Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#2951) montyx


montyx
aktív tag

Srácok, ez nincs meg valakinek véletlenül?
DockRunner
Már, mint látjátok nincs fent a marketon.

Kellene a nővéremnek a Multimédia Station, de 6K-t nem akar rá költeni, mágnessel meg nem akar vacakolni, mondjuk én se tenném, ha az enyém lenne a teló... :K

Aláírás

(#2952) petipetya válasza montyx (#2951) üzenetére


petipetya
nagyúr

DockService néven találod meg.

"nincs rá lezsóidő"

(#2953) knyitogato


knyitogato
őstag

Sziasztok!

Ékezetet hogyan lehet írni a készülékkel?

(#2954) petipetya válasza knyitogato (#2953) üzenetére


petipetya
nagyúr

A kihúzható billentyűzetnél csak tarts hosszan lenyomva olyan betűt, melynek van ékezetes megfelelője, például az e-t. Ekkor a listából előjön az é.

Az alap virtuális billentyűzeten ugyanígy: kép

Ha pedig a marketről telepíted az ingyenes anysoftkeyboard-ot a magyar nyelvi kiegészítővel együtt, akkor összecsukott módban kapsz egy olyan billentyűzetet, melynél a legfelső sorban csak a magyar ékezetes betűket találod: kép

ui.: ezek még Spicán készült fotók régről.

[ Szerkesztve ]

"nincs rá lezsóidő"

(#2955) knyitogato válasza petipetya (#2954) üzenetére


knyitogato
őstag

Tehát a billentyűzetnél nem kell a virtuális billentyűzet segítsége az ékezethez, anélkül is lehet ékezetes betűt írni? Mert akkor lehet, hogy veszek egy Milestone-t :)
A virtuális billentyűket nem tudtam megszokni a Spicámom anno, viszont az érintőképernyős, androidos felhasználói élmény hiányzik.
Ez a telefon meg olyan masszív, nem lityeg-lötyögős darabnak tűnik, ami szintén fontos nálam.

(#2956) petipetya válasza knyitogato (#2955) üzenetére


petipetya
nagyúr

Ahogy mondod, a folyamat úgy zajlik, hogy a fizikai billentyűn hosszan nyomod az e betűt, és a képernyőn megjelenik a csík, melyből kiválaszthatod az é-t:
- vagy ott ráböksz (én így szoktam a hüvelykujjammal írás közben)
- vagy a navi gombbal kiválasztod

Nagyjából ezért váltottam én is át a Spicáról erre, mivel sokat írok rajta és ez a fizikai billentyűvel nagyon könnyű.

"nincs rá lezsóidő"

(#2957) knyitogato válasza petipetya (#2956) üzenetére


knyitogato
őstag

a navi az a fizikai billentyűzeten oldalt lévő gomb?

és tényleg olyan jól összerakott, nem recsegős, lötyögős teló?

(#2958) Zoku válasza addamka (#2949) üzenetére


Zoku
tag

Igen az OTP az kicsit más mint ez, haverom is össze tudta kötni a paypallal, de nekem internetkártya kellene szerintem.

Petipetya mire gondoltál mi mennyire biztonságos? :D
Ha a dombornyomottra, akkor a válasz: nem tudom. :)

[ Szerkesztve ]

(#2959) Zoku válasza knyitogato (#2957) üzenetére


Zoku
tag

Üdv!

Az enyém nem recseg, nem lötyög. Összecsukott állapotban enyhén billeg de nem szoktam billegtetni. Elég masszív darab, nem fog szétesni biztosan :D

(#2960) montyx válasza petipetya (#2952) üzenetére


montyx
aktív tag

Istencsászár vagy testvír!!! :C :R

Köv. kérdés. Se a SyncMyPix-ben, se a Full Screen Caller ID-ben nem tud kapcsolódni a droidom facebookra. Mi a fenéért? Rohadtul idegesít, és van 3 napom megoldani, mert szeretném a tesómnak úgy odaadni, hogy nem kell többet barmolnia a telón.

Aláírás

(#2961) Konflikt válasza atomchicken (#2906) üzenetére


Konflikt
addikt

nagyon leegyszerusitve tenyleg csak egy nagy usb csatlakozo. amugy itthon lehet 10K, de kb a feleert lehet ebay-rol venni. nekem kb fel eve van dokkolo, kenyelmes cucc:)

Commodore Amiga 500 - es a kepzeleteinek tobbe semmi nem szab hatart! // VCIX-DCV&CMA

(#2962) petipetya válasza montyx (#2960) üzenetére


petipetya
nagyúr

Megnéztem a Full Screen Caller ID-t, de nem sikerült belépnem a facebookba. Pedig a telón lévő facebook kliensbe is direkt belogoltam, illetve a Full Screen Callerben is követtem az utasítást, miszerint elsőre a névjegyekhez menjek, majd utána a facebookhoz, de akkor sem jutottam előrébb.

"nincs rá lezsóidő"

(#2963) Zoku


Zoku
tag

Fura dolgokat csinál a droidom.....
Amikor feloltom a képernyőzárat, elindul a zenelejátszó de csak néha egy egy pillanatra szólal meg a zene, pedig a hangerő fel van véve.
Az ébresztőóra is elfelejtett ébreszteni. Esetleg az gond lehet, hogy ugyanaz a zene több funkcióhoz is alkalmazva van, pl. ébresztés és esemény jelzés ?

(#2964) wolruf válasza Zoku (#2963) üzenetére


wolruf
őstag

Isten hozott a 2.1 update1-ben megtalalhato bugok megtapasztaloi kozott.Nem tudsz mit tenni,vagy telepitesz GOT fw-t (mint en),vagy egyuttelsz ezzel a Froyoig (vagy utana is).

(nem kötelező megadni – minden hozzászólásnál automatikusan az üzenet végéhez íródik)

(#2965) Rickazoid válasza wolruf (#2964) üzenetére


Rickazoid
addikt

Alarm bug nincs már a 2.1 update1-ben (az egy kernel hiba volt, amit javítottak), az elinduló zenelejátszással személy szerint sose találkoztam, talán mert sose használtam az előre telepített lejátszót, nekem a TuneWiki jött be mindennapi használatra, ez volt szimpatikus, plusz a dalszövegek 70%-át megtalálta. érdemes másik programot keresni, a gyárit pedig rootolás után biztonsági mentés kíséretében eltávolítani, feltéve, hogy a lejátszó a probléma és nem az Android, de mindenesetre egy próbát megér. Ez biztonságosan megtehető, nem függ tőle a rendszer.
A GOT-féle 2.1 firmware egyébként nem olyan stabil, mint a gyári, de a legfrissebb CyanogenMod 6 már elég stabilnak tűnik, egyetlen hátránya, hogy az akku háromszor gyorsabban merül, illetve pár funkció hiányzik a kamerából, mint a widescreen képkészítés.

Erkölcstelen csíkot húzni a másik krumplifőzelékébe csak azért, hogy legyen egy szünet.

(#2966) atomchicken


atomchicken
tag

Úgy döntöttem vissza rakom az eredeti szoftot a milestone-ra, mert 1 napot nem bír ki az aksija :S

Szval ezen az oldalon található szoftver a hivatalos ugye?
És nekem ezt kell felrakni:
2.1

Central
Europe

SHOLS_U2_02.36.0 900 / 2100
Vulnerable Recovery is flashed via SBF moto (Ez itt mit jelent?)

A086CA65 9AD6563554176327ED195946CC2C16C4
60ED95C2ED97DD50EBA3DC08A70508E1ADB79735

Ha ezek után felrakom a GOT-os Open Recovery-t akkor tudom rootolni a készüléket?

Köszi!

Szerintetek hivatalos FroYo mikorra lesz és mennyire lesz bugos?

[ Szerkesztve ]

(#2967) addamka


addamka
őstag

Ez az akksi merülés érdekes kérdés, mert nekem a GOT beta 2.2 simán elmegy 2 napig alap órajelen.
Ha szétnyúztam, akkor meg a 2.1-gyel is lemerült akár pár óra alatt (0.5-1 óra net wifin, 1-2 sorozat megnézése, angry birds-szel 2-3 óra játék, és nyekk).

A ROM-ba nem vagyok biztos, hogy az kell-e neked, szürkeimportos telefonok egy része elég távolról jött, bár a GOT oldalán is az van, hogy ha a baseband egyezik, akkor jónak kell lennie rá.

Jobb keveset érteni, mint sokat félreérteni.

(#2968) bwoay


bwoay
nagyúr

marhára nem értem ezt az e-mail notifikációt. be van állítva egy t-online postafiók, 15 percenként nézi, hanggal jelzi. elvileg. volt, hogy már rajtakaptam, ahogy megcsinálja, de jellemzően szarik ez rá. ez tényleg ilyen rapszodikus? vagy én nem állítottam be valamit?

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#2969) Rickazoid válasza atomchicken (#2966) üzenetére


Rickazoid
addikt

Ha az IMEI 35-tel kezdődik, akkor biztosan európai, ha pedig QWERTY a billentyűzet, akkor ez is jó hozzá, de ha QWERTZ, akkor inkább a DACH kell neked.

Erkölcstelen csíkot húzni a másik krumplifőzelékébe csak azért, hogy legyen egy szünet.

(#2970) atomchicken válasza addamka (#2967) üzenetére


atomchicken
tag

Jajj azt lehagytam h ezen az oldalon va na fireware!

A Baseband: 3GSMEPU91A_U_91.09.00I

Nekem a 2.2-es GOT-od féle van fent és napi 3 óra wifi egy kis játék, ami max 30perc és vége :S 24 órát nem bír ki :S

Szerk.:

Igen 35-el kezdődik és qwerty a bill!!

[ Szerkesztve ]

(#2971) Zoku


Zoku
tag

Találtam itthon is fülhallgatót, szerintetek milyen a minősége ilyen áron??
Egyik
Másik

(#2972) DVlad


DVlad
őstag

Sziasztok!
Furcsaságot tapasztalok megint. :D
A Gmail-ban valamiért nem jelennek meg bizonyos levelezések. Ha browser és felmegyek a gmailra, ott megjelennek, megnyitom, majd alul a kis rubliában kiválasztom a bejövőkhöz funkciót, akkor megjelenik már a gmail appban is. És ez ismétlődik...
A kamera gomb már nekem is gyalázatos, pedig tokban van állandóan. (Lehet, hogy le kéne gyártatni ilyen kis gombot fémből vagy ékszerésszel. :D)

(#2973) DVlad válasza Zoku (#2971) üzenetére


DVlad
őstag

Mi a baj a gyárival? Szerintem az egyik legjobb, amit valaha hallottam.

(#2974) Zoku válasza DVlad (#2973) üzenetére


Zoku
tag

Csak annyi, hogy volt már motorola fülesem és az a szövet ami rajta van állandóan kilyukad :D
A minőségével ugyan nincs baj, de amit linkeltem jobban is néz ki :):)
Egy ezrest rászánok kipróbálni annyit nem sajnálok rá

[ Szerkesztve ]

(#2975) petipetya válasza DVlad (#2972) üzenetére


petipetya
nagyúr

Elsőre a "fontos levelek" opcióra gondoltam, aztán rájöttem, hogy mégsem ez okozza. Ugyanis van két postafiókom is: Az egyiknél használom a fontos leveleket, a másiknál pedig nem - mégis mindkettőt teljesen jól leszinkronizálja a telefonra.

"nincs rá lezsóidő"

(#2976) addamka


addamka
őstag

Nem tudom ez 2.2 bug-e, vagy volt-e 2.1-ben, de munka miatt néha ráeresztem apndroiddal mobilnetre a telefont. Ilyenkor mindig bekéri a rohadt PIN kódot, meg ha letiltom a 3G-t, akkor is :) 2.1 alatt mintha csak ritkán fordult volna ez elő, vagy tévedek?

Jobb keveset érteni, mint sokat félreérteni.

(#2977) petipetya válasza addamka (#2976) üzenetére


petipetya
nagyúr

Nekem ilyen a 2.1 alatt se a gyári, se a got rommal nem fordul(t) elő. Próbáltad esetleg nem apndroiddal?

"nincs rá lezsóidő"

(#2978) addamka válasza petipetya (#2977) üzenetére


addamka
őstag

2.1 alatt talán ha 2x előjött. Nem hiszem, hogy apndroid lesz a gond, mert sokszor van, hogy éjszakai pihenés után is pin kódot kér, és kiírja, hogy sim card locked. Inkább beta 2.2-nek írnám a számlájára.

Jobb keveset érteni, mint sokat félreérteni.

(#2979) z0d1AK válasza Zoku (#2971) üzenetére


z0d1AK
veterán

Olyan a minősége várhatóan, mint az ára is. 1K-ért csodát ne várj szerintem. :(

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#2980) Toobee


Toobee
veterán

Utóbbi 3-4 napban eldobálja a telefonom az itthoni 2 wifi hálózatot, mellesleg eddig tökéletesen működött. Mi lehet a gond? Lehet, hogy hardveres? Azt írja ki a wifi általában, hogy disconnected (tudom mit jelent...). Kikapcsolom a wifit, majd újra be, akkor általában visszacsatlakozik, de van, hogy 2-3x is újra kell indítanom. 2.1 update-1

https://barbieripnk.hu/

(#2981) Zoku válasza Toobee (#2980) üzenetére


Zoku
tag

Hasonló dolog nálam is előfordult amikor a képernyőt bekapcsoltam nem jelzett ki wifit, aztán az volt a nyitja, hogy ki kellett kapcsolni a képernyőt aztán megint be és akkor ott virított a wifi ikonja. Na ezt elkerülendő úgy állítottam, hogy sleep módban se bontsa a kapcsolatot. Ha elmegyek itthonról akkor pedig widgettel lelövöm a wifit.

(#2982) danaudio válasza Rickazoid (#2969) üzenetére


danaudio
aktív tag

hali!
nekem qwertz a billentyűzet de idióta szerviesek szoftot frissítettek és qwerty-re valót tettek fel, most ha a z-t lenyomom y-t ad és fordítva. írtad hogy ebben az esetben DACH fw kell. ez pontosan mit jelent, honnan tudom letölteni ezt az fw-t és hogyan tudom rá frissíteni? van az a program ami rootoláshoz kell, az kell fw frissítéshez is?

(#2983) Rickazoid válasza danaudio (#2982) üzenetére


Rickazoid
addikt

Itt egy komplett leírás, a linkelt oldalakon minden megtalálható, GOT és gyári fw is. Ott az OpenRecovery is, az tud kiosztást cserélni, úgy nem kell a firmware csere. És habár van jóval frissebb verzió is, azzal voltak gondok, például hazavágta a teljes billentyűzet felismerést Froyo CM6 ROM esetén, Eclairrel nem próbáltam. De a régebbi verzió nem Froyo buildek esetében jól működik. Viszont ott a nem GOT, hanem Androidiani OpenRecovery is. Friss, használható Eclair ROM esetén is és CM6 esetén is, illetve kijavították a billentyűzet hibáját okozó bugot benne (leszámítva azt, hogy CM6 esetében előbb kell elindítani a telefont és túlmenni a beállítás varázslón, majd utána újraindítani és kiosztást cserélni, mert kiosztásváltás után lefagy a varázsló, eddig ismeretlen okból).

[ Szerkesztve ]

Erkölcstelen csíkot húzni a másik krumplifőzelékébe csak azért, hogy legyen egy szünet.

(#2984) Zoku


Zoku
tag

Ha most frissíteném a telefont akkor 2.2-es verzióm lenne flash támogatással?

(#2985) danaudio válasza Rickazoid (#2983) üzenetére


danaudio
aktív tag

oh kösz a részletes választ. ahogy nézem akkor ehhez rootolnom kell a telót ügye? akkor meg tudtommal elveszik a garancia illetve már mindenfélét olvastam, vissza lehet csinálni utána olyan állapotba hogy ne vesszen el?

[ Szerkesztve ]

(#2986) Cyberpunk


Cyberpunk
félisten

Na hali itt a november, de hivatalos Froyonak még mindig se híre se hamva :(( Ha így fojtatódik tényleg év vége lesz belőle. Egyszerűen nem tudom elképzelni hogy mi tarthat ennyi ideig. Szerintem direkt megakarják várni a Milestone2 megjelenését a szemetek.
Persze tudom van rá már főzött rom de én inkább a hivatalossal foglalkoznék, bár hiába hegesztik ennyi ideig abban is tuti hogy lesz bug :DDD
De én többet nem húzom az agyam Motorola telóval az biztos, jövőre vissza szambázok Nokiára MeeGo jehh ;]

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#2987) petipetya


petipetya
nagyúr

Jó dolog ez az ebay, találtam is egy csévélős usb kábelt magamnak, ilyenre vágytam már január óta, mivel a melóban gépről töltöm.

Az egerem is ilyen a netbookhoz, kedvelem ezeket a praktikus megoldásokat.

"nincs rá lezsóidő"

(#2988) montyx


montyx
aktív tag

Akkor ezek szerint a Facebook authentikacios problemara senkinek nincs otlete? Csak mert holnap adom oda fixre a telot a tesonak, es igy contactkepek nelkul felkesznek erzem... :F

Bocsi az ekezetek miatt.

[ Szerkesztve ]

Aláírás

(#2989) Toobee válasza montyx (#2988) üzenetére


Toobee
veterán

Nálam se működött. Másik fórumon azt a tanácsot kaptam, hogy töröljem böngészőből sütiket meg cachet és bevált. Azóta megy LP FB widget. Próbáld meg Te is, hátha bejön.

https://barbieripnk.hu/

(#2990) addamka válasza Zoku (#2984) üzenetére


addamka
őstag

Igen, a beta 2.2-re fel lehet tolni a flasht marketből. Nálam 4-5 beágyazott youtube videót tartalmazó index.hu cikknél szépen rebootolt a telefon, szóval nem nevezném teljes értékűnek. De amúgy működik némi szaggatással összetettebb animációknál.

Viszont ha nincs kedved kísérletezni, esetleg szívni a 2.2 beta-val, akkor felejtsd el, sokan panaszkodnak rá, mint látod. Nekem bejött, de én nem használom ki a telefon minden funkcióját időhiány miatt.

Facebook gondokra: 2.1 alatt nálam is bevált a cache meg cookie törlése böngészőből, meg kellett a FB kliens frissítése, aztán egyszer csak felvette a FB accountom a többi közé. 2.2 beta alatt nem megy, de GOT oldalon írtak megoldást, csak lusta voltam megnézni. Amúgy sem FB-n tárolom a telefonkönyvem, az meg hogy nem látok 1-2 pofát 20x20 pixelen nem nagyon zavar :)

[ Szerkesztve ]

Jobb keveset érteni, mint sokat félreérteni.

(#2991) Zoku válasza addamka (#2990) üzenetére


Zoku
tag

valószinű megvárom a hivatalost :)

(#2992) petipetya válasza Zoku (#2991) üzenetére


petipetya
nagyúr

Én is, mert alapból kíváncsi vagyok arra, hogy mit tud a hivatalos 2.2-es. Majd arra megy egy root, a többit pedig majd meglátom, hogy elég lesz-e rá ez, vagy kell-e a got rom.

Kérdés mindenkihez: A frissítés amúgy a telefon menüjéből (about phone / system updates) érhető majd el? Vagy a gépen kell feltenni, ahogy a got-ot is?

"nincs rá lezsóidő"

(#2993) addamka válasza petipetya (#2992) üzenetére


addamka
őstag

Hivatalos FW esetén arra tippelnék, hogy tudni fogod majd onnan is frissíteni. De nem véletlen írtam offtopicba, talán még a motorola se tudja :D
Eléggé csöndben vannak 2.2-ről odaát...

Jobb keveset érteni, mint sokat félreérteni.

(#2994) montyx válasza Toobee (#2989) üzenetére


montyx
aktív tag

Kipróbálom, hátha. De mintha lett volna egy Factory Resetem mostanság, és mintha az se oldotta volna meg.

Aláírás

(#2995) montyx


montyx
aktív tag

Valaki tudna segíteni, hogy az adb install parancs miért nem működik a Milestone-on, ha rendesen fel van csatlakoztatva USBn? :F

Aláírás

(#2996) petipetya válasza addamka (#2993) üzenetére


petipetya
nagyúr

Köszi, én is erre tippeltem. Mindenesetre nálam ez így fog történni, mivel szeretek tiszta lappal kezdeni:
- Teljes gyalu
- Gyári szoftver fel
- Gyári beállítások visszaállítása
- Frissítés

"nincs rá lezsóidő"

(#2997) montyx válasza montyx (#2995) üzenetére


montyx
aktív tag

Na ha valaki ugyanebben a cipőben járna, itt a megoldás! :C

Aláírás

(#2998) montyx


montyx
aktív tag

A LauncherPro a gyári firmware-rel mindenkinek vacakol? Állandóan FCzik minden...

Aláírás

(#2999) spacer


spacer
aktív tag

MIért van az, hogy amikor recovery módba akarom tenni a készüléket, hiába nyomogatom egyszerre a kamera, és a power gombokat, mindig csak bebootol a gép, és nem jön elő semmilyen háromszög, felkiálltójellel?

>>>>>>>macbook air<<<<<<

(#3000) petipetya válasza spacer (#2999) üzenetére


petipetya
nagyúr

- Húzd ki a qwertyt, nyomd le és tartsd úgy az x-et, majd kapcsold be a telefont. Miután felvillan, várj kb. 2 mp-et és engedd fel a gombokat. Ekkor előjön a háromszöges ábra.
- Ezután nyomd le és tartsd úgy a hangerő fel, majd nyomd be hozzá a kamera gombot is. Ekkor jön be a recovery.

[ Szerkesztve ]

"nincs rá lezsóidő"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.