Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#3001) spacer válasza petipetya (#3000) üzenetére


spacer
aktív tag

Köszi. Így már sikerült. :R

>>>>>>>macbook air<<<<<<

(#3002) eami válasza montyx (#2998) üzenetére


eami
addikt

nekem semmi gond nincs vele...

(#3003) likeaRAINBOW


likeaRAINBOW
senior tag

sziasztok.
tudnátok mondani pár pozitív és negatív dolgot a telefonról?
iylen telefont szeretnék venni a közeljövőben, és érdekelnének a tapasztalatok.
köszönöm szépen

(#3004) Zoku válasza likeaRAINBOW (#3003) üzenetére


Zoku
tag

Szia!

Háát lássuk csak. Nekem kb 3 hete van meg, és tudom ajánlani. Ha eddig nem volt androidos telefonod, mindenképp megéri kipróbálni.
Pozitív:nagy és szép kijelző, a készülék nem karcolódik, nem lassú, nem fagy le stb.. jó vele hosszabb szövegeket begépelni, az android marketben rengeteg hasznos progit lehet hozzá találni.

Negatív: nincs fm rádió.. más nem jut eszembe :)

Megéri az árát.

(#3005) Rickazoid válasza likeaRAINBOW (#3003) üzenetére


Rickazoid
addikt

Nekrofil? Aztaro**.. hogy jött ez a név?

A telefonról annyit, hogy tényleg megéri, se hardveres, se szoftveres gondjai nincsenek (a legfrissebb hivatalos ROM-mal legalábbis), stabil, maga a telefon masszív, nem akar szétesni, kényelmes kézben tartani, nem nehéz, mégis érzi az ember, hogy valami van a kezében. Viszont esztétikai hibákra hajlamos, többen is írták már, hogy a kameragombról spontán lepattog a festék, nekem már teljesen fehér.. így már nem néz ki rosszul, csak az átmenetkor fura. Ezen kívül nálam a burkolatról is lepattant két, egy-két mm-es helyen, egyik sincs összefüggésben leejtéssel. Ezek csak apró esztétikai hibák a legsúlyosabb hibái.
Illetve hetek kérdése és itt a hivatalos Froyo frissítés... legalábbis reméljük.

Erkölcstelen csíkot húzni a másik krumplifőzelékébe csak azért, hogy legyen egy szünet.

(#3006) montyx válasza eami (#3002) üzenetére


montyx
aktív tag

...és sima gyári romod van fent? Nem moddoltál, recoveryztél, rootoltál semmit? :Y

Aláírás

(#3007) montyx válasza likeaRAINBOW (#3003) üzenetére


montyx
aktív tag

Nekem az egyetlen bajom pont az, ami sokaknak pozitív. Nem lehet szabadon agyonbarmolni, mint a Samu gépeket, lásd Spica... :P
Na jó, valaki ezt szereti. Meg az nem tetszik, hogy a dokkoló progit úgy kell előbarmolni. Szerintem ez ostobaság.

Aláírás

(#3008) likeaRAINBOW


likeaRAINBOW
senior tag

agyonbarmolás alatt mit értessz?

(#3009) Rickazoid válasza likeaRAINBOW (#3008) üzenetére


Rickazoid
addikt

Csak tippelek, de szerintem azt érti alatta, hogy nem lehet custom ROM-ot telepíteni. CyanogenMod is csak úgy működik, hogy a legfrissebb verziójú hivatalos ROM feltelepítése után egy .zip fájl az OpenRecovery alól futtatva kicseréli a telefonon található fájlokat módosított fájlokra, de csak ennyit tehet, illetve törölhet és hozzáadhat programokat. Nincs lehetőség arra, hogy egy komplett .sbf fájlt, vagyis egy teljes egyedi firmware-t készítsenek, illetve a bootloader nem enged ilyeneket települni.
Ettől függetlenül rootolás után szétcincálható a rendszer, ha tudja az ember hogy kell, de minden módosításnak határt szabnak a hivatalos firmware képességei.

[ Szerkesztve ]

Erkölcstelen csíkot húzni a másik krumplifőzelékébe csak azért, hogy legyen egy szünet.

(#3010) domedee válasza Rickazoid (#3009) üzenetére


domedee
senior tag

Viszont így nem is tudod úgy elrontani, illetve egy rossz sbf sem tudja hazavágni a rendszert. Mindig megvan a lehetőség visszatérni a gyárira.

''és van a végén a városok anyja: Budapest. Csakhogy ez nem olyan anya, aki szoptatja a gyerekeit, ellenkezőleg őt szoptatják a gyerekek, s maradnak mellette örökké satnyák, kicsinyek, vérszegények.'' - Mikszáth Kálmán

(#3011) Fel


Fel
addikt

Sziasztok!

Hol érdemes (webshop) Milestone-t venni mostanában? Hivatalosan Mo-ra szánt példányt vennék, itthoni garival (nem bolti), itthon használható navigációval. Létezik egyáltalán ilyen? Mindenhol csak EU, vagy bolti garanciás darabokat találok.
Köszönöm a választ előre is :R

(#3012) z0d1AK válasza Fel (#3011) üzenetére


z0d1AK
veterán

Csak egy tipp.:))

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#3013) spacer


spacer
aktív tag

Feltettem egy teljes verziós motonavot, de fektetett helyzetben el van csúszva a kép. Melyik verzió jó a milestone-hoz?
A másik kérdésem, hogy hiába van rootolva a telefon, és nem tudom a milestone overlock-kal feljebb rakni a proci sebességét. (failed load module)

>>>>>>>macbook air<<<<<<

(#3014) z0d1AK válasza spacer (#3013) üzenetére


z0d1AK
veterán

Nálam megy az overclock. Bár már 1000MHz-nál is eléggé melegszik.

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#3015) Fel válasza z0d1AK (#3012) üzenetére


Fel
addikt

:R

(#3016) Cyberpunk válasza z0d1AK (#3014) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Nekem 1200MHz-en is stabil ;]

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#3017) z0d1AK válasza Cyberpunk (#3016) üzenetére


z0d1AK
veterán

Nekem is, csak játék során melegszik. Amúgy nem sok különbséget éreztem.

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#3018) wolruf válasza z0d1AK (#3012) üzenetére


wolruf
őstag

Honnan a répából tudom, hogy milyen verziós a telcsim? Pannonnál vettem, de lövésem sincs milyen változat :)

(nem kötelező megadni – minden hozzászólásnál automatikusan az üzenet végéhez íródik)

(#3019) z0d1AK válasza wolruf (#3018) üzenetére


z0d1AK
veterán

Minek a verzióját szeretnéd látni?

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#3020) wolruf válasza z0d1AK (#3019) üzenetére


wolruf
őstag

Magának a telefonnak (értve ez alatt, hogy Italy, UK, DACH vagy mi?!). QWERTY billentyűs, de nem ismeri fel az updater (azt mondja a típusra hogy N/A, ami vicces :) ). Jó lenne, ha a hivatalos frissítések felmennének rá a jövőben (ha lesznek :D ).

(nem kötelező megadni – minden hozzászólásnál automatikusan az üzenet végéhez íródik)

(#3021) z0d1AK válasza wolruf (#3020) üzenetére


z0d1AK
veterán

Tedd fel a Quadrant-ot, ott System information. Ott benne van.:)

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#3022) wolruf válasza z0d1AK (#3021) üzenetére


wolruf
őstag

Feltettem, köszi a tippet :) Moto_RTEU. Na ez mi a tosz? :D

(nem kötelező megadni – minden hozzászólásnál automatikusan az üzenet végéhez íródik)

(#3023) z0d1AK válasza wolruf (#3022) üzenetére


z0d1AK
veterán

Nemtom, nekem DACH:D

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#3024) bwoay válasza wolruf (#3022) üzenetére


bwoay
nagyúr

enyém is az, fogalmam sincs, mi lehet.

más: van a hátlapon az a vékony műanyag elem, ami a kamerát meg a LED-et is takarja. a szervizben kicsit meghajlították, szerintetek ezt a lemezt be tudom szerezni valahonnan? keresgéltem többfelé, de még akkumulátor fedelet sem találtam.

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#3025) domedee válasza z0d1AK (#3023) üzenetére


domedee
senior tag

Az RTEU az a retail Eu, ez a legjobb nekünk.

DACH: német-osztrák-svájc régió

''és van a végén a városok anyja: Budapest. Csakhogy ez nem olyan anya, aki szoptatja a gyerekeit, ellenkezőleg őt szoptatják a gyerekek, s maradnak mellette örökké satnyák, kicsinyek, vérszegények.'' - Mikszáth Kálmán

(#3026) petipetya válasza petipetya (#2987) üzenetére


petipetya
nagyúr

Meg is jött a töltő kábel 4 nap alatt, működik. Hol tudok 5 csillagot adni az eladónak? Rákattintottam a nevére, de ott csak az eddigi értékeléseket látom.

"nincs rá lezsóidő"

(#3027) Rickazoid válasza z0d1AK (#3021) üzenetére


Rickazoid
addikt

Na-na. Az ott csak a firmware régióját írja ki, a telefonét nem. Nekem is RTEU, pedig tudom, hogy a Deutsche Vodafone-tól származik (rajta van a dobozán, illetve a doboz nélkül is tudnám, hisz az eredeti szoftverben ott volt a Vodafone LIVE ikon, emellett német volt az alapnyelve és QWERTZ a billentyűzet).
A legpontosabb információt az IMEI szám nyújtja, abból is az első két karakter, a Reporting Body Identifier. Ennél pontosabbat nem találtam és ahogy írják vannak kivételek, pedig épp nemrég keresgéltem ez ügyben, hogy hogy lehet ezt kideríteni. Elvileg ezen az oldalon kérhetők információk az IMEI alapján, de az enyémre például nem tudott mit mondani, pedig nagyon sok helyen ezt az oldalt ajánlották. Ezen kívül ezt az oldalt találtam még, ami annyit tudott mondani, hogy Motorola Milestone/Droid, illetve hogy 35-tel kezdődik az IMEI, vagyis BABT - magyarul a britek hagyták jóvá, de ez a legelső link után kiderült.
Ha valaki tud ennél pontosabb információkat, az engem is érdekelne, csak úgy kíváncsiságból.

Erkölcstelen csíkot húzni a másik krumplifőzelékébe csak azért, hogy legyen egy szünet.

(#3028) Cyberpunk válasza z0d1AK (#3017) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Játékban nekem sincs észrevehető különbség, alapból is elég erős.
Viszont a menüben érezhető a gyorsulás gyorsabban indulnak a programok is szerintem képek nézegetésénél, zoom stb. szintén érezhetően javul. Böngészőben meg egyértelműen jó pár másodpercet gyorsul az oldalak megjelenése, legalább is Dolphin HD-ban.

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#3029) z0d1AK válasza Cyberpunk (#3028) üzenetére


z0d1AK
veterán

Dolphin-t még az olcsó 100$-os tableten használtam, ott nem nagyon jött be, azóta nem is néztem. Igazából amiket leírtál, azok közül tényleg leginkább a netezés, aminél létjogosultságát látom. Annyira nem zaklat, hogy most a képnézegetés közben van-e egy tizedmásodpercnyi törés a képváltás közben, vagy sem. ;]
Viszont Quadrant-ot nem is néztem meg róla. Bemegyek a munkahelyre, aztán megpróbálom, hogy mit is mutat.

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#3030) petipetya válasza petipetya (#3026) üzenetére


petipetya
nagyúr

Megvan. Katt a névre, ott a "latest feedback" ablaknál katt a "see all"-ra, majd legalul "leave feedback".

"nincs rá lezsóidő"

(#3031) likeaRAINBOW


likeaRAINBOW
senior tag

Nos, vaterán szereztem be egy milestone-t én is, remélem tetszeni fog :)

az lenne a kérdésem, ki milyen tokot használ hozzá, ha egyáltalán használ. Vagy ha nem, akkor mennyire karcolódik?

[ Szerkesztve ]

(#3032) petipetya válasza likeaRAINBOW (#3031) üzenetére


petipetya
nagyúr

:C

"nincs rá lezsóidő"

(#3033) Rickazoid válasza likeaRAINBOW (#3031) üzenetére


Rickazoid
addikt

Krusell bőrtokot. Karcolódni nem karcolódik, de a festék hajlamos lepattanni, elsősorban a kameragombról, de a burkolatról is esetemben például.

Más:
még mindig tapasztaltok hibákat a Marketben? Én azt vettem észre, hogy a háttérben történő programfrissítés hibátlanul megy EDGE-n és 3G-n, de a konkrét letöltés néha még akadozik, WLAN-on meg mintha nem is működne. Így most nem tudom, hogy még mindig a Marketben van-e a hiba, vagy ezúttal a CM6 rosszalkodik.

[ Szerkesztve ]

Erkölcstelen csíkot húzni a másik krumplifőzelékébe csak azért, hogy legyen egy szünet.

(#3034) petipetya válasza Rickazoid (#3033) üzenetére


petipetya
nagyúr

Nekem got van fent, de ugyanezt tapasztalom. Mobilnet alatt elkezdett frissíteni a market, míg wifin nem. Nem tulajdonítottam neki jelentőséget, mert azt hittem, hogy éppen szórakozik a market.

"nincs rá lezsóidő"

(#3035) Cyberpunk válasza z0d1AK (#3029) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Nekem a Dolphin jött be eddig a legjobban. Opera mini-t is használok azt csak mobilnetthez olvasgatásra másra nem jó ;]

Más. Mostanában egy-két hete elég gyorsan merül a készülékem. Ha nem használom akkor is 24 óra alatt legalább 50%-ot veszít a töltöttségéből. APN kontrol végig belőve és ha nem nettezek akkor 2G-n használom.
Ezt nem tudom mire vélni eddig 30%-ot szokott veszíteni naponta ha nem nyomkodtam :F
Új programot nem raktam fel, Taskiller-el kilövöldözöm az alkalmazásokat is rendszerint.
És tuning sincs.
Viszont használom a gyári Facebook klienst az okozhatja azt hogy ennyire leszívja az akkut?

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#3036) Zoku válasza likeaRAINBOW (#3031) üzenetére


Zoku
tag

Én még nem használok tokot hozzá de egy karcolás sincs rajta. Jó hogy eszembe juttattad mert veszek is egyet.. akartam már csak mindig elfelejtem :D

Egyébként a képernyőre fóliát lehet kapni papírboltokban? Vagy erre valami speckó kell?

(#3037) Cyberpunk válasza Zoku (#3036) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Szerintem fölösleges rá fóliát rakni. Karcálló üveg, nekem fél év alatt 0 karc. Talán az új lenyomatok kevésbé látszódnak meg úgy rajta :U

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#3038) z0d1AK válasza Cyberpunk (#3037) üzenetére


z0d1AK
veterán

Vagy ha olyan a fólia, még nehezebben lehet majd takarítani. Nekem sincs rajta, és nem karcolódik.:)

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#3039) bwoay válasza Cyberpunk (#3037) üzenetére


bwoay
nagyúr

szerintem gorilla glass-re fóliát rakni kb olyan, mint golyóálló mellényre még ráhúzni egy vastag pulcsit, hogy jobban védjen ;] a fóliagyártók meg vigyoroghatnak, mert hiába készülnek ma már olyan telefonok, amiknek alapból ellenálló a kijelzőjük, az emberek megszokásból még ezeket is féltik :) Motorolát amiatt is szívesen részesítem előnyben, mert a korábbi készülékeiknél is előszeretettel alkalmaztak üveget (ld. U6, K3 külső kijelző), ami eleve roppant ellenálló a karcokkal szemben, nemhogy a gorilla glass, ami pedig még jóval rugalmasabb is.

más:
legutóbb panaszkodtam, hogy az e-mail notifikáció elég rapszódikusan működik, hát időközben "megfejtettem", hogy az nem maga a notifikáció, hanem a wi-fi, és nem rapszódikus, hanem átvált sleepbe pár mp-el azután, hogy a kijelző lekapcsol.
Most erre keresek megoldást, egy appot már teszteltem (wi-fi keep alive), de lószart nem ér.

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#3040) Zoku válasza bwoay (#3039) üzenetére


Zoku
tag

Jólvan meggyőztetek, nem rakok rá fóliát. Nem gondoltam, hogy valóban ennyire ellenáll a karcoknak.

A wifiről. Szerintem nem kell külön progi ahhoz, hogy ne kapcsoljon ki a wifi. A wi-fi settingsbe nyomsz egy menü gombot és megjelenik az Advanced, na ott én a wi-fi sleep policy-t "never" -re állítottam így még kikapcsolt kijelzőnél is megjönnek az emailek stb..

(#3041) likeaRAINBOW válasza bwoay (#3039) üzenetére


likeaRAINBOW
senior tag

jahogy a milestonenak motorola glass kijelzője van? o.O
senki nem tett erről említést

(#3042) petipetya válasza Cyberpunk (#3035) üzenetére


petipetya
nagyúr

Igen, a facebook meríti, tapasztalatból mondom.

"nincs rá lezsóidő"

(#3043) petipetya válasza Zoku (#3036) üzenetére


petipetya
nagyúr

Speckó fólia kell rá, mert az egész kijelzöt betakarja.

"nincs rá lezsóidő"

(#3044) Rickazoid válasza Zoku (#3036) üzenetére


Rickazoid
addikt

Nem kell speciálisat venni, ez bőven elég. És csak 490 Ft/db + 390 postaköltség, de két darabnál már ingyen küldi. Előre utalással, de tapasztaltam, hogy ez is a megbízható kategóriába tartozik, nálam az első fóliával valami gond volt, írtam neki e-mailt és két nap múlva kaptam egy másik példányt ingyen. A fólia meg jó minőségű, fél éve vettem rá és nemrég vettem csak le. Annyi az egész, hogy levétel után legyen kéznél kijelzőtisztító - meg felrakás előtt sem árt. Egyébként pontosan illik rá és mivel elég merev, könnyen fel is lehet rakni.

[ Szerkesztve ]

Erkölcstelen csíkot húzni a másik krumplifőzelékébe csak azért, hogy legyen egy szünet.

(#3045) montyx válasza Rickazoid (#3009) üzenetére


montyx
aktív tag

Nekem is vacakolt a market. Utanajartam, es a megoldas, hogy marketozas elott el kell inditani a talkot. Probaljatok meg, nekem bevalt. Azota rendesen megy a market. :P

sent by GT-i5700

Aláírás

(#3046) Toobee válasza montyx (#3045) üzenetére


Toobee
veterán

Milyen jó, hogy én letöröltem a talkot :D

https://barbieripnk.hu/

(#3047) bwoay válasza Zoku (#3040) üzenetére


bwoay
nagyúr

hja, hogy én egy totál felesleges alkalmazással bohóckodok... :B köszönöm, jóember! a vicc az, hogy azóta már leszedtem, ugyanakkor amíg fent volt, addig átállította a policyt :D Ennyit tud. Fura egyébként, hogy ma reggelre megint nem volt wi-fim, de szerintem az már a router sara, mert csatlakozni sem volt hajlandó.

itt a gorilla glass video, amit már ki tudja hányszor linkeltünk

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#3048) Zoku válasza bwoay (#3047) üzenetére


Zoku
tag

Szívesen jóember! :DDD

Megnéztem a videót, beszarás :Y hogy ilyen ütésektől se karcolódik meg. Nekem ez annyira fura hogy el se akarom hinni. :N

(#3049) bwoay válasza Zoku (#3048) üzenetére


bwoay
nagyúr

[link]

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#3050) Zoku válasza bwoay (#3049) üzenetére


Zoku
tag

Szép...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.