Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#3351) petipetya


petipetya
nagyúr

cyanogenmod

Ebben a cikkben egy másik telefon kapcsán olvastam ezt:
"a "Clear" mellé bejött az a funkció, hogy egyes értesítések swipe mozdulattal eltüntethetők a listából."

Kipróbáltam, és nálunk is működik, a törölni kívánt értesítést egy laza mozdulattal jobbra kitolom a telefonból. Hol lehet ilyen trükköket olvasni ennek a rom-nak a használatáról?

"nincs rá lezsóidő"

(#3352) likeaRAINBOW


likeaRAINBOW
senior tag

Megjelent CM 6.1 STABLE dec 6dikán, kíváncsi vagyok nekünk mikorra lesz elérhető :)
[link]

(#3353) vasn


vasn
tag

A segítségetek kellene. Szolgáltatónál vásárolt telómon 2.1u1 ROM van. Az Universal Androot-al rootoltam a készüléket. Hogyan és mivel tudok a SD kártyára progikat telepíteni, ill. átrakni.

(#3354) Rickazoid válasza vasn (#3353) üzenetére


Rickazoid
addikt

Az OpenRecovery verziókban, például ebben van App2sd telepítési lehetőség, az "Eclair Modding Menu" alatti részben. A wiki oldala szerint először Split SDCard, utána Install App2SD, végül Install App2SD symlink edition.
A működése nem garantált, korábbi OR verziók alatt valahogy nem működött nálam, azóta persze voltak módosítások és javítások, én pedig egy jó ideje CM-et használok, ott erre nincs szükség. Próbáld meg, ha gondolod.
Annyit még hozzátennék, hogy ha minden igaz, akkor ezzel minden létező program a /data partícióról átkerül a microSD-re és később is minden oda fog települni. A garanciát nem tudom befolyásolja-e, a rendszerpartíciókon is végez egy-két apró módosítást, megváltoztatja pár fájl jogosultságát, amit a Factory Reset lehet nem állít vissza - erről talán más többet tud mondani.

[ Szerkesztve ]

Erkölcstelen csíkot húzni a másik krumplifőzelékébe csak azért, hogy legyen egy szünet.

(#3355) wolruf


wolruf
őstag

Motorola Facebook:

"Hi all, we've had a lot of questions as to where we are with the European Milestone FroYo testing. Currently we're in operator testing phase and have completed two cycles of testing on our software builds across the European markets. We have now shared this with our operator and retail partners so they can give feedback and recommendations. We'll continue to update you as we're excited to bring FroYo to Milestone."

Ergó köszi, még nincs, majd lesz, még mindig tesztelnek :)

(nem kötelező megadni – minden hozzászólásnál automatikusan az üzenet végéhez íródik)

(#3356) wolruf


wolruf
őstag

Akinek GOT rom meg egyebek vannak fent, a fotózás milyen a gépben?
Milyen minőségű fotókat csinál? Javult bármi, változott bármi?
Köszönöm!

[ Szerkesztve ]

(nem kötelező megadni – minden hozzászólásnál automatikusan az üzenet végéhez íródik)

(#3357) atomchicken válasza petipetya (#3348) üzenetére


atomchicken
tag

Én 62-ert vettem, tokkal, autos tōltövel + gyari tart. együtt! 8honaposan, gyonyoru allapotba, kopas mentesen (meg a kamera gomb is kopas mentes). 2ev bolti garival!
Szerintem ennyit megert, ezek utan csakis olyan telot veszek amin van fizika qwerty, mert amig nem volt ez boldogultam a touch-al is, de azert ez 100*szor jobb :D, Szval varom a Milestone 2-ot h lejjebb menjen az ara es ha megerik ez a cserere akk csere lesz :D

(#3358) klasszsrac válasza atomchicken (#3357) üzenetére


klasszsrac
tag

Akkor engem egy zsír új készülékért kért 60e-rel átvertek? :DD Persze 2 év gari-val :) Azt hiszem ez bőven megérte. Nagyon szeretem ezt a telefont. Az elmúlt 2 évben nem volt Motorolám, mert nem gyártott a cég olyat ami a tőle elvárható innovatív szintet hozta volna. Előtte a 3688-as első pici telefonja óta csak Motorolám volt. Szinte a K3-ig mindet használtam ami szétnyithatós volt. Ezt a Milestont úgy vettem, hogy életembe nem láttam élőben ilyen készüléket. Olvastam róla és kellett :C

[ Szerkesztve ]

Oneplus 6

(#3359) Klemens


Klemens
őstag

Sziasztok Milestone használók!
Gondolkodom, hogy vételezek egy ilyen készüléket. Mondjuk lízingelni szeretném, és alapból sem egy olcsó darab számomra.
Tetszik meg android meg stb... de a lelkét kevésnek érzem és ha megint telefont veszek, nem akarom, hogy akadjon, lassuljon meg ilyenek.
Amire használnám az igazából face, msn, meg ugye ilyen netezgetés, ezen kívül zene meg esetleg filmnézés.
Ami fontos, hogy legalább 1 napot bírjon az akkuja úgy, hogy ne kelljen idegeskednem, hogy kibírja-e mire hazaérek vagy sem. Nem mindig tudom tölteni napközben is.
Jelenleg most egy Pulse-om van, de elegem van szegényből, lassú, fagyogat, akad és társai, sajnos nem volt jó vétel.

szerk.: 2.2 amúgy elérhető a készülékre?

[ Szerkesztve ]

"A tegnap már történelem, a holnap még rejtelem, de a ma...adomány!"

(#3360) Cyberpunk válasza Klemens (#3359) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Hali.
Szerintem elég gyors a készülék sebességgel nem nagyon van gond.
1 napig bírja általában. De ha sokat lógsz 3G-n nettezve akkor sajnos nem bírja ki a nap végéig. De ez elmondható az összes többi okostelefonról is.
2.2 még nincs rá sajnos jövő év eleje legkorábban sajna. :(

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#3361) Konflikt válasza wolruf (#3355) üzenetére


Konflikt
addikt

epp ma hallottam hivatalos forrastol hogy januar kozepen jon a froyo:)
hat, meglatjuk, remelem nemcsusznak tovabb.

@(#3357) atomchicken az nemrossz ar:) en 80K-ert vettem, februar vegen, 2 honaposan. szval lassan mar 1 eves lesz, szval szuletesnapra johetne a froyo melle.

[ Szerkesztve ]

Commodore Amiga 500 - es a kepzeleteinek tobbe semmi nem szab hatart! // VCIX-DCV&CMA

(#3362) klasszsrac válasza Klemens (#3359) üzenetére


klasszsrac
tag

Nem hivatalos froyo van rá, Cyanogenmod-dal elég jó kis kombót lehet kihozni belőle. Picit megrántva a frekijét kellemes készülék. Nekem 900-ra van húzva, a wi-fi szinte állandóan bekapcsolva, netezek gyakran rajta, néha játék, kislányomnak zene megy róla, navi becsúszik alkalmanként és így elvan bőven 1 napot. Persze simán le lehet meríteni egy nap alatt. De tökéletes telefon nincs. Mindig van jobb, szebb, gyorsabb.... Ha ezektől az ember picit elszakad és tud élni a kompromisszumok által kínált lehetőséggel, akkor ez egy nagyon jó kis készülék. :C

Oneplus 6

(#3363) akos727


akos727
senior tag

Sziasztok! Egy haveromnak Milestoneja van és van egy kérdése. Idézem: Mit lehet tenni azzal h a Milestone hivás közben ne rakja be mindig holdba? Mindig visszakapcsolja a kijelzőt ami idegesitő egy idő után... köszi a segitséget előre is!

(#3364) petipetya válasza akos727 (#3363) üzenetére


petipetya
nagyúr

Ezen én is átestem. :D

Telepítse fel a mylock phone tools - beta nevű alkalmazást a marketből. Utána indítsa el, majd pipálja be csak a legalsó négyzetet (touchscreen lock), és ezzel készen is van.

Hívás közben egy félig átlátszó zöld plexi lesz a kijelzőn, melyet csak a kamera gomb hosszanti nyomásával lehet eltüntetni - ez megakadályozza, hogy lenyomódjon a hold gomb.

[ Szerkesztve ]

"nincs rá lezsóidő"

(#3365) akos727 válasza petipetya (#3364) üzenetére


akos727
senior tag

Köszönjük, működik

(#3366) Rickazoid


Rickazoid
addikt

3 napig használtam a MIUI ROM-ot. Zavaró apróságok voltak eleinte, mint a beérkező hívásnál 2-3 másodpercet várni kell a csengés kezdetétől, mire feléled a kijelző, illetve a rendszer lassabb működése, de ma felfedeztem, hogy pár programom csak a Force Close-ra képes, újratelepítés után is. Pedig a feltelepítéssel megszenvedtem, negyedszerre sikerült csak telepíteni úgy, hogy elinduljon, aktív legyen a memhack, ne legyenek leálló rendszerfolyamatok és ne legyen a rendszeralkalmazások fele kínai. Nem tudom a memhack-e a baja, de erre szükségem van. Azt hiszem várok még pár hónapot a következő MIUI ROM kipróbálásával, talán addigra kinövi a gyermekbetegségeit, addig is visszaállok a jó öreg CyanogenModra. A témázás viszont hiányozni fog.

[ Szerkesztve ]

Erkölcstelen csíkot húzni a másik krumplifőzelékébe csak azért, hogy legyen egy szünet.

(#3367) eami válasza Klemens (#3359) üzenetére


eami
addikt

lehet jobban jársz ha újonnan már milestone 2 veszel (kicsit másabb design, de jobb hw..)

(#3368) petipetya


petipetya
nagyúr

Megjelent a cyanogenmod 0.04-10.12.08b-cm-6.1.0 verziója, ahol érdemes odafigyelni a megjegyzésre:
etc/init.d/10overcloc fájlt törölni kell.

Láma kérdés, hogy vannak témák ehhez a rom-hoz Milestone-ra, és ha igen, akkor hol?

"nincs rá lezsóidő"

(#3369) Rickazoid válasza petipetya (#3368) üzenetére


Rickazoid
addikt

Ha azt törlöd, elveszik az órajel húzás. A backup fájlját kell törölni, vagyis a /etc/init.d/10overclock~ fájlt, de ha nem törlöd, akkor sem lehet baj, semmilyen rendszer nem veszi figyelembe ezeket a fájlokat, hisz csak backup célokat szolgálnak és automatikusan generálja őket pár (csak?) linuxos program. Ráadásul rejtettek is.
Szerk.: Elsőre fel se tűnt, hogy ez a 08b, nekem csak a 08 van felrakva. Töltöm is le.

[ Szerkesztve ]

Erkölcstelen csíkot húzni a másik krumplifőzelékébe csak azért, hogy legyen egy szünet.

(#3370) petipetya válasza Rickazoid (#3369) üzenetére


petipetya
nagyúr

Köszi, nem töröltem.

"nincs rá lezsóidő"

(#3371) petipetya


petipetya
nagyúr

Az ongoing alatti részt sehogyan sem sikerült feketére változtatnom, így a fehéren nem látszik a fehér felirat. Hogyan lehet átállítani? fotó

"nincs rá lezsóidő"

(#3372) Cyberpunk


Cyberpunk
félisten

PSX4 lite emulátort próbálta már valaki?

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#3373) petipetya válasza petipetya (#3371) üzenetére


petipetya
nagyúr

Tárgytalan, kellett hozzá egy reboot. :Y
fotó

"nincs rá lezsóidő"

(#3374) petipetya válasza Konflikt (#3361) üzenetére


petipetya
nagyúr

Most láttam egy cikket:
A szolgáltatók már tesztelik a Motorola Milestone Froyo frissítését

"nincs rá lezsóidő"

(#3375) eami válasza petipetya (#3374) üzenetére


eami
addikt

amúgy elég nagy bullshit ez ugyanis nem csak szolgáltatóktól lehetett venni hanem függetlenül is.. ./

(#3376) Dr.Burn


Dr.Burn
őstag

Lenne par kerdesem. Nektek visszonylag gyenge a wifi jel? Van erre megoldas? A masik kerdesem hogy milyen bongeszot hasznaltok a telefonhoz?

"Later Nerd!"

(#3377) Klemens válasza Cyberpunk (#3360) üzenetére


Klemens
őstag

3G-vel ritkán tolom, jó nekem az EDGE, a Pulse-om jóval tovább bírja úgy és sebességre számomra megfelel. :)

klasszsrac: Értem, köszönöm! :R

eami: Nézegettem azt is, de mivel lízingelném a telefont és általában 40% körüli THM szokott lenni, így a 2 az nagyon drága lenne, még az 1 is sok úgy egy kicsit.

Számomra az a lényeg, hogy ne legyen az, mint a Pulse-omnál... ez nem válaszol, az nem válaszol, most ezért lassul, most azért lassul, stb...
Van, hogy több másodperc mire betölti a homescreen-t, lefagy, újraindul, stb...
Pár hónapja van meg, de már legalább a 8-9. fajta ROM van rajta, a jelenlegi egész jó, de még mindig nem az igazi. :(

"A tegnap már történelem, a holnap még rejtelem, de a ma...adomány!"

(#3378) manowarkill


manowarkill
tag

Update:
8.12.2010 0.04-10.12.08b
- ignore light sensor when flashlight is on (better solution based on updated flashlight code), SMS time stamp fix, input method chooser dialog fix, smartass governor included etc.
- cpufreq_stats module included (b), Torch app in sync with all widget's flashlight buttons - fixes possible FC (b)
Note: there is a leftover backup file /etc/init.d/10overclock~, please delete it, thanks and sorry for the inconvenience.

új cyanogen6-hoz ennyit fűznék hozzá: /etc/init.d/10overclock~ virutálisan van felcsatolva, recovery-ben /system/etc/init.d/10overclock~ a fáj elérhetősége

tehát console -> # rm -rf /system/etc/init.d/10overclock~

berakom leírásomba is

(#3379) Dr.Burn


Dr.Burn
őstag

Van meg egy kis gond a telefonnal ami miatt lassan kezd az agyamra menni.

Megneztem a bootloader verzio szamot amire azt irja hogy: 2c.7c Meg tudja valaki mondani hogy ez mit jelent?

"Later Nerd!"

(#3380) eami válasza manowarkill (#3378) üzenetére


eami
addikt

azt nem tudod/tudja vki, hogy miért van az hogy ha az alap overclock alá állítom (CM), akkor elviselhetetlenül lassú? olyan akadások vannak benne hogy nem lehet használni érdemben.

Pedig nekem jó lenne az is ha kicsit lasabb, csak az akksi bírja tovább :(

(#3381) Zoku válasza eami (#3380) üzenetére


Zoku
tag

Hát figyi... én 800mhz-en használom, és nem bírja kevesebb ideig mint 550en.

(#3382) manowarkill válasza eami (#3380) üzenetére


manowarkill
tag

szerintem a cm alapbeállítása nagyon jó, ami iszonyatosan szívja nálam az akksit az a zenehallgatás

(#3383) Mályki


Mályki
aktív tag

Szeva!FX camerával fényképezek és olyan kérdésem lenne hogy nem tudom valahogy beállitani hogy úgy mentse a file okat,mint a rendes gyári camera!Ne FxCam_111.. hanem hogy a dátumot rakja be!Beállitásoknál nem sikerült megtalálnom,lehet hogy kihagytam valamit,vagy csak vesztes vagyok ?:D

[ Szerkesztve ]

K.M.

(#3384) eami válasza manowarkill (#3382) üzenetére


eami
addikt

nem feltétlenül a standby ami gáz, hiszen akkor nem csinál semmit a proci... amint használni kezded úgy sokkal jobban merül mint korábban :/ bár éjszaka így is 30%ot esett az akksi .(

(#3385) Rickazoid válasza eami (#3384) üzenetére


Rickazoid
addikt

Próbáltátok töltőről/USB-ről levéve újraindítani? Volt egy ilyen bug, lehet nincs még kijavítva. Persze ez csak a standby-t érinti. Nekem 1 GHz-re húzva éjszaka max. 10%-ot csökken, legutóbb ebben benne volt 3 program automatikus frissítése is.
De hamarosan letesztelem, hogy teljesen feltöltve meddig bírja Angry Birds Seasons alatt. Máshol láttam, hogy jópár telefont teszteltek így, kíváncsi vagyok az enyém CM6-tal hogy teljesít azokhoz képest.

[ Szerkesztve ]

Erkölcstelen csíkot húzni a másik krumplifőzelékébe csak azért, hogy legyen egy szünet.

(#3386) petipetya


petipetya
nagyúr

cyanogenmod 12.12.2010 0.04-10.12.12

" AAC and AMR Wideband audio encoders are finally working!
- additional video quality camcorder profile added - "middle" (customize it in /etc/media_profiles.xml)
- Camera app - fixed encoder change from UI not being used until camera reinitialization, camcorder shortcut added
- adjusted smartass governor defaults "

[ Szerkesztve ]

"nincs rá lezsóidő"

(#3387) Rickazoid válasza petipetya (#3386) üzenetére


Rickazoid
addikt

Ennek ellenére interactive governor volt a default a 10overclock fájlban. Erről az okos-seggről írhatott volna bővebben, hogy mit is jelent...

Erkölcstelen csíkot húzni a másik krumplifőzelékébe csak azért, hogy legyen egy szünet.

(#3388) petipetya válasza Rickazoid (#3387) üzenetére


petipetya
nagyúr

Ez mit is jelent? "adjusted smartass governor defaults "
A fordítóból nem igazán derül ki: "Beállított nagyokos kormányzó alapértelmezett" :)

"nincs rá lezsóidő"

(#3389) Rickazoid válasza Rickazoid (#3387) üzenetére


Rickazoid
addikt

2G-n, hang nélkül, 1 GHz-re húzott processzorral conservative governort használva és auto fényerővel 154 percig bírta teljes feltöltés utáni közvetlen újraindítástól mérve. 133 percnél volt az akku gyenge jelzés.

(#3388) petipetya:
A governor az energiagazdálkodás része, ami lényegében a processzor frekvenciáit állítja igényekhez képest. Ennek van több típusa vagyis governora, ez a smartass pedig gyanúsan valami egyedi elnevezése kabaldannak, vagy valaki más ezzel foglalkozónak.

[ Szerkesztve ]

Erkölcstelen csíkot húzni a másik krumplifőzelékébe csak azért, hogy legyen egy szünet.

(#3390) manowarkill válasza Rickazoid (#3389) üzenetére


manowarkill
tag

frissítettem este új cm6-ra azóta nem esett akksi (közel 6-7 óra alatt), lehet csoda történt és végre jól megy az energiagazdálkodás

(#3391) petipetya válasza Rickazoid (#3389) üzenetére


petipetya
nagyúr

Értem. Nekem ez az új CM nagyon szívja az aksit, visszateszem majd az eggyel korábbit.

"nincs rá lezsóidő"

(#3392) petipetya válasza petipetya (#3391) üzenetére


petipetya
nagyúr

Hm, most nézem hogy rosszul állítottam be a felsö tálcán található power widgeten az adathálózatot. Adok neki még egy esélyt.

"nincs rá lezsóidő"

(#3393) Dr.Burn


Dr.Burn
őstag

En is felraktam az uj cm6-ot, de valamire nem figyelhettem, mert meg mindig nem az sd kartyara masolja az adatokat. Hogy lehet ezt megoldani? Tudtok valami olyan appot ahol mukodik a video beszelgetes?

"Later Nerd!"

(#3394) Rickazoid válasza Dr.Burn (#3393) üzenetére


Rickazoid
addikt

Videohívásra ott a Fring. GTalk, MSN, Yahoo messenger és SIP támogatása van, de nem tudom Fringen kívülre is működik-e a videohívás vagy csak a saját hálózatukon, sose próbáltam, front kamera nélkül számomra nem érdekes a dolog.
Adatok alatt programokat értesz? Ha igen, akkor Settings -> CyanogenMod Settings -> Application Settings -> Allow application moving és Install location.
Egyébként pedig manuálisan mozgathatók a Settings -> Applications -> Manage app -> Program neve -> Move to SD card.

[ Szerkesztve ]

Erkölcstelen csíkot húzni a másik krumplifőzelékébe csak azért, hogy legyen egy szünet.

(#3395) petipetya válasza petipetya (#3392) üzenetére


petipetya
nagyúr

Vagy az előző verzióban voltak mások az itt lévő beállítások, vagy csak ösztönből állítottam be mivel éppen másra figyeltem közben. :Y

Mindenesetre kipróbáltam az összes lehetőséget az user interface / widget buttons / network modes részben, mivel kíváncsi voltam.
- Reggel azért szívta az aksit, mivel ezen volt: 2G/3G Only/3G+++2G
- Aztán napközben rátettem erre, hogy 2G/3G+2G - amikor ezt beállítottam, HSDPA-n usb-ről való töltés közben neteztem a telefonon, és szó szerint iszonyat forró lett a telefon hátulja, nagyrészt a kamerától jobbra lévő területen. :D
- Megijedtem és gyorsan átállítottam erre: 2G/3G Only - ezzel töltés közben sem melegszik fel HSDPA alatt, és az aksit sem szívja le. :C

[ Szerkesztve ]

"nincs rá lezsóidő"

(#3396) Rickazoid válasza petipetya (#3395) üzenetére


Rickazoid
addikt

Érdekes. Pedig elméletben csak annyi a különbség, hogy 2G/3G+2G esetén ha 3G-re állítod, akkor 2G-t használ, ha a másik nem elérhető, 2G/3G esetében viszont 3G-re állítva annak hiányában nincs adatkapcsolatod.
A 2G/3G Only/3G+2G pedig 3 állású kapcsoló, elsőre csak 2G, a másodikra csak 3G, harmadikra 3G, ennek hiányában 2G.
Elvileg nem kéne gondot okoznia, hacsak nem a 2G és 3G közti kapcsolgatás meríti valamiért. Volt stabil 3G a környéken? Mert egyébként nem kéne problémának lennie, stabil 3G hálózat esetén nem számít, hogy 2G+3G vagy 3G Only, hisz nincs hálózatváltás.

Erkölcstelen csíkot húzni a másik krumplifőzelékébe csak azért, hogy legyen egy szünet.

(#3397) Zoku


Zoku
tag

A vodánál 30napig ingyenes az internet. Használjátok ki :D

(#3398) Dr.Burn válasza Rickazoid (#3394) üzenetére


Dr.Burn
őstag

Koszi. Egyedul a Yahoo messenger mukodott rendesen. Ott mukodott csak mindkettonknek a kamera. Eleg jo minosegu volt.

Igen az appokra gondoltam. Koszi.

Milyen web browsert hasznaltok?

"Later Nerd!"

(#3399) Cyberpunk válasza Dr.Burn (#3398) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Nekem a Dolphin HD bizonyult a legjobbnak annak ellenére hogy elég nagy adatforgalmat generál.

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#3400) Toobee válasza petipetya (#3395) üzenetére


Toobee
veterán

Nekem gyári rommal is iszonyatosan melegszik, ha 3G netet használok, nem tudom miért...

https://barbieripnk.hu/

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.