Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#3101) D@niel válasza z0d1AK (#3099) üzenetére


D@niel
addikt

Nézd úgy, hogy egy ilyen dokk iPhone-hoz 6900, vond le, hogy Apple-höz van, és kijön az 5fél-6e. Persze Motohoz meg nagyobb kell, szval annyit megér.

Áhh, most halasztok a sulival, legközelebb csak szilveszterre megyek debbe :D

𝕧𝕒𝕡𝕖 bemutatók, kedvezmények: facebook.com/Dan1el1031

(#3102) petipetya válasza likeaRAINBOW (#3096) üzenetére


petipetya
nagyúr

Gratula hozzá. :C Holnap leírom.

"nincs rá lezsóidő"

(#3103) z0d1AK válasza petipetya (#3100) üzenetére


z0d1AK
veterán

És ez gyári moto, vagy gyári china?

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#3104) addamka válasza likeaRAINBOW (#3096) üzenetére


addamka
őstag

Filmnézéshez rockplayer
Zenéhez poweramp
Fájl managernek: astro, illetve én most ES File Explorert használom, mert ez látja win7-es megosztást
3G-s netet letiltogatni: APNdroid
Háttérben lévő progikat bezárni: Advanced Task Killer
Játék: Angry birds
Háttereket keresni: Backgrounds
TV műsorra: Műsorújság (t-home fejlesztés)
Mobilparkoláshoz: Parking SMS Magyarország
Csengőhangok egyszerű beállítására: Rings Extended meg a Ringdroid
Telefon adatainak megosztására FTP-n: SwiFTP (FTP szervert csinál a telefonból)
Túrázásra: Navitel (lehet neten találni hozzá magyar túratérképet)
Teendő lista és jegyzetélésre: ColorNote
Óra+Időjárás widgetnek: Fancy Widget
Alap home felület helyett: LauncherPro Plus
Rendszerinfó: Android System Info

Illetve ha marketen a keresőbe a hungarian vagy magyar szavakra keresel, akad 1-2 hasznos dolog (szótár pl.)

Persze ez csak az én szubjektív véleményem, kezeld kétségekkel nyugodtan :)

Jobb keveset érteni, mint sokat félreérteni.

(#3105) domedee válasza addamka (#3104) üzenetére


domedee
senior tag

Diskusage: megmutja, a könyvtárak méretét,
maps (-): le tudod szedni előre a google.maps térképeit és utána offline tudod ezeket böngészni,
fbreader:ebook olvasó,
250+ Solitaire, kátyás játékok,
AnySoftKey:magyar karakterek a virt. bill-ben,
Barcode scanner: qr-kódokhoz
crko vagy ghost commander: total commander
data counter widget:adatforgalom-számláló
droidwall:tűzfal, hogy csak használja a netet, aminek kell (reklámok nem jelennek meg a free app-okban)
google translate, leo: fordítók
eBay: az official app
laserreflect:logikai játék,
Labyrinth: ügyességi
msn talk: msn
quickoffice
root explorer, sqlite editor, terminal emulator, super user: rendszerbirizgálásra
sms backup: a gmailbe "sms" cimkével archiválja az összes sms-st
tack recon 3d: tankos 3d játék
tricorder: grav(dőlés)/magnetic/audio(dB) szenzor adataoit mutatja, compass
smartcity: dedikált bkv-s ótvonaltervező goggle maps-szel összepárosítva
myphoneexplorer: backup pc-re
időkép, iwiw
appbrain
desktop remote free: a milestone fizikai billentyűzetét és képernyőjét használhatod bill./egérként
realcalc: számológép

''és van a végén a városok anyja: Budapest. Csakhogy ez nem olyan anya, aki szoptatja a gyerekeit, ellenkezőleg őt szoptatják a gyerekek, s maradnak mellette örökké satnyák, kicsinyek, vérszegények.'' - Mikszáth Kálmán

(#3106) bwoay válasza addamka (#3104) üzenetére


bwoay
nagyúr

nekem ez a fancy widget túl nagy, sőt, igazság szerint minden widgetet túl nagynak találok, ami 1x4-nél nagyobb (elvégre ez nem bada ;] ) időjárásra éppen ezért a beautiful widgetet ajánlanám inkább, mint hasonlót, bár annak kétségtelen hátránya, hogy marketen már nem fellelhető, illetve észrevételeim szerint sem google, sem accuweather beállításokkal nem túl pontos. Ami még nekem teszik, az a genie widget (asszem eredetileg ez a nexus one időjárás widgetje), de ezt is úgy kellett netről lehalásznom. 1x4-es, viszont időt nem mutat, helyette híreket tud. File-kezelőnek a rendkívül kreatív nevű file explorert használom, ennek van egy hasonlóan kreatív "task manager" nevű társa, ami feltelepítés után a file explorer alól indítható, ez máris egy ikonnal kevesebb. plusz én használok egy ún. digital clock nevezetű óra widgetet, aminél beállítható, hogy milyen alkalmazás induljon el, ha rábökünk. itt megadtam a file explorert :)
teendők és jegyzetek: taskos

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#3107) domedee válasza domedee (#3105) üzenetére


domedee
senior tag

Ja, meg még a sense analog clock widget:
óra, időjárás,device info egyben

''és van a végén a városok anyja: Budapest. Csakhogy ez nem olyan anya, aki szoptatja a gyerekeit, ellenkezőleg őt szoptatják a gyerekek, s maradnak mellette örökké satnyák, kicsinyek, vérszegények.'' - Mikszáth Kálmán

(#3108) addamka válasza bwoay (#3106) üzenetére


addamka
őstag

Fancy Widgetnél is állítható, hogy mi induljon el, ha rányomsz az adott területre.

Nemrégiben minimalizáltam az ikonjaim, előtte volt 7 oldalon mindenféle cucc, most 3 oldal nagyrésze widget, pár ikon a főbb appoknak/partnereknek, a többi app mappában szépen.
Lásd: 1 2 3

A Fancy Widget régi verziója mondjuk pont azért nem tetszett, mert HTC nyúlás volt :)

File kezelőnél a wines megosztás kezelése volt a szempont, Astro az SMB modullal is elhasalt rajta, ES File Explorer meg simán kezeli.

Egy jó képlopó appot írhatnátok, amit most néztem, az eléggé fura színekben gondolkodik, bár ha RGB -> BGR konverziót tolok a képre, akkor ok :)

Jobb keveset érteni, mint sokat félreérteni.

(#3109) petipetya válasza z0d1AK (#3103) üzenetére


petipetya
nagyúr

Természetesen Kínai.

"nincs rá lezsóidő"

(#3110) z0d1AK válasza petipetya (#3109) üzenetére


z0d1AK
veterán

Nah, de én nem China cuccról beszélek. Mivel tud többet/kevesebbet, mint a gyári? Műanyag minősége? Képet nem dobnál róla élőben?

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#3111) petipetya válasza z0d1AK (#3110) üzenetére


petipetya
nagyúr

Én is ezt akartam kérdezni, hogy van-e köztük különbség. A rendelésnél csak az árát néztem. Azon lepődtem volna meg, ha nem Kínában gyártják...

Itt van két fotó az enyémről:
fotó a gyári dock alkalmazással
fotó a night clock nevű alkalmazással

A dokkba való behelyezéskor megkérdezi, hogy melyiket akarom elindítani.

"nincs rá lezsóidő"

(#3112) z0d1AK válasza petipetya (#3111) üzenetére


z0d1AK
veterán

A gyári dock program nem megy benne buhera nélkül, vagy miért ezt a f.st használod?

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#3113) petipetya válasza z0d1AK (#3112) üzenetére


petipetya
nagyúr

Nem értem a kérdést. Mit értesz gyári dokk program alatt?

"nincs rá lezsóidő"

(#3114) z0d1AK válasza petipetya (#3113) üzenetére


z0d1AK
veterán

Ezt.

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#3115) petipetya válasza z0d1AK (#3114) üzenetére


petipetya
nagyúr

És mit értesz szar alatt? Mert még mindig nem értem. :)

"nincs rá lezsóidő"

(#3116) z0d1AK válasza petipetya (#3115) üzenetére


z0d1AK
veterán

Elég gagyin néz ki a gyárihoz képest.:)

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#3117) petipetya válasza z0d1AK (#3116) üzenetére


petipetya
nagyúr

Komolyan nem értem. Ezt veszem ki a szavaidból: a gyári dokk program szarul néz ki a gyári dokk programhoz képest.

"nincs rá lezsóidő"

(#3118) z0d1AK válasza petipetya (#3117) üzenetére


z0d1AK
veterán

Pontosítok: Miért ezt a gagyi programot (használod) a gyári helyett?

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#3119) petipetya válasza z0d1AK (#3118) üzenetére


petipetya
nagyúr

Ugyanott tartunk mint az elején. Megkérdeztem, hogy mit értesz gyári program alatt? Azt felelted, hogy a dock1.jpg-n látható dolgot. Kérdeztem mit értesz gagyi program alatt, arra nem válaszoltál.

"nincs rá lezsóidő"

(#3120) z0d1AK válasza petipetya (#3119) üzenetére


z0d1AK
veterán

Ez volna a gagyi: "night clock"

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#3121) petipetya válasza z0d1AK (#3120) üzenetére


petipetya
nagyúr

Semmi baj a gyárival, csak abban nincs ilyen kinézet, mint ebben a night clock-ban. Régen volt egy ilyen rádiós éjjeli órám, annak nézett ki ugyanígy a kijelzője, ezért tetszett meg ez az alkalmazás.

"nincs rá lezsóidő"

(#3122) z0d1AK válasza petipetya (#3121) üzenetére


z0d1AK
veterán

Jah, értem, akkor tehát nem funkcióbeli gondról van szó. És maga az utángyártott dock rendesen funkcionál? A mágnes benne van, átvált a dock módra?

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#3123) petipetya válasza z0d1AK (#3122) üzenetére


petipetya
nagyúr

Egyszerű nosztalgia végett kedvelem a night clock-ot. :)

Igen, direkt meglestem restart és app kinyírások után is, de mindig előjön a dokk menü, ahogy behelyezem a cuccba. A mágnes is ott van, a kés pengéjét szépen vonzza: fotó

"nincs rá lezsóidő"

(#3124) petipetya válasza likeaRAINBOW (#3096) üzenetére


petipetya
nagyúr

4 call log - hívás napló
androzip - fájlkezelő, ki-betömörítő, app backup és task manager egyben
callend vibrate - vibrával jelzi egy hívás végét
contact group manager - a névjegyzék kiegészítve a csoportok kezelésével
email notifier - felugró ablakban jelzi a leveleket
műsorújság
mylock phone tools - csak azt a funkciót használom belőle, amely hívás közben egy zöld plexit tesz a képernyőre, így a fülemmel nem nyomom meg a hold gombot
notes - jegyzettömb
notification notes - jegyzetek írása a fentről legördülő tálcára, ikonnal
paypal
pulse - hírolvasó, amely képes keresni (pl. beírod a hvg-t és megtalálja), vagy a google readerben tárolt rss-t is beolvassa
quick profiles - profilok, melyekben állítható a csengőhang, ki-bekapcsolható a wifi stb.
rádiók - magyar nyelvű webrádiók
roockplayer - videó lejátszó, nálam olyat is lejátszik, melyet a telefon alapból nem
smartcity - Pesti navigáció (nem autós, hanem buszos, bkv menetrenddel)
teslaled - zseblámpát csinál a kamera melletti ledből

[ Szerkesztve ]

"nincs rá lezsóidő"

(#3125) likeaRAINBOW


likeaRAINBOW
senior tag

Köszönöm a programajánlókat, átnézem őket amint hazaérek.
Az lenne még a krédésem, hogy olvastam a fórumon valamerre, hogy van egy progi ami kiírja hogy hány karakternél járok sms írás közben.
illetve kérdés, hogy tudok smst írni? illetve hogy tudom a telefonkönyvből kiválasztani, kinek/kiknek küldeném el az üzenetet?

van rá mód, hogy a telefon "felolvassa" a hívó emberkének a nevét? nokia e51ben a csnegőhang végén "felolvasta" a telefon hogy ki hív, ha volt a telefonszámhoz név rendelve

[ Szerkesztve ]

(#3126) addamka válasza likeaRAINBOW (#3125) üzenetére


addamka
őstag

SMS-t a Messaging-ból tudsz írni. Ha beszúrsz multimédiás tartalmat, akkor MMS lesz belőle.
Nálam ahogy írom a szöveget, mielőtt elérem a 160 karaktert elkezdi számolni mennyi karakter van vissza a következő SMS-ig.

Telefonkönyvből sms-t úgy küldhetsz, hogy az adott néven tartod az ujjad lenyomva, a feljövő menüben text contact-ot választod. Vagy ráböksz a névre, majd az adatlapján a telefonszáma melletti SMS ikonra kattintasz.

Több címzettet úgy adhatsz meg, ha a meglévő címzett mögé vesszőt teszel, majd elkezded begépelni a másik címzett nevét (ha telefonkönyvben van automatikusan kiegészíti).

Hívó felolvasására talán ez jó, de még nem néztem, engem idegesít ha a telefon beszél hozzám :)

[ Szerkesztve ]

Jobb keveset érteni, mint sokat félreérteni.

(#3127) bwoay válasza addamka (#3108) üzenetére


bwoay
nagyúr

az lehet, de attól még nagy :) jó látni, hogy te sem bonyolítod túl, nálam most mindössze 2 homescreen van, de ugye én mindent kihajítottam, ami 1x4-nél nagyobb, úgy meg nem nehéz

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#3128) likeaRAINBOW


likeaRAINBOW
senior tag

Olyat lehet csinálni, hogy ha van pár gmailes emberke a címtáramban, és ugye a facebookról lehúzza a telefon a képeket és információkat, majd ezeket beállítja a gmailes címtárba? gondolok itt a képre és az egyéb dolgokra.
illetve a címtárban lévő születésnapokat be tudom-e tolni egyszerűen a gmailes naptárba?

(#3129) petipetya válasza likeaRAINBOW (#3125) üzenetére


petipetya
nagyúr

A handcent sms-t el is felejtettem, annyira alapnak tartom, ahogyan a launcherpro plus-t a home-nak. A handcent már az első karaktertől kezdve mutatja a hátralevő betűk számát. Ráadásul egy kóddal le lehet zárni az alkalmazást, ha akarod.

Egy másik alkalmazás ami jól jöhet, az app protector pro. Ebbe be lehet pipálni azokat a telepített progikat, amelyeket kóddal le szeretnél zárni (pl. gmail, facebook stb.). Van hozzá widget is - ha elkérik a telót megnézni (márpedig el fogják), akkor csak rányomsz a widgetre és már lokkolva is vannak a személyes adataiddal teli progik, így azokat nem tudják megnyitni. :)

[ Szerkesztve ]

"nincs rá lezsóidő"

(#3130) bwoay válasza petipetya (#3124) üzenetére


bwoay
nagyúr

van egy call end tone nevű app is, ami vibrálással ÉS (mint azt a neve is mutatja) hanggal is képes jelezni a hívás végét. utóbbi nekem talán szimpatikusabb is.
a Teslát én is használtam a LED-ekhez, de aztán kiváltottam egy widgetsoid féle widgettel.

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#3131) gretzky77 válasza bwoay (#3130) üzenetére


gretzky77
veterán

Sziasztok köszi mindenkinek megy az MMS!!!!! Az lenne még a kérdésem hogy a root explorerel töröltem a motonavot el is tünt a menüböl meg manage applicationsban sincs mégsem tudom feltenni a tört motonavot mert azt irja nem sikerült telepiteni,az igo meg ha csak szimplán a memkarin van a telepitö apk fájl már akkor gondot okoz,pl az appinstaller nem indul el ha leszedem az igo apk fájlt akkor tökéletes.Esetleg vkinek ötlet? köszi

iPhone 15 Pro Max Blue Titan & Fiio FF3 & fiio ka3

(#3132) addamka válasza gretzky77 (#3131) üzenetére


addamka
őstag

#2371

Jobb keveset érteni, mint sokat félreérteni.

(#3133) petipetya válasza bwoay (#3130) üzenetére


petipetya
nagyúr

Jobb szeretem érezni a hívás végét, mint hallani.

A teslát én is leszedtem tegnap, mivel rájöttem, hogy a villám ikon az extended controls-ban ugyanerre képes: fotó

"nincs rá lezsóidő"

(#3134) likeaRAINBOW


likeaRAINBOW
senior tag

Ti a gyári telefonkönyvet használjátok? nekem elég furán működik, mégpedig:
Tök jó móka, hogy a gmail-es Címlistából lehúzza a kontaktjaimat, illetve ha talál "egyezést" a facebook kontaktok között, akkor összeköti őket. már ez is érdekes, nem tudom mi alapján talál egyezést, de volt hogy beírtam szül dátumot, meg 2 mailt és nem találta meg a facebook kontaktok között valakit. Az visznt kicsit mókás, hogy a gmail es címlistában mindenkinek a nevét ugyanígy írtam be, mégpeidg vezetéknév - keresztnév, a telefonba meg hol vezetéknév - keresztnév, hol keresztnév - vezetéknék ként jelenik meg, facebooktól függően, ileltve van hogy a facebook os nevet íraj ki, hol a gmaileset. nameg sajnos a teljes nevet ki kell írnom
oylanról meg ne is álmodjak, hogy gmailben vki becenevét írjam be, összeköti valami módon a facebookal, és ne a facebook is nevet írja ki, hanem a gmailes nevet
fura

[ Szerkesztve ]

(#3135) Kiki7809


Kiki7809
csendes tag

Sziasztok!

Uj vagyok itt, egy problemaval szeretnem kezdeni... :)

Anno 2 honapja amikor megvettem a telefont rogton letiltottam a 3g-t a phone info alol megnyomva a data on boot disable-t, es a data connection disable-t. Most szeretnem visszakapcsolni, de nem tudom. A data on bootot tudom valtani, de a data connectiont nem,ugyanugy marad hiaba nyomom. APNdroidot probaltam,azzal se ment.
network type: gsm auto (PRL), a telenoros APN beallitasnal be van allitva ahogy kell. APN:net, tobbi ures.

Elore is koszonom a segitseget!

U.i.: Bocs az ekezetek hianya miatt.:)

(#3136) petipetya válasza Kiki7809 (#3135) üzenetére


petipetya
nagyúr

Telepítsd fel a dcswitch nevü alkalmazást, azzal tiltsd le majd engedélyezd a mobilnetet.

"nincs rá lezsóidő"

(#3137) likeaRAINBOW


likeaRAINBOW
senior tag

az megoldható valahogy, ha a handcent smst használom és azzal elolvasom az ünzenetet, akkor a beépítet sms progi ne jelezzen pluszba? hiába olvasom el az üzenetet, bal felső sarokban kiírja a messaging hogy üzenetem jött

(#3138) Kiki7809 válasza petipetya (#3136) üzenetére


Kiki7809
csendes tag

Sajnos ez se jo. Azt irja data connection state will update later, if available ( airplane mode? roaming). Nem vagyok se flight modeban,es kulfoldon se. :(

(#3139) Kiki7809 válasza petipetya (#3136) üzenetére


Kiki7809
csendes tag

Lehet megis az APN beallitasaim rosszak? Telenoros a telefonom, ha megnyomom a reset to defaults-ot az apn beallito reszben akkor elvileg jo beallitja, gyakorlatban nem tudom mi lehet a baj.
SHOLS_U2_02.36.0. rootolva van egyebkent.

(#3140) Kiki7809


Kiki7809
csendes tag

Ja es a wireless & networksben nincs olyan ful,hogy mobile network, amit mashol (HTC desire, http://www.telenor.hu/android/mobil/beallitasok/ ) lattam. Igy azt be se lehet jelolni.

(#3141) petipetya válasza likeaRAINBOW (#3137) üzenetére


petipetya
nagyúr

A gyári sms küldöben töröld ki az értesítéseket.

"nincs rá lezsóidő"

(#3142) Rickazoid válasza Kiki7809 (#3140) üzenetére


Rickazoid
addikt

Ha nincs Mobile network menüpontod, hogy jutsz el az APN beállításokhoz? Az annak az egyik almenüje.
Egyébként nálam ez a beállítás ott (automatikusan állt ezekre):
Name: Pannon
APN: net
MCC: 216
MNC: 01
APN type: default,dun
a többi <not set>

[ Szerkesztve ]

Erkölcstelen csíkot húzni a másik krumplifőzelékébe csak azért, hogy legyen egy szünet.

(#3143) Cyberpunk válasza Kiki7809 (#3135) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Ha nem megy máshogy akkor csinálj egy factory resetet.

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#3144) likeaRAINBOW


likeaRAINBOW
senior tag

Legyenszíves leírni valaki, hogy mi is pontosan a G.O.T illetce a cyanomegmod és érdemes-e feltenni

(#3145) addamka válasza likeaRAINBOW (#3144) üzenetére


addamka
őstag

2.2.1-es GOT-ról tudok nyilatkozni, használom mióta kijött.
Tekinthető egyfajta beta 2.2 androidnak (froyo), megy vele a flash, valamivel gyorsabb mint a 2.1, megy a memkártyára telepítés támogatott appoknál.
Viszont akksit néha meríti (bug), facebook szinkron macerás, nem generál android ID-t (open recoverybe van rá megoldás), nagyon ritkán kifagy (eddig nekem 2x).

Cayogent próbáltam, de nekem az már túl "tákolt", legalább is én nem gerjedek annyira a custom appokra, legyen egy alap rendszer, aztán majd eldöntöm mit módosítok. Plusz gyakrabban fagyott, mint a GOT féle, de talán azóta van belőle RC verzió, azzal nem volt még dolgom.

Ha stabil megoldást keresel, akkor a 2.1-es GOT jó választás lehet, azzal nekem atomstabil volt a telefon. Mondjuk én már tuti megvárnám a januárt, akkor lesz elvileg hivatalos froyo :)

Jobb keveset érteni, mint sokat félreérteni.

(#3146) Rickazoid válasza likeaRAINBOW (#3144) üzenetére


Rickazoid
addikt

A CyanogenMod-hoz még hozzátennék pár dolgot:
Egy ideje már nincsenek újraindulások és fagyások benne, néhány verzióval ezelőtt egy hétnél is tovább volt folyamatosan bekapcsolva, azóta csak javítottak rajta, szépen kigyomlálták a problémák jórészét, a legfrissebb verziónál az akku sem merül már olyan vészesen, mint a korábbiaknál, ezen is sokat fejlesztettek a kezdetek óta. Sok egyéb beállítás van rajta, apróságok, mint például aktiválható sötét téma, ez egyéni vélemény, de szerintem használhatóbb, mint a világosszürke. Emellett gyors, akadásmentes, hozza az elvárt szintet. Néha kell várni egy-két másodpercet nagyobb programok indulására, de ez a stabil Eclair alatt sincs másképp. A memóriakezelés jónak mondható, eddig még sose fogyott el a RAM. Egyetlen hibája a legfrissebb verziónak a kameraszoftver, használható ugyan, de a fókusz egy rakás szar, ugyanis automatikusan próbál meg fókuszálni adott időközönként, lehetetlenné téve a fényképezést, mivel pont akkor nem fókuszál, amikor fényképeznél, szóval várni kell rá, de ha nem mozdítod meg, lehet nem fog.. szóval ezen van még mit fejleszteniük, de a 0.03-10.11.14-es verzió kameraszoftvere nagyon jónak mondható és feltehető a legújabb verzióra - lényegében azt is csak a folyamatos fókusz rontja el.
Üzemidő mint írtam megfelelőnek mondható, legutóbb például összesen kb. egy óra Angry Birds, másfél óra telefonálás, némi fényképezés, némi WLAN és 3G net után merült le 5%-ra, ahol aztán töltőre raktam. És ezt 900 MHz-re húzott processzorral, ugyanis ez az alapbeállítás CM-nál. Valahol, azt hiszem az xda-developers fórumán olvastam, hogy egy kernel bug miatt töltés után nem lép alvó módba a telefon, ezért töltőről levéve újra kell indítani és akkor úgy működik, ahogy kell.
Legjobb példa az üzemidő javulására, hogy korábbi verzióknál éjszaka 30-40%-ot merült, most viszont 90%-on van reggel is, ha még este leveszem töltőről. Ma 20-30 perc Angry Birds és több, mint egy órás telefonálás után van 50%-on. Azt hiszem nem teljesen egyenletes a merülés, bár lehet csak a 30 percenként frissítő Weather Bug okozza. Mindenesetre ez még gyenge pont lehet, de itt is várható javulás. Bár lehet a hivatalos se fog jobban teljesíteni, ha egyszer végre elkészül.
GPS működik ahogy kell, környezettől függően pár másodperc vagy egy-két perc alatt talál elég műholdat.
Én az elmúlt egy-két verzió óta factory resetet se csináltam a frissítések előtt, így is stabil maradt. Bár ez nem is annyira probléma, ha beállítod, hogy automatikusan állítsa helyre a programokat újratelepítés után, akkor amint egy factory reset után bejelentkezel, egyből elkezdi a helyreállítást és visszatelepít minden Marketből származó programot. Ez a Froyo egyik funkciója egyébként. A CM-hoz ajánlott OpenRecovery-vel meg könnyedén hozzá lehet adni külsős programokat (be kell másolni a .apk-kat egy adott mappába), akár a rendszerhez, akár a /data partícióra és el is távolíthatók a telefonról tetszés szerinti programok.
A CM az ADWLauncher (vagy valami ilyesmi) felülettel érkezik, ezt célszerű lecserélni, nem a CM hibája, de lassú, mint a bűn. LauncherPro kell rá, azzal nincsenek gondok.
Facebookkal nincs tapasztalatom, nem használom telefonon.
Mi van még... érdemes átolvasni az utasításokat hozzá, illetve áttanulmányozni az OpenRecovery menürendszerét, vannak benne apró kedvességek.
A CM-dal érkező Terminal Emulator programot nem lehet frissíteni Marketen keresztül, de ez nem zavaró.
Elsőre nagyjából ennyi. Kicsit összetett elsőre, igényel némi türelmet a lehetőségek átnézése, nem épp out-of-the-box feeling, de szerintem megéri a megismerni. Most már merem mondani, hogy a bátrabbak nyugodtan próbálják ki.

[ Szerkesztve ]

Erkölcstelen csíkot húzni a másik krumplifőzelékébe csak azért, hogy legyen egy szünet.

(#3147) Kiki7809


Kiki7809
csendes tag

Szia!

Kozben kiderult, hogy nem nalam van a hiba, mert beraktam baratnom szinten telenoros kartyajat, es azzal rogton ment. Pedig elotte meg beszeltunk is a telenorral, es kozoltek, hogy mennie kell, biztos nincs tererom. Persze sehol a varosban :) Csak start csomagom van, es most szeretnek elofizetni az 500megas-ra, ezert akartam kiprobalni,hogy minden rendben van-e. A kartyam nem regi, 2 eves, es mar ment vele korabban, ugyhogy ertetlenul allok a dolog elott. Na mindegy koszonom a segitseget, jovo heten elofizetek es remelem menni fog.

Udv.

(#3148) likeaRAINBOW


likeaRAINBOW
senior tag

Előbb láttam, hogy 3 dollár a launcher pro plus, ami úgy érzem nem túl nagy összeg ezért a fasza kis programért, úgyhogy úgy gondoltam hogy megveszem. Az lenne a kérdésem, hogy ez hogyan is működik pontosan? Az addig rendben van, hogy beírom a bankkártyám adatait, levonja a pénzt, gondolom kapok majd egy serial keyt, de a gmail accountomhoz, vagy a telefonhoz köti majd a regisztációt? esetleg lesz -e abból gond, ha jön a froyo, akkor nem tudom majd feltenni rá, mert a telefonhoz esetleg új ID-t generál.

(#3149) x666x


x666x
csendes tag

Sziasztok!

Jelenlegi allapotok szerint vagy meg iden varhato frissitesekkel egyutt mit tudtok elmondani a telo flash tamogatottsagarol illetve videolejatszas teren mik a tapasztalatok (formatumok ill framerate teren)?

Froyoval vajon majd hozza a milestone 2 felhasznaloi elmenyet?

Elore is köszi az infokat!

Udv,

(#3150) Cyberpunk válasza x666x (#3149) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Hát flash az lesz rá a Froyo érkezésével. A már megjelent nem hivatalos 2.2-es fw-ken is megy.
Alapból elég szegényes a lejátszási képessége avi-t nem tud lejátszania gyári lejátszójával sem divx-et. ajánlom rá a rockplayert az lejátszik szinte mindent az egészen magas bitráttás filmekel is elboldogul. BRrip-ek nem okoznak problémát. 720p az viszont felejtős.
Viszont szívja rendesen az akkut, de hát valamit valamiért:D

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.