Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#2501) klasszsrac


klasszsrac
tag

Üdvözlet a kedves milestone tulajoknak. Most készülök egy ilyen készüléket venni, használtan. Esetleg tudnátok segíteni, hogy mire érdemes figyelni a készülék megvételekor?

Oneplus 6

(#2502) eami válasza klasszsrac (#2501) üzenetére


eami
addikt

power gomb + füles csatlakozó

(#2503) klasszsrac válasza eami (#2502) üzenetére


klasszsrac
tag

Mi szokott lenni velük? Nem lehet ki/be kapcsolni? Füles csati recseg? Nem müködik?

Oneplus 6

(#2504) petipetya válasza klasszsrac (#2503) üzenetére


petipetya
nagyúr

A fülesnél a csatlakozó recsegésre gondolhatott. Nekem újonnan vásárolt a készülék, így megmondhatom, hogy a csatija nem recseg, hiába csavargatom benne a fülest a zenelejátszás alatt.

A Spicában anno a hátlap és aksi eltávolítása után ott volt az indikátor matrica, de a Milestoneban nem látom, biztos eldugták valahová. Kár, mert így nem tudod megnézni, hogy történt-e beázás. Mondjuk ha a kijelző vagy a hátlap alatt ott virít egy döglött guppi, akkor nagy az esélye annak, hogy egyszer beleejtették az akváriumba. :D

A kijelzőn nézz majd meg egy fekete képet és nagyíts is rá, majd állítsd be háttérképnek és tüntesd el az ikonokat - ha pixeles a kijelző, akkor ez kimutatja.

A kamerával készíts fotót fehér és fekete háttérről is, ezek talán kimutatják, ha valami gáz van a lencsénél.

Hívás közben tedd a füledhez, majd tartsd el, tedd hozzá és tartsd el - hogy jól működik-e a szenzor benne. Ugyanezt megteheted a kezeddel is hívás közben. A Motorola felirattól van kb. 1 centire 14 óra irányban.

Ha már szenzor, akkor lesd meg, hogy működik-e az automatikus fényérzékelés: settings / sound and display / brightness / auto

Szintén hívás közben próbálgasd végig a settings / call settings / chrystaltalk settings részben mind a 4 menüt, ha mindegyiknél szól a telefon, akkor a mikrofonokkal gond nem lehet. Sőt, hívj fel egy ismerőst teszt céljából, hogy jól halljátok-e egymást.

Power gomb megfelelő működése:
- egyszer nyomod = képernyő ki-bekapcsolása
- 2 mp-ig nyomod = előjön a választó menü
- hosszan nyomod = ki-bebapcsolja a telefont
Ha nem ezt teszi, akkor ott is gond lehet

[ Szerkesztve ]

"nincs rá lezsóidő"

(#2505) klasszsrac válasza petipetya (#2504) üzenetére


klasszsrac
tag

Ez nagyon részletes volt :) Köszönöm szépen.
Azt hiszem akkor kellemesen elleszek a próbálgatással :)

Oneplus 6

(#2506) bejmuller


bejmuller
aktív tag

ismet hello

avidemux-szal alakitottam at egy divx fajlot, ugy ahogy mar tobbszor leirtatok, video stream copy, audio stream convert AAC-be, feltettem telora es nagyon szaggat a kep... beepitett lejatszoval.
mellekelek egy file info-t

tul nagy a bitrate, vagy valami egyeb gond van?

[ Szerkesztve ]

Az ornitológusoknak nincs jutalom a munkájukban. A madarak leszarják az embereket. :D

(#2507) Rickazoid válasza klasszsrac (#2505) üzenetére


Rickazoid
addikt

Enyémnél egy olyan probléma van, hogy a telefon hangszóró telefonálás közben "gerjed", mintha zavarná a GSM antenna. Nem annyira zavaró, el lehet vele lenni, van, hogy nem is észrevehető, az okát nem ismerem, de ha lesz lehetőséged, ezt is figyeld meg.

Erkölcstelen csíkot húzni a másik krumplifőzelékébe csak azért, hogy legyen egy szünet.

(#2508) bejmuller válasza bejmuller (#2506) üzenetére


bejmuller
aktív tag

ugy nez ki, hogy a bitrate a ludas
egy 896 kbps-es video rocc nelkul visz

Az ornitológusoknak nincs jutalom a munkájukban. A madarak leszarják az embereket. :D

(#2509) petipetya


petipetya
nagyúr

Azt a hold gombot nem lehet valahogyan eltüntetni a hívás alatt?

"nincs rá lezsóidő"

(#2510) addamka válasza bejmuller (#2508) üzenetére


addamka
őstag

Én Rockplayert használok, elviszi a normál divx-es avikat (eddig csak sorozatokat néztem) konvertálás nélkül. Cserébe akksit megeszi, de konvertálni meg nincs kedvem... :)

Jobb keveset érteni, mint sokat félreérteni.

(#2511) Cyberpunk válasza addamka (#2510) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Én is azt használom a BRrip-eket is viszi nyersen konvertálatlanul reccsenés akadás mentesen.
Mondjuk a konvertálás se egy nagy ügy nálam elég erős gépem van:D

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#2512) bejmuller válasza addamka (#2510) üzenetére


bejmuller
aktív tag

oooh ba**od hogy ez mennyire qu*vajoo :D koszi
feliratot is kezel, csak be kellett loni, hogy iso 8859-15 es mentek a magyar karakterek is

isteni :) kezdem nagyon imadni ezt a milestone-t es az androidot :DDD

Az ornitológusoknak nincs jutalom a munkájukban. A madarak leszarják az embereket. :D

(#2513) bejmuller


bejmuller
aktív tag

mas topikba irtam, megosztom veletek is :)
[link]

Az ornitológusoknak nincs jutalom a munkájukban. A madarak leszarják az embereket. :D

(#2514) domedee válasza addamka (#2510) üzenetére


domedee
senior tag

Mi a különbség a normal és a system mode között?

Magamnak:
RockPlayer support two playback mode: Normal Mode and System Mode. The Normal Mode means RockPlayer will use the playback engine coming with the player, which supports almost all video formats with good enough performance. System Mode means RockPlayer will invoke the playback engine built-in Android system, which support very limit formats but may take advantage of hardware acceleration, which means saving battery. By default, RockPlayer use Normal Mode for playback. You may long press on the file in file list view, touch "Choose playback mode" in popup menu to switch the mode. You may also change the default mode in settings.

[ Szerkesztve ]

''és van a végén a városok anyja: Budapest. Csakhogy ez nem olyan anya, aki szoptatja a gyerekeit, ellenkezőleg őt szoptatják a gyerekek, s maradnak mellette örökké satnyák, kicsinyek, vérszegények.'' - Mikszáth Kálmán

(#2515) bwoay


bwoay
nagyúr

valaki használja a missed remindert, a missed callt, vagy valami hasonló rendeltetésű appot? tapasztalatok érdekelnének, mert nekem pofára a missed reminder tetszik jobban, viszont az első körben mintha kikapcsolta volna magát.

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#2516) petipetya válasza bwoay (#2515) üzenetére


petipetya
nagyúr

Ezeket használom:

Gmail: gmail notifier
Sms: sms popup
Nem fogadott hívás és naptár: missed call

Mindegyik működik megfelelően, és sosem zárta be magát egyik sem.

"nincs rá lezsóidő"

(#2517) petipetya


petipetya
nagyúr

Ma megvolt az első aksi kijelzés bug: teljesen fel volt töltve, de bekapcsolás után 5%-ot mutatott és a led pirosan villogott. Mivel erről már olvastam itt korábban is, ki-bekapcsoltam, és akkor már a 100%-ot mutatta. :)

"nincs rá lezsóidő"

(#2518) Mályki


Mályki
aktív tag

Sziasztok!Zenehallgatás közben a tracklistárol töröltem egy számot azóta nem találja az SD kártyám....Mit tudok csinálni?Néha az úthenger alá tudnám dobni ezt az instabill szerkezetet akármennyire is szeretem!Nem elöször hagyott cserben. :((

K.M.

(#2519) petipetya válasza Mályki (#2518) üzenetére


petipetya
nagyúr

Ez nem a telefon hibája. A képen is láthatod, hogy ha a zenelejátszóban rányomsz a törlésre, akkor figyelmeztet arra, hogy az sd-ről is törli az mp3-at...

"nincs rá lezsóidő"

(#2520) Mályki válasza petipetya (#2519) üzenetére


Mályki
aktív tag

Az oké!De amióta töröltem nem találja az SD kártyám!Képekkel,zenékkel együtt:( Scanningel folyamatosan.Sztem ez nem normális.3x ujrainditottam,kb ugyanennyiszer vettem ki a kártyát...Gép felismeri,teló nem:(

K.M.

(#2521) Rickazoid válasza petipetya (#2517) üzenetére


Rickazoid
addikt

Nálam az Android akku kijelzése mindig pontos volt eddig, amellett pedig BatteryTime Lite-ot használok, az bekapcsolás után néha 0%-ot mutat és villogtatja a LED-et, de pár perc után észbe kap és pontosan jelez. Illetve egyszer beragadt 100%-on és csak 60%-ot elérve váltott, de ilyen csak egyszer történt február óta, ez is kb. két hónapja. Nem lehet hogy az ilyen bugnál is csak várni kéne egy kicsit? Gondolom előbb-utóbb frissítenie kell az üzemidő kijelzését.

Erkölcstelen csíkot húzni a másik krumplifőzelékébe csak azért, hogy legyen egy szünet.

(#2522) petipetya válasza Mályki (#2520) üzenetére


petipetya
nagyúr

Így már értem, ez szerintem se normális. Ha a gép felismeri, akkor ments le róla mindent, majd formázd meg valamiben, és ha végre a teló is érzékeli, akkor abban is. Végül mehet rá vissza minden.

"nincs rá lezsóidő"

(#2523) petipetya válasza Rickazoid (#2521) üzenetére


petipetya
nagyúr

Lehet, hogy fél-egy perc elteltével helyreállna. Mondanám, hogy legközelebb megnézem, de lehet nem kerül rá a sor. Ugyanis fent volt egy battery dark widget nevezetű alkalmazás is, melyet tegnap raktam fel, csak elfelejtettem letörölni - lehet ez akadt össze a batteryminderr-el.

"nincs rá lezsóidő"

(#2524) eami válasza petipetya (#2504) üzenetére


eami
addikt

"A Spicában anno a hátlap és aksi eltávolítása után ott volt az indikátor matrica, de a Milestoneban nem látom, biztos eldugták valahová. Kár, mert így nem tudod megnézni, hogy történt-e beázás. "

Ha leveszed a hátlapot akkor a hátlap által takart terület bal felső sarkában ott a beázást jelző matrica (sim,microsd kátyától balra).

(#2525) #16820480


#16820480
törölt tag

ha esetleg valakit érdekel... :B

(#2526) petipetya válasza eami (#2524) üzenetére


petipetya
nagyúr

Kis piros karika, rajta négyágú fehér nyillal? Milyen színű, ha beázik a telefon?

"nincs rá lezsóidő"

(#2527) Cyberpunk válasza #16820480 (#2525) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Na mi történt? Mi lesz helyette? ;]

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#2528) #16820480 válasza Cyberpunk (#2527) üzenetére


#16820480
törölt tag

most átmenetileg a jó öreg ROKR E2-m jön vissza, aztán majd remélhetőleg záros határidőn belül egy Meizu M9 :K
az a helyzet, hogy mostanában nem használom ki egyáltalán a tudását, így inkább átadom olyannak, aki igen.

(#2529) Cyberpunk válasza #16820480 (#2528) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Ja értelek. Csak nehogy az is annyit késsen mint az M8 ;]

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#2530) #16820480 válasza Cyberpunk (#2529) üzenetére


#16820480
törölt tag

remélem nem fog :)
elvileg 2-3 hét múlva már lesznek kiállított darabok a kínai Meizu boltokban, ami azt jelenti, hogy már tulajdonképpen sorozatgyártásra kész a cucc. szóval optimista vagyok.

(#2531) eami válasza petipetya (#2526) üzenetére


eami
addikt

fehér (karika) alapon piros keresztek, amennyiben nincs beázva... szóval lehet épp olyan mint amit most leírtál :/

(#2532) petipetya válasza eami (#2531) üzenetére


petipetya
nagyúr

Csak nem, hiszen újonnan vettem bontatlanul, és nem áztattam el.

"nincs rá lezsóidő"

(#2533) sagesz93 válasza petipetya (#2532) üzenetére


sagesz93
addikt

pedig az összes ilyen indikátor gyárilag fehér szokott lenni.

(#2534) bwoay válasza petipetya (#2516) üzenetére


bwoay
nagyúr

aha, thx, m8! ezek vannak nekem is a gmailest leszámítva. nem is az a gond, hogy ezek nem működnek jól, hanem a missed reminder lenne az igazi, reméltem, hogy valakinek van vele tapasztalata, vagy esetleg tud ajánlani más alternatívát. kísérletezek tovább akkor vele, nekem az lenne ez igazi, mivel mellette megtarthatnám az alap üzenetjelző hangot, a figyelmeztetéshez beállíthatnék valami egész mást, hogy ne azt higgyem a figyelmeztetésre, hogy újabb üzenet jött.

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#2535) petipetya


petipetya
nagyúr

Csináltam egy factory data resetet, majd utána elindult a telefon. Nem írtam be a gmail nevem és jelszavam, hanem kikapcsoltam.

Azóta nem kapcsol be, pedig aksi ki/be volt vagy ezerszer. Az android feliratig eljut, és utána semmi. Próbáltam a recovery menüt behozni ahogy itt írják, de ez sem sikerült. Így még szoftverezni sem tudom.

Mit lehet tenni?

"nincs rá lezsóidő"

(#2536) Phoenix0523 válasza petipetya (#2535) üzenetére


Phoenix0523
tag

Vedd ki a memória és SIM kártyát nézd meg elindul-e. (em tudom mi köze azoknak hozzá, de megpróbálhatod. :) )

Think twice then post, not post then think twice! I love everything which is about Android, Motorola and Blizzard! (but don't say anything bad...)

(#2537) petipetya válasza Phoenix0523 (#2536) üzenetére


petipetya
nagyúr

Próbáltam, nem megy.

"nincs rá lezsóidő"

(#2538) Rickazoid válasza petipetya (#2537) üzenetére


Rickazoid
addikt

A recovery menü nekem se megy néha, bekapcsoló + kamera gombra még reagál? Ha arra igen, és csak tovább nem jutsz, akkor próbálkozz a hangerő növelő + kamera gombbal sokszor, enyém ott szokott megakadni, néha tucatszor vagy többször is meg kell nyomnom őket, hogy belépjen, el szoktam szórakozni fél percig is néha, teljesen random, hogy mikor mennyi kell neki. Az okát nem tudom, de először rám is a frászt hozta.
Amúgy meg a szoftvertöltőt vagy hogy hívják el tudod érni a bekapcsoló gomb + D-Pad fel gomb párossal, oda belépve tudsz firmware-t cserélni.

[ Szerkesztve ]

Erkölcstelen csíkot húzni a másik krumplifőzelékébe csak azért, hogy legyen egy szünet.

(#2539) petipetya válasza Rickazoid (#2538) üzenetére


petipetya
nagyúr

Bejött egy ilyen, hogy Bootloader
90,78 (ez az aksi lehet, mert közben ráraktam töltőre, pedig előtte 70%-on volt, nem attól nem kapcsol be)

Alatta battery ok.

Ez lenne az a rész, amikor már mehet rá a got szoftver? Mert akkor kénytelen vagyok feltenni.

"nincs rá lezsóidő"

(#2540) petipetya


petipetya
nagyúr

Köszönöm a segítséget!

Közben betöltődött a rendszer ezzel a módszerrel:

"Hard Reset
1. Power off phone
2. Use hardware keyboard
3. Press and hold the 'X' key and Power button until you see a screen with an exclamation point inside a triangle
4. Press and hold the Volume Up key then press the Camera button (I had to do this twice) to get menu screen (Linux back-end becomes VERY apparent here)
5. Using the D-pad, select one of the Wipe options (specifically Wipe Data/Factory Reset)

6. Confirm your selection and wait for it to complete
7. Reboot the device"

"nincs rá lezsóidő"

(#2541) petipetya válasza petipetya (#2540) üzenetére


petipetya
nagyúr

Mégsem jó, mert a "com.android.setupwizard" mindig kényszerbezárást ír...

"nincs rá lezsóidő"

(#2542) trblaise


trblaise
tag

Sziasztok!
Barátnőm telefonja rászokott arra, hogy az éjszaka folyamán 7-8 óra alatt 40-50%-ot fogyaszt. Az a fura, hogy nem minden éjszaka csinálja. Wifi és 3G ki van kapcsolva. Kíváncsiságból felraktuk a Taskillert, hátha mutat valami okosat, de semmi használható (a voice dialler és az usb folyamatosan fut, nem lehet kilőni)
Valakinek ötlete?
Köszönöm a segítséget!

(#2543) petipetya válasza petipetya (#2541) üzenetére


petipetya
nagyúr

Éppen megy fel a GOT.

[ Szerkesztve ]

"nincs rá lezsóidő"

(#2544) petipetya válasza petipetya (#2543) üzenetére


petipetya
nagyúr

Kész, fent van a GOT, a téma és még amit jónak láttam, hála sheratan leírásának a frissítés menetéről. :C

Kérdés: a JIT-t feltette valaki? Nem lesz tőle instabil a rendszer? Mennyire gyorsítja érezhetően?

"nincs rá lezsóidő"

(#2545) Ice_Man22


Ice_Man22
senior tag

Hali!En is szeretnek egy ilyen telefont de meg sajna draga nekem.Mikorra varhato, hogy olcsobb lesz?KB 1 ev?

(#2546) bwoay válasza Ice_Man22 (#2545) üzenetére


bwoay
nagyúr

van egy Nostradamus nevű user, őt kérdezd, valszeg azt is pontosan meg tudja mondani, hogy egy év múlva mennyibe fog kerülni.

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#2547) Ice_Man22 válasza bwoay (#2546) üzenetére


Ice_Man22
senior tag

Kossz!Lehet hulye kerdes.Hol tudok user utan keresni? A keresobe fent ha be irom a usert, akkor megkeresi?

(#2548) #16820480 válasza bwoay (#2546) üzenetére


#16820480
törölt tag

:C :O ó, te galád!

(#2549) Ice_Man22


Ice_Man22
senior tag

Nem pontosan kerdeztem hanem kb.Ja es legalabb csokkenni fog valamennyit?Nah de mind1 ha az ember kerdez valamit ez a valasz.Civilizaltabban is lehetett volna valaszolni nem szorakozni a masikon.A prohardver szinvonala.

(#2550) drzsoo1 válasza trblaise (#2542) üzenetére


drzsoo1
aktív tag

A voice dialer és az usb-t nem lehet kilőni. Ami sokat tud fogyasztani, az a net, bizonyos telepített programok folyamatosan kommunikálnak neten, lehet hogy ez eszi az áramot.
Nekem most nagyon jól beállt a fogyasztás, hála a hozzászólásoknak:
Alap a quicksettings progi, ezzel közvetlenül tudod a fogyasztást befolyásoló dolgokat állítani.

-3G ki, nálam ez volt a leginkább akkuzabáló opció.
-APN ki, ha nem akar netezni, alvás közben gondolom nagy szüksége nem lesz rá
-Automatikus szinkronizásás a google fiókkal ki
-haptic feedback ki
screen timeout 1 min
-képernyő fényereje a minimumon

tapasztalatom szerint a wifi és a bluetooth nem fogyaszt sokat.

Érdekes hogy korábban Motorola Q9h-t használtam, annál a 3G és a 2G között nem volt fogyasztás különbség. A net egyébként 2G+opera mini-vel nagyon gyors, igazán nem is nagyon van értelme a 3G-nek. Amit még észrevettem, hogy a GSM része a telefonnak szenzációsan jó. Ott ahol más telefonnal rendszeresen szakad a vonal (nem tudja a hívást az egyik cellától a másik átvenni, sőt leesik a telefon a celláról), ezzel tökéletes a hangminőség, a térerőn se csökken.

Csak Motorola, 29 éve: Int. 2000(1995)-MicroTac 7200-Flare-d460-cd930-Timeport T250-T720i-MPX200-Q9h-Milestone-Milestone2-Atrix-Moto G 4G-MotoZ Play-MotoZ2Force&Motorola Thinkphone

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.