd-vel)

Apps2sd nálam ment 2.1-gyel simán, a normált raktam fel, nem a symlinkeset, ha jólrémlik ez a kettő van. A script kettészedte a memkártyám, 1 GB appoknak, maradék memkártyának. Reboot után mindent oda telepített, ami annyiban volt ciki, hogy egy launcherpro meg a widgetek nem szerencsés, ha onnan mennek, mert rohadt lassú lesz tőle a rendszer (class2-es memkártyáról beszélünk ugyebár).

Memhack után nálam kihalt a telefon, a Motorola logo-t tolta a pofimba évezredekig. Mákomra OR-ben uninstallálni is lehetett :)

Jobb keveset érteni, mint sokat félreérteni.

(#2867) atomchicken válasza addamka (#2866) üzenetére


atomchicken
tag

aha köszi!

Hàt èn rootoltam, elinditotam a sriptet maid ezek utàn raktam felt as apps2sd-t. Te is igy csinàltad nem?m

Ez a OR-s app2sd, mindent a memkarira rak, nem csak azt ami tàmogatja, ugye?

A memhack nàlam is kinyirta a telot!:s

(#2868) montyx válasza Rickazoid (#2857) üzenetére


montyx
aktív tag

Nem merem! Ez nem egy Spica, azt merem ütni vágni, de ez túl fixre Motózott cucc. :DDD

Elég nagy barom volt a Motorolánál, aki írta a software-t. Annyi szemetet elindít induláskor a teló, hogy az valami félelmetes. De a nővéremnek, mellesleg szőke egyemmeg, hogy a fenébe magyarázzam el, hogy a 30 futó progiból mit kell kilőni indulás után, hogy ne dögöljön meg a teló memóriája, meg az akksija?!

Aláírás

(#2869) addamka válasza montyx (#2868) üzenetére


addamka
őstag

Hát ha szőke, eleve minek neki ilyen kaliberű telefon? :)
Amúgy meg dobj fel egy Advanced task killert, szerkeszd az ignore listjét, a maradékot meg kigyomlálja. Mondjuk nekem 2.2-vel kevés a RAM-om, de ha elindul valami, aminek kell, elég jó hatásfokkal szabadítja fel (játékok után 80-100 mega free van, előtte meg 30 körül).

2.2.1-nél csak nekem nem updatel semmit marketről? Maga a market megy, de kijön egy frissebb verzió, és nem szól, pedig be van állítva :)

Jobb keveset érteni, mint sokat félreérteni.

(#2870) petipetya válasza addamka (#2869) üzenetére


petipetya
nagyúr

2.1 alatt sem update, ez a pár napja feltelepített 2.1-re átírt 2.2-es market, pedig eleinte csinálta. Vagyis a hiba a marketben van.

"nincs rá lezsóidő"

(#2871) petipetya


petipetya
nagyúr

Légyszi segítsetek. Egyszer anno beállítottam a quick send-ben egy email címet, és ezt szeretném átírni, de sehol sem találom. Merre van?

"nincs rá lezsóidő"

(#2872) montyx válasza addamka (#2869) üzenetére


montyx
aktív tag

Mert használná a fő funkciókat, csak egyszer kellene neki összerakni működőre ezt a droidot (a szó rossz értelmében)
Szal akkor Advanced Tasks Killer? Lecsekkolom. Mik azok a motorolás taskok, amit feltétlenül életben kell hagyni? Mert nekem a múltkor sikerült valamit úgy kinyírnom, hogy utána FCzett minden, míg ki nem vettem az akksit. Meg hallottam olyasmit is, hogy állítólag az ébresztőt se szabad kinyírni, mert akkor nem ébreszt?!

Neked hogy van 2.2? Hivatalos firmware? Mert a Motorola oldala szerint a 2.1u1 a legfrissebb. Hogyan tudnám feltenni erre a telóra? Van valami faja segítség hozzá? Mert tényleg egy céges teló, szal ha elcsesszintem a nővérem kinyír! De télleg! Aztán majd jöhettek a temetésemre! :P :))

Aláírás

(#2873) Cyberpunk válasza montyx (#2872) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Én csak 3rd party app-okat szoktam kilövöldözni. Nem igazán látom értelmét a többi cucchoz hozzányúlni. A rendszer úgy is kipucolja magától a fölös dolgokat ha kell a memória.

Froyo hivatalosan még nem létezik Milestone-ra sajnos :((( G.O.T.-os főzött rom van rá.
Egy kis segítség fw frissítéshez [link] De ha céges a készülék akkor inkább ne kísérletez mert tényleg kinyírnak ;]

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#2874) montyx válasza Cyberpunk (#2873) üzenetére


montyx
aktív tag

Köff!

Aláírás

(#2875) petipetya válasza petipetya (#2871) üzenetére


petipetya
nagyúr

A kamera menüjében van elrejtve... :W :)

"nincs rá lezsóidő"

(#2876) Zoku


Zoku
tag

Ha instalálok egy témát, utána hogy tudok visszaállni az eredetire? Vagy ez olyan, hogy instalálom és futtatnom is kell és akármikor bezárhatom?
Itt van EZ példának.

(Milestone)

[ Szerkesztve ]

(#2877) Zoku


Zoku
tag

A kövi kérdésem az, hogy aaa Settings / Applications / Development menüben mit jelent az USB debugging és az Allow mock locations?

(#2878) Rickazoid válasza Zoku (#2877) üzenetére


Rickazoid
addikt

A debugging akkor kell, ha az Android SDK-t akarod használni (nem programozó földi halandónak például az USB-s internet megosztás, vagy a képernyőkép készítés), a mock locations-nek pedig most néztem utána, a GPS jelét lehet vele állítani az Android emulátorban.

[ Szerkesztve ]

Erkölcstelen csíkot húzni a másik krumplifőzelékébe csak azért, hogy legyen egy szünet.

(#2879) atomchicken


atomchicken
tag

Feldobtam a GOT-os 2.2 eddig semmi probléma nincs vele, mondjuk az apps2sd nem nagyon tetszik, mivel nem mindegyik appot teszi át és ha át is teszi akkor ott hagy valamennyi adatot! (A Flash tartalmat szerintem elég szépen viszi :D )

A Motonavot nem lehet valahogy átrakni az SD kártyára, mert röpke 30mb-t :S

Most per pill 50.73MB szabad belső memória van, nektek kb mennyi van?
Mi az a határ ami alá ne menjek?
Köszi

(#2880) petipetya válasza atomchicken (#2879) üzenetére


petipetya
nagyúr

Nálam 2.1 van, most 90MB a szabad belső memória, köszönhetően a busybox-nak és a memhack-nak a got recovery menüben.

"nincs rá lezsóidő"

(#2881) Toobee válasza atomchicken (#2879) üzenetére


Toobee
veterán

Nekem múltkor pampogott, hogy töröljek...Angry Bird's törlése után lett 33 mega szabadom, pedig nincs fent sok program, és a cache is SD-n van.

https://barbieripnk.hu/

(#2882) Rickazoid válasza atomchicken (#2879) üzenetére


Rickazoid
addikt

20 MB körül tesz ki egy ikont a panelre, hogy kevés a memória, innentől nem fogad se SMS-t, se e-mailt.
Nálam 44,4 MB szabad, telepítve van többek közt MOTONAV (30,75 MB), Adobe Flash (12,4 MB), RockPlayer (12,31 MB), Maps (8,09 MB), Documents To Go (8,05 MB), majd 8 és 1 MB közt még 27 program, illetve ezek közül mind a telefonban van, van nagyjából ugyan ennyi 1 MB-nál kisebb, 3 pedig a microSD-n, ezek 2,5 MB-ot foglalnak a telefonon, összesen ~160 MB van a belső memóriában.

Erkölcstelen csíkot húzni a másik krumplifőzelékébe csak azért, hogy legyen egy szünet.

(#2883) bwoay


bwoay
nagyúr

visszajött a telefonom a szervizből. magam sem hittem benne, de megcsinálták (a hangszóró recsegett, mikor kicsengett a telefon, most tökéletes). mondjuk jó lenne tudni, hogy mi a f@szomat sw-eztek még emellé (a garancialapon szerepel), de úgy tűnik, hogy ez olyan szervizes reflex. a lényeg, hogy bár nem tudom, változott-e a fw ahhoz képest, amivel leadtam, de legalább le van gyalulva a készülék. marketen néztem a letöltéseimet, szerepelt is mind eddigi, ahogy kell, de miután ráérősen felraktam 1-2-t, lenullázódott a "history", így most már csak azok vannak ott, amiket újból felpakoltam első körben. ez megszokott dolog, vagy én futottam bele valami anomáliába? na mindegy, egy csomó szar volt fent úgyis, amire meg nem emlékszem, az úgysem lehetett olyan jó :D

[ Szerkesztve ]

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#2884) petipetya válasza bwoay (#2883) üzenetére


petipetya
nagyúr

A szervizben mindig új szoftvert tesznek rá, függetlenül attól, hogy hardveres vagy szoftveres panasszal adtad-e be. Az oka az, hogy ez tényleg sok gondot megoldhat elsőre.

Persze a te esetedben a hangszóróval volt a gond, amit úgy néz ki, hogy kicseréltek.

[ Szerkesztve ]

"nincs rá lezsóidő"

(#2885) petipetya válasza atomchicken (#2879) üzenetére


petipetya
nagyúr

Szia!

Megnéznéd - vagy akinek még fent van a teszt 2.2-es -, hogy bejön-e valamelyik böngészőben a http://ibank.cib.hu oldal és eljut a login felületig, ahol a nevet és jelszót kéri?

[ Szerkesztve ]

"nincs rá lezsóidő"

(#2886) Rickazoid válasza petipetya (#2885) üzenetére


Rickazoid
addikt

Dolphin HD és Skyfire esetében azt írja, hogy nem támogatja a böngésző a Java kisalkalmazásokat. Mi a fenének egy weboldalra Java?
A java.com sem tudja tesztelni, Dolphin HD-re nem ad eredményt, de ahogy írja, nincs támogatás Androidra. És tényleg, csak próbálkozások vannak eddig.
Nem JavaScript, Java.

[ Szerkesztve ]

Erkölcstelen csíkot húzni a másik krumplifőzelékébe csak azért, hogy legyen egy szünet.

(#2887) petipetya válasza Rickazoid (#2886) üzenetére


petipetya
nagyúr

Köszi!

Nem is értem, hogy miért nem írnak androidos alkalmazást a netbankhoz...

"nincs rá lezsóidő"

(#2888) wolruf válasza bwoay (#2883) üzenetére


wolruf
őstag

Megszokott igen, a Market a reset után csak az első telepítés/kilépésig mutatja a historyt.

Nekem annó az MPX220-as Motorolámat szoftverezték folyamatosan mondva, hogy az majd megjavítja. Nem tette. Főleg, hogy mindig régebbit raktak rá :D

Más:

Valaki megnézné, hogy az ő telcsijére mit ír ki a Motorola Update? Nekem azt mondja, ismeretlen típus, etc... Félek, a nem gyári fw miatt nem ismeri fel. Köszönöm előre is!

(nem kötelező megadni – minden hozzászólásnál automatikusan az üzenet végéhez íródik)

(#2889) Rickazoid válasza petipetya (#2887) üzenetére


Rickazoid
addikt

Gondolom szeretnek nagyon biztonságos megoldásokat használni, mint a 6-12 számjegyű, csak kisbetűkből és számokból álló jelszó... :(

Viszont a GOT Froyo-val egyre több gondot tapasztalok, 88 óra felett az uptime, szóval újraindulás többé már nincs, viszont a WLAN nagyon instabil lett, videózásra nem jó, bár a fényképek mintha világosabbak lennének, viszont mintha a Multitasking nem működne, ha átmegyek a böngészőből egy másik programra, vagy akár a főképernyőre, visszaváltásnál 10-ből 9-szer a böngésző újratölt, mintha egy mentett állapotból állna vissza. De játékok is bezáródnak a háttérben maguktól, akárcsak a GPS programok... de egyebek meg visszaállnak, bár nem tudom tényleg futottak-e, kezdem azt hinni, hogy nincs is multitasking a hagyományos értelemben.

[ Szerkesztve ]

Erkölcstelen csíkot húzni a másik krumplifőzelékébe csak azért, hogy legyen egy szünet.

(#2890) petipetya válasza petipetya (#2887) üzenetére


petipetya
nagyúr

Erre találtam egy Bankdroid start nevű alkalmazást. A telepítés során csak ezt a jogot írja ki magának: "network communication, full internet acces".

Az első gondolatom a jelszólopás. Van hozzá egy weboldal, ahol elvileg meg lehet nézni a forráskódot stb. Vajon megbízható a szoftver?

"nincs rá lezsóidő"

(#2891) Toobee válasza Rickazoid (#2882) üzenetére


Toobee
veterán

116 megát használnak a programok, 33 mega szabad van. Mi használja még a belső memóriát? Örülnék azért, ha lenne ~50 mega körül, mivel tudnék egy kis helyet csinálni? Gyári rom, rootolt telefon, cache SD-n van.

https://barbieripnk.hu/

(#2892) petipetya válasza petipetya (#2890) üzenetére


petipetya
nagyúr

Kis guglizással megtaláltam a megoldást, melyet ki is próbáltam: a Dolphinban át kell állítani az user agent-et iphone-ra vagy androidra (nekem alapból desktop), és akkor simán bejön az m.cib.hu oldal.

"nincs rá lezsóidő"

(#2893) Toobee válasza petipetya (#2885) üzenetére


Toobee
veterán

Én se tudom használni az MKB-s netbankárt :(( Nem tudok rákattintani, hogy előhozza a felugró ablakot, ha direktbe beírom a címét úgy se jó...

https://barbieripnk.hu/

(#2894) petipetya válasza Toobee (#2893) üzenetére


petipetya
nagyúr

És mi a helyzet a mobil netbankárral?

"nincs rá lezsóidő"

(#2895) atomchicken válasza petipetya (#2880) üzenetére


atomchicken
tag

Aha köszönöm!

Valaki el tudná magyarázni h mi az a busybox és a memhack? (Azt tom hol kell instalálni, de h mit csinál azt nem)

Ha 20MB alatt van a memoria és jön egy szöveges SMS, ami mit tom én mennyi mb egy SMS, de kb 3kb akkor azt se fogadja?

(#2896) petipetya válasza atomchicken (#2895) üzenetére


petipetya
nagyúr

Itt írják.

"nincs rá lezsóidő"

(#2897) bwoay válasza petipetya (#2884) üzenetére


bwoay
nagyúr

igen, természetesen (?) volt hangszórócsere is a garancialap szerint, csak azon nem lepődtem meg :D

wolruf:
thx, ezzel nem voltam tisztában idáig

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#2898) petipetya válasza petipetya (#2896) üzenetére


petipetya
nagyúr

Olvasgattam egy kicsit itt, linkről-linkre és megérte, mivel lecseréltem az eddigi TouchDown-t a RoadSync-re. Természetesen a google a fő fiókom, de van egy exchange is, melynek az eddigi evolúciós csúcsa a roadsync:
- Kezdetben a gyári email-be állítottam be, de emiatt csak kóddal lehetett feloldani a képernyőt.
- Ezt leváltottam a touchdown-ra, de az nagyon lassú, emellett pedig minden képet letölt a telefonra, ha akarom, ha nem.
- Most pedig a roadsync van fent, amely gyors és jól használható, és már kódot sem kér az indításkor, mint az elődje tette.

"nincs rá lezsóidő"

(#2899) Zoku


Zoku
tag

gmailban a weben létrehozott taskokat hogy kell szinkronizálni a telefon naptárjával?
valahogy nem jövök rá :D

(#2900) Zoku válasza Zoku (#2899) üzenetére


Zoku
tag

najó közbe rájöttem hogy nem taskot kell írni, hanem calendarba kell :D

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.